Чим підгодувати томати у липні для врожаю

Авторadmin

Чим підгодувати томати у липні для врожаю

Будуть як золото: що робити з помідорами в липні, щоб збирати їх відрами

Чим підгодувати томати в липні та що ще потрібно встигнути з ними зробити.

Липень – помідорний сезон. Томати дозрівають не тільки на прилавках ринків, але і на грядках. Ходи собі та збирай. Утім, це не зовсім так – щоб кущики давали багатий урожай їх і зараз потрібно поливати та трохи підгодувати. Розповідаємо, чим обприскати помідори під час цвітіння і плодоношення і як обійтися без “хімії”.

Що робити з помідорами в липні – 3 обов’язкові справи

На кущиках помідорів потрібно час від часу прибирати зайве листя і пасинки – щоб рослина витрачала силу на плоди, а не на зелень. Тому слід видаляти всі нові пасинки і нижнє листя, а також пожовкле і масивне біля основи кисті з плодами.

Це потрібно для того, щоб рослини були міцними і могли витримати вагу плодів. Тому час від часу (у міру осідання грунту) нагрібайте на стебла 15-20 см землі.

Томати дуже люблять крапельний полив – навіть найпростіший, зроблений з пластикових пляшок. Але якщо такий організувати немає можливості, то поливайте звичайним способом, з кухля під корінь.

Поливати кущі помідорів з плодами потрібно 1-2 рази в тиждень, для одного куща потрібно 4-5 л води.

Якщо грядки замульчовані, то грунт під ними висихає повільніше, тому поливати потрібно рідше – для цього перед поливом просто перевірте, наскільки він вологий.

Раніше ми розповідали, як часто і правильно поливати помідори та як доглядати за помідорами в спеку.

Не забувайте рихлити землю під кущами – щоб до коріння потрапляло повітря. Робіть це раз на тиждень.

Чим обприскати помідори під час цвітіння і плодоношення

У липні томати не тільки цвітуть, але ще і плодоносять, тому захищати їх від всяких болячок і напастей краще народними засобами, тобто, без “хімії”.

Для цього використовують розчин молочної сироватки – вона створює на листочках тоненьку плівку і таким чином не дає розмножуватися мікроорганізмам.

Розчин готується так: 1 л сироватки + 3 л води.

Змішайте і обробляйте помідори через 10 днів. Після дощу потрібно повторити – він може змити розчин.

У третій декаді липня томати потрібно захистити від фітофтори і бурої плямистості. Для цього їх можна обприскати 1%-м розчином бордоської рідини.

Порада: у разі, якщо виявили кілька пошкоджених фітофторозом листочків, їх потрібно видалити і спалити.

Проти капустянки, дротяника та інших шкідників допоможуть регулярні огляди рослин і вилов за допомогою приманок.

Чим підгодувати помідори в липні під час плодоношення

Підгодовувати томати потрібно не тільки до того, як з’являться перші помідорчики, а й після – щоб вони продовжували давати хороший урожай.

Добре зарекомендувало себе підживлення для помідорів із молочної сироватки :

2 л сироватки + 10 л води, розмішати + 2 ст. л. деревної золи + 10 крапель йоду.

Для одного кущика потрібно 0,5 л такої суміші, поливати – під корінь.

Порада: щоб залучити бджіл та інших запилюючих комах до помідорів, посадіть поруч рослини-медоноси. Або ж застосуйте іншу хитрість: обприскайте квіточки цукровим сиропом – 1 ст. л. цукру на 1 л води.

І ще один важливий момент: регулярно збирайте плоди в міру їх дозрівання – щоб вони не витрачали сили на зрілі, а робили нові зав’язі. Іноді зривають не тільки стиглі, але і бурі томати – вони прекрасно дозрівають на підвіконні або балконі.

Вас також можуть зацікавити новини:

Обприскування томатів і обробка їх від шкідників: 6 важливих справ в липні

Як доглядати за помідорами в спеку і що зробити, щоб отримати хороший урожай влітку – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Помідори, висаджені навесні або на початку літа, вимагають постійного догляду. У липні рослини починають формувати плоди і, якщо в цей період нічого не робити з ними, то ви ризикуєте залишитися без врожаю. Раніше ми говорили про те, чим підгодувати помідори і як правильно підв’язувати помідори в теплиці і відкритому грунті, а сьогодні пропонуємо чек-лист городника по догляду за томатами.

Як правильно доглядати за саджанцями помідорів – важливі дії

У липні рослини витрачають величезну кількість сил на формування плодів. Саме в цей період потрібно виконувати певні садові роботи, щоб отримати хороший урожай. Якщо цього не зробити, то нові помідори просто не будуть зав’язуватися, а ті, що зав’язалися останніми – не будуть визрівати.

Багато городників формують кущі ще навесні – коли вирішують, яка кількість стебел їм потрібна. Справа в тому, що пишне цвітіння томатів триває до самої осені – особливо, якщо в грунті багато азоту. Саме тому важливо регулярно проводити пасинкування – в минулій статті ми ділилися секретами про те, як пасинкувати помідори у відкритому грунті.

Залишати кущ зовсім “голим” не можна, але видалити всі зайві відростки потрібно – нехай рослина направить всі сили на формування плодів. Відрізайте все нові пасинки, залишаючи невеликі (до 1,5 см) пеньочки, нижнє листя (особливо ті, які почали жовтіти) і масивні листя, розташовані біля основи кисті, що дозріває.

Підживлення помідорів

У липні необхідно провести третю (заключну) підгодівлю томатів. Досвідчені городники кажуть, що найкраще для цього підійде розчин з таким складом:

  • коров’як – 1 л;
  • суперфосфат – 20 гр;
  • сечовина – 10 гр;
  • сірчистий калій – 20 гр;
  • вапно – 10 гр;
  • мідний купорос – 2 гр на 10 л води.

Високорослим і ліановидним рослинам потрібно 2 л, низькорослим і середнім – по 1-1,5 л на кущ.

Полив і розпушування грунту

Ще один важливий етап – регулярна подача вологи і оновлення шару землі, де ростуть помідори. Ідеальним для томатів вважається крапельний полив, але якщо такого у вас немає, то поливайте рослини під корінь 1-2 рази в тиждень. Також важливо 1 раз в тиждень рихлити грунт, щоб забезпечити доступ кисню до рослини. Будьте обережні і намагайтеся не пошкодити коріння.

Обробка рослин від шкідників

Знищувати комах необхідно регулярно, щоб не наражати на небезпеку помідори в період дозрівання і майбутній урожай. У період плодоношення використовувати хімічні речовини не можна, тому краще обробляти посадки народними засобами.

Зробіть розчин з сироватки (1 л сироватки на 3 л води) і обприскуйте рослини кожні 10 днів.

Вчасно знімайте достигли плоди

Одні сорти помідорів дозрівають кистями, інші – поштучно, і якщо вам дістався другий варіант, то не забувайте прибирати дозрілі плоди. Якщо цього не зробити, то рослина буде витрачати сили на їх підживлення і затримувати розвиток інших плодів. У разі, якщо у вас немає можливості регулярно спостерігати за помідорами, то зривайте майже дозрілі плоди і залишайте їх дозрівати на сонці.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator