Чим муасаніт гірший за діамант

Авторadmin

Чим муасаніт гірший за діамант

Зміст:

Муасаніт: чи варто переплачувати за діаманти

Муасаніт чудовий камінь, відносно новий в ювелірній справі, в України муасаніт почали використовувати взагалі нещодавно з 2005 року. Навіть багато ювелірів ще не знають про цей чудово блискучий камінь.

Виробляє муассаніти американська компанія Charles & Colvard. Наш ювелірний інтернет магазин пропонує купити це прекрасне каміння за найдоступнішими цінами, крім цього ви можете замовити потрібний розмір та форму.

Нижче представлені таблиці співвідношення ваги муассаніту для її розміру. Щоб переглянути перелік муассанітів, що пропонуються до продажу, перейдіть за посиланням: купити муассаніти

Співвідношення ваги круглого муасаниту до його розміру
Круглий муасаніт 57 граней

Історія

Муасаніт – єдиний у світі самоцвіт, створений штучно, а потім знайдений у природі:

  • Ідея створити карбід кремнію відвідала хіміка Джона Берцеліуса у 1824 році. Джон Берцеліус (Jöns Jacob Berzelius)
    Через сім десятиліть Едвард Ачесон втілив її, сконструювавши піч та запатентувавши метод отримання порошкової речовини під брендом carborundum у 1893 році. Едвард Гудріч Ачесон (Edward Goodrich Acheson)
  • Через майже десять років (1904) перші природні муассаніти виявилися в осколках метеорита, що впав в Аризоні (штат США). Їх знайшов Фердінанд Муассан. Він довів, що це не алмази або їх різновид, а самостійний мінерал. На пропозицію знаменитого американського геммолога Джорджа Кунца знахідку охрестили муассанітом.
  • Ще пізніше кристали почали шукати Землі, але одиницями.

Сьогодні карбід кремнію ювелірних кондицій одержують штучним способом. До 2015 року монопольне право на виробництво належало США. Із 2015 року цим займається кілька країн. Особливих успіхів досягли Україна та Китай.

Для виявлення імітації застосовують різні способи та тести

Обручка з муассанітом діаметром 7 мм. Фото: Love and Promise Jewelers

Оптичний тест

Можна помітити ефект двоїння, якщо муасаніт покласти під мікроскопом і налаштувати його так, щоб була видна калетта і розташовувалась вона перпендикулярно до майданчика. Фокус повинен концентруватися трохи нижче.

Питома маса

Тест заснований на тому, що питома маса муассаніту дещо менша, ніж у діаманта. Досліджувані камені поміщають у спеціально підібрану рідину, в якій діаманти тонуть, а муассаніти плавають на поверхні. Але такий спосіб не підійде для каміння, інкрустованого в прикрасу, а самі рідини зазвичай токсичні для людини.

Вогонь

Тест слід проводити лише в тому випадку, якщо ви не боїтеся пожертвувати муассанітом, оскільки наслідки для нього будуть незворотними. Запаліть сірник і підставте камінь під вогонь. Якщо безбарвний кристал набуде зеленого відтінку і закоптиться, то перед вами муасаніт. Кіптява можна буде видалити, а ось відтінок вже змінити не вийде.

Метод Алана Ходжкінсона

Гемолог із Шотландії використовує для визначення муасаніту візуальний прийом. Він полягає в тому, щоб тримати камінь близько до ока та дивитися через нього на джерело світла. «Візерунок» відблисків у діаманта і в муасанита буде різним, що неважко помітити навіть непрофесіоналу.

Ходжкінсон має ще один спосіб, яким можна користуватися, коли необхідно розглянути відразу кілька каменів (це буде корисно для продавців, які часто купують діаманти по 1 карату в пакетиках десятками штук).

Необхідно висипати вміст упаковки у прозору пластикову кришку та залити водою. Під неї покладіть білий аркуш паперу. Тепер знадобиться настільна лампа, яка висвітлюватиме каміння зверху.

Необхідно рухати піддон та пінцетом рухати камінь за каменем. Блики каміння на аркуші паперу будуть різними, якщо серед них виявляться муассаніти.

Фізико-хімічні властивості

З хімічної точки зору муасаніт – це карбід кремнію з найпростішою формулою ( SiC ) та базовим складом.

Однак у кольорових екземплярах його ускладнює залізо, титан та інші домішки.

Коліртемно-зелений до синього, чорний
Колір рисизеленувато-сірий
походження назвиНа честь Анрі Муассан (Henri Moissan, 1852-1907), французького хіміка.
Місце відкриттяCanyon Diablo meteorite, Meteor Crater and vicinity, Winslow, Coconino Co., Arizona, USA
Рік відкриття1893
IMA статусзатверджений
Хімічна формулаa-SiC
Блискскляний напівметалевий
Прозорістьпрозорий напівпрозорий просвічує
Спайністьнедосконала
Зламраковитий
Твердість9,5
Термічні властивостіП. тр. не плавиться
Strunz (8-е видання)1/B.02-30
Hey’s CIM Ref.2.1
Dana (7-е видання)1.3.7.1
Dana (8-е видання)1.3.8.1
Молекулярна вага40.10
Точкова група6mm – Dihexagonal Pyramidal
Просторова групаP63
Щільність (виміряна)3.218 – 3.22, середня = 3.21
Показники заломленняnω = 2.616 – 2.757 nε = 2.654 – 2.812
Максимальне двопроменезаломленняδ = 0.038
Типодновісний (+)
Оптичний рельєфдуже високий
Форма виділенняДрібні таблитчасті гексагональні платівки.
Класи з систематики СРСРНеметали
Класи з IMAСамородні елементи
Сингоніягексагональна

Що це за камінь

Історія та зовнішній вигляд

Вперше мінерал було виявлено вченим Фредеріком Анрі Муассоном, який вивчав метеорит «Каньйон Діабло», який кілька тисячоліть тому впав на землю, на територію, яка в наш час належить США.

У процесі роботи Муассон виявив у 1893 році новий мінерал, що вражає своєю красою. Спочатку камінь визнали одним із підвидів алмазу, але через 12 років було доведено, що, незважаючи на подібність, це зовсім різні мінерали. «Космічний камінь» був названий на честь вченого, що його відкрив, «муассанітом».

Неймовірні блискучі камені муассаніти в сотні разів красивіші за алмази і діаманти, і перевершують їх за силою блиску і чистотою. Невідомо жодного випадку виявлення каменю муассаніту із шлюбом. Усі знайдені зразки найвищої якості та 100% чистоти.

Опис характеристик

Основні якості муасаніту такі.

  1. Муасаніт це карбід кремнію (SiC).
  2. Твердість близька до стандарту – 8,5-9,25, і лише трохи поступається алмазу, чий показник – 10.
  3. У природі зустрічаються кристали чорного чи зеленого відтінку. А ось штучний аналог може бути будь-якого кольору. Однак у ювелірній промисловості у переважній більшості випадків використовуються прозорі кристали. Таке каміння схоже на діаманти та прикраси з ними виглядають дорого та розкішно.
  4. Заломлення у муасаніту – 2,69 одиниць, що на 0,25 перевищує аналогічний показник у алмазу.
  5. Гра світла (дисперсія) складає 0,104. Це дуже багато. Для порівняння, у алмазу вона становить лише 0,044.

Ці показники відносяться як до природного муассаніту, так і його штучного аналога.

Камінь муасаніт один із найдорожчих штучних кристалів. Він здатний за красою затьмарити діаманти та зберігає чудовий зовнішній вигляд протягом багатьох років.

Походження та видобуток

На жаль, цей чудовий камінь зустрічається дуже рідко. За більш ніж 200 років ученим вдалося знайти кілька мізерно-маленьких родовищ крихітних кристалів муассаніту. Всі вони були виявлені в метеоритах (не у всіх), у місцях видобутку корунду або в кімберлітовій гірській породі. Також відомі випадки виявлення муассанітів усередині алмазів.

Де знаходять муассаніти?

Головне «родовище» натуральних муассанітів – метеорити, що впали на Землю. Але зернятка, які витягують звідти, не більше 4 мм.

Монокристал муасаніту розміром ~1 мм

Камінь добувають у кімберлітових трубках, іноді попутно із сапфіровими корундами. Рідко, але трапляється усередині алмазів-самородків.

Родовища та обробка каменю

Натуральний муасаніт знаходять усередині метеоритів. Зерна карбіду кремнію утворюються біля великих зірок, збагачених вуглецем. За розміром вони не перевищують 4 мм. На Землі камінь зустрічається у кімберлітовій породі, родовищах сапфірових корундів, усередині алмазних самородків.

Природний мінерал настільки малий, що не використовується для прикрас, ні у виробництві. Тому шматки метеориту чи самоцвіти із включенням каменю продають колекціонерам, виставляють у музеях.

Обробляють лише синтезований мінерал. Для дроблення, шліфування та огранювання застосовують насадки з алмазним напиленням.

Різновиди

Нові класифікації передбачають поділ на різновиди окремо природного та синтетичного матеріалу.

Натуральний муасаніт поділяється за кольором:

Кристали непрозорі, із габаритами 0,5-4 мм.

Синтезованих різновидів більше:

  • прозорі безбарвні (після огранювання про них можна говорити, що це діамант муасаніт);
  • жовті, коньячні, блакитні, зелені, чорні кристали ювелірної якості;
  • темнозабарвлені екземпляри для технічного використання.

У лабораторіях можна виростити ювелірні кристали муассаніту всіх кольорів, окрім червоного.

За габаритами вирощену сировину поділяють на порошок, крихту-абразив та власне кристали (4-12 мм).

Виробництво синтетичного муасаніту

Патент на синтез муассаніту методом сублімації було отримано лише 1998 року у Америці. Утворення безбарвного кристала займає тривалий час і потребує великих енерговитрат.

Прикраси з муассанітом мають попит , але синтезом каменів займаються всього кілька ювелірних компаній у всьому світі. Найбільша з них – Charles Colvard з декількома філіями в європейських країнах. Освіта муассаніту відбувається при температурі 1500 ° С та тиску 500 тис. бар.

У ювелірних магазинах прикраси з муассанітом зустрічаються нечасто, здебільшого вони виготовляються на замовлення.

Синтетичний муасаніт

Лабораторно синтезують мінерал муасаніт ювелірних та технічних видів. Виробництво промислових масштабів налагоджено з 1987 року.

Розроблено п’ять методів синтезу:

  • спікання кремнезему з вуглецем;
  • сублімація карбіду кремнію;
  • з метану;
  • нагрівання у графітовому тиглі;
  • кристалізація з рідкого стану.

За будь-якого способу виходить штучний матеріал необхідних кондицій – ювелірних чи виробничих.

Карборунд – штучний муасаніт

Карборунд став практично єдиним способом використання властивостей муассаніту виготовлення ювелірних прикрас. Природний мінерал – дуже рідкісна знахідка , який практично не піддається обробці через маленькі розміри і пластинчасту будову.

Винахід карборунду дозволило виготовляти велике каміння, аналогічне діамантам зовнішніми та фізичними властивостями.

Вперше створити аналог діаманта зі штучного муасаніту спробували в американській кампанії CREE. У 1987 року у промислових масштабах було створено великі зразки муассаніту. З 1995 року на них випробували діамантове огранювання, відгуки ювелірів були захоплені.

Сфери використання

Муасаніт знаходить застосування в техніці, у колекціонерів та ювелірів залежно від походження, габаритів та інших кондицій:

  • Природні кристали не використовуються – надто малі. Вони дістаються колекціонерам – у метеоритних брилах чи земних мінералах.
  • Ювеліри працюють із синтетичним муассанітом. Його вставляють у всі види прикрас.

Кільце з синтетичним муассанітом

Самий виріб, що купується – кільце з муассанітом на всі випадки життя (пропозиція руки, заручини, одруження, річниця весілля, повноліття).

Найширша сфера використання – у технічного муассаніту:

  • напівпровідники, діоди, захисні реле, транзистори;
  • оптика (телескопи, інші наукові прилади);
  • абразивний інструментарій;
  • композитна броня (покриття ядерних реакторів, бронежилетів та інших подібних виробів);
  • синтез графену;
  • добавка до пінобетонів;
  • нагрівальні елементи

Нафтовики та газовики застосовують камінь як каталізатор у процесі окислення вуглеводнів.

Властивості мінералу та його застосування

За характеристиками камінь будь-якого походження подібний до діаманту. Але він трохи м’якший, красивіший і вогнестійкіший за алмазний самородок. Природний муасаніт цінується колекціонерами та ювелірами.

Синтезований мінерал використовують для виготовлення:

  • прикрас;
  • абразивних інструментів;
  • оптики у телескопи;
  • покриття секцій бронежилету;
  • ущільнюючих деталей;
  • напівпровідників;
  • композитної броні;
  • дискових гальм;
  • захисту пристрою від перенапруги;
  • діодів;
  • транзисторів;
  • нагрівальних елементів;
  • дизельних фільтрів.

Камінь корисний у ядерній енергетиці покриття реакторів. Є каталізатором у процесі окиснення вуглеводнів. Застосовується для синтезу графену. Можна додавати до фібробетону.

Фізико-хімічні властивості

Хімічна формула муассаніту записується як SiC (карбід кремнію). У кольорових каменів у складі є домішки заліза чи інших речовин із фарбуючим ефектом.

  • щільність – 3,2 г/см3;
  • прозорість безбарвних екземплярів – досконала;
  • блиск – металевий чи алмазний;
  • твердість за балами Моосу – від 8,5 до 9,5;
  • структура – ​​відсутні тріщини та інші внутрішні дефекти;
  • гра сяйва – 0,104;
  • спектр поглинання – немає виражених ліній;
  • заломлення – 2,967.

Муасаніт поглинає хвилі довжиною менше 425 нм, дряпає скло, сяє яскравіше за діамант, зеленіє над відкритим полум’ям. Не плавиться при температурі 1500 ºC, але відтінок стає більш насиченим після перевищення + 65 ºC.

Як виглядає камінь дивіться у відео:

Лікувальні властивості

Лікарі альтернативної медицини рекомендують мінерал для лікування хвороб, пов’язаних із нервовою системою, психоемоційною сферою.

Хороші результати дає методика хромотерапії. Споглядання світло-зеленого, блакитного чи безбарвного каменю гармонізує діяльність організму. На підсвідомому рівні перезапускаються функції центральної та периферичної нервової системи.

Завдяки спогляданню муасаніту швидше виліковуються:

  • усі види соматичних хвороб;
  • наслідки стресу;
  • патології нервової системи, мозку;
  • хвороби поділу психіатрії;
  • депресія;
  • клімактеричний синдром.

Муасаніт/карборунд діє і на здорових людей. При спогляданні каменю покращується діяльність мозку, пам’ять, увага, знімається нервова напруга. Людина відзначає підвищення життєвого тонусу, збільшення енергії.

Муасаніт не допоможе при переломах, виразках, інсультах, атеросклерозі та інших хворобах із патологічними змінами тканин.

Магічні властивості муасаніту

У магії можна використовувати будь-яку прикрасу з муассанітом. Підійдуть і статуї, символи стародавніх богів, інкрустовані каменем. Натуральний мінерал активації не потребує.

Синтезований муасаніт бажано в період рівнодення залишати під сонячним промінням. Його треба винести на вулицю або покласти на підвіконня біля відчиненого вікна в годину наближення світанку. Вогняною енергією заряджають протягом періоду сходу сонця.

Бережіть прикраси від сорока. Їхнє сяйво приваблює пернатих злодійок.

Амулети чи обереги оберігають від бід. Талісмани приваблюють блага, допомагають розвинути найкращі риси характеру. Але одна прикраса з муассанітом/карборунд виконує функції обох магічних атрибутів.

  • посилює твердість духу, сміливість;
  • не дозволяє іншим впливати на власника у ході ухвалення рішення;
  • допомагає контролювати емоції;
  • покращує фінансове становище;
  • відкриває талант красномовства, робить слово вагомим;
  • захищає інтереси власника;
  • допомагає боротися зі страхами, фобіями, невпевненістю;
  • підтримує у складні періоди життя;
  • усуває хаотичність та пітьму у всіх життєвих сферах.

Муасаніт взаємодіють із усіма чакрами. Він очищує їх, гармонізує енергопотік у кожній точці, а також удосконалює духовність власника.

Кому підходить за знаком зодіаку

В астрології немає обмежень щодо застосування муасаніту. За енергетичною сумісністю камінь підходить людям із вогненним або повітряним знаком зодіаку.

Близнюкам, Стрільцям, Терезам, Овнам, Водоліям і Левам мінерал, крім фінансової сторони, допомагає збалансувати психоемоційний стан.

До Дівам, Рибам, Козерогам, Тельцям, Ракам або Скорпіонам він також добре приваблює матеріальні блага, забезпечує їхній захист.

Як упізнати походження

Муасаніт виступає і імітацією, і об’єктом підробки.

Самостійно відрізнити походження можна кількома способами.

Діамант

Діамант і муасаніт вважаються «близнюками»: формула та склад у них ідентичні.

Кільце з діамантом

Самостійно відрізнити діамант від муасаніту дозволяють такі фактори:

  1. Розглядають крізь лупу чи мікроскоп під світлом лампи зони зростання. У вирощеного каміння лінії зростання виглядають як упорядковані округлі канавки, у алмазів це хаотичні зигзаги або ділянки.
  2. У воді муасаніт плаває, діамант тоне.
  3. Подивитися крізь камінь: у муассаніту виявиться подвійна кількість граней.
  4. Полум’я (навіть від сірника) не змінює колір алмазу, муасаніт зеленіє.

Найпростіший спосіб взяти зразок руками. Відбиток пальця залишиться лише на діаманті.

Фіаніт

Часто під виглядом муасаніту пропонують фіаніт. Він дешевший, легко каламутніє, темніє, сколюється.

Розрізнити фіаніт та муасаніт допоможе лист білого паперу. На ньому малюють чорну крапку та плоскою стороною ставлять на неї зразок. Малюнок під фіанітом чітко проглядатиметься у всіх гранях, збереже розміри.

Прикраси з муасанітами

Огранований мінерал схожий на діамант. Муасаніт також сліпучий в оправах зі срібла, платини, рожевого, білого, червоного, лимонного золота.

Найкраще натуральний або синтезований камінь виглядає:

  • у гарнітурі для нареченої;
  • кільцях (весільних, вінчальних, для заручин);
  • чоловічому персні;
  • довгі сережки, пусети, гвоздики;
  • кулон;
  • кольє, намисто;
  • запонки;
  • браслет.

Прикраси з блискучим каменем підходять до урочистого та вечірнього вбрання. Стиль одягу підбирають під дизайн, колір оправи. Найчастіше рекомендують класичні та романтичні моделі.

Небажано поєднувати з іншими самоцвітами. Заборонено надягати з виробним камінням.

Прикраси з муассанітом мають бути на увазі:

  • при використанні сережок роблять високі зачіски;
  • кольє підійде до сукні з відкритим декольте та плечима;
  • рукав не повинен закривати браслет на зап’ясті;
  • рукавички не надягають при носінні кільця.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Gold&Diamonds shop (@5carats_shop) 8 Жов 2018 о 8:55 PDT

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від ТМ Mуассаніт Україна (@moissanite.ua) 11 Жов 2018 о 12:02 PDT

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Ювелірна Арт-студія Koltsoff (@koltsoffart.ru) 22 Січ 2021 о 8:59 PST

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Євген Рубльов ЮВЕЛІР (@evgeniyryblev23) 27 Жов 2017 о 8:25 PDT

Прикраси з муассанітом зберігають в окремих футлярах чи мішечках. Знімають перед фізичною роботою, гімнастикою. Вироби рекомендують очищати після кожного носіння. Ювеліри чистять ультразвуком.

Вдома видаляють жир, косметику та інші органічні забруднення м’якою щіткою у воді із гелем для посуду. Після чищення виріб промивають під краном. За температури рідина повинна наближатися до 30 ºC. Після цього протирають тканиною, досушують феном, полірують серветкою.

Замість гелю використовують розчин аміаку. З’єднують 3 частини холодної води та 1 частину нашатирю. Прикрасу опускають у рідину на 10 хвилин. Потім виріб чистять щіткою, промивають, сушать, полірують.

Як носити

Огранований камінь виглядає як діамант і навіть краще. Оправу йому виготовляють із шляхетних металів – срібла, платини, золота різних відтінків.

При виборі виробів значення має час доби, привід, колір:

  • Підвіска чи сережки-гвоздики підходять для офісу.
  • Браслет, кольє, сережки з кількома камінням-вставками більші за карату (6,5 мм) надягають на статусні або вечірні виходи.
  • Чорний муасаніт більше підходить для чоловічого асортименту (запонки, перстень, кільце, затискач краватки). У жіночому гардеробі органічні мініатюрні вставки в пусети, підвіски, колечко.

Вдень не рекомендується одягати відразу кілька прикрас з великим камінням або їх великою кількістю. На вечірніх раутах це припустимо.

Муасаніти не поєднують з іншими каменями (крім фіанітів), тим більше напівдорогоцінними або виробними.

Вартість каменю

Натуральний муасаніт дуже рідкісний, і тому дорогий самородок. Синтез великих кристалів каменю також робить їх дорогими.

Також читайте: Родохрозит – камінь ніжності та вірності

Однак, фактична вартість мінералу залежатиме від його величини, прозорості та однорідності кольору, забарвлення та безпосередньо якості огранювання. Наприклад:

  • безбарвний штучний огранований камінь в 1 карат (близько 6,9 мм у діаметрі) коштуватиме близько 300 доларів;
  • камінь зеленого або блакитного відтінку в 1 карат значно дешевше – 240-250 доларів;
  • екземпляри в 1 карат чорного, коньячного чи жовтого кольору – 220-230 доларів.

Звичайно, вартість муассаніту виходить нижче, ніж у алмазу, але от дрібна (до 2 мм) крихта каменю буде дорожчою за алмазну тих же розмірів.

Вартість

Український ринок насичений виробами з муасаніту всіх видів, квітів та габаритів. Каменем займаються солідні фірми та майстри-одиначки.

Ціни залежать від матеріалу оправи, кількості та габаритів вставок (тис. грн.):

  • обручка (золото) – 24,2 – 46,6;
  • браслет (золото) – 62,9;
  • кулон (срібло) – 1,2.

Ціна муассаніту вимірюється у каратах, як у діаманта. Чіткої цифри за 1 карат немає, але штучний камінь можна купити дешевше діаманту порівнянних габаритів та кондицій у 10-30 разів.

Так, діапазон цін на каміння американського виробництва – $110 (0,5 карати) – $495 (1,5 карати). Діамантовий аналог – $2,5-20 тис.

Муасаніт

Як стверджує історія, 100 тисяч років тому на нашу планету впав великий астероїд, який зламав земну кору і після себе залишив безліч уламків та величезну вирву. Відбулася ця історія десь у районі Південної Америки, деякі уламки астероїда виявилися досить привабливими.

Муасаніт вважається рідкісним різновидом карбіду кремнію. Деякий час його навіть відносили до одного з видів алмазу через схожі характеристики, проте ця думка була невірною. У 1905 р. вчені провели усі необхідні дослідження. Тоді вони з’ясували, що цей камінь не має жодного стосунку до алмазу, оскільки останній «з’явився» на основі вуглецю. Хоч вони й мають схожі кристалічні грати, основа муассаніту — кремній.

Муасаніт набув поширення останніми роками, як новий ювелірний камінь дуже схожий на алмаз. Цей камінь є кристалом карбіду кремнію, вперше виявлений французьким хіміком Анрі Муассаном в 1893 р., який був названий на його честь в 1905 році, в природному вигляді муасаніт зустрічається в дуже маленьких крупинках і в метеоритному речовині. Метеорні камені в природі трапляються досить рідко. За тривалий час вдавалося відшукати лише кілька жменьок невеликих камінчиків. Їх знаходили або у верхніх шарах землі, або всередині тих же діамантів, що ще більше ускладнювало вивчення каменю, який називається муасаніт. Чому не вдається знайти більші поклади і що ж за камінь муасаніт? Це було загадкою кілька століть.

І фахівці знайшли єдине правильне рішення – через кілька століть вчені в лабораторії створили перший у світі великий якісний ювелірний муасаніт Муасаніт найбільш примітний тим, що перевершує алмаз за властивостями коефіцієнта заломлення та дисперсії, що дозволяє йому виблискувати і грати сильніше за діамант. Гра світла викликана дисперсією – оптичним ефектом, при якому промінь світла розкладається на весь спектр кольорів, тому ми спостерігаємо на гранях більше різнокольорових спалахів. Завдяки винятковій дисперсії 0,104, що перевершує алмаз більш ніж удвічі, муасаніт практично в будь-яких умовах іскриться всіма кольорами веселки. Показник заломлення – одна з важливих характеристик дорогоцінного каменю, що впливає на сяйво та блиск. Муасаніт із показником заломлення світла 2,65–2,69 виблискує більше, ніж діамант (2,42) До того ж він мало поступається алмазу по твердості, тобто. не дряпається і не тьмяніє, на відміну фіаніту. Діамант у природних умовах зазвичай росте вздовж одного напрямку. Уздовж цієї площини зростання огранований діамант має нижчу міцність на зсув, через що може легко розколотися навіть за слабкого удару. Муасаніт при виробництві росте у всіх напрямках одночасно (радіально), тому не схильний до такої неприємної особливості. Цей камінь настільки чистий, що майже на 100% перевершує будь-які діаманти на землі. Він трохи поступається алмазу щойно у твердості. Хоч вони набагато міцніші за алмаз. Безбарвні муассаніти мають властивості кольору порівняні зі штучними діамантами, тобто. IK (6-7) для звичайного муасанита та GH (4-5) для обробленого за технологією HPHT. Крім цього муасаніт має фізичні властивості, такі як щільність і теплопровідність дуже близькі до алмазу, що не дозволяє його відрізнити стандартними приладами Diamond Tester, для цього потрібні спеціальні муасаніт-тестери, які поки не так поширені. Однак якщо не йдеться про чистий діамант відрізнити його від муасоніту допоможуть характерні включення (камінь зроблений в лабораторії ними не володіє) Діамант створений в «природній лабораторії» майже завжди має в тій чи іншій мірі характерні включення, домішки та індивідуальні недоліки. У муасонітів зазвичай немає будь-яких дефектів, помітних оком. Ті ж крихітні голчасті включення, які незмінно з’являються в процесі вирощування кристалів, можуть бути помітні лише при сильному збільшенні (під мікроскопом). Муасаніт має блиск більший ніж діамант та подвійне заломлення. Можна також відрізнити муасаніт від діаманту без спеціального обладнання, якщо піднести камінь близько до ока. Спрямуйте світло через камінь. Якщо ви побачите, що камінь відсвічує всіма кольорами веселки, це ознака подвійного заломлення. Це властиво мусаниту, а не діаманту. Відображення справжнього діаманта зазвичай проявляються в різних відтінках сірого. Якщо ви бачите райдужні відблиски, то, швидше за все, муасаніт. Цей камінь має одну унікальну особливість: його колір залежить від умов освітлення. У закритому приміщенні при розсіяному світлі він виглядає ідеально білим, при світлі точкових джерел (у торговому центрі, театрі тощо) він переливається всіма кольорами веселки, а на сонячному світлі набуває благородного теплого відтінку. У будь-якому випадку муасаніт може видаватися тільки за діамант із найвищими характеристиками чистоти. Камені таких характеристик більше 0.5 карат коштують дорого та купуються лише з відповідним сертифікатом.

Крім оптичних властивостей важливою перевагою муассаніту є ціна. При аналогічному розмірі каменю ціна муассаніту буде на порядок нижчою як природного, так і синтетичного діаманта. Крім того, муасаніт може бути виготовлений практично будь-якого розміру, на відміну від синтетичного діаманта, вага яких на даний момент обмежена значеннями близько 1,5-2 карат. Методи тестування муассанітів Питома маса (у.м.) – у діаманта у.м. має 3,52, причому у муасанита ця маса знаходиться в діапазоні 3,18-3,25. Тобто, у відповідній рідині муасаніт плаватиме, а фіаніт або алмаз тонути. Ці рідини доцільно використовувати лише у разі неоправленого каміння і при цьому вони, згідно з урахуванням написів на етикетках, можуть бути небезпечними для організму. . Поряд з цією одиницею виміру наводиться також і еквівалентна вага діаманта, звичний багатьом покупцям. Карат – традиційна одиниця виміру дорогоцінного каміння. Муасаніт трохи легше, і наприклад, 6,5-міліметровий круглий діамант буде важити біля карата (+-2.5%), в той час як 6,5 міліметровий муасаніт близько 0,9 карат. При цьому обидва вони будуть рівними в діаметрі. Оптичні тестування – спайність на гранях не настільки гостра, як у алмазу, ефект роздвоєності, коли калета помітна крізь межі коронки, як правило, явно видно (більшість зразків, за наявними відгуками, обмежували по осі, яка зводить до мінімуму ефект двоїння), відполірований рудист не настільки гладкий, як у алмазу, сцинтиляція (гра) більш різнокольорова, на відміну від діаманту. Розрізнення голчастих або мікротрубчастих включень, які, як правило, перпендикулярні до майданчика і помітні тільки при сильному збільшенні. Відкритий вогонь – якщо потримати синтетичний муасаніт над вогнем спиртування, запальнички або сірники, то камінь найчастіше набуває зеленого кольору. Інтенсивність фарбування може бути різною, Це тимчасове явище, але частий нагрівання навіть зможе призводити до потемніння каменю і до появи зеленого нальоту, що важко видаляється. Неакуратна робота ювеліра, пов’язана з нагріванням, може зіпсувати колір каменю. Саме тому блакитний, зелений і зелений муасоніт гарних фантазійних відтінків отримати значно легше ніж ідеально білий, коньячний або рожевий. Тестування твердості за Моосом – вироби з алмазними наконечниками зможуть подряпати синтетичний муасаніт. Основний недолік цього тестування пов’язаний з можливим пошкодженням виробу.

Лікувальний вплив

Літотерапевти визнають позитивний вплив каменю при захворюваннях на нервовому ґрунті:

  • Яскравий муасаніт одним своїм виглядом здатний вивести з чорної меланхолії, депресії або знизити агресію.
  • Споглядання безбарвного каменю ніжних відтінків (блакитного, зеленого, рожевого) налагоджує роботу організму як єдиного цілого.
  • Це корисно для жінок, які переживають клімактеричний період.

Для здорової людини носіння виробу з муассанітом або споглядання каменю обертається припливом енергії, покращенням пам’яті, зняттям напруги після роботи.

Лікувальні властивості

Згідно з літотерапевтами, споглядання безбарвного, блакитного або світло-зеленого каменю сприяє лікуванню:

  • захворювань центральної та периферичної нервової системи;
  • стресу, депресії;
  • соматичних захворювань;
  • клімактеричний синдром;
  • психіатричні хвороби.

Довідка! Мінерал не допомагає при захворюваннях із патологічною зміною тканин, таких як переломи, інсульти, виразки, атеросклероз тощо.

Також, при спогляданні каменю покращується увага, пам’ять, мозкова діяльність, йде нервова перенапруга, підвищується енергія та життєвий тонус.

Магічні властивості

Виявлено такі магічні властивості муасаніту:

  • Притягує гроші (особливо жовтий чи зелений).
  • Зміцнює дух, надає хоробрості, піднімає самооцінку.
  • Захищає від небажаного стороннього впливу.
  • Допомагає визначити мету, контролювати емоції, робить оратором.

Магія муассаніту підтримає власника у будь-якій складній ситуації, упорядкує життя.

Для магічних цілей годиться камінь будь-якого походження. Але синтетичний потрібно активувати, виставивши перед світанком на сонечко.

Муасаніт та фіаніт

Що таке фіаніт

Фіаніт, який часто називають Заходом «кубічним цирконієм», — штучний кристал схожий на діамант. Його головний плюс – низька вартість (50-100 р. за карат).

Цей красивий, доступний камінь дуже популярний і часто використовується для прикрас у золотих і срібних оправах, а також у виробах з ювелірних сплавів та біжутерії. Детальний опис кристала дивіться у статті «Камінь фіаніт: властивості та кому підходить».

Карборунд та фіаніт

«Кубічний цирконій» поступається штучному муасаниту за кількома параметрами. Перш за все це низький рівень заломлення світла, через що камінь виглядає як ограноване скло.

Він швидко втрачає привабливий зовнішній вигляд, і вже після року носіння прикраси перестає блищати і виглядає тьмяним. Твердість у фіаніту – від 7,6 до 9, через що на ньому згодом з’являються тріщини та сколи.

Муасаніт набагато твердіший і здатний зберігати привабливий вигляд десятиліттями, тому коштує набагато дорожче.

Як відрізнити

Уважно огляньте кристали. У фіаніту грані більш закруглені, ніж у муассаніту. Подивіться на каміння в електричному світлі. Навіть неозброєним оком можна помітити, що муасаніт більш сяючий і яскравіший, ніж «кубічний цирконій». При цьому якщо фіаніт вже носили, на ньому будуть помітні дрібні пошкодження.

Але щоб уникнути непорозумінь, бажано звернеться за допомогою до професіонала, який легко відрізнити один кристал від іншого.

Магічний вплив на долю людини

Чи «працює» гідротермальний муасаніт

Вважається, що магічна сила має і натуральні, і синтетичні камені муассаніти. Як і у випадку із лікувальними властивостями. Прикраса з будь-яким із цих кристалів може стати справжнім талісманом чи амулетом для свого власника.

Тому, перш ніж придбати виріб з муассанітом, переконайтеся, що цей камінь вам підходить і впливає.

Які сфери життя покращує

Муасаніт допомагає людині набути внутрішню силу і повірити в себе і свої можливості. Він надихає свого власника на захист своїх інтересів та відстоювання своїх прав.

Цей чудовий камінь допомагає відчути безпеку, подолати внутрішні страхи та набути стану спокою та гармонії, а також морально «підтримує» свого власника у складних життєвих ситуаціях.

Муасаніт допоможе людині, яка перебуває на роздоріжжі, зробити правильний вибір і знайти опору, яка дозволить їй розвиватися в бажаному напрямку.

Кому підходить муасаніт

Цей сильний мінерал з позитивним енергетичним зарядом стане справжнім талісманом для тих, хто потребує моральної підтримки, занепокоєний і не може взяти свої емоції під контроль.

Прикраса з муассанітом підходить зайво емоційним людям, схильним переживати з приводу і сприймати всі негативні події близько до серця.

Муасаніт – ідеальний кристал для людини, який зайве вимогливий до себе і самокритичний. Не здатний розслабитися ні на хвилину і постійно перебуває у стані тривожності.

Як відрізнити діамант від фіанітів

Поширена думка, що фіаніт — підробка під діамант. Не зовсім так. Підробка — це коли замість діаманта, заявленого магазином, вам продають будь-який інший камінь, що зовні нагадує діамант. Це може бути фіаніт, скло, муасаніт. Але справжня підробка — те, про що не сказано на етикетці, в документах. Тобто, обман. У всіх інших випадках, кубічний цирконій (фіаніт) — така ж ювелірна вставка зі своїми особливостями. Про них ми й поговоримо нижче.

Різниця між фіанітом і діамантом

1. Фіаніт — штучний камінь, діоксид цирконію. Більше про нього ми писали в спеціальній статті. Діамант — натуральний камінь, що складається з одного елемента в складі — вуглецю.

2. Штучні вставки практично не мають дефектів під збільшувальним склом, в діамантах можуть бути помітні вкраплення, дрібні дефекти, характерні для натуральних каменів.

3. У діаманта помітніша гра світла на гранях і відблиски на них.

4. Якщо подихати на фіаніт, він покриється конденсатом. З діамантом такого не має статися.

5. Якщо намазати діамант маслом і прикласти до скла, він прилипне. А фіаніт — ні.

6. Діамант має високу твердість і здатен подряпати скло, чого не скажеш про фіаніт. На ньому залишаться подряпини від скла.

7. Натуральний камінь завжди трохи прохолодний на дотик, навіть у спеку. Це пов’язано з високим рівнем теплопровідності.

8. Діаманти не пропускають світло — воно заломлюється на їх гранях, через кубічний цирконій світло проходить легко.

9. З часом після постійної носки діамант залишається таким же осяйним з гладенькою поверхнею. Фіаніт легше піддається механічним пошкодженням й ніби мутніє від потертостей.

10. Існує міф, що діамант непомітний у воді, а фіаніт — так. Але це тільки міф.

11. Різні типи алмазних тестерів або алмазні ручки — більш близькі до того, щоб визначити справжність діаманта. Але найчастіше дійсно хороші прилади коштують не так дешево. В них також потрібно розбиратися, оскільки у всіх тестерів різний принцип роботи і рівень чутливості.

Теплопровідність у алмазів вища, ніж у інших матеріалів. Більшість популярних тестерів працюють саме з цією властивістю коштовного каміння

Як відрізнити діаманти від фіанітів

Відразу уточнимо, що визначати справжність будь-якого каменю на око — схоже на лікування по фотографії. Важко сказати, скільки правди й об’єктивності у подібних заняттях. Що в силах покупця:

Вміти читати ювелірну бирку. Тоді загадковий набір цифр та літер стане зрозумілою і навіть цікавою інформацією. Каратність, чистота, колір і якість огранки — якщо любите прикраси, то точно захочете знати більше, на що збираєтеся витрачати гроші.

☀ Купувати прикраси з діамантами у відповідального продавця, а не з-під прилавка. Якщо є сумніви — можна провести експертизу у Гемологічному центрі. Але пам’ятайте: для об’єктивної оцінки камінчик потрібно дістати з прикраси, щоб перевірити його «з усіх боків».

Що краще: діамант чи фіаніт?

Це камені з абсолютно різними властивостями, ціною і походженням. Тому порівнювати, який з них краще не дуже логічно. Звичайно, через унікальну історію діамант коштує дорожче: його потрібно знайти в тоннах руди на глибині тисячі метрів, відібрати кращі по чистоті та кольору зразки, обробити відповідно до високих стандартів. Фіаніт ж вирощують в лабораторії. І хоча хороша огранка також відіграє свою роль в ціні, вона не настільки висока, як для діамантів високої якості.

Вибирайте те, до чого лежить душа! Ювелірний магазин «Укрзолото» підлаштується під ваш смак, гаманець і стиль.

Муасаніт або діамант: як розрізняти такі схожі аналоги

Блискучий мінерал настільки зовні схожий на алмаз, що його легко з ним сплутати. Однак основа кристалічних ґрат натурального діаманта – це вуглець. А муасаніт є рідкісним мінералом, що класифікується як природний карбід.

Вперше він був виявлений наприкінці ХІХ століття французьким вченим Муассаном, на честь якого і був названий згодом. Він знайшов кристали цього мінералу в останках метеорита, що впав у районі кратера вулкана, що знаходиться на території США.

Вчений був упевнений, що виявив справжні алмази. Цій помилці покладено край на початку XX століття, коли знайдені камені піддали лабораторному дослідженню. Через те, що мінерал зустрічається в природі рідко, а також через його незначні розміри, в ювелірній справі застосовується синтетичний аналог діаманта.

Історія муасаніту

Метеорит “Каньйон Діабло” впав багато тисяч років тому в США в штаті Арізона. У 1893 році французький хімік Фердінанд Фредерік Анрі Муассон почав активно вивчати цього космічного гостя. Так вчений вперше виявив найдрібніші фрагменти нового мінералу, який згодом назвали на його честь муассанітом.

Формулу виробництва синтетичного аналога запатентував Едвард Гудріч Ачесон 28 лютого 1893 року. Він винайшов порошкоподібний карбід кремнію (SiC), і в результаті не просто налагодив масштабне виробництво карборунду, а й винайшов піч, у якій синтетичний матеріал одержують і сьогодні. Едвард Ачерсон став засновником спеціалізованої.

Магічні властивості каменю

Недарма муасаніт вважається космічним каменем. Його простіше виявити в хмарах пилу, що збираються навколо зірок, багатих на вуглецю.

На землі цей камінь потрапляє виключно у деяких видах метеоритів.

Можливо, тому штучний діамант – муасаніт – має сильні езотеричні якості.

Магія сяючого каменю полягає в наступному:

  • Він наділяє людину фізичною силою, робить витривалою і впевненою в собі. Надихає на саморозвиток та пізнання навколишнього Всесвіту.
  • Зміцнює духовні сили, позбавляє людей від закомплексованості, дарує душевну рівновагу та позитивний настрій.
  • Допомагає налагоджувати дружні зв’язки, виводить сімейні стосунки на рівень гармонії, сприяє взаєморозумінню між людьми та гарантує мирне співіснування з оточуючими.
  • Стимулює розвиток творчого потенціалу, відкриває нові можливості проявити себе на цій ниві.
  • Робить людину найбільш сприйнятливою до тонких матерій: пробуджує дар передчуття чи екстрасенсорні здібності.
  • За допомогою каменю раніше недоступні цілі стають досяжними. Людина домагається всього, чого прагне, і почуття впевненості в собі не залишає його на жодну мить.

Муасаніт або діамант із космосу не використовують для лікування людей. Він впливає на людину лише на ментальному рівні.

Магічний вплив на долю людини

Синтетичний камінь може мати магічну дію тільки після підзарядки.

Чи працює гідротермальний муасаніт

Щойно придбаний муасаніт заряджають вогненною енергією від сонця. Камінь потрібно винести на вулицю або покласти біля відкритого вікна під промені сонця, що сходить.

Забирати можна після полудня, коли сонце почне опускатися з точки зеніту.

Які сфери життя покращує

Муасаніт або карборунд допоможуть розвинути свої найкращі якості та залучити фінансовий достаток. Кристал взаємодіє з людськими чакрами та привносить гармонію енергії у кожну з них. При постійній взаємодії з каменем покращиться фінансова сфера життя, відносини з оточуючими завдяки зміні емоційного фону. Муасаніт підвищує самооцінку, впевненість у успіху нових починань і допомагає у боротьбі зі страхами.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Moissanite Manufacturer-Vivian (@moissanite_factory) 1 Жов 2021 о 9:31 PDT

Кому підходить муасаніт

Намагатися виправити за допомогою муасаніту можна такі якості:

  • бажання все робити ідеально (перфекціонізм);
  • надмірний контроль життя оточуючих;
  • зайва емоційність та сприйнятливість.

Мінерал підійде людям публічних професій , які потребують відчуття впевненості в собі, поліпшення ораторських здібностей.

Камінь за знаком зодіаку

Астрологами камінь віднесено до вогненної стихії. Отже, найкраще він допомагатиме Овнам та Левам . Повітряним знакам зодіаку камінь допоможе налагодити емоційний стан. Як захисний амулет носити муасаніт можуть Риби, Діви, Козероги, Тельці .

Порівняльна характеристика діаманта та муасаніту

Два блискучі мінерали – муасаніт та діамант – візуально важко між собою розрізнити. Окрім зовнішньої схожості, їх практично нічого не поєднує:

  • Насамперед, у них різний хімічний склад: алмаз – це вуглець, а природний муасаніт – карбід кремнію.
  • Крім того, космічний мінерал хоч і має високу твердість, все ж таки поступається своєму дорогоцінному супернику.
  • Муасаніт, на відміну від діаманту, за рахунок подвійного заломлення променів і вищої дисперсії яскравіше блищить. Прозорість кристалів та гра світла – на максимальному рівні. І ця якість насамперед має значення для ювелірної справи.

Добутий у природі космічний самоцвіт має досить високу ціну. Це тим, що він дуже рідко зустрічається в природних умовах. На початку XX століття було налагоджено виробництво штучного муассаніту, що не поступається красою натуральному каменю.

Та й для алмазів він може стати чудовим замінником.

Такий синтетичний аналог поступається дорогим діамантам лише в ціні.

Ця умова робить мінерал дуже популярною серед як жінок, так і чоловіків.

Зрозуміло, що для цінителів натуральних самоцвітів різниця у вартості каміння не є вирішальним показником, тому таке порівняння можна вважати досить умовним.

Ціна

Муасанітів менше 3 мм не знайти, їх виробництво економічно не вигідне. Якісні великі зразки придбати теж не так просто, випускає їх лише кілька американських компаній .

До речі, прочитайте цю статтю також: Кільця BVLGARI. Як відрізнити підробку?

Але муассаніти великого розміру, справді, стоять на порядок менше діамантів з такими ж параметрами. Проте надто низька ціна на камінь має насторожити, купити муасаніт за ціною фіаніту або трохи дорожче неможливо, швидше за все камінь виявиться дешевою азіатською підробкою.

Вибір муассаніту замість діаманту допоможе заощадити або придбати за ту саму суму камінь більшого розміру. Адже мати розкішну ювелірну прикрасу з великим прозорим і блискучим камінчиком – мрія будь-якої жінки, а якщо зупинити свій вибір на муасаните, то для багатьох вона стане більш реальною!

Порівняння вартості кілець

Порівняння вартості кілець з мусанітом та діамантом

Ціна кільця з діамантом та муассанітом

Як відрізнити муасаніт від діаманта

Існуючі між алмазом і муассанітом відмінності настільки мізерні, що визначити їх неозброєним оком в домашніх умовах неможливо. Це доступно лише кваліфікованому гемологу за наявності спеціального обладнання.

Для того щоб відрізнити діамант від синтетичного муассаніту, застосовують кілька способів:

  • Оптичний тест – з допомогою мікроскопа вивчається спайність мінералів. У алмазу спайність кристалів досить гостра, а штучного каменю – більш гладка. Таку відмінність неможливо визначити без спеціальної оптики.
  • Порівняння частки двох зразків – у алмазу він вищий, ніж у штучного самоцвіту. Тому в спеціальному хімічному розчині діамант піде на дно на відміну синтетичного аналога.
  • Тест на люмінесценцію в ультрафіолетовому випромінюванні – він не застосовується до занадто маленьких зразків, яким є природний муасаніт. При опроміненні штучного каменю він повністю поглинає світло ультрафіолетового проміння. Але цей метод не може претендувати на абсолютну точність, оскільки деякі алмази мають підвищену флуоресценцію, а тому в цій ситуації поводяться синтетичні мінерали.
  • Визначення електропровідності – цей метод дозволяє відрізняти натуральні мінерали від штучних за допомогою спеціальних приладів. Вони безпомилково розрізняють підробки дорогоцінного каміння.

Переваги діаманта

Ці природні камені мають дуже високу вартість. Вона обумовлена ​​обмеженою кількістю каменів із добрими характеристиками, оскільки зустрічаються вони не надто часто. Діаманти є відмінним капіталовкладенням, їхня ціна з кожним роком тільки зростає. Але реалізувати інвестиційні переваги діаманта не надто просто. Звичайні власники прикрас із діамантами продають їх у разі, коли їм терміново потрібні гроші. Такий продаж зазвичай здійснюється через ломбарди, але отримати реальну вартість у цьому випадку неможливо. Також прикраси із діамантом можна продати через комісійний магазин, але реалізація займе багато часу.

Діаманти можуть захистити накопичення від інфляції, але швидко і вигідно перетворити їх на гроші не вийде.

Заборонені методи

Визначити натуральність мінералів можна їх природних властивостей. Діамант, який відрізняється підвищеною твердістю, залишить слід у вигляді подряпини на поверхні штучного муассаніту.

У той же час м’якший аналог не завдасть шкоди поверхні діаманта. Однак цей спосіб визначення не вважається прийнятним, тому що при перевірці суттєво ушкоджується поверхня штучної коштовності. Щоб не зіпсувати товарного вигляду муассаніту, потрібно вибирати щадні тести.

Є ще один “варварський” спосіб відрізнити підробку від справжнього каменю. Для цього досліджувані зразки потрібно сильно підігрівати. Такий метод перевірки практично нічим не загрожує муасаніту, оскільки він витримує температуру понад 2000 градусів.

Зате у діамантів ця межа вдвічі нижча. Сильно розігрітий алмаз втрачає свою міцність та бездоганний блиск. Отже, у цього методу навряд чи знайдуться охочі встановити натуральність мінералу з ризиком його пошкодження.

Виробництво муасанітаму

Найпростішим способом одержання каменю є спікання кремнезему з вуглецем. Це відбувається у спеціальній печі, яка була згадана вище, за дуже високих температур — 1600–2500 °C. Тут хотілося б згадати ще одну особливість синтетичних муассанітів – вони дуже тугоплавкі і витримують температури принаймні до 1500 ° C (діамант горить при 800 ° C).

Крім того, існує спосіб Лелі. При 2500 °C карбід кремнію сублімується і осідає при більш низьких температурах на підкладку у вигляді лускатих кристалів високої якості. Цей процес можна ще покращити, якщо застосувати індукційне нагрівання у графітових тиглях.

Коли варто вибирати муасаніт

Незважаючи на те, що любителі діамантів віддають перевагу натуральному каменю, попит на аналоги дорогоцінних мінералів не падає. Вони дуже потрібні в артистичному середовищі. З залу для глядачів неможливо визначити натуральність каменів. А ефект буде таким самим, як і від справжніх самоцвітів. Та й любителям діамантового блиску через брак коштів на справжні камені цілком підійде такий «бюджетний» варіант, як штучний муасаніт.

Сяйво коштовностей здатне викликати захоплення та захоплення незрівнянною діамантовою красою. Перевагою штучного каменю і те, що його можна виростити до пристойних розмірів. При цьому ціна буде набагато дешевшою за натуральний самоцвіт.

Сучасні розробки

Ювелірні майстри створили нові кольорові муассаніти, які повністю відтворюють колірну гаму рідкісних натуральних діамантів. У магазинах з’явилися зелені та блакитні дуже дорогі камені, набагато доступніші за вартістю коньячні, темно-зелені, а також жовті.

Ювелірні вироби з цим безцінним каменем мають найкращі відгуки. Справжні любителі краси роблять дорогоцінні прикраси із цим муассанітом гордістю їхньої колекції.

Основні переваги муассаніту:

  • За рахунок особливої ​​поверхневої структури кристал дорогоцінного виробу з карборунду не змочується жиром. Якщо алмаз, ретельно обмацаний «знавцем» (є теорія, що натуральні діаманти слизькі на дотик, як намилені) відразу ж втрачає блиск через відбиток жиру на гранях, то муасаніт не знає цієї проблеми.
  • Заради об’єктивності треба сказати, що муасаніт все-таки набагато перспективніший, ніж інші імітації діамантів. Та й безпосередньо ограновані діаманти у суто практичному плані не зможуть зрівнятися з муассанітом.
  • Підданий постійному сильному нагріванню діамант починає горіти. Термостійкість муассаніту в сотні разів більша, ніж у алмазу. Золота каблучка з муассанітом з легкістю зможе пережити топковий цикл у вугільній пічці і повернеться до його господаря цілим і неушкодженим.
  • Ювелірні вставки з муасаніту виготовляються за суворими правилами оптичної науки, при цьому натуральні алмази через збереження каратів часто обмежуються зі значними порушеннями геометричної симетрії продукції. Шлюбом ці вставки не вважаються, шедеврами гранільного мистецтва так само.

Найкращий спосіб ідентифікувати камінь

Найкращим способом визначити муасаніт є використання алмазного тестера або тестера для муассаніту.

Алмазні тестери ідентифікують, чи камінь є реальним діамантом, аналізуючи, як матеріал проводить тепло або електрику.

Ви повинні мати на увазі, що пристрої, які використовують тепло, не матимуть змоги розрізнити муасаніт, оскільки його теплопровідність дуже близька до алмазу.

Електронні алмазні тестери, з іншого боку, спроможні визначити відмінність. Однак такий пристрій може тільки показати вам, що камінь не алмаз, але не визначить, чи є він муассанітом.

Багато алмазних тестерів поставляються з можливістю ідентифікації муассаніту, але якщо інструмент не має такої можливості, ви не зможете сказати напевно.

Тестери муассаніту спеціально розроблені, щоб визначити, чи камінь є муассанітом. Вони діють за тим самим принципом, як і електронні алмазні тестери, тобто. шляхом індукції електричного струму, який проходить через камінь та вимірювання, як він проводить електрику.

Фіаніт, як аналог муасаніту

Ще одним прозорим штучним каменем, що часто використовується в ювелірних виробах, є кубічний цирконій . Простим людям він більше відомий за назвою синтетичний циркон, діамант чи фіаніт.

Єдиним плюсом фіаніту щодо муасаніту є нижча вартість. Саме з цієї причини він набув великого поширення і зараз застосовується як декоративні вставки для ювелірних виробів бюджетного плану. Але більшість професійних ювелірів запевняють, що основною долею цирконів має бути лише біжутерія. Причиною цього є низькі експлуатаційні властивості даного мінералу:

  • Низький показник заломлення, що призводить до «скляного» зовнішнього вигляду каменю, який викриває підробку навіть недосвідченого погляду;
  • втрата блиску після року експлуатації виробу;
  • твердість 7,6-9, що призводить до появи численних мікроскопічних тріщин на поверхні фіаніту.

Звичайно, необхідно відзначити, що муасаніт є досить дорогим задоволенням! Ціна рідкісних дрібних каменів у рази більша за алмази. Однак, незважаючи на це, ювелірні вироби з муассанітом мають величезну популярність. Безперечно, що за «космічним» каменем майбутнє ювелірного виробництва.

Про автора

admin administrator