Чим освіжити повітря у квартирі домашніми засобами

Авторadmin

Чим освіжити повітря у квартирі домашніми засобами

Як освіжити повітря в квартирі народними засобами – найкращі способи, доступні кожному

Провітрювання – найпростіший спосіб освіжити повітря у квартирі. Але в спеку він не працює через низьку вологість, так що доводиться шукати інші варіанти. Також провітрювання виявляється неефективним, якщо в приміщенні з’явився неприємний стійкий запах (наприклад, після приготування смаженої риби). В обох випадках проблему можна вирішити швидко, причому без використання промислових аерозольних освіжувачів, безпека яких під питанням.

Порятунок від мотлоху

Якщо повітря постійно здається курним і важким, значить, у квартирі багато важких штор, балдахінів, пледів, покривал, килимів, м’яких іграшок.Така сама проблема виникає у приміщеннях, де зберігають старі книги та газети. Справа в тому, що з тканин і паперу постійно відшаровуються мікроскопічні волокна – разом з невидимими частинками пилу вони літають у повітрі, роблячи його брудним.

Щоб впоратися з ситуацією, потрібно упорядкувати житло:

  • максимально звільнити простір – викинути, віддати або продати все непотрібне, у тому числі зайві меблі;
  • замінити пухові ковдри та подушки на сучасні з синтетичним наповнювачем;
  • для зберігання книг обладнати закриті полиці – з дверцятами або розсувним склом; Замість щільних портьєр пошити легкі фіранки з бавовни, льону. Також гарним рішенням стануть рулонні штори або дерев’яні жалюзі;
  • позбутися килимів.

Коли все буде зроблено, підтримувати чистоту повітря стане можливо за допомогою регулярних прибирань та провітрювань.

Зволоження повітря

Сухе повітря, навіть якщо воно чисте, не сприймається людьми як свіже. Тому перше, що потрібно зробити, – зволожити його одним із наступних способів:

  • Вимити підлоги, попередньо їх пропилососив. Якщо дозволяє підлогове покриття, віджимайте насадку швабри не до кінця – краплі води, випаровуючись з підлоги, внесуть свій внесок у створення комфортного мікроклімату.
  • Зробити вологе прибирання – всі горизонтальні поверхні протерти вологою серветкою з мікрофібри. Також доведеться приділити увагу люстрам – без регулярного чищення на плафонах збирається дуже багато пилу.
  • Придбати та включити спеціальний пристрій – зволожувач. За допомогою датчиків воно контролюватиме рівень вологи в повітрі.
  • У опалювальний сезон можна повісити на батарею мокрий рушник або випране простирадло.

Коли в будинку холодно (термометр показує менше +18°C), вологість краще не підвищувати, інакше на стінах та стелі утворюється цвіль. Використовуйте інші способи освіжити повітря.

Кімнатні рослини

Рослини в горщиках – це не тільки частина інтер’єру, але й один із способів очистити повітря, зволожити його та наситити киснем. Тому не варто замінювати їх штучними квітами, хай навіть дуже красивими та натуралістичними.

З очищенням повітря найкраще справляється хлорофітум – невибаглива, живуча і декоративна рослина, схожа на хвіст дикобраза. Він абсорбує токсини, чадний газ, бензол, пари аміаку та навіть формальдегід. Також до п’ятірки «зелених друзів» входять бегонія, спатифілум, хамедорея та сансевієрія.

Зволоження повітря відбувається після поливу, коли вода потроху випаровується з ґрунту. Влітку можна обприскувати листя рослин – це піде на користь як їм, так і людям, які живуть у будинку.

Усунення неприємних запахів

Ще один спосіб освіжити повітря в квартирі – усунення неприємних запахів. Виникати ці запахи можуть з різних причин, у тому числі проникати ззовні. Деякі з них легко йдуть під час провітрювання, інші можуть нагадувати про себе кілька днів. Так відбувається, оскільки вони вбираються в тканину (килими, штори, ковдри, одяг) та інші пористі матеріали.

Позбутися запаху можна кількома шляхами:

  • Глобальне вологе прибирання з використанням спеціальних засобів. Килими та доріжки потрібно пропилососити або вибити, а потім почистити жорсткою щіткою та протерти водою з додаванням оцту. По можливості до повного висихання, варто залишити їх на відкритому повітрі. Постільна білизна, покривала, пледи, штори, одяг доведеться випрати. Речі, яким протипоказано зіткнення з вологою, можна помістити в морозилку – здебільшого такий спосіб виявляється ефективним.
  • Розпорошення в повітрі засобів, що «вбивають» запах. Це може бути суміш води з оцтом у пропорції 10:1 або 10:2; розчин соди (їдальня ложка на літр води); відвар хвої або листя мирту, базиліка. Розпорошувати потрібно так, щоб на меблі та інші предмети потрапило якнайменше крапель.

Якщо у вас світлий інтер’єр, відвари краще не застосовувати або замінити їх настоєм лимонних кірок. Народними засобами варто користуватися, коли запах не дуже виражений.

Ефірні олії

Не тільки освіжити, але й ароматизувати повітря здатні ефірні олії. Існує багато варіантів їх застосування у побуті:

  • Аромалампа. Цей пристрій складається з пластини, на яку капають олію, і свічки – вона підігріває пластину, сприяючи активному випаровуванню ароматичних речовин.
  • Дифузор. Скляна ємність, заповнена гліцерином чи кокосовим маслом, куди додають одне ефірне масло чи суміш кількох (загалом близько 20 крапель на 100 мл основи). Далі в ємність вставляють тонкі бамбукові палички – по них приємний аромат «вибирається з ув’язнення» і поширюється по дому.
  • Ароматичні саші. Мішечок із тканини заповнюють ватою, на яку попередньо нанесли 5-10 крапель олії. Потім його підвішують чи кладуть у кімнаті. Коли аромат слабшає, розв’язують мішечок і додають кілька крапель олії.

Оскільки ефірні олії впливають не тільки на мікроклімат у будинку, але і на здоров’я людини, перед їх покупкою потрібно уважно читати інструкцію – для людей з хронічними захворюваннями, дітей та вагітних жінок можуть бути протипоказання.

Чи можна спалювати ароматні трави та скоринки цитрусових, щоб освіжити повітря?Під час горіння утворюється дим, який не має нічого спільного зі свіжістю, а домочадцям ще довго доводиться вдихати канцерогени та інші небезпечні речовини. Крім того, є ризик улаштувати пожежу. Тому і трави, і цедру найкраще використовувати іншими способами.Що робити, якщо провітрювання не допомагає (на вулиці надто запорошено, загазоване повітря)?Варіантів два. Перший – встановити кондиціонер. Це недешево, зате на найближчі 10-15 років ви забудете про брудне повітря та проблеми з провітрюванням. Другий варіант – використовувати саморобний фільтр. Він не завжди виявляється дієвим, але в більшості випадків допомагає очистити «вхідне» повітря. Роль фільтра може виконувати шматок мокрої тканини – нею затягують кватирку за принципом антимоскітної сітки. Тканина має бути натуральною і не дуже щільною, підійде складена в два-три шари марлю.

Як бачите, освіжити повітря в квартирі та позбутися запаху можна не тільки за допомогою побутової хімії, але й використовуючи підручні засоби.А щоб досягти високої ефективності, потрібно застосовувати кілька варіантів відразу – наприклад, зробити вологе прибирання, провітрити, включити зволожувач і зробити кілька ароматичних саше.

Прості та доступні способи очищення повітря в будинку

Купити спеціальний очисник, заставити квартиру рослинами або просто провітрити — розповідаємо, як зробити повітря в квартирі чистим і заразом не дати поширитися вірусам та мікробам, інформує Ukr.Media.

Уникнути захворювань у сезон застуд простіше, ніж ви думали: достатньо дбати не лише про чистоту приміщення, а й регулярно очищати повітря. Адже саме в ньому живе більшість вірусів та бактерій. Розповідаємо, якими способами найзручніше це робити.

Очищувач

Найпростіший і очевидніший спосіб — увімкнути іонізатор чи очищувач повітря. Не плутайте з зволожувачем, вони діють по-різному і не завжди поєднують обидві функції одночасно. Очищувач пропускає повітря через фільтри, які затримують усі мікроорганізми, пил та інші частки. Деякі мають функцію іонізації, вона забезпечує повітря активними іонами, і воно стає схожим на те, що ми вдихаємо після грози на вулиці. Але будьте обережними, іонізатори підходять не всім.

Рослини

Другий, очевидно, спосіб очистити повітря — принести додому багато кімнатних рослин. Це бюджетний екологічний варіант, але таке очищення займе більше часу, а ще беріть до уваги той факт, що за рослинами потрібен буде постійний догляд. Щоправда, можна купити кактуси, з ними мороки менше.

Мінімум текстилю

Забиті ящики ліжка і гардероби виробляють неймовірну кількість пилу, який сильно погіршує якість повітря в кімнаті. Якщо ви втомилися нескінченно боротися за чисті поверхні, постійно чхаєте — прорідіть запаси постільної білизни та іншого інтер’єрного текстилю. Він робить інтер’єр задушливим у всіх сенсах. Замініть білизну з бавовни (від неї найбільше пилу) на сатинову. Так, вона не така бюджетна, але заощадить багато вашого часу, що йде на прибирання.

Кварцова лампа

Вона безшумна, непомітна та дуже ефективна. Не дарма кварцові лампи застосовують в операційних та пологових будинках — віруси не мають шансу вижити під її променями. Але щоразу, коли лампа включена, вам буде потрібно залишати приміщення. Залишати його потрібно на досить тривалий термін, тому такий спосіб не підходить власникам однокімнатних квартир, сім’ям з дітьми та просто нетерплячим людям.

Сольовий світильник

Затишна сольова лампа, схожа на відколоту гірську породу, теж здатна очищати повітря від шкідливих мікроорганізмів та збагачувати його мікроелементами. Як тільки вона нагріється після включення — почне працювати. Мінус у тому, що лампа підійде не в кожний інтер’єр через свій специфічний зовнішній вигляд.

Провітрювання

Насправді з провітрюванням потрібно бути обережними. Якщо ваші вікна виходять на дорогу або звалище, то відкривати їх треба дозовано, щоб не допустити осідання пилу та шкідливих домішок із вуличного повітря. Але регулярне короткочасне провітрювання необхідне у будь-якому разі.

Кондиціонер

Немає необхідності купувати очисник, якщо у вас встановлений кондиціонер. Вони працюють за подібним принципом, пропускаючи потоки повітря через фільтр. Однак варто врахувати, що не всі кондиціонери мають функцію іонізації. Тому очищення відбувається за рахунок того, що пристрій робить повітря більш сухим — у питанні чистоти це плюс, тому що зайва волога сприяє утворенню грибка. Не забувайте регулярно міняти фільтр, інакше толку від такого очищення не буде.

Витяжка

На кухні чудовою альтернативою провітрюванню може стати витяжка. Аромат, прийнятний у столовій зоні, може бути зовсім недоречним у вітальні чи спальні. Випаровування і дим теж не роблять повітря в будинку чистішим, тому заведіть корисну звичку включати витяжку щоразу, коли приступаєте до готування.

Про автора

admin administrator