Чим обприскати баклажани від жука колорадського при плодоношенні

Авторadmin

Чим обприскати баклажани від жука колорадського при плодоношенні

Захист баклажан від колорадського жука: чим обробити, як захистити і вберегти

Баклажан, як картопля і томат, відноситься до пасльонових культур. Колорадський жук дуже любить ці рослини. Ніжна молода розсада особливо приваблює шкідника. Для збереження посадок від смугастого хижака, застосовують різні способи боротьби. В даному огляді ми поговоримо чим краще обробити кущі баклажанів від колорадського жука.

Хто такий колорадський жук і звідки береться

Ненажерливе і плідне комаха. Самка за одну кладку виробляє 50 яєць, а за сезон до 500. Вони розташовуються на листках знизу і не відразу помітні. З’явилися з них личинки, з’їдають листя. Рослина гине, а жук перебирається в землю і стає особиною, яка знову виробляє потомство. І так нескінченно, поки не буде знищений.

Колорадський жук і личинка

Комаха живуче е, може довго голодувати, впадає в сплячку в будь-який час. Восени заповзає глибше в грунт і зимує, не боячись холодів. Навесні вибирається з прогрітій землі і починає поїдати свіжі сходи картоплі, а пізніше переселяється на баклажани і помідори.

Звідки з’являється колорадський жук на городі:

  1. Із зараженої личинками грунту.
  2. Може бути занесений з посадковим матеріалом.
  3. Перелетіти з сусідньої ділянки.

Способи захисту баклажан

Жук небезпечний тим, що крім листя знищує квіти і зав’язі, це знижує врожайність культури. З ним потрібно обов’язково боротися. Існують різні способи його знищення: обробка коренів розсади перед посадкою, обприскування кущів і інші.

Застосування хімічних препаратів

Відомо чимало хімічних препаратів для боротьби. Але комаха пристосовується до них, доводиться винаходити нові види, щоб врятувати рослина. Сучасні діючі хімікати: Конфідор-Максі, Престиж, Каліпсо, Кілер.

Конфідор-Максі

Бореться з жуком, білокрилкою, кліщами. Крім обприскування його можна використовувати при краплинному поливі. Високоефективний препарат.

престиж

Захищає і стимулює ріст рослини, цей ефект триває до цвітіння. Потім жуки можуть з’явитися, але в невеликій кількості, та й небезпечний момент для формування врожаю вже пройшов.

кілер

Чи не змивається дощем. Одноразове обприскування забезпечує захист на весь городній сезон. Знищує самого жука, його яйця і личинки. Захищає культуру баклажана від попелиці, кліщів, білокрилки. Визнано таким, що найефективнішим для боротьби з колорадським жуком.

інсектицид Каліпсо

Випускається німецькою фірмою. Потрапляючи в організм, паралізує органи травлення і викликає загибель від голоду. Надає свою дію через годину після обприскування. Захист зберігається тридцять днів. Нешкідливий для бджіл.

Використовувати препарати під час масової появи личинок, в найбільш уразливий для них момент, інакше не отримаєте бажаний ефект. Не можна обробляти культури отрутою після появи зав’язі, він збережеться в плодах і потрапить в їжу.

біологічні препарати

У складі таких препаратів відсутні шкідливі хімічні складові. Їх основна мета – знищення личинок. Це різні грибки і бактерії, які проникаючи в організм з їжею, викликають параліч і комаха гине.

фитоверм

Виробництво біопрепарату Фитоверм, стало справжнім відкриттям в агрономії. Вбиває листоеда за 9 годин, після застосування. Препарат не знищує його яйця, тому обробку потрібно повторювати при появі нових личинок.

Бовирін

Містить суперечки гриба, що викликають грибкові хвороби у шкідливих комах і їх загибель.

Агравертін

Готується на основі спиртової настоянки ґрунтових грибків. Засіб не викликає звикання і може використовуватися на ділянці кілька років.

біопрепарат Корадо

Використовують при появі нових личинок смугастого хижака. Обробляють кущі баклажанів 2-4 рази з перервою в 7 днів.

Переваги використання біологічних препаратів в тому, що вони знищують тільки шкідливі особини. Активні складові цих коштів нешкідливі для грунту і навколишнього середовища. Не є небезпечними для корисних комах, птахів, тварин і людей.

Народні засоби як захистити і вберегти врожай

Крім спеціально створених препаратів для боротьби, існують інші способи позбавити баклажани від колорадського жука і вберегти врожай.

Один з них – агротехнічні прийоми, які попереджають появу комахи на городі.

  1. Дотримуватися сівозміни. Баклажани висаджувати після, цибулі, капусти, бобових культур, огірків або моркви. Жуку ці рослини байдужі, земля після них не буде заражена шкідником.
  2. Використовувати сусідство з селерою, кропом, в міжряддя висаджувати календулу, чорнобривці, настурції. Їх запах відлякує небезпечного шкідника. Посадки перцю уздовж ряду баклажанів також корисні.
  1. Прикривати посадки баклажанів москітною сіткою або нетканим матеріалом. Нетканий матеріал до того ж захистить культуру від холоду, жаркого сонця, інших комах. З москітної сітки роблять ковпаки, накривають кожну рослину. Під укриттями створюється мікроклімат, який сприяє кращому росту і підвищує урожай.
  2. Наступний простий і не витратний спосіб – ручне збирання жуків і личинок. Це не завжди приємно, але на невеликих ділянках, не представляє складності. До того ж, це самий екологічний спосіб. Зібрані особини поміщають в банки з гасом або бензином.

Досвідчені городники зі стажем пропонують готувати розчини, з використанням пекучого перцю, гірчиці, полину, чистотілу. Рослини наполягають у воді, додають господарське мило для кращого змочування, і обприскують кущі. Корисно посипати рослину і ґрунт навколо нього золою.

Вибір засоби захисту від колорадського жука залишається за городником. Все більшою популярністю користуються біологічні засоби, в яких відсутні отрутохімікати.

Особисто я завжди за безпечні методи. В дію розчинів трав проти шкідника не дуже вірю. Вони, швидше за його відлякають, ніж знищать. А ось Фитоверм і Агровертін випробувані мною особисто. Я використовую їх постійно від різних комах і дуже задоволена. Хімічних препаратів на городі не місце.

І ще порада – не лінуйтеся зайвий раз оглянути рослини, зібрати при необхідності жуків і личинок. На городі зазвичай немає великих плантацій баклажанів, це не складе труднощів, а користь буде суттєва, ви зможете зберегти свій урожай.

Народні засоби від колорадського жука: 8 дієвих методів боротьби

Чим краще бризкати картоплю від колорадського жука і які засоби найбільш ефективні – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Який найефективніший засіб від колорадського жука – поради / depositphotos.com

Багато дачників впевнені, що боротися з колорадським жуком можна тільки за допомогою “хімії” – народні засоби тут безсилі. Насправді, це не так – комаха-шкідник пристосовується до будь-яких умов і навіть звикає до багатьох речовин.

УНІАН розповість, як позбутися колорадського жука в домашніх умовах за рецептом наших мам і бабусь.

Що допоможе від колорадського жука – перевірені засоби

Досвідчені садівники кажуть, що якщо колорадський жук з’явився в городі, то боротися з ним можна нескінченно. Цей неприємний шкідник атакує картопляні грядки і псує урожай. Гірше того-у колорадського жука з’являється імунітет до всіх хімічних засобів, які можна використовувати, тому краще вдаватися до народних методів боротьби.

Ручний збір жука

Древній, як світ, і надійний спосіб для тих, хто не гребує і не боїться – зібрати руками комах. Цей метод підходить, якщо у вас є достатньо часу, а ділянка невелика. Для тих, кому ручний збір бачиться найбільш надійним способом, УНІАН підготував кілька правил:

  • збирайте жуків у відро з сольовим розчином;
  • намагайтеся не тиснути жуків в міжрядді картоплі;
  • оглядайте весь кущ – і знизу, і зверху;
  • якщо знайдете кладки на листках – прибирайте їх теж.

Враховуйте, що після ручного збору жуки з’являться знову, так як вони могли встигнути відкласти личинки, яких ви не помітите при зборі.

Картопляні пастки від колорадських жуків

Така “приманка” допоможе вам заощадити час при зборі комах з грядки. Візьміть літрову банку і складіть в неї нарізані бульби картоплі. Закопайте в міжряддя так, щоб верх банки залишився над грядкою. Краї банки змастіть картопляним соком. Жуки приповзуть на аромат, впадуть в банку, а вибратися з неї не зможуть.

Гірчиця від колорадського жука

Гірчиця – доступний і простий репелент, який можна використовувати для боротьби з різними комахами. Найчастіше, з неї готують розчини:

  • 100 гр сухої гірчиці на 10 л води + 100 мл 9% оцту;
  • 100 гр сухої гірчиці на 1 л води + господарське мило.

В якості альтернативи можна просто посадити гірчицю поруч з картопляними грядками, а після цвітіння скосити і розкласти поруч.

Цибуля і часник

Найбільш ефективним вважається настій з цибулиння і часнику. Готується він просто: 200 гр цибулиння і розтертих головок часнику, залити 10 л води і 2 години кип’ятити на повільному вогні. По готовності відвар процідити і долити води так, щоб вийшло 10 літрів. В кінці додати 10 гр натертого господарського мила.

ВАЖЛИВО: даний розчин допоможе тільки на ранніх стадіях дозрівання картоплі, коли комах мало.

Ялівець, полин і чистотіл

Досвідчені дачники знають, що колорадський жук боїться запаху ялівцю, тому висаджують паростки цієї трави прямо в лунки з картоплею. Якщо урожай у вас вже встигає, то приготуйте розчин: пучок пагонів ялівцю залити 10 л води, настоюйте 3-4 години, процідіть і обприскати кущі.

Ялівець також допоможе проти комах на помідорах і баклажанах.

Чистотіл – ще більш ефективний засіб, так як він вбиває не тільки дорослих жуків і личинок, а й відлякує тих, хто тільки збирається відвідати ваші рослини. Чистотіл можна використовувати двома способами:

  • викладати рослину між рядами з картоплею;
  • готувати відвар: пагони скласти у відро, залити 10 л води, кип’ятити 15-20 хвилин, охолодити, процідити, розвести 500 мл настою у відрі води і обприскати город.

Чистотіл позбавить ваш урожай від колорадського жука на 2 тижні.

Настоянка з полину часто використовується дачниками в процесі боротьби з шкідниками. Найбільш дієвим засобом вважається розчин:

  • 400 г полину;
  • 10 стручків гострого червоного перцю;
  • 100 г листя часнику;
  • 100 г чистотілу.

Залити вищевказані інгредієнти 10 л окропу, настояти 10-12 годин і використовувати для обприскування рослин.

Тирса проти колорадського жука

Ще один народний засіб – звичайна деревна тирса, яка залишається після будівельних робіт або вільно продається в магазинах. Використовуйте її як мульчу, 2-3 рази на місяць розкладаючи між грядками з картоплею. Якщо пройшов дощ, то не чекайте потрібної дати, а мульчируйте грунт відразу – так у вас вийде посилити запах деревини, який відлякує комах. Деревна тирса – це не тільки хороший засіб проти колорадського жука або бур’янів, а й бюджетне добриво для грядок.

Вас також можуть зацікавити новини:

Жуки відступлять: сім способів, чим можна побризкати баклажани

Головною неприємністю, що затьмарить ваш дачний сезон, можуть виявитися жуки-шкідники. Якщо вчасно не обробити плоди, то ці “друзі” їх з’їдять і навіть не подавляться. Головне – все робити швидко і слідувати усім інструкціям досвідчених садівників. Сьогодні Главред розповість, як позбутися жуків на баклажанах.

Насамперед варто уточнити, які жуки їдять баклажани. Найпоширеніший паразит – колорадський жук. Крім того, розрізняють картопляного жука, так званого “баклажанову мурашку”, “баклажанового жука” і жуків трипсів, що харчуються соками рослин і залишають на їхніх листочках сріблясті сліди.

Залежно від регіону та конкретних умов, інші види жуків також можуть атакувати баклажани. Наприклад, жуки-листоїди або жуки-плавунці.

Ракети з ударом на 500 км: ФРН скоро оголосить про постачання Києву Taurus – ЗМІ

Чим можна обробити баклажани від шкідників – від “народних методів” до хімії

Збирати жуків і їхні личинки можна навіть руками. Але цей варіант актуальний тільки для контролю за рослинами у невеликих городах або садах. Якщо ваша ділянка велика, радимо звернутися до таких прикладів:

  • Мильний розчин. Хороший спосіб, чим обробити баклажани, щоб не їв колорадський жук. Розведіть нерафіноване рідке мило у воді (близько 1 чайної ложки на 1 літр води) і обприскуйте рослини цим розчином.
  • Часникова настоянка. Ось що найефективніше від колорадського жука. Подрібніть кілька зубчиків часнику, залийте водою і дайте настоятися кілька годин. Потім процідіть і обприскуйте рослини.
  • Масляний перцевий розчин . Змішайте нерафіновану рослинну олію з водою і додайте трохи гострої паприки або перцю. Цей розчин може слугувати як відлякуючий засіб для деяких шкідників.
  • Розчин молока і води . Розведіть молоко з водою (пропорції близько 1:10) і обприскуйте рослини. Цей розчин може допомогти зміцнити рослини і зробити їх менш привабливими для шкідників.
  • Тютюновий розчин. Замочіть тютюн або тютюновий пил у воді і дайте настоятися. Потім обприскуйте рослини цим розчином. Тютюн містить нікотин, який може бути токсичним для деяких шкідників.
  • Хімія . Деякі бактеріальні препарати, такі як Bacillus thuringiensis, можуть бути використані для боротьби зі шкідниками.
  • Німове масло. Німова олія витягується з насіння дерева нім і може використовуватися як інсектицид і відлякуючий засіб для шкідників.

Що найефективніше від колорадського жука – інші поради дачників

Город або сад можна захистити сіткою або агроволокном, щоб шкідники не підступали до вашого врожаю. Або взагалі “поселіть” у себе в городі павуків, приваблюйте туди птахів та інших хижаків – ось чого бояться личинки колорадського жука.

Невістка Віктора Ющенка показала, як виглядає його крихітка-онук

Якщо у вас немає бажання контактувати з агресивною “хімією”, висаджуйте поруч з баклажанами рослини, що відлякують жуків. Наприклад, часник, цибулю або мелісу.

Не забувайте підгодовувати баклажани органічними добривами. Хороший “імунітет” ваших овочів – запорука відсутності шкідників.

Садівники радять здійснювати регулярне прополювання і санітарну обробку рослин, зокрема видаляти уражені листя та інші місця розмноження жуків.

Перед використанням будь-якого розчину на рослинах, проведіть тест на невеликій зеленій ділянці, щоб переконатися, що рослини не зреагують на нього негативно.

Вас можуть зацікавити новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Про автора

admin administrator