Чим полити полуницю під час цвітіння та завязування

Авторadmin

Чим полити полуницю під час цвітіння та завязування

Догляд за полуницею під час цвітіння – правила багатого врожаю

Влітку основне завдання любителів садових ягід – забезпечити догляд за полуницею під час цвітіння. Рослині потрібна особлива турбота не тільки в період весняної вегетації, але і коли з ‘являються молоді суцвіття і починають зав’ язуватися перші плоди. Від якісного відходу залежить і велика кількість майбутніх плодів, і кількість врожаю.

  • Що робити з полуницею під час цвітіння?
  • Обрізка вусів біля полуниці під час цвітіння
  • Полив полуниці під час цвітіння і плодоношення
  • Чим удобрювати полуницю під час цвітіння?
  • Чи можна пересаджувати полуницю під час цвітіння?
  • Чи можна проштовхувати полуницю під час цвітіння?
  • Обробка полуниці від шкідників під час цвітіння

Що робити з полуницею під час цвітіння?

Суцвіття на кущах цієї садової ягоди з ‘являються наприкінці квітня – першій половині травня. Правильний догляд за полуницею під час цвітіння полягає у видаленні вусів і пожухлого листя, розпушуванні ділянки, грамотному поливі. Коли культура цвіте, її також потрібно грамотно поливати і підгодовувати, вживати заходів з опилення рослин, захистити від паразитів і хвороб. Тоді сили на вирощування ягід не будуть витрачені даремно і кущики порадують рясним урожаєм.

Обрізка вусів біля полуниці під час цвітіння

Щоб квітучі кущі набралися сил для плодоношення, потрібно вуса на полуниці під час цвітіння обрізати. Вони відбирають корисні речовини і вологу у рослини, а вона повинна витрачати сили тільки на формування плодів. Тому в пору бутонізації видаляють всі без винятку вуса. Процедуру проводять за допомогою секатора, ножиць або просто руками. Щоб не пошкодити кореневу систему, тягнути за вуса і висмикувати їх не потрібно. Треба просто затиснути відросток між пальцями і відломити його.

У цю пору видаляють і підсохле листя на кущах. Крім вусів і пожовклих листиків підлягають видаленню і перші суцвіття полуниці. Зауважено, що останні кольороноси більші за попередні, тому така міра позитивно впливає на величину ягід. Видаляти всі кольори не обов ‘язково – можна це зробити вибірково, відсортувавши дрібні квіти від більш великих.

Полив полуниці під час цвітіння і плодоношення

Догляд за полуницею під час цвітіння передбачає і грамотний полив. Коренева система культури розташована близько до ґрунту і рослина добувати воду собі з глибини не здатна. Брак вологи загрожує пересиханням кореня, а надлишок – появою гнили, тому зволоження має бути помірним. Догляд за садовою полуницею під час цвітіння – правила поливу:

  1. Полив полуниці під час цвітіння здійснюють раз на 10-12 днів у ранкові години. Для 1 м2 плантації вистачить 10-12 літрів води.
  2. У спекотну погоду частоту поливів збільшують до 3-4 разів на тиждень, у дощову погоду зволоження ділянки не проводиться.
  3. Для зрошення квітучих кущів найкраще скористатися лейкою з вузьким носиком, треба намагатися не потрапляти на квітоноси.
  4. Після поливу коріння рослини можна прикрити соломою.

Чим удобрювати полуницю під час цвітіння?

Ключове значення у догляді та дозріванні ягід має правильне підживлення полуниці під час бутонізації та цвітіння. У цю пору підживити рослини треба один раз ретельно підібраними речовинами з великим вмістом калію. Він відповідальний за розвиток ягід, їх апетитний вигляд і смакові характеристики. Полуницю можна підгодувати будь-яким із способів:

  1. 1 год. ложку калійної селітри треба розвести в 10 л води, зволожують кожен куст об ‘ємом 0,5 л.
  2. Нарізаною молодою крапивою треба заповнити 10-літрове відро, доливають води і відставляють на кілька днів. Перед підживленням настій розбавляють водою 1:1 і поливають кущі по ґрунту. Підживлення настоєм крапиви дає відмінні результати – ягоди вийдуть апетитні і соковиті.
  3. Можна використовувати гній або пташиний послід – 5 л на 5 л води. Концентрат наполягають кілька днів, проціжують і готують розчин – півлітра концентрату на 10 л води.
  4. Можна рослини удобрити деревною золою, насипавши по горсті порошку під кожен куст. Або зробити зольний настій – 1 склянка золи розвести в 10 л води, вистояти добу. Потім полити рослини, вносячи по 1 літру під куст.
  5. Дріжджова підживлення під час цвітіння теж подобається полуниці. Треба взяти 1 кг свіжих дріжджів і розвести їх у 5 л підігрітої води. Можна скористатися і сухими дріжджами – взяти 10-грамовий пакетик на 5 л води і додати 2 ст. ложки цукру. Закваску треба залишити на 3 години для бродіння. Перед проведенням підживлення 0,5 л жижі розводять в 10 л води і виливають по 0,5 л добрива під кожен кущик.
  6. Позакореневе підживлення полуниці борною кислотою сприяє примноженню суцвітей, що збільшує кількість врожаю. Для зрошення кущів 1 г борної кислоти розводять 10 л води.

Чи можна пересаджувати полуницю під час цвітіння?

Пересадка полуниці під час цвітіння небажана. Краще перемістити кущі на нове місце восени або влітку, коли врожай ягід вже зібраний. Якщо пересаджувати полуницю в квітучому стані, то з квітів плоди вже навряд чи сформуються. Поки кущик на новому місці буде приживатися, всі його сили підуть на утворення корінців і їх зміцнення, а нове листя і бутони засохнуть. Якщо необхідно пересадити полуницю, коли вона цвіте або плодоносить, то треба обірвати всі квіти і ягідки і вкоренити її в новій лунці. Так вона набагато краще приживеться, а врожай можна буде зібрати вже на майбутній рік.

Чи можна проштовхувати полуницю під час цвітіння?

Садова полуниця буде відмінно цвісти, якщо регулярно проводити за нею догляд, систематично на ділянці викопувати бур ‘яни, регулярно рихлити ґрунт дрібними граблями. Прополювання полуниці під час цвітіння перешкоджає утворенню кірки на ґрунті, яка стане перешкодою для проникнення кисню до коріння, покращує повітрообмін ґрунту. Поверхневе розпушування грядок рекомендують здійснювати 2-3 рази на тиждень.

Обробка полуниці від шкідників під час цвітіння

Боротьба зі шкідниками полуниці під час цвітіння відбувається лише за допомогою біопрепаратів або народних засобів. Чим можна обприскувати кущі:

  1. Акрофіт, Фітоверм, Акарін. Вони не завдають шкоди рослині, листя активно вбирають препарат, створений захист триває 3 тижні.
  2. Настоєм тютюну, цибулі, гіркого перцю. Зрошення листя проводять увечері кілька днів поспіль.
  3. Для кращої зав ‘язки кущі обробляють препаратами Циркон, Бутон, Зав’ язок універсальний. Вони допомагають рослинам подолати тривалі дощі, похолодання, спекотну погоду і сприяють формуванню хорошого врожаю.

Чим підгодувати полуницю весною, щоб отримати великий врожай ягід: рецепти народних добрив

За весь вегетаційний період полуницю потрібно підгодовувати тричі — восени, навесні та влітку. Такого підживлення полуниця потребує через те, що вона на одному й тому самому місці росте декілька років.

Розповідаємо, якими натуральними добривами найкраще підгодовувати полуницю , коли та як це краще робити.

У сонячну погоду процедуру краще проводити рано-вранці або пізно ввечері. Якщо на вулиці похмуро, то сміливо підживлюйте полуницю вдень

Для правильної підгодівлі полуниці потрібно знати, скільки років рослині.

Під час садіння полуниці її підгодовують золою. Тому у перший рік після посадки рослини, її більше підживлювати не потрібно.

На другий рік можна підгодовувати рослину як мінеральними, так і органічними добривами, третього року підгодовують мінеральними добривами. Надалі чергують мінеральні добрива з органічними.

Ранньою весною, коли лише розтане сніг першим вноситься добриво, яке містить азот.

Приготувати самостійно азотне добриво можна з курячого посліду. Для цього розведіть його у воді та дайте достоятися 4 дні, після цього полийте полуницю.

Або можна розвести у 10 літрах води два стакани коров’яку та одну ст.л сульфату амонію. Під кожний кущ вносьте по одному літру розчину.

Навесні, до появи перших квіточок, рослину підживлюють розчином борною кислотою. Щоб його приготувати, розчиніть у 10 л води 1 ч.л борної кислоти, 30 крапель йоду та 1 склянку деревного попелу. Ретельно перемішайте та полийте кущі.

До цвітіння полуниці добре підживати її розчином йоду. Для цього у 10 л відрі розведіть 10 крапель йоду та отриманим розчином обприскуйте культуру до появи квіточок. Потім протягом літа повторюйте цю процедуру з інтервалом десять днів.

Наступне підживлення проводять, коли полуниця починає цвісти, приблизно в травні-червні. У цей період полуниця потребує калію. Багато калію містить коров’як, можна для підживлення використовувати розчин сірчанокислого цинку (0,02%) чи розчинити одну чайну ложку селітри калієвої у 10 л води.

Під час цвітіння полуниці потрібний не лише калій, покращує зав’язування бутонів і борна кислота. Щоб підживити полуницю потрібно у 10 л води розвести по 2 г марганцівки та борної кислоти та 1 літр попелу. Полийте цим розчином грядку після звичайного поливу.

Досвідчені господарі для підживлення використовують хліб, Його замочують в теплій воді та настоюють протягом тижня. Перед використанням розчиняють у воді та поливають кущі під час цвітіння.

Найкращим добривом для полуниці у період плодоношення є розчин коров’яку з водою. Попередньо розчин настоюють протягом трьох днів і поливають ним кущі.

Непоганою підгодівлею для полуниці будуть і дріжджі. Замочіть у 500 мл теплої води 200 г свіжих дріжджів. Через 20 хвилин цю суміш розчиніть в 9 літрів рідини та можна поливати кущі.

Можна полити полуницю розчином кислого молока, розбавте його з водою і підживіть полуницю — не ближче ніж за 10 сантиметрів від кущика.

Читайте також:

Про автора

admin administrator