Чим вивести мох на тротуарній плитці

Авторadmin

Чим вивести мох на тротуарній плитці

Як позбутися моху на тротуарній плитці: три дієві трюки проти непотрібної рослинності

З настанням весни домогосподарства починають наводити лад на своїй ділянці, включаючи сад, а також двір. Нерідко тротуари виглядають недоглянутими через те, що поросли мохом. Але цю неприємність можна просто та швидко виправити.

Як повідомляє видання Mirror, варто звернути увагу як мінімум на три дієві способи проти непотрібної рослинності у дворі. Завдяки їм ви легко приберете мох із тротуарної плитки.

Експертка з садівництва Анджела Слейтер, радить якнайшвидше прибрати мох на тротуарі, інакше він може стати слизьким і небезпечним. Вона запевняє, що ви обійдетесь без хімікатів, адже є безпечніша для природи альтернатива видалення небажаної рослинності у дворі.

Насамперед пам’ятайте, що мох росте там, де мало сонячного світла. Якщо можливо, або перемістіть внутрішній дворик у сонячне місце, або видаліть будь-які гілки, що нависають, бо ті сприяють росту моху. Якщо ви встановили альтанку або садову парасолю, то не забувайте час від часу знімати навіс у сонячний день, щоб дозволити сонячному світлу прогріти поверхню.

Як прибрати мох з тротуарної плитки

Спосіб перший передбачає використання столового оцту. Садівник рекомендує змішати рівні частини оцту та води в пульверизаторі, а далі обприскувати їм ділянки з мохом. Потім вам просто потрібно залишити розчин на 15 хвилин, і після ви з легкістю видалите мох щіткою.

Другий варіант – трюк із харчовою содою. Якщо покриття мохом незначне, то посипте тротуар харчовою содою, залиште на 24 години, потім зметіть.

Крім того, може стати в нагоді й третій лайфхак. Вам потрібно вилити окріп на мох, а потім добре пройтися тротуаром мітлою.

Раніше “Телеграф” розповідав, як відбілити пластик пожовклої побутової техніки. На допомогу прийде чудовий лайфхак.

Як позбутися моху на тротуарній плитці: три дієві трюки проти непотрібної рослинності

З часом на бруківці з’являється зелений мох, який псує всю естетику. Ба більше, він часто стає слизьким і може стати причиною травматизму. Проте є три дієві лайфхаки, які допоможуть вам завжди мати гарний двір.

Як прибрати мох з тротуарної плитки

Змішайте рівні частини оцту та води в пульверизаторі, а далі обприскуйте ним ділянки з мохом. Потім вам просто потрібно залишити розчин на 15 хвилин і все видалити щіткою.

Другий варіант – трюк із харчовою содою. Якщо покриття мохом незначне, то посипте тротуар харчовою содою, залиште на 24 години, потім зметіть. Мох зразу загине.

Крім того, може стати в пригоді й третій лайфхак. Найлегший. Просто залийте все окропом і виметіть мітлою.

Джерело: Телеграф

Чим і як очистити тротуарну плитку: види очищення, варіанти забруднень та методи боротьби з ними

Щоб якісно очистити тротуарну плитку, необхідно з’ясувати характер забруднень. Це легко визначити візуально. У кожному конкретному випадку знадобиться свій метод очищення. При легких забрудненнях можна обійтися простим збиранням з використанням щітки та води. Важко плями, що видаляються, доведеться виводити, застосовуючи хімічні склади. Для підтримки чистоти слід регулярно очищати бруківку, не доводячи її до занедбаного стану.

Види очищення

Способи очищення бруківки поділяються на кілька типів залежно від способу дії. Метод, що вибирається, залежить від пори року:

    Механічна очистка зазвичай застосовується взимку для видалення льоду і снігу, що випав. Для цієї мети використовують дерев’яні лопати, скребки, шпателі.
  1. Хімічна очистка допускається тільки із застосуванням спеціалізованих засобів, нездатних пошкодити самому покриттю. Наносять склад обов’язково на зволожену плитку. Якщо засіб агресивний, його краще випробувати для початку на непомітній ділянці.
  2. Вологе та сухе очищення проводиться полімерною щіткою. Напір водяного струменя необхідно регулювати. Занадто високий тиск може призвести до появи сколів та пошкоджень на плитці.
  3. Термічна очистка передбачає метод впливу гарячою парою. Іноді забруднення видаляють за допомогою відкритого полум’я, наприклад, використовуючи газовий пальник. Робити це треба з обережністю, сильне нагрівання може призводити до псування покриття.

У зимовий час бруківка стає крихкою, тому не можна застосовувати інструмент з металевою окантовкою.

Влітку треба своєчасно усувати складні забруднення, у свіжому вигляді будь-які плями видаляються швидше та простіше. Якщо розлив забруднюючої рідини, краще не розтирати її ганчіркою, а засипати адсорбентом. У цій якості можна використовувати пісок, тирсу, наповнювач для котячого туалету. Частки, що вбрали рідину, потім змітають мітлою або віником.

Як часто треба очищати тротуарну плитку

Без догляду тротуарна плитка швидко втрачає привабливий вигляд. Бажано не чекати, поки покриття прийде в плачевний стан, а проводити прибирання, як тільки з’являться окремі забруднення:

    Для початку можна спробувати змити бруд зі шланга сильним струменем води. Це найпростіший і найшвидший спосіб прибирання, але він не завжди виявляється ефективним.
  1. Більш надійний метод передбачає використання щітки з полімерного матеріалу та мильної води. Краще використовувати миючий засіб для посуду, він легко справляється зі звичайним брудом.
  2. У тому випадку, якщо результат виявився незадовільним, потрібно з’ясувати характер забруднень і використовувати спецзасоби.

Двічі на рік (навесні та в середині літа) виробник бруківки пропонує робити комплексне прибирання, щоб покриття довше виглядало свіжим. Одночасно проводять заміну окремих плиток, що тріснули, і підсипають у щілини пісок, якщо в цьому є необхідність.

Бур’яни, мох, лишайники

Якщо між плитками проросли бур’яни, їх видаляють руками або за допомогою садових інструментів. Металевий інструментарій слід використовувати обережно, щоб не пошкодити саму бруківку. Зазвичай рослинність зрізають ножицями якомога ближче до коренів.

Агресивні бур’яни, що важко видаляються, обробляють гербіцидом, після чого промивають плитку чистою водою (через кілька годин). Противники хімії можуть пролити щілини окропом.

Мох, що виріс на плитці, видаляють механічним способом, використовуючи шпатель або скребок. Для профілактики появи мохів та лишайників плитку обробляють розчином сульфату заліза та амонію. Цей же склад допоможе захистити плитку від появи цвілі.

Видалення складних забруднень

Боротьба зі складними плямами залежить від їхнього походження. Найчастіше бруківку у разі відмивають хімічними складами. Яскрава тротуарна плитка потребує особливо акуратного поводження, тому що через вплив хімікатів колір може зблікнути.

Білі плями (висоли)

Висоли можуть з’являтися на плитці через неправильне зберігання ще до укладання в умовах підвищеної вологості. Також причиною можуть стати хімічні сполуки, що містяться в атмосферних опадах, наприклад, якщо поряд розташоване підприємство або проїжджа частина.

Ще один фактор – неправильна технологія укладання. Видаляти білі плями необхідно не тільки з естетичних міркувань. У холодну пору року хімічні речовини, що входять до складу висолів (сульфати та карбонати), вбирають вологу, що викликає появу тріщин та раковин на плитці. Вирішити проблему можна за допомогою спеціальних препаратів:

  • «Антисоль» Neomid 550;
  • «Вартовий» EC-22;
  • Sikagard S;
  • PUTZ-EC.

Ці засоби ефективні навіть у тому випадку, якщо сольові відкладення застарілі. Після покупки антисольовий концентрат розводять водою згідно з інструкцією і наносять на плями будь-яким зручним способом (валиком, пензлем за допомогою розпилювача). Через півгодини плитку треба відмити чистою водою, використовуючи щітку.

Потім поверхня повинна добре висохнути. З цієї причини роботу проводять у спекотну сонячну погоду. Якщо з першого разу не було отримано потрібного результату, процедуру повторюють. Після очищення плитку просочують гідрофобізатор глибокого проникнення. Склад необхідно наносити на все плиткове покриття, а не місцями. У цьому випадку гарантовано захист від висолів на найближчі 10 років.

Будь-який жир, технічна олія

Якщо на бруківку була пролита рослинна або моторна олія, рідина для розпалювання, мастильні матеріали, треба постаратися почистити плитку відразу, поки жирна субстанція не проникла в структуру покриття. Для цієї мети підійдуть засіб для миття посуду або побутовий засіб для виведення плям.

Склад наноситься на пляму товстим шаром. Через кілька хвилин бруківку промивають водою під сильним тиском. Для максимального видалення жиру можна спочатку присипати забруднення піском, який вбере масло. Після цього очистити плитку буде легше.

У тому випадку, якщо пляма залишилася, застосовують спеціальні засоби для виведення плям для олії, використовуючи їх відповідно до інструкції. На ринку пропонуються і спеціальні відновлюючі склади, які допоможуть повернути плитці після агресивного впливу первозданний колір.

Цементний розчин

Під час ремонтних робіт плитка може забруднитись цементом. Вибір методу очищення залежить від ступеня забруднення:

    Розрізнені нашарування у вигляді застиглих крапель забираються за допомогою молотка та зубила. Діяти треба обережно, щоб не пошкодити зовнішній бік бруківки.
  1. Цент, що в’ївся, і забруднені ділянки великої площі доцільно обробляти піскоструминним апаратом. Ще один варіант – використання шліфувальної машини зі спеціальними дисками. Таке обладнання дозволяє впоратися з роботою за короткий час без особливих зусиль.

Видалити сліди цементного розчину допоможуть також спеціальні склади на основі ортофосфорної кислоти. Засіб наносять на бруківку за допомогою м’якого пензля, після чого застосовують нейтралізатор (соду, вапно чи аміак). Через кілька хвилин покриття промивають великою кількістю чистої води.

Сліди від автомобільних покришок

Сліди від протекторів роблять тротуарну плитку непривабливою, створюють відчуття нечистоти. Іноді на бруківці подібні мітки залишають гумові набійки, що використовуються для захисту взуття.

  1. З цією роботою чудово впорається парогенератор. Під впливом високої температури та вологи забруднення вийдуть на поверхню, після чого залишиться їх акуратно видалити, зібравши вологою тканиною.
  2. Сліди гуми легко видалити, втративши забруднене місце бензином, спиртом або розчинником. Після обробки ділянку протирають губкою, змоченою в мильному розчині, а потім сухою тканиною.

Скребки та наждачний папір для видалення слідів гуми не використовують. Частинки цього матеріалу мають еластичність і при натиску ще глибше проникають у пори бруківки.

Плями іржі, фарба

Іржа може з’явитися на плитці внаслідок тривалого зіткнення з металом. У цих ситуаціях застосовують склад “МС-Rost EX” . Оскільки компоненти, що входять до складу засобу, руйнівно діють на бетон, відразу ж після застосування очищувача його залишки змивають великою кількістю води.

Олійну та акрилову фарбу відтирають уайт-спіритом або ацетоном. Сліди водоемульсійної фарби прибирають за допомогою теплої води та жорсткої щітки.Стійку до розчинників нітрофарбу видаляють методом сточування абразивною насадкою. Можна використовувати й спеціальні будівельні змивки. Після їх нанесення фарба здувається і її зіскаблюють.

Інші забруднення

Існує ще чимало забруднень, що псують зовнішній вигляд плитки. Серед них:

    Цвіль. Грибок часто утворюється в місцях з високою вологістю та затіненням. Боротися з пліснявою треба обов’язково зробити це зовсім не складно. Можна промити забруднені місця звичайним відбілювачем чи хлоркою. Якщо є побоювання за збереження пігменту в плитці, обробку проводять спеціальним складом від плісняви, що продається в будівельному магазині. Через 10 хвилин засіб змивають струменем води зі шланга.
  1. Жувальна гумка. Такі сліди видаляють за допомогою шпателя. Якщо гумка розм’якшала на сонці, до неї попередньо прикладають кубик льоду. Після того, як жуйка затвердіє, її зіскаблюють.
  2. Сажа. Такий вид бруду може бути на бруківці, якщо поруч розташована зона барбекю. Поки забруднення не проникло глибоко в пори, його видаляють розчином рідкого спеціального мила для тротуарної плитки. Слід брати для збирання добре нагріту воду.
  3. Сліди їжі. Білкові продукти теж можуть залишати плями, що не змиваються. Поверхня в цьому випадку обробляють спиртом, гасом, бензином. Відпрацьований розчин потрібно акуратно зібрати м’якою ганчірочкою.

Відмивати від бруду тротуарну плитку варто навіть у тому випадку, якщо на перший погляд вона здається чистою. Малопомітні плями або мікроскопічні частинки плісняви можуть почати руйнувати покриття, що в подальшому призведе до масштабних проблем.

Для початку варто застосувати простий варіант прибирання з використанням води та миючого засобу. При необхідності забрудненням, що залишилися після миття, приділяють додаткову увагу, щоб повністю їх позбутися.

Про автора

admin administrator