Чим підгодувати півонії щоб зацвіли

Авторadmin

Чим підгодувати півонії щоб зацвіли

Чим підживлювати півонії навесні: від магазинних засобів до народних способів

Півонії мають славу квітів, які відповідають за атмосферу романтики в саду та є символом по-справжньому теплого періоду року. Бувають трав’янисті, деревоподібні, іто-півонії, про особливості яких ми говорили раніше. Всі вони по-своєму гарні, і кожна із них гідна бути зіркою клумби. Під час вирощування цієї декоративної культури у вас напевно виникало або (якщо ви новачок у садівництві) виникатиме питання: чим підгодувати навесні півонії у відкритому ґрунті, щоб вони були шедеврально красивими? Саме про це наша стаття! Оскільки багато любителів рослин запитують, чим підгодувати півонії ранньою весною і пізніше, коли починається період цвітіння, ми вирішили присвятити цій темі окремий матеріал. Після його прочитання ви дізнаєтеся, чим краще підгодувати півонії навесні: коли, як і для чого. Відразу переходимо до конкретики.

Чим підживлювати півонії навесні

Якщо ви знайомі із загальною агротехнікою вирощування півоній, то знаєте, що ця культура – одна з найменш вибагливих. Її представники можуть роками, без жодних проблем рости на одному місці, красиво цвісти і радувати погляд. Але! Якщо використовувати добрива, то півонії можуть бути ще більш ефектними. Адже так чи інакше вони мають підвищену потребу в поживних речовинах, концентрація яких у ґрунті за час вирощування трохи зменшується. Тут варто думати не лише про те, чим підгодувати півонії навесні для пишного цвітіння, а й як правильно це зробити. Весь процес внесення добрив можна схематично розділити на 3 основні етапи. Перший випадає на період, коли тільки-но зійшов сніг і стабілізувалася «плюсова» температура. Настає час ушляхетнювати саду і можна внести перші підживлення на основі азоту. На середньостатистичний кущ півонії потрібно приблизно 15 г азоту. Далі думаємо, чим підгодувати півонії навесні у квітні та травні, тобто на початку активної бутонізації. Потрібно використовувати той самий азот + калій + фосфор приблизно в рівних кількостях.

Третє підживлення випадає вже на старт цвітіння. Застосовувати можна лише фосфорні та калійні склади. Без азоту, який у надмірній концентрації на пізній стадії вегетаційного періоду може дати не зовсім бажаний ефект.

Який ефект гарантують комплексні мінеральні добрива?

Півонії довго можуть живитися речовинами, які додавалися в посадкову яму. Перші 2-3 роки свого життя вони нормально живуть користуючись початковою поживністю ґрунту. Але з кожним роком питання про те, чим підгодувати півонії навесні, щоб цвіли, стає все більш актуальним. І, звичайно ж, садівники звертають увагу на магазинні добрива. Найбільш потрібні універсальні варіанти для декоративних рослин. Найчастіше вони містять необхідний комплекс корисних мінералів. Відзначити можна універсальний Зелений Гай, в якому приблизно рівне співвідношення азоту, фосфору та калію. Це те, чим підгодувати півонії навесні на стадії бутонізації можна без сумнівів у ефективності процедури.

А ось чим підгодувати півонії навесні після зими, на старті сезону? Чистий лист – гарний вибір! У цьому та інших добривах такого роду переважає азот, який стимулює розвиток рослини та допомагає півонії відновитися після зимового періоду. Тобто азот переважно впливає на набір зеленої маси. А вже калій та фосфор відповідають за декоративну складову. Вони привносять необхідний баланс і дозволяють рослині поступово розвиватися, формувати здорові бутони і вчасно та пишно цвісти. Заряду вистачає на цілий сезон! Думаючи про те, яким добривом підгодувати півонії навесні, садівники вибирають між рідкими та гранульованими добривами, але у будь-якому випадку стежать за концентрацією азоту.

Чи дає результат позакореневе підживлення півонії?

Навіть найрозкішніші півонії з ТОП-6 від Яскрава Клумба не зможуть на всі 100% розкрити свій потенціал, якщо їх хоча б періодично не підживлювати. Звичайно, особняком завжди стоять кореневі підживлення, але багато любителів рослин цілком вітають і позакореневі. Часто вони проводяться паралельно та посилюють загальний ефект. Основна вимога для виконання позакореневого підживлення півоній – безвітряна погода, оскільки процедура проводиться із застосуванням обприскувача, тобто добриво наноситься на надземну частину рослини шляхом дрібнодисперсного розпилення. Альтернативний варіант (якщо немає обприскувача чи хоча б звичайної насадки) – пропускати через сито. Відразу після зими в основному застосовують розчин карбаміду, який є висококонцентрованим азотним добривом. Тому на відро води потрібно дуже небагато – приблизно 50 грамів. Те саме стосується Гетероауксину, який вважається «гормоном росту» для рослин.

Чим підгодувати півонії навесні, щоб цвіли максимально красиво? Підійдуть мінеральні препарати, призначені для розчинення у питній воді. Це ті ж калій і фосфор, тільки у вигляді розпилення. Чи можна підгодувати півонії сечовиною навесні? Так, це відмінний азотний заряд на початку сезону: можна вдаватися до кореневого та позакореневого способу. Якщо вибираєте обприскування, то треба орієнтуватися на співвідношення – 5 г сечовини/1 л води. Зазвичай підживлення такого роду супроводжується щедрим поливом. До речі, якщо застосовуєте сечовину, то краще відмовитися навіть від мінімального використання золи, яку шанують у народі.

Які народні підживлення півонії можна взяти до уваги?

У кожного садівника свої секрети вирощування півонії. Отже, й способи внесення добрив відрізняються. Наприклад, ви не знаєте, чим підгодувати деревоподібні півонії навесні. А вони позаяк чудово реагують на деревну золу, про яку ми згадували у попередньому блоці. Річ у тому, що зола є цінним джерелом калію, фосфору, кальцію, магнію та інших корисних мікроелементів. До того ж вона забезпечує дезінфікувальну дію, тобто виконує не лише функцію підживлення, а й сприяє підвищенню імунітету рослини та захищає від хвороб. Пропорції приблизно такі: 1-літрова банка золи на відро води. Її розчиняють і потроху вносять кожні 2-3 тижні на початку весни. Виходить сильна і декоративна півонія!

Ще чим підгодувати навесні для гарного цвітіння? Органіка в помірних кількостях також цілком вітається. Безпосередньо беруть коров’ячий гній чи послід птахів. Їх також розводять у воді за співвідношенням приблизно 1:10. Додатково можна використовувати суперфосфат. Він лише посилює дію. Дуже несподіваний, але, як стверджують деякі садівники, ефективний варіант – підживлення дріжджами. У цьому продукті також багато корисних складових, але концентрація не повинна бути надто високою (не більше 100-150 г дріжджів на стандартне відро води). Для приготування розчину бажано брати трохи підігріту воду + можна додати небагато золи. Вносити добриво допустимо прямо зі звичайної лійки, чергуючи цей процес з поливом (раз на 2-3 тижні). Як бачите, варіантів підживлення дуже багато. А ви вже обирайте: експериментальні народні методи чи перевірені магазинні засоби для декоративних кущів. Яскравих та ароматних вам півоній!

Підживлення півоній навесні. 8 варіантів, чим підгодувати півонії навесні.

Щоб влітку півонії зачарували всіх оточуючих своїм пишним цвітінням їх потрібно своєчасно удобрювати. Тоді вони комфортно відчувають себе довгий час без пересадки. Для цього мало розпушувати, регулярно поливати рослину, потрібно знати, чим підживити півонії навесні. А так же дотримуватися рекомендованих фахівцями тимчасових рамок. Оскільки на кожному етапі формування куща йому потрібні різні поживні речовини.

Підживлення півоній: вибираємо правильний час і добриво

Почати варто з того, що все добре в міру. Надлишок добрив може зашкодити якості квітів. Наприклад, перебір азоту призведе до того, що розростеться листя, а квітів практично не буде. Причому формування бутонів істотно затримається.

Отже, перш ніж думати про те, чим підживити півонії навесні для пишного цвітіння, покладається точно визначитися з термінами. А почати цю процедуру потрібно вже в кінці квітня – першій половині травня. Але це буде тільки перший етап весняного підживлення півоній.

Другий припадає на кінець травня. Якщо до цього часу півонія активно нарощувала зелену масу, то тепер важливо підтримати його здатність сформувати багато бутонів.

Добриво для першого підживлення покладається складати з азоту і калію. У цей момент першого елемента можна внести більше. Кількості азоту коливається від 10 до 50 грамів. Все залежить від якості ґрунту на клумбі.

Друга підгодівля готується з суміші азоту, фосфору і калію. Причому на один кущ покладається взяти цих елементів в такій кількості: 10-15 г, 15-20 г, 10-15 г відповідно.

Підживлення півоній навесні комплексними добривами

Поширеним препаратом є Кемира. Її можна використовувати три рази за сезон. Перший її різновид – Кемира-Універсал. Її застосовують ранньою весною до цвітіння. Повторно обробляють півонії нею ж через тиждень після цвітіння. Вносити його просто: жменю добрива укласти в виїмку під кущем, потім присипати ґрунтом.

Друга підгодівля проводиться за допомогою препарату Кемира-Комбі. Прикопувати його нема потреби. Досить висипати на поверхню ґрунту під кущ і рясно полити рослину. Цей препарат легко розчиниться, тому швидко надійде до півонії.

Для рослин, які багато років ростуть без пересадки, стане в пригоді органічне добриво Байкал ЕМ-1. У його складі є живі мікроорганізми. Вони здатні поліпшити структуру ґрунту, тому покращують її родючість. Але перш ніж удобрювати півонії навесні препаратом Байкал ЕМ-1, його потрібно було змішати з компостом восени. Потім використовувати його як мульчу для півоній. Причому шар добрива повинен бути товщиною від 7 до 10 см.

Позакореневе підживлення півоній навесні

Вона корисна як дорослим кущах, так і молодим рослинам. Обприскувати півонії рекомендується щомісяця. Для позакореневого підживлення покладається використовувати лійку з дрібним ситом.

Перший варіант того, чим підживити півонії, в такій ситуації – це будь-яке комплексне добриво. Наприклад, мінеральний препарат Ідеал. Його необхідно розчинити у воді, суворо дотримуючись інструкцій, зазначеним в інструкції.

Щоб препарат довше залишився на півонії в воду з добривом покладається додати невелику кількість господарського мила. Його можна замінити пральним порошком. Витрата мийних засобів не повинен перевищувати столової ложки на відро води.

Другий варіант позакореневого підживлення здійснюється за схемою з двома етапами. Перший припадає на ранню весну, тобто час коли кущик тільки проростає з-під землі. В цей час півонії необхідна сечовина. Її беруть близько 50 грамів на 10 літрів води. Другий етап: в такий же склад для обприскування додають 1 таблетку мікро добрива. Проводиться він через 4 тижні після першої обробки.

У третьому варіанті позакореневого підживлення пропонується використовувати карбамід. Перший раз обприскування здійснюється так само на початку росту зеленої частини. А через два тижні в такий же розчин додати одну таблетку мікроелементів.

Добриво для півоній з хліба

Садівники використовують цю підгодівлю для пишного цвітіння. Причому робити її не складно. На одну ніч поставити половину буханця в невеликій кількості теплої води й склянкою цукру. На ранок вмісту процідити та вилити в відро води. Залишилося тільки полити цим добривом півонії.

Після цього потрібен традиційний догляд за півоніями навесні, подібна підгодівля може бути зроблена з використанням дріжджів. Тільки замість хліба береться пачка на 100 грамів пекарських дріжджів. До того ж заграє це добриво швидше.

Ще один рецепт підгодівлі для півоній, що складається з простих інгредієнтів, заснований на курячому посліді. Його покладається брати всього половину літра на відро води. Ось тільки наполягати добриво доведеться протягом двох тижнів. Потім використовувати, розвівши в співвідношенні 1 до 3. Для більшого ефекту додати жменю деревної золи.

Про автора

admin administrator