Чим можна замінити Бетагістін

Авторadmin

Чим можна замінити Бетагістін

Бетагістин

Порушення в роботі вестибулярного апарату – це та проблема, з якою з кожним роком стикається все більша кількість людей. Для усунення запаморочення, а також проблем зі слухом, лікарі нерідко призначають своїм пацієнтам Бетагістин – синтетичний засіб, що виступає аналогом гістаміну. Однак для того щоб почати приймати цей препарат, пацієнт повинен упевнитися, що у нього немає до нього протипоказань.

Інструкція по застосуванню Бетагістину

Ліки призначені для внутрішнього прийому. Таблетки слід ковтати цілими без розжовування, запиваючи чималою кількістю чистої води. Бетагістин перед прийомом також не можна подрібнювати в порошок – він повинен надійти в шлунок хворого в первісному вигляді й почати розчинення вже в шлунково-кишковому тракті.

Як правило, дорослим пацієнтам призначають 1-2 таблетки не частіше 3 разів на день. Слід зазначити, що дозування діючої речовини в одній таблетці в цьому випадку відповідає 8 мг. У добу можна приймати не більше 3-6 таблеток, що відповідає 24-48 мг активної речовини.

Курс лікування визначається лікарем, де до уваги обов’язково береться загальне здоров’я пацієнта та ефективність застосовуваної терапії. Самостійне збільшення дозування препарату, а також тривалість лікування, неприпустиме, тому що в подібному випадку можуть проявитися деякі побічні дії препарату або небезпечні симптоми передозування.

Уже після перших застосувань ліки пацієнт може помітити, що його стан поступово поліпшується. Що стосується більш стабільного терапевтичного ефекту, то він спостерігається приблизно через 2 тижні після початку лікування. У наступні тижні лікування терапевтичний ефект Бетагістину може наростати далі.

Бетагістин в формі таблеток

Форма випуску описуваного медикаментозного засобу – таблетки в дозуванні 8 та 16 мг. Існує також Бетагістин 24 – в складі однієї таблетки є 24 мг чинного компонента. У його якості було застосовано таку речовину, як бетагістин дигідрохлориду. Крім того, в складі ліків містяться й інші компоненти, необхідні для необхідної всмоктуваності таблетки в шлунково-кишковому тракті та підтримки таблетованій форми. Це стосується лактози, моногідрату лимонної кислоти, аеросилу, тальку, кросповідона й магнію стеарату, МКЦ.

Показання до застосування Бетагістину

Велика частина пацієнтів цікавиться – від чого призначається Бетагістин? Як правило, цей препарат рідко призначають в якості монотерапії – в основному він присутній безпосередньо в комплексному лікуванні багатьох захворювань. Медикамент має такі показання до застосування:

  • Сильні та ті що турбують напади запаморочення, які також можуть бути присутніми у хворого на постійній основі.
  • Порушення безпосередньо в роботі вестибулярного апарату.
  • Симптоми лабіринтиту.
  • Енцефалопатичні напади.
  • Вестибулярний неврит.
  • Періодично виникають сильні запаморочення, головна причина яких – це недавно проведена хірургічна операція.
  • Хвороба Меньєра.
  • Різні синдроми, що характеризуються проявом запаморочень, нудоти, блювоти, шуму у вухах з подальшим зниженням слухового сприйняття.

Призначення препарату для усунення однієї або декількох проблем, зазначених вище, здійснюється лікарем. При цьому фахівець враховує всі фактори, які мають значення в застосуванні ліків – вік пацієнта, його стан здоров’я, вага, наявність інших захворювань в організмі. Крім того, призначення ліків повинне відбуватися після обов’язкової здачі необхідних аналізів.

Протипоказання

Як і будь-який медикаментозний засіб, Бетагістин має свої протипоказання до застосування. Іноді цей препарат представляє здоров’ю пацієнта серйозну небезпеку, тому перед його використанням кожна людина повинна з’ясувати, чи немає у нього протипоказань до застосування зазначеного засобу. Таблетки ні в якому разі не можна приймати при таких станах:

  • Індивідуальна непереносимість таблеток, в результаті якої у пацієнта можуть виникнути досить серйозні алергічні прояви. При цьому алергія може виникнути не тільки на бетагистин, який виступає в ролі діючого компонента в препараті, а й на будь-які інше речовина в складі. Якщо на початку лікування у хворого виникли неприємні симптоми у вигляді кропивниці, свербіння або будь-яких інших безпричинних явищ, то йому слід відразу відмовитися від Бетагістину та звернутися безпосередньо до лікаря.
  • Наявність виразкових хвороб в організмі хворого. Особливо небезпечними є ті виразки, які на момент постановки діагнозу та призначення ліків перетекли в активну форму.
  • Бронхіальна астма.
  • Дитячий вік до 12 років, так як для більш молодших пацієнтів він може виявитися небезпечним та неефективним.
  • Вагітність, незалежно від конкретного її терміну. Справа в тому, що активний компонент проникає безпосередньо через плацентарний бар’єр, отже, він може серйозно нашкодити плоду.
  • Лактаційний період. Бетагістин здатний проникати в грудне молоко та потрапляти в організм немовляти. Особливо небезпечний прийом високих доз ліків.

Побічні дії та передозування Бетагістину

В основному цей лікарський препарат переноситься пацієнтами досить добре, про що говорять спеціальні дослідження. Проте, дуже рідко пацієнти стикаються і з виникненням побічних дій Бетагістину, чому можуть сприяти різні причини. Найбільш часто – це прийом підвищених доз препарату та його непереносимість індивідуального характеру. В результаті хворий може зіткнутися з такими побічними ефектами Бетагістину:

  • Раптово виникає нудота, нерідко супроводжується блювотою;
  • Відчуття тяжкості та больовий синдром в області живота;
  • Проблеми в роботі шлунка;
  • Сильні головні болі, які проходять самі собою, якщо дозу ліків дещо зменшити або взагалі припинити його прийом;
  • Алергічні реакції, які можна виявити на шкірних покривах;
  • Сверблячка та печіння на шкірі;
  • Поява такого неприємного явища, як кропив’янка.

Якщо під час застосування Бетагістину хворий помітив одне з перерахованих вище явищ, то він повинен повністю припинити прийом ліків та відразу ж звернутися за медичною допомогою. На прийомі у лікаря слід описати всі виниклі побічні ефекти максимально точно, згадавши при цьому дозування ліків та тривалість лікування. Ігнорувати побічні ефекти ні в якому разі не можна, так як здоров’я хворого може істотно погіршитися.

У деяких випадках пацієнти, не дочекавшись потрібного терапевтичного ефекту препарату, починають самостійно збільшувати його дозування. Це категорично заборонено, оскільки в переважних випадках у пацієнтів проявляються такі небезпечні симптоми передозування, як:

  • Нестерпний головний біль, який важко усунути болезаспокійливими;
  • Часта блювота з нудотою;
  • Виникнення судомних нападів.

Ціна Бетагістину

Бетагістин відноситься до недорогих лікарських препаратів серед інших засобів, які застосовуються при аналогічних проблемах зі здоров’ям. Його ціна є відносно невисокою, що є вагомою перевагою ліків.
Потрібно сказати, що придбати Бетагістин в аптеці без надання рецепта від лікаря практично неможливо. При необхідності можна звернути увагу на безрецептурні аналоги ліків.

Аналоги Бетагістину

Бетагістин має чимало аналогів, за допомогою яких при необхідності можна замінити оригінальний препарат. Придбання аналога має попередньо обговорюватися з лікарем, оскільки препарати з одним терапевтичним ефектом можуть володіти різними властивостями та протипоказаннями. Не менш корисним буде вивчити й інструкцію по застосуванню того чи іншого аналога.

Бетагістину можна замінити наступними засобами:

  • Авертід. Показаний для лікування синдрому Меньєра, а також симптоматичної терапії вестибулярних порушень.
  • Авіомарін. Як правило, цей медикаментозний препарат призначають для лікування та профілактики нудоти й блювоти, які виникають при морській хворобі. Крім того, ідентичні симптоми можуть виникати й при повітряній хворобі, процедурі променевої терапії та синдромі Меньєра. Авіомарін також показаний для усунення нудоти, блювоти й запаморочення при інших порушеннях в організмі лабіринтового характеру.
  • Бетагіс. Цей лікарський препарат здатний усувати запаморочення, будь-якого походження. Виникнення запаморочень може спостерігатися при атеросклерозі судин головного мозку, психотичних порушеннях, ЧМТ, операції хірургічного характеру та ін. Незамінний засіб симптоматичного лікування хвороби та синдрому Меньєра.
  • Вазосерк. Призначається для усунення вестибулярного запаморочення, а також таких симптомів синдрому Меньєра, як нудота та блювота, поступова втрата слуху ти виникнення періодичного дзвону у вухах.
  • Драмина. Представлений замінник Бетагістину має досить привабливу вартість та відрізняється високою ефективністю під час лікування. Його призначають при кінетозах (мова йде про морські та повітряні хвороби), для усунення порушень лабіринтового та вестибулярного характеру. Слід зазначити, що Драмин не призначається при запамороченнях, які були викликані протипухлинною терапією.
  • Стугерон. Медикамент призначається при порушеннях мозкового кровообігу, а саме – для усунення всіх його симптомів. Нерідко його застосовують при явних порушеннях рівноваги, а також для профілактичних заходів такої неприємності, як хвороба руху.
  • Циннаризин. Призначається безпосередньо для усунення лабіринтових, а також вестибулярних розладів. Циннаризин часто застосовують при лікуванні тих вестибулярних порушень, які виникли в результаті хвороби судин.
  • Бетасерк. Один з кращих замінників Бетагістину, який має практично ідентичні оригіналу показання та протипоказання. Що вибрати для лікування Бетагістин або Бетасерк рекомендується вивчити всю інформацію, що стосується використання ліків, а також відвідати медичний заклад.

Всі вищевказані замінники Бетагістину мають схожі показання до застосування – запаморочення, порушення безпосередньо в роботі вестибулярного апарату, нудота й блювота в результаті кінетозів та ін. Якщо говорити про протипоказання до застосування цих засобів, то вони можуть бути різними, оскільки в складі ліків присутні різні активні та допоміжні речовини. Крім усього іншого, ліки, зазначені вище, знаходяться в різних цінових категоріях, про що також слід пам’ятати під час підбору аналога.

Увага!

Використання Бетагістин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.

Бетагістин фото

Нажмите, чтобы увеличить.

Категорії

  • Акушерство та гінекологія
    • Контрацептиви
    • Ліки від молочниці
      • Нормалізація мікрофлори
      • Протитуберкульозні
      • Здорове харчування
        • Замінник цукру
        • Вітаміни для вагітних і годуючих
        • Вітаміни для дітей
        • Вітаміни для шкіри, волосся, нігтів
        • Вітамінно-мінеральні комплекси
        • Загальнозміцнюючі вітаміни
        • Залізовмісні препарати
        • Кальцій Д3 (D3)
        • Полівітаміни
        • Риб’ячий жир
        • Тонізуючі засоби
        • Догляд за зубами і порожниною рота
          • Стоматологічні
          • Гормональні препарати
          • Захворювання щитоподібної залози (лікування)
          • Від болю в горлі
          • Вушні краплі
          • Жарознижуючі
          • Засоби від нежитю
          • Ліки від кашлю
            • Відхаркувальний засоби (препарати)
            • Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема
            • Ранозагоювальні засоби
            • Гіполіпідемічні препарати
            • Лікування ожиріння
            • Антианемічні засоби (препарати)
            • Гемостатичні засоби (препарати)
            • Препарати для розрідження крові
            • Анальгетики (Болезаспокійливі)
            • Анестезія та м’язові релаксанти
            • Вакцини (щеплення)
              • Пневмокок
              • Від нудоти і захитування
              • Плазмозамінники (розчини)
              • Протипаразитарні препарати
              • Очні краплі, мазі, гелі
              • Антидоти і ентеросорбенти
              • Лікування підшлункової залози
              • Препарати для шлунково-кишкового тракту
              • Пробіотики і пребіотики
              • Проносні засоби
              • Ферменти
              • Антидепресанти
              • Антиоксиданти
              • Заспокійливі засоби
              • Ліки для нервової системи
              • Нейролептики і нейропротектори
              • Ноотропи
              • Препарати для поліпшення мозкового кровообігу
              • Протиепілептичні препарати
              • Снодійні
              • Кісткова і хрящова тканина (відновлення)
              • Препарати для зовнішнього застосування
              • Протизапальні засоби
              • Гепатопротектори
              • Ангіопротектори і мікроциркуляція
              • Діуретики
              • Зниження холестерину
              • Серцево-судинні препарати
              • Лікування передміхурової залози
              • Препарати для сечостатевої системи і нирок
              • Гіпоглікемічні засоби
              • Препарати (засіб) для потенції
              • Лікування алкоголізму
              • Нікотинова залежність і тютюнопаління

              Інформація, зібрана на ресурсі, дозволяє максимально скоротити час на пошук інформації про конкретний лікарський засіб.

              Бетагістин-Тева (Betahistine-Teva) ATC-класифікація

              фармакодинаміка . Бетагістину дигідрохлорид є синтетичним аналогом гістаміну для перорального застосування. Механізм дії бетагістину вивчений лише частково. Існує кілька достовірних гіпотез, які підтверджуються даними досліджень, отриманих у тварин та за участю людей.
              Вплив бетагістину на гістамінергічну систему. Встановлено, що бетагістин частково проявляє агоністичну активність щодо Н1-рецепторів, а також антагоністичну активність щодо Н3-рецепторів гістаміну в нервовій тканині та має незначну активність щодо Н2-рецепторів гістаміну. Бетагістин збільшує обмін та вивільнення гістаміну шляхом блокування пресинаптичних Н3-рецепторів та індукції процесу зниження кількості відповідних Н3-рецепторів.
              Вплив на збільшення кровотоку до кохлеарної зони, а також до всього головного мозку .Фармакологічні дослідження на тваринах продемонстрували покращення кровообігу в судинах stria vascularis внутрішнього вуха, можливо за рахунок розслаблення прекапілярних сфінктерів у системі мікроциркуляції внутрішнього вуха. Бетагістин також продемонстрував збільшення мозкового кровотоку в організмі людини.
              Сприяння вестибулярній компенсації . Бетагістин прискорює відновлення вестибулярної функції після однобічної нейроектомії у тварин, прискорюючи і сприяючи процесу центральної вестибулярної компенсації. Цей ефект характеризується посиленням обміну й вивільненням гістаміну та реалізується в результаті антагонізму Н3-рецепторів. У людей під час лікування бетагістином також зменшувався час відновлення вестибулярної функції після нейроектомії.
              Вплив на активність нейронів у вестибулярних ядрах . Було встановлено, що бетагістин має дозозалежний інгібуючий вплив на генерацію пікових потенціалів у нейронах медіальних та латеральних вестибулярних ядер.
              Фармакодинамічні властивості бетагістину, як це було показано у тварин, можуть забезпечити позитивний терапевтичний ефект препарату у вестибулярній системі.
              Ефективність бетагістину була показана під час досліджень у пацієнтів з вестибулярним запамороченням та хворобою Меньєра, що проявлялося зменшенням тяжкості та частоти нападів запаморочення.
              Фармакокінетика . Всмоктування . При пероральному застосуванні бетагістин швидко і майже повністю всмоктується в усіх відділах ШКТ. Після всмоктування препарат швидко і майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту 2-піридилоцтової кислоти. Рівень концентрації бетагістину в плазмі крові дуже низький. Тому всі фармакокінетичні аналізи проводяться шляхом вимірювання концентрації метаболіта 2-піридилоцтової кислоти в плазмі крові та сечі.
              При прийомі препарату з їжею Cmax лікарського засобу нижча, ніж при прийомі натще. При цьому повне всмоктування бетагістину ідентичне в обох випадках, що вказує на те, що вживання їжі лише уповільнює процес всмоктування препарату.
              Розподіл . Відсоток бетагістину, що зв’язується з білками плазми крові, становить менше 5%.
              Біотрансформація . Після всмоктування бетагістин швидко і майже повністю метаболізується до 2-піридилоцтової кислоти (яка не має фармакологічної активності). Після прийому бетагістину внутрішньо концентрація 2-піридилоцтової кислоти в плазмі крові та в сечі досягає свого максимуму через 1 год після прийому препарату та знижується з Т½ близько 3,5 год.
              Виведення . 2-піридилоцтова кислота швидко виводиться із сечею. При прийомі препарату в дозуванні 8–48 мг близько 85% початкової дози виявляється в сечі. Виведення бетагістину нирками або з калом є незначним.
              Лінійність . Швидкість відновлення залишається постійною при пероральному прийомі 8–48 мг препарату, що вказує на лінійність фармакокінетики бетагістину і дає можливість припустити, що задіяний метаболічний шлях є ненасичуваним.

              Показання Бетагістин-Тева

              хвороба і синдром Меньєра, які характеризуються трьома основними симптомами:
              – запамороченням, що іноді супроводжується нудотою та блюванням;
              – шумом у вухах;
              – зниженням слуху (туговухістю).
              Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення різного походження.

              Застосування Бетагістин-Тева

              застосовувати внутрішньо. Приймати під час або після вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.
              Добова доза для дорослих становить 24–48 мг, рівномірно розподілена на 2–3 прийоми протягом доби.
              Бетагістин-Тева 8 мг: по 1–2 таблетки 3 рази на добу (вранці, в обід і ввечері).
              Бетагістин-Тева 16 мг: по ½–1 таблетці 3 рази на добу (вранці, в обід і ввечері).
              Бетагістин-Тева 24 мг: по 1 таблетці 2 рази на добу (вранці і ввечері).
              Дозу слід підбирати індивідуально залежно від ефекту. Зменшення вираженості симптомів іноді спостерігається тільки через 2–3 тиж лікування. Оптимальні результати досягаються при прийомі препарату протягом кількох місяців. Існують дані про те, що призначення лікування на початку захворювання запобігає його прогресуванню та/або втраті слуху на пізніх стадіях.
              Пацієнти літнього віку . Хоча дотепер дані клінічних досліджень у цій групі пацієнтів обмежені, широкий досвід застосування бетагістину в післяреєстраційний період дозволяє припустити, що корекція дози для цієї групи пацієнтів не потрібна.
              Пацієнти з нирковою або печінковою недостатністю . У цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробовування не проводилися, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування бетагістину корекція дози не потрібна.

              Протипоказання

              – гіперчутливість до діючої або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.
              – Феохромоцитома.

              Побічна дія

              нижчезазначені побічні реакції спостерігалися у пацієнтів з такою частотою: дуже часті (≥1/10), часті (від ≥1/100 до З боку ШКТ : часті — нудота та диспепсія.
              З боку нервової системи : часті — головний біль.
              На додаток до випадків, про які повідомлялося під час клінічних досліджень, про нижчезазначені небажані явища повідомлялося спонтанно в ході постмаркетингового застосування та відомо з наукової літератури. За наявними даними частоту не можна встановити, тому вона класифікована як невідома.
              Побічні реакції, частота яких невідома.
              З боку імунної системи : реакції гіперчутливості, наприклад анафілаксія.
              З боку ШКТ : скарги на незначні розлади шлунка (блювання, гастроінтестинальний біль, здуття живота та метеоризм). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зниження дози.
              З боку шкіри і підшкірної клітковини . Спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини, зокрема ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж і кропив’янка.

              Особливості застосування

              слід з обережністю призначати та ретельно контролювати стан пацієнтів з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки (у тому числі в анамнезі), БА.
              Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.
              Застосування у період вагітності або годування грудьми
              Вагітність . Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину у вагітних.
              Результати досліджень на тваринах є недостатніми для оцінки впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи та постнатальний розвиток. Потенційний ризик для людини невідомий. Бетагістин не слід застосовувати в період вагітності, за винятком випадків безперечної потреби.
              Період годування грудьми . Невідомо, чи проникає бетагістин у грудне молоко людини. Дослідження на тваринах щодо проникнення бетагістину в молоко не проводилися. Користь від застосування препарату для матері слід співвідносити з перевагами годування грудьми і потенційним ризиком для дитини.
              Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами . Бетагістин показаний для лікування синдрому Меньєра, що характеризується тріадою основних симптомів: запамороченням, зниженням слуху, шумом у вухах, а також для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення. Обидва стани можуть негативно впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами. За даними досліджень, у ході яких вивчали вплив препарату на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами, бетагістин не впливав або мав несуттєвий вплив на цю здатність.
              Діти . У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату Бетагістин-Тева його не рекомендується призначати дітям (віком до 18 років).

              Взаємодія з іншими лікарськими засобами

              дослідження in vivo щодо вивчення взаємодії бетагістину з іншими лікарськими засобами не проводилися. Дані дослідження in vitro дозволяють передбачити відсутність інгібування активності ферментів цитохрому P450 in vivo .
              Дані, отримані в умовах in vitro , свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами, що інгібують активність МАО, у тому числі підтипу В МАО (наприклад селегіліном). Слід з обережністю застосовувати бетагістин та інгібітори МАО (включаючи селективні інгібітори МАО-В).
              Оскільки бетагістин є аналогом гістаміну, взаємодія бетагістину з антигістамінними препаратами теоретично може вплинути на ефективність одного з цих препаратів.

              Передозування

              відомо кілька випадків передозування бетагістину. У деяких пацієнтів спостерігалися легкі та помірні симптоми (нудота, сонливість, біль у животі) після прийому препарату у дозах до 640 мг. Серйозніші ускладнення (судоми, серцево-легеневі ускладнення) спостерігалися при навмисному прийомі підвищених доз бетагістину, особливо в поєднанні з передозуванням інших лікарських засобів.
              Лікування . Лікування передозування має включати стандартні підтримуючі заходи.

              Умови зберігання

              таблетки по 8 мг та 16 мг зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці. Таблетки по 24 мг зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Про автора

admin administrator