Чим годувати кроликів коли немає сіна

Авторadmin

Чим годувати кроликів коли немає сіна

Чим можна годувати кроликів взимку?

Зима – це особливо важкий період як для людей, так і для їхніх домашніх тварин. Тому кролівникам слід заздалегідь подбати про те, чим годувати кролів взимку, для того щоб пухнасті «ушастики» благополучно перенесли зимівлю і підросли за цей час.

Для інформації

Важливо розуміти, що кролики дуже проблематично переносять температури нижче -25˚C. Можливо, що у них може трапитися сильне переохолодження, вони можуть відморозити свої кінцівки, застудитися і захворіти надовго. Тому взимку особливо важливо створювати для них сприятливі умови проживання, розміщуючи їх «будиночки» у вигляді клітин в зонах, захищених від вітру.

Клітини можна утеплити соломою, яка при цьому ще буде виконувати роль підстилки. До того ж вони повинні бути зимовими, тобто як мінімум з трьох сторін мати облицювання хоча б деревиною та лише з одного – залізною сіткою в дерев`яній рамі. На час сильних морозів клітки з тваринами найкраще забирати в приміщення (сарай, теплиця, веранда будинку) або – якщо клітини переміщати проблематично – можна обладнати спеціальне місце для розміщення вихованців.

У цей непростий час тварини потребують не тільки турботи і догляду. Гостру необхідність вони відчувають і в правильному годуванні, яке наповнить їх силами і буде допомагати підтримувати нормальну температуру тіла. Тому важливо, щоб корм був багатий поживними речовинами. До того ж харчування має допомагати підтримувати і зміцнювати їх імунітет, щоб організм кроликів міг чинити опір захворюванням. Тому важливо, щоб корм також був вітамінізований і багатий різноманітними мінеральними елементами.

Він знову голодний

Важливо розуміти що, якщо господар кроликів заздалегідь подбати про те, як правильно скласти зимове меню для своїх вухатих вихованців, то він зможе успішно розводити й вирощувати їх в цю пору року. Багатий раціон, збалансований поживними і корисними речовинами, стане сприяти швидкому зростанню, зміцненню організму і підвищенню плодючості у тварин. Між іншим, кроленята, що народилися в зимовий період, більш міцні, ніж річні малюки.

Що потрібно знати про годування?

Звичайно, влітку і навесні особливих труднощів з харчуванням кроликів не виникає, адже свіжа зелень росте кругом у великій кількості. Але взимку все набагато складніше. Тому з завданням, як правильно годувати кроликів, в цей непростий період потрібно розібратися заздалегідь, розглянувши детально всі тонкощі.

Отже, для початку слід зрозуміти, що існує кілька груп кормів для цих милих тварин:

  1. соковиті корми, до яких відносяться: силос, буряк, морква, ріпа і баштанні культури.
  2. грубі корми, до яких відносяться: сіно, солома, гілки хвойних і листяних дерев, кора.
  3. зелені корми, до яких відносяться: люцерна, кропива, конюшина, кульбаба, лопух та інші різноманітні польові та лугові рослини.
  4. концентровані корми, до яких відносяться: макуха, зерно, кукурудза, овес, висівки, різноманітні готові комбікорми.
  5. тваринні корми, до яких відносяться: сироватка, риб`ячий жир, знежирене молоко.
  6. Харчові відходи, до яких відносяться: засохлий хліб, овочеві очищення, залишки каш і супів. Головне, продукти повинні бути свіжими і незіпсованою. Не можна давати кроликам зацвілий хліб і зниклу кашу.
  7. кормові добавки, до яких відносяться: крейда, сіль, кісткове борошно. Вони допомагають організму вихованців заповнити нестачу певних мінеральних речовин.

Існують 2 типи годівлі:

  1. змішане, коли раціон кроликів складається з кормів різних груп, розглянутих вище.
  2. сухе, коли в раціон харчування кроликів входять тільки сухі види кормів. Зазвичай для того щоб при цьому типі годівлі тварини отримували всі необхідні поживні речовини, краще всього давати їм готові комбікорми. При виборі комбікорми слід враховувати, що для різних вікових груп тварин існують свої види комбікормів.

Для того щоб правильно годувати кроликів, крім усього іншого, важливо враховувати їх вік, розмір і стан. Наприклад, якщо кролик захворів взимку, то його слід відсадити від інших тварин, більш уважно за ним доглядати, лікувати і робити основний упор на вітамінні добавки.

Особливості зимового раціону

Зимове годування кроликів в домашніх умовах може бути як сухого, так і змішаного типу. Зі зрозумілих причин при сухому типі харчування найкраще правильно підбирати комбікорми, щоб тварини точно отримували необхідні речовини для нормальної життєдіяльності та розвитку. Але не менш багатим за харчовою цінністю може бути і змішану годівлю, якщо використовувати різні види кормів.

Увага! Насправді змішаний тип харчування є найбільш економічним, тому що доведеться менше купувати готових кормів, так як їх можна заздалегідь заготовити самостійно, скоротивши таким чином витрати.

Зрозуміло, що свіжої зеленою травичкою кроликів взимку не погодуєш, але не варто недооцінювати харчову цінність сіна. Між іншим, воно не поступається в харчовому плані зеленим свіжим рослинам, зберігаючи в собі багатство поживних речовин, вітамінів і мінералів. Просто потрібно правильно заготовлювати суху сировину, щоб воно не втрачало харчової цінності і тим більше не псувалося.

Також відмінною альтернативою зелені стануть овочі та плоди, які можна зберігати взимку. Для того щоб вихованці не відчували нестачу в будь-яких елементах, слід використовувати кормові добавки та корми тваринного походження. Але про все по порядку.

соковиті корми

У зимовий період, коли відсутня можливість використовувати свіжі зелені рослини, багаті вологою, необхідно збільшити в меню вихованців застосування таких соковитих кормів, які містять до 80% води. Сюди можна віднести різноманітні коренеплоди, баштанні культури, силос.

Такий тип корму сприяє поліпшенню роботи системи травлення, підвищенню плідності у кроликів чоловічої статі. Він обов`язково покладено годуючим кролиця, так як соковитий корм допомагає виробляти більшу кількість молока. У ньому основна ставка робиться на вуглеводи, які досить швидко засвоюються організмом.

морква є найбільш популярним коренеплодом, що входять в раціон харчування кроликів, можна навіть сказати, що застосування цього овоча носить символічний характер. Найважливіше, що завдяки вживанню моркви організм тварин отримує необхідну кількість вітаміну A. Не потрібно нічого ускладнювати, адже кролики охоче харчуються цілої морквою.

Картопля теж корисно включати в зимовий раціон вихованців. По-перше, він багатий вітамінами. По-друге, він містить велику кількість крохмалю, корисного для травної системи тварин.

капуста стане унікальною альтернативою свіжої зелені. Її листя містять різноманітні вітаміни та мікроелементи, отримання яких благотворно відіб`ється на стані вихованців: їх імунітет зміцниться, а шубка буде мати більш привабливий вигляд.

Важливо поступово вводити її в раціон «вухатих», в іншому випадку несподіване велика кількість капусти може привести до розладу шлунково-кишкового тракту тварин. Капусту можна використовувати будь-яку, від звичайнісінької до колібрі. Для того щоб тваринам легко було її є, можна розділити капусту на листочки або ж порубати її на невеликі шматочки.

А ще кроликам буде корисно давати хоча б зрідка квашену капусту, багату на вітамін C.

кормовий буряк теж входить в список того, чим можна годувати кроликів в зимовий період. Її необхідно вводити в меню «пухнастиків» невеликими дозами і поступово, інакше у тварин можуть виникнути неприємні проблеми з кишечником. Вона дуже корисна, її грамотне вживання сприяє правильному протіканню обмінних процесів, зміцнює імунну систему і покращує склад крові. Можна давати вихованцям і бурякове бадилля. Важливо знати, що годувати кроликів столовим буряком забороняється.

Немає нічого кращого силосу. Це те, що їдять кролики з великим задоволенням. Він багатий поживними речовинами. Особливо силос корисний для годуючих кролиць, так як сприяє виробленню молока в великій кількості, наповнюючи його поживними речовинами, які забезпечують швидке зростання кроленят.

грубі корми

Грубі корми являють собою рослинні сировинні продукти, які позбавлені вологи, але зате багаті клітковиною. Такі корми дуже швидко викликають у кроликів почуття ситості, покращують функціонування травної системи. Але важливо розуміти, що загальна кількість грубих кормів в раціоні тварин повинно займати близько 30% від сумарного обсягу добового меню.

І тут неможливо не оцінити значення сіна, яке так люблять кролики. Його можна отримати на основі як лугових, так і польових трав. Заготівля сіна повинна проводитися до початку періоду цвітіння. Допускається використовувати трав`янисті рослини, у яких цей період вже почався. А чим сіно гірше свіжої трави? У ньому не менше вітамінів, мінералів і поживних речовин, ніж у свіжій зелені. Тому в зимовому меню для кроликів використання сіна відводиться важливе місце.

Комбікорм для кроликів

Одним з улюблених ласощів кроликів є така рослина, як кропива. Вони будуть раді, якщо господар і взимку побалує їх висушеним рослиною. Для того щоб зробити таку приємну заготовочкі, потрібно ранньою весною зібрати сировину, висушити його в тіні і в добре провітрюваному приміщенні.

Найкраще отриманий сухий сюрприз для кроликів зберігати в будь-якої тарі. Тому що висушена листя кропиви дуже тендітна і швидко осипається. Насправді здійснити таку затію нескладно, і вихованці будуть щасливі і вдячні.

Харчування кроликів обов`язково має включати гілковий корм. Для того щоб його заготовити, необхідно навесні зривати молоді гілочки чагарників і дерев, бажано навіть з листочками. Будь-кролик не тільки із задоволенням їх їсть, але і підточує свої зуби, що значно спрощує механічну переробку їжі. Однак є й те, чому не можна годувати кроликів. Їм не слід давати пагони отруйних дерев і тих, що містять дубильні речовини.

Щоб повноцінно в зимовий період годувати кроликів в домашніх умовах, потрібно включати в їх раціон зерна і насіння вирощуваних культур. Насіння олійних видів рослин можна давати кроликам просто так, цілком. А ось зерна злакових і бобових обов`язково попередньо потрібно подрібнити, щоб організму тварин було простіше їх переробити і засвоїти необхідні поживні речовини.

Перед тим як кроликам подавати роздроблену суху суміш, її потрібно зволожити хоча б просто водою. Це необхідно для того, щоб у вихованців не виникло подразнення дихальних шляхів під впливом пилових частинок корму. До того ж краще для вухатих домашніх тварин готувати зернове асорті, завдяки чому вони отримають більш широке розмаїття поживних речовин і з легкістю їх засвоять.

Для того щоб кролики в домашніх умовах в зимовий період добре росли і розвивалися, можна заздалегідь підготуватися до зимівлі, благополучно вирішивши проблему, ніж вони будуть харчуватися. Насправді, це не так важко, як здається, якщо все робити вчасно. Однак якщо заготовлених кормів виявиться недостатньо, то на допомогу завжди прийде комбікорм. І тварини ні в якому разі не будуть голодувати.

Правильна годівля кролів: основні принципи та помилки

Кролики цінуються в першу чергу завдяки дуже корисному дієтичному м’ясу, яке можна навіть важко хворим людям та маленьким дітям. Та й хутро кролів також користується попитом. Багато хто хотів би зайнятися розведенням цих тварин, але бояться, що не впораються. І даремно, адже в цій справі немає нічого надскладного, головне правильно скласти їх раціон. Як та чим годувати кролів, щоб вони отримували всі необхідні для росту елементи? Розберемося в цьому питанні максимально докладно.

Для чого вирощувати кролів

Будь-який початківець-кролівник повинен насам перед визначитися, з якою метою він буде розводити кроликів таяких масштабів бажає при цьому досягти. Від цього рішення безпосередньо залежатиме раціон тварин. Одна справа, якщо розведення кроликів планується як бізнес, на професійному рівні та в промислових масштабах (сотні,тисячі голів). І зовсім інший варіант, коли кроликів розводять в присадибному господарстві, що називається «для себе», в невеликій кількості, а іноді просто в декоративних цілях.

Як показує практика, в першому випадку кролівники частіше купують різні комбікорми у вигляді гранул промислового виробництва або готують подібні ласощі самі — за спеціальними рецептами. Такі гранульовані комбікорми бувають різними за складом: спеціально для молодняку, вагітних-годуючих самочок та дорослого поголів’я.

Перевага такого годування є незаперечним та складається в його технологічності, меншими витратами, а також в можливості відмовитися від деяких ліків, застосувавши їх з повнораціонним комбікормом.

Головним недоліком використання таких кормів є їх досить висока вартість. Цей недолік може нівелюватися тільки при великих обсягах годування за рахунок економії на втратах та на роботах з прибирання відходів.

Основні принципи годування кролів

За видами корми для кроликів поділяють на:

Різноманітність харчування кролів та його склад безпосередньо залежать від пори року. Весна-літо —з’являється можливість згодовувати кроликам відмінні та при цьому майже нічого не варті ласощі — траву. Зелену травичку можна скошувати на природних лугах, вдаючись до різноманіття дикорослих трав лісів та схилів гір. Якщо існує така можливість, слід посіяти та виростити на корм що-небудь зі спеціальних сіяних трав — люцерну, конюшину, суданку, еспарцет, овес або ячмінь.

Слід пам’ятати, що свіжоскошену траву потрібно висипати кролям з обережністю та в дуже невеликих кількостях, поступово адаптуючи організм тварин до такого корму.

Особливо небезпечною може бути волога трава, скошена рано вранці, з росою. Її слід обов’язково просушити тадавати тільки злегка в’ялу. В іншому випадку у кроликів може виникнути метеоризм, здуття живота, що призведе до їх загибелі.

Добавки до трави

З травою добре змішувати бурякове бадилля (як кормове, так і цукрове), але така суміш повинна містити листя буряка тільки 1/3 від загальної маси зелених кормів. Річ у тому, що бадилля володіє проносними властивостями, воно може викликати у кролів розлад травлення. До бадилля добре додавати рослини, що володіють протипоносною дією. Це можуть бути листя дуба та молоді дубові гілочки, а також гілки вільхи, полину, живокосту та інших трав. Кроликам до трьох місяців не можна бадилля буряка зовсім.

В осінньо-зимовий період основу раціону кроликів становлять грубі корми — це сіно та спеціально заготовлені гілки різних дерев. Сіно — основний вид грубих кормів для вухатих. Заготовляють його зазвичай з тих же трав, що використовувалися як зелений корм в теплу пору року. Перевагу слід віддавати сіну, заготовленому з сіяних трав, а також природного різнотрав’я.

Годуємо кролів сіном

Якість заготовленого сіна залежить не тільки від сорту трави, але і від дотримання при заготівлі правильної технології. Траву на сіно слід скосити до початку цвітіння або, в крайньому випадку, з появою перших квіток. Важливо своєчасно її прибрати, щоб не пересохла. Якщо дозволяють умови, оптимальним варіантом буде досушування трохи вологого сіна під навісом або на сіннику без його ущільнення.

Якісне сіно має бути приємного зеленого кольору та мати легкий аромат. У цьому випадку воно зберігає всі поживні речовини та добре поїдається кроликами, практично без відходів. Всі операції з сіном люцерни та конюшини (такі, як перенесення, перевезення, складання на сіннику або в стіг), слід проводити рано вранці, до висихання роси. Це запобіжить осипанню листя та дозволить зберегти високу якість сіна. Сіно, скошене з запізненням, пересушене на сонці або те, що побувало під дощем, втрачає смакові тапоживні властивості, воно погано поїдається тваринами.

На зимовий період необхідно заготовити сіно з розрахунку приблизно сорок кілограмів на дорослого кролика та по десять кілограмів для молодняку. При цьому необхідно не забути врахувати можливий приплід.

Чи не травою єдиної .

При недостатній кількості заготовленого сіна та з метою його економії можна використовувати гілковий корм для годування кроликів. Для його заготівлі підійдуть не всі дерева. Найкраще заготовляти гілки таких листяних дерев: липи, верби, клена, тополі, осики або ясена. Добре поїдають кролики також сухі гілки горобини, вільхи, ліщини тафруктових дерев (крім кісточкових порід).

Отруйними для кроликів є гілки наступних дерев: черемхи, бузини, вовчого лика, абрикосу.

Заготовлювати гілки найкраще на початку літа, коли їх поживна цінність є максимальною. Гілки слід зв’язувати у зручні віники та просушувати під навісом в місці, що добре продувається.

Взимку та восени грубі корми необхідно доповнювати соковитими кормами. Якщо грубі корми багаті протеїном та клітковиною, то соковиті будуть служити джерелом вітамінів. До соковитих кормів відносяться різні коренеплоди та силос. Основними коренеплодами для годування кроликів є морква, буряк (цукровий та кормовий), капуста, картопля, кабачок, а також гарбуз. Коренеплоди можна згодовувати кроликам як у сирому, так і у відварному вигляді, згідно з нормами добового раціону.

Концентровані корми

Вони мають найбільшу поживну цінність серед всіх видів кормів для кроликів. Це обумовлено максимальною кількістю протеїну та зовсім невеликим вмістом води. До концентрованих кормів відносяться злакові та бобові культури, висівки, шрот, макуха, а також комбікорми. Для ефективного годування кроликів, частка концентрованих кормів у раціоні повинна становити не менше 35%. Зі злакових культур найкращими для кроликів є ячмінь, овес, а також кукурудзяні качани, пшеничні зерна та ростки, можна давати сорго та жито. Серед бобових культур слід віддавати перевагу гороху, сочевиці та сої.

Високу харчову цінність для кролів представляють корми тваринного походження, такі як кісткове та рибне борошно. Згодовувати їх треба в невеликих кількостях, суворо дотримуючись інструкції, додаючи до вологих кормів.

Комбікорм для кроликів зазвичай складається з різноманітних концентрованих кормів, різних мінеральних добавок та вітамінів. Це дозволяє легко коригувати раціон за харчовою цінністю та кормовим складом. Недоліком цього виду корму є висока вартість.

Із загальних правил, чим годувати кролів, слід виділити деякі моменти. При переході від материнського молока до звичайних кормів організм крольчонка особливо вразливий в перші тижні, і навіть місяці. Тому особливо важливо стежити за якістю корму, не допускати поїдання брудних, затоптаних та не свіжих кормів, що часто призводить до загибелі тварин.

Постійна наявність чистої води в клітці, особливо в спекотну пору обов’язково. Особливо важливо не допустити поїдання кроликами отруйних трав, столового буряка, а також гнилих, запліснявілих, прілих, брудних, підморожених та інших неякісних кормів. Дотримання цих нескладних моментів дозволить вже через 3-4 місяці отримати смачне дієтичне м’ясо без особливих складнощів та втрат.

Чим годувати кроликів взимку в домашніх умовах?

Відома фраза з популярного гумористичного номера говорить: “Кролики – це не тільки цінний хутро”. ” Це твердження повністю відповідає правді.

  • Невгамовний апетит – ознака відмінного здоров ‘я
  • Запаси на зиму
  • Заборонені дерева
  • Їжа для людини і братів його менших
  • Горох
  • Цариця полів та її сородичі
  • Чистота – запорука здоров “я
  • Хвороби кроликів
  • П “ятиразове харчування
  • Про воду
  • Плавна зміна раціону
  • Сіно і солома
  • Улюблена ласощі
  • Як подолати дефіцит
  • Загартовані звірки
  • Картопля: шкідлива чи корисна?
  • Тренажер
  • Чим годувати кроликів взимку в домашніх умовах
  • Сіль
  • Комбікорми
  • Ув ‘язнення

Тому безліч людей задіяно в галузі розведення цих пухнастих звірків. Однією з головних проблем утримання гризунів є питання: “Чим годувати кроликів взимку?” Саме цьому присвячена ця стаття. Одним з розділів її є і таке нагальне питання: “Як і чим годувати кролика взимку, якщо немає сіна?” У декількох головах будуть розглянуті й інші важливі моменти, що стосуються догляду за ушастими вихованцями.

Невгамовний апетит – ознака відмінного здоров ‘я

Слід завжди пам ‘ятати, що визначити, наскільки здоровий кролик, можна по тому, як сильно розвинене у нього постійне бажання вживати їжу. Ще одна ознака доброго самопочуття – прагнення до регулярного розмноження.

Тому якщо господар не спостерігає у пухнастиків таких особливостей, значить у догляді за ними зроблені якісь промахи. У теплу пору року зазвичай не виникає питання, чим годувати кроликів. Взимку ж ця проблема хвилює майже всіх людей, які утримують цих тварин. І неважливо, розводять звірят в комерційних цілях або ж пухнастик живе вдома як волохатий друг.

Запаси на зиму

Уже було сказано, що влітку хвилюватися про їжу кроликів, як і будь-яких інших домашніх тварин, особливо не доводиться. Зелень, яка так корисна для вихованців через велику кількість у ній численних корисних речовин, у достатку росте на свіжому повітрі. Не становить проблеми і видобуток кори дерев, необхідної вухатим, а також свіжих овочів. Інакше справа йде з настанням холодів. Щоб раціон тварин був різноманітним, а значить, смачним і корисним, подбати про запаси на зиму слід вже в кінці весни.

Для того щоб зрозуміти, що саме слід заготовляти, потрібно спочатку розібратися в тому, чим краще годувати кроликів взимку. Отже, запаси на холодну пору року повинні обов ‘язково включати в себе сіно. Щоденний раціон гризунів повинен складатися приблизно на 60% з цього продукту.

Також необхідно набрати певну кількість різних гілок. Насамперед слід звернути увагу на такі дерева, як осина, ялина, ялинець. Їхня деревина містить велику кількість корисних для організму кроликів і поживних речовин.

Заборонені дерева

Будь-який кроликовод, який вирішив зробити на зиму запас гілок для своїх вихованців, повинен неодмінно пам ‘ятати про те, що такі дерева, як слива, вишня, черешня і подібні їм, не підходять для даної мети.

Пояснити це можна тим, що ці плодові культури містять в собі досить великий відсоток синильної кислоти. Така речовина є майже нешкідливою в невеликих кількостях для людини і деяких тварин. Однак слід зрозуміти, що цей продукт життєдіяльності рослин може викликати небажані наслідки в організмі кроликів. Ушастые питомцы погибнут, если в их пищу попадет даже небольшое количество синильной кислоты.

Їжа для людини і братів його менших

Наступним важливим пунктом зі списку того, чим потрібно годувати кроликів взимку, є різні коренеплоди: картопля, топінамбур, буряк і тому подібні. Тому власник кролівницького господарства повинен піклуватися не тільки про запаси таких продуктів для себе і своєї сім ‘ї, але також подумати про те, щоб ці корисні овочі були доступні і його вихованцям.

Горох

Такий необхідний білок кролики можуть черпати з таких харчових продуктів, як бобові культури. Слава богу, нестачі в подібній їжі в магазинах немає. Тому господарям настійно рекомендується не нехтувати турботою про вихованців і регулярно постачати їх настільки важливими для життєдіяльності овочами. Потрібно лише пам ‘ятати про те, що надлишок даних культур у раціоні пухнастих звірків може призвести до розладу шлунка. Існує і таке правило: якщо плоди гороху або квасолі занадто великих розмірів, то слід їх злегка подрібнити.

Якщо не нехтувати наведеними вище порадами і знати, як правильно годувати кроликів взимку, то тварини будуть здоровими і принесуть багатий приплід.

Цариця полів та її сородичі

Різні злаки теж чудово підходять для кролячого меню. Як вже було сказано, дефіциту таких продуктів у роздрібному продажу немає і не передбачається. Тому потрібно регулярно давати в їжу тваринам кукурудзу та інші злакові культури.

Також можна використовувати різні суміші, які продаються як в зоомагазинах і в аптеках, так і в спеціальних точках з розповсюдження товарів для тваринництва. Ці спеціально приготовані поживні склади з радістю зустрічаються вухатими пухнастиками. Зазвичай їх якість не викликає сумнівів, бо завжди підтримується на належному рівні.

Чистота – запорука здоров “я

Продовжуючи розмову про те, чим годувати кроликів взимку, згадаємо і про таку важливу деталь, як чутливість цих тварин до умов, в яких вони містяться. Так-так, як кажуть, не хлібом єдиним. Ці представники тваринного світу страшенно прискіпливі і жадають, щоб в їх оселі постійно підтримувалася чистота. Таку ж вимогу вони пред ‘являються до їжі, яка подається до столу.

Тому слід регулярно робити прибирання в приміщенні, призначеному для розведення вихованців. Також потрібно приділяти увагу тому, щоб їжа, що потрапляє в годівницю, завжди була досить добре вимита. Особливо це стосується овочевих культур, таких як буряк і картопля.

Житла тварин необхідно регулярно провітрювати, оскільки приплив свіжого повітря є важливою умовою для підтримки їх хорошого апетиту і бажання до розмноження. Не варто, однак, влаштовувати в крольчатнику протяги. У цих місцях завжди повинен бути кромний куточок, де вихованцям буде затишно і тепло, і куди вони завжди зможуть сховатися від небажаного сильного вітру.

Хвороби кроликів

“Чим можна годувати кроликів взимку?” – питання дуже педантичне. При вживанні пухнастиками несвіжих продуктів у них можуть виникнути різні кишкові та інші інфекційні захворювання. На жаль, вони занадто схильні до впливу різних несприятливих бактерій.

Тому потрібно стежити за тим, щоб їжа в годівниці була завжди свіжа. Залишки їжі, які лежать у кролячому оселі вже досить давно, слід прибрати. Така їжа може прокиснути, а потрапляння її в шлунок кроликів здатне спровокувати нездужання. Лікування подібних хвороб – справа досить складна. Дуже великий відсоток їх закінчується летальним результатом.

П “ятиразове харчування

Яка кількість прийомів їжі має бути у кроликів протягом доби? Однозначно відповісти на це питання не зможе жоден ветеринар. Слід враховувати численні фактори, що впливають на цю цифру.

Такими показниками можуть бути: вік тварини, стан здоров ‘я, а також пора року. Особливого підходу до харчування вимагають самки в період вагітності і відразу ж після неї, коли здійснюється годування дитинча.

Однак більшість фахівців сходяться на думці, що їжа повинна надаватися цим сородичам лісового зайця мінімум два рази на день. При такому режимі прийоми їжі потрібно влаштовувати вдень і ввечері. Подібний вибір часу доби обумовлюється тим, що в ранні і пізні години кролики відчувають найбільший апетит. У цій статті йдеться про холодний період. Слід сказати, що вчені однозначно визначають, скільки разів на день годувати кроликів взимку. Прийомів їжі в цю пору року має бути 5-6.

Про воду

Обговорюючи питання про те, чим годувати кролика взимку в селі, не можна не торкнутися питання про пиття. Волога необхідна для організму цих тварин так само, як і для багатьох інших істот. Вода в поїлці обов ‘язково повинна бути свіжа. Якщо кролики живуть на вулиці, то потрібно стежити, щоб вона не замерзала, перетворюючись на лід. Це загрожує тим, що звірки, відчуваючи спрагу, починають лизати його, пошкоджуючи зуби і губи.

До того ж переохолодження небезпечне для травної системи, оскільки може викликати розвиток різних інфекцій. Тому потрібно стежити за станом поїлки, і як тільки в ній з ‘являються шматочки льоду, негайно прибирати їх. При сильно холодній зимі можна попередньо нагрівати воду, перш ніж пропонувати її кроликам.

Наповнювати поїлку рекомендується мінімум два рази на добу: вранці і ввечері.

Плавна зміна раціону

Чим годувати кроликів восени і взимку? Відповідь на це запитання вже була частково дана в цій статті. Потрібно додати, що цей перехід від харчування в літню пору року до раціону, придатного для більш суворих умов, повинен здійснюватися поступово. Не варто різко припиняти давати тваринам зелень і перемикатися на годування сіном. Такий несподіваний поворот буде сприйнятий організмом кроликів як найсильніший стрес. З настанням осені потрібно раз по раз зменшувати кількість свіжої трави і збільшувати обсяг сухого корму.

Сіно і солома

Питання про те, чим годувати кроликів взимку в домашніх умовах, набагато легше теми про утримання та харчування їх у тваринницьких господарствах. Тому дана проблема буде розглянута трохи пізніше. Зараз же настав час розповісти про те, як заготовляти на зиму сіно і якими властивостями воно повинно мати.

Отже, для виготовлення цього продукту підійде лугова трава. Збирати її найкраще в першому місяці літа, до того як вона починає цвісти. Із зелені більш грубою найкраще виготовити борошно. Існують спеціальні заводи з виробництва такого продукту. Однак його можна приготувати і в домашніх умовах. При цьому не будуть потрібні якісь дорогі пристосування.

Секрет полягає лише в тому, що, коли рослини досить висохнуть, їх потрібно розтолочь до перетворення в дрібний пил. Сушити траву слід в мішках. Найкраще підходять для цього ті з них, які зроблені з натуральної матерії. Борошно з великим апетитом їдять кролики. Потрібно тільки стежити за тим, щоб у поїлці постійно перебувала вода, оскільки прийняття сухої їжі може призвести до зневоднення. Це, в свою чергу, спровокує проблеми зі шлунком. Коли в тваринницькому господарстві складається тяжке становище, деякі фермери годують ушастих вихованців соломою. Її кролики теж здатні перетравлювати, однак вона не приносить користі їхньому організму. Тому солому найкраще використовувати як підстилку в оселі цих гризунів.

Улюблена ласощі

Зайців часто зображують у дитячих книжках з морквиною. Кролики, як найближчі родичі згаданої тварини, також люблять їсти цей коренеплод. Крім моркви пухнастикам можна давати буряк, капусту, топінамбур та інші овочі. Ці продукти повинні становити значну частину раціону, оскільки вони втамовують потребу організму у вітамінах, необхідних для нормальної життєдіяльності.

Однак, як вже говорилося, не слід нехтувати санітарними правилами. Потрібно ретельно промивати коренеплоди, перед тим як наповнити ними годівницю для кроликів. Овочі також можна подрібнювати і перемішувати з іншими продуктами, наприклад, із сіном або злаками. Такі суміші кролики із задоволенням їдять. Меню, насичене овочами, сприятиме тому, що вихованці не будуть мерзнути взимку, а їх енергійність призведе до появи здорового і міцного потомства.

Як подолати дефіцит

Чим годувати кролика взимку, якщо немає сіна?

Як вже було сказано, в критичних випадках його можна замінити соломою. Однак найкраще при дефіциті даного продукту використовувати борошно з трав, яке можна придбати в деяких продовольчих точках.

Загартовані звірки

У деяких фермерських господарствах кролики містяться в неутеплених приміщеннях. Таке проживання не тільки не шкодить їм, але навіть сприяють розвитку у них імунітету і підвищенню якості шкурки. Також зменшується ризик піддатися впливу шкідливих бактерій, середовищем життєдіяльності яких є зіпсована їжа, яка нерідко не прибирається вчасно з годівниць.

Звичайно ж, кролики повинні переноситися в утеплені оселі при сильних морозах (від 20 градусів нижче нуля). Невеликий холод не може негативно впливати на таких звірів.

Відомо, що кролики не тільки успішно живуть у низьких температурних умовах, а й чудово розмножуються. Потомство, яке народилося в цю пору, вважається найбільш здоровим і міцним. Як годувати кроликів взимку на вулиці? Насамперед варто збільшити кількість продуктів, що містять білок. Подібна їжа не дасть тваринам замерзнути, оскільки її калорійність досить висока. Харчування кролика, що живе в холодний період року на свіжому повітрі, має бути збалансованим і регулярним. Скільки разів годувати кроликів взимку? Харчування має проходити в чітко встановлені години, не менше 6 разів на добу.

Картопля: шкідлива чи корисна?

Цей вівоч, безсумнівно, приносить користь цим пухнастим гризунам. Крім своєї поживності, завдяки підвищеному вмісту крохмалю, який показаний кроликам, вона також є відмінним посібником для тренування зубів. Відомо, що вони ростуть у гризунів зі швидкістю близько 2 мм на тиждень.

Тому, якщо не давати їм достатньо жорстких продуктів харчування, звірки будуть відчувати незручності у зв ‘язку з непропорційно великими розмірами зубів. А значить, на питання про те, чи можна годувати кроликів сирою картоплею взимку, можна дати ствердну відповідь.

Тренажер

Іншим продуктом, що сприяє нормальному розвитку зубів, є деревина. Потрібно запасати у великій кількості гілки різних рослин, щоб кроликам було що гризти в зимовий час. Також для цього підходить кора. Про те, які види дерев можна вживати в їжу гризунам, а які ні, згадувалося в одній з перших глав.

Чим годувати кроликів взимку в домашніх умовах

Досі в статті розглядалося харчування тварин у фермерських господарствах. Тепер же настав час розповісти про те, чим годувати декоративного кролика взимку. У сфері харчування потреби обох видів однакові. Тому всі ті продукти, які були перераховані вище, можна давати і декоративним домашнім вихованцям. Харчування таких звірят можна урізноманітнити за рахунок трави, вирощеної в горщиках на підвіконні.

Така зелень продається майже в кожному зоомагазині. Необхідно нагадати також, що є кролик повинен досить часто, оскільки постійний приплив свіжої їжі необхідний для здорового функціонування травного тракту. Це пояснюється тим, що організм пухнастиків влаштований так, що мускулатура кишечника майже не розвинена. Тому для успішного проходження їжі потрібно, щоб нові продукти, що надходять в організм, проштовхували її вперед.

Що стосується картоплі, то вона може бути подана до столу домашнього улюбленця як у сирому, так і у вареному вигляді. Слід тільки вирізати з неї очі, що містять шкідливі бактерії, а також ретельно промивати клуби. Цей продукт протипоказаний лише годуючим і вагітним самкам, а також новонародженим і особливостям, які перебувають у немовлятку. Не варто також нехтувати різними харчовими добавками, які продаються в спеціалізованих магазинах, бо вони сприяють насиченню організму тварин необхідними вітамінами та іншими корисними речовинами.

Сіль

Ця речовина є єдиною приправою, яку допустимо давати в їжу кроликам. Однак не рекомендується згодовувати їм підсолені продукти. Для насичення організму цією речовиною рекомендується купувати спеціальні кульки, що продаються в магазинах.

Комбікорми

Фермерські господарства часто використовують спеціальні харчові суміші, які продаються в тваринницьких відділах. Однак такі страви можна приготувати і самостійно. Приклад такого рецепту наведено нижче.

У ємності, призначеній для харчових продуктів, потрібно змішати подрібнене сіно з обрізками картоплі, буряків та інших овочів, а також додати в зазначену масу ботву. Цей “” салат “” слід накрити кришкою і залишити в такому вигляді на два-три дні. Всі компоненти складу дадуть сік. Отримана страва буде досить поживною і вітамінізованою. Як правило, кролики із задоволенням їдять цей продукт.

Ув ‘язнення

У цій статті було розглянуто питання про те, як годувати кроликів у домашніх умовах і в тваринницькому господарстві в зимовий період. Ми обговорили, які продукти необхідні вухатим пухнастикам, а також які харчові добавки використовувати для того, щоб життєдіяльність вихованців була найбільш успішною і продуктивною. Також було освітлено питання про те, як годувати кроликів взимку на вулиці. Якщо дотримуватися цих порад, ваші тварини не будуть хворіти і їх активність підвищиться у багато разів завдяки турботі господарів про них.

Про автора

admin administrator