Чим підгодувати кріп для пишної зелені

Авторadmin

Чим підгодувати кріп для пишної зелені

Чим підгодувати кріп, щоб він виріс пишним і густим

Кріп відноситься до найулюбленіших видів зелені, які можна додавати в салати, гарніри, багато перших і других страв, інформує Ukr.Media.

До того ж, ця яскрава ароматна зелень є неймовірно корисною для здоров’я.

Для того, щоб повною мірою насолодитися смаковими якостями кропу, його потрібно правильно вирощувати. Без правильної підгодівлі зелень навряд чи виросте соковитою, смачною і здоровою.

Що використовують в якості підгодівлі досвідчені городники?

Найбільш поширеним варіантом добрива є використання зростаючих поблизу бур’янів. Необхідно взяти ємність відповідного обсягу.

Потім на чверть заповнюємо її рослинною сировиною — кропивою і кульбабами.

Рослини краще трохи подрібнити.

Заливаємо бур’яни водою. Почекати потрібно хоча б три дні. Також рекомендується періодично помішувати підгодівлю.

Потім потрібно вносити отриманий склад в міжряддя.

Завдяки такому підживленню кріп активно набирає зелену масу, виростаючи якісним і красивим.

Чим підгодувати кріп, щоб він виріс пишним і смачним

Трав’яниста однорічна рослина кріп (Anethum) входить до складу монотипної роду сімейства Зонтичні. Цей рід представлений видом кріп городній, або пахучий. У природних умовах така рослина можна зустріти в південно-західних або центральних регіонах Азії, північної Африки та в Гімалаях. А культивується такий вигляд у всіх країнах. Уже в Стародавньому Єгипті людині було відомо про існування кропу, проте як спецію таку рослину стали використовувати в європейських країнах лише в 16 столітті. На сьогоднішній день дана рослина, відрізняється невибагливістю і морозостійкістю, дуже затребувана як в медицині, так і в кулінарії.

Кріп ― це трав’яниста рослина, що володіє потужним пряним ароматом. Висота одиночного прямого стебла варіюється від 0,4 до 1,5 м, його темно-зелена поверхня є тонко-борознистою. Форма листових пластин яйцеподібна, вони розсічені на 3 або 4 частини, часточки останнього порядку лінійно-ниткоподібні або щетиновидные. Парасольки, в діаметрі досягають 20-90 мм, складаються з жовтих квіток, а вони зібрані в зонтичні суцвіття діаметром 15-20 сантиметрів. Плід ― це вислоплодник. Форма насіння яйцеподібне або широкоэллиптическая, вони мають довжину до 0,5 см, а товщину до 0,35 см. Цвітіння починається в червні або липні, при цьому дозрівання плодів відбувається з липня по вересень.

Кріп відноситься до найулюбленіших видів зелені, які можна додавати в салати, гарніри, багато перших і других страв.

До того ж, ця яскрава ароматна зелень є неймовірно корисною для здоров’я.

Для того, щоб повною мірою насолодитися смаковими якостями кропу, його потрібно правильно вирощувати. Без правильної підгодівлі зелень навряд чи виросте соковитою, смачною і здоровою.

Правильний вибір сорту

Всі сорти кропу поділяються на дві категорії: кущовий і зонтичний. Перший тип вирощують на зелень. Це пізні і середньостиглі сорти. Вони ростуть пишними кущами, їх вживають у свіжому вигляді, додають у салати.

Середньостиглі або середньопізні:

  • Амазон;
  • Буян;
  • Алігатор;
  • Ришельє;
  • Кибрай;
  • Салют;
  • Геркулес.

Пізньостиглі — дуже врожайні рослини з рясним листям:

Другий тип — це ранні гібриди. Їх вегетативний період починається значно раніше, ніж у першої категорії, і парасолька формується теж раніше. Такі сорти гарні для отримання насіння, їх використовують у соліннях і консервації.

Найпопулярніші ранні сорти:

Посадка в пухкий ґрунт

Щоб зелень кропу була пишна, якість ґрунту має найважливіше значення. Під час посадки потрібно додати пухкий компост і родючий ґрунт. Для вирощування цієї культури найкраще підійде простора сонячна ділянка.

Ґрунт готують до посадки кропу в три етапи:

  1. Восени ділянку перекопують і вносять азотовмісні добрива. Це може бути перегній, компост (з розрахунком 1 відро на 1 кв. м площі), мінеральні підгодівлі: суперфосфат, калійна сіль (1 ст. л. на 1 кв. м посівної площі).
  2. Навесні грядки потрібно ретельно розпушити, щоб земля стала вентильованою і гігроскопічною.
  3. За два-три дні до посіву ґрунт з насінням слід рясно полити.

Також важливо дотримуватися сівозміни. Ідеальними посередниками для культури будуть огірки, буряк або капуста, які інтенсивно удобрювалися органічними речовинами. Цією підгодівлею буде задовольнятися і кріп. Однак, зелень не стане рости в ґрунті, який раніше вапнували або удобрювали доломітовим борошном.

Регулярне проріджування

Культура любить, коли навколо багато вільного простору. Щоб зелень кропу була пухнастою і густою, необхідно проріджувати занадто часті зарості. Чим ближче сходи розташовані одне до одного, тим повільніше буде їх розвиток. Перше проріджування проводиться, коли на молодих стеблах з’являться два-три листа.

Відстань між сусідніми паростками має бути близько 3 см. У міру зростання проміжки збільшують до 5 см. При проріджуванні видалюють слабші низькорослі екземпляри. Витягувати кущики потрібно, не порушуючи кореневий стовбур. Їх можна пересадити на вільну ділянку. Так площа харчування і освітленість кущів буде значно більшою.

Використання підгодівлі

Кріп пред’являє до якості ґрунту високі вимоги. На мізерному, збідненому ґрунті він може навіть не зійти. Це скоростигла рослина. Весь її життєвий цикл триває не більше місяця, тому культуру необхідно підгодовувати.

Тип підгодівлі і спосіб її внесення в ґрунт дуже важливий. Найбільш екологічними є органічні і мінеральні добрива.

Ведмеже вухо

Для отримання насиченою і пухнастою зелені грядки для кропу слід удобрити коров’яком. Він ділиться на пропорції 1:10 з водою і настоюється протягом ночі. Отриманою рідиною поливають ділянку з розрахунком 0,5 відра на 1 кв. м посівної площі.

Замість коров’яку можна використовувати перегній.

Сечовина

Перед посадкою насіння бажано пролити ґрунт розчином сечовини (карбаміду) з розрахунком 1 ч. л. сечовини на 10 л води.

Це мінеральне добриво застосовують при дефіциті азоту у рослини. Явні ознаки його нестачі -поникле стебло, пожовкла зелень. Через два тижні після появи сходів процедуру повторюють.

Таким чином, при правильному дотриманні умов вирощування кропу, він може дати бажаний обсяг запашної зелені замість парасольок та принести більше зеленого врожаю.

P.S. На нашому сайті Ви можете переглянути перелік сортів, які зареєстровані в Україні, зокрема і сортів кропу. Також Ви можете переглянути оголошення щодо їх продажу або розмістити своє.

Чим підживити кріп, щоб він виріс пишним і густим

Кріп відноситься до найулюбленіших видів зелені, які можна додавати в салати, гарніри, багато перших і других страв, інформує Ukr.Media. До того ж, ця яскрава ароматна зелень є неймовірно корисною для здоров’я. Для того, щоб повною мірою насолодитися смаковими якостями кропу, його потрібно правильно вирощувати. Без правильної підгодівлі зелень навряд чи виросте соковитою, смачною і здоровою. Що використовують в якості підгодівлі досвідчені городники? Найбільш поширеним варіантом добрива є використання зростаючих поблизу бур’янів. Необхідно взяти ємність відповідного обсягу. Потім на чверть заповнюємо її рослинною сировиною — кропивою і кульбабами. Рослини краще трохи подрібнити. Заливаємо бур’яни водою. Почекати потрібно хоча б три дні. Також рекомендується періодично помішувати підгодівлю. Потім потрібно вносити отриманий склад в міжряддя. Завдяки такому підживленню кріп активно набирає зелену масу, виростаючи якісним і красивим.

Читайте також

Чим обробити дерева навесні, аби захистити їх від плодожерки 06:27, 12 березня 2024 року

Як доглядати за сіянцями баклажанів, щоб розсада була пишною та міцною 06:25, 11 березня 2024 року

Чим підживити вишні в березні, щоб зібрати гарний і солодкий урожай 06:24, 09 березня 2024 року

Як зберегти розсаду помідорів здоровою і сильною: корисні поради 21:47, 08 березня 2024 року

Коли та як сіяти моркву навесні, аби був великий урожай 22:20, 07 березня 2024 року

Перше обприскування саду навесні: коли та якими препаратами краще робити 23:05, 05 березня 2024 року

Якою має бути температура ґрунту, аби розпочинати садити насіння 06:24, 05 березня 2024 року

Як правильно посадити редиску: кілька важливих правил для хорошого врожаю 08:44, 04 березня 2024 року

Де потрібно поставити кактус, щоб уберегти будинок від негативу 06:28, 03 березня 2024 року

Чим побілити дерева на початку весни, аби довго трималося 06:25, 02 березня 2024 року

Не бояться заморозків: які культури можна сіяти в березні 22:54, 29 лютого 2024 року

Три кімнатні рослини, які допоможуть забути про безсоння та стрес 23:08, 28 лютого 2024 року

Про автора

admin administrator