Чим підгодувати троянду в серпні на дачі у відкритому ґрунті

Авторadmin

Чим підгодувати троянду в серпні на дачі у відкритому ґрунті

Особливості підживлення троянд у серпні

В останній місяць літа троянди слід удобрити, щоб відновити їх сили, наситити ґрунт корисними речовинами. Адже після цвітіння рослини сильно слабшають, земля виснажується.

Саме останнє підживлення в серпні є найважливішим для таких рослин. Вона також зміцнює імунітет культури, робить кореневу систему сильнішою та здоровішою. Крім того, добриво допоможе підготувати посадки до зимівлі.

Види добрив

Троянди можна підгодувати різними поживними речовинами.

Готові

Якщо у вас немає часу самостійно готувати добрива для квіткової культури, можна скористатися готовими засобами, які продаються в садових магазинах.

  • «Органік Мікс для троянд та півонії». Таке натуральне підживлення зроблено тільки з природних та безпечних компонентів. При цьому всі корисні речовини знаходяться у ній у формі амінокислот.
  • «Нітрофоска. Весела квіткарка». Дане комплексне добриво включає всі необхідні для квіткової культури мікро- і макроелементи. Причому використовувати склад можна і в сухому, і рідкому вигляді.
  • “Гумат +7”. Таке добриво також виступає і ролі потужного стимулятора зростання. У складі є лише натуральні компоненти.
  • “Гера 3D палички для троянд”. Це комплексне живильне підживлення має оптимальне співвідношення мінеральних і органічних речовин. У складі відсутні шкідливий хлор та інші небезпечні для рослин елементи.
  • «Добра сила для троянд і півонії». Дане комплексне добриво містить у собі і органічні, і мінеральні компоненти. При цьому в ньому немає шкідливих добавок.

Мінеральні

Для троянд оптимальним варіантом стануть калійні та фосфорно-калійні підживлення. Калій допомагає підвищувати опір рослин різним інфекціям, шкідливим комахам.

Крім того, цей елемент дозволяє рослинності легше переносити навіть сильні морози. Найчастіше дачники наприкінці літа використовують для троянд сульфат калію та калімагнезію.

Фосфор сприяє зміцненню кореневої системи квітів, насичує землю корисними амінокислотами, глюкозою. Найбільш відомим фосфорним добривом вважається суперфосфат. На кожен квадратний метр території має йти в середньому по 50 грамів такої речовини. Суперфосфат можна розвести у воді. У будь-якому випадку перед внесенням складу необхідно рясно полити ґрунт.

Органічні

Для підживлення троянд наприкінці літа підійдуть такі органічні засоби.

  • Зола . Даний компонент містить у собі велику кількість кальцію та калій, які особливо потрібні рослинам перед зимівлею. Щоб зробити поживний склад, треба розчинити 100 г золи у відрі води. Отриманою масою проводять полив троянд під корінь. Іноді дачники просто розсипають такий компонент у сухому вигляді довкола посадок. Найчастіше засіб використовується на початку місяця.
  • Компост . Дане добриво насичує рослинність калієм, а також забезпечує додатковий захист від вимерзання під час зими.
  • Кісткове борошно. Цей продукт містить у собі велику кількість фосфору та калію. Таке борошно допустимо використовувати в сухому або розведеному вигляді. У другому випадку потрібно розчинити 500 г продукту у відрі окропу, отримана суміш обов’язково настоюється протягом тижня. У першому випадку порошок просто розсипається по землі із розрахунку 100 г кошти на один квітковий кущ. Такий склад відмінно підійде для підживлення наприкінці місяця.

Народні засоби

Дачники нерідко використовують як добрива різноманітні народні засоби.

  • Яєчна шкаралупа. Продукт є цінним джерелом кальцію. Крім того, він допомагає знижувати надмірну кислотність ґрунту, покращувати його структуру. Попередньо шкаралупу необхідно добре висушити та подрібнити до стану порошку. Отриманий сухий склад просто розсипають ґрунтом під квіткові кущі.
  • Шкірка банана . Цей компонент є джерелом калію. При цьому шкірку можна легко розкласти під рослинністю. Деякі садівники спочатку готують із цього продукту поживний настій. Для цього його заливають окропом і наполягають протягом 5 діб.
  • Лушпиння цибулі . Такий засіб дозволяє ефективно боротися з різними інфекціями, комахами-шкідниками. А також воно насичує рослинність мінералами та основними вітамінами. Щоб приготувати добриво, необхідно зібрати 500 грамів лушпиння цибулі, її заливають гарячою рідиною (2 літри) і настоюють протягом доби. Далі готову масу використовують за допомогою поливу.
  • Зелений настій . Щоб зробити такий склад, можна використовувати практично будь-яку бур’яну. Але найчастіше досвідчені дачники беруть кропиву, тому що вона містить у собі велику кількість калію. Рослинність спочатку подрібнюють. Потім нею заповнюють десятилітрове відро приблизно на 2/3 частини. Туди ж додають одну повну склянку деревної золи. Далі все це заливається водою. Отриману масу наполягають на сонці.

Для поливу квітів готується розчин із зробленого добрива та води, компоненти змішуються у співвідношенні 1 до 10.

  • Коров’ячий гній. Щоб зробити поживний склад, потрібно взяти 1 кілограм коров’яка, що перепрів, і відправити його у відро з водою. Туди ж відправляють 1 склянку золи. Суміш наполягають протягом тижня. Отриманий концентрат перед застосуванням треба розвести у воді. Причому на кожен літр готового настою береться по 2 літри звичайної води. На 1 квадратний метр території має йти по 10 літрів розчину.
  • Курячий послід. Щоб зробити підживлення, необхідно спочатку приготувати масу з 1 кг посліду та 10 л рідини. Концентрат перед використанням потрібно ще раз розвести в простій воді (3 літри настою на 10 л рідини).

Часті помилки

Багато дачників неправильно підбирають засоби для підживлення троянд у серпні. Пам’ятайте, що в цей час категорично не можна використовувати азотні склади. Адже азот сприяє найбільш енергійному розростанню рослинності. На початок зими нові відростки просто не встигнуть зміцніти. У результаті рослина загине у разі зниження температури.

А також не варто використовувати свіжі курячі послід і гній. В іншому випадку рослини можуть отримати сильні опіки, пошкодження кореневої системи.

Ще однією поширеною помилкою вважається внесення добрив у суху землю. Перед використанням живильного засобу землю необхідно рясно полити. Причому цю процедуру потрібно проводити навіть у тому випадку, якщо підживлення просто розсипатиметься в сухому вигляді по грунту.

Якщо ви вирішили підгодувати рослини позакореневим методом (обприскування чагарників), тоді робити це потрібно тільки в безвітряну і ясну погоду. Пам’ятайте, що під впливом сонячних променів на рослинності після обробки можуть з’явитися опіки.

Деякі садівники при приготуванні добрив не дотримуються пропорцій. Неправильно зроблені підживлення можуть серйозно нашкодити квітковій культурі. Пам’ятайте, що перед використанням готового складу потрібно спочатку ознайомитись з інструкцією.

Як доглядати та чим підгодовувати троянди у серпні: корисні поради

Троянди – це безперечна прикраса кожної клумби в саду або біля будинку. Кінець літа – час, коли їм потрібно приділити багато часу. Адже вони ще цвітуть в повну силу. При цьому на гілочках з’являється молода поросль, інформує Моє домашнє натхнення. Від того наскільки якісний догляд отримають троянди в серпні залежить їх зимівля. Тим більше, що доглядати за трояндами на початку осені, набагато легше, ніж в кінці весни-початку літа.

У цей час потрібно було приділити увагу п’яти важливим моментів:

  • внесення добрив (обов’язково потрібно підгодувати троянди в серпні);
  • чищення і формування кущів;
  • боротьба зі шкідниками;
  • догляду за ґрунтом;
  • підготовка до зими ( утеплення та укриття трояндових кущів ).

В кінці літа не варто забувати про прополювання розарію. Як і протягом усього вегетаційного періоду під кущами не повинно бути бур’янів. У серпні вони не тільки тягнуть харчування з ґрунту, але і є місцем для розмноження грибків.

У разі необхідності покладається проводити розпушування ґрунту і полив. Вологи в ґрунті завжди має бути достатньо. Пересохла земля не дає кущам повноцінно розвиватися. Але і застою води троянди не терплять.

Чим підгодувати троянди в серпні

Це головне питання в догляді за квітучими кущами. Тільки не варто перегодовувати рослини. Загалом має бути в міру і вчасно.

Підживлення троянд в серпні необхідне для їх рясного цвітіння. Причому найкращий ефект досягається при одночасному застосуванні органічних добрив і мінеральних комплексів. Використання останніх дозволяє отримати швидку дію. У той час, як органіка проявить себе набагато пізніше. Причому вона має ще один плюс – завдяки їй поліпшується структура ґрунту.

В кінці липня покладається внести органічне добриво. У серпні добриво троянд має припадати на середину і кінець місяця. У цей час потрібно було використовувати калійно-фосфатні суміші. Якщо погода стоїть суха, то їх додають в воду для поливу. Після дощу їх можна просто розсипати під кущем і розпушіть ґрунт. До речі, розпушування необхідно і після поливу з підгодівлею. На один рожевий кущик рекомендується використовувати по 10 г суперфосфату і 5 г хлористого калію.

В останню літню підгодівлю можна використовувати калій і магнезію. Це повне комплексне добриво розводять у 10 літрах води. На цей об’єм рідини мінеральної суміші покладається брати тільки дві столові ложки.

Однак, якщо троянди рясно цвітуть, а їх зростання можна назвати активним, то це служить сигналом про те, що в ґрунті поживних речовин досить. Тому мінеральні комплекси вносити не потрібно. Варто обмежитися тільки органікою.

Позакореневе підживлення троянд

Воно повинне здійснюватися тільки до або після цвітіння.

  1. Подвійний суперфосфат (50 грамів) залити літром води. Залишити на 4 години. Розвести настій в 10 л води.
  2. Ще чим підгодувати троянди в серпні, так це попелом. Золу (2 склянки) залити літром окропу. Поставити на вогонь і кип’ятити близько 15 хвилин. Процідити через тканину. У 10-літровому відрі води розвести цей відвар з однією пігулкою мікродобрива.
  3. Гумат натрію (10 грамів) додати в трилітрову банку гарячої води. Наполягати протягом ночі. Стакан такого настою покладається розводити в 5-ти літрах води.
  4. Сечовину (30 г) додати в відро води та обприскати кущі.

Догляд за трояндами в серпні: обрізка та обробка від шкідників

Робота по формуванню кущів спрямовані на те, щоб видалити молоді пагони (ті, що з’явилися в серпні) і гілки шипшини. Останні шкодувати не варто. Їх потрібно було обрізати навіть нижче рівня ґрунту. А молоді гілочки не встигнуть зміцніти до зими. Тому змерзнуть й загинуть. Тобто стануть місцем для розвитку захворювання і розмноження комах.

Під час обрізки куща троянди в серпні потрібно видаляти відцвілі бутони. Це зробить рослину більш ошатною. До того ж поживні речовини з підгодівлі для троянд підуть на формування більш міцних гілок.

У серпні у рожевого куща покладається обрізати всі пагони, які можна назвати слабкими, а так само сліпими (без бутонів). Якщо гілки сильно згущують центр куща, то їх теж рекомендується видаляти.

Якщо під час догляду за рожевим кущем були виявлені шкідники, то їх необхідно знищити. Для початку змити їх сильним потоком води з садового шланга. Потім повинна слідувати обробка куща троянд безпечним для людей інсектицидом. Іноді допомагає просте обприскування троянди розчином господарського мила. Але після нього покладається стежити за рослиною, якщо така обробка не допомогла, то доведеться вдаватися до допомоги хімічних препаратів.

Про автора

admin administrator