Чим заповнити мішки для стрільби

Авторadmin

Чим заповнити мішки для стрільби

✅Прийоми та правила стрільби зі стрілецької зброї

Правильна підготовка до стрільби забезпечує стійкість зброї, яка впливає на влучність стрільби. Напоготові включає прийняття положення для стрільби, заряджання зброї та прикладки.

Щоб прийняти положення для стрільби лежачи з малокаліберною гвинтівкою, треба, утримуючи гвинтівку у правій руці дуловою частиною вперед, зробити правою ногою повний крок вперед і трохи вправо.

Нахилитися вперед і опуститися на ліве коліно. Потім, спираючись лівою рукою об землю, послідовно опуститися на стегно лівої ноги і передпліччя лівої руки. Лягти на лівий бік і швидко повернутися на живіт, злегка розкинувши ноги в сторони носками назовні. При цьому корпус розташовується під кутом 25-30° до площини стрільби. Гвинтівка кладеться цівкою на долоню лівої руки.

Для заряджання малокаліберної гвинтівки треба правою рукою відкрити та відвести назад затвор, узяти патрон за капелюшок великим і вказівним пальцями правої руки і ввести кулю в патронник; великим пальцем підштовхнути патрон вперед, поки закраїна гільзи НЕ натрапить на торець пенька стовбура; правою рукою закрити затвор.

Положення для стрільби лежачи

Для прикладки з малокаліберної гвинтівки, ліву руку потрібно зігнуту в лікті та висунути вперед так, щоб гвинтівка нижньою площиною цівки лежала на її долоні ближче до м’якоті великого пальця. Пальці лівої руки без найменшого напруження доторкаються до цівки гвинтівки.

Кистю правої руки слід кілька обхопити шийку ложі, а вказівний палець лягає першим суглобом на спусковий гачок. Приклад серединою потиличника повинен упиратися в виїмку плеча.

Для додання зброї більшої стійкості при стрільбі з положення лежачи можна користуватися упором. Як упор застосовуються мішечки з піском або тирсою висотою 20-25 см.

Правильне положення корпусу щодо упору стрілок знаходять, незначно переміщаючи корпус вперед або назад доти, поки не досягнеться персонально зручне положення. Якщо цього домогтися не вдається, треба підігнати висоту упору і повторити прийом напоготові.

Всі нормативи зі спортивної стрільби лежачи без упору виконуються з використанням рушничного ременя. Правильна прикладка залежить від положення корпуса, ніг, рук і голови стріляючого. А від правильної прикладки своєю чергою залежить стійкість зброї.

При стрільбі лежачи, між корпусом стріляючого і площиною стрільби повинен бути деякий кут. Величина зміщення корпусу вліво від напрямку стрільби залежить від статури стріляючого.

Якщо руки короткі, то корпус доцільно розташовувати під великим кутом до напрямку стрільби, якщо довгі – під меншим кутом. Зазвичай величина кута між корпусом і напрямом стрільби коливається від 25 до 300.

Голову треба трохи нахилити вперед і, не напружуючи шиї, праву щоку злегка притиснути до прикладу. При цьому праве око повинне знаходитися на рівні прицілу і в 25-30 см від нього або на такій відстані, яка дозволяла б стріляє найбільш ясно і завжди одноманітно бачити проріз прицілу і мушку. Потиличник прикладу повинен щільно прилягати до плеча серединою.

Прицілювання – це сукупність дій стрільця, призначених для надання каналу ствола зброї положення в просторі, що забезпечує політ кулі в потрібному напрямку і на необхідну дальність.

Ці дії виконуються за допомогою прицілу і мушки.

Для того, щоб протягом всієї стрільби зберегти однаковість ступенів напоготові та прикладки, первісну наводку зброї в ціль слід виконувати не руками, а переміщенням корпусу, не змінюючи положення лівої руки. Якщо зброя направлена низько, то корпус треба перемістити назад, і навпаки. При переміщенні корпусу разом з ногами вправо, ствол зброї відхиляється вліво, а коли корпус пересувається вліво, стовбур переміщається вправо.

Корисно після закінчення грубого наведення зброї в напрямку мети закрити очі та розслабити м’язи. Потім, відкривши очі, подивитися, куди направлено зброю, і при необхідності поправити грубу наводку.

Для прицілювання необхідно заплющити ліве око, а правим дивитися крізь проріз прицілу на мушку так, щоб мушка перебувала строго посередині прорізу, а її вершина виявилася врівень з верхніми краями гривки прицільної планки. Це і називається взяти рівну мушку; її треба утримувати. Потім, затримуючи дихання на видиху, слід підвести рівну мушку до точки прицілювання, одночасно натискаючи на спусковий гачок.

Взяття рівної мушки

При зміщенні мушки убік від середини прорізу, а також вище або нижче її країв влучної стрільби не вийде. При цьому, чим більше помилка в положенні мушки щодо прорізу прицілу, тим більше будуть відхилення куль від точки прицілювання. У всіх випадках кулі відхиляються в бік зміщення мушки.

Помилки в прицілюванні

Спуск курка – один з найбільш важливих і відповідальних елементів техніки стрільби. На спусковий гачок вказівний палець правої руки необхідно накладати першим суглобом і натискати плавно і прямо назад. Якщо палець накладати другим суглобом, то натиск відбуватиметься вліво назад, внаслідок чого і зброя буде зміщуватися вліво.

Для спуску курка треба, затамувавши подих, плавно натискати на спусковий гачок до тих пір, поки курок непомітно для стрільця не спуститься з бойового взводу, тобто поки не відбудеться постріл.

Під час прицілювання і спуску курка необхідно затримувати дихання. Найбільш доцільним моментом для затримки дихання є закінчення видиху. Слід спочатку здійснити грубу наводку, зробити глибокий вдих, а потім, повільно видихаючи, виконати точну наводку з одночасним плавним натисканням на спусковий гачок, щоб ліквідувати його мертвий хід.

Уточнюючи прицілювання і затамувавши подих на закінчення видиху, стрілок, продовжуючи плавно натискати на спусковий гачок, виробляє постріл.

Прийоми та правила стрільби з автомата

Стрільба з автомата складається з напоготові до стрільби, відкриття стрільби (пострілу) і її припинення.

Напоготові до стрільби означає, що потрібно прийняти положення для стрільби та зарядити автомат. При веденні вогню з місця автоматник приймає положення для стрільби стоячи, з коліна або лежачи в залежності від умов місцевості та вогню супротивника.

У русі автоматник може вести вогонь без зупинки і з короткою зупинкою. Підготовлюються до стрільби по команді командира або самостійно. Керуючись загальними правилами виконання прийомів стрільби і враховуючи свої індивідуальні особливості, кожен автоматник виробляє і застосовує найбільш вигідні та стійкі положення для стрільби, домагаючись однакового положення голови, корпуса, рук і ніг.

Підготовка до стрільби включає:

  • установку прицілу,
  • постановку перекладача на необхідний вид вогню, прикладки, прицілювання, спуск курка та утримання автомата при стрільбі.

Залежно від поставленого завдання і обстановки, вогонь ведеться:

У команді для відкриття вогню зазвичай вказується, кому стріляти, мета, приціл і точка прицілювання. При стрільбі по цілях на дальностях до 300 м приціл і точка прицілювання можуть не вказуватися.

При веденні вогню чергами треба міцно утримувати приклад автомата у плечі, не змінюючи положення ліктів, зберігаючи рівно взяту мушку під обраною точкою прицілювання. При стрільбі з положення лежачи дозволяється упирати автомат магазином в ґрунт.

Залежно від обставин, припинення стрільби може бути тимчасовим і повним. Для тимчасового припинення стрільби подається команда «Стій» або «Припинити вогонь». За цими командами автоматник припиняє натискання на спусковий гачок, ставить автомат на запобіжник і, якщо необхідно, змінює магазин.

Для повного припинення стрільби після команди «Стій» або «Припинити вогонь» подається команда «Розряджай». За цією командою автоматник ставить автомат на запобіжник, встановлює приціл «П» і розряджає автомат.

Приціл і точка прицілювання вибираються автоматником з таким розрахунком, щоб при стрільбі середня траєкторія проходила посередині мети. При стрільбі на дальність до 300 м вогонь слід вести, як правило, з прицілом 3 або «П», прицілюючись в нижній край цілі або в середину, якщо мета висока.

При стрільбі на дальності, що перевищують 300 м, приціл встановлюється відповідно відстані до цілі, округлено до цілих сотень метрів. За точку прицілювання, як правило, приймається середина мети.

Якщо умови обстановки не дозволяють змінювати установку прицілу залежно від відстані до цілі, то в межах дальності прямого пострілу вогонь слід вести з прицілом «П», прицілюючись в нижній край цілі.

Требования к мишеням Международной Федерации стрельбы (ISSF)

По требованию Международной Федерации стрелкового спорта (ISSF) мишени должны быть отпечатаны на плотном материале (бумаге) белого или кремового цвета. В каждом упражнении мишени для пробных и зачетных выстрелов должны быть одного тиража. На пробных мишенях в правом верхнем углу должна быть черная полоса, видная с линии огня невооруженным глазом.

Примечание к таблице 2.: На мишени для стрельбы из малокалиберной винтовки (на 50 м) изображен бегущий кабан, на туловище которого расположены габаритные кольца. На бланке мишени для стрельбы из пневматической винтовки (на 10 м) расположены две мишени (для правого и левого направления движения); между этими мишенями имеется черное яблоко (диаметр 15,5 мм) для прицеливания.

В настоящее время крупные международные соревнования проводятся с использование электронных мишеней вместо традиционных бумажных. Электронная мишень представляет собой установку, оснащенную звукометрическими устройствами, микропроцессорами и другими электронным средствами. При попадании пули эта установка автоматически определяет с высокой точностью достоинство выстрела (как в целых, так и с десятыми долями очка), регистрирует и запоминает результат, суммирует результаты выстрелов и передает их на информационные мониторы, а также в центральный процессор, где автоматически определяются итоговые результаты и места, занятые стрелками.

Электронные мишени промышленного изготовления для стрельбы из крупнокалиберных и малокалиберных винтовок и произвольного пистолета появились в 1989 году, для стрельбы из пневматической винтовки и пневматического пистолета – 1990 году. Для скоростной стрельбы из пистолетов на 25 м – в 1993 году, а для стрельбы из пневматической винтовки по движущейся мишени – в 2004 году.

A (вес)105 г ±5 гE (высота)11 мм ± 1 мм
B (диаметр)110 мм ± 1 ммF (высота)7 мм ± 1 мм
C (диаметр)95 мм – 98 ммG (высота)8 мм ± 1 мм
D (общая высота25 мм – 26 ммH (высота)18 мм ± 1 мм

Поцільте в пуйло: де купити мішені для стрільби в Україні

Мішені для стрільби — це спеціальні пристрої, які використовують для підвищення точності та майстерності стрільби. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як папір, картон, метал або пластик. Кожен вид мішені має свої особливості, які дозволяють досягнути максимальної точності стрільби.

Види мішеней

Сучасні мішені для стрільби виготовляють з різних матеріалів. Найпоширеніші варіанти:

  • на папері або картоні. Ці мішені є найбільш поширеними, оскільки їх можна легко виготовити, і коштують вони небагато. Вони можуть мати різні форми та розміри, а також містити візуальні елементи, які дозволяють визначити точність та кількість влучень;
  • на металі. Їх зазвичай використовують на спеціальних стрільбищах, де закріплюють на металевій конструкції. Вони забезпечують максимальну стійкість та довговічність, а також дозволяють стріляти з великої відстані;
  • на пластикових основах. Ці мішені для стрільби є досить легкими та мобільними, що дозволяє використовувати їх на різних видовищах та заходах, а також для тренувань. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів та мати різноманітні форми та розміри.

Мішені для стрільби: переваги

Сучасні вироби забезпечують:

  • підвищення точності та майстерності стрільби;
  • проведення тренувань з застосуванням різних видів зброї;
  • використання як для професійної, так і для розважальної мети;
  • легкість у застосуванні та зберіганні.
  • Ідеальне рішення для початківців та досвідчених стрільців.

Особливості сучасних мішеней

Форма та розмір мішені для стрільби можуть бути різними. Наприклад, вони можуть мати форму круга, прямокутника, трикутника, еліпса, або ж відтворювати спеціальні фігури, які дозволяють виконувати різноманітні стрілецькі вправи. Розмір мішені залежить від відстані, з якої буде виконуватись стрільба. Наприклад, для стрільби на великій відстані необхідно використовувати мішені більшого розміру.

Мішені можуть мати різні зони влучень, що дозволяє визначити точність та якість. Вони також можуть мати спеціальні маркування та позначення, нанесені з метою мотивації чи конкретного вимірювання точності.

Застосування мішеней для стрільби дає кілька переваг:

  • тренування майстерності та точності стрільби;
  • підготовка до професійних змагань;
  • розваги та відпочинок у вільний час;
  • покращення координації рухів;
  • тренування та підготовка до мисливського сезону.

Як вибрати мішень для стрільби?

Вибір від багатьох факторів, таких як мета тренування, тип зброї, рівень навичок стрільця та бюджет.

Перш за все необхідно визначити, для чого вам потрібна мішень. Якщо ви новачок у стрільбі, можна розглянути типові мішені, які дозволяють проводити тренування на точність та координацію рухів. Для більш специфічних видів стрільби, таких як мисливська або військова, потрібні спеціалізовані мішені, які можуть мати форму тварини або конкретні зони для цілей.

Далі необхідно визначити тип зброї, яку ви збираєтесь використовувати. Мішені можуть бути розроблені для конкретних типів зброї, наприклад, для карабінів або пістолетів.

Також важливо врахувати рівень навичок стрільця. Якщо ви новачок, краще почати з простіших мішеней, а потім поступово переходити до складніших. Якщо ви вже маєте досвід у стрільбі, можна розглянути варіанти зі спеціальними функціями: такі, як мішені з зонами, що дозволяють зробити тренування більш реалістичним.

Не менш важливим фактором є бюджет. Мішені можуть мати різні ціни, залежно від їхньої якості та функціональності. Необхідно знайти баланс між якістю та ціною, щоб вибрати мішень, яка підходить саме для вас. Найчастіше це одноразові паперові варіанти: недорогі та ефективні.

Крім цих факторів, важливо вибирати мішені від перевірених виробників з хорошою репутацією. Це забезпечить якість та надійність продукції, а також безпеку під час тренувань.

Завжди слід дотримуватися правил безпеки при використанні мішеней для стрільби. Ніколи не допускайте зброю до дітей, не здійснюйте стрільбу у заборонених місцях та завжди носіть захисні окуляри та тактичні навушники.

Мішені для стрільби, які мотивують та покращують влучність

Мішень для прицільної стрільби з карикатурним зображенням путіна або шойгу має досить нестандартну форму, що дозволяє проводити складніші вправи та тренування. Також вона має чітке маркування, яке дозволяє стрільцю оцінити якість та точність своєї стрільби. Ну зображення ворогів України мотивує на більш старанні тренування й точні влучання.

Наші паперові мішені для стрільби є важливим елементом тренувального процесу для будь-якого стрільця. Вони дозволяють розвивати навички та майстерність, підвищувати точність та ефективність. Купуйте недорогі варіанти з доставкою по Україні.

Про автора

admin administrator