Чим годувати дорослих індокачок

Авторadmin

Чим годувати дорослих індокачок

Чим годувати індокачок у приватних господарствах

Чим годувати індокачок у домашніх умовах? Цей вид свійської птиці невибагливий і при невеликій витраті кормів швидко набирає вагу. Мускусна качка одужує нарівні з пекінською, але їсть вдвічі менше, догляд за нею простіше. Влітку вона може сама добувати собі корми у водоймах чи дворі. Популярність породи постійно зростає, тому що вона негаласна, стійка до хвороб, а вирощувати на м`ясо таких птахів дуже вигідно.

Чим годувати індокачок у домашніх умовах

Основні правила годування качок

Утримання індокачок в домашніх умовах – досить вигідне заняття. Вага дорослого селезня цієї породи досягає 6 кг, середня маса самочок – 3-4 кг. Вже до тримісячного віку каченята поправляються до 2,4-2,6 кг. При цьому витрати на корми зовсім невеликі. Основу харчування складають зернові з добавкою овочів та зеленої маси.

Що їдять індоутки з каченятами? Для відгодівлі можна використовувати спеціальний комбікорм або складати меню самостійно. У більшості приватних господарств використовують другий варіант, на промислових фермах – перший. Меню може відрізнятися, залежно від пори року. Влітку упор роблять на овочі, бадилля, зелену траву. Взимку більшу частину раціону складають зернові.

Їжа повинна містити основні елементи (протеїни, жири та вуглеводи), вітаміни та мінерали. Основне джерело протеїнів – пшениця, овес, кукурудза та бобові. Тварини протеїни містяться в м`ясо-кістковому і рибному борошні, кислому молочку, обрате. Вуглеводи є практично у всіх продуктах, зернових та свіжих травах. Головні джерела жиру – макуха і шрот з олійних рослин.

Щоб індоутки з каченятами отримували достатньо вітамінів, їм потрібно давати овочі, свіжу зелень. Взимку та навесні, а також у період інтенсивної відгодівлі, розмноження качкам дають вітаміни додатково. Мінерали містяться в мілині, солі, яєчній шкаралупі. Щоб качки не перестали передчасно нестись і добре набирали вагу, ці речовини обов`язково додавати до раціону. Докладніше з основами харчування качок можна ознайомитись на відео.

Годування качок влітку

Як уже було сказано, годування мускусних качок у різну пору року відрізняється. Це пов`язано з доступністю тих чи інших кормів. Влітку більше зелені, птахи можуть самостійно добувати собі їжу. Взимку раціон обмежений. Індоутки не мають розвиненого підшкірного шару жиру, тому вміст у холодну пору може бути тільки закритим, качки не зможуть самостійно шукати собі їжу.

Отже, літній раціон включає:

  • Зелений корм: будь-які види трав, бадилля рослин.
  • Коренеплоди та овочі: капусту, моркву, кабачок, тиковку, буряк (корінь та бадилля).
  • Зернові: пшеничку, кукурудзу, ячмінь, овес.
  • Бобові: люпин, вику, горох, бадилля з квасолі та гороху.

Влітку дорослий птах здатний здатні чудово добувати собі корм самостійно. Представники роду поїдають равликів, комах, хробаків. Якщо поблизу є водоймище, індовутки можуть плавати на ньому і харчуватися ряскою, іншими водними рослинами.

Щоб мускусна качка набрала вагу, її достатньо годувати двічі на день, найкраще рано вранці та ввечері. Ось приклад добового літнього раціону для однієї мускусної качки:

  • Пшениця – 30 г.
  • Ячмінь – 30 г.
  • Овес – 20 г.
  • Мінеральні добавки – 8 г..

Як бачимо, витрата кормів у цю пору року мінімальна, близько 100 г, майже немає потреби у вітамінних добавках. Раціон стосується тих випадків, коли вміст птахів вигульний. Обов`язково забезпечувати птахам питво, щодня на одну особину повинно припадати 500 мл води. Інтенсивний відгодівля виглядає трохи по-іншому, про це ми поговоримо пізніше.

Годування качок узимку

Багато фермерів віддають перевагу сезонному вмісту індоуток. Це спрощує догляд за птахом і дозволяє знизити витрати на облаштування пташника. Можна купити каченят навесні і до осені отримати повноцінних дорослих особин, готових до забою. Але при самостійному розведенні качок доводиться утримувати маточне стадо. Для нього слід розробляти зимовий раціон.

Чим годувати індокачок у домашніх умовах узимку? У холодну пору року добути зелені корми неможливо, тому багато господарів роблять запаси силосу, сіна, трав`яного борошна. Основу раціону складають зернові, висівки шрот, коренеплоди. Іноді переводять мускусні качки на готовий комбікорм, який містить усі необхідні їм компоненти. Якщо не годувати качок комбікормами, а зробити мішанки своїми руками, норми харчування на одну особу будуть такими:

  • Пшениця – 30 г.
  • Ячмінь – 20 г.
  • Овес – 20 г.
  • Висівки з пшениці – 20 г.
  • Борошно м`ясо-кісткове – 10 г.
  • Трав`яне борошно – 20 г.
  • Буряк – 20 г.
  • Картопля – 30 г.
  • Силос – 20 г.
  • Мінерали – 8 г.
  • Сіль – 1 г.

Загальна витрата кормів взимку на мускусну качку — близько 200 г. У меню можна включити кухонні витрати, очищення з картоплі та моркви, капустяні листки, підгодовувати птахів хлібом. Це дозволить скоротити витрати зерна та овочів. Дають качкам макуху або шрот із соняшника. Але занадто перегодовувати таким продуктом індокачок не можна. При ожирінні у них падає несучість і відсоток запліднення яєць. Не можна забувати про пиття: на одну особину на добу потрібно 400-500 мл води.

Мінерали та вітаміни в раціоні

Мінерали та вітаміни в раціоні харчування дуже важливі: вони забезпечують інтенсивне зростання, підвищують стійкість до хвороб, впливають на плодючість. Додатково їх включають до раціону харчування несучок. Ось основні вітаміни, які необхідні птахам, і продукти, що їх містять:

  • А впливає на місцевий імунітет, стимулює зростання. Міститься у риб`ячому жирі, жовтках яєць. Його попередник каротин є в рослинних продуктах (морква, конюшина, зелена трава).
  • Д – забезпечує засвоєння кальцію та фосфору, впливає на ріст кісток, формування яєчної шкаралупи. Міститься в риб`ячому жирі, риб`ячому борошні, дріжджах, які обов`язково включають в годування качок з каченятами.
  • Е – впливає на плодючість качок, підвищує імунітет. Його вміст підвищений у пророслому пшеничному, ячмінному, вівсяному зерні, сої, молочку, рослинному жирі.
  • К – впливає на згортання крові та обмін речовин у сполучних тканинах. Є вітамін в моркві, шпинаті, багатьох травах, конюшині, люцерні, зеленому горошку.
  • В1 – впливає на опірність організму, нервову діяльність. Є в макуху з олійних рослин, кисломолочних продуктах, дріжджах, висівках, зелені.
  • В2 – необхідний для нормального зростання та розвитку каченят. Міститься в молочку, зелені, дріжджах.
  • В3 – нормалізує обмін протеїнів та ліпідів, нейтралізує токсини. Надходження вітаміну забезпечить годування м`ясо-кістковим борошном, травою, макухою.
  • В4 – служить для профілактики перозису. Потрапляє в організм із злаками, бобами, буряками, дріжджами.
  • В5 – активізує роботу травної та нервової системи, серця. Зміст його підвищено в капусті, картопля, зелена трава, морква.
  • В6 – впливає на обмін протеїнів, нормалізує кровотворення, покращує стан шкіри. Є багато вітаміну В5 у тварин кормах, макуху, муці з трав.
  • В12 – впливає на кровотворення, обмін амінокислот, стимулює зростання. Міститься в продуктах тваринного походження, особливо його багато в рибному борошні.
  • Н або біотин – регулює обмін жирів, впливає на шкіру. Міститься в бобових.
  • С – впливає на імунітет, прискорює зміну оперення, загоєння ран. Індоутки самостійно його синтезують, а також отримують зі свіжими овочами та зеленню.
  • Кальцій та фосфор — необхідні для нормального зростання та формування шкаралупи яєць. Містяться в м`ясо-кістковому борошні, мелі, яєчній шкаралупі, мушлі.
  • Натрій – основне джерело його кухонної сіль.

Якщо якийсь вітамін або мікроелемент надходить до організму в обмеженій кількості, це відразу впливає на ріст та здоров`я птахів. Особливо часто недолік відчувається навесні, тому в цей період рекомендують включати до раціону спеціальні добавки типу Премікс, незалежно від того, що їдять індоутки з каченятами. Це необхідно не тільки щоб мускусні качки добре мчали і набирали вагу в домашніх умовах, але і для їхнього здоров`я.

Годування каченят

Яким способом відгодовують молодняк і яким має бути його раціон? Добових каченят годують дрібно рубаним яєчним жовтком. У напувалки додають марганцівку, яка захищає молодняк від кишкових інфекцій. Іноді малюків доводиться вчити їсти. Вони бачать тільки предмети, що рухаються, тому корм насипають на спинки каченят, і вони скльовують його один з одного. Іноді потрібно пташенят занурювати дзьобами у воду, щоб вони навчилися пити.

На другу добу до яйця додають борошно з вівса або ячменю, по 3-5 г сиру на одну особину. На третій день можна в меню додати подрібнену кропиву, лободу або іншу траву. З четвертого дня вводять м`ясо-кісткове або рибне борошно. Далі маленьких каченят можна годувати сумішшю яйця, вівсяного або ячмінного борошна, сиру з додаванням зелені, м`ясного бульйону, кислого молочка. З 20-го дня починають давати варену картоплю, яка становить 20% від усієї їжі. Зерном годувати каченят починають у 40 днів. Можна після закінчення 10-ї доби перевести каченят на спеціальний комбікорм, призначений для курчат бройлерів.

Всі корми повинні бути розсипчастими: якщо суміш липка, вона може заклеїти дзьоб і забити каченя дихальні шляхи. У перші 10 днів пташенят годують 6-8 разів на добу. До одного місяця – 4-5 разів на день. Після місяця переводять на дво- або триразове харчування. Важливо пам`ятати, що каченята багато п`ють, а тому доступ до свіжої води повинен бути цілодобовим. Як правильно годувати маленьких качечок, можна подивитися на відео.

Інтенсивна відгодівля качок

Вирощування та годування мускусних каченят проводиться приблизно до 2-х місяців. У цей час вони набирають вагу 2,4-2,6 кг. За рентабельністю це найоптимальніший момент для вибою. Годування індокачок перед вибоєм має свої особливості. Воно спрямоване на швидкий набір маси тіла, формування жирового прошарку. Ця порода має схильність до збільшення печінки. За своїми якостями вона мало чим поступається гусячою. Щоб вага прибувала швидше, качок утримують у цей період без вигулу.

Скільки потрібно витратити їжі при інтенсивній відгодівлі? На один місяць для виведення з десятьма каченятами знадобиться:

  • Комбікорм – 1,5 кг.
  • Варені відходи з м`ясом – 200 г.
  • Варена картопля – 600 г.
  • Травка, кропива, бадилля з буряків, люцерна — у рубаному вигляді та необмеженій кількості.
  • Дрібно подрібнений гравій, мушлі, яєчна шкаралупа – не менше 8 г на день на голову.

Обов`язково додають у меню при інтенсивній відгодівлі Премікс або інші вітаміни. Важливо знати, що в 60-65 днів індоутки починають скидати пір`я. У цей час вони починають худнути та не годяться для вибою. Нове оперення щільніше сидить у шкірі і погано висмикується. Це ще одна причина, чому на м`ясо відправляють двомісячних каченят.

Рецепт для індокачок!

Рецепти, рецепти. Всі подруги блогери знімають рецепти про квашення капусти, випікання пирогів, і навіть домашнього копчення.

А у мене сьогодні рецепт для індокачок

Так, так, для мускусних качок або індокачок.

Адже цей птах такий залипальний, раз завівши багато хто тримає їх багато років.

І хочеться годувати правильно, щоб виросли гарні, перо блищало, і каченята міцні народжувалися!

Отже, рецепт мішанки із дроблянки 5 злаків.

Якщо є дробарка та бажання, можна надробити самим.

Якщо ні, то пошукати готову суміш у продажу.

Або замовити, щоб вам підробили за вашим рецептом.

Отже, що потрібно для міщанки качкам:

  • Пшениця 3 кг
  • Кукурудза 3 кг
  • Ячмінь 1,5 кг
  • Овес 1 кг

(Все зерно в подрібненому вигляді, середнього помелу)

  • Макуха соняшникова 500 г
  • Висівки 200 г
  • М’ясо-кісткове борошно 50 г
  • Рибне борошно 100 г
  • Сірка кормова на кінчику ножа
  • Сіль 2 г
  • Соняшникова фуза дві столові ложки.
  • Трав’яне борошно 50 г.
  • Дріжджі кормові 20 г

Всі сухі інгредієнти потрібно змішати у великій ємності, а фузу додавати перед подачею до годівниці, щоб не окислювалася.

Суміш можна зберігати кілька днів із сухої, закритої ємності.

Мішанку розсипати у годівниці на 2-3 від висоти годівниці, щоб птахи не розсипали.

Залити водою 1:1. Залишити на 5 хв. Злегка перемішати, вода вбереться, і мішанка стане як розсипчаста каша.

Мої качки уплітають із задоволенням, бо з дитинства привчені до мішанок.

Норма такої мішанки 150-200 г на дорослу качку на день.

Чим годувати мускусних качок

Индоутки (або мускусні качки) невибагливі до харчування і досить витривалі. У цій статті ми розглянемо, чим і як їх годувати, щоб виростити здорових птахів.

Чим годувати каченят индоутки

–>Підтримувати імунітет маленьких індокачок складніше, ніж дорослих особин, тому годувати їх потрібно особливими продуктами. Раціон пташенят також залежить від їх віку — від немовлят до місячних. Розглянемо кожен випадок.

Добових

Индоутят можна відразу після народження забрати від матері — вони швидко звикають до навколишнього середовища. Щоб вони не замерзли, їх необхідно тримати в приміщенні. З перших днів життя пташеня вчать пити і їсти. Перший час їх годують відварених круто курячим яйцем.

Каченята реагують лише на ту їжу, яка рухається, тому годувати їх потрібно особливим способом. Він полягає в тому, що дрібно порізане яйце кидають на спинки птахів: при русі шматочки падають на землю, і каченята їх помічають.

Важливо! В період перших 24 годин життя индоутят необхідно погодувати мінімум 8 разів. Якщо вони не їдять самостійно, потрібно нагодувати їх із піпетки.

Напоїти добових пташенят простіше: налийте воду в ємність, посувайте її, перемішайте паличкою — це приверне їх увагу.

Тижневих

Вже з другої доби каченят годують більш різноманітно. До другого дня з вареним яйцем змішують кукурудзяне, ячмінне або вівсяну муку, на вибір. На третій день до яйцю підмішують знежирений сир в невеликій кількості, зелену частину цибулі, листя буряка, шпинату, роздрібненням зерно. З четвертого дня можна давати їм добре відварені і ретельно подрібнені м’ясні відходи. З цього моменту з раціону вилучають курячі яйця.

Щоб индоутятам було легше помічати корм, його кладуть на темну щільний папір. протягом першого тижня життя пташенят дається вода, перемішана з перманганатом калію.

Місячних

У віці одного місяця каченята можуть засвоювати відварену картоплю. Звичайно, тільки нею їх годувати не можна — коренеплід використовують як добавку до основного корму, щоб збільшувати його обсяг. Дозволена норма картоплі в раціоні — одна п’ята частина. В такому віці каченят можна давати більш різноманітний корм:

  • комбінований корм, що складається з подрібнених зернових культур, висівок, макухи і шроту (норма в день — 150 г);
  • картоплю (норма в день — 60 г);
  • нарізана бадилля буряка, зелень, листя кропиви;
  • мінеральні добавки (від 2 до 3 столових ложок на 10 каченят);
  • м’ясні відходи (норма в день — 20 р)
  • сіль (1 столова ложка на 10 индоутят);
  • крейда (2-3 столові ложки на 10 каченят).

Чим годувати дорослу птицю

Дорослі особини досить невибагливі до харчування. Корми можна скласти практично з будь-яких наявних у господарстві продуктів. Розглянемо кілька рецептів.

Суміш на основі вівса

Досить економний і поживний варіант. Включає в себе практично всі необхідні для дорослої особини мікроелементи.

Вам знадобиться:

  • пшениця — 250 г;
  • кукурудза — 100 г;
  • овес — 400 г;
  • пшеничні висівки — 50 г;
  • кормової крейда — 20 г;
  • ракушка — 30 г;
  • рибна або м’ясо-кісткове борошно — 20 г;
  • премікс — 19 м;
  • кухонна сіль — 1 р.

Після того як всі інгредієнти куплені і потрібну вагу відміряний, продукти необхідно змішати по порядку, зазначеному в списку. У підсумку вийде трохи менше 1 кг корму.

Комбікорм з нутом

Дуже корисна суміш для птахів. У цьому рецепті пропорції не грають велику роль, але найкраще насипати інгредієнти в кількості 1:1.

Склад:

  • кукурудзяні зерна;
  • нут;
  • зерна соняшнику;
  • овес;
  • ячмінь;
  • пшениця;
  • м’ясо-кісткове борошно.

Всі інгредієнти змішайте разом і засипте в дробарку. Після цього його можна подавати птахам.

Знаєте ви? Звичайні качки дуже галасливі — навіть при легкому хвилюванні починають крякати, а ось мускусні не крякають, а шиплять.

Годування індокачок взимку

Кардинально змінювати раціон індокачок взимку немає необхідності: основою їх раціону так і повинно залишатися зерно. У добу на одну особу припадає близько 300 грамів корму. В зимовий час року зерно підтримує м’язову масу качок.Також потрібно готувати вологі мішанки. Кращим варіантом буде суміш запареного ячменю, трав’яний борошна та висівок. Важливо не забувати про овочі, адже вони є основним джерелом вітамінів взимку. Годувати мускусних качок потрібно морквою, буряком, листям капусти або вареною картоплею.

В холоду слід додавати в раціон качок вітамінні і мінеральні добавки. Вони стимулюють ріст птиці і підвищують імунітет. Також не забувайте про мінеральні корми. Кращим варіантом будуть черепашки, подрібнена шкаралупа яєць, сіль і крейду.

Важливо! Для мінерального корму потрібно виділити окрему годівницю — змішувати його з основним кормом не рекомендується.

Як бачимо, индоутки невибагливі до харчування, і їх раціон мало чим відрізняється від раціону інших домашніх птахів.

Про автора

admin administrator