Чим можна замінити Драміну

Авторadmin

Чим можна замінити Драміну

Драміна – інструкція, застосування, аналоги препарату

Препарат з групи антигістамінних засобів для системного застосування, містить дименгідринат – похідний етаноламіну.

Застосування Драміни

Показання до застосування

Запобіганнята усунення нудотита блювання внаслідок проявів морської та повітряної хвороби, при застосуванні променевої терапії, лікарських засобів та після операції.

Симптоматичне лікування хвороби Меньєра та інших порушень вестибулярного апарату.

Драміна – склад і форма випуску препарату

Препарат випускається у формі білих таблеток. 1 таблетка містить 50 мг дименгідринату.

Допоміжні речовини:целюлоза мікрокристалічна;магніюстеарат;лактоза,моногідрат.

Драміна: як приймати препарат

Запобігання та усунення нудоти та блювання внаслідок проявів морської та повітряної хвороби, при застосуванні променевої терапії, лікарських засобів та після операції.

Дорослим та дітям віком від 12 років: 50 мг (1таблетка) за 30-60 хвилин до початку поїздки, потім у разі необхідності по 50-100 мг кожні 4-6 годин, але не більше 400 мг/добу.

Дітям віком від 6 до 12 років: по 25-50 мг (1/2-1 таблетка) кожні 6-8 годин у разі необхідності, але не більше 150 мг/добу.

Дітям віком від 2 до 6 років: по 25 мг (1/2 таблетки) кожні 6-8 годин у разі необхідності, але не більше 75 мг/добу.

При хворобі Меньєра та інших порушеннях вестибулярного апарату.

Дорослі:50-100мг(1-2таблетки)кожні4-6годину разі необхідності,неперевищуючи максимальної добової дози 400 мг (8 таблеток).

Пацієнтам літнього віку слід застосовувати початкову дозу 25 мг (1/2таблетки).

З обережністю призначати пацієнтам з нирковою та/або печінковою недостатністю. При печінковій недостатності дозу слід зменшити у 2 рази.

Безпека та ефективність застосування лікарського засобу дітям віком до 2 років не встановлені, тому дітям цієї вікової категорії лікарський засіб не призначають.

Драміна – протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання до застосування препарату:

Підвищена чутливість до дименгідринату та до інших протигістамінних засобів подібної структури або до будь-якої з допоміжних речовин, що входять до складу засобу.

Закритокутова глаукома, підвищений внутрішньочерепний тиск, феохромоцитома, порфірія, гіперплазія простати з затримкою сечовипускання, судоми (еклампсія, епілепсія), гострий напад бронхіальної астми, тяжка печінкова недостатність, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну≤ 25 ммоль/хв), дитячий вік до 2 років.

Побічні реакції на Драміну

  • З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, сонливість, збудження, безсоння, пригнічений стан, стомлюваність, збільшення часу реакції, м’язова слабкість, порушення координації рухів, тремор, тривожність, погіршення концентрації та пам’яті, судоми, галюцинації.
  • З боку органів зору: глаукома, порушення зору, підвищення внутрішньоочного тиску, можливе помутніння зору, диплопія.
  • З боку органів слуху: шум у вухах.
  • З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, тахікардія, аритмія, напади стенокардії, артеріальна гіпотензія, у тому числі ортостатична.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: біль у шлунку, діарея, запор, сухість у роті, нудота, блювання, підвищення або зниження апетиту, збільшення маси тіла.
  • З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічні реакції, фоточутливість, ексфоліативний дерматит, висипання, кропив’янка.
  • З боку лімфатичної системи та системи кровотворення: гемолітична анемія.
  • З боку імунної системи: ангіоневротичний набряк, рідко – анафілактичний шок
  • З боку сечовивідної системи: порушення сечовипускання (утримання сечі через антихолінергічний ефект), утруднення сечовипускання.
  • З боку гепатобіліарної системи: порушення функцій печінки, холестатична жовтяниця.
  • З бокуорганів дихання: закладеність носа, підвищення в’язкості бронхіального секрету.
  • Інші: артралгія, зниження потовиділення, сухість слизових оболонок.

Тривалий прийом дименгідринату може призвести до утворення залежності від лікарського засобу.

Аналоги Драміни

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Чим замінити оселедець у “Шубі”: топ-5 корисних альтернатив

Салат “Шуба” – один із найпростіших, бюджетних і ситних салатів, який у класичному варіанті готується з оселедцем. Але його дуже легко можна замінити червоною рибою, консервованим тунцем, червоною ікрою, запеченою скумбрією. Для яскравого смаку можна додавати каперси, анчоуси, оливки і навіть свіжі терті яблука.

Кулінарка поділилася в Instagram рецептом дуже смачної “Шуби” без оселедця, яку сміливо можна замінити сардиною в олії.

Інгредієнти:

  • картопля – 1 шт.
  • морква – 1 шт.
  • сардина
  • цибуля – 1/3 частина
  • яйце – 1 шт.
  • буряк – 1 шт.
  • майонез
  • спеції

Спосіб приготування:

1. Відваріть моркву та картоплю, натріть.

2. З сардини злийте рідину, розімніть виделкою.

3. Зберіть салат шарами: спочатку натерту картоплю, потім змащуємо майонезом. Наступний шар сардини, потім дрібно нарізану цибулю, знову майонез, шар натертої моркви, майонез і шар буряка, зверху майонез і зверху прикрасьте зеленню.

Також на OBOZ.UA ви можете ознайомитись із рецептами:

Не поспішайте в магазин: несподівані варіанти, чим замінити крохмаль у рецептах

Без крохмалю у більшості рецептів легко обійтися продуктами, які точно є на вашій кухні.

Крохмаль – основа багатьох страв, соусів та десертів. Однак, інколи його відсутність ми виявляємо вже у процесі готування. Не поспішайте у супермаркет, адже завжди знайдеться альтернатива.

Раніше УНІАН розповідав, чим замінити дріжджі у випічці, а сьогодні розкриємо, чим у рецепті замінити крохмаль.

Крохмаль додають у страви для загустіння. Саме за цю здатність без нього не обходяться більшість соусів, м’ясні та ягідні начинки, а також креми. Досвідчені кухарі знають, чим у рецепті можна замінити картопляний крохмаль. При цьому для кожного з випадків слід використовувати різну альтернативу.

Чим можна замінити крохмаль у випічці?

У випадку з випічкою найчастіше додають до двох столових ложок крохмалю. Разом з тим, його функцію чудово виконає одне куряче яйце невеликого розміру.

Крім того, для солодкої випічки замість крохмалю додають кокосову стружку . Втім, попередньо її необхідно подрібнити блендером до порошкоподібного стану. Цей варіант, до речі, ідеально підійде, якщо ви шукаєте, чим замінити крохмаль у чізкейку. Виняток, якщо ви не полюбляєте смак та запах кокосу, адже тут він відчуватиметься.

Є ще один лайфхак – крохмаль у випічці можна замінити вівсяним борошном . Ви можете використати готове борошно, або приготувати його, подрібнивши вівсяні пластівці.

Чим замінити крохмаль у соусі?

У рецептах приготування більшості соусів фігурує цей інгредієнт. Однак і на цей випадок є альтернатива – записуйте, чим замінити крохмаль для загустіння соусів.

Замість крохмалю соус загущують борошном . Можна використати пшеничне, а кількість регулюйте у процесі готування, орієнтуючись на консистенцію соусу.

Чим можна замінити крохмаль у начинці?

Найчастіше з крохмалем готуть ягідні начинки. Головна фішка – зберегти цільність ягід у в’язкому соусі. Саме для в’язкості додають крохмаль, зокрема у процесі готування вишневої начинки до млинців, тортів та тістечок.

Існує кілька способів, чим замінити крохмал у вишневій начинці. Із функцією загустіння чудово впораються кукурудзяне, гречане, житнє або вівсяне борошно . Додавайте за принципом крохмалю, але контролюйте пропорції, зважаючи на консистенцію, яка виходить.

Разом з тим, крохмаль додають не тільки до ягідних та фруктових начинок, але й до м’ясних. Тут кулінари виділяють окремий лайфхак, чим замінити крохмаль у м’ясі. Додайте у начинку трохи розведеного водою желатину або агар-агару. Тоді ваші тефтелі чи котлети матимуть ідеальну форму.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator