Чим обробити басейн від зелені

Авторadmin

Чим обробити басейн від зелені

Зміст:

Чим очистити воду в домашньому басейні від різних забруднень

Басейн на дачі давно вже перестав бути рідкістю. Його можна купити практично в будь-якому дачній або спортивному магазині і легко встановити у себе на ділянці.

Але для того щоб у ньому було приємно купатися все літо, необхідно знати, як очистити воду в басейні.

Як очистити воду в надувному басейні

Спеціальні засоби допоможуть очистити стінки надувного басейну від забруднень.

Найпоширеніший тип басейну серед дачників – надувний, невеликого розміру. Він зручний і простий в експлуатації, але потребує частої зміни води.

Якщо басейн невеликого розміру, кращий спосіб очистити воду – повністю змінити її. Для цього вам потрібно зробити наступне:

  • Злити забруднену воду.
  • Ретельно почистити стінки обраним засобом.
  • Обробити внутрішні поверхні захисними складами, які нерідко продаються в комплекті з надувними басейнами.

Для більш об’ємних басейнів обслуговування зводиться до дезінфекції, видалення бруду і очищення стінок від слизу. Додавати дезінфікуючий речовина необхідно раз на тиждень.

Як очистити воду в басейні на дачі від зеленої води

У боротьбі з зеленню в басейні допоможуть спеціальні засоби – альдегіди.

З часом вода в басейні може позеленіти, по краях утворюється слиз і з’являється неприємний запах – це починають розмножуватися мікроорганізми.

Хімічний метод боротьби з позеленевшей водою найефективніший. Для того щоб продезінфікувати воду, користуються такими засобами, як альдегіди. Вони не містять хлору й не небезпечні для здоров’я людини.

Нарівні з альдегідами в боротьбі проти цвітіння води виступають і хлоровмісні речовини. Це може бути рідина, порошок або таблетки. Застосовувати їх слід строго по інструкції, дози розраховують виходячи з обсягу води.

Хорошим способом очищення води, яка придбала зеленуватий відтінок, є рециркуляція (спосіб боротьби з забрудненнями за допомогою фільтрів і насосів).

Забезпечити прозору воду в басейні допоможуть спеціальні фільтри та насоси.

Ще один метод – чистячий воду ультразвуковий прилад. Він дуже ефективний і здатний очищати не тільки від водоростей, але і від слизького нальоту. Єдиний мінус – стоять такі пристосування досить дорого.

Приступаючи до чищення тими або іншими способами, уважно ознайомтеся з інструкцією і рекомендованим порядком роботи.

Чим очистити воду в басейні на дачі

Щоб очистити воду, використовуються два основних методи – хімічний і механічний. Хімічний спосіб полягає в додаванні спеціальних речовин, які очищають і дезінфікують воду, а також зупиняють розмноження мікроорганізмів.

Ультрафіолет не дає розмножуватися в воді бактерій і фитопланктону.

Механічний спосіб – це використання різних фільтрів і пристроїв, які допомагають не тільки очистити воду, але і прибрати осад зі стінок басейну. Фільтри можуть бути:

  • Механічними. Вони видаляють домішки за рахунок фільтруючого елемента. Є моделі, суміщені з який перекачує насосом.
  • Ультрафіолетовими. Пристосування являє собою колбу, в якій знаходиться УФ-лампа. Ультрафіолет знищує бактерії і фітопланктон.

Обидва види фільтрів можна використовувати одночасно. В цьому випадку вода спочатку дезінфікується ультрафіолетом, а потім фільтрується.

Впоратися з осадом на дні і стінках допоможе спеціальний пилосос. З його допомогою вам буде легко прибрати і пластівці, які утворюються при хімічній обробці води.

Скіммер для очищення води.

Ще один пристрій допоможе воді залишатися чистою – скіммер. Цей прилад очищає верхній водний шар, в якому знаходиться до 80% всіх мікроорганізмів.

Як очистити воду в басейні від зелені народними засобами

Очистити воду в басейні можна не тільки за допомогою спеціальних пристосувань і хімікатів, але і народними засобами.

  • Самий простий народний метод – це додавання у воду кухонної солі і харчової соди. Сіль береться з розрахунку 5 кг на 1 тонну води.
  • Не менш ефективний засіб – звичайна зеленка. Її знадобиться не дуже багато, всього 3 флакончика на 10 куб. м води.

Зеленку та перекис водню очищають і дезінфікують воду.

Як очистити басейн перекисом водню

Найбільш поширений серед дачників спосіб очищення води – використання перекису водню. Завдяки тому, що у цього складу відмінні дезінфікуючі властивості, він з успіхом застосовується для очищення води, так і для її знезараження.

До плюсів такого очищення можна зарахувати те, що пероксид допомагає позбутися від сторонніх запахів і продуктів розкладання. Розглянемо, як саме можна очистити басейн перекисом водню.

Якщо ви хочете очистити дачний басейн перекисом водню, треба точно знати його обсяг. Це необхідно для того, щоб правильно розрахувати дозу речовини.

При невеликому забрудненні після очищення басейну перекисом водню купатися можна тільки через добу.

Для ефективної чистки на 1 куб. м необхідно 700 мл перекису водню, а при сильному забрудненні дозу цієї рідини збільшують у два рази. При такому методі очищення слід виконувати певні правила:

  • обов’язково використовувати рукавички;
  • після обробки води купатися можна тільки через добу;
  • якщо вода була сильно забруднена і кількість перекису перевищила 1 л на 1 куб. м, то купання відновлюються лише через 3 дні.

Щоб привести басейн в порядок, необхідно дотримуватися певну послідовність дій. Технологія очищення полягає в наступному:

  • Налийте потрібну кількість перекису водню в воду.
  • Якщо на стінках і дні утворився коричневий наліт, використовуйте скіммер.
  • Після обробки залиште басейн відкритим, накривати його тентом не потрібно.

Якщо ви зробили все правильно, вода в басейні очиститься і не «зацвіте».

Як очистити басейн від каламутної води

Якщо у басейні вода швидко стає каламутною, то тоді допоможуть коагулянти.

Причиною помутніння води може бути попадання в басейн пилу, глини або пилку. Такі частинки не можуть уловлюватися фільтрами, і потрібні додаткові кошти.

У цьому випадку можна обробити воду коагулянтами. Ці сполуки здатні перетворювати мікрочастинки пилу і дрібного сміття спочатку у желеподібне стан, а потім в пластівці. Надалі цю масу збирають спеціальним пилососом.

Якщо вода стала каламутною через забруднення її мікроорганізмами, допоможе обробка спеціальними дезінфікуючими речовинами.

Як очистити воду в басейні від заліза

Якщо вода в басейні придбала коричневий відтінок, це означає, що в ній з’явилися металеві відкладення. Причинами цього явища можуть бути:

  • використання реагентів, що містять залізо;
  • наявність іржі в системі трубопроводів.

Іржава вода виглядає непрезентабельно, але особливої небезпеки для здоров’я людини не несе. А ось на сам басейн металевий осад впливає негативно, і на деталі з часом з’являється іржа.

Фільтр для басейну.

Для очищення води в басейні від заліза використовують різні фільтри:

  • зворотного осмосу (при великій кількості заліза);
  • іонного обміну (для невеликого кількість металу і рН води не менше 7);
  • фільтр зі змінними картриджами (для води, в якій зміст металу не перевищує 4 мг/л);
  • багатошаровий фільтр очищення від заліза, очищає воду від металевих і органічних домішок.

Ці способи найбільш ефективні для очищення води від іржі і видалення мікрочастинок металів.

Як очистити річкову воду в басейні

Якщо ви наповнюєте річковий басейн водою, слід пам’ятати, що за складом вона істотно відрізняється від водопровідної. У ній міститься величезна кількість мікроорганізмів, а також домішки піску і глини.

Якщо вода з водопроводу радує своєю прозорістю, то в річці вона каламутна, часто – брудно-сірого відтінку. Тому очищати її доведеться відразу ж після того, як басейн був набраний.

Очищення річкової води включає в себе:

  • коагуляцію (зв’язування дрібних частинок глини, піску та сміття за допомогою хімічних речовин);
  • збір утворив осаду пилососом;
  • дезінфекцію спеціальними складами або перекисом водню.

Всі етапи повинні супроводжуватися фільтрацією.

Поплавати жарким днем в басейні на дачі – велике задоволення. І якщо за ним правильно доглядати і вчасно очищати воду, то насолоджуватися цим видом відпочинку можна буде все літо.

Вода в басейні – як зберегти її чистою

Воді в басейні нічого не робиться тиждень-півтори, а потім вода зазвичай псується, заводяться жучки-павучки, хоча і залишається ще з тиждень більш-менш прозорою, все-таки вона вже не дуже свіжа. Можна хлорувати, але, за відгуками, навіть хлорування води не дуже рятує воду від того, що вона псується.

Можна воду солити – відмінна вода виходить, якщо на 10 т води висипати близько 50 кг солі і кг 5 соди – вона навіть на смак злегка солоний виявляється. Чим добре солити воду – так це тим, що в не тоді не заводяться мошки, комарі не розмножуються, і не злітаються птахи. Це відмінний засіб, єдиний недолік – сіль возити потрібно.

Ну і від позеленіння сіль з содою воду не рятують, потрібні й інші засоби. Особливо в спеку.

Септик потрібен обов’язково – він допомагає довше захистити воду від зелені.

Влітку в спеку без дезінфікуючих засобів навіть з фільтром вода в басейні псується за лічені дні. Хімію треба вибирати виходячи з характеристик води.

Хлоридом натрію (тобто простий сіллю) воду не хлорують. Потрібен вільний хлор (тому від водопровідної води запах відчуваємо), і постійно, тому що він летючий. Хлорогенератори за умови додавання солі в басейн якраз працюють так, що звільняють хлор, переводячи його в леткі речовини – він і підтримує воду в басейні.

Тенти – добре, але кожен день, якщо жарко, накривати басейн – справа непроста. Тентом можна користуватися, якщо настає холодна погода і від купання буде перерва. Або якщо їдете.

З хімії – можна працювати з водою за таким планом:

1) вирівнювати баланс p / h – наприклад, близько 8 – це високий, потрібно 7,4

2) в насос кладемо таблетку – таблетка довгий хлор, картридж у фільтрі міняється раз в 2-3 тижні

3) раз в тиждень-два на ніч – таблетка швидкого хлору в воду.

4) регулярно треба вимірювати рівень p / h – це перше, якщо рівень не скаче, воду можна зберігати набагато довше.

Деякі використовують перекис водню: 10 літрового бачка вистачає на все літо на басейн близько 20 т води. Перекис додається в воду раз на місяць. Працюємо в рукавичках, тому що це сильно концентрована рідина, і головне – не заливати в одне місце в пластикові басейни, а то може пошкодити, і не лити на борту басейна. Плавати можна вже через добу. Лити потрібно 0,5-0,7 кг на тонну води, а продається вона в каністрах по 34 літра, приблизно по 1000 руб. за каністру. Пергідроль це море кисню, не курити під час роботи! Чи не виливайте відразу з каністри весь обсяг в басейн, тому що не встигла розчинитися пергідроль може потрапити на дно і в результаті ви отримаєте на дні біла пляма. Фільтрацію басейну включаємо на другий день після заливання перекису – кисень починає пінитися у воді від струменя насосної води.

ВАЖЛИВО – чистити дно, потрібен пилосос, інакше з дна починає зацвітати.

Вода в басейні теоретично не повинна змінюватися протягом сезону, якщо дотримуються умови з хлорування і рівню p / h, тільки доливати свіжу воду замість що випарувалася. Тобто в басейн вода заливається раз в сезон перед його початком і зливається по весні перед зміною води. На зиму в воду додається спеціальний реагент, компресори (можна використовувати звичайні пластикові пляшками з-під води), і вода благополучно заморожується взимку в басейні, сам він накривається покривалом.

Воду восени під зиму до кінця зливати не можна, щоб грунт під басейном з весняним таненням снігу не пішов, інакше доведеться знову трамбувати і вирівнювати підстава під басейн. Так що потрібно враховувати ще можливості догляду і утримання басейну не тільки влітку, і в “сплячий” сезон.

Хімія для басейну

По суті, для басейну потрібно всього лише три хімікату:

  1. Пом’якшувач (або навпаки) – залежить від p / h, для вимірювання потрібні всього лише спеціальна ємність і таблетки. Якщо не довести рівень p / h до необхідних 7,2-7,4 по жорсткості, то двох наступних хімікатів потрібно буде додавати набагато більше, так що перше – це доведення води до необхідної жесткості- м’якості.
  2. Дезальгін – від цвітіння.
  3. Хлорні таблетки або порошок (бувають різних типів і назв).

Все інше – по суті необов’язково і явного ефекту не дасть. Так що запам’ятайте – всього два хіміката- дезальгін і хлорні таблетки, і доведення жорсткості води до норми, і ВСЕ. Освоїти цю процедуру зовсім нескладно і досить раз в тиждень додавати хімію. Якщо звичайно ви фільтруєте басейн, якщо немає, то поставте фільтр, це поліпшить ситуацію.

Чим вище температура води, тим сильніше в ній йдуть процеси, стежити в спеку потрібно уважніше, частіше додавати хімію.

Ще варіант підтримки чистої води в басейні:

1. Куікфлок Супер Коагулянт. Рідкий засіб для видалення помутніння води в басейні.

2. Кальцінекс Пул (стабілізатор жорсткості).

Перед першим набором води стінки басейну добре б обробити дезальгіном. Це при запуску басейну влітку. Потім додаємо 60-65 кг звичайної кухонної солі на 20 т води, і . до вересня вода чиста, міняти не треба!

В добу фільтром бажано 2-3 обсягу води басейну прокачувати, треба дивитися за обсягом басейну і продуктивності фільтра.

Чи можна зливати під дерева і чагарники хлоровану солону воду з басейну?

Це – проблема невеликих ділянок – куди злити 15 т хлорованої води з сіллю?

Дощі знизять концентрацію солей, але грунт захопить ваші солі до себе. І зі зменшенням запасу вологи концентрація солі в грунті буде підвищуватися. Згодом хлор як негативно заряджений іон частково вимиється. Треба мати на увазі, що концентрація солей в грунтової вологи не повинна перевищувати 2 г / л. Звідси йдуть рекомендації по підживлення рослин (20 грам добрив на відро води). При більшій концентрації рослини пригнічуються.

У воді басейну, в якому працював Хлорогенератори, в середньому 50000 грам / 15000 літрів, це 3,3 г / л. Забагато для рослин, майже в 2 рази вище норми. Краще зливати не під дерева і кущі, а в сторону від них. Цю воду використовувати для поливу газонів. Але хоча це і не дуже мало, для разового одноразової скидання не критично. Все залежить від того, скільки буде снігу і на скільки дощової видадуться осінь-весна. За осінь і зиму все повинно добре промити.

Для нейтралізації солі потрібна луг, тобто наприклад сода.

Концентрація солі з морської води – в середньому 24 г на літр, тобто 24 кг солі на тонну води, тому 50 кг розчинених в 15 тоннах води – це такий мізер у порівнянні з морською водою, що навіть несерйозно.

Основні поживні речовини для рослин – це КАЛИЙ, АЗОТ, ФОСФОР, КАЛЬЦІЙ. Ні натрій, ні хлор до цього переліку не входять. Хлор для більшості овочевих рослин – отрута. Діюча частина хлористого калію і калійної солі – саме калій. Те ж і з гумату натрію. Гумінові кислоти – корисна складова, натрій – даремний доважок, що дозволяє ввести корисну частину добрива.

До хлорофобним рослинам, негативно реагує на підвищений вміст хлору в грунті, відносяться тютюн, виноград, гарбуз, квасоля, картопля, томати, плодові та ягідні культури. У деревних видів токсичну дію хлору проявляється тільки при високих концентраціях хлору в живильному розчині, а у агрусу, смородини червоної і суниці негативний вплив його проявляється вже при низьких концентраціях.

Взагалі-то, якщо діяти зовсім по правилам, таку кількість води (15-20 тонн) виливати одноразово на грунт навіть без солі не дуже корисно і не рекомендується. Зайва волога, просочуючись крізь родючий шар, виносить з нього поживні речовини. Зволожувати грунт понад її повної вологоємності шкідливо. Причина засолення грунтів – саме в зайвому зрошенні.

Найбільш безпечним і екологічним способом є слив басейну в фільтруючий колодязь або підземне поле фільтрації. Зливати такі концентрації на грунт (в канаву) або у водойму не можна (перевищення ГДК по хлоридам – ​​майже 10-кратне (не більше 350г / куб.м)). А ось на поле підземної фільтрації або в фільтруючий колодязь – можна.

Якщо грунт піщаний або супіщаний, то для зливу просто копаєте яму метр-півтора глибиною і закопує в неї добре продірявлену бочку, всередині до половини заповнену щебенем, зовні навколо бочки до глибини з півметра теж засинаєте щебенем і закриваєте поверх щебеню руберойдом, старим лінолеумомі т. п., потім землею (не забудьте вивести з центру бочки трубу).

За добу басейн в бочках не вилити – спливе все. Але не поспішаючи, за 1-2 тижні, вода потихеньку зіллється. Може і швидше – все від грунту залежить. Якщо зливати раз в сезон – це нормально. Зате і рослинам шкоди не буде, і грунт над зіпсуєте, і з душу можна буде туди ж воду відводити.

Хлоргенератор для басейну

Технологія застосування дуже проста: на прикладі басейну 6х3 м. Згідно з інструкцією Хлоргенератор в басейн висипається сіль в кількості 50 кг. Чи включається фільтр-хлоргенератор на хлоргенерірованіе – виходить вільний хлор (згідно з інструкцією).

У фільтрі-Хлорогенератори встановлені паралельні пластини, через які проходить вода з басейну. До цих пластин підводиться напруга. Виходить електроліз – на виході вільний хлор і накип (білі пластівці, як на нагрівальному елементі чайника), але небагато – запах хлору не відчувається, але зате каламутна вода, яка залишає на фільтрі зелено-коричневу слиз, стає прозорою і фільтр менше забивається.

Солі при цьому процесі витрачається не так вже й багато.

Приклад такого Хлоргенератор – Intex Saltwater System 54612.

Оскільки електроліз і хлорування не корисні для здоров’я, то, природно, купаеться тоді, коли хлоргенератор не працює. Саме так (вночі) відбувається обробка води в басейнах в готелях, тому там заборонено купатися вночі.

Вода в басейні при використанні Хлорогенератори на смак злегка солоний, але до морської дуже далеко.

Якщо вода стала сильно мутною – включили хлоргенератор – стала прозорою.

Надувні дрібні басейни

Якщо у вас є можливість постійно наливати свіжу воду і не піклуватися про догляд за нею, як варіант можна взяти невеликий надувний басейн з гіркою, для охолодження в спеку – відмінно.

У ньому не поплавати, але зате можна плескатися цілий день, бризкатися, кататися з гірки. Минуло несолько днів, вода перестала бути чистою – злили, протерли, налили чисту.

Гріється моментально, і вводи не треба занадто багато, наливається швидко.

Системи очищення Smart Pool – взагалі без проблем!

Це – новинка (з 2012 року), яка взагалі позбавляє басейн від проблем з водою: коштує досить дорого, але ви, поклавши цей пристрій в басейн, про всі хіміях і очистках можете забути зовсім.

Smart Pool – інноваційна альтернатива вбудованим дозаторам хлору, PH, коагулянту. Екологічна система. Smart Pool являє собою компактний пристрій, який іонізує молекули води в басейні, трохи змінюючи її заряд. В результаті молекули води стають антагоністичними по відношенню до бактерій, які мають контакти з нею.

Відмінність від хімічних засобів дезінфекції полягає в тому, що при використанні пристрою Smart Pool органічні речовини (бактерії, водорості), які потрапляють в чашу басейну, що не окислюються (розкладаючись на гази) як при використанні хімічних засобів, а відмирають, випадаючи в осад.

На рівень ph не впливає. Можна використовувати в солоній воді.

За реальними відгуками, басейн коштує вже 4 тижні, води чиста.

Необхідно лише стежити за механічними забрудненнями води і очищати воду за допомогою фільтрації або пилососа. Пилососити дно і стінки басейну для того, щоб прибирати сміття, яке потрапляє в чашу басейну. Усе. Хімія – не потрібна.

Розраховані пристрої на 4 сезони використання. Тобто 4 роки поспіль ваш басейн влітку не буде представляти проблем.

Увага! Шарик потрібно брати з деяким запасом: не два кульки невеликого обсягу (приплюсовуючи один до іншого), а краще більше. Не сильно, але – один кулька, і – з лишком покриває обсяг вашого басейну. Тобто, дві кулі, розраховані, припустимо, на 5 кубів кожен, не спрацьовують при очищенні басейну на 10 кубів. На 10 кубів і кулька беріть на 10-20м.куб. басейни.

Система очищення Smart Pool “Maxi” для басейнів розміром від 10 до 20 м.куб

Діаметр цього чарівного кульки: 65 мм.

Усередині кулястого пластикового корпусу, з отвором у верхній півсфері, розташовуються активні елементи з сріблом і міддю. Вбудоване джерело живлення активує систему іонізації води іонами срібла і міді, ефективно знезаражує воду без використання хлору та іншої хімії.

Термін придатності: 3 роки.

Використовувати можна протягом всього терміну придатності необмежено! Можна використовувати як постійно (весь період протягом терміну придатності в стаціонарних басейнах), так і періодично (наприклад, на літній сезон в розбірних або надувних басейнах).

Система очищення Smart Pool Super 60 для великих стаціонарних басейнів об’ємом від 30 до 60 м.куб

Переваги системи знезараження басейнів Smart Pool: не дає розмножуватися шкідливим бактеріям в воді, утворюватися ватерлінії, цвісти воді (розмножуватися водоростям), дозволяє істотно знизити витрати на хлор і хімію, позбавить від головного болю, пов’язаного з постійним доглядом за басейном – досить помістити Smart Pool в басейн і забути про всі проблеми, пов’язані із знезараженням води, на 3 роки!

Не вимагає підключення до мережі, не вимагає витратних матеріалів та сервісного обслуговування!

Всі пристрої Smart Pool поєднуються з будь-якими дезінфікуючими засобами (включаючи озонатори і ультрафіолетові установки), оскільки заснований на інших принципах дезінфекції. Використання ж хімічних засобів – хлорки, перекису водню, ph + і ph-, альгіцідних препаратів в більшості випадків не доцільно при використанні SP.

Воду можна використовувати будь-яку аж до річкової. Через кілька днів вона стане безпечною для використання в басейні. Але чим більше брудна вода, тим більше доведеться фільтрувати випав осад.

На зиму Smart Pool можна залишити всередині басейну, якщо вода в ньому не замерзає. Або витягнути і зберігати в сухому приміщенні.

Зеленіє вода в басейні – що робити

Власний басейн вже давно перестав бути розкішшю, а набув статусу обов’язкового атрибута. Але його експлуатація вимагає проведення певних робіт, які необхідно проводити в обов’язковому порядку, а також стежити за станом води. Каламутна вода в басейні, поява неприємного запаху або придбання їй зеленуватого відтінку свідчать про те, що пора приймати заходи. Щоб вода не зеленіла і була чистою і прозорою, слід знати причини погіршення її якості і способи боротьби з ними.

причини

Вода в басейні зеленіє і цвіте тоді, коли в ній починають у великій кількості з’являтися і розмножуватися різні шкідливі мікроорганізми і водорості. Їх процес життєдіяльності супроводжується появою неприємного запаху і позеленіння. Під впливом сонячних променів процеси розмноження бактерій і вірусів відбуваються інтенсивніше. При цьому купальники постійно постачають їм харчування, у вигляді поту і виділень, епідермісу і наявної бруду на поверхні тіла.

Каламутна і зелена вода в басейні, стає з таких причин:

Наявність водоростей. Летючі суперечки цих мікроорганізмів досить живучі, і можуть поширюватися на великі відстані. Вони не бояться кліматичних змін, а найбільш сприятливим середовищем для їх життєдіяльності є тепла вода, якою заповнені басейни;

  • Рівень стабілізації води. Основний компонент, який є стабілізатором і присутній у багатьох засобах на основі хлору для очищення води в басейнах – ізоціануровой кислота, гальмує процеси розкладання хлору під впливом сонячних променів. Але її накопичення сприяє повного припинення дії хлору, і вода стає сверхстабілізірованной. Така вода в басейні обов’язково зацвіте, десь до середини сезону, тому її рекомендується повністю або частково злити і наповнити ємність басейну нової;
  • Надлишок заліза. Зелена вода в басейні стає від водоростей, а якщо вона прозора, але в ній присутній зеленуватий або коричневий відтінок, то причина криється в надмірній кількості мінералів – заліза. Щоб усунути цю неприємність слід скористатися для очищення коагулянтами.

Крім перерахованих причин, вода може стати квітучою і помутніти, в таких ситуаціях:

  • Тривалий період відсутності експлуатації басейну;
  • Недостатня кількість сонячного світла;
  • Сміття, принесений вітром;
  • Неналежна і недостатня механічне прибирання;
  • Неправильно розраховані дози кількості хімікатів і речовин для очищення.

Як правило, щоб не цвіла вода в басейні, незайвим буде регулярно чистити внутрішнє покриття. Першими ознаками починається цвітіння є:

  • Слизькі стіни і дно;
  • Поява піни на поверхні води;
  • Поява неприємного запаху.

способи усунення

Способів зробити позеленілу басейн безпечним і придатним для використання існує досить багато. Всі їх умовно можна розділити на такі:

Механічні способи очищення

Один із способів механічної очистки – це установка фільтруючих елементів.

Ці агрегати здатні якісно очистити басейн від дрібних частинок бруду і пилу, затримувати шкідливі мікроорганізми, але не допомагають від спор водоростей. Ті фільтри, які здатні затримувати суперечки коштують досить дорого, вимагають підвищеної уваги і постійної заміни фільтруючих витратних матеріалів, і все одно не дають достатньо якісного результату.

Ще одним механічним способом очищення басейну є використання сачка. З його допомогою видаляються видимі суперечки водоростей. Також проста механічна чистка передбачає звільнення ємності від води і просте миття стін і підлоги.

Хімічні способи очищення

Для хімічної очистки використовуються спеціальні препарати – альгіциди. Їх особливість полягає в тому, що вони безпечні для здоров’я людини, але чинять негативний вплив на цвіль, грибок і водорості, а також інші шкідливі мікроорганізми.

Залежно від виробника, альгіциди бувають в різних формах – таблетки, гранули, порошок або рідка речовина.

Іншим хімічним способом дезінфекції води в басейні є хлорування. При застосуванні спеціальних препаратів на основі хлору слід дуже уважно проводити роботи, так як надлишок хлору небезпечний для людини.

Електрофізичний спосіб очищення

Для того щоб вода не стала цвісти, зеленіти і мутнеть як електрофізичного способу очищення використовують спеціальні прилади і апарати. Одним з таких є озонатор. Технологія роботи такого приладу розглянута в відео:

Народні способи очищення

Існують і народні способи очищення води в басейні, які допоможуть впоратися з очищенням без використання дорогих засобів і приладів:

  • Застосування мідного купоросу. Він не тільки вб’є суперечки водоростей і знищить грибок, а й допоможе позбутися від нальоту на стінках басейну. Для очищення його змішують з невеликою кількістю рідини, і отриманий розчин виливають в ємність басейну. Оптимальною концентрацією на 1000 літрів води є 0,9 грам порошку міді.
  • Застосування перекису водню. Для чищення басейнів використовується розчин 37% перекису – пергідроль. Як очистити з його допомогою воду показано у відео:

висновок

Ознайомившись з методиками очищення можна сміливо відповісти на питання що робити, якщо вода в басейні зеленіє. Головне, не допускати занедбаного стану, а починати діяти при перших ознаках забруднення. І тоді штучна водойма на ділянці завжди буде радувати своєю чистотою, і забезпечить порцію приємних емоцій в самий жаркий день.

Чому цвіте вода в басейні і як з цим боротися?

Новенький басейн радує око власника чистотою води. Згодом чиста вода в басейні починає покриватися зеленими плямами. Зрештою чудовий водойму перетворюється в болото, в якому не дуже приємно купатися.

Навіть якщо басейн оснащений найсучаснішими системами очистки та фільтрації, така проблема може з’явитися. Чому таке відбувається?

Причини розмноження водоростей

Щоб зрозуміти як з цим боротися, необхідно дізнатися чому таке трапилося. Вода забарвлюється в зелений колір через надмірне зростання ціанобактерій. Вони настільки мікроскопічні, що деякі системи фільтрації їх можуть не захоплювати.

Причини такого явища бувають досить різноманітні:

  • сприятливі умови. Літня спека прогріває воду настільки, що вона не може охолонути навіть вночі. Такий парниковий ефект ідеальний для швидкого росту і розмноження водоростей;
  • погана фільтрація. Недорогі системи очищення, на жаль, не вловлюють водорості. Так що краще купувати більш дорогі фільтри, з багатоступеневою системою очищення води;
  • несвоєчасна чистка фільтра. Як не дивно, іноді фільтр може сам стати причиною цвітіння води, так як затримані їм ціанобактерії розмножуються прямо в ньому;
  • неправильне кількість хімічних речовин. У воду необхідно додавати хімію. Найчастіше власники басейнів боятися використовувати хлор, так як вважають, що він шкідливий для здоров’я. Мінімальна дозування абсолютна марна. У той же час якщо з хлором переборщити, порушується баланс лугу і кислоти. В цьому випадку вода теж починає цвісти;
  • хімічне забруднення. В спеціальні хлорні суміші для басейну додається цианурової кислота. Хлор розпадається при впливі сонячних променів, а вона служить захистом. Але, якщо її багато, вона сама починає руйнувати хлор. В такому випадку зелена вода в басейні не від водоростей, а від хімії. Таку воду залишається тільки зливати, її врятувати ніяк не можна;
  • надмірний вміст заліза у воді. В цьому випадку вода теж стає зеленого кольору. Щоб зрозуміти, водорості це або залізо, потрібно понюхати воду. Якщо причина – залізо, неприємного запаху не буде. Щоб позбутися від цієї проблеми відрегулюйте рівень кислотного балансу.

Цвітіння краще запобігти

Будь-яку проблему краще запобігти, ніж вирішувати. Тому, щоб не боротися з зацвілої водою, потрібно прийняти ряд заходів. Оскільки ціанобактерії дуже мікроскопічні, поява зеленої води – це остання стадія забруднення води.

Коли їх трохи, неозброєним поглядом їх не побачити, але можна визначити за деякими ознаками:

  • стінки басейну стали Слизький;
  • утворення піни на воді;
  • неприємний запах.

Якщо хоча б один пункт збігся, потрібно терміново вжити заходів щоб вода не цвіла.

Щоб вода не почала цвісти, потрібно:

  • ретельно очищати воду системами фільтрації, особливо влітку. Змінні фільтри промивайте так часто, як це можливо. Якщо видно, що вода скоро зацвіте фільтр повинен бути включений постійно;
  • додавати хлор з альгіциди;
  • контролювати баланс лугу і кислотності води.

Боротьба з цвітінням

Якщо все, сказане вище не допомогло, і вода все-таки зацвіла, необхідно терміново з цим боротися. Як прибрати зелень в басейні?

Підготовчі роботи

Щоб підготуватися до боротьби з водоростями потрібно обзавестися всіма необхідними засобами. Перше, що потрібно мати завжди під рукою – це тест на вміст хлору в воді. Він допоможе вам підтримувати оптимальну кількість. Якщо тест показує, що рівень знизився – це говорить про початок цвітіння води.

Тестування води на вміст хлору

Стабільним має бути не тільки вміст хлору, а й рівень pH. Оптимальний показник 7-8, якщо є відхилення, потрібно відновити його за допомогою основи або кислоти. Для цього потрібно:

  • запустити в басейні насос;
  • щоб збільшити рівень pH потрібно ввести карбонат натрію, щоб зменшити – бісульфат натрію.

Після цього потрібно очистити воду від механічного сміття і включити фільтр на добу. Всі поверхні необхідно ретельно почистити щіткою, особливо в щілинах, вигинах або місцях закріплення систем водопостачання та фільтрації.

шокування

Суть методу полягає в тому, щоб додати в воду ударну дозу хлорвмісних речовин. Такий шокер можна купити в готовому вигляді. Найкраще варіант, який містить 70% активних речовин. Кількість потрібно строго дотримуватися по інструкції.

Засіб містить хлор для чищення

У запущених випадках може знадобитися повторне додавання шокера. Препарат руйнує спори водоростей, і вони осідають на дні басейну. Далі прибрати їх повинен фільтр. Виглядає цей процес не дуже приємно. Спочатку здається, що вода стала ще брудніше, але з часом ви виявите в басейні кришталево чисту воду.

Цей процес потрібно контролювати. Як тільки рівень хлору впаде до 5, потрібно додати альгицид. Картриджі у фільтрах потрібно постійно очищати, так як на них чиниться дуже велике навантаження.

фінальні роботи

Завершують очищення басейну шляхом промивання стінок від залишилася бруду. Для цього можна використовувати спеціальний пилосос. Перш ніж приступати до роботи, потрібно додати фокулянт, який допоможе зібрати всі померлі водорості.

Фільтр повинен бути включений весь час, поки вода не буде абсолютно прозорою. Якщо вода ніяк не ставати чистої, потрібно повторювати всі дії заново, поки не буде досягнутий результат. В кінці потрібно перевірити стан води тестами, які покажуть чи дійсно вода чиста.

Знищення цвітіння перекисом водню

Замість хлору, можна використовувати пергідроль. Це всім відома перекис водню, тільки в великому дозуванні. Зазвичай використовується 37% концентрація. При дуже сильному забрудненні використовується 1000-1400 мл на 1 метр кубічний води. Якщо проблема не сильно виражена можна зменшити кількість до 600. При цьому фільтр так само повинен постійно працювати, так як ціанобактерії будуть створювати осад.

Перекис водню 37% для дезінфекції

Очищення народними способами

Як почистити басейн від зелені народними методами? Найпростіший спосіб – злити всю забруднену воду, очистити водойму і залити чисту. Цей варіант допомагає досить швидко позбутися від проблеми не вдаючись до хімії, але не підходить тим, у кого немає куди зливати великий обсяг води. Заливати воду, в такому випадку, краще не зі своєї свердловини, а міську, так як вона йде вже очищена і з додаванням хлору.

Другий метод – додати таблетки гідропіріта. У його складі концентрована перекис. Необхідна кількість становить 0,5 кг на метр кубічний.

Мідь допомагає знищити водорості. Для цього можна ввести мідний купорос в кількості 0,9 г на метр кубічний. Щоб підсилити дію додають сіль в співвідношенні 1 до 3.

Більш того, можна зустріти і інші оригінальні методи. Наприклад, антибіотики, зеленка, срібні предмети. Однак, ефективність таких методів в більшості випадків мінімальна.

Методи позбавлення від зеленої води

Що робити якщо басейн на дачі цвіте, навіть з додаванням хлорки? Вся проблема полягає в тому, що водорості мають захисною оболонкою, яку не всі препарати можуть пошкодити. Особливо яскраво ця проблема виникає в водоймах великих розмірів, де механічна очистка не дає відчутних результатів.

Тому знищувати проблему потрібно комплексно:

  • очищати воду механічно, за допомогою сачка;
  • додавати хлор або пергідроль для ліквідації ціанобактерій;
  • додавати кошти, які здатні зруйнувати оболонку суперечка.

Що таке альгицид

Algae по-латині означає водорість. Альгіциди – це гербіциди знищують водорості. Незважаючи на страшну назву, вони не є небезпечними як гербіциди, використовувані в сільському господарстві. Їх можна зустріти як в рідкій формі, так і у вигляді таблеток.

У продажу їх існує велика кількість:

  • отрути, які порушують синтез білка. Вони безпечні для тварин і людей. Зазвичай використовується глутаровий альдегід. Недолік такого препарату в тому, що він не діє на ціанобактерії, в яких немає хлорофілу. Тому можливе повторне зараження води;
  • біоциди. Використовується цинк, мідь, антисептики або барвники. Вони знищують все водорості, на відміну від першого виду, але при цьому гублять всю корисну мікрофлору. Їх добре використовувати як ударну силу проти сильно забрудненої води;
  • оксиданти. Вони ж окислювачі. Принцип дії – перекрити доступ поживних речовин до суперечок. Ці препарати високо ефективні, але сильно змінюють хімічні показники води;
  • гумінові сполуки. Вони зв’язують фосфати і суперечки просто гинуть від голоду. Недолік – дуже закісляет воду, ефект настає не відразу, а через якийсь час. Якщо вода дуже жорстка їх ефективність різко падає;
  • цеоліти. Принцип дії, як у попередніх, але діють більш м’яко і практично не впливають на склад води;
  • антибіотики. Вбивають все живе, але можуть бути дуже корисними при дуже запущених випадках

Скільки потрібно альгіцид для чищення басейну

Скільки потрібно препарату від цвітіння води в басейні? Відповідь на це питання залежить від складу самого препарату і його концентрації.

Bayrol Аквабром для басейну

Наприклад наведемо найпоширеніші засоби:

  • Bayrol Аквабром. Найдорожчий з усіх представлених. Діюча речовина – бром. Дуже ефективний і дозволяє дуже швидко позбутися від ціанобактерій, але витрата дуже неекономічний. На невеликий басейн місткістю 10 метрів кубічних вам буде потрібно 3,5 літра. У рідкому вигляді продається в каністрах по 3 літри. Також можна придбати у вигляді таблеток;
  • Zodiac Anti Alg. У складі хлорка, мідь, алюміній. Препарат дешевше, а витрата його менше. В середньому на басейн 20 м, буде потрібно 250 мл в тиждень. Продається в бутлях по 5 літрів і таблетках;
  • Astral Pool. Склад амоній і хлорид. Використовується літр на 100 кубів води одноразово. Для постійної обробки досить 0,25 літра на 100 кубометрів.

У будь-якому випадку, перед тим, як приступити до обробки потрібно вивчити інструкцію. Багато з представлених засобів здатні викликати роздратування або опіки очей, тому суворо дотримуйтесь рекомендацій.

Zodiac Anti Alg для басейну

Чому ціанобактерії все ще живі

Іноді, навіть після дотримання всіх цих інструкцій, вода в басейні не очищається так, як хотілося б.

Це може тому, що:

  • мало хімічних засобів. Альгицид не знищує ціанобактерії, він тільки руйнує захист. Тому ще раз перевірте чи достатньо не тільки альгіцид, а й хлору або пергідролю в воді;
  • порушений кислотно-лужний склад води. Норма для водойми 6-8 Якщо він вище або нижче, альгіциди стають марними;
  • закінчився термін придатності хімічних засобів ;
  • не дотримується інструкція. Ніколи не додавайте кошти в воду на око. Тут потрібна чітка дозування. Якщо його більше або менше, очищення води не буде відбуватися.

Зеленіє вода в басейні – причини, способи очищення

Без грамотного догляду за басейном якість води в ньому швидко погіршуватиметься. У спекотну і сонячну погоду досить буквально декількох днів, щоб водойма втратив привабливий зовнішній вигляд і став непридатним для купання. Чому в басейні зеленіє вода, чи можна запобігти проблемі і що робити, якщо вона вже виникла – читайте далі.

Причини виникнення зелені

Якщо вода в басейні змінює колір і набуває зелений відтінок, причин на це може бути декілька. Це пов’язано з недостатнім або неправильним доглядом, який сприяє розмноженню і зростанню зелених водоростей і становлять небезпеку для людини мікроорганізмів. Особливо добре вони відчувають себе в теплій воді і при достатній кількості сонячного світла.

Причин, за якими вони починають активно розмножуватися і рости, існує декілька:

  • Застій води, що виникає через недостатньо інтенсивної її циркуляції або через те, що циркуляція відсутня зовсім;
  • Відсутність фільтрів для очищення води, некоректно підібрані очисні системи, тривале використання фільтрів без їх заміни або технічного обслуговування;
  • Відмова від використання хімічних засобів або їх застосування в неправильній дозуванні;
  • Відхилення рівня pH від показників норми;
  • Використання води низької якості, яка не пройшла фільтрацію.

Якщо вода в басейні позеленіла, купатися в ній, як мінімум, не дуже приємно. Також такі водні процедури можуть бути небезпечними, викликати роздратування шкіри і слизових, стати причиною діареї в разі, якщо вода потрапить в організм. Саме тому приступати до вирішення проблеми потрібно якомога швидше.

Перевірка якості води в басейні

Оскільки в басейні вода зеленіти може з кількох причин і не завжди вони очевидні, перед проведенням її очищення рекомендується виконати перевірку стану рідини. Для цього використовуються тест-набори, реалізовані в спеціалізованих магазинах.

Якщо для дезінфекції басейну застосовують засоби з вмістом хлору, то необхідно перевірити концентрацію активної речовини в воді. Якщо вона нижча за норму, то це стане однією з причин поява водоростей.

Важливий показник – жорсткість води. У нормі pH повинен перебувати в межах 7,2-7,6 одиниць. Якщо його значення вище або нижче, ефективність використовуваної для дезінфекції хімії – знижується. У разі відхилення від показників норми, рекомендується попередньо провести коригування pH і тільки потім приступати до заходів по позбавленню від водоростей.

Способи боротьби із зеленою водою в басейні

Що робити, якщо зеленіє вода у відкритому плавальному басейні, залежить від масштабів проблеми, обсягу чаші водойми, переваг власника. Якщо басейн невеликий, а вода в ньому дуже брудна, часом простіше повністю злити її, провести очищення поверхонь і заново заповнити чашу. Але діяти за таким сценарієм не завжди можливо, і доводиться вибирати інші шляхи вирішення проблеми.

Очищення води механічним способом

До механічних методів очищення басейну відносять використання водних пилососів.

Вони бувають:

  • ручними;
  • напівавтоматичними;
  • Автоматичними – роботи-пилососи.

Вони дозволяють ретельно очищати стінки і дно басейну від утворився на них нальоту, при цьому одночасно виконуючи фільтрацію води. Повністю позбавитися від водоростей цей спосіб не допоможе, але в якості початкової заходи в боротьбі з проблемою використовувати рекомендується саме його.

Установка фільтра в басейн

Фільтрація – надійний і ефективний метод в боротьбі з появою зелені і розмноженням небезпечних мікроорганізмів без використання хімічних засобів. Правильно підібраний фільтр, потужність якого відповідає обсягу чаші, допоможе мінімізувати ризики розвитку небезпечних мікроорганізмів і бактерій, видалить з неї сміття, частинки епідермісу і інші забруднення.

Які типи фільтрів можна використовувати:

Який варіант вибрати – вирішувати тільки господареві. Важливо пам’ятати, що використовуються фільтри мають термін роботи. Якісь із них потрібен час від часу міняти, інші регулярно чистити від скупчується всередині сміття.

Використання хімії для очищення води

Підтримувати чистоту в басейні без використання хімії – можливо. Сучасний ринок пропонує безліч рішень, що дозволяють відмовитися від використання хлору та інших небезпечних дезінфекторів. Але в тих випадках, коли вода в басейні позеленіла, саме хімічні препарати допоможуть позбутися від проблеми швидко і ефективно.

Перед використанням хімії обов’язково потрібно перевірити рівень pH і привести його у відповідність з нормою. Якщо цього не зробити, ефективність використання дезінфекторів буде нижче.

Найкращий результат при появі зелені дозволяють отримати кошти на основі хлору, наприклад, хлорітекс. Вони мають виражену бактерицидну дію, забезпечують глибоке очищення за рахунок окислення речовин, що не вловлюються механічними фільтрами. Використовуючи хлорку в рекомендованих дозах, витримуючи час між проведенням дезінфекції та використанням басейну для купання, можна не турбуватися про потенційну небезпеку цієї отруйної речовини.

Препарати на основі активного кисню володіють меншою ефективністю. Їх оптимально використовувати в профілактичних цілях, а також при незначній мірі забруднення. Активний кисень без запаху і з пролонгованим дією, однак, при його застосуванні важливо стежити за безпечним рівнем концентрації.

Дезінфікуючі засоби на основі брому рекомендовані в тому випадку, якщо використовувати хлор з тієї чи іншої причини небажано. Перевага брому в тому, що він працює незалежно від рівня pH. Його ефективність трохи нижче, ніж у хлору, але вище, ніж у активного кисню.

Як запобігти виникненню зелені в басейні

Щоб вода в басейні не зеленіла, потрібно проводити профілактичні заходи.

Без грамотного догляду за басейном якість води в ньому швидко погіршуватиметься. У спекотну і сонячну погоду досить буквально декількох днів, щоб водойма втратив привабливий зовнішній вигляд і став непридатним для купання. Чому в басейні зеленіє вода, чи можна запобігти проблемі і що робити, якщо вона вже виникла – читайте далі.

Причини виникнення зелені

Якщо вода в басейні змінює колір і набуває зелений відтінок, причин на це може бути декілька. Це пов’язано з недостатнім або неправильним доглядом, який сприяє розмноженню і зростанню зелених водоростей і становлять небезпеку для людини мікроорганізмів. Особливо добре вони відчувають себе в теплій воді і при достатній кількості сонячного світла.

Причин, за якими вони починають активно розмножуватися і рости, існує декілька:

  • Застій води, що виникає через недостатньо інтенсивної її циркуляції або через те, що циркуляція відсутня зовсім;
  • Відсутність фільтрів для очищення води, некоректно підібрані очисні системи, тривале використання фільтрів без їх заміни або технічного обслуговування;
  • Відмова від використання хімічних засобів або їх застосування в неправильній дозуванні;
  • Відхилення рівня pH від показників норми;
  • Використання води низької якості, яка не пройшла фільтрацію.

Якщо вода в басейні позеленіла, купатися в ній, як мінімум, не дуже приємно. Також такі водні процедури можуть бути небезпечними, викликати роздратування шкіри і слизових, стати причиною діареї в разі, якщо вода потрапить в організм. Саме тому приступати до вирішення проблеми потрібно якомога швидше.

Перевірка якості води в басейні

Оскільки в басейні вода зеленіти може з кількох причин і не завжди вони очевидні, перед проведенням її очищення рекомендується виконати перевірку стану рідини. Для цього використовуються тест-набори, реалізовані в спеціалізованих магазинах.

Якщо для дезінфекції басейну застосовують засоби з вмістом хлору, то необхідно перевірити концентрацію активної речовини в воді. Якщо вона нижча за норму, то це стане однією з причин поява водоростей.

Важливий показник – жорсткість води. У нормі pH повинен перебувати в межах 7,2-7,6 одиниць. Якщо його значення вище або нижче, ефективність використовуваної для дезінфекції хімії – знижується. У разі відхилення від показників норми, рекомендується попередньо провести коригування pH і тільки потім приступати до заходів по позбавленню від водоростей.

Способи боротьби із зеленою водою в басейні

Що робити, якщо зеленіє вода у відкритому плавальному басейні, залежить від масштабів проблеми, обсягу чаші водойми, переваг власника. Якщо басейн невеликий, а вода в ньому дуже брудна, часом простіше повністю злити її, провести очищення поверхонь і заново заповнити чашу. Але діяти за таким сценарієм не завжди можливо, і доводиться вибирати інші шляхи вирішення проблеми.

Очищення води механічним способом

До механічних методів очищення басейну відносять використання водних пилососів.

Вони бувають:

  • ручними;
  • напівавтоматичними;
  • Автоматичними – роботи-пилососи.

Вони дозволяють ретельно очищати стінки і дно басейну від утворився на них нальоту, при цьому одночасно виконуючи фільтрацію води. Повністю позбавитися від водоростей цей спосіб не допоможе, але в якості початкової заходи в боротьбі з проблемою використовувати рекомендується саме його.

Установка фільтра в басейн

Фільтрація – надійний і ефективний метод в боротьбі з появою зелені і розмноженням небезпечних мікроорганізмів без використання хімічних засобів. Правильно підібраний фільтр, потужність якого відповідає обсягу чаші, допоможе мінімізувати ризики розвитку небезпечних мікроорганізмів і бактерій, видалить з неї сміття, частинки епідермісу і інші забруднення.

Які типи фільтрів можна використовувати:

Який варіант вибрати – вирішувати тільки господареві. Важливо пам’ятати, що використовуються фільтри мають термін роботи. Якісь із них потрібен час від часу міняти, інші регулярно чистити від скупчується всередині сміття.

Використання хімії для очищення води

Підтримувати чистоту в басейні без використання хімії – можливо. Сучасний ринок пропонує безліч рішень, що дозволяють відмовитися від використання хлору та інших небезпечних дезінфекторів. Але в тих випадках, коли вода в басейні позеленіла, саме хімічні препарати допоможуть позбутися від проблеми швидко і ефективно.

Перед використанням хімії обов’язково потрібно перевірити рівень pH і привести його у відповідність з нормою. Якщо цього не зробити, ефективність використання дезінфекторів буде нижче.

Найкращий результат при появі зелені дозволяють отримати кошти на основі хлору, наприклад, хлорітекс. Вони мають виражену бактерицидну дію, забезпечують глибоке очищення за рахунок окислення речовин, що не вловлюються механічними фільтрами. Використовуючи хлорку в рекомендованих дозах, витримуючи час між проведенням дезінфекції та використанням басейну для купання, можна не турбуватися про потенційну небезпеку цієї отруйної речовини.

Препарати на основі активного кисню володіють меншою ефективністю. Їх оптимально використовувати в профілактичних цілях, а також при незначній мірі забруднення. Активний кисень без запаху і з пролонгованим дією, однак, при його застосуванні важливо стежити за безпечним рівнем концентрації.

Дезінфікуючі засоби на основі брому рекомендовані в тому випадку, якщо використовувати хлор з тієї чи іншої причини небажано. Перевага брому в тому, що він працює незалежно від рівня pH. Його ефективність трохи нижче, ніж у хлору, але вище, ніж у активного кисню.

Як запобігти виникненню зелені в басейні

Щоб вода в басейні не зеленіла, потрібно проводити профілактичні заходи.

Мінімізувати ризик цвітіння допоможе:

  • Контроль рівня pH, який бажано проводити 2-3 рази в тиждень;
  • Постійна фільтрація і контроль за чистотою, а також якістю фільтрів;
  • Регулярне застосування препаратів на основі хлору в поєднанні з альгітінном або дезальгіном, що дозволяє отримати оптимальний результат знезараження.

Існує думка, що захистити воду від цвітіння і розвитку водоростей допоможе використання тенту. Це не так. Тент запобігатиме потраплянню в басейн сміття і пилу, знизить швидкість розмноження мікроорганізмів, але не стане вирішенням проблеми.

  • Контроль рівня pH, який бажано проводити 2-3 рази в тиждень;
  • Постійна фільтрація і контроль за чистотою, а також якістю фільтрів;
  • Регулярне застосування препаратів на основі хлору в поєднанні з альгітінном або дезальгіном, що дозволяє отримати оптимальний результат знезараження.

Існує думка, що захистити воду від цвітіння і розвитку водоростей допоможе використання тенту. Це не так. Тент запобігатиме потраплянню в басейн сміття і пилу, знизить швидкість розмноження мікроорганізмів, але не стане вирішенням проблеми.

Зеленіє вода в басейні: способи очищення і запобігання проблеми

Володарі відкритих басейнів часто стикаються з тим, що використовувана в резервуарі рідина починає зеленіти. Незважаючи на гадану масштабність проблеми, впоратися з нею досить просто.

Причина проблеми

Якщо в басейні на дачі зацвіла вода, то насправді причин цього може бути кілька. Як правило, основним приводом для появи нальоту стає надмірне розмноження бурих і зелених водоростей, а також різних мікроорганізмів. Необроблена належним чином вода є прекрасною «основою» для розвитку грибків і бактерій, значно прискорюється завдяки постійному надходженню сонячного світла. В результаті басейн, не обладнаний фільтрами, швидко зеленіє.

Треба сказати, що даний процес особливо активний саме в теплу пору року, тому перед тим як піти на зиму в резервуарі обов’язково слід прибрати . Взагалі, розмноження мікроорганізмів активно відбувається при поєднанні декількох чинників. Йдеться про постійному впливі не тільки сонячних променів, але і вологості, і тепла, а також про присутність органічного сміття, що залишилося в воді.

Зеленіти вода може і через порушеного балансу pH. Якщо даний показник стає занадто низьким, то відбувається руйнування тих деталей басейну, які виконані з пластика або металу. В результаті чиста вода заповнюється домішками, що через якийсь час призводить до зміни її відтінку. Коли рівень pH стає занадто високим, наявні в воді водорості і мікроорганізми відчувають себе добре, випускаючи в воду знебарвлюється речовина.

Досить часто відтінок води в резервуарі змінюється просто через непрочіщенного фільтра. Засмічення в пристрої призводять до накопичення бруду і водоростей, що, в свою чергу, стає ідеальним середовищем для розмноження грибків, цвілі і мікроорганізмів. Те ж можна сказати і про дешеву і неякісну систему фільтрації.

Тривалий жаркий період також сприяє цвітінню води. Вода прогрівається настільки, що не може охолонути навіть вночі, в результаті чого формується парниковий ефект. Сприятливі умови призводять до активного розмноження мікроорганізмів, з яким нездатний впоратися навіть хлор.

Ще однією причиною зміни кольору можна назвати неправильну концентрацію хімічних речовин. Наприклад, навіть відсутність хлору призводить до проблеми, так як саме ця речовина стримує розмноження мікроорганізмів. Надлишок того ж хлору, втім, також веде до порушення балансу кислоти і луги, в результаті чого вода зацвітає. У хлорні суміші зазвичай додається цианурової кислота, надлишок якої призводить до хімічного позеленіння. В цьому випадку очистити воду не вийде, і її доведеться повністю замінити.

Ще одним речовиною, надлишок якого призводить до неприємних наслідків, є залізо. Даний елемент, на відміну від водоростей, не пахне, а тому визначити причину можна, просто понюхавши зелену воду. Багатьох людей цікавить, чи представляє для здоров’я небезпека плавання в зеленому басейні.

Як правило, серйозних наслідків очікувати не доводиться, але ось роздратування шкірних покривів цілком можливо. До того ж зайвий раз піддаватися впливу вірусів і бактерій все-таки не є розумним рішенням.

Перевірка якості води

Для того щоб перевірити якість води в домашніх умовах, будуть потрібні спеціальні набори для тестування. Головним чином необхідно оцінити кількість хлору в воді – мінімальні показники призводять до активного розмноження водоростей. Крім цього, знадобиться пристрій для визначення рівня рН рідини. В ідеалі цей показник не виходить за межі 7,2-7,6. У тому випадку, коли рівень перевищує або виявляється нижче даного діапазону, необхідно провести коригування.

Як і чим відмити басейн?

Щоб зробити дачний зелений басейн знову чистим, потрібно виконати нескладні дії.

очищення фільтра

У більшості випадків для того, щоб вода стала чистою, необхідно тільки прочистити фільтр. Якщо система очищення забилася сміттям, дрібними гілочками, листками, то, природно, вона буде не в змозі справлятися з роботою. Тому перше, що слід зробити – перевірити функціонування фільтрів і прочистити їх механічним шляхом. Треба також згадати, що в неякісно промитому фільтрі затримуються ціанобактерії, які розмножуються прямо всередині пристрою.

У тому випадку, коли в басейні встановлено картріджний фільтр, його очищення повинна проходити практично щодня. Пісочний фільтр можна очищати рідше, але і працювати він буде набагато повільніше.

Видалення нальоту з дна і стінок

Щоб прибрати наліт з поверхонь басейну, найпростіше скористатися спеціальним пилососом, призначеним саме для цих цілей. Попередньо краще скористатися флокулянтом, що допомагає збирати відмерлі водорості. Виконується дана дія після того, як насос буде вимкнений, і біологічні об’єкти опустяться на дно. Водний пилосос також дозволить прибрати білястий наліт, що залишився після прочищення басейну. Важливо додати, що механічне очищення резервуару повинна проводитися регулярно, хоча б раз на тиждень. При відсутності спеціального пристрою допоможуть звичайний сачок, щітка і навіть руки.

Якщо на стінках з’явився наліт, вода злегка помутніла, але цвітіння ще не почалося, можна просто додати в воду альгицид. В принципі використання даної речовини доречно і просто для профілактики.

Використання хімічних засобів від цвітіння

Найбільш ефективним способом, щоб позбутися від зелені в басейні, вважається шокування – внесення в рідину великої кількості хлорвмісних компонентів. Придбати готову суміш можна в спеціалізованому магазині, після чого залишиться тільки додати його в басейн згідно з інструкцією. Оптимальним є той препарат, що містить близько 70% активних речовин. Якщо після першого застосування необхідний результат не був досягнутий, можна провести вторинне шокування. Зруйновані спори рослин опускаються на дно, після чого якісно працює фільтр усуває їх.

Шокування важливо контролювати – при опусканні рівня хлору до 5 одиниць додавати в воду альгицид. Крім того, цілком імовірно, що катридж фільтра доведеться прочистити кілька разів. Для очищення басейну може допомогти і звичайна перекис водню, тільки взята в великій кількості і з концентрацією, що дорівнює 37%. Необхідні пропорції виглядають як 1000-1400 мілілітрів пергідролю, взятих на один кубічний метр води. У деяких випадках достатньо буде і 600 мілілітрів кошти. Виникає під час процедури осад усувається фільтром.

Нарешті, на допомогу може прийти і альгицид, різновиди якого навіть продаються в формі таблетки. Досить часто застосовується Bayrol Aquabrome, який відрізняється підвищеною вартістю, але і вражаючою результативністю. До складу препарату входить бром, який швидко справляється зі спорами водоростей, але витрачається досить неекономно. На 10 кубічних метрів буде потрібно близько 3,5 літра альгіцид. Продається препарат або в 3-літрових каністрах, або ж у формі таблеток.

Ще одним якісним препаратом є Zodiac Anti Alg , що містить в своєму складі мідь, алюміній і хлорку. Для басейну об’ємом в 20 кубічних метрів необхідно буде задіяти 250 мілілітрів препарату, причому вноситься він щотижня. Купити можна або таблетки, або 5-літрові каністри. Звичайно ж, згадати варто і AstralPool, що містить амоній і хлорид. На 100 кубічних метрів води потрібно цілий літр препарату, внесений за один раз. В якості профілактичних заходів вносити слід 0,25 літра на ті ж 100 кубометрів.

народні способи

Основним народним способом очищення басейну є звичайне зливання брудної води, потім очищення поверхонь і заливання нової. Втім, даний варіант погано підійде для тих дачників, яким просто нікуди зливати такий великий обсяг рідини. Інший спосіб являє собою застосування таблеток гидроперита, що містить концентровану перекис. Як правило, на один кубічний метр припадає близько 500 грамів препарату. Непогано проявляє себе і мідний купорос, який часто доповнюється сіллю.

На один кубічний метр басейну в цьому випадку доводиться всього лише 0,9 грама отруйної речовини, до якого додається близько 2,7 грама кухонної солі. Обидва компоненти спершу розлучаються в невеликій кількості води, а потім вже заливаються в басейн. До іншим народним методам відноситься використання антибіотиків, зеленки, срібла. Втім, ефективність таких способів не доведена.

профілактика

Щоб не боротися з зеленню в басейні, краще своєчасно застосовувати профілактичні заходи. Наявну систему фільтрації і встановлені насоси краще перевіряти регулярно. Важливо, щоб всі пристрої перебували «в строю» і не були забиті сміттям. У спекотні літні періоди можна навіть використовувати фільтр цілодобово. Не менш важливо відстежувати рівень pH, причому перевірку краще проводити 2-3 рази в тиждень. Покриття для басейну, до речі, не настільки ефективно в боротьбі з цвітінням, як могло б здатися. Безумовно, воно захистить резервуар від попадання крупного сміття, але суперечки водоростей йому не зупинити.

Зате ось регулярне застосування комбінації з хлору і альгіцид допоможе для запобігання цвітіння басейну . Використовувати необхідно саме пару компонентів, так як альгицид руйнує оболонку водоростей, а хлор вже їх знищує. Ще одним радою фахівців є чергування стабілізованого і нестабілізованого хлору. При відсутності необхідного ефекту від внесення альгіцид треба обов’язково перевірити термін придатності продукту, а також з’ясувати, чи дотримується інструкція.

Внесення препаратів обов’язково повинно здійснюватися відповідно до чіткої дозуванням.

Про те, як впоратися із зеленою водою в басейні за допомогою пергідролю, дивіться далі.

Все про водопостачання

Що зробити щоб вода в басейні не зеленіла

Народні способи боротьби з цвітінням води в басейні

Поступово басейни стають звичайним явищем на дачних ділянках. Особливо популярні відкриті варіанти плавальних споруд. У басейні не завжди вдається підтримувати ідеальну чистоту води, тому вона може почати цвісти.

Цвітіння води супроводжується забарвленням в зелений колір і появою неприємного болотного запаху. Зеленіє вода з кількох причин:

Причини цвітіння води

Для того щоб зрозуміти як позбутися від цвітіння, треба знати причини його виникнення:

  1. Водорості. Це суперечки одноклітинних і багатоклітинних мікроорганізмів, які з вражаючою швидкістю поширюються на величезні відстані і необмежено розмножуються. Їх здатність до виживання запрограмована мільйонами років еволюції. Вода у відкритому басейні тепла, а це ідеальна для них середу. До того ж, не у кожного фільтра є механізм затримки суперечка.

Якщо використовувати для заповнення резервуара хлоровану водопровідну воду, то процес розмноження мікроорганізмів протікає повільніше. Якщо використовувати колодязну воду, то там вже є суперечки водоростей і вода може позеленіти відразу після заповнення резервуара. У закритих басейнах ризик їх появи набагато нижче, але все одно присутній.

  1. Інтенсивність і якість фільтрації. Водорості розмножуються в резервуарах зі стоячою водою. Тому якщо фільтри слабкі або засмічені, то ризик цвітіння, набагато вище. Там, де рідко чистять і змінюють фільтруючі пристрої, мікроорганізми розмножуються прямо в них.
  2. Хімічні домішки. Для боротьби з цвітінням застосовують хлорування води. Якщо концентрація хлору менше норми, то вода зацвіте. Щоб вода не зеленіла треба стежити за кислотно-лужний баланс. Нормальне значення для дачних басейнів pH 7-7,4. Якщо воно менше, то ефективність дії хлору знижується.
  3. Цианурової кислота. Вона присутня в багатьох хлорних дезінфікуючих препаратах. Кислота діє за двома напрямками. По-перше, як добавка до хлорним препаратів, вона стабілізує їх дію і перешкоджає руйнуванню хлору від ультрафіолетових променів. По-друге, коли її концентрація досягає певного рівня, то цианурової кислота нейтралізує дію хлору. Тоді очистити позеленілу резервуар можна тільки повною заміною води.
  4. Залізо. Наявність зеленої води в басейні може свідчити не тільки про водоростях. Якщо вона трохи буріє, але не виділяє неприємний запах, то проблема в надлишку заліза. Потрібно змінити рівень pH, а залізо видалити за допомогою коагуляторов.

Способи боротьби з водоростями

Умовно способи очищення можна розділити на технічні та народні.

Технічні способи

  1. Установка фільтра. Малоефективний метод боротьби з цвітінням води. Більшість фільтрів не вловлюють спори рослин. Ті, яким це під силу, дорого коштують і вимагають постійної чищення і заміни модулів. У відкритих басейнах навіть найдорожчі фільтруючі елементи не дадуть ста процентного результату, т. К. Суперечки водоростей потрапляють з вулиці.
  2. Ультрафіолет. Він допоможе позбуватися від забруднень. Якщо вода вже зацвіла, то ультрафіолетові промені не зможуть проникнути крізь зелену суспензію. Плюс вони не знищують зелені відкладення на стінках басейну.
  3. Іонізація води. Через рідина пропускається струм малої напруги. Він вивільняє іони міді, які негативно виляють на розвиток водоростей.

народні способи

Очищення здійснюється без використання спеціалізованого і дорогого устаткування. Що зробити щоб не зеленіла вода в басейні використовуючи народні кошти?

  1. Зміна води. Єдино можливий ефективний спосіб, щоб швидко і якісно очистити надувний басейн. Стару воду замінюють. Для цього використовують невеликий електричний насос або звичайне відро.

Важливо! Що робити, щоб уникнути постійної зміни води. Треба використовувати водопровідну воду, в якій немає суперечка. Вони можуть потрапити тільки з вулиці. У колодязної або водопровідній воді вже є суперечки водоростей.

  1. Механічне очищення. Найпростіший і доступний народний спосіб. На стінки резервуара налипають водорості. Їх можна видалити механічно. Необхідно злити воду з чаші басейну. Потім за допомогою миючого засобу і щітки змити все відкладення. У гумових басейнах це треба робити з обережністю. Багато чистячі засоби можуть пошкодити стінки. Після обробки стінок чашу декількох годин сушать.
  2. Мідний купорос. Ефективний і зарекомендував себе метод підтримки прийнятної прозорості води. Цей хімічний елемент виконує кілька функцій:
  • Вбиває все водорості.
  • Вбиває грибок і його суперечки.
  • Сприяє видаленню дрібних наростів зі стінок басейну.

Важливо! Сульфат міді – це небезпечний елемент, який прі не обережне використання або неправильної дозуванні може викликати серйозні хімічні опіки на шкірі. Ось чому треба уважно читати дозування на упаковці.

Для видалення водоростей мідний купорос розводять з невеликою кількістю рідини. Зроблений таким чином розчин виливають в басейн. Концентрація порошку міді не повинна перевищувати 0,9 гр. на 1000 літрів рідини. Поліпшити ефект можна, якщо змішати кухонну сіль з мідним купоросом 3: 1. Для перешкоджання цвітіння води сульфат міді змішують з торфом, засипають в тканинні мішки і опускають у воду.

Важливо! Треба пам’ятати, що мідний купорос не знищує хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Для цих цілей краще використовувати хлор або бром.

Розчин з міді і кухонної солі значно зменшить каламутність води і допоможе видалити водорості, як з рідини, так і зі стінок басейну.

  1. Затемнення. Є пряма залежність між кількістю водоростей і інтенсивністю сонячного світла. Чим більше годин на день басейн обігрівається променями сонця, тим частіше вода буде цвісти, а водорості інтенсивніше розмножуватися. Тому відкриті басейни рекомендується затемнювати. Для цього з одного боку висаджують дерева. Можна побудувати водне спорудження вже з урахуванням затемнення.

Важливо! Щоб вода не цвіла треба скоротити вплив прямих сонячних променів до 3-4 годин за добу. Якщо затемнити басейн повністю, то вода не буде встигати прогріватися. Це може позначитися на комфорті купаються в ній людей.

Для видалення водоростей і зниження інтенсивності цвітіння води в невеликих басейнах досить застосовувати народні способи. У випадку з великими водними спорудами варіанти чистки треба комбінувати. У будь-якому випадку, чим уважніше стежити за якістю води в басейні, тим краще в ньому купатися.

Про автора

admin administrator