Чим поливати розсаду перцю після пікірування

Авторadmin

Чим поливати розсаду перцю після пікірування

Чим полити розсаду помідорів і перцю після пікіровки для вкорінення

Також поліпшити утворення коріння здатні фітогормони. Їх виробляють самі рослини у відповідь на навколишні умови — рівень освітленості, температури, вологості і т. д.

Виробники давно зметикували, що можна “обдурити” розсаду, виправивши багато огріхів агротехніки штучним введенням доз стимулюючих фітогормонів.

На розвиток кореневої системи впливає гормон ауксин. Для посиленого утворення коренів використовують 4-індолілмасляную кислоту (ІМК), гетероауксин і нафтильні з’єднання. Причому кожен препарат викликає різну реакцію:

  • Під дією ІМК коріння стають довгим і більш розгалуженим.
  • Феноксикислоти змушують коріння розвиватися не в довжину, а в ширину, роблячи його максимально мичкуватим і потужним.

Бурштинова кислота для рослин

Дачники ж зі стажем вважають за краще зайвий раз не “хімічити” даремно, а використовувати добре знайому бурштинову кислоту, яку у вигляді недорогих таблеток завжди можна придбати в будь-якій прилеглій аптеці.

Дана речовина покращує загальний метаболізм, підвищує стресостійкість рослин до несприятливих умов, в буквальному сенсі вдихає нове життя в ослаблих від надмірного догляду зелених «товаришів».

У стадії 3-4 листочка підгодуйте ваших підопічних 1 таблеткою бурштинової кислоти, розведеною в 1 л теплої води, а ще через 3 тижні — розчином гумату калію.

Пікування перцю – все від А до Я як і коли пікірувати розсаду

Пікування перцю – одна з головних особливостей його вирощування. Якщо насіннєвий матеріал на розсаду було винесено до загального контейнера, без цієї процедури не обійтися. Пікірування – процедура не складна. Але про основні правила та етапи цього заходу садівникові краще дізнатися заздалегідь.

  1. Що таке пікірування перцю
  2. Плюси та мінуси процедури
  3. Підготовка до процедури
  4. Вибір ємності
  5. Підготовка ґрунту
  6. Оптимальні терміни
  7. Особливості пікірування перцю
  8. Як доглядати за перцем після пікірування
  9. Температура
  10. Вологість повітря
  11. Полив
  12. Підживлення
  13. Освітлення
  14. Загартовування
  15. Профілактика захворювань та боротьба зі шкідниками
  16. Можливі проблеми у процесі пікірування
  17. Відео про те, як правильно пікірувати розсаду перцю

Що таке пікірування перцю

Спочатку насіння перцю висаджується в загальну скриньку. Всі разом саджанці комфортно почуваються в одному ящику. Але тільки для певного часу.

У міру зростання майбутнім перцям стає тісно, їх коріння переплітається. Щоб розсада продовжувала правильно розвиватися та рости, необхідно зробити пікіровку.

Пікірування – це розсадка рослин, які ростуть в одній ємності, в окреме «житло».

Ще одна причина, через яку потрібно пікірування перцю – це приручення саджанців до переміщення. Рослини вчаться почуватися комфортно, потрапляючи з одних умов до інших. У такий спосіб сіянці гартуються і надалі спокійно перенесуть переміщення на грядку.

У процесі пікірування старий ґрунт повністю змінюється на новий. Така процедура – своєрідна профілактика розвитку грибкових хвороб.

Не всі городники є прихильниками пікірування, оскільки всі маніпуляції з корінням рослини можуть спровокувати стрес у культури. Внаслідок цього перці можуть хворіти і навіть загинути. Але уникнути пікірування не вдасться, якщо сіяти рослини в одній ємності. Щоб не проводити цю процедуру, потрібно спочатку висаджувати кожне насіння в окрему склянку або контейнер.

Плюси та мінуси процедури

Хоча процес пікірування має низку переваг, є й недоліки, які не можна скидати з рахунків.

Переваги:

  • Профілактика розповсюдження захворювань. Якщо захворів один із саджанців, решта не заразиться від нього через ґрунт.
  • У пікірованої культури нормально розвиваються надземні частини та коренева система.
  • Під час пікірування можна легко відсортувати рослини, попутно видаляючи кволі та ослаблені екземпляри. Надалі вони не зможуть дати повноцінного врожаю.
  • Саджанцям комфортно в окремій ємності, вони не мають потреби конкурувати за місце під сонцем, поживні речовини та воду.
  • Культура, яка перенесла пікіровку, росте сильною, міцною та витривалою.

Недоліки:

  • Пікірування перцю – процес трудомісткий, на який садівник витратить чимало часу.
  • Процедура потребує обов’язкового дотримання термінів проведення.
  • Якщо при пікіруванні були відібрані слабкі екземпляри, вони погано приживуться або зовсім не приживуться.
  • Великий ризик пошкодити коріння рослини та спровокувати її загибель.

Підготовка до процедури

Перш ніж починати пікірувати перці, потрібно заздалегідь підготувати ґрунт, ємність та інструменти для роботи. Від правильно підібраного обсягу тари та якості ґрунту залежить подальший розвиток саджанців та швидкість їх зростання.

Що підготувати для пікірування:

  • тара для висаджування;
  • невелика лопатка (допоможе витягувати саджанці з ящиків для розсади); розсадні лотки з висотою бортиків 5-10 см;
  • тепла вода (відстоялася, бутильована, дощова);
  • невелика лійка;
  • стимулятори коренеутворення та зростання: Епін, Циркон або Корневін.

Вибір ємності

Для пересадки вибирається тара об’ємом 250-300 мл (пластикові стаканчики, горщики для квітів, картонні пакетики з-під молочних продуктів). Посуд великих розмірів не варто використовувати – ґрунт може окислитися. В результаті в ньому утворюється сприятливе середовище, що сприяє розвитку різних хвороботворних організмів. У дні ємності необхідно обов’язково зробити отвори. Через них виводиться зайва волога. Якщо для пікірування використовувалися пластикові склянки, потрібно зробити кілька дірок у стінках. Так до коріння надходитиме повітря.

На замітку. Перці не дуже добре почуваються у торф’яних склянках. Структура цього матеріалу така, що поглинатиме воду з ґрунту і ґрунт швидко пересохне. В результаті рослина залишається без необхідної їй вологи. Якщо ж крім торф’яних стаканчиків ємності, що проходить, немає, садівникові потрібно особливо уважно стежити за вологістю грунту.

Підготовка ґрунту

Щоб пересадити перець, потрібно придбати спеціальний ґрунт або універсальний ґрунт. Також можна приготувати грунт суміш своїми руками. Для цього знадобиться перегній торф та городна земля та пропорції 5:1:3. Поліпшити якість ґрунту допоможуть деякі хитрощі:

  • Доданий в грунт суміш прожарений річковий пісок зробить грунт більш пухким.
  • Землю корисно поєднувати з комплексним добривом, до складу якого входять калій, фосфор та азот у рівних кількостях.

За кілька днів до процедури ґрунт потрібно прожарити. Зробити це можна кількома способами:

  1. Термічна обробка. Грунт висипається на папір і поміщається в духовку, прогріту до 120-150 ° C. Тут ґрунт залишається на 20-30 хвилин.
  2. Обробка хімічними розчинами:
  • перекису водню – 3%;
  • марганцівки – 1%;
  • фармайод – 01%.

Попередньо ємності також необхідно продезінфікувати розчином марганцівки. Ця рекомендація є обов’язковою для виконання, якщо тара використовується кілька разів.

Оптимальні терміни

Пікірування перцю проводиться в той момент, коли саджанці досягли певного віку і досить зміцніли. Найкраще приступати до процедури, коли рослина вже прикрашають 2-3 повноцінні листочки. Тобто через 3-4 тижні після сходу перших зелених паростків.

Рослини не можна пересаджувати:

  • Занадто пізно — може травмуватися коріння, адже великі саджанці вже встигли переплестись між собою своїми підземними частинами. Якщо вилучити їх із загальної маси, можна завдати системі серйозних ушкоджень.
  • Занадто рано. Саджанці можуть уповільнити своє зростання і загинути.

Особливості пікірування перцю

Пікування перцю – нескладна процедура, якщо дотримуватися певних етапів:

  1. На дні підготовленої ємності викласти шар дренажу (підійде перліт або керамзит). В результаті волога не забудовуватиметься і коріння не загниє.
  2. За кілька годин до пересадки годинника потрібно зволожити саджанці. В результаті рослина буде легше вилучатися разом із земляною грудкою.
  3. Засипати ємність ґрунтом так, щоб до краю залишилася 1-2 см.
  4. Ґрунт увлажнить, зробити у ньому невеликі заглиблення.
  5. Уважно оглянути саджанці, забрати усі слабкі екземпляри — повноцінного врожаю вони не принесуть.
  6. Ложкою або маленькою лопаткою обережно витягти паросток разом із земляною грудкою. Такий прийом допоможе зберегти коріння в цілості та безпеці.
  7. Перенести культуру у нову ємність. Важливо стежити за тим, щоб рослина була занурена в ґрунт на тому ж рівні, що й у попередньому житлі. Якщо закапати саджанець надмірно глибоко, він почне загнивати.
  8. Грунт потрібно трохи ущільнити, але не сильно утрамбовувати.
  9. З обережністю полити рослини чистою водою. Температура рідини має бути кімнатною.

На замітку. Витягаючи рослини з ґрунту, його не можна тягнути за стебло.

Як доглядати за перцем після пікірування

Саджанці перцю відчувають стрес не лише під час пікірування, а й після нього. Щоб культура добре адаптувалася у новому місці, потрібно забезпечити їй правильний догляд.

Температура

Найкраще, якщо перці зростатимуть при температурі повітря 17-18 °C. Ці показники однакові як самого процесу пікірування, і після нього. Якщо температура вища за потрібні показники, потрібно регулярно провітрювати приміщення. Якщо стовпчик термометра опускається нижче за норму — включати опалювальні прилади.

На замітку. Якщо температура повітря опускається нижче 14 °C, зростання перців сповільнюється. Якщо ж показники високі, культура витягуватиметься нагору.

Вологість повітря

Повинна складати 65-70%. Для контролю за цим показником потрібно використовувати гігрометр. Якщо вологість низька, перці можуть в’янути. А при надто зволоженому повітрі підвищується ризик розвитку грибкових захворювань.

Полив

Посадки потрібно зволожувати регулярно, у міру того, як ґрунт підсихає. Полив виробляють двічі на тиждень, коли температура повітря досягає необхідних позначок. Вода не повинна застоюватись. Для перцю небезпечні як недолік вологи, і її надлишок.

Підживлення

Розсаду не варто удобрювати частіше, ніж раз на 10-14 днів. Завершальна підгодівля повинна бути зроблена за 10 днів до того, як саджанці будуть висаджені на грядку. Перед тим як удобрення буде висаджено, ґрунт потрібно трохи полити.

Комплексні добрива слід застосовувати строго за інструкцією. Вони містяться всі необхідні рослини мінеральні елементи у правильному співвідношенні.

Освітлення

Від правильного світлового режиму багато в чому залежить здоров’я та зростання розсади. Перцям потрібне світло, не менше 10 годин на добу, в ідеалі – 14 годин. Нестачу світла можна компенсувати, застосувавши фітолампу. Між рослиною та лампою має бути інтервал не менше 10 см. Світло має падати на саджанці зверху.

Загартовування

Його виробляють за 7-14 днів до пересадки саджанців у відкритий ґрунт. Так розсада легше і швидше адаптується до нових умов. Рослину потрібно поступово виставляти на вулицю, потроху збільшуючи час перебування поза приміщенням. Починаючи з 15 хвилин на день, поступово прогулянки продовжуються на весь світловий день.

За добу до пересадки на місце розсаду можна залишити на вулиці на всю ніч.

Профілактика захворювань та боротьба зі шкідниками

Саджанці повинні отримувати регулярний повноцінний догляд. Щодня потрібно дивитись їх на наявність шкідників та симптомів захворювань. Досвідчені садівники рекомендують обробити їх після пікірування препаратом Епін, суворо дотримуючись дозування.

Можливі проблеми у процесі пікірування

У деяких випадках у процесі пікірування можуть виникнути певні труднощі. Більшість з них легко усуваються. Найбільш поширеними проблемами для садівника вважаються такі ситуації:

  • Саджанці починають активно тягнуться нагору. Швидше за все, температура навколишнього середовища для них занадто висока або їм не вистачає сонячного світла. Для виправлення ситуації потрібно відрегулювати температуру та нормувати світловий день.
  • В’янення кущів. Проблема криється у нестачі вологи чи пошкодженні коріння. Щоб виправити ситуацію, потрібно зволожувати рослину з пульверизатора як доповнення до регулярного поливу під корінь. Далі потрібно уважно спостерігати за культурою – якщо через пару днів вона не оживе, не відчує себе краще, варто застосувати стимулятор росту.
  • Збліднення листя. Ознака нестачі азоту чи світла. Рекомендується організувати додаткове підсвічування та удобрити культуру азотним підживленням.
  • Уповільнення та зупинка зростання. Найімовірніше, у процесі пікірування рослини було використано неякісний чи бідний грунт. Ще одна причина – пізня пересадка саджанців. Розсаду потрібно обробити стимулятором росту, суворо дотримуючись усіх рекомендацій інструкції.
  • Розсада витягується
  • Саджанці в’януть
  • Азотний хлороз
  • Розсада перцю не росте

Альтернативний варіант пікірування перцю – “у пелюшку”. Для цього методу не знадобиться ємність. Садівнику достатньо підготувати поліетиленову плівку в кількості кількох метрів. Етапи пікірування в плівці:

  1. Нарізати із плівки прямокутники 20х30 см.
  2. Насипати на один із відрізків плівки ґрунт (3 ст. л.).
  3. Розташувати на розміщеному грунті коріння куща, що пересаджується. Це потрібно зробити так, щоб зелена частина виступала за межі плівки.
  4. Присипати кореневу систему землею у такій кількості, що й у пункті 3.
  5. Згорнути плівку із саджанцями та ґрунтом так, як у процесі сповивання немовляти. Отримані «ковбаски» потрібно встановити в ящик і доглядати їх звичайним способом.

Відео про те, як правильно пікірувати розсаду перцю

У цьому ролику йдеться про тонкощі пікірування розсади перцю. Які помилки найчастіше допускають городники-початківці і як їх уникнути. Приєднуйтесь до перегляду!

Пікірування перців – процедура, що допомагає відбракувати слабкі екземпляри рослин і залишити лише ті, що дадуть повноцінний урожай. Пересадка перцю в окремі ємності не тільки готує рослину до пересадки у відкритий ґрунт, але й дозволяє сформуватися міцній кореневій системі та надземній частині. При виконанні процедури пікірування садівникові важливо дотримуватися певних правил та термінів.

Про автора

admin administrator