Чим харчуються равлики які живуть в акваріумі

Авторadmin

Чим харчуються равлики які живуть в акваріумі

Котушки в акваріумі: користь чи шкода равликів

Частим мешканцем прісноводних акваріумів є равлик під назвою котушка. Це молюск, який має характерну форму раковини червоного або коричневого кольору, закручену по спіралі, як на фото нижче. Але так чи корисні ці жителі акваріума, давайте розбиратися разом.

  • 1 Хто такі котушки?
  • 1.1 види
  • 2 Користь і шкода котушок
  • 3 Зміст і догляд
  • 3.1 Розведення
  • 4 Фотогалерея
  • 5 Відео «Огляд роговий котушки»
  • * Коментарі та Відгуки

Хто такі котушки?

У природі ці молюски живуть в прісних водоймах, люблять мілководді. В середньому живуть до 2 років. Довжина раковини у дорослих особин досягає 3,5 сантиметра, ширина в діаметрі до 1 сантиметра. Переміщається котушка з допомогою ноги-присоски, на якій є маленькі щупальця.

Відчуваючи небезпеку, вона ховає своє тільце в раковину. На голові у неї є ріжки і очі. Найчастіше равлик котушка потрапляє в акваріум разом з рибками або водоростями, купленими в зоомагазині. Розмноження відбувається за допомогою відкладення ікри на листя водоростей або стінках акваріума.

види

Існує кілька видів котушок. Розглянемо кожен з них детальніше.

  1. Рогова. Це яскравий представник виду, який живе в кожному акваріумі. Має найзначніші розміри серед своїх родичів. Досягає в довжину 35 міліметрів. Раковина коричневого кольору.
  2. Рогова червона. Є популярною серед акваріумістів завдяки панциру червоного кольору. Її заводять для прикраси акваріума і для додання йому яскравих акцентів.
  3. Далекосхідна. Родичі цього виду потрапили до нас з Азії і успішно прижилися. Розміри цього молюска дуже скромні. У довжину особини не перевищують 1 сантиметра. Відмінною їх рисою є форма панцира, який складається з 5 завитків.
  4. Кильоватая. Цей молюск справжній санітар акваріума. Незважаючи на свій крихітний розмір, що становить всього 4 міліметри, він чистить воду, доїдає залишки їжі.

Користь і шкода котушок

Головна і основна користь равликів полягає в тому, щоб чистити воду і акваріум. Вони доїдають за рибками корм, а також рослини, які починають псуватися. Деякі акваріумісти вважають, що саме равлики котушки псують рослини в водоймі. Але це помилка. У них дуже маленькі зуби, тому прокусити лист або стебло здорових рослин вони не можуть.

Зате вони добре справляються з згнилі рослинами. Нерідко можна побачити равликів, які цілими групами розміщуються на гнилих листах і поїдають їх. Ще вони присмоктуються до стінок акваріума і, повільно переміщаючись, чистять його. Якщо ви помітили, що всі равлики плавають на поверхні, це свідчить про те, що вода максимально забруднена і її потрібно поміняти.

Здавалося б, равлики котушки – справжні санітари в акваріумі і приносять тільки користь. Але є одне «але» – вони здатні дуже швидко розмножуватися. Будучи за своєю природою гермафродитами, вони за досить короткий час густо населяють акваріум, і забруднюють воду своїми відходами. Крім цього, переносять на собі паразитів, які можуть заразити рибок.

Проблематичним є той факт, що неможливо зрозуміти, равлик померла або просто сховалася в раковину. Справа в тому, що померлі особи швидко розкладаються і забруднюють воду, а це може привести до хвороби і навіть загибелі інших акваріумних мешканців. Тому якщо якийсь житель водойми викликає підозру, його необхідно вийняти з акваріума. Варто зазначити, що від загиблої равлики йде неприємний запах.

Про те, яка користь може бути від цих мешканців домашнього водойми, дивіться відео від каналу Акваріумістика.

Зміст і догляд

Котушки невибагливі до навколишнього середовища. Вони можуть жити у воді різної температури. Завдяки цьому, легко уживаються з будь-якими рибками, для яких підбирається індивідуальний температурний режим.

В основному котушка живиться гниючими водоростями, але не проти поласувати кормом для риб, листям салату, капустою. При їх розведенні потрібно стежити за тим, щоб акваріум закривався. В іншому випадку, вони, переміщуючись по стінках, просто з нього виповзають, внаслідок чого гинуть. Ще однією небезпекою для равликів є ліки, які використовують для лікування рибок. Для молюсків вони токсичні і найчастіше призводять до загибелі.

Розведення

Думка акваріумістів щодо равликів котушок розходиться. Деякі вважають їх шкідниками, забруднюючими воду, тому намагаються їх позбутися. Інші розводять равликів навмисно для прикраси акваріума і очищення води.

Для розведення молюсків ніяких зусиль докладати не потрібно. Котушки самозапліднюються і відкладають яйця, захищені плівкою, на листках водоростей або акваріумних каменях. Через 15 днів з`являються дитинчата.

Новонародженими равликами вважають за краще харчуватися багато видів акваріумних рибок. Якщо, наприклад, вам потрібно поїхати з дому, а доглянути за вашими підопічними нікому, котушки стануть прекрасною їжею для акваріумних мешканців. Особливо їх люблять макроподія, через те, що у равликів дуже м`який панцир. Якщо чисельність черевоногих жителів збільшилася, і вони сильно забруднюють воду, в акваріум підселюють хижаків, які ними харчуються.

Фотогалерея

Фото 1. Акваріум з великою кількістю котушок Фото 2. Молюски серед рослин фото 3. Сидяча равлик на раковині іншої особини

Відео «Огляд роговий котушки»

Дане відео від каналу Аквастиль TV дасть повне уявлення про зовнішній вигляд цих мешканців і про їх розмноженні.

Акваріумні равлики: види, харчування, захворювання. Для чого потрібні равлики в акваріумі?

Равлики – звичні мешканці домашніх акваріумів. Справедливості заради варто відзначити, що равлики – далеко не завжди санкціоновано надійшли в акваріум мешканці. Нерідко акваріумісти приносять равликів ненароком, наприклад, купуючи водорості з ікринками. Але більшість видів равликів потрапляє в акваріум все-таки на законних підставах, надаючи акваріумному житлу закінчений вигляд.

Навіщо потрібні акваріумні равлики

Равлики – після рибок другі за популярністю мешканці акваріумів. Вони прикрашають акваріуми, додають різноманітності в пейзаж і несуть ряд практичних функцій.

Акваріумні равлики по праву вважаються природними санітарами акваріумів. Вони очищають стінки акваріумів від водоростей, чистять грунт, під`їду залишки корму для риб, і не гребують з`їдати екскременти інших мешканців акваріума. Це дозволяє підтримувати здоровий мікроклімат в акваріумі, не впливаючи на біологічну рівновагу в ньому.

За тим, як равлики чистять стіни акваріума, можна спостерігати неозброєним оком. Мови у равликів – шорсткі, слизової щільний бактеріальний наліт зі стінок, равлики залишають специфічні сліди, за якими безпомилково можна визначити, що тут попрацювали равлики.

По поведінці деяких видів равликів можна визначити стан води. Наприклад, ампулярії реагують на зміну рівня кисню у воді. Коли кисню стає менше, равлики піднімаються до поверхні і, висовуючи наверх свої трубки-сифони, дихають атмосферним повітрям. Також вони реагують на різку зміну рН фактора, наприклад, при неправильній зміні води в акваріумі. Початківець, та й досвідчений акваріуміст з поведінки равликів може зрозуміти, що пора змінити фільтр або купити новий аератор.

Проблеми з равликами

Одним з найголовніших недоліків акваріумних равликів називають їх активне розмноження. Якщо не контролювати цей процес, то дуже скоро акваріум, навіть самий об`ємний, виявиться перенаселеним равликами. А вони не тільки поїдають чужі екскременти, а й активно проводять свої.

Крім того, велика популяція акваріумних равликів може на корені занапастити все водорості, так як водорості є їжею для них. Нормою вважається 1-2 великі равлики на 10 літрів води.

Щоб уникнути перенаселення акваріума равликами, необхідно контролювати їх розмноження. Для цього потрібно знати звички того виду равликів, які є в акваріумі. Майже всі равлики – гермафродити, і намагатися з`ясувати, «дівчинка» у вас живе або «хлопчик» – безглуздо. При будь-якому розкладі равлики незабаром почнуть розмножуватися.

Більшість равликів відкладає ікринки у воді: на листках водоростей або на стінках акваріумів. Інші, наприклад, ампулярії, виносять ікру над водою: на стінках або кришці акваріума. Тому для контролю над їх народженням необхідно періодично оглядати місця можливо винесення ікри.

Є й інші способи контролю за розмноженням. Так, можна завести в акваріумі хижаків, які будуть харчуватися «немовлятами» равликів. Цей метод навряд чи можна назвати гуманним, проте в природі чисельність популяції равликів саме так і регулюється. Група боцій – оптимальний вибір для акваріума, де мало або зовсім немає хижаків.

Ще один спосіб – придбати і розчинити в акваріумі спеціальні хімікати, які служать за контролем над чисельністю популяції равликів.

Купуючи в акваріум равликів, потрібно закривати кришку. Багато равлики схили здійснювати втечу, проте знайти дорогу назад не в змозі і гинуть. Кришка акваріума не повинна бути глухий, в ній повинно бути отвір. Деякі види равликів піднімаються над поверхнею води подихати.

види равликів

Акваріумісти серед усього розмаїття молюсків віддають перевагу двом видам: брюхоногим і двостулкових.

Відео: Акваріум. Равлики ампуляріі.О змісті і розмноженні

Найкориснішими вважаються ампулярії – великі равлики жовтого кольору. Вони невибагливі, добре розмножуються і, що важливо, їх розмноження найпростіше контролювати, так як плоди «одностатевої любові» добре видно над поверхнею води. Ампулярии всеїдні, однак їх потрібно підгодовувати, так як їм важко конкурувати з рибками в боротьбі за корм.

Меланії менш привабливі, проте також знаходять чимало шанувальників серед акваріумістів. Вони, на відміну від інших видів равликів, є живородящими. Меланії із задоволенням копаються в грунті, знищуючи органічно залишки: чи не з`їдений корм і екскременти риб.

Червоні рогові котушки рідко виростають більше півтора сантиметрів в діаметрі. Їх ікра дуже дрібна, тому вони – найчастіші «нелегальні» мешканці акваріумів, нерідко надходять в акваріум з грунтом або водоростями. Котушки не відмовлять собі в задоволення з`їсти ніжну листя, тому котушки краще тримати в акваріумі з штучними рослинами.

Фізи – червонуватого кольору равлики. Поїдаючи листя акваріумних рослин, нерідко самі стають кормом для великих акваріумних рибок.

харчування равликів

Зазвичай для равликів, якщо вони живуть в акваріумі, населеному рибками, немає необхідності купувати додатковий, якийсь спеціальний корм. Равлики зазвичай задовольняються тим, що перепадає «з панського столу».

Відео: Як позбутися від равликів котушок, Мелані в акваріумі [# Равлики в акваріумі]

Однак, як зазначалося вище, великих равликів потрібно підгодовувати, інакше вони будуть обгризати акваріумні рослини. А, враховуючи їх розміри і апетити, ви ризикуєте залишитися взагалі без живої флори.

Покармливать равликів капустою (попередньо ошпарити окропом), скибочкою відвареної моркви, листовим зеленим салатом. Іноді можна балувати білим хлібом, але додавати рідко і небагато, інакше вода швидко засмітиться.

Захворювання акваріумних равликів

Як і всякі представники фауни, равлики схильні до різних захворювань. Потрібно знати, що деякі равлики не стільки самі схильні до хвороб, скільки є переносниками глистових захворювань, піддаючи ризику зараження людини. Тому купувати равликів для свого акваріума краще в спеціалізованих магазинах і пам`ятати про ризик, який несуть равлики.

На жаль, поява будь-якого нового вихованця в акваріумі загрожує неприємними наслідками, зокрема, зараженням всіх мешканців різними захворюваннями. Тому, купуючи равликів, подбайте хоча б про двотижневе карантині – помістіть равликів в окремий посуд (банку), поклавши туди пару рослин зі свого акваріума.

Поспостерігайте за поведінкою равликів. Якщо вони не страждають відсутністю апетиту, виявляють інтерес з корму і рослинам, жваво (наскільки це може ставитися до равликів) переміщаються по банку, то можна сміливо випускати їх в акваріум. А от проводити експерименти, спостерігаючи, чи приживуться в домашньому акваріумі равлики, виловлені в найближчому ставку, не варто. Практично це 100-відсоткова гарантія загибелі равликів і зараження обителей вашого акваріума різними захворюваннями.

Зазвичай равлики живуть в середньому два-три роки. Вони вважають за краще жорстку воду, в м`якій нерідко у равликів починається руйнування раковини, так як равлику не вистачає різних мікроелементів, зокрема, кальцію, наявність якого якраз говорить про жорсткій воді.

Про автора

admin administrator