Чим удобрити газон на зиму

Авторadmin

Чим удобрити газон на зиму

Чим удобрити газон навесні, влітку та восени?

Для отримання здорового, густого, темно-зеленого, стійкого до несприятливих факторів навколишнього середовища газонного покриття важливо не тільки вибрати відповідний сорт трави, правильно закласти газон та забезпечити регулярний полив. Велику роль у програмі комплексних рішень для покращення якості газону відіграє також підживлення. Добрива дозволяють покращити зовнішній вигляд газону, швидко відновити його після зносу та вилягання, а для спортивних газонів – отримати поверхню, яка повністю відповідатиме стандартам ігрового покриття.

ЧОМУ НЕОБХІДНО ПІДЖИВЛЮВАТИ ГАЗОН?

Умови мінерального живлення газону з часом погіршуються, оскільки грунт ущільнюється, а часті дощі та рясні поливи вимивають з грунту азот та калій. Тому важливо вносити добрива регулярно у визначені терміни. Регулярні підживлення поповнюють баланс поживних речовин, які залучені до багатьох фізіологічних процесів у рослин та виконують важливі функції. Елементи живлення, що надходять у грунт разом з добривом, сприяють росту та розвитку кореневої системи, зміцнюють дерен, надають газону насичений зелений колір, сприяють рівномірному відростанню трави, збільшують стійкість до хвороб та допомагають протистояти стресам, які газонна трава відчуває під час спеки, холоду чи посухи. Саме тому важливо вчасно заповнювати дефіцит поживних елементів.

ЯК ПІДЖИВИТИ ГАЗОН?

Існує безліч шляхів внесення добрива для газону. Одні засівають гранульовані добрива по газонній траві, інші додають рідкі або кристалічні добрива при зрошенні газону. Професійні грінкіпери (фахівці зі спортивних газонів) використовують комбінацію різних типів добрив, оскільки знають, що збалансована програма живлення газону – це найкращий спосіб отримати хороші умови для росту трави, збереження краси та здоров’я зеленої галявини. А оскільки склад та концентрація добрив відрізняється залежно від сезону, то, в ідеалі, підживлювати газон потрібно навесні, влітку та восени.

ПІДЖИВЛЮВАННЯ ГАЗОНУ НАВЕСНІ

Після зими, коли газонна трава виходить зі стану спокою, важливо допомогти їй відновитись після морозів, поповнити дефіцит корисних мікроелементів, активізувати ріст та підготуватися до теплого сезону.

Чим удобрювати газон навесні? Найкраще сприяє регенерації, здоровому росту зелені та збільшенню щільності трави азот (N). Він є ключовим компонентом хлорофілу, який відповідає за смарагдовий колір газону та необхідний для фотосинтезу. Навесні корисно вносити такі азотні добрива для газону, як сульфат амонію, сечовина (карбамід), аміачна селітра або нітроамофоска (30 г/м2). Для закладки молодого газону та першого підживлення газону навесні після зими також відмінно підійде комплексне мінеральне добриво Yara Mila Complex 12-11-18.

Весняне добриво для газону Яра Міла Комплекс безхлорне, водорозчинне, має збалансований склад у формі легкодоступних для рослин сполук. Газонне добриво Yara Mila Complex містить азот, необхідний на початкових етапах росту, калій, доступний фосфор продовженої дії для укорінення газону, а також залізо, марганець, цинк, бор та інші цінні мікроелементи для рослин.

Стартове весняне підживлення газону азотно-фосфорно-калійним добривом покращує приживаність рулонного газону, стимулює схожість насіння посівного газону та розвиток коренів. Перше підживлення газону навесні забезпечить помірний ріст та озеленення навесні, покращить кущіння та підвищить густоту травостою, додасть інтенсивного яскраво-зеленого кольору трав’яному покриву, зміцнить здоров’я рослин та підвищить опірність захворюванням. Яра Міла для газону також благотворно впливає на стан грунту, підвищуючи його здатність утримувати вологу, що особливо корисно для посушливих регіонів.

Коли починати удобрювати газон навесні? Гранульоване добриво при посіві газонної трави можна вносити в грунт, який готується як субстрат для газону. Підживити газон навесні після зими можна у декілька етапів. Перше весняне підживлення газону виконується наприкінці березня або на початку квітня, коли повністю зійде сніг, а земля прогріється до +10…+12°С. Найкраще встигнути внести добрива для газону навесні до початку сезону рясних дощів. Через 1-1,5 місяці, приблизно на початку травня в період активної фази росту газонної трави можна провести підживлення повторно.

При підживленні трави на ділянці бажано зробити полив газону після внесення добрива або розкинути гранульоване добриво перед дощем. Щоб підживлення газонної трави навесні принесло хороші результати, дотримуйтесь рекомендованого виробником дозування. В середньому норма внесення добрива для газону Яра Міла Комплекс складає 20-40 г/м2. Засоби з високим вмістом азоту вносять у межах 20-60 г на 1 кв. м.

ПІДЖИВЛЮВАННЯ ГАЗОНУ ВЛІТКУ

Чим підживлювати газон влітку? Для літнього підживлення газону можна використовувати комплексні мінеральні добрива Яра Міла Кропкер (Yara Mila Cropcare 11-11-21), Крісталон Червоний (Kristalon Red 12-12-36) або Крісталон Огірковий (Kristalon Cucumber 14-11-31). Газонне добриво Крісталон вносять через полив з розрахунку 0,5-2 г/л води (0,05-0,2% розчин). Оптимально підійдуть для газону універсальні добрива – Крісталон Спеціальний Плюс (Kristalon Special Plus 20-20-20), Крісталон Спеціальний (Kristalon Special 18-18-18), Яра Фолікер (Yara Folicare 18-18-18).

Добрива Yara – якісне, ефективне підживлення для газону, яке не містить хлору та важких металів. Комплексні мінеральні добрива Яра зручні у використанні та добре розчиняються у грунті, забезпечуючи рослини повним комплексом необхідних макро- та мікроелементів у період їх активного росту, що допоможе зберегти газон сильним, здоровим та доглянутим. Високий вміст калію в цих комплексних добривах сприяє швидкому відростанню трави після стрижки. А також літнє підживлення газону забезпечує траву поживними речовинами, які допомагають рослинам протистояти спеці, посусі, хворобам, комахам-шкідникам та гризунам.

Коли проводиться підживлення газону влітку? Підходящий період для удобрювання газонної трави в літній сезон – кінець червня – середина серпня. Проводити підживлення влітку слід рано-вранці або пізно ввечері, коли температура знижується, і газон не піддається надмірному тепловому стресу. Зазвичай підживлення газону влітку виконується 2-4 рази з інтервалом 10-30 днів. Частота внесення добрива для росту трави залежить від температури повітря та опадів, які можуть випадати у вигляді зрошення або дощу.

ПІДЖИВЛЮВАННЯ ГАЗОНУ ВОСЕНИ. ПІДЖИВЛЮВАННЯ ГАЗОНУ НА ЗИМУ

З настанням осені починається підживлювання газону до зими. Необхідно прибрати опале листя з газону, щоб мокре листя довго не лежало на траві, оскільки висока ймовірність загнивання та вимокання газону і передачі хвороб від дерев траві. Для газонів, яким більше одного року, необхідно виконати комплекс процедур з реставрації та догляду, який включає низьке скошування, вертикуляцію (глибоке чищення), аерацію, підсів трави на місці залисин, піскування, осіннє підживлення.

Осіннє підживлення газону допомагає траві оговтатися від літнього стресу і підготуватися до тривалого стану спокою. Внесення добрива для газону восени дозволить наситити кореневу систему поживними речовинами на зиму, що спростить проходження періоду перших заморозків і допоможе газону комфортно почуватися у стані анабіозу, тобто зимової сплячки.

Чим підживити газон восени? Осіннє добриво для газону має бути збагачене калієм з помірним вмістом азоту та низьким відсотковим співвідношенням фосфору. Підживлення для газону восени може включати такі фосфорно-калійні добрива як Крісталон Скарлет (Kristalon Scarlet 7,5-12-36), Крісталон Помаранчевий (Kristalon Orange 6-12-36), Крісталон Коричневий (Kristalon Brown 3-11-38) або сульфат калію (Yara Tera Krista SOP). Сульфат калію для газону вносять з розрахунку 5 г/м2, після чого траву поливають. Полив газону повинен бути рясним, в межах 30-35 мм, що забезпечить ріст кореневої системи у глибину.

Коли вносити осіннє добриво для газону? Калійно-фосфорні добрива для газону вносять у вересні після чергової стрижки газону. Осінні мінеральні добрива підходять для використання на всіх типах грунтів. Помірний рівень азоту та висока концентрація калію зміцнює дернину, сприяє швидкій регенерації газону на пошкоджених ділянках, забезпечує хорошу перезимівлю та високу схоронність газону і бездоганний вигляд на наступний рік.

ДЕ НЕДОРОГО КУПИТИ ДОБРИВА ДЛЯ ГАЗОНУ В УКРАЇНІ?

В нашому каталозі Ви можете знайти всі необхідні добрива для підживлення газону навесні, влітку та восени. Ми напряму співпрацюємо з заводом виробника, тому у нас на сайті встановлена низька ціна на добрива для газону в Вінниці. Крім того, у нас Ви можете купити добрива для газону оптом та у роздріб.

Щоб придбати добриво для газону в інтернет магазині agrovinn.com, Вам необхідно оформити онлайн заявку або зателефонувати нам за номером, вказаним у контактах. Наш спеціаліст підкаже актуальну вартість добрива, допоможе правильно підібрати добрива для газону після посіву, добрива для підживлення газону в травні, добрива для підживлення газону в червні, добрива для підживлення газону в серпні, зимове добриво для газону, розкаже, як правильно виконується грунтове та позакореневе підживлення газону і підкаже норми внесення добрив для газону.

Придбане у нас комплексне добриво для газону, весняне азотне добриво для газону під час посадки або осінні калійні добрива для трави газону Ви можете забрати самостійно зі складу АгроВінн™ в м. Вінниця або замовити добрива для газонів з доставкою по Україні. Ми оперативно обробимо Ваше замовлення та відправимо добриво сечовина для газону, аміачна селітра для газону, нітроамофоска для газону або карбамід для газону в Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одесу, Миколаїв, Херсон, Чернігів, Черкаси, Суми, Полтаву, Запоріжжя, Житомир, Хмельницький, Кривий Ріг, Чернівці, Тернопіль, Львів, Рівне, Івано-Франківськ, Ужгород, Луцьк чи інший населений пункт. Звертайтесь! Гарантуємо оперативну доставку будь-якого об’єму добрива, незалежно від того, замовляєте Ви добриво для невеликого газону біля приватного будинку, добриво для трав’яного тенісного корту, добриво для гольф полів, добриво для футбольного поля чи добриво для інших спортивних газонів!

Підживлення газону. Коли і чим удобрювати газон?

Правильне підживлення газону – одна з найважливіших процедур для забезпечення гарного, щільного та добре забарвленого газону. Щоб газон виглядав красивим, його потрібно постійно підгодовувати, оскільки мілкокоренева трава дуже швидко витрачає запаси поживних речовин верхнього шару грунту. Подивіться, як має виглядати підживлення газону в домашньому саду . Всього за мить ви дізнаєтесь найкращі часи, коли удобрювати газон , а також чим удобрити газон і які добрива для газонів найкращі. Дізнайтеся секрети правильного підживлення трави!

Підживлення газону. Коли і чим удобрювати газон?

Коли удобрювати газон?

Ми удобрюємо газон 3 рази на рік. Перше, весняне підживлення газону проводиться на рубежі березня та квітня, відразу після першого скошування. Наступне підживлення газону проводимо в червні. Останнє підживлення робимо не пізніше середини серпня. Подальше використання добрив, особливо тих, що містять азот, спричиняє надмірне зростання трави та знижує її стійкість до хвороб та морозів.

Газон удобрюють після скошування трави, бажано в похмурий день, коли сонячні трави не надто прогріваються. Розподіліть добриво рівномірно по всій поверхні газону. Перш ніж розкидати добриво, дерновий покрив потрібно добре розтріпати, щоб трохи розпушити грунт. В результаті добриво для трави швидше проникатиме до своїх коренів.
Найкращі умови для удобрення газону – коли травинки сухі, а грунт трохи вологий.
Дуже важливо рівномірно розподілити добриво по газону . Там, де випадає занадто багато добрив, трава може «перегоріти», а там, де недостатньо трави, жовтіє через недогодовування. Найкращим рішенням уникнути ситуації такого типу є внесення добрив сівалкою. Завдяки цьому ми розподіляємо добриво рівномірно.
Слід уникати надмірної підгодівлі газону . Перегодована трава вимагає частішого косіння і менш стійка до хвороб. Надмірно удобрений газон втрачає привабливий вигляд після зими і дуже проріджується.
Найкращі умови для удобрення газону – коли травинки сухі, а грунт трохи вологий.

Увага!
Забороняється удобрювати газон сухими добривами, коли він мокрий. Волога призводить до прилипання гранул добрив до плодоніжок, що знижує ефективність підживлення. Ми ніколи не удобрюємо траву також під час сильного сонячного світла та посухи, оскільки це може спалити траву. Найкраще удобрювати газон безпосередньо перед наступаючим дощем. Дощ ретельно змиє добриво з травинок і полегшить проникнення добрива в грунт.

Чим удобрити газон?

Для підживлення газонів ми використовуємо мінеральні добрива для газону та органічні добрива.
Готові мінеральні добрива для газонів випускаються у вигляді порошку, гранул або рідини. Найкраще рішення – придбати гранульоване добриво для трави, яке легко рівномірно розподілити по всій поверхні дерну. Найшвидший ефект підживлення можна отримати, використовуючи рідкі добрива для трав, які одночасно діють на позакореневий та ґрунтовий вплив.

Ми можемо вибрати добрива короткої або тривалої дії. Більш зручним рішенням є використання довгострокових добрив, таких як: Цільове довгострокове добриво для газонів “100 днів” або Substral Osmocote. Ці добрива повільно розчиняються і проникають у ґрунт, завдяки чому поживні речовини поступово дозуються до рослин. Як результат, ми удобрюємо рідше, достатньо 1-2 разів на сезон.
Навесні найкраще вносити добриво для газону з високим вмістом азоту , що забезпечує швидкий і пишний ріст трави. У продажу є спеціальні весняні та регенеративні добрива. Ціль – це регенеративне газонне добриво з мікроелементами.

Різні добрива для газону. Фото Цільова

Літнє запліднення дерну відбувається лише за сприятливої ​​погоди, але дуже важливо підтримувати відповідний колір трави. Влітку застосовують універсальні азотні добрива , що швидко діють .
Однак наприкінці сезону (друга половина серпня) ми підбираємо спеціальні осінні добрива для газонів для підживлення газонів(наприклад, цільове добриво для осінніх газонів) з дуже низьким вмістом азоту або зовсім без нього. Низький вміст азоту не стимулює ріст трави та обмежує розвиток бур’янів. Осінні добрива багаті фосфором і калієм, які позитивно впливають на морозостійкість трави, підвищують її стійкість до хвороб та знебарвлення, стимулюють розвиток кореневої системи дерну. Таким чином, вони дозволяють краще підготувати газон до зими.

Деякі добрива додатково містять сполуки, які обмежують ріст бур’янів і моху на галявині (наприклад, цільове добриво для газонів з мохом), згущують траву (субстральне добриво, що ущільнює траву), надають інтенсивному зеленому відтінку лопаткам або сповільнюють ріст трави (субстральне 100-денне добриво для газону. “Менше косить”).
Використовуючи готові суміші добрив для газонів , придбані в магазинах і садових центрах, уважно читайте інформацію на упаковках. Виробники надають точні дози та дати запліднення . Після придбання високоякісних добрив для газонів відвідайте наш магазин, де ми пропонуємо повний асортимент різноманітних видів добрив для трав.

Треба також пам’ятати, що удобрення газону лише мінеральним підживленням недостатньо. Незважаючи на те, що це дає чудові результати в короткий термін, з часом ґрунт втомлюється і не має необхідних органічних речовин.
Тому органічні добрива також необхідні при підживленні газону . Сюди входять компост, гній (для трави можна використовувати тільки добре компостований гній) та садовий торф. Ці добрива повинні бути правильно подрібнені, рівномірно розподілені, бажано рано вранці або ввечері під час похмурої погоди. Варто використовувати їх пізньої осені або ранньої весни принаймні раз на 3 роки.
Органічне підживлення газонуВін має багато переваг. Це покращує фізико-хімічні властивості та водний зв’язок ґрунтів та захищає дернину від несприятливих кліматичних умов. Натуральні органічні добрива також сприяють накопиченню гумусу в ґрунті та стимулюють діяльність ґрунтових мікроорганізмів. Це особливо важливо при удобренні газонів, розташованих на піщаних грунтах , дуже легких і не дуже родючих. При використанні органічних добрив немає ризику перепліднення газону, оскільки вони забезпечують рослини збалансованою дозою необхідних макро- та мікроелементів, а кількість виділених з них мінеральних речовин регулює природні процеси.

Більше секретів щодо догляду за газоном

Якщо вам потрібна додаткова інформація про те, як правильно доглядати за газоном , ми рекомендуємо фантастичну книгу «Прекрасний травник». Цінні фахівці з прекрасного газону розкривають усі секрети встановлення та обслуговування газонів . Від правильної підготовки ґрунту до сівби трави, через підбір правильної газоносуміші, до покрокових інструкцій з налаштування та обслуговування газону.
Прочитавши цю книгу, ви виявите, що у кожній проблемі газону є рішення . Досить набути необхідних знань у цій галузі. І все, що вам потрібно знати, є в цій книзі 🙂

Про автора

admin administrator