Чи потрібно замочувати баклажани перед гасінням

Авторadmin

Чи потрібно замочувати баклажани перед гасінням

Зміст:

Треба чистити від шкірки баклажани при гасінні або приготуванні інших страв, можна їх їсти зі шкіркою

З баклажанів можна приготувати апетитні і оригінальні страви, використовувати їх в якості одного з інгредієнтів рецепти різних кухонь. Однак, крім смакових якостей, цей овоч цінують і за його неоціненну користь для організму. Лікарі рекомендують баклажани для дієтичного харчування. Вони позитивно впливають на роботу травної системи, виводять холестерин, призводять вагу в норму. А ще «синенькі» корисні для кісток, шкіри і волосся, нервової, кровоносної, серцево-судинної та сечостатевої систем.

Чистити чи ні

Починаюча господиня, купивши «синенькі», задається питанням про те, чи потрібно чистити від шкірки баклажани або ж готувати їх зі шкіркою. Раптом така процедура позбавить овоч більшості його корисних властивостей? Давайте розберемося.

Коли це необхідно

Для страв з баклажанами, в яких консистенція повинна бути однорідною, овочі завжди очищають, а при необхідності ще й видаляють серцевину з насінням (якщо плід старий). Насіння старого плода псують страву, особливо при гасінні. Ніжної консистенції вимагають рагу, пюре, ікра і тушковані баклажани – як окремо, так і спільно з іншими овочами.

Коли чистити не треба

В деяких стравах «синенькі» повинні тримати свою форму після приготування. Саме шкірка допомагає зберегти зовнішній вигляд готового продукту. Також баклажани залишають зі шкіркою і насінням або очищають їх частково, коли хочуть, щоб вони додавали смаком пікантну гостроту. До таких страв належать запечені, смажені, фаршировані і приготовані на грилі баклажани і рулети з овоча.

Позбавляємося від гіркоти

Коли за рецептом шкірку овоча потрібно зберегти, але є ризик, що вона буде гірчити, баклажани вимагають попередньої обробки. Після миття їх обсушують, ріжуть кружечками або кубиками і замочують у підсоленій воді (1 л/2 ст. л.) на 25-30 хвилин. Можна вимочувати і у свіжому молоці, під невеликим пресом, також півгодини. Цілий плід доведеться замочувати не менш ніж на дві години. Потім баклажани промивають чистою водою. Тепер овоч можна готувати, і він не буде гірчити.

До речі! А ви знали, що більшою мірою гірчить зовсім не шкірка баклажана, а його м’якоть або насіння? Саме тому, щоб її прибрати, овоч ріжуть перед вимочуванням.

Завжди потрібно чистити плід повністю

Очистити баклажани від шкірки чи ні – питання, на який кожен відповідає сам. Якщо страва має бути пікантним, шкірку можна залишити. А коли їжа повинна бути ніжною – шкірку краще зрізати, а вийняти кісточки.

Іноді, баклажани чистять не цілком, а поздовжніми смужками. У цьому випадку гіркоту істотно скорочується, але нарізані часточки продовжують добре зберігати свою форму під час термообробки.

Молоді плоди не очищають від насіння, оскільки вони м’які і смачні. Але від шкірки такі баклажани можна чистити, якщо це необхідно для кулінарної задумки. При цьому важливо пам’ятати, що тонка шкірка не має яскраво вираженого гіркого присмаку, і її припустимо залишати.

З шкіркою не шкідливо

Шкірка якісного і не перевантаженого нітратами овоча не завдасть шкоди організму. Тому питання щодо того, чи можна їсти зі шкіркою, не варто. Навпаки, в шкірці міститься максимум корисних речовин. Однак іноді від шкірки все одно слід позбутися.

Так, шкірку завжди очищають, якщо баклажан немолодий: у старих плодів шкірка тверда, і гіркоти буде більше. Якщо овочі використовуються для дієтичного харчування або в стравах для дітей, шкірку теж краще видалити. Особливо це відноситься до ситуацій, коли ви купуєте овочі, вирощені у великих господарствах, і не знаєте, чи використовувалися при цьому нітрати і в яких кількостях. Якщо є підозра, що плід вирощений із застосуванням хімікатів, краще позбавитися від шкірки, так як їй властиво накопичувати шкідливі токсини.

Корисні поради по чищенню баклажанів

Баклажани дуже корисні, так як в них багато цінних вітамінів, мікроелементів та інших речовин. Багато з них містяться саме в шкірці і дуже тонкому шарі відразу під нею. Відповідно, баклажани краще не чистити, якщо бажаєте отримати від них максимум користі. Ще в шкірці є харчові волокна (клітковина), що регулюють травні функції організму.

Старі і перестиглі баклажани рекомендується завжди очищати, щоб вони не горчили. Шкірка у них більш груба і товста і корисних властивостей в ній вже небагато. Молоді плоди, в свою чергу, чистити необов’язково.

Щоб прибрати всю гіркоту, потрібно не чистити баклажани, а вимочити в підсоленій воді – це більш ефективний спосіб. Ще на необхідність чистки овочів впливає спосіб їх приготування:

  • перед смаженням на грилі або запікання в духовці краще не чистити шкірку, щоб вона зберегла форму баклажанів;
  • перед гасінням краще почистити;
  • перед обсмажуванням кубиками в паніровці або для рагу рекомендовано очищати і вимочувати.

І наостанок зазначимо, що очищати баклажани ми вам радимо, якщо ви не впевнені в їх натуральності. При вирощуванні багато городники використовують нітрати і пестициди, які накопичуються саме в шкірці.

Як почистити баклажани

Якщо рецепт вимагає очищення або ви самі віддаєте перевагу очищений овоч, можна зробити це кількома способами. Виділяють три види очищення:

  1. Повна.
  2. Часткова.
  3. Після приготування страви.

Перед готуванням овоч добре промивають під проточною водою, підстава стебла і нижню частину завжди видаляють – вони жорсткі і гірчать. Їх зрізають незалежно від способу очищення і віку плоду.

Повна

Для цього потрібно зняти шкірку ножем або овочечисткою. Шар шкірки не повинен бути занадто товстим. Баклажан поставте на дошку вертикально, з невеликим нахилом. Знімайте шкірку смугами зверху вниз до тих пір, поки не очистіть овоч цілком.

Часткова

Цей вид очищення урізноманітнює вигляд і смак готових страв. Він дозволяє зберегти користь овоча і тримати його форму. Сенс такого способу полягає в тому, що шкірка зрізається так само, як і в попередньому випадку, тільки не повністю, а смугами в 2-3 см шириною. Виходить така собі баклажановая «зебра».

Після приготування страви

Очищення готового овоча здійснюється після його термічної обробки. З запеченого або обваренного цілого плоду, коли він охолоне, акуратно знімають ножем, руками, виделкою або ложкою тонкий шар шкірки.

Простий рецепт страви з баклажанами

Баклажан — практично універсальний інгредієнт. Його можна використовувати і як самостійне блюдо, і як добавку до інших: рагу, ікра, суп і т. д. Однак тим, хто ще жодного разу нічого не готував з баклажанів, рекомендується спробувати моноблюда з них.

Нам знадобиться 3 баклажана, масло і спеції за смаком. Очистіть баклажани наріжте їх дисками в товщину 5 мм Прожарити сковорідку, налийте масло. Далі просто викладіть на неї баклажани і обсмажуйте з кожного боку за 3-5 хвилин. Після видаліть залишки масла і посипте зверху спеціями. Страва з усього 1 інгредієнта готово!

Перед багатьма початківцями господинями або навіть деякими з тих, які має вже якийсь кулінарний досвід, постає питання про технології попередньої обробки деяких овочів. Наприклад, потрібно чистити баклажани? Залежить це від вибору страви? Як змінюється смак страв? Чистять чи баклажани у випадках їх подальшого замочування в розсолі? У цій статті подано поради щодо зазначених питань, що дозволить отримувати страви з приємними пікантними відтінками.

Потрібно чистити баклажани? Основні моменти

Технологія переробки синеньких іноді передбачає зняття з плодів темної шкірки або ж видалення насіння, що знаходяться всередині. Для чого це робиться? Справа в тому, що верхній шар баклажан найбільш насиченим терпким пряним смаком, характерним для цього овочу. Тому, щоб дещо пом’якшити зайву пікантність або обчищають плоди від шкірки, або замочують синенькі в нарізаному вигляді на деякий час в соляному розчині. Багато господині в цілях економії часу обирають саме перший спосіб обробки. Що ж стосується насіння, то їх видалення буває необхідно при перезрілості плодів. Часто при розрізуванні їх на частини виявляються всередині злегка протікання труб середина з темними насінням. У цьому випадку можна гострим ножем спробувати злегка зчистити дрібні зернятка або ж зрізати їх з невеликим захопленням м’якоті.

Завжди потрібно чистити баклажани?

Вибір способу обробки овочів часто залежить від того, який смак страви ви хочете отримати. Любите гострі і пікантні поєднання? Тоді не варто видаляти шкірку. Саме її наявність додасть потрібні смакові відтінки. Але якщо ваша мета – отримати ніжне то краще використовувати тільки м’ясисті шматочки без насіння і шкірки.

Щоб було смачно і корисно

Якщо ви ставите питанням про те, чи треба очищати баклажан, слід знати, що гірчить він не тільки і не стільки з-за шкірки. Гіркота овочу надають насіння. Гіркою може бути і сама м’якоть. За це відповідає міститься в плодах соланін – речовина, яка у великих кількостях шкідливо позначається на організмі. А при смаженні овоча він не тільки псує смак страви, але і здатний викликати інтоксикацію. Досвідчені господині і кулінари завжди можуть визначити, чи будуть гірчити плоди.

Щоб зрозуміти, багато соланіну в баклажані і, відповідно, потребує він в попередній обробці, досить зрізати невеликий шматочок овоча і почекати півхвилини. М’якоть баклажана, в якому соланіну немає або зовсім небагато, залишиться світлою або може придбати злегка жовтий відтінок. Овочі, що містять шкідливу речовину, на зрізі темніють, набувають коричневий колір.

Щоб повністю прибрати гіркоту, а значить, позбутися соланіну, потрібно правильно обробити «синенькі»:

  • порізати баклажан, як того вимагає рецепт (можна обробити і цілий при необхідності);
  • вимочити в підсоленій воді або молоці (30 хвилин – для різаних плодів, дві години – для цілих);
  • очистити плід від насіння і шкірки (повністю або частково).

До речі! Зараз більшість сортів баклажана вже не гірчить. Все завдяки селекціонерам: вони постаралися і вивели сорти, які гіркими просто не бувають.

Потрібно чистити баклажани від шкірки, треба вимочувати баклажани перед приготуванням і гасінням

Баклажан – смачний і корисний овоч. З нього можна приготувати безліч страв, якими справжня господиня може похвалитися перед гостями. Коли з баклажана готується ту чи іншу страву, він, як правило, піддається обжарке.
Але далеко не кожна господиня знає, як його правильно відварити, і скільки часу на це доведеться витратити. Між тим, максимальну користь овоч збереже тільки в тому випадку, якщо процес варіння здійснюється правильно.

Про правила і тонкощі приготування баклажана і буде розказано в даному огляді.

Час перебування на вогні овоча синього кольору залежить від того, в якому вигляді він відварюється. Якщо плід целікова, то на це буде потрібно 20 хвилин. Якщо ж баклажан нарізати кружечками, то експозиція скорочується вдвічі і становить 10 хвилин. Але не варто відразу бігти на кухню і ставити каструлю з баклажаном на плиту. Передусім необхідно ознайомитися з деякими нюансами.

Спосіб 1 – з допомогою окропу

Свіжі баклажани, вирощені на власній ділянці з достатнім поливом і хорошим доглядом, перед смаженням обробляти не потрібно. Їх достатньо лише помити і нарізати. Але якщо овочі куплені на ринку чи в супермаркеті, є ймовірність, що у них вже з’явився гіркуватий присмак. Він концентрується у шкірці та м’якоті за той час, поки баклажан транспортується і лежить на полиці.

Щоб позбавити продукт від гіркоти за допомогою окропу, потрібно:

  • нарізати м’якоть брусочками;
  • помістити в друшляк;
  • занурити в киплячу підсолену воду на 2 хвилини;
  • вийняти з води і дати їй стекти;
  • далі готувати за рецептом.

Окріп допомагає видалити присмак дуже швидко, але така методика підійде не для всіх рецептів. Її рекомендують використовувати тільки для тих страв, в яких форма нарізки не має особливого значення. Заздалегідь заготовляти овоч таким чином не варто – така обробка підійде безпосередньо перед приготуванням.

Особливості приготування

Для того щоб смак тушкованих баклажанів вас порадував, необхідно дотримувати деякі правила:

Варити овочі треба в емальованому каструлі. Незалежно від того, скільки варити баклажани до готовності ви зібралися, емаль запобігти потемнінню плодів. Овочі опускаються тільки в киплячу воду

Якщо починати варити в холодній воді, то баклажани збільшаться в обсязі і розваляться. Шкіру прибирають після варіння, неважливо для якої страви відварюються баклажани. По-перше, так легше знімається шкірка. А, по-друге, при варінні всі корисні компоненти залишаються всередині овоча.

А, по-друге, при варінні всі корисні компоненти залишаються всередині овоча.

Якщо овочі правильно приготовані, то вони дуже корисні як здоровим людям, так і тим, хто відновлюється після важких хвороб.

Спосіб 2 – в солоній воді

Вимочувати баклажани в солі можна в цілому вигляді або шматочками. Для приготування сольового розчину використовують 1 літр холодної питної води і 1 столову ложку солі.

Для того щоб гіркота пішла з цілого плоду, потрібно не менше двох годин. З шматочків вона йде приблизно за 30 хвилин.

Як це правильно зробити?

  • Баклажани перед приготуванням добре миють.
  • Кожен розрізають круглими або поздовжніми слайсами, кубиками або іншим способом, вказаним у рецепті.
  • Викладають в миску з підсоленою водою.
  • Придавлюють зверху гнітом, щоб не спливали.
  • Після обполіскують прісною водою і викладають на рушник для видалення зайвої вологи.

Як почистити баклажани

Шкірка баклажана містить багато соланіну, який у великих кількостях може згубно впливати на здоров’я людини. Крім того, на шкірці скупчуються різні шкідливі мікроорганізми, здатні викликати отруєння або призвести до розвитку хвороб. Все це змушує кухарів і домогосподарок зрізати шкірку овоча. Зробити це можна 3 простими способами.

Повна очистка

Простіше всього чистити баклажани від шкірки і насіння за допомогою звичайного ножа. Альтернативним варіантом може стати спеціальна овощечистка.

Правильна послідовність дій:

  1. Синенькі промивають холодною водою.
  2. Потім їх висушують від вологи.
  3. Ножем відрізають плодоніжку.
  4. Плоди по черзі кладуть на обробну дошку.
  5. Притримують їх рукою і обраним кухонним інструментом починають акуратно зрізати шкірку. При це потрібно робити повільні рухи, щоб не порізати пальці і не завдати собі більш небезпечні травми.
  6. Тонкий шар шкірки утилізують, а м’якоть використовують для приготування обраної страви.

Інші способи приготування

Варені баклажани можна приготувати по-різному. В залежності від методу, можна зменшити час обробки, але смак при цьому не зміниться:

  1. З допомогою мультиварки. Помиті овочі нарізають і викладають в чашу мультиварки. Заливають киплячою водою, солять, дають відстоятися десять хвилин. Потім воду зливають, а баклажани віджимають. Віджаті продукти поміщають в чашу для приготування на пару, а вниз ставлять основну ємність з водою. На приладі вибирають паровий режим. Скільки варити баклажани в мультиварці? Не більше півгодини.
  2. В мікрохвильовій печі. Баклажани промивають і сушать. У овочів відрізають хвостик, роблять хрестоподібний надріз. Виделкою кілька разів протикають плоди, закладають в посуд для мікрохвильової печі. На приладі встановлюється максимальна потужність, для приготування вистачить п’яти хвилин. Потім потрібно дати їм охолонути і зняти шкірку.
  3. В пароварці. Помиті овочі зі зрізаними хвостиками розрізають вздовж на дві половини. М’якоть солять і перчать, баклажани викладають в контейнер пароварки. Як варити баклажани в пароварці ми пояснили, залишилося з’ясувати, скільки часу це займе. Приготування таким способом займає не менше півгодини, по закінченні часу потрібно перевірити овочі на готовність. Якщо баклажани ще сируваті, то збільште час приготування.

Related posts

Як використовується Стіродур для утеплення будинків?

У сучасному світі питання енергоефективності та збереження тепла у будинках набуває все більшого значення. Один із.

Паркетна дошка інженерна: все, що ви хотіли знати

Паркетна дошка інженерна — це виготовлена з декількох шарів деревини та інших матеріалів підстилаюча підлогова покрівля.

Монтаж Сантехніки «Під Ключ»: Забудьте Про Головний Біль та Зайві Турботи!

Коли настав час встановлювати нову сантехніку або робити ремонт в ванній кімнаті чи кухні, одне питання.

Часте запитання: чи потрібно замочувати баклажани перед приготуванням?

Баклажани працюють як губка, вбираючи молоко в м’якоть фрукта. … Якщо у вас немає часу солити або замочувати шматочки баклажанів, а вам просто потрібно швидко їх приготувати, можливо, найкращим вибором буде видалення насіння. Насіння баклажанів, як правило, зберігає більшу частину гіркоти.

Чи потрібно замочувати баклажани перед приготуванням?

Перед приготуванням скибочки або кубики баклажанів замочіть у молоці приблизно на 30 хвилин. Молоко не тільки пом’якшує гіркоту, але й створює баклажани, які є більш вершковими, оскільки овоч діє як губка і вбирає в м’якоть велику кількість молока.

Чи потрібно замочувати баклажани в солоній воді?

«Я рідко зустрічав баклажани, які настільки гіркі, що їх потрібно солити. … Я зазвичай замочую скибочки в мисці з водою з парою столових ложок солі приблизно на 30-45 хвилин. Це не пов’язано з гіркотою, але я вважаю, що при цьому смажені баклажани виходять менш жирними», – каже Дженкінс.

ЦЕ ЦІКАВО: Скільки часу потрібно для смаження індички вагою 20 фунтів?

Чому ви замочуєте баклажани в солоній воді?

Засолювання: засолювання видаляє зайву рідину і частину гіркоти. Проте сьогоднішні баклажани розводять для м’якості, тому це не так важливо, як раніше (якщо ви смажите баклажани, засолювання забезпечить кремову текстуру та насичений смак). Цей метод працює для баклажанів скибочками, кубиками або дошками.

Чому потрібно замочувати баклажани?

Баклажани працюють як губка, вбираючи молоко в м’якоть фрукта. Кінцевий результат виходить вершковим і соковитим, а гіркота повністю зникла. Найшвидший спосіб зробити баклажани менш гіркими – це витягнути і викинути насіння фрукта.

Чи можна приготувати баклажани без засолювання?

Солити спочатку не потрібно. Більшість рецептів баклажанів наполягають на тому, що їх потрібно посолити перед приготуванням. … Якщо ви готуєте його іншим способом — запікання, готування на грилі, приготування на пару — засолювання не впливає.

Як сіль позбавляє від гіркоти баклажанів?

Головне тут щедро: не менше половини столової ложки солі на кожен баклажан середнього розміру. Це здається надмірним, але ця сіль допоможе витягнути гірку рідину з баклажанів, одночасно приправивши баклажани зсередини.

Як готувати баклажани, щоб вони не були гіркими?

Якщо ви турбуєтеся, що баклажани можуть бути гіркими, наріжте їх скибочками або кубиками, рясно посоліть їх і дайте стекти приблизно годину перед приготуванням. Нанесення солі на баклажани викликає осмос, який витягує зайву вологу і разом з нею гіркоту.

Як зробити воду з баклажанів?

Це дуже просто. Візьміть баклажани середнього розміру, очистіть від шкірки, добре промийте і наріжте кубиками. Потім візьміть темну банку і налийте в неї півлітра води, додаючи при цьому кубики баклажанів. Дайте настоятися протягом ночі, тому вам потрібно зробити це напередодні ввечері, щоб переконатися, що воно правильно настоялося протягом ночі.

Чи потрібно очищати баклажани?

Чи потрібно очищати баклажани перед приготуванням? Ви ні. Шкірка цілком їстівна, хоча з великими баклажанами вона може бути трохи жорсткою. … Якщо ви запікаєте баклажани цілими в духовці або на грилі, залиште шкірку, а після запікання дайте охолонути і витягніть м’якоть.

Чи можна приготувати баклажани?

Наріжте баклажани круглими скибочками, кубиками або четвертинками і покладіть на друшляк або на деко в один шар. Щедро посоліть баклажани, обов’язково накриваючи кожен шматочок. Ви можете покрити перший шар скибочок іншим шаром, якщо між кожною групою є сіль.

Гіркі баклажани отруйні?

Помилкові сирі баклажани не отруйні. … Овочі сімейства пасльонових містять від 2 до 13 мг соланіну, а баклажани – максимум 11 мг. Тож вам доведеться з’їсти 36 сирих баклажанів, щоб завдати будь-якої шкоди. Тому не потрібно турбуватися про їжу в розумних кількостях сирих баклажанів.

Чи потрібно солити баклажани перед приготуванням?

Раніше рецепти передбачали нарізати баклажани і солити перед приготуванням, щоб зменшити їх гіркоту. Оскільки сучасні сорти набагато менш гіркі, це більше не потрібно, якщо ви не плануєте їх смажити – баклажани вбирають олію, як бісквіт, і соління допомагає зменшити це.

ЦЕ ЦІКАВО: Скільки часу потрібно, щоб смажити заморожені крильця?

Як солити баклажани перед смаженням?

Щоб посолити баклажани, очистіть їх і наріжте будь -яким розміром і формою шматочками, які вимагає рецепт. Покладіть його на друшляк, щедро посипте сіллю (не хвилюйтеся, ви змиєте більшу частину його перед приготуванням) і дайте йому постояти близько години. Перед використанням ретельно промийте баклажани і висушіть їх.

Чи гірчить шкірка на баклажанах?

Молоді свіжозібрані баклажани з гладкою, блискучою шкіркою та інтенсивним кольором не матимуть гіркоти, якщо їх спожити невдовзі після збирання. Старі або перестиглі баклажани або баклажани, які не забарвлюються або лежать деякий час після збирання, швидше за все, мають гіркий смак.

Про автора

admin administrator