Чим полити помідори для дозрівання плодів

Авторadmin

Чим полити помідори для дозрівання плодів

Зміст:

Чим полити помідори, щоб швидше червоніли: найкращі підживлення для томатів та лайфхаки для прискорення дозрівання

Чому томати довго не червоніють на грядці, у теплиці та на балконі

Орієнтовний термін, за який дозрівають томати після початку цвітіння, – 40-55 днів . Точний період залежить від сорту овочевої культури.

Протягом першого місяця зелені плоди збільшуються у розмірах, стають цупкими. Після цього їм потрібно ще близько 20 днів, щоб дозріти.

Існує кілька причин, через які томати повільніше дозрівають у теплиці, відкритому грунті та на балконі:

  1. Освітлення . Від освітленості приміщення залежатиме, як помідори червоніють. Якщо світла плодам не вистачає, вони будуть розвиватися нерівномірно та повільно. У відкритому ґрунті дозрівання уповільнює похмура погода.
  2. Живлення . Якщо підживлення було неправильним (наприклад, при надлишку азоту), стебла стають великими, а плоди – дрібними, можуть довго не червоніти.
  3. Температура . Якщо температура занадто низька або надмірно висока, то помідори гірше ростуть. У них не виробляється пігмент лікопін, завдяки якому томати набувають червоного кольору. Оптимальна температура для зростання помідорів +15…+35°С.

Особливості прискорення дозрівання у теплиці та у відкритому грунті

Щоб прискорити процес дозрівання томатів у відкритому ґрунті , дотримуйтесь наступних правил:

  1. Якщо вночі випадає холодна роса, то на ніч помідори закривайте плівкою. Це убереже плоди від вологи та зменшить ймовірність захворювання на фітофтороз.
  2. Бурі помідори краще забрати, щоб вони дозріли в іншому місці.
  3. Обприскуйте рослини йодним розчином – це посилить імунітет.
  4. Забирайте нижнє листя рослини до тих кистей, де вже дозрівають плоди.

Якщо томати ростуть у теплиці , ці правила застосовні і до них. Однак якщо у теплиці є опалення, то на рослині рекомендується залишити не більше 12 пензлів. Якщо опалення немає, не більше 7.

В умовах теплиці до холодної погоди на середніх кистях плоди повністю дозрівають, а на верхівках – частково.

Досвідчені городники рекомендують видаляти пасинки та залишати на рослині не більше 17 листків.

Основні правила поливу

Навіть дачники-початківці знають, що для поливів городніх рослин придатна лише відстоялася і прогріта вода. Однак на цьому правила зволожувальних процедур для помідорів не закінчуються.

Дізнайтеся, як правильно і для чого поливати марганцівкою помідори.

Розібратися, чим, коли і як поливати томатну грядку, вам допоможуть наведені нижче рекомендації:

  1. У помірних кліматичних умовах, якщо дозволяє погода, поливати помідори потрібно 2-3 рази на тиждень. Потерпаючи від дефіциту вологи, рослини можуть повністю припинити плодоношення, а тривалі паузи при поливах провокують розтріскування плодів.
  2. Для помідорів неприпустимий поверхневий полив. Справа в тому, що при розпушуванні субстрату значну кількість верхніх кореневих відростків ушкоджуються, що в умовах нестачі води призводить до скидання зав’язі.
  3. Температура води для поливу повинна відповідати діапазону +24…+26 °С. Не можна використовувати воду з водопроводу або свердловини, оскільки вона часто є причиною різних патологій.
  4. Поливи бажано організовувати в ранковий або вечірній час, уникаючи піку сонячної активності.
  5. Постійно стежте за станом бадилля та прикореневих лунок. Пониклі верхівки на стеблах, неживе листя, обсипання зав’язі і потріскана земля – ​​явні ознаки дефіциту вологи на грядці.
  6. Щоб прискорити процес почервоніння плодів, можна у 10-літровому відрі води розчинити 40 крапель йоду та за допомогою пульверизатора полити рослину. Зверніть увагу: в даному випадку прикореневе полив неефективне, тому рекомендується обприскування.
  7. Як альтернатива йодному розчину для обробки стебел може підійти харчова сода. Засіб готують у пропорції: 1 ч. л. порошку на 1 л підігрітої води. Подібна процедура показана щотижня.

Підживлення томатів для швидкого дозрівання

Способи для прискорення дозрівання помідорів застосовують лише в тому випадку, якщо терміни підходять, а кількість стиглих плодів недостатня . У багатьох регіонах нашої країни це є актуальним для останніх літніх місяців: з кінця липня до кінця серпня.

Важливу роль відіграє правильне підживлення. Для швидкого дозрівання необхідно, щоб томати одержували у потрібній кількості азот, фосфор, калій, кальцій, магній та натрій.

Досвідчені городники рекомендують поєднувати органічні та мінеральні підживлення. При такому підході томати не тільки швидше ростуть, але й плодоносять.

Підживлення йодом

Йод – традиційне добриво, яким городники підгодовують томати . Він вирішує відразу два завдання: профілактика грибкових інфекцій та підживлення. Завдяки йоду покращується азотистий обмін у ґрунті та підвищується опірність до різних інфекцій, рослина починає краще плодоносити.

Нестача йоду призводить до зниження врожайності та неповного дозрівання плодів.

Довідка. Помідори поливають розчином йоду у відсотковому співвідношенні 1 крапля речовини на 3 л теплої води.

Підживлення золою

Зола – ефективний засіб для зміцнення кореневої системи та захисту від шкідників . Вона багата поживними елементами, необхідними для зростання та розвитку рослини. Зола міститься фосфор, калій, азот, натрій, кальцій та магній.

Настій готують таким чином: склянку золи розчиняють у 5 л води. Протягом тижня розчин наполягають. Після цього помідори можна поливати.

Полив гуматом калію

Гумат – суміш солей різних мікроелементів та кислот . Добриво утворюється завдяки органічним відкладенням. Гумат покращує проникнення повітря у ґрунт, вбиває мікроби, нейтралізує токсини.

Гумат калію – відмінне органічне добриво для помідорів: підвищує врожайність, робить коріння сильнішим. Для підживлення використовують розчин концентрацією 0,05%. 2 л речовини розподіляють на 1 м ґрунту.

Додаткові способи змусити томати почервоніти

Якщо ви виконували всі рекомендації щодо догляду, але плоди так і не почервоніли, спробуйте додаткові способи прискорення дозрівання томатів.

Видалення нових квітконосів

Щоб були великі та солодкі помідори, видаляйте нові бутони та квітки , які утворюються на верхівках кущів. Дозріти молоді плоди вже не зможуть, а силу у куща заберуть, що уповільнить процес розвитку інших помідорів.

Верхівки високорослих кущів обріжте та видаліть усі суцвіття. Якщо кущі низькорослі та середньорослі, то на них теж обрізають усі квіткові кисті, які заважають нормальному розвитку плодів.

Пасинкування

Ще один спосіб стимуляції зростання томатів – пасинкування .

Рослина добре гілкується, утворюючи пасинки (бічні пагони). На нових пагонах з’являються квіткові кисті. Після того, як зайві пасинки видаляють, рослина не витрачає сили на зайві пагони, а його енергія спрямовується на дозрівання плодів.

Обмеження харчування

Для зростання томатів багато досвідчених дачників використовують примусове обмеження харчування .

Роблять надріз стебла (12 см від землі) та у щілину, що утворилася, поміщають тонку дерев’яну пластину (10-15 мм). Завдяки цьому контролюється не лише надходження корисних речовин у рослину, а й їхній відтік.

Після застосування цього методу томати починають дозрівати набагато швидше.

Інші способи

Почервоніння плодів відбувається кілька стадій. Спочатку помідор світло-зелений, потім буріє, і до кінця 3-4 тижні стає червоним. Якщо йому бракує харчування чи підходить мікроклімат, процес затягується. Стимулювати дозрівання томатів можуть такі заходи:

  • зняти нижні плоди, щоб сили йшли на ягоди, що залишилися;
  • прорідити помідори при надто густій ​​посадці;
  • не вносити азотні добрива наприкінці сезону;
  • давати достатньо калію з підживленням;
  • створювати кущам розсіяне світло.

Прямі промені сонця затримують дозрівання або перепалюють томати. Якщо світла занадто багато ягода жовтіє в області плодоніжки. Виняток становлять деякі сорти помідорів, які червоніють нерівномірно. Одночасне дозрівання всіх плодів спостерігають лише у гібридних видів.

Щоб відрегулювати освітлення, кущі підв’язують, розгортаючи пишну частину на південну сторону. Якщо томати виросли густими, зайві аркуші видаляють. Плоди не бажано залишати без захисту, пластини повинні їх трохи тіняти. Ще видаляють нижні листи та плоди. Коли кущ активно розвивається, вони забирають поживні речовини, затримують почервоніння. Досвідчені садівники забирають нові квітконоси, а також прищипують верхівку.

Щоб кущ швидше скинув зайві листи, його обприскують 1% розчином кухонної солі.

Чому зняті з куща помідори не дозрівають

Чому не червоніють помідори, зняті з куща? Цьому сприяє кілька причин :

  • низька температура у приміщенні;
  • помідори рано зняті з куща (до настання першої фази дозрівання);
  • Нестача освітлення.

Щоб швидше наливалися помідори , можна до них покласти вже дозрілі плоди. Вони допоможуть іншим швидше придбати червоне забарвлення.

Чому томат червоніє із зеленими плямами біля плодоніжки

Якщо температура вище або нижче нормальних значень , то не тільки плоди уповільнюються в процесі дозрівання, а й на плодоніжці томата з’являється зелено-жовта окантовка.

Концентрація барвника пігменту лікопіну в плодах знижується, у зв’язку з чим проходить нерівномірне почервоніння томатів.

Важливо! Щоб не було різкого перепаду температури в денний і нічний час, необхідно теплицю вдень провітрювати, а вночі включати опалення.

живлення

Прискорити дозрівання допомагає обмеження живлення з ґрунту. При надлишку речовин томат розвиватиме вегетативну масу. Якщо знизити кількість макро-і мікроелементів, плоди визріють швидше. Щоб ягоди швидше наливали, стовбур перетягують мідним дротом. Вона знижує надходження мінералів, захищає від фітофтори. Другий спосіб – вставити в основну гілку дерев’яну пластинку. Зазвичай її поміщають на 10 см вище за основу куща.

При дозріванні одного куща стимулюється почервоніння ягід на інших. Стиглі помідори виділяють етилен, який є каталізатором.

Коли в повітрі з’являються пари етиленового спирту, кущі сусідні червоніють через 3 дні. Такий ефект створюють штучним шляхом. У гніздо ягід вводять кілька мілілітрів спирту чи горілки. Другий варіант – покласти під кущ, що починає підгнивати яблуко або бананову шкірку.

Дозрівання плодів з ознаками фітофтори

Томати схильні до фітофторозу. Захворювання проявляється у почорнінні плодів та листя рослини та негативно впливає на врожайність. Фітофтора найчастіше проявляється у другій половині літа. Холод та вогкість – сприятливі умови для розвитку грибка.

Вживати в їжу помідори, які хворіють на фітофтороз , можна, але їх необхідно обробити. Протягом 15 секунд плоди вміщують у воду температурою не нижче 60°С. Далі помідори сушать та залишають до повного дозрівання.

Довідка. Заражені червоні плоди потрібно відразу з’їсти або використати для консервації. Зелені краще законсервувати.

Що не можна робити під час дозрівання томатів

Щоб не зашкодити томатам, не допускайте поширених помилок новачків :

  1. Рясне підживлення азотом. Використовувати підживлення для помідорів можна лише в першій половині літа. Пізніше це робити не рекомендується. Підживлення азотом у цей час погіршить смак томатів та знизить урожайність.
  2. Зловживання поливом. Помідори не люблять, коли вологість у теплиці змінюється. Не можна, щоб земля висихала, а потім рясно поливалася.
  3. Надлишок добрив для ґрунту. Помідорам протипоказаний ґрунт, рясно удобрений органічними речовинами. При посадці розсади не можна в лунки поміщати гній і пташиний послід – це збільшить ризик фітофторозу.
  4. Рясне підживлення гноєм. Не рекомендується підгодовувати томати гною більше 2 разів за сезон.
  5. Рясне підживлення сечовиною. Не слід при посадці класти речовину в лунки або занадто часто поливати. Якщо томати потребують цього з’єднання, то тільки на початку розвитку (не пізніше перших чисел червня) – обприскайте розчином сечовини листя. На 10 л води кладеться 1 ст. л. речовини.
  6. Використання як підживлення нітратів та створення в теплиці ефекту парної. Це негативно позначиться на врожайності та якості плодів.

Причини повільного дозрівання помідорів

Якщо ви хочете, щоб урожай томатів добре визрів на кущах, насамперед необхідно підбирати сорти, адекватні кліматичним умовам вашого регіону. Розсаду слід висаджувати у відкритий ґрунт, коли ґрунт добре прогріється. Різкі перепади температур можуть надовго затримати розвиток рослин та визрівання плодів.

Ну і, звичайно, відразу після висадки у відкритий ґрунт (або в теплицю, під плівкове укриття) необхідно стимулювати рослину до швидкого зростання та повноцінного розвитку. Чим швидше на кущах з’являться зав’язі, тим швидше розпочнеться процес дозрівання томатів.

Спочатку помідорам потрібні азотовмісні підживлення для нарощування зеленої маси, зміцнення стебел та коріння. При посадці розсади добре внести в лунки (або під корінь) настій коров’яку або розчин рослин зелених бур’янів. Вони можна додати деревну золу, як джерело корисних мікроелементів.

Поради та рекомендації досвідчених дачників

Досвідчені городники радять дотримуватися кількох простих правил , які допоможуть виростити томати великими та смачними:

  1. Висаджувати розсаду рекомендується лавами. Між рядами можна посадити моркву, щоб відлякати шкідників.
  2. Через два тижні після висадки розсади рослину обприскують розчинами, що містять мідь.
  3. Не висаджуйте томати більше 3-х років поспіль в одному місці.
  4. Томати люблять, коли їх поливають під корінь.
  5. Земля має бути пухкою та насиченою гумусом.
  6. Не варто більше 2 разів за сезон використовувати гній як добрива.
  7. Краще сіяти вдвічі більше насіння, ніж ви хочете отримати рослини. Краще прибрати слабкі кущі та залишити лише врожайні рослини.
  8. Перше підживлення помідорів після висадки розсади в ґрунт проводиться на початку червня.

Підживлення томатів у липні під час цвітіння та плодоношення

Липень – найбільш вдалий місяць для підгодівлі томатів. Своєчасне використання добрив під час цвітіння та початку плодоношення підвищує врожайність. Грамотне підживлення робить томати не тільки смачними, а й продовжує термін зберігання овочів.

Щоб правильно підібрати тип добрив, необхідно враховувати як регіон вирощування, а й сортові особливості овочів.

  1. Схеми підживлення помідор у липні
  2. Підживлення у відкритому ґрунті
  3. Для тепличних сортів
  4. Препарати та добрива для підживлення томатів у липні?
  5. Підживлення помідорів у липні народними засобами
  6. Деревна зола
  7. Йод
  8. Борна кислота
  9. Бурштинова кислота
  10. Дріжджове підживлення
  11. Чим полити помідори цього місяця для покращення плодоношення?
  12. Що потрібно на початку літа помідорам для зростання плодів?
  13. Які підживлення можна використовувати в липні для прискорення дозрівання помідорів?
  14. Чим підгодувати томати в липні для солодощі
  15. Сумісність різних підживлень та добрив
  16. Що радять садівники?
  17. Відповіді на часті запитання
  18. Висновок

Схеми підживлення помідор у липні

Підживлення томатів у липні проводиться за загальними правилами, але може трохи відрізнятися залежно від типу помідорів та місця вирощування. Крім того, необхідно враховувати особливості тепличного та городнього вирощування при виборі відповідної схеми.

Підживлення у відкритому ґрунті

Помідори, що ростуть у відкритому грунті, потребують більш частих підживлень, ніж тепличні томати. Проводять підживлення за наступною схемою:

  • на початку місяця вносяться мінеральні добрива;
  • у середині місяця комплексні речовини з великою кількістю калію. Так відбувається, тому що в середині липня томати знаходяться на стадії інтенсивного цвітіння;
  • наприкінці місяця рекомендовано скористатися підгодівлями, виготовленими за народними рецептами

Перед початком використання добрив необхідно пропушити ґрунт. Така процедура прискорює процес надходження поживних речовин до кореневої системи.

Розпушування грунту зручно проводити разом із підгортанням. Тоді підживлення буде максимально ефективним.

Для тепличних сортів

У теплиці помідори вирощуються в холодних регіонах або для більш раннього врожаю. Підживлення проводиться за наступною схемою:

  • на початку місяця вносять мінеральні підживлення;
  • у середині місяця необхідно використовувати комплексні добрива;
  • через 4-5 днів після комплексного підживлення необхідно провести підживлення по листку (наприклад, борною кислотою);
  • наприкінці місяця рекомендовано провести підживлення органікою.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. У теплиці помідори дозрівають раніше. Тому в липні для тепличних сортів не можна як підживлення використовувати азотовмісні засоби (сечовина, селітра, коров’як і т.д.).

Препарати та добрива для підживлення томатів у липні?

Для отримання великого врожаю помідорів можуть використовуватись такі добрива:

ДобривоХарактеристика
НітроамофоскаКомплексне добриво, яке підходить для використання у липні. Препарат як живить томати, а й підвищує смакові характеристики плодів. Для підживлення помідорів необхідно 1 столову ложку розчинити у 10 літрах води та отриманим розчином полити рослини. Нітроамофоскою можна замінити всі інші добрива.
Селітра кальцієваДобриво використовується під час цвітіння помідорів. Препарат підвищує кількість бутонів та стимулює появу зав’язей. Робочий розчин готується із 20 гр. на 10 л води.
Гумат каліюГотове добриво, яке зміцнює коріння та підвищує врожайність томатів. Користуватися препаратом можна протягом усього сезону. Періодичність внесення кожні 15 днів.
КеміраМінеральне добриво у вигляді гранул. Легко розчиняється у воді та підходить для підживлення помідорів у теплиці та на городі. За потреби гранули можуть розподілятися під томатами у сухому вигляді. Перед початком підживлення ділянку слід рясно полити водою.
АгріколаПопулярне комплексне добриво для томатів. Містить усі необхідні мінерали та мікроелементи, тому підвищує врожайність. Користуватися добривом можна кожні 10 днів.
ФаскоПідходить для всіх типів помідорів. Застосовується у сухому вигляді. Закладається в ґрунт під томатами. Містить підвищену дозу калію, що добре для зав’язків.
ФертікоУ складі всі найважливіші мікро- та макроелементи, необхідні для нормального розвитку помідорів та високої врожайності.

Підживлення помідорів у липні народними засобами

Народні види підживлення користуються великою популярністю серед дачників. Взагалі, народні засоби рекомендується застосовувати при підготовці грядки до посадки томатів, під час цвітіння їх також можна використовувати.

Але важливо, щоб це були добрива з високим вмістом азоту.

Деревна зола

Натуральне добриво, яке підходить всім фаз розвитку томатів. Деревна зола може застосовуватись у сухому вигляді або розчинятися у воді.

Для приготування жижі слід залити 1 кг продукту 3 літрами теплої води і наполягати протягом доби. Виходить жижа. Її розбавляють у пропорції 1 до 10 із чистою водою. Отриманим складом поливають помідори.

ВАЖЛИВО! Для приготування рідкого підживлення дозволяється використовувати золу практично всіх дерев крім хвойних та горіха. Попіл від побутового сміття не підійде.

Йод

Використання йоду підвищує врожайність та захищає томати від грибкових інфекцій.

Йодним розчином обприскують помідорні кущі. На 3 літри потрібно 2 краплі йоду. Перед застосуванням все треба добре розмішати.

Борна кислота

Борна кислота потрібна томатам поліпшення обміну речовин. Крім того, засіб покращує смакові якості плодів, збільшує термін їхньої лежкості.

На 10 л 10 г препарату. Розчиняємо та обприскуємо.

Бурштинова кислота

Обприскування янтарною кислотою покращує цвітіння, перешкоджає опадінню зав’язей. Робоча суміш виготовляється з 10 гр препарату і 10 л води.

Обприскування проводиться під час цвітіння після заходу сонця.

Дріжджове підживлення

Пекарські дріжджі часто застосовують як органічне добрива для підживлення овочів, у тому числі і томатів. Для підживлення помідорів у липні потрібно змішати 100 гр. дріжджів із 3 літрами води.

Додати 1 столову ложку цукру та ретельно перемішати. Отриману рідину помістити в тепле місце та наполягати протягом кількох годин до появи піни.

Змішати рідину з водою у пропорції 1:3 та підгодувати помідори.

Чим полити помідори цього місяця для покращення плодоношення?

Для підвищення врожайності можна скористатися такими схемами:

  • Суперфосфат. У складі, крім фосфору, є комплекс необхідних для рослини речовин. Для поливу помідорів у відрі води розводять 30 гр. добрива. Отриманий розчин використовується для поливу, але не частіше ніж 1 раз на 2 тижні.
  • Гнійна жижа + суперфосфат. Для приготування добрива необхідно 1 кг гною залити 5 л води і наполягати протягом 2 діб. Готову жижу розчинити у воді у пропорції 1 л на 4 л води та додати столову ложку суперфосфату. Отриманий склад вноситься під корінь.
  • Настій із бананової шкірки. Бананова шкірка містить цілий комплекс корисних речовин. Для приготування розчину необхідно подрібнити бананові шкірки і залити їх 3 л води. Наполягати протягом 3 діб. Далі довести об’єм рідини до 10 л та підгодувати томати.

Що потрібно на початку літа помідорам для зростання плодів?

Щоб отримати великий урожай томатів, необхідно забезпечити надходження до тканини томатного куща комплексу поживних речовин, необхідних для плодоношення та зав’язування плодів.

Основний «будівельний» матеріал – це:

  • калій;
  • фосфор;
  • магній;
  • бір;
  • цинк;
  • кальцій;
  • залізо;
  • гумінові кислоти.

Найпростіше отримати ці мікроелементи із покупного добрива. У таких препаратах баланс мікро-, макроелементів, амінокислот та вітамінів оптимальний.

Які підживлення можна використовувати в липні для прискорення дозрівання помідорів?

Щоб прискорити процес дозрівання плодів, можна підгодувати томати такими народними добривами:

  • Йодний розчин. Обприскування йодом стимулює дозрівання томатів. Рідина для обприскування готується з 30 крапель йоду та відра води. Слідкуйте за тим, щоб розчин був теплим.
  • Сода. Для прискорення процесу дозрівання плодів необхідно 1 чайну ложку соди розчинити в 1 літрі води і полити кущі.

Найчастіше дачники прискорюють дозрівання плодів у холодних регіонах. Це робиться, тому що пізні сорти не встигають добре визрівати і можуть опадати.

Чим підгодувати томати в липні для солодощі

Солодощі томатів багато в чому залежить від сорту та кількості поживних речовин. Для того щоб підвищити насолоду томатів, потрібно скористатися такими схемами:

  • йод та сироватка. Такий вид добрива підвищує соковитість томатів та робить їх солодкими. Для приготування розчину необхідно змішати наступні компоненти: 10 літрів води, 2 літри сироватки та 4 краплі йоду. Отриманий склад ретельно розмішується та використовується для обприскування кущів;
  • розчин марганцівки. Розчином можна підгодувати не тільки для солодощі томатів, а й зниження ризику появи шкідників. Для приготування необхідно у 3 літрах води розчинити марганцівку у кількості 2 гр. (На кінчику ножа). Склад має бути світло-рожевого кольору.

ДОВІДКА. Для того, щоб отримувати солодкі та соковиті томати, необхідно правильно підібрати сорт. Найбільш популярними вважаються: Родзинка F1, Хурма, Кіш-міш, Ельф, Алая Каравелла.

Сумісність різних підживлень та добрив

Фахівці не рекомендують одночасно змішувати декілька видів добрив. Це може призвести до того, що на томатах з’явиться жовте листя і обпаде бутони. Проміжок між різними видами підживлення має становити не менше 10-15 днів.

Якщо ви не маєте часу підгодовувати томати кілька разів різними засобами, вибирайте готові комплексні рішення від заводів-виробників.

Що радять садівники?

Для отримання великого врожаю слід враховувати такі поради досвідчених городників:

  • щоб не завдати помідорам шкоди полив проводиться теплою водою, що добре відстояла. Використання холодної води може спричинити стресу;
  • підживлення проводять увечері після заходу сонця. Застосування добрив у спеку знижує результативність та може призвести до хімічних опіків на листових пластинах;
  • підживлення повинні чергуватись. Неприпустимо використати тривалий період один вид добрива. Кущ помідорів потребує комплексного підживлення для розвитку не тільки наземної частини кущів, а й кореневої системи.

НА ЗАМІТКУ. Також необхідно уникати застосування надто концентрованих добрив. Недотримання пропорцій призводить до утворення опіків.

Відповіді на часті запитання

Чим підгодувати томати збільшення кількості зав’язей?

Щоб підвищити кількість зав’язей, можна скористатися готовими добривами. Найбільш популярними вважаються такі речовини, як Зав’язь та Бутон.

Чи можна пасинкувати та вносити добрива в один день?

Пасинкування – це часто необхідна процедура догляду за томатами. Особливо для високорослих рослин. Після пасинкування можна проводити підкорювання без шкоди для помідорів.

Висновок

Підживлення помідорів у липні є одним з основних заходів у догляді для отримання великого врожаю. Підбираючи відповідне підживлення, важливо враховувати сортові особливості культури та регіон вирощування.

Щоб отримати максимальну користь від підгодівлі, важливо дотримуватися не тільки термінів внесення, але й правильного дозування, інакше рослина почне хворіти і скидати зав’язь.

Про автора

admin administrator