Чим очистити каструлю від чорного нагару

Авторadmin

Чим очистити каструлю від чорного нагару

Зміст:

Як очистити каструлю зовні від нагару і жиру: 5 народних засобів

Чим можна очистити каструлю всередині і зовні, не витративши останні гроші – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Як швидко очистити каструлі і сковорідки – поради / depositphotos.com

Досвідчені господині кажуть, що перед тим, як братися за очищення каструлі, важливо зрозуміти, з якого матеріалу вона зроблена. Пам’ятайте, що сіль шкідлива для нержавійки, кислоту не можна використовувати для емалі, а соду – для алюмінію. Будь-які антипригарні покриття не сприймають абразивних речовин.

УНІАН розповість, як очистити каструлю від гару і не зіпсувати кухонне начиння.

Як очистити пригорілу каструлю содою і оцтом

Перший спосіб – з’єднання оцту і соди, яким можна чистити всі види каструль, крім алюмінієвої без антипригарного покриття або емалі. Вам потрібно:

  • розвести воду і 9% оцет в пропорції 1:1 і довести до кипіння;
  • зняти каструлю з вогню, додати 2 ч.л соди, залишити на 20-30 хвилин.

Ви побачите, як нагар розм’якшується – його можна буде зішкребти лопаткою або потерти губкою. В кінці залишиться тільки промити каструлю під проточною водою.

Якщо ви хочете відмити старі і занадто брудні каструлі , то їх потрібно поставити в каструлю більшого обсягу, налити розчин в неї і кип’ятити разом з брудною 1-2 години.

Як очистити пригоріла каструлю зовні господарським милом

Цей спосіб підходить для ситуацій, коли каструлі покриваються безліччю шарів жиру і нагару, а відмити їх вже не представляється можливим. Старий радянський трюк допоможе вам у цьому випадку. Інструкція проста:

  • покласти брудну каструлю у велику каструлю або відро, наповнити водою, довести до кипіння;
  • натерти на тертці господарське мило;
  • коли вода закипить, додати мило, 1 стакан силікатного клею і 1\3 упаковки соди.

Отриману суміш потрібно кип’ятити 30-60 хвилин (в залежності від ступеня забруднення), а потім вимити як зазвичай.

Як відмити пригорілу каструлю сіллю – рецепт

Якщо у вас чавунна ємність, казан або емальована каструля, то сіль – кращий очищувач для них. Вона прекрасно вбирає жир і швидко зчищає нагар з кухонного начиння. УНІАН пропонує таку технологію використання солі:

  • засипати 1\3 пачки солі на дно каструлі і ретельно потерти паперовим рушником, змоченим в рідині для миття посуду;
  • обполоснути каструлю під проточною водою.

Каструлі, які сильно підгоріли, краще чистити крупною сіллю. Якщо нагар утворився всередині, то зробіть сольовий розчин (на 1л. води 5-6 ст. л солі) і прокип’ятіть його 30-40 хвилин.

Як відмити пригорілу каструлю оцтом – поради

За допомогою оцту можна очистити не тільки нагар, але і накип, однак, враховуйте, що емальовані каструлі таким чином краще не мити. Отже, для того, щоб привести кухонне начиння в порядок, дотримуйтесь інструкції:

  • залити дно каструлі 9% оцтом і почекати 2-3 години;
  • коли нагар буде розм’якшуватися, обережно зскрібати його лопаткою.

В кінці вам залишиться лише вимити каструлю звичайним способом кілька разів, щоб позбутися від запаху оцту.

Як відмити пригорілу каструлю лимонною кислотою – технологія

У разі, якщо у вас вдома немає ні оцту, ні соди, ні господарського мила, можна скористатися лимонною кислотою. Пам’ятайте про те, що такий метод не підійде, якщо каструля емальована. Рецепт очищення кухонного начиння простий:

  • закип’ятити в каструлі воду, а потім додати 2 ст. л лимонної кислоти;
  • кип’ятити розчин 15-20 хвилин і зскрібати нагар лопаткою.

В результаті вам залишиться лише вимити каструлю звичайним способом з миючим засобом.

ВАЖЛИВО: якщо ви випробували всі зазначені варіанти і жоден не допоміг, значить, доведеться купувати спеціальні хімічні засоби, які видаляють застарілі жирові забруднення з каструль.

Вас також можуть зацікавити новини:

Заблищить, як нова: як очистити пригорілу каструлю зовні і всередині

Розповідаємо, як очистити каструлю з нержавіючої сталі від гару і ємність з алюмінію.

Кожна господиня хоч в раз в житті стикалася з ситуацією, коли улюблена каструля покривається шаром гару. Відбувається це з різних причин – чи то розігрівали їжу неправильно, то чи ємність була брудною, а вогонь на плиті перетворив жир в гар. УНІАН з’ясував, як очистити згорілу каструлю з нержавіючої сталі всередині і зовні, а також що робити з посудом з алюмінію.

Як очистити пригорілу емальовану каструлю

Якщо ви не знаєте, як відмити пригорілу каструлю від каші, то не бійтеся – в цьому процесі немає нічого складного. Досить приготувати елементарний сольовий розчин (400 гр засобу насипати в каструлю, залити теплою водою) і в такому вигляді залишити каструлю на 4-6 годин відмокати. Після такої “сауни” кіптява і гар відваляться самі, а ті частини, які виявилися найбільш стійкими, можна потерти губкою.

Так само добре, як і сіль, допомагає столовий 9% оцет – його теж потрібно залити на дно ємності (зовні або всередині), почекати 2-3 години, а потім вимити каструлю під теплою водою із застосуванням губки.

ВАЖЛИВО: для того, щоб уникнути появи гару в подальшому, не кип’ятіть молоко в емальованій каструлі, не варіть в ній молочні каші і макарони.

Як очистити пригорілу каструлю з алюмінію

Деякі господині в побуті використовують ємності з алюмінію, і до них теж часто пригорає їжа або залишки жиру. Навіть в такому важкому випадку вихід є – розповідаємо, як відмити пригорілу каструлю содою :

  • насипати соду на проблемну ділянку (зовні або всередині);
  • залити теплою водою, щоб не присохло;
  • залишити на 3-4 години.

Після цього можна відмивати бруд і кіптяву звичайною м’якою губкою, змоченою у воді. Деякі господині рекомендують брати не чисту соду, а миючі гелеві засоби з содою в складі – вони більш щадні і не подряпають кухонне начиння. Якщо для вас це не важливо, купіть звичайну столову соду.

Корисна порада: Очистити алюмінієву каструлю всередині від нагару можна, якщо прокип’ятити в ній шкурки від картоплі, цибулі або скибочки яблук – активні речовини в складі цих продуктів допоможуть бруду “відійти” швидше.

Як очистити каструлю з нержавіючої сталі від гару

Якщо пригоріла каструля – що робити, щоб не зіпсувати ємність, не подряпати і точно ефективно почистити, знають далеко не всі. Найкраще в таких випадках працюють народні методи – сіль, лимонна кислота, сода і господарське мило . Ефект посилюється, якщо всю цю суміш прокип’ятити, тому зробіть наступне:

  • натріть на тертці 1\2 бруска господарського мила;
  • покладіть його в каструлю;
  • додайте 1 ст. л солі і соди;
  • 1 ч. л лимонної кислоти;
  • налийте 500 мл води;
  • поставте на вогонь і кип’ятіть 20-30 хвилин.

Ви побачите, як нагар “відстане” від дна ємності, його потім можна буде легко зняти лопаткою, а залишки бруду відтерти губкою.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як почистити пригорілу каструлю в домашніх умовах: 8 способів

Каструлі виготовляють із різних матеріалів. Це безпосередньо впливає на вибір засобів і методів чищення. Механічний вплив абсолютно не страшний для одних матеріалів, але може безповоротно зіпсувати інші. Наприклад, металеві вироби емалюють, щоб захистити від корозії. Порушення цілісності шару, утворення подряпин приведуть до того, що їжа буде пригорати ще сильніше. Також посуд може почати іржавіти. Тривале замочування негативно впливає на вироби з чавуну, сильний тривалий нагрів може нашкодити алюмінію, а сталь темніє під впливом концентрованого сольового розчину. Тому до вибору методів чищення варто підходити обережно.

Для виконання роботи можна скористатися спеціальними хімікатами. Не дивлячись на появу безлічі препаратів найкраще себе зарекомендували прості народні засоби. Вони є в кожному будинку і коштують копійки. Застосовуючи їх, варто дотримуватися правил безпеки: працювати в рукавичках, провітрювати приміщення, дотримуватися тривалості впливу речовин на оброблювану поверхню.

Вам може бути цікаво

Як почистити від нагару каструлю з алюмінію

Таке кухонне начиння легке, не схильне до корозії і недороге. Алюміній швидко нагрівається. Недолік такого посуду – у відсутності антипригарного покриття. Під час варіння до дна і стінок часто прилипають продукти. Це ускладнює приготування каш, пюре, кип’ятіння молока. Тим, хто стикався з подібним, цікаво, як почистити алюмінієву каструлю.

На допомогу прийде столовий оцет (альтернатива – розведена есенція, лимонна кислота). Порядок дій:

  • залийте кислий розчин у ємність;
  • накрийте кришкою, залиште на пару годин;
  • нагар розм’якшиться, і його буде легко відмити теплою водою і губкою.

Цей спосіб має подвійний ефект: очищає і допомагає позбутися від запаху, що в’ївся, темних плям, які з’являються на металі. Підійде для усунення слабких і сильних забруднень.

Як почистити від нагару каструлю з нержавійки

Допоможе брускове господарське мило. Подрібніть його за допомогою терки. Підійде також концентрований рідкий засіб для миття посуду. Залийте гарячу воду, розчиніть мило, поставте на слабкий вогонь. Прокип’ятіть хвилин 20. Нагар розмокне і розчиниться. Злийте воду і спробуйте зняти бруд жорсткою стороною поролонової губки.

А як почистити каструлю з нержавійки, якщо накип не піддається? Доведеться залишити мильний розчин на кілька годин або навіть на ніч. Потім скористайтеся дерев’яною лопаткою або скребком. Від фізичних зусиль сталевий посуд не постраждає. Можливо, після таких маніпуляцій на дні залишаться невеликі потертості, зате поверхня буде чистою.

Якщо ви користуєтеся газовою плитою, чорна імла утворюється на зовнішній стороні дна. Ківш, сотейник, каструльку покладіть у велику миску або таз, залийте водою, прокип’ятіть 10 хвилин з миючим засобом.

Замочування і виварювання допоможуть позбутися від бруду всередині і зовні. Практичний спосіб чистки підійде також для сковорідки.

Вам може бути цікаво

Як почистити від нагару емальовану каструлю

Сіль – ще один універсальний помічник на кухні. Замислюєтеся, як і чим почистити пригорілу емальовану каструлю всередині – скористайтеся цим засобом. Намочіть дно, посипте його сіллю, почекайте пару годин. Після закінчення часу потріть губкою, промийте. М’який абразив не зашкодить емалі, але ефективно очистить поверхню від забруднень.

Зверніть увагу на харчову або кальциновану соду. Відмити бруд буде набагато легше, якщо попередньо посипати її порошком. Для посилення ефекту після закінчення цього часу додайте трохи оцту. Він вступить у хімічну реакцію з содою, в результаті чого накип відійде. Тепер його легко прибрати губкою.

Добре зарекомендувало себе очищення активованим вугіллям. Воно також не зашкодить покриттю. Виделкою або качалкою подрібніть таблетки в порошок. Посипте ним ділянку. Через 40 хвилин залийте холодною водою, залиште ще приблизно на півгодини, після чого вимийте. Тепер, якщо пригоріла емальована каструля, ви знаєте, як почистити її без шкоди для покриття. Емаль залишиться цілою, і посуд прослужить ще довгі роки.

Вам може бути цікаво

Як почистити від нагару каструлю з антипригарним покриттям

Тефлон і подібні матеріали бояться жорстких абразивних засобів, грубих металевих скребків. Буває, що покриття перестає повною мірою справлятися зі своїм завданням і починає підгорати. Замочування з миючим засобом і кип’ятіння допоможуть вирішити проблему. Якщо з першого разу забруднення не відмилося, повторіть процес. Можна збільшити час замочування. Тепер ви знаєте, як почистити підгорілу каструлю з керамічним покриттям.

Для чищення такого посуду не можна використовувати кислотовмісні і лужні хімічні засоби. Їх застосування призведе до того, що антипригарне покриття втратить властивості.

Такі поверхні легко подряпати ложкою, ножем. Видаляти накип краще дерев’яною лопаткою або спеціальним синтетичним скребком.

Вам може бути цікаво

Як почистити від нагару каструлю з чавуну

Старий посуд, зроблений на совість, найчастіше передається з покоління у покоління. Це відноситься і до чавунних каструль. Вони чудово тримають температуру, завдяки чому продукти повільно томляться, а страви виходять смачними і корисними. Казанок можна використовувати навіть на відкритому вогні, щоб приготувати, наприклад, куліш на природі. Чавун – пористий матеріал, який вбирає жир і запахи. Спраглий осад псує смак їжі. Якщо будете знати, як почистити каструлю від нагару, вона довго буде приносити користь.

Дуже добре допомагає молочна сироватка. Залийте її в ємність, щоб вона покривала плями на 1 см. Нагрійте, залиште на кілька годин. Необхідно видалити сажу з зовнішніх стінок – занурте каструлю в гарячу сироватку. Посилити реакцію можна шляхом додавання соди. Так як в складі сироватки є кислота, утворюється піна. Вона сприяє розчиненню пригорілих частинок і їх відшаруванню. Будьте обережні, щоб бризки не потрапили в очі, не забруднили меблі.

Освіжити чавунець і позбутися від пригорілих частинок можна за допомогою кавової гущі. Не викидайте залишки напою, а збирайте їх. Нанесіть гущу, дайте їй подіяти протягом години, потім потріть йоржиком.

Профілактичні заходи

Доглядати за виробами важливо,
щоб вони довго служили, зберігали робочі якості і гарний вигляд. Важливо слідувати рекомендаціям виробника відносно експлуатації начиння з конкретних матеріалів. Позбуватися забруднень краще за все одразу після їх появи. Видалити свіжий нагар набагато легше, ніж старий.

Кращі антипригарні покриття

Існують спеціальні покриття, які спрощують процес використання посуду та догляду за ним. Вони називаються антипригарними. Покриття створені на основі тефлону – матеріалу з унікальними властивостями. В таких ємностях можна готувати їжу навіть без додавання масла.

Оригінальну назву Teflon використовують тільки виробники, які отримали ліцензію від компанії DuPont. Інші випускають посуд під назвами:

  • Tefal (Tefal);
  • Protectal
    Plus (Fissler);
  • Keravis
    (Ballarini);
  • Титан AL (Биол);
  • Diamond
    Best (Woll).

Також антипригарні покриття бувають керамічними. Вони не бояться подряпин. Гранітні та мармурові матеріали – це той самий тефлон, але з додаванням мінеральної крихти. Титановий шар створений на основі оксиду титану. Поверхні виходять гладкими, слизькими. Вони зберігають оригінальний смак продуктів, їх легко мити. Тому, якщо у вас часто виникають проблеми з пригоранням їжі, можливо, варто просто купити нове начиння зі спеціальним покриттям.

Тепер ви знаєте, як почистити каструлі, зроблені з різних матеріалів. Домашні методи прості, недорогі й ефективні. Головне – вибрати спосіб, що підходить для вашої посуду.

Зображення взяті з джерела: unsplash.com.

Про автора

admin administrator