Чим відрізняється механічне чищення обличчя від апаратного

Авторadmin

Чим відрізняється механічне чищення обличчя від апаратного

Чистка обличчя: яка буває і навіщо вона нам потрібна

Чистка обличчя – важлива косметологічна процедура. Щоденний догляд за обличчям зазвичай включає очищення шкіри за допомогою спеціальних засобів: тоніків, пінок, гелів. Таким чином ми прибираємо поверхневе забруднення. Але періодично виникає потреба в глибокій чистці шкіри обличчя. В принципі в деяких випадках її можна робити вдома, але якщо вам потрібна якісна професійна чистка, то треба звернутися до косметолога.

Які бувають види чистки обличчя

Існує декілька видів чистки шкіри обличчя в косметолога:

  • Механічна. Механічне чищення обличчя також називають ручним або мануальним. В цьому випадку використовуються руки та спеціальний інструмент. Такий метод більше підходить при жирному типі шкіри.
  • Хімічна. Для очищення шкіри використовуються спеціальні косметичні препарати, в складі яких є органічні кислоти. Її не рекомендують для сухої шкіри.
  • Ультразвукова. Цей метод апаратного чищення використовує ультразвукові хвилі для чистки та покращення стану шкіри. Підходить для всіх типів шкіри.
  • Лазерна. Забруднення і пошкоджені клітини шкіри видаляються з допомогою лазера. Цей метод частіше використовують для зрілої шкіри.
  • Вакуумна. Проводиться за допомогою апарата, в якого є трубка з вакуумом, що вичищає розкриті пори.

Для покращення ефекту інколи може застосовуватися декілька типів чистки, наприклад, спочатку робиться механічне очищення обличчя, а потім ультразвукове.

Ультразвукова чистка обличчя: Ефективність процедури

Що дає чистка обличчя в косметолога?

Якщо правильно підібрати чистку під тип шкіри і її особливі потреби, то ви отримаєте комплексний ефект:

  • очищення від ороговілого шару шкіри;
  • прибирання чорних цяток;
  • усунення висипань;
  • покращення кольору шкіри;
  • активацію регенерації шкіри;
  • покращення обмінних процесів в шкірі;
  • активацію лімфотоку та кровотоку;
  • профілактику передчасного старіння шкіри обличчя.

Як часто проводити чистку обличчя?

Відповідь на це питання залежить від типу шкіри та її особливостей. Якщо в вас нормальна шкіра – то можна проводити чистку раз на 3-4 місяці. Якщо проблемна або жирна – може виникнути потреба робити це частіше.

В деяких випадках чистка може бути протипоказана, тому перед тим як записатися на процедуру треба проконсультуватися з косметологом.

Якщо ви правильно будете підбирати догляд під тип шкіри, проводити своєчасну чистку, забезпечувати зволоження, живлення та захист шкіри обличчя, то обов’язково отримаєте результат – здорову та красиву шкіру!

Отримайте
понад 5+ публікацій
на різних платформах
щомісяця

Механічна чистка обличчя: що це таке, опис процедури, протипоказання

Серед усіх видів чисток особи найбільше поширення отримали процедури домашніх пілінгів, які дбайливо зчищають забруднення і відлюднюють верхні шари епідермісу. Однак далеко не всяка шкіра після нескладної маніпуляції з абразивною речовиною засяє так, як обіцяє реклама. Щільній дермі, схильній до посиленого вироблення жирного секрету, поверхневим очищенням можна в кращому випадку не нашкодити, але ось користь від такого шліфування сумнівна.

  • Властивості епідермісу
  • Характеристика типів шкіри
  • Що таке механічна чистка
  • Послідовність дій при чистці
  • Як підготуватися до механічної чистки
  • Процедура чистки – перший етап
  • Другий етап
  • Догляд за шкірою після процедури
  • Робимо механічну чистку вдома
  • Коли механічну чистку робити не можна
  • Якого ефекту слід очікувати
  • Можливі ускладнення
  • Загальні рекомендації

При складних ситуаціях і глибокій закладеності пор найдієвішою загальнодоступною методикою досі залишається ручна механічна чистка обличчя. Про те, як проводиться процедура і наскільки вона безпечна – далі.

Властивості епідермісу

Існує всього три типи шкіри: жирна, суха і нормальна. Що стосується комбінованої шкіри, то даний вид – це швидше особливість епідермісу поєднувати кілька різних комплексів сальних залоз на невеликій відстані один від одного.

Будь-яка шкіра – суха або жирна – має властивість дихати, виводити токсини і забезпечувати первинну опірність організму навколишнім негативним факторам. Однак відбувається це з різною інтенсивністю і зовнішньою реакцією епідермісу на провокуючі обставини.

Характеристика типів шкіри

У нормальній шкірі всього в міру – потові залози розташовані на помірному видаленні один об одного, і процеси обміну речовин через пори відбуваються майже непомітно. У зимовий сезон така шкіра не лушкається, а влітку не утворює комедонів. Суха ж виглядає виключно добре в молодості – вона прозора, з невидимими порами і не потребує декоративного тонування. Однак вона має схильність швидко покриватися сіточкою зморшок і в ‘яти, що зобов’ язує до підвищених заходів захисту від УФ-випромінювання і постійними зволоженнями спеціальними кремами.

Шкіра жирного типу вимагає догляду в кілька разів більш пильного, ніж два попередні види. При правильному регулярному очищенні і використанні відповідних косметичних засобів, жирна шкіра здатна дуже довго зберігати пружність і молодий вид, але ця перевага швидко сходить нанівець, якщо накопичені в глибоких шарах епідермісу забруднення почнуть виходити на поверхню у вигляді вугрів.

Перша допомога при виникненні такої проблеми, як вугрі у вигляді чорних, білих точок або супроводжуваних запаленням, це терміново перестати користуватися скрабами і змінити звичайний крем на підсушуючий. Потім – обов ‘язково звернутися до чищення обличчя.

Що таке механічна чистка

Як швидку допомогу з глибокого вивільнення пор шкіри виступає механічна чистка обличчя. Що це таке, можна зрозуміти з самої назви. При даній процедурі не використовуються апарати, пілінгуючі абразиви, а оздоровлення шкіри здійснюється методикою фізичного впливу.

Косметолог, використовуючи індивідуальний підхід до кожного випадку, самостійно визначає послідовність і необхідність застосування інструментів: ситечко для суцільного поверхневого очищення, голку Відаля і ложечку Уна для точкового впливу, окреме пристосування у вигляді ложечки для крил носа. У разі необхідності, коли сальна пробка сидить занадто глибоко в каналі пори, фахівцем може прийнятися рішення видалити забруднення за допомогою обернутих стерильною серветкою пальців. Це болючі моменти, які, судячи з численних відгуків відвідувачів салонів, є єдиною причиною, чому багато з них не наважуються згодом повторити процедуру.

Влітку механічна чистка особи – це неодмінна умова збереження здоров ‘я жирної, проблемної шкіри, оскільки в процесі посиленого гіпергідрозу пори майже постійно заповнені відпрацьованим жиром. Зробити таке глибоке очищення можна і вдома, але умови стерильності медичного кабінету набагато більше відповідають основному призначенню процесу – повній санації епідермісу.

Послідовність дій при чистці

Відвідування косметологічного кабінету займе менше години. За цей час майстер повинен виконати ряд суворо обмежених у часі маніпуляцій у певній послідовності:

  • Видалення надлишків жиру з поверхні шкіри антисептичним безспиртовими лосьйонами.
  • За необхідності – очищуюча маска.
  • Розпарювання обличчя холодним способом – тобто через нанесення розігріваючого складу.
  • Механічна чистка обличчя (що це таке і як відбувається процес, буде описано далі).
  • Заспокійлива маска-плівка і нанесення крему з ефектом ранозаджування.

Нерідко, коли проблема потребує комплексного підходу, косметологами застосовується комбіноване механічне чищення обличчя. Як правило, мається на увазі вакуумна методика вичищення пор.

Як підготуватися до механічної чистки

Якщо на обличчі присутні запалені комедони, їх потрібно підсушити і максимально скоротити інтенсивність почервоніння. Для цього протягом 3-5 днів до процедури бажано не їсти солодкого, особливо шоколад, менше користуватися декоративною косметикою і використовувати підсушуючі креми – наприклад, на основі цинкової мазі.

Йдучи на прийом до косметолога, треба повністю очистити обличчя, використовуючи звичні засоби. Напередодні бажано зробити абсорбуючу маску з косметичною глиною. Якщо цього не зробити, або необхідний ефект не буде досягнутий, маска буде нанесена, безпосередньо фахівцем перед розпаровуванням обличчя.

Процедура чистки – перший етап

Після з ‘ясування деяких моментів з індивідуальної переносимості клієнтом препаратів йому пропонують зайняти місце на процедурній кушетці, після чого проводиться одна-дві сходинки попередньої санації епідермісу – протирання обличчя антисептиком і, по потребі, нанесення маски, вивільнюючої пори від поверхневих заторів. Потім на обличчя, уникаючи ділянок навколо очей, наноситься шар густого саморозігрівного складу, який активізується під маскою з поліетиленової плівки, що акуратно накладається поверх речовини.

Другий етап

Після 10 хвилин холодного гідрування обличчя повністю очищається і майстер приступає до поверхневої санації, протягом п ‘яти хвилин обробляючи всю поверхню підготовленої шкіри відлюднювальним ситечком. Даний процес майже не доставляє дискомфорту і нагадує масаж. Триває це дійство близько п ‘яти хвилин, після чого у фахівця залишається всього 12-17 хвилин на безпосередньо активну чистку. Така обмеженість у часі викликана остиганням шкіри після гідрування і підвищенням її травматичності. Тому тактильна і досить болюча фаза процесу відбувається стрімко і іноді – через великий обсяг роботи – закінчується раніше, ніж всі сальні затори виявляються видалені. Якщо чистка не може вважатися завершеною, косметолог призначить наступну процедуру, що передбачає повторення всього алгоритму дій.

Догляд за шкірою після процедури

У сучасних салонах для зняття запалення і знищення потривоженого мікробного середовища, що гніздилося в забруднених порах, все частіше використовують апарат Дарсонваля, однак цей метод погано підходить людям з низьким порогом чутливості. Вплив на шкіру імпульсами струму багатьом здається настільки болючим, що процедура нерідко замінюється стандартними масками-плівками з сильним заспокійливим і стягуючим ефектом. У деяких кабінетах (це питання краще з ‘ясувати заздалегідь) використовують кріообробку рідким азотом – це сприяє якнайшвидшому загоєнню травмованих ділянок.

Прийшовши додому після процедури, обличчя не можна мочити, наносити на нього маски, водні емульсії. Від контактів з водою доведеться утримуватися 12-18 годин, а в наступні дві доби допускається лише легке умивання без використання гелів або пінок. Протирка лосьйонами з легким вмістом спирту обов ‘язкова, але не частіше 3 разів на день. Протирати пошкоджену шкіру потрібно акуратно, щоб не зірвати підсихаючі ранки. Бажано не виходити кілька днів під прямі сонячні промені і не наносити на обличчя крем.

Робимо механічну чистку вдома

В принципі, кожній дамі доступна і домашня процедура механічної чистки обличчя. Що це таке? Принцип санації нічим не відрізняється від салонної методики, з тією різницею, що маніпуляції доведеться проводити самостійно, за допомогою дзеркала, а замість холодного розпаровування застосувати класичне.

Послідовність дій при домашній процедурі:

  • Вмитися з пінкою, гелем або милом.
  • Зробити м ‘який відлюдливий пілінг з косметичною глиною.
  • Провести розпаровування з водним відваром ромашки аптечної, календули, хвоща польового. Склад можна зробити збірним або однокомпонентним. Після того як відвар прокипить 2-3 хвилини, його потрібно перелити в глибоку миску і, нахиливши голову над ємністю, накритися товстим рушником, створивши, по можливості, найбільшу герметичність. Для дуже жирної шкіри необхідно 6-7 хвилин парової обробки, для нормальної – 4-5 хвилин, для сухої – не більше трьох.
  • Продезінфікувати руки в спиртовому розчині, а особу обробити 1% “” саліцилкою “” або 3% перекисом.
  • Потім потрібно обернути вказівні пальці рук нетканими стерильними серветками і протягом 10-15 хвилин інтенсивно опрацьовувати кожен комедон, домагаючись виходу на поверхню сального утворення у вигляді затору (угря).
  • На завершення треба протерти обличчя перекисом, потім – лосьйоном або борним спиртовим розчином. Можна нанести заспокійливу маску з маслом чайного дерева, лимонником або розмарином.

Плюси механічної чистки обличчя будинку – в бюджетності варіанту, у використанні тільки натуральних складів і відсутності необхідності виходити на вулицю після завершення процедури.

Коли механічну чистку робити не можна

У деяких випадках в салоні можна отримати відмову від процедури відразу, після того як косметолог зробить огляд стану шкіри або отримає усні відповіді на питання про поточне самопочуття. Причиною відмови є протипоказання механічної чистки особи:

  • Герпес-вірусні інфекції на шкірі.
  • Дерматити будь-яких видів.
  • Індивідуальна непереносимість обов ‘язкових косметичних засобів.
  • Дуже низький больовий поріг.
  • Псоріаз або екзема.
  • Велика кількість келоїдних рубців.
  • Великі випуклі родимки, пухлини неясної етіології.
  • Період місячних у дівчат.

Крім того, в механічній чистці обличчя влітку можуть відмовити через потницю, що проступає у вигляді бульбашок біля межі росту волосся, або при наявності дуже сухої шкіри, яка часто витончується саме в літній період.

Якого ефекту слід очікувати

Чистка шкіри багаторазово збільшує її властивості – епідерміс стає більш сприйнятливим до засмаги, позитивно відповідає на рядові косметологічні процедури – на зразок пілінгу або простих масок. Після загоєння ранок, можна відзначити, що вбиратися зволожуючих кремів і тональних засобів значно зросла, а сама шкіра стала менш рельєфна.

Навіть якщо в результаті процедури ви не отримаєте ідеальну фарфорову шкіру, численні відгуки з фото про механічну чистку особи повинні переконати вас у доцільності методики.

Ви обов ‘язково переконайтеся, що:

  • Збільшилася підшкірна циркуляція крові і особа прийняла більш здоровий вигляд.
  • Розм ‘якшилися і скоротилися ущільнені, грубі ділянки.
  • Усунулися всі чорні і білі точки.
  • Зникли запальні осередки.
  • Скоротилася “сальність” епідермісу.

Ефект зберігається від трьох тижнів до півтора місяців, тому питання, як часто робити механічну чистку обличчя, періодично задається фахівцям. Оптимальне рішення для помірно забруднюваної шкіри – один раз на п ‘ять тижнів. Однак, незалежно від того, як часто механічна чистка обличчя буде потрібна вашому типу шкіри, вона виявиться марною, якщо не доглядати за дермою в проміжки між радикальними процедурами.

Можливі ускладнення

Небажані ускладнення після грубого впливу на епідерміс, це незмінний нюанс, якого уникнути не вдасться. Однак знизити ймовірність тяжких наслідків механічної чистки особи можна, якщо правильно дотримуватися рекомендацій фахівця.

Які спостерігаються побічні ефекти після маніпуляцій і як їх усунути:

  • Збереження запаленого і болючого стану шкіри більше трьох днів – використовувати мазі на основі пантенолу, компреси з настоєм ромашки або з соком алое.
  • Набряки більше трьох днів – пропити “Фуросемід” і проконсультуватися у лікаря по шкірних захворюваннях.
  • Синці – усуваються примочками з відваром календули, гепариновою або цинковою мазтю.
  • Гнійничкові утворення – використання мазей з антибіотиком за інструкцією.

Якщо виникли висипання або стійка краснота всієї поверхні особи, слід звернутися до алерголога, для з ‘ясування, що це таке – механічна чистка особи та її наслідки, або результат домашніх реабілітаційних процедур? Як правило, для усунення алергії достатньо пропити “Зодак”, “Тавегіл” або інші препарати тієї ж групи.

Загальні рекомендації

Освіта комедонів багато в чому залежить від способу життя людини – частоти її перебування на свіжому повітрі, уподобань у їжі, фізичної активності. Періодичні чистки особи без підтримки тіла в здоровому тонусі – це вирішення лише 20% всієї проблеми, оскільки справжніх поліпшень тільки від санації невеликої ділянки шкіри наступити не може.

Для того щоб періодичність процедур перестала нагадувати щомісячну тортуру, і час між вимушеними кардинальними заходами істотно розширився, необхідно відрегулювати раціон, нормалізувати режим дня, визначивши фіксовані відрізки для сну і бадьорювання. Обов ‘язково виділіть кілька годин на тиждень для занять спортом і не забувайте про щоденне очищення та харчування шкіри – і незабаром ви помітите, що необхідність у механічній чистці виникає все рідше.

Про автора

admin administrator