Чим відрізняється RTX 3060 для ноутбуків

Авторadmin

Чим відрізняється RTX 3060 для ноутбуків

Порівняння чотирьох відеокарт GeForce RTX 3060 від GIGABYTE: за що варто доплатити?

У одному з попередніх оглядів, там де ми обирали оптимальний процесор Intel для GeForce RTX 3060, ми обмовилися що навмисно беремо не саму дешеву версію відеокарти, щоб тихше і холодніше, а буст-частоти віще. Тобто лише по зовнішньому вигляду і деяким характеристикам, плюс парочка коментарів від глядачів, ми вирішили, що трохи дорожча відеокарта серії Gaming значно краща за модель з серії EAGLE. А чи дійсно це так? А якщо так, то на скільки?

До того ж обидві ці відеокарти ми ще не повернули. Чому б не порівняти? Більше того, для повноти картини, попросили в Telemart.ua ще дві версії RTX 3060 у виконанні GIGABYTE – VISION і AORUS ELITE.

Тому дякуємо TELEMART за можливість робити різні тести і нагадуємо, тут є багато комплектуючих, периферії, мережевого обладнання і готових ПК на різний смак, і гаманець. А нещодавно з’явилася можливість оновитися за принципом Trade-In – здати своє вже не потрібне залізо і отримати знижку на нове обладнання до 99%.

Чому RTX 3060 оптимальний вибір?

Перш ніж знайомитися з відеокартами, нагадаємо взагалі про характеристики і можливості GeForce RTX 3060. Чому відеокарти на цьому чіпі зараз така популярні?

У порівнянні з молодшими RTX 3050 відеокарти на GeForce RTX 3060 значно потужніші завдяки майже на третину більшій кількості CUDA ядер і інших робочих блоків – текстурних, растеризації, RT ядер другого покоління і тензорних третього. Також тут у півтора разів ширша шина відеопам’яті, котрої аж 12 ГБ проти 8-ми. Це, до речі, запас на майбутнє. Плюс ще й залежності від швидкості інтерфейса PCI-E майже немає, бо у RTX 3060 повноцінні 16 ліній, а у RTX 3050 всього 8. Завдяки цьому старша без проблем тягне все у 1080р на максималках і навіть у 1440р, якщо розумно підійти до налаштувань графіки і заручитися підтримкою DLSS.

Що до старшої RTX 3060 Ті, то звичайна RTX 3060, звісно, програє, бо має на третину менше CUDA ядер і інших блоків, та ще й працює з вужчу шину відеопам’яті – 192 проти 256 біт. Але у Ті версії, яка позиціонується вже під Quad HD, лише 8 ГБ пам’яті і коштує вона дорожче.

Щоб не бути голослівними, ми взяли вже зібрану для попередніх тестів систему з GIGABYTE GeForce RTX 3060 Gaming OC і спробували на ній, і попрацювати і пограти.

Наприклад, графічний адаптер значно прискорює монтаж відео навіть у 4К, як сам процес з попереднім переглядом, так і фінальний рендер, що добре видно по завантаженню GPU на мониторингу, а також по швидкості роботи програми. Таке ж прискорення можна отримати і в інших графічних та відео редакторах і професійних застосунках.

До речі, тут нагадаємо, що у NVIDIA є драйвери Studio, оптимізовані для тих хто за комп’ютером в першу чергу працює, а не грається.

Якщо ж ПК першочергово ігровий, то стандартні драйвери оновлюються доволі часто для покращення підтримки нових ігор, в які додається у тому числі і фірмових технологій, наприклад, DLSS чи NVIDIA Reflex, а також оптимізації продуктивності у старих хітах.

Наприклад беремо кіберспортивну CS:GO для простоти на мапі «Nuke» проти ботів. Що у Full HD, що у Quad HD навіть з максимальними налаштуваннями грати комфортно з середнім fps за триста у першому випадку і під триста у другом. На високогерцових моніторах буде тещо треба!

Або ось давайте у Dota 2 переглянемо трансляцію матчу з максимальними налаштуваннями. Знову у обох випадках, тобто у 1080p і 1440p відеокарта забезпечує комфортний ігролад. Так, як завжди у цій грі, на початку матчу є трохи підтупів, поки гра не закешить усе що потрібно, а далі ніяких проблем, навіть дуже рідкісні події перевалюють за сотню.

Навіть у більш важкій і жадібній до ресурсів СoD: Warzone з максимальними налаштуваннями графіки немає нарікань до плавності відеоряду у найпопулярніших роздільних здатностях. Навіть невеличких підлагів при їзді на транспорті цього разу не було.

Тобто і прості популярні і навіть ресурсоємні змагальні ігри на RTX 3060 йдуть без проблем. Що до важких ААА-проектів, то подивимося не них вже у порівняльній частині.

На чому тестували?

Перш ніж переходити до більш близького знайомства з відеокартами, залишилося лише нагадати конфіг системи, у якій ми їх протестували.

В основу системи поклали доступну материнську плату GIGABYTE B660M GAMING DDR4.

Процесор взяли 6-ядерний 12-поточний Intel Core i5-12600 з робочими частотами у діапазоні 3,3 – 4,6 ГГц.

Процесор доволі гарячий, тому охолоджували його немаленьким кулером Arctic Freezer 34 eSports DUO Black/Red.

Оперативної пам’яті встановили 32 ГБ двома модулями DDR4-3200 GOODRAM IRDM X Black.

Операційну систему та все інше встановили на SSD GOODRAM IRDM M.2 на 512ГБ.

Джерелом живлення виступив GIGABYTE P850GM 850W, якого вистачило з запасом.

А розмістилися усі ці компоненти у корпусі DeepCool MATREXX 40 Tempered Glass.

Детальніше про відеокарти

Відразу скажемо, що всі моделі в назві мають уточнення «rev.2.0». Це означає, що в них вбудований захист від майнінгу – карти для цього не підходять. А ось робота та ігри – будь ласка!

І ще один момент – безпосередньо друковані плати практично однакові. Особливо у трьох молодших, у яких 6 фаз стабілізатора живлять GPU, а ще 2 – пам’ять. Разом 8 фаз. Дещо відрізняється тут AORUS ELITE. У неї живлення забезпечується за схемою 8+2, тобто на дві більше, що має забезпечити більш високі частоти – перевіримо трохи згодом.

В основному картки відрізняються системами охолодження, до них і переходимо.

Наймолодша та найдоступніша карта з протестованих – GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12G (rev.2.0). І тільки вона несе на собі два вентилятори. Вони мають діаметр 100 мм і обертаються в різні боки для створення сильнішого потоку повітря, а лопаті рифлені для його кращого розподілу.

Довжина відеокарти невелика – всього 242 мм. Вона займає два слоти розширення. Додаткове живлення – 8 pin.

Найцікавіше – заявлена Boost-частота – 1807 МГц, у той час як у еталонної карти – 1777 МГц. Три сімки запам’ятати легко – далі порівнюватимемо.

Є навіть трохи підсвічування RGB Fusion 2.0 – світиться напис EAGLE, тобто “Орел” у перекладі.

У GIGABYTE GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G (rev.2.0) також двослотова система охолодження, але оснащена вже трьома вентиляторами по 80 мм кожен.

Радіатор пронизують три теплові трубки, з таким самим прямим контактом до чіпу для найкращого знімання тепла. Вимога до живлення аналогічна попередній карті – блок на 550 Вт і один додатковий роз’єм на 8 pin. Довжина картки, звичайно, більше – 282 мм.

Частота GPU на 30 МГц вище за попередню – 1837 МГц. Трохи підсвічування також є – світиться логотип «GIGABYTE».

Розташування, до речі, краще – на торці її краще видно через прозору бокову панель корпусу.

Далі практично повна копія Gaming – модель GIGABYTE GeForce RTX 3060 VISION OC 12G (rev.2.0). Також три 80 мм вертушки, три теплові трубки та частота – 1837 МГц. Навіть за розмірами майже один в один. Різниця – пара міліметрів.

Головна ж фішка, як ви зрозуміли – дизайн у світлому виконанні. Якщо збирається систему в аналогічному оформленні, така картка впишеться на ура.

І, нарешті, AORUS GeForce RTX 3060 ELITE 12G (rev.2.0). Її система охолодження – найбільша серед усіх. Вона товстіша, займає приблизно 3 слоти розширення, а по довжині досягає майже 30 см. До GPU притискаються 5 теплових трубок.

Головна фішка кулера – кругове підсвічування вентиляторів. Можливо тому, виробник рекомендує використовувати блок живлення на 100 Вт потужніший – 650 Вт, а крім 8-контактного додаткового живлення знадобиться іще один 6-контактний роз’єм.

Заявлена частота GPU на 30 МГц вище чим у інших карт – 1867 МГц.

Крім того варто відзначити, що у всіх карток частково продувається бекплейт. Це віконце дозволяє ефективніше викидати гаряче повітря за межі радіатора.

Нагрів та частоти у стрес-тесті

А тепер порівняємо системи охолодження у тяжких умовах. Усі картки прогрівалися під максимальним навантаженням стрес-тестом FurMark.

Очевидно, найважче в даному сценарії виявилося 2-вентиляторній 3060 EAGLE. Температура GPU підвищувалася до 75.5°C, а найгарячіша точка, яку зловили датчики склала майже 91°C. Кулер при цьому шарашив на 94% від своєї максимальної швидкості. Проте EAGLE на якийсь момент взяла найвищу частоту GPU – 1942 МГц. Чи зможе вона наблизитись до неї в іграх? Дізнаємося трохи пізніше.

Версія VISION обдувається ефективніше. Температура – 71.2°C, а Hot Spot – 83.4°C. При цьому у вертушок меншого діаметра вища швидкість, вони розганялися на додаткові 460 об/хв у порівнянні з EAGLE. І для них це лише 80% від максимуму. Зафіксована стеля частоти – 1890 МГц.

RTX 3060 Gaming OC показала найоптимальніше співвідношення температури та відсоткового навантаження системи охолодження серед 4-х модифікацій. Розігрів GPU вже нижче від психологічної позначки в 70°C, а кулери працюють на 77% своїх можливостей. Максимальна частота GPU – 1867 МГц.

І, нарешті, AORUS RTX 3060 ELITE вдалося показати найхолодніший результат – 67.4°C, при Hot Spot – 77.6°C. Для цього система охолодження у піку розкручувалася до 90% від своїх можливостей, що у цифрах – 2118 об/хв.

AORUS RTX 3060 ELITE

RTX 3060 Gaming OC

RTX 3060 VISION OC

RTX 3060 EAGLE OC

Разом фінальне зведення результатів виглядає так. Можна сказати, що стресове навантаження карти переносять однаково добре, зберігаючи температури в нормі, адже стеля для RTX 3060 – аж 93°С. Якщо роздавати місця – золото у AORUS ELITE, срібло у Gaming, а бронза дістається Vision. EAGLE виграє у категорії “компактність” – вона краще стане в маленький корпус. Що стосується шуму, то в нашій системі у всіх він приблизно однаковий – порівняно невисокий. За суб’єктивними відчуттями – EAGLE і Gaming трохи тихіше за решту.

Порівнюємо чотири RTX 3060

На що здатні наші учасниці під максимальним навантаженням ми вже дізналися, тепер оцінимо, яку продуктивність вони дають у робочому та ігровому навантаженні.

У Blender 3-вентиляторні модифікації практично ідентичні. Вони обганяють EAGLE у середньому на 3-4%.

А ось бенчмарк V-Ray побудував більш наочну драбинку. AORUS оминає наймолодшу модифікацію вже на 7-12%. У свою чергу Gaming та VISION знаходяться посередині – з перевагою 3-4% над EAGLE.

У 3DMark Time Spy 2-вентиляторна EAGLE ймовірно не брала настільки високі частоти, як у стрес-тесті, що і поставило її трохи нижче за версію Gaming. Зрозуміло, що загалом тут різниця обчислюється плюс-мінус одним відсотком. Найвищий результат у AORUS – вона обійшла молодшу на 2.5% за показником Graphics Score.

В цілому, зрозуміло, що для робочих завдань принципової різниці немає – всі RTX 3060 круті та добре оптимізовані під популярні програми. Але якщо шукати найкращий варіант на цьому GPU – вибір за AORUS Elite. Оптимальними ж будуть VISION чи Gaming, а замикає список – EAGLE.

А тепер головна страва цього огляду – порівняння в іграх. Чи вдасться намацати між картами відчутну різницю? Які в реальних іграх температури та частоти? Дізнаємося на прикладі 9 сценаріїв з різною роздільною здатністю та налаштуваннями графіки.

Починаємо з Cyberpunk 2077 у роздільній здатності 1080p та на ультра налаштуваннях. Поки що без променів і DLSS. У всіх карток різниця в межах похибки вимірювань. Усі тримають відмінну частоту GPU в районі 1900 МГц із лишком. Це вище значень у стрес-тесті. Найкращою була Vision – її частоти стабільно високі, що й вилилося в 3-4% переваги над 2-вентиляторною Eagle.

Звертаючи увагу на співвідношення шуму і температур до швидкості перемагає Gaming. Вона на 5°C холодніша і трохи тихіша, ніж Vision.

Включення чудодійної технології DLSS у режимі “якість” підвищує частоту кадрів на 30 з лишком відсотків! На третину! Без помітного просідання в деталізації. Тепер картки стабільно тримають частоту вище 1950 МГц, тільки EAGLE зачепилася за 1920, що забезпечило їй на 4% меншу середню частоту, ніж у AORUS. До речі, референсна Boost-частота для RTX 3060 – 1777 МГц.

Продовжуємо мацати баланс картинки та продуктивності – включаємо ультра трасування променів, а DLSS переводимо в режим “Продуктивність”. У такому сценарії найкраще впоралася модель AORUS – єдина взяла 2025 МГц, ще й за найнижчої температури. На другому місці в цьому плані виявилася Gaming, у неї теж 66°C, хороша частота в 1972 МГц та 60 fps у середньому.

За рахунок технології DLSS у режимі “продуктивність” можна отримати такий же плавний і стабільний геймплей у роздільній здатності 1440p. Поки що без Ray Tracing. На першому місці знову AORUS. Наприклад, вона на 7°C холодніша за EAGLE і на 7% обходить її за дуже рідкісними подіями. Знову золотою серединою виглядає Gaming – друга за температурою та швидкістю, а у хвості – двохвентиляторний EAGLE.

І закінчуємо з Cyberpunk 2077 у роздільній здатності 1440p, Ультра-променями та DLSS у режимі “Продуктивність”. Планка середньої частоти спускається до 43-45 к/с. Можна сказати, що такий режим є цілком комфортним для проходження. У цьому сценарії перемагає VISION, оскільки майже залізобетонно тримає частоту 1965 МГц. Наприклад, вона на 5-9% обійшла наймолодшу картку. Друге місце між собою ділять моделі Gaming і Aorus, показуючи трохи меншу частоту, зате більш комфортні температури.

Переходимо до другої гри – Dying Light 2. Перший етап у роздільній здатності Full HD з максимальними налаштуваннями графіки, які називаються High, і без технології DLSS. Знову бачимо, що якоїсь сакральної різниці немає, картки відрізняються на 1-2 к/с, що без моніторингу не відчути. По зв’язці температура-частота GPU перемогла модель Gaming – 69°C та близько 1935 МГц. Наприклад, у компактної EAGLE – 77°C і частота трохи нижче 1900 МГц.

З увімкненням трасування променів високої якості та DLSS у режимі Performance зберігаємо практично таку саму плавність геймплею з незначною втратою різкості на окремих текстурах. Градація між картами особливо не змінилася. Тільки VISION виділилася стабільнішою частотою, що дало їй 1-2 кадри переваги над іншими.

Перехід до роздільної здатності Quad HD. Налаштування, як і раніше, максимальні, крім DLSS у режимі “Якість” і поки що без променів. Мабуть, тут переможцем можна назвати RTX 3060 Gaming OC, оскільки при мінімальній температурі в 69°C вона показала майже максимальний фреймрейт. Vision у неї звичайно відгризла 2% за середньою частотою, але і на ті ж 2°C виявилася гарячою.

І закінчуємо у 1440p з якісним трасуванням променів. Частота просіла приблизно на 30%, але завдяки чудодійній DLSS в режимі “продуктивність” все одно вдалося зберегти досить плавний ігролад. По температурам і частотам все як і раніше: Vision виграє 1 fps, а Gaming та AORUS холодніші на 3°C; EAGLE як завжди – на 8 пунктів гаряче.

Висновки

Всі відеокарти показали відмінну продуктивність за рахунок частот близько 1900 МГц і вище для GPU RTX 3060, який зараз чи не найкращий для робочих завдань та ігор з трасуванням променів у своїй ціні. Навіть у 1440p, якщо увімкнути магічну технологію DLSS. Але за рахунок різних систем охолодження – відмінності все ж таки є.

2-вентиляторна GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12G (rev.2.0) часом на 7-9°C гаряча за найхолодніші Gaming і Aorus. І до 4-9% слабше за них за частотою кадрів у деяких сценаріях. При поганому охолодженні корпусу ця різниця може ще трохи зрости. З іншого боку EAGLE краще сумісна з тісними системними корпусами та найдешевша.

GIGABYTE GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G (rev.2.0) – виглядає як золота середина серед усіх 4-х за показниками ціна/можливості та швидкість/температура. Зараз вона всього на 800-1000 грн дорожча за 2-вентиляторну. При цьому під максимальним навантаженням використовується всього 77% швидкості вентиляторів проти 94% у молодшої. Цей запас можна конвертувати в кращу температуру або невеликий розгін. Рівень шуму в неї теж нижче за інші, за суб’єктивними відчуттями.

Модель GIGABYTE GeForce RTX 3060 VISION OC 12G (rev.2.0) в середньому на 1-2% швидше за Gaming, але на пару градусів гарячіша і трохи голосніша. Ціна плюс-мінус така сама. Отже, її сильна сторона – світлий дизайн під такі ж компоненти системи.

Щодо AORUS GeForce RTX 3060 ELITE 12G (rev.2.0), то технічно вона найхолодніша, виграє у Gaming 1-2°C. Завдяки цьому тримає трішечки вищі частоти, разок навіть рубіж 2000 МГц перетинає іноді, що забезпечує стабільний бонус у 1-2 кадри. Але, ймовірно, більшість не захоче переплачувати саме за це. А ось за круте підсвічування, коли в корпусі прозора боковина – цілком імовірно.

Обзор NVIDIA GeForce RTX 3060 для ноутбуков

Это первый из обзоров видеокарт NVIDIA GeForce RTX 30 для ноутбуков. Начинается серия обзоров с GeForce RTX 3060, самой доступной из трех новых мобильных графических процессоров Ampere, выпущенных на данный момент.

GeForce RTX 3060 для ноутбуков использует графический процессор Nvidia GA106 с 3840 разблокированными ядрами CUDA, что даже больше, чем у десктопного эквивалента. Существует ряд конфигураций мощности, которые могут использовать OEM-производители, от 60 до 115 Вт, что обеспечивает повышенную тактовую частоту от 1283 МГц до 1703 МГц в зависимости от варианта, который вы приобретаете. Одним из ключевых моментов этого поколения видеокарт является то, что NVIDIA удаляет метку «Max-Q», вместо этого давая всем конфигурациям от модели 60 Вт (ранее Max-Q) до 115 Вт (Max-P) одно и то же название «GeForce RTX 3060 для ноутбуков».

Конфигурация памяти для всех вариантов ноутбуков RTX 3060 — 6 ГБ GDDR6 на 192-битной шине с тактовой частотой 14 или 12 Гбит/с в зависимости от класса мощности. Поскольку это новый графический процессор с архитектурой Ampere, он построен на 8-нанометровом технологическом узле Samsung и обладает всеми новыми архитектурными преимуществами, такими как ядра Tensor третьего поколения, ядра трассировки лучей второго поколения и два конвейера FP32.

В частности, для ноутбуков Nvidia представила ряд новых технологий, таких как Dynamic Boost 2.0, WhisperMode 2.0 и Resizable BAR, в дополнение к предыдущим технологиям, таким как Advanced Optimus. Все видеокарты RTX 30 могут их использовать, однако не все эти функции обязательны для использования производителем ноутбука.

В этом обзоре протестировано два варианта RTX 3060 для ноутбуков: одна с базовой мощностью 80 Вт, а другая с базовой мощностью 115 Вт. Обратите внимание, что указывается именно «базовая мощность», поскольку обе видеокарты поставляются с Dynamic Boost 2.0, который включен по умолчанию. Это уравновешивает нагрузку на систему во время игры, а в некоторых ситуациях, когда загрузка ЦП невелика, это позволяет RTX 3060 работать на 15 Вт выше. Учитывая, что эта функция включена по умолчанию в обеих системах, ноутбуки будет протестированы именно с ней, а диапазон мощности мы укажем в таблицах тестов.

Первый ноутбук с видеокартой RTX 3060 мощностью 115–130 Вт — это XMG Apex 17, мощная система с отличным охлаждением. RTX 3060 внутри него имеет базовую частоту 1387 МГц и тактовую частоту разгона 1702 МГц, а также память 14 Гбит/с. Он поддерживает Dynamic Boost и Resizable BAR, но не поддерживает WhisperMode или Advanced Optimus.
XMG Apex работает на новом гибридном процессоре Ryzen 7 5800H,который только что был выпущен. Также в нем 16 ГБ двухканальной памяти DDR4-3200 и 17-дюймовый дисплей 1080p 144 Гц.

Второй ноутбук RTX 3060 – это еще один ноутбук XMG Apex 17, но с конфигурацией мощности видеокарты 80-95 Вт. Ноутбук представляет собой немного другую модель с более тонким корпусом и меньшим кулером. Тактовые частоты составляют базовую 900 МГц и повышенную 1425 МГц, также с памятью 14 Гбит/с. Этот ноутбук поддерживает функции Dynamic Boost и WhisperMode, но не поддерживает BAR с изменяемым размером или Advanced Optimus. Возможно, отсутствие Resizable BAR связано с использованием процессора Intel. Также есть 16 ГБ двухканальной памяти DDR4-3200 и 17-дюймовый дисплей 1080p 144 Гц.

Тестирование NVIDIA GeForce RTX 30 для ноутбуков

  • Shadow of the Tomb Raider
  • Metro Exodus
  • Control
  • Borderlands 3
  • Red Dead Redemption 2
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Cyberpunk 2077
  • Watch Dogs Legion
  • Hitman 3
  • Dirt 5
  • Сравнение GeForce RTX 3060 и GeForce RTX 2060
  • Сравнение GeForce RTX 3060 и GeForce RTX 2070 Super Max-Q
  • Сравнение GeForce RTX 3060 115-130W и GeForce RTX 3060 80-95W
  • Заключение

Cinebench R20

Тестирование начинаем с некоторых старых игр, у которых есть много данных для сравнения, а затем перейдем к более новым тестам. Shadow of the Tomb Raider протестирована первой, и сразу же мы видим довольно приличные результаты.

В этой игре нет большой разницы в производительности между ноутбуками RTX 3060. Но модель с RTX 3060 мощностью 80-95 Вт обеспечивает на 17% больше производительности, чем ноутбук с RTX 2060 мощностью 90 Вт. Таким образом, при аналогичной конфигурации питания, мы получаем приличный прирост производительности с новой видеокартой серии RTX 30. Если вы давно не меняли ноутбук, то при смене, например с GTX 1060 на RTX 3060 вы получите 65%-ый прирост производительности при той же мощности питания.

Metro Exodus

В Metro Exodus RTX 3060 показывает великолепный результат, особенно с конфигурацией мощности 115 Вт. При 80 Вт мы видим на 16% больше производительности, чем у RTX 2060, и 305-ый разрыв при 115 Вт. Если вы обновляете старую систему, то разница будет гораздо более существенной.

Control

Control сильно ограничена видеокартой на ноутбуках и демонстрирует один из самых высоких приростов производительности для RTX 3060 по сравнению с RTX 2060 при разрешении 1080p. Мы получаем на 27% больше кадров при сравнении конфигураций с 80-95 Вт и на 21% больше при сравнении максимальных конфигураций с 115 Вт.

Borderlands 3

Borderlands 3 демонстрирует значительное улучшение производительности c RTX 3060: частота кадров на 17% выше в конфигурациях с 80-95 Вт и на 19% выше в конфигурациях с 115-130 Вт по сравнению с RTX 2060. Это делает 3060 примерно на 5% быстрее, чем RTX 2070 Super Max-Q в конфигурации с более низким энергопотреблением или равной ей в конфигурации с более высоким энергопотреблением.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 показывает один из самых сильных результатов в пользу RTX 3060, выдавая производительность больше чем у RTX 2070 Super при одинаковой мощности.
RTX 3060 на 24% быстрее, чем RTX 2060 в обоих классах мощности, и почти вдвое быстрее, чем старая GTX 1060. Сейчас самое время подумать о том, чтобы отказаться от вашего старого ноутбука на Pascal в пользу чего-то более нового.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

С новыми процессорами AMD мы больше не страдаем от огромного снижения производительности в Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Поэтому оба ноутбука на RTX 3060 демонстрируют одинаковый результат в этой игре и отличными показателями FPS.

RTX 3060 в Tom Clancy’s Rainbow Six Siege значительно превосходит видеокарты предыдущего поколения и вы можете смело брать ноутбук с 240 Гц дисплеем.

Assassin’s Creed Valhalla

В Assassin’s Creed Valhalla RTX 3060 превосходит RTX 2070 Super Max-Q на пару кадров, и обеспечивает прирост производительности на 17 % по сравнению с RTX 2060 в аналогичном классе мощности. С RTX 3060 115 Вт можно играть в AC Valhalla на очень высоких настройках с разрешением 1080p, чего раньше можно было сделать только с RTX 2080 Super.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 требует мощной видеокарты для приличной частоты кадров при разрешении 1080p на ноутбуке, и лучше уменьшить настройки качества до средних, чтобы получить более 60 кадров в секунду. RTX 3060 выдает на 17% FPS, чем RTX 2060 при низкой мощности, однако отстает от RTX 2070 Super в этой игре.

Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion, даже в разрешении 1080p на ультра настройках, оказывается сложной задачей для RTX 3060, и отчасти это сводится к ультра настройкам, требующим 8 ГБ видеопамяти. У RTX 3060 всего 6 ГБ, поэтому ее минимальный FPS отстает от показателя у RTX 2070 Super, несмотря на аналогичную среднюю частоту кадров. По-прежнему наблюдается существенный прирост производительности – на 29% по сравнению с RTX 2060, еще одной видеокартой с 6 ГБ видеопамяти.

Hitman 3

Hitman 3 — новейшая игра, и для этого теста мы используем встроенный бенчмарк на уровне Dartmoor. Это интенсивный тест как для процессора, так и для графического процессора, при этом RTX 3060 показывает хорошие результаты по сравнению с другими видеокартами в таблице.

RTX 3060 всего на 15% быстрее, чем RTX 2060 при аналогичных мощностях, но полностью доминирует над конфигурацией с GTX 1060.

Dirt 5

Результаты, представленные в последнем тесте, не слишком сильно отличаются от предыдущих, но в некотором смысле это более новая и более производительная игра. Обладая на 17 % большей производительностью, чем RTX 2060, RTX 3060 позволяет конфигурации 80-95 Вт соответствовать RTX 2070 Super Max-Q.

Сравнение GeForce RTX 3060 и GeForce RTX 2060

При сравнении RTX 3060 (от 80 до 95 Вт) с включенной функцией Dynamic Boost со средним показателем для ноутбуков RTX 2060, работающих на 90 Вт, RTX 3060 в среднем на 19% быстрее в том же классе мощности.

Некоторые результаты были не такими высокими для новой видеокарты серии RTX 30, например в Gears 5 и Cyberpunk с включенной трассировкой лучей, в то время как другие игры, такие как Control и Watch Dogs Legion, могли быть почти на 30% впереди на новом графическом процессоре Nvidia.

В классе более высокой мощности — 115-130 Вт — у нас не так много игр, которые можно было бы использовать для сравнения. Тем не менее из проведенных тестов мы можем сказать, что RTX 3060 в среднем на 22% быстрее, чем RTX 2060.

Сравнение GeForce RTX 3060 и GeForce RTX 2070 Super Max-Q

RTX 3060 обеспечивает производительность, аналогичную RTX 2070 Super, при аналогичном классе мощности. Единственным исключением здесь является Cyberpunk 2077 с включенной трассировкой лучей, где 6 ГБ видеопамяти недостаточно и вызывает значительную потерю производительности по сравнению с 2070 Super с 8 ГБ. Уберите этот результат, и 3060 будет в среднем на пару процентов быстрее.

Сравнение GeForce RTX 3060 115-130W и GeForce RTX 3060 80-95W

Подобно тому, что мы наблюдали у предыдущих поколений, конфигурация с более высокой мощностью 115 Вт в среднем на 11% быстрее, чем конфигурация RTX 3060 с 80 Вт.

Заключение

RTX 3060 для ноутбука обеспечивает заметное повышение производительности по сравнению с предыдущими моделями того же класса и уровня мощности. Когда мы сравниваем RTX 3060 с RTX 2060 мы получаем в среднем на 20% лучшую производительность. Таким образом, если у нас есть два ноутбука с одинаковым дизайном, одинаковой охлаждающей способностью и, вероятно, аналогичной ценой, новая видеокарта серии RTX 30 обеспечит приличный прирост производительности в современных играх с разрешением 1080p.

Про автора

admin administrator