Чим займається Іван Омеляненко

Авторadmin

Чим займається Іван Омеляненко

Зміст:

Бібліотека української керамології

Національний музей-заповідник українського гончарства пропонує придбати унікальні керамологічні й народознавчі видання наукового видавництва «Українське Народознавство».

Метка Людмила. Василь Омеляненко та Іван Білик: міф про учнівство // Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2019. – С.88-93.

Про творчі досягнення майстрів опішнянського декоративного зооморфного посуду Василя Омеляненка й Івана Білика. На основі аналізу публікацій та спогадів спростовано міф про те, що під час роботи у заводі “Художній керамік” Іван Білик був наставником Василя Омеляненка.

Товари

© Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Смішні речі, якими можна зайнятись з друзями

Проведення часу з друзями – це завжди чудова ідея. Ви створюєте чудові спогади разом і стаєте ближчими один до одного!

✍️ 18 жовтень 2021 р.

Ви шукаєте веселощів, які можна зробити зі своїми друзями? Якщо так, то ця стаття чудово підійде вам! Є багато речей, які ви можете робити на вулиці зі своїми друзями.

Продовжуйте читати нижче, щоб побачити список 43 різних видів діяльності, якими можна займатися з друзями! Тільки уявіть собі, ви можете зробити це все з друзями в найкоротші терміни!

Чудові ідеї для справ, які можна зробити зі своїми друзями

Проведення часу з друзями – це не тільки чудово, тому що це допомагає вам створити спогади, а й через переваги, які це дає.

Ви смієтесь, жартуєте та розповідаєте історії про те, що було раніше. І, звичайно, ви відчуваєте себе впевненіше! Ми всі робимо краще у своїй діяльності, коли знаємо, що поряд з нами хороші товариші! Тож не витрачайте шанс добре провести час з друзями; це одна з найкращих речей!

Що робити з друзями вдома

Якщо ви шукаєте ідеї, якими можна зайнятися зі своїми друзями вдома, ось 10 різних видів діяльності, які можна виконувати вдома. Я сподіваюся, що у вас залишаться приємні спогади з друзями під час виконання цих заходів!

1. Займіться йогою разом!

Сьогодні йога надзвичайно популярна, і це не просто так. Займатися йогою може кожен! Йога чудова з багатьох причин, включаючи той факт, що ви отримуєте фізичні вправи, а також покращуєте своє психічне здоров’я.

Займатися йогою з друзями – це чудово, тому що ви отримуєте задоволення, зберігаючи своє здоров’я. Безпрограшний!

2. Відтворити Правда чи виклик разом

Правда чи виклик – це класична гра, про яку всі знають. Це не тільки весело, але і дозволяє дізнатися більше про своїх друзів та про те, що вони готові робити. Якщо це заняття, яке вас цікавить, спробуйте пограти вдома, перш ніж брати його з друзями!

Якщо ви хочете щось більше схоже на Правда чи виклик, але у форматі, що не є ігровим, спробуйте поставити своїм друзям запитання, на які, на вашу думку, вони не захочуть відповісти.

👉 Тут ви можете знайти 600+ запитань Правда чи виклик!

3. Зробіть вечір вікторини Trivia

Ніч вікторини Trivia – це феноменальна діяльність, якою можна займатись зі своїми друзями. Це можна зробити у безлічі різних форматів, від того, хто найкраще знає один одного, до того, хто найпопулярніший. Якщо ви хочете провести вікторину Trivia, спробуйте провести її вдома, а не виходити на вулицю, щоб не платити за місце!

Якщо ви один влаштовуєте ніч Trivia, будьте готові з великою кількістю закусок та напоїв. Це може стати дуже конкурентоспроможним, і іноді люди не завжди хочуть програвати, тому переконайтеся, що всі залишаються ситими та щасливими!

👉 Ви налаштовані на деякі запитання Trivia? Тут ви можете знайти 100+ запитань та відповідей Trivia!

4. Вигадуйте нові танцювальні рухи

Незалежно від того, чи ви самі, чи з друзями, складати танцювальні рухи разом – це маса веселощів. Це чудовий спосіб спробувати щось нове і побачити, які кроки ви можете придумати!

Якщо ви хочете займатись цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую виділити час, коли всі не зайняті. Переконайтесь, що у кожної людини також є свій простір для танців! Щоб зробити речі цікавішими, ви можете або придумати рутину, або зробити це викликом, коли кожна людина повинна скопіювати рухи попередньої людини.

5. Грайте разом у Шарада

Шарада – це класична вечірка, яку кожен повинен знати та грати хоча б раз у житті. Це не тільки весело і весело, але і дозволяє краще пізнати своїх друзів.

Якщо ви хочете пограти в Шарада зі своїми друзями, спробуйте грати в творчій обстановці, наприклад у вітальні або на порожній автостоянці. Якщо ви кудись виходите, виділіть трохи часу і переконайтесь, що всі готові, коли ви повернетесь!

Я сподіваюся, що ці сім чудових справ, які можна зробити зі своїми друзями, дадуть вам натхнення для того, що робити з друзями. Якщо у вас є ще що додати чи поради, дайте коментар нижче!

👉 Якщо ви хочете дізнатися більше про гру, обов’язково ознайомтеся з нашою Стаття про Шарада!

6. Спекти торт

Випічка на кухні з друзями – чудовий спосіб провести з ними час. Якщо ви дійсно захоплені випічкою, ця гра може бути ідеальною для вас!

Якщо ви хочете займатись цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую переконатися, що кожен має своє завдання, щоб ніхто не був перевантажений. Таким чином, кожен може проявити творчість у виконанні свого завдання, і ви також швидше з’їсте торт!

Пам’ятайте, що не дозволяйте маленьким дітям допомагати з приготуванням їжі, тому що вони можуть легко обпектися або порізатися. І переконайтеся, що всі миють руки перед тим, як приступити до випікання!

7. Відтворити Я ніколи не

Ця гра дуже проста. Щоб відтворити Я ніколи не, хтось повинен почати зі слова “Я ніколи не …”, а потім закінчити своє речення чимось, що вони ніколи раніше не робили.

Наприклад, ви можете сказати “Я ніколи не був у іншій країні”. Після цього інші гравці повинні скласти картку, якщо вони виконали щойно названу діяльність. Якщо вони цього не роблять, їм нічого не потрібно робити, і їх черга пропускається.

Переможцем оголошується той, хто першим позбудеться всіх своїх карт!

👉 Тут ви можете знайти 150+ заяв Я ніколи не

8. Створіть музику разом

Якщо у вас є музичні здібності, спільне створення музики – це чудовий спосіб допомогти один одному рости і весело проводити час. Навіть якщо вам не здається, що ви музично талановиті, ви можете бути здивовані, наскільки у вас є талант!

Створення музики з друзями може бути дуже корисним досвідом. Ви краще пізнаєте смаки та особистості один одного, а також побачите, наскільки ви можете бути творчими.

Якщо ви хочете займатись цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую вибрати жанр, який усім відомий і подобається. Ви можете легко провести цілий день, гуляючи разом!

9. Відтвори 20 питань

У цю гру можна грати з будь -якою кількістю людей. Грати також дуже просто! Все, що вам потрібно – це ваш мозок та інша людина.

20 запитань – це програма «Розмова -початківець», яка ідеально підходить для того, щоб краще познайомитись з кимось. Це все про те, щоб задавати та відповідати на запитання. Тож відкрийся і пізнай друзів!

👉 Якщо ви хочете пограти в цю гру, перейдіть за цим посиланням, щоб дізнатися все про 20 питань!

10. Грати в карткові ігри

Ви любите карткові ігри? А як щодо ваших друзів? Якщо так, то організація події з картковою грою може бути ідеальною для всіх вас!

Гра в карти – відмінне заняття, тому що його легко організувати. Просто пам’ятайте, що це може бути нудним, якщо люди погано працюють, тому тримайте ставки низькими!

Я рекомендую переглянути деякі настільні ігри або грати в карти під час планування цієї діяльності. Тільки пам’ятайте, що чим більше залучено друзів, тим важче буде всім весело провести час!

👉 Дотримуйтесь цього шляху для найкращі ігри з питтям карт всіх часів!

Що робити з друзями на вулиці

Проведення часу з друзями на вулиці – чудовий спосіб весело провести час та дослідити околиці. З друзями на вулиці так багато унікальних справ.

Якщо ви шукаєте натхнення у тому, що робити з друзями на вулиці, не дивіться далі. Ось список 10 різних видів діяльності, які ви можете спробувати з друзями на вулиці!

1. Зробіть поле для міні-гольфу у своєму дворі

Міні-гольф-це дуже невимушена діяльність, особливо якщо ви просто проводите час з друзями. Вам не обов’язково добре грати в гольф, і ви навіть можете зробити своє поле для міні-гольфу таким екстравагантним, як вам заманеться.

Це заняття не тільки задоволення для вас та ваших друзів, а й чудова можливість для творчості! Зробіть курс максимально божевільним і дурним.

2. Вирушайте у піші прогулянки, щоб весело провести час

Піші прогулянки-це легка діяльність, яка сподобається кожному. Це добре для вас фізично і психічно, оскільки воно змушує ваше тіло рухатися, але також дозволяє перебувати на природі з друзями. Якщо це заняття, яке вас цікавить, сплануйте похід з друзями і вирушайте!

Це не обов’язково повинен бути великий, довгий похід. Це може бути коротко і солодко, а може бути просто прогулянка лісом. Справа в тому, що ви знаходитесь на вулиці і отримуєте певну фізичну активність.

Якщо піші прогулянки – це не ваша справа, але ви все ще хочете займатися фізичними заняттями з друзями, ще одна чудова ідея – це покататися на велосипеді! Катання на велосипеді – це веселе заняття з друзями, і ви навіть можете піднятися на велосипеді на пагорб або два, якщо хочете потренуватися в.

3. Відправляйтеся в подорож на якісний час

Подорож – одна з найкращих речей, які можна зробити зі своїми друзями. Це дозволяє проводити багато цікавих заходів, розмов, ігор тощо.

Незалежно від того, чи плануєте ви подорож автомобілем чи літаком, поїхати далеко з дому з друзями – це неймовірний досвід, який сподобається кожному!

4. Пограйте в баскетбол або інші ігри на свіжому повітрі

Якщо ви дійсно захоплюєтесь спортом, грати з друзями – це чудовий спосіб весело провести час і залишатися у формі. Це також чудово зробити, якщо ви намагаєтесь слідувати розпорядку професійних спортсменів!

Заняття спортом – це чудовий спосіб зв’язку з друзями, тому що це змушує вас працювати разом і навчитися спілкуватися один з одним. Якщо ваші друзі не захоплюються спортом, не хвилюйтесь! Ви також можете пограти в баскетбол або в інший вид спорту самостійно.

Просто зробіть це безпечно і не постраждайте!

5. Зробіть кемпінг

Кемпінг став набагато популярнішим серед дорослих! Людям, які йдуть у похід, часто доводиться готувати їжу на відкритому вогні або спати в наметах. Я рекомендую вибрати цей вид діяльності, якщо вважаєте, що буде цікаво спробувати щось нове з друзями.

Якщо ви хочете здійснити подорож у кемпінг, я рекомендую спробувати де -небудь нове або де -небудь, де ви були раніше. Тільки пам’ятайте, що деяким людям не подобається на свіжому повітрі так само, як іншим, тому краще зайнятися тим, що сподобається всім!

6. Складіть карту свого міста

Склавши карту свого міста, ви зможете побачити багато його частин, про які ви навіть не підозрюєте! Якщо ви підете з кількома друзями або зробите для них якісь карти, кожен зможе дізнатися більше про своє місто.

Якщо ви хочете займатись цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую це робити на довгих поїздках з друзями або на прогулянках. Спробуйте скласти різні карти однакових місць і подивіться, яка з них точніша!

7. Зайдіть в аквапарк

Аквапарки – це дуже весело, і кожен повинен ходити хоча б раз у житті! Можливо, у вас немає грошей, можливо, ви ніколи цього не робили – незалежно від вашої причини, я настійно рекомендую аквапарки.

Якщо ви збираєтесь поїхати з друзями в аквапарк, переконайтеся, що ви всі одягнені відповідно і будьте готові до величезного задоволення! Аквапарки чудові, тому що вони включають багато речей, таких як басейни, атракціони та гірки.

8. Випийте каву на побачення

Кава з одним або кількома друзями – це чудовий спосіб наздогнати їх! Зустрічі на каві також ідеально підходять для обговорення важливих речей, таких як ваше спільне майбутнє.

Якщо ви хочете виконати цю діяльність зі своїми друзями, я рекомендую запросити всіх людей, з якими ви зустрічаєтесь заздалегідь, щоб усі знали, коли і куди їм слід піти.

9. Перейдіть до Drive-In-Movie

У той час, Drive-In-Movie були дуже популярні, тому що вдома нікого не було. Проте сьогодні вони стають менш відомими.

Чи не хотіли б ви спробувати щось нове зі своїми друзями? Оренда проектора або заняття на вулиці ідеально підходять для початку!

Головне при переході на Drive-In-Movie – це чудовий час для початку розмов. Якщо ви нервуєтесь розмовляти з друзями, це заняття буде ідеальним, щоб допомогти розбити кригу!

10. Зробіть капсулу часу

Планувати цю діяльність трохи складніше, але вона може бути дуже корисною. Капсула часу – відмінна ідея, якщо кожен хоче згадати спільний рік!

Виготовлення капсули часу вимагає багато праці та зусиль. Якщо ви хочете допомогти організувати цю діяльність, я рекомендую спробувати такі речі, як переконатися, що люди мають усі необхідні приналежності, і щоб всім було весело! Ми всі переживаємо один рік, але кожен переживаємо різні речі.

11. Приєднуйтесь до гумористичного клубу

У вас є смішний друг, який любить жартувати людей? Можливо, у вас є друг, який заводить своїх друзів, коли вони щасливі?

Приєднання до гумористичних клубів – відмінне заняття для тих, у кого є сильне почуття гумору. Просто пам’ятайте, що деяким людям не подобається, коли їх висміюють, тому краще бути обережним під час виконання цієї діяльності.

Що робити з друзями вночі

Вночі небо – це межа! Ви можете піти подивитися виставу, відвідати подію або просто залишитися вдома і погуляти.

Вирішувати, що робити вночі, – це велика частина веселощів з друзями, тому що є так багато речей, з яких можна вибрати. Ось кілька ідей для вас, якщо ви шукаєте, що робити з друзями вночі.

1. Прогуляйтеся вночі

Незалежно від того, прогулюєтесь ви своїм районом або їдете в інше місто, нічна прогулянка – це дивовижний досвід. Це спокійно і дозволяє проводити цікаві розмови з друзями.

Якщо ви хочете займатись цією діяльністю зі своїми друзями, переконайтеся, що хтось принесе ліхтарик, щоб усі бачили, куди вони йдуть! Нічна прогулянка не вимагає багато, крім зручного взуття.

2. Спробуйте 5 Second Battle

5 Second Battle – це весела вечірка, у яку ви можете пограти зі своїми друзями. Це просто, легко навчитися грати і дозволяє безліч сміху.

Якщо ви ніколи раніше не грали в цю гру або не знаєте, що це таке, рекомендую пограти з друзями! Найкраще в 5 Second Battle – це те, що його можна грати практично будь -де, від вітальні до ванної кімнати.

👉 Хочете дізнатися більше про гру? Прочитайте цю статтю про 5 Second Battle!

3. Організуйте вечір кіно

Перш ніж потрапити в театри і витратити гроші, спробуйте подивитися фільм з друзями, щоб побачити, чи варто його подивитися. Ви також можете спробувати орендувати або купити DVD заздалегідь, щоб знати, у що ви потрапляєте.

Якщо ви хочете провести якісний час зі своїми друзями, я рекомендую переконатися, що всі раніше бачили фільми, щоб ви могли пропустити більшість діалогів і перейти до всіх хороших частин. Спробуйте провести гру «вгадай цитату», щоб зробити речі ще цікавішими!

4. Грати разом Що б ти обрав

Що б ти обрав – це чудова гра, у яку ви можете грати зі своїми друзями, коли вам нудно. Дуже весело і дуже цікаво почути, що люди вибрали б у певних ситуаціях.

Якщо ви хочете займатися цим заняттям зі своїми друзями, переконайтесь, що всі вміють грати (хоча це не надто складно). Найкраще в Що б ти обрав – це те, що на нього можна грати різними способами, і не існує лише одного встановленого способу гри.

👉 Тут ви можете дізнатися більше про гру та 500+ заяв Що б ти обрав для вашого ігрового вечора!

5. Організуйте вечір настільних ігор

Настільні ігри ідеально підходять, якщо ви хочете весело провести час з друзями! Найкраще в настільних іграх те, що існує так багато різних видів. Ви можете вибрати один смішний або цікавий сюжет, вибір за вами!

Якщо ви хочете пограти в цю гру зі своїми друзями, я рекомендую вибрати настільну гру, про яку ви всі чули раніше. Таким чином, кожен знатиме, як грати в гру, не досліджуючи її!

👉 Перегляньте цю статтю для деяких моторошні настільні ігри для вашого ігрового вечора!

6. Поділіться своїми мріями

Ділитися своїми мріями з друзями – це чудовий спосіб зв’язатися з ними. Якщо вас усіх цікавить одне і те ж, чому б не поговорити про це?

Якщо ви хочете займатися цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую спочатку поділитися своєю особистою мрією. Найголовніше, коли ви ділитесь своїми мріями, це те, що кожен повинен відчувати себе комфортно, поки це робить. Не тисніть на них!

7. Зробіть танцювальну вечірку

Танцювальні вечірки так весело проводити з друзями! Це також чудовий спосіб провести час наодинці, перебуваючи в оточенні людей.

Якщо ви хочете зайнятися цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую переконатися, що всі заздалегідь знають слова пісень. Таким чином, нікому не буде нудно танцювати наодинці, поки інші сидять і дивляться!

8. Організуйте вечори відкритих мікрофонів

Чи є у вас такий талановитий друг, як Taylor Swift? Може, хтось такий смішний, як Джим Кері? Якщо так, вечори з відкритим мікрофоном ідеально підходять для того, щоб продемонструвати свої вміння!

Ця діяльність може бути дуже вимогливою. Якщо ви хочете допомогти організувати вечір відкритого мікрофона, я рекомендую допомогти у таких справах, як облаштування зони або зателефонувати людям, які хочуть взяти участь. Головне в організації вечорів відкритих мікрофонів – це забезпечити всім почуття безпеки та щастя протягом усього досвіду.

9. Сходіть у кінотеатр

Ходити з друзями в кінотеатр – це цікавий спосіб провести день. Ви можете вибрати те, що хочете подивитися, або вибрати фільм, який усі хочуть подивитися разом!

Якщо ви хочете займатися цим заняттям зі своїми друзями, я рекомендую вибрати те, що сподобається кожному. Ніхто не любить залишатися осторонь, а інші сміються над фільмом, який вони не розуміють.

10. Організуйте костюмоване свято

Що, якби я сказав вам, що ви можете носити костюм, і ваші друзі повинні здогадатися, хто ви? Звучить досить весело, правда? Якщо у вас багато молодих братів і сестер, обов’язково запросіть також свої сім’ї.

Організація костюмованої вечірки може бути дуже складною, оскільки вимагає багато часу та зусиль. Якщо ви хочете спланувати цю діяльність, я рекомендую допомогти там, де це необхідно, щоб кожен міг насолоджуватися!

Що робити з друзями, коли нудно

Для чудового проведення часу з друзями я рекомендую спробувати один із цих видів діяльності. Головне в цих заходах – вони не надто вимогливі. Всі вони дуже прості і зрозумілі! Насолоджуйтесь і чудово проведіть час!

1. Відвідайте музей чи картинну галерею

Оглядати галереї не тільки весело, але й якщо у вашій групі є творчі особи, їх також можна звільнити від творчих завдань. Наприклад, малювати зображення певних об’єктів у галереї або дивитися на картини та малювати їх самостійно.

У багатьох музеях також є такі речі, як ігри, головоломки або цікаві факти про те, що ви бачите. Якщо у них немає особливої діяльності, просто поділіться своїми почуттями щодо чудових творів мистецтва!

2. Відвідайте притулок для тварин

Притулки для тварин – чудове місце для відвідування з друзями. Під час цієї одноденної подорожі ви зможете побачити багато тварин, і якщо ви усиновите її, це стане чудовим доповненням для сім’ї.

Якщо ви плануєте займатися цією діяльністю зі своїми друзями, спробуйте побувати в невеликих групах або парах, щоб ви могли пограти з усіма тваринами. Таким чином, ви та ваші друзі можете по черзі грати з усіма тваринами, навіть якщо є велика група.

3. Відтворити Хто найімовірніший

Ця гра чудова, якщо ви хочете посміятися і дізнатися цікаві факти про своїх друзів! Щоб пограти у цю гру, спочатку потрібно прочитати твердження, яке починається фразою «Хто швидше за все…”

Наприклад: “Хто, швидше за все, стане королевою драми?” Тоді ви та ваші друзі вирішуєте, хто з вашої групи, швидше за все, стане королевою драми.

4. Проявіть творчість із декоративно -прикладним мистецтвом

Декоративно -прикладне мистецтво – це чудовий спосіб провести час з друзями! Навіть якщо ви не вважаєте себе художником, кожен може отримати задоволення від пошуку нових способів самовираження.

Якщо ви хочете займатися цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую кожній людині принести свої запаси, щоб усі ви могли бути універсальними. Таким чином, вам також буде цікавіше вибирати свої матеріали!

Просто пам’ятайте про безпеку і не нашкодьте художнім товарам, якими користуються всі!

5. Спробуйте разом нову їжу

Спробувати нові страви зі своїми друзями завжди так весело! Їжа також може стати чудовим досвідом з’єднання.

Якщо ви хочете займатися цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую вибирати важко підготовлені продукти, щоб кільком людям було простіше допомогти. Таким чином, усі залучаються до процесу!

Головне, коли ви займаєтесь цією діяльністю, – це заздалегідь усвідомити, у що вони впадають. Якщо хтось не любить гостру їжу, це може бути не найкращим вибором для нього!

6. Змішайте разом коктейлі

Існує так багато чудових коктейлів, що неможливо було б спробувати їх усі самостійно. Якщо ви хочете займатися цим заняттям зі своїми друзями, я рекомендую вибрати щось легке для пиття, а також щось складне. Таким чином, ніхто не набридне, намагаючись змішувати різні інгредієнти разом!

Головне, що потрібно пам’ятати про цю діяльність, – це те, що ви повинні пити відповідально. Алкоголь та водіння погано поєднуються, тому переконайтеся, що у кожного є призначений водій або таксі, яке доставить їх додому!

7. Приєднуйтесь до книжкового клубу

Приєднання до книжкового клубу – це дивовижний спосіб тримати розум активним. Це також чудовий спосіб познайомитися з новими людьми, поділившись своєю любов’ю до читання!

Якщо ви хочете займатись цією діяльністю зі своїми друзями, я рекомендую вибирати книги, які цікавлять усіх. Таким чином, кожен зможе долучитися до розмови більше!

8. Поділіться своїми хворобливими почуттями

Якщо вам коли -небудь здавалося, що ніхто не розуміє, що ви відчуваєте, ця діяльність ідеально підходить вам! Коли я говорю про те, щоб поділитися своїми хворобливими почуттями, я не маю на увазі поділитися усіма ними. Ніхто не повинен знати, скільки болю у вашому житті. Просто поділіться однією річчю, яка відчуває, що вона розриває ваші серця.

Під час цього заняття я рекомендую спробувати знайти срібну підкладку. Навіть коли речі виглядають найтемнішими, завжди є якийсь вихід із темряви, будь то хтось, хто тебе любить, або новий життєвий досвід.

9. Вивчіть чарівні трюки

Я знаю, що магія призначена для дітей, але чи знаєте ви, що вона може бути цікавою і для дорослих? Легко навчитися творити чарівні трюки зі своїми друзями. Все, що вам знадобиться, – це трохи зусиль!

Головне в магічних трюках – навчитися їх виконувати. Щоб стати дивовижним у чомусь, що здається неможливим, потрібно багато практики, тому не здавайтесь, якщо ви не ідеальні з самого початку!

10. Розпочніть веселий проект разом

Що ви думаєте про написання книги? Або орендувати вечірній автобус? А може навіть створити групу?

Незалежно від того, що ви вирішите зробити, я можу гарантувати, що вам і вашим друзям буде разом і вам буде цікаво і весело. Просто переконайтесь, що всі під час планування цієї діяльності перебувають на одній сторінці, інакше все може розвалитися!

Головне, розпочинаючи новий проект зі своїми друзями – це не повинно нікому зашкодити. Навіть якщо ви починаєте бізнес, переконайтесь, що всі знають, що відбувається, перш ніж будь -що стане офіційним!

11. Пишіть разом веселі історії

Коли я говорю писати оповідання, я не маю на увазі чудову літературу. Це можуть бути просто веселі та дурні історії про що завгодно! Якщо ви не фантастичний письменник, це нормально, тому що ніхто інший!

Ця діяльність не потребує зосередження на заробленні грошей або прославленні; це може бути просто те, що люди можуть робити разом. Головне в написанні історій – це те, що з ними потрібно весело проводити час! Не сприймайте це занадто серйозно, інакше ніхто не захоче займатися цією спільною діяльністю дуже довго.

12. Орендуйте вечірній автобус

Ви хочете мати можливість танцювати та пити, де б ви не були? Можливо, вам просто потрібен спосіб повернутися додому після довгої веселої ночі!

Отримати вечірній автобус – відмінна ідея, якщо кожен, хто збирається, хоче зробити те ж саме. Найголовніше в отриманні вечірки – це те, що це може бути дуже дорого, але воно того варте, якщо це покращить досвід кожного!

Я рекомендую подивитися на деякі під час планування цієї діяльності. Просто пам’ятайте, що незважаючи ні на що, занадто сильна вечірка може втомити вас і поранити серце. Тому не робіть нічого, що, на вашу думку, зашкодить вам чи комусь іншому!

👉 Потребує більшого вечірки? Перейдіть за цим посиланням або перевірте 9 веселих ігор, в які можна грати, коли нудно!

Як привчити себе до тренувань? Ось 17 способів від біолога Деніела Лібермана, що зроблять спорт веселішим та приємнішим

«Фізичні вправи можуть дарувати більше втіхи та веселощів. Але не обманюймо себе та інших. Попри всі наші зусилля зробити вправи приємнішими, перспектива таких занять зазвичай видається менш бажаною і менш комфортною, ніж сидіння на місці», – пише гарвардський професор біологічних наук Деніел Ліберман у книжці «Фізична (не)активність»

📝 В день народження Тараса Шевченка даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SHEVCHENKO тільки 9-11 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ліберман – досвідчений спортсмен-аматор. Але навіть йому перед тренуванням щоразу доводиться перемагати інстинкти, що вимагають не робити вправ, а залишитись вдома та перепочити. Після тренування він завжди радий, що пішов на спорт, але раз за разом йому треба себе переконувати.

І Ліберман у цьому не одинокий. Ми віримо, що фізична активність важлива для здоров’я та довголіття, втім змусити себе ходити на тренування та не пропускати їх для багатьох дуже складно. На думку гарвардського професора, справа в тому, що ми насправді не вважаємо спорт ані чимось необхідним, ані веселим.

Forbes публікує скорочений уривок із «Фізичної (не)активності», що вийшла в українському перекладі у видавництві «Лабораторія» влітку 2021-го, у якій Ліберман пропонує способи перехитрити себе та побудувати стійку мотивацію до тренувань.

– Якщо ми хочемо ефективно пропагувати фізичні вправи, необхідно розібратися з проблемою, яка звучить так: добровільна фізична активність задля здоров’я та хорошої фізичнної форми – химерна, сучасна й необов’язкова поведінка. Подобається нам це чи ні, але тихенькі голоси в наших головах допомагають нам уникати фізичних навантажень, коли вони не є ані необхідними, ані веселими. Тож перегляньмо обидві ці особливості з еволюційно-антропологічної точки зору.

По-перше, необхідність. Усім відомо, що спорт корисний, тому займатися треба більше. Багато хто з неспортивних людей відчуває розчарування або смуток, а настирливі екзерцисти, які хизуються своїми спортивними досягненнями, навряд чи покращують ситуацію, коли нагадують, що треба бігати, ходити на довгі прогулянки, відвідувати тренажерку й підійматися не на ліфті, а сходами. Частина проблеми – в різниці між «слід» і «треба». Я знаю, що мені слід займатися спортом, щоб підвищити ймовірність здоровішого, щасливішого, довшого життя з меншим обмеженням дієздатності. Але є безліч серйозних підстав для того, щоб мені не треба було займатись. Власне, цілком очевидно, що можна вести доволі здоровий спосіб життя і без фізичних вправ. Як засвідчать дональди трампи цього світу, 50 відсотків американців, які майже не виконують фізичних вправ, не приречені на передчасне склеювання ластів. Безумовно, недостатній обсяг фізичної активності підвищує їхні шанси мати серцеві захворювання, діабет та інші хвороби, але більшість цих захворювань зазвичай не розвиваються до середнього віку, та й тоді вони часто певною мірою піддаються лікуванню. Попри те що понад 50 відсотків американців рідко займаються спортом або й узагалі ніколи ним не займаються, середня тривалість життя в країні становить близько 80 років.

Фізичні вправи не тільки не потрібні за своєю суттю. Сучасний механізований світ усунув інші раніше необхідні форми фізичної активності, що не належать до категорії вправ. Я можу легко проживати день за днем, жодного разу не відчувши прискореного серцебиття і не спітнівши. Я можу поїхати на роботу на машині, піднятися на ліфті на поверх свого офісу, провести день у кріслі, а потім поїхати додому. Я регулярно роблю хатні справи, що раніше були такими трудомісткими: добування води та їжі, приготування вечері й прання білизни – майже без зусиль. Часто для цього потрібно лише натиснути на кнопку або повернути кран. Я навіть можу купити робота, щоб пилососив мені підлогу. Ці пристрої для економії зусиль іноді зневажливо називають декадентськими та розбещувальними, але вони популярні, бо насправді ми від них фанатіємо.

Вправи не лише непотрібні. Вони крадуть наш дорогоцінний час, який ми могли би присвятити іншим, більш пріоритетним видам діяльності. Мені пощастило, що до роботи недалеко їхати, а графік гнучкий, тому я майже завжди можу знайти час на пробіжку або заскочити додому, щоб вигуляти собаку. Однак багато моїх друзів їздять на великі відстані, сидяча офісна робота в них фіксована й триває годинами, а ще вони мають інші трудомісткі зобов’язання, зокрема догляд за дітьми та літніми людьми. Парадоксально, але вперше в історії заможніші люди мають більше фізичної активності, ніж бідні, які працюють. Коли вільного часу обмаль, додаткові навантаження на зразок фізичних вправ переносять на вихідні, а потім через утому, що накопичилася за тиждень, може бути важко зібратися на силі й позайматися спортом. Коли людей запитують, що їм заважає займатися спортом, майже завжди основною перешкодою називають брак часу.

І ось тут на сцену виходять веселощі. Нестача часу може викликати стрес, але навіть найбільш заклопотані люди, яких я знаю, примудряються знаходити час на те, що їм подобається або здається корисним: дивитися телевізор, блукати в інтернеті чи пліткувати. Я підозрюю, що мільйонам неспортивних людей вдалося б поставити вправи на вище місце в списку пріоритетів, якби вони вважали це заняття приємнішим. Але для них вправи часто бувають обтяжливими як емоційно, так і фізично. Ці негативні реакції, мабуть, є стародавньою адаптацією. Як і більшість організмів, нас відібрали для того, щоб насолоджуватися сексом, харчуванням та іншими видами поведінки, корисними для нашого репродуктивного успіху, і не любити таку поведінку, як дотримання посту, яка не допомагає нам мати більше дітей. Якби нашим предкам з кам’яної доби здавалася неприємною якась фізична активність, як-от необов’язкові пробіжки на вісім кілометрів, вони не тринькали б цінну енергію, яку можна використати для розмноження.

Як зробити вправи веселішими?

Найменш веселим досвідом фізичних вправ у моєму житті був Бостонський марафон 2018 року. Я знаю, це хвалькувато й безглуздо (як марафон може бути веселим?), але, будь ласка, наберіться терпіння, бо умови того дня були такими жахливими, що ілюструють важливий момент. Погода в Бостоні наприкінці квітня часом хороша, іноді прохолодна, іноді тепла, а іноді дощова. Але ураганний північно-східний вітер, який налетів на Бостон того дня, був надзвичайно жорстоким. До 10:00 ранку, коли почався забіг, дощ лив годинами безперестанку, температура була кілька градусів вище нуля за Цельсієм, і невблаганний лютий зустрічний вітер дмухав зі швидкістю до 56 кілометрів на годину. У нормі ні за які гроші я б не пішов бігати в таку мерзенну погоду. А коли я, мов одержимий, щохвилини перевіряв прогноз перед забігом, то подумував залишитися вдома, попри багатомісячну підготовку. Однак у день забігу я намастив усе тіло вазеліном, одягнувся в кілька водонепроникних шарів, під дві шапки піддів шапочку для душу, натягнув буцімто водонепроникні рукавички, обгорнув взуття поліетиленовими пакетами, щоб не намокло ще до старту, і немов лемінг, сів на автобус у центрі Бостона, щоб поїхати аж до містечка Гопкінтон, де починається забіг.

Сцена в Гопкінтоні нагадала мені один з тих фільмів, де солдати сидять в окопах перед битвою в Першій світовій війні. Стадіон у старшій школі, де бігуни чекають старту, перетворили на болото двадцять п’ять тисяч змерзлих, мокрих і нещасних марафонців. Перед змаганнями я завжди нервуюся – суміш передчуття, тривоги та хвилювання, – але цього разу тривожився. Як мені повернутися додому без переохолодження?

Наступні 42 кілометри були жахливими. Часом зустрічний вітер і дощ були такими сильними, що було важко зробити крок уперед. Кожен крок у розкислому взутті жвакав, наче слон ступав, а кожен сантиметр мого тіла здавався відсирілим. За кілька кілометрів я вирішив, що є тільки одна причина бігти далі, попри зливу, калюжі та неослабний вітер. То був найшвидший спосіб дістатися додому й не замерзнути ще більше. Моїм головним стимулом перетнути фінішну пряму було бажання якнайшвидше заповзти в ліжко, щоб зігрітися. І саме так я вчинив.

Упродовж наступних кількох днів, одужуючи тілесно та психічно, я міркував про те, чому я та двадцять п’ять тисяч інших божевільних побігли в цю бурю. Якби моєю метою було просто пробігти 42 кілометри, я міг би зачекати до наступного дня й насолоджуватися майже ідеальною погодою. На думку спадає тільки одне пояснення. Я побіг із соціальних причин. Як солдат у бою, я був не сам – я був частиною колективу, який робив щось важке разом. Бостонський марафон – шанована традиція з 1897 року. І відтоді як терористи напали на бігунів 2013 року, він став ще значущішим. Я відчував, що біжу не тільки заради себе, а й заради інших, зокрема й сотень тисяч глядачів, які відважно вийшли в бурю, щоб нас підбадьорити. І нарешті, хоч як ганебно це визнавати, я побіг, бо не хотів зазнати соціального несхвалення, яке виникає через боягузтво чи відмову. Тиск з боку однолітків – потужний мотиватор.

І в цьому проявляється важлива мораль щодо того, чому ми займаємося спортом. Оскільки фізичні вправи за визначенням не є необхідними, ми переважно виконуємо їх заради емоційних або фізичних винагород. І того жахливого квітневого дня 2018 року єдина винагорода була емоційною – пов’язаною із соціальною природою події.

Я думаю, що є глибше еволюційне пояснення, чому майже кожна книжка, сайт, стаття та подкаст про те, як стимулювати до фізичних вправ, радить це робити в групі. Люди – надзвичайно соціальні істоти. Ми більше, ніж будь-який інший вид, співпрацюємо з незнайомцями. Раніше ми полювали й збиралися разом, і досі ділимося їжею, притулком та іншими ресурсами, допомагаємо одне одному виховувати дітей, б’ємося і граємо разом. У результаті природний добір спрацював так, щоб ми із задоволенням займалися активністю в групах, допомагали одне одному і надавали значення тому, що про нас думають інші.

Фізична активність, подібна до вправ, – не виняток. Коли ми боремося з утомою чи браком уміння, то заохочуємо й допомагаємо одне одному. Коли досягаємо успіху, хвалимо одне одного. А коли думаємо покинути все, то перебування в групі може нас стримувати. Мої найважчі тренування завжди були в групах, і я часто приходив на пробіжку чи тренування тільки тому, що раніше домовився про зустріч з другом. Авжеж, вправи бувають приємними і без спілкування. Прогулянка на самоті чи біг можуть бути медитативними, а тренування під подкасти або телевізор у тренажерному залі (виразно сучасне явище) допомагає відволіктись. Але для більшості людей займатися спортом з іншими приємніше з емоційної точки зору.

Вправи також можуть подарувати нам добре самопочуття, що додає нам приємності. Після хорошого тренування я відчуваю загострення чуттів, ейфорію, спокій і відсутність болю – все це одночасно дуже нагадує стан після вживання опіоїду. Насправді ж природний добір таки запозичив цю наркодилерську стратегію, тому наш мозок виробляє неабиякий коктейль фармацевтичних засобів, які змінюють настрій у відповідь на фізичну активність. Чотири найважливіші ендогенні препарати – це дофамін, серотонін, ендорфіни й ендоканабіноїди, але класична помилка еволюційного проєктування в тому, що ними переважно винагороджуються люди, які вже й так є фізично активними.

То що нам робити – як суспільству загалом і як індивідам зокрема? Як зробити вправи веселішими та кориснішими, особливо якщо ми не в формі?

Насамперед припинімо вдавати, що вправи обов’язково дарують задоволення, особливо тим, хто не звик займатися спортом. Якщо ви підходите під цей опис, розпочніть з вибору вправ, які вам найбільше подобаються або не подобаються найменше. Так само важливо придумати, чим зайняти свій розум під час занять – це можуть бути інші справи, які вам імпонують. Такий спосіб відволіктися щонайменше допоможе зробити вправи менш неприємними. Ось деякі рекомендовані розумні методи зробити вправи цікавішими (або менш нецікавими):

• Будьте соціальними: займайтеся з друзями, групою чи хорошим кваліфікованим тренером.

• Розважайтеся: слухайте музику, подкасти чи аудіокнижки або дивіться кіно.

• Займайтеся надворі в красивому середовищі.

• Танцюйте або займайтеся спортом та іграми.

• Оскільки різноманітність дарує насолоду, експериментуйте, поєднуючи різні види вправ.

• Визначайте собі реалістичні цілі — на час, а не на результати, щоб не розчаруватися.

• Винагороджуйте себе за вправи.

Якщо вам важко займатися, то корисно буде пам’ятати, як і чому тренування потребують часу, щоб стати приємними або менш неприємними. Оскільки ми не еволюціонували для того, щоб сидіти без діла й бути не в формі, ті адаптації, які викликають відчуття винагороди після фізичної активності й перетворюються на звичку, розвиваються лише після кількох місяців зусиль, необхідних для поліпшення фізичної форми. Повільно й поступово відчуття від фізичних вправ змінюються: від циклу негативного зворотного зв’язку, коли дискомфорт і брак винагороди заважають нам займатися знову, до позитивного циклу, коли вправи вже дають задоволення.

Як зробити так, щоб вправи здавалися необхідними?

Багато років моя подруга намагалася регулярно займатися, але її запалу ніколи не вистачало надовго. Вона пробувала новорічні обіцянки, купувала абонементи в спортзал і складала графіки тренувань. Після кожної нової хвилі зусиль та ентузіазму вона поверталася до сидячого способу життя. Розчарована, вона вирішила спробувати геть інший підхід: батіг замість пряника. Ось як це діяло. Вона переказала веб-сайту StickK.com тисячу доларів, пообіцяла проходити шість кілометрів на день і призначила власного чоловіка офіційним суддею. За кожен тиждень, коли вона не досягала мети, підтвердженої чоловіком, сайт переказував двадцять п’ять доларів Національній стрілецькій асоціації, скандальній організації, яка виступає проти контролю над зброєю в США. За її словами, «було багато днів, коли я не хотіла гуляти, але я себе прокляла б, якби NRA отримала бодай цент. У мене не було вибору». Це подіяло: впродовж року вона жодного разу не пропустила свого завдання – і зрештою таки полюбила ходити пішки.

Як ви ставитеся до примусу? Якщо ви схожі на мене, тоді ви взагалі проти примушування інших. Примушування людей до вправ – це неповага до їхнього права ухвалювати рішення про своє життя. Це порушує золоте правило. Так само як я маю право не приймати вітаміни, не їсти овочів чи не чистити зуби ниткою, я маю право не займатися спортом.

І все ж є кілька однозначних винятків з принципу нікого не змушувати до фізичних вправ. Одним з винятків є такі люди, як працівники МНС і солдати, чиї професії вимагають певного рівня підготовки. Наприклад, солдати вочевидь повинні займатися, щоб бути сильними й підготовленими до бою. Коли солдати добровільно йдуть на військову службу, то знають, що інструктори зі стройової підготовки кричатимуть на них, вимагаючи робити обов’язкові віджимання, присідання і підтягування та бігати по колу в навчальному таборі для новобранців. Невиконання вправ призводить до покарання. Інший важливий виняток – це діти, яких ми часто змушуємо робити фізичні вправи, бо це для них корисно. Оскільки експерти сходяться на думці, що дітям потрібна щонайменше одна година фізичних вправ на день, від помірних до енергійних, то майже в кожній країні світу наявні обов’язкові уроки фізичної культури в школах. То чому ж примушувати дітей робити фізичні вправи задля їхнього блага можна, а таких дорослих, як я, що не є солдатами чи пожежниками, примушувати неприйнятно?

Попри всі практичні переваги, я проти впровадження обов’язкових фізичних вправ, бо дорослі мають право приймати рішення, що шкодять їхньому здоров’ю. Дилема в тому, що більшість людей, які безуспішно намагаються займатися, насправді хочутьзайматися. Замість того щоб нас ганьбили і звинувачували в неактивності, ми заслуговуємо на співчуття й допомогу в тому, щоб вправи стали необхіднішими. Найприйнятніший спосіб це зробити – зуміти себе примусити за допомогою узгоджених імпульсів і поштовхів.

Імпульси впливають на нашу поведінку без застосування сили, без обмеження вибору і зміни економічних стимулів. Типові імпульси передбачають зміну стандартних варіантів (наприклад, пропозиція відмовитися бути донором органів замість участі в цій програмі) або незначні зміни в середовищі (наприклад, розмістити кориснішу їжу на видноті в салат-барі). Цілком передбачувано, що багатьом людям, які розглядають можливість займатися фізичними вправами, рекомендують випробувати різні імпульси, щоб акт вибору вправи став звичнішим, простішим і завдавав менше клопоту. Наприклад:

  • Розкладіть тренувальний одяг на ніч перед тренуванням, щоб надіти його вранці й бути готовими до вправ (як варіант, можна спати в тренувальному одязі).
  • Включайте вправи в свій графік, щоб вони стали звичкою.
  • Попросіть друга нагадати вам про тренування або скористайтеся застосунком.
  • Надавайте перевагу сходам, а не ліфтам чи ескалаторам.

Поштовхи – це різкіші форми самопримусу, подібні до прогулянок моєї подруги, яка не хотіла, щоб NRA отримувала гроші. Вони не викликають заперечень, бо ви завдаєте їх собі добровільно, але вони сильніші, ніж імпульси. Приклади поштовхів:

  • Заздалегідь заплануйте вправи з другом або групою. Тоді ви відчуватимете соціальне зобов’язання прийти.
  • Займайтеся в групі, наприклад, кросфітом. Якщо втратите запал, група допоможе вам продовжувати.
  • Підпишіть угоду про зобов’язання з StickK.com, що надсилає гроші організації, яка вам не подобається, якщо ви не тренуєтеся (батіг), або тій, яка вам подобається, якщо тренуєтеся (пряник).
  • Зареєструйте свою участь у марафоні (і заплатіть за неї) чи інших заходах, які вимагають тренувань.
  • Опублікуйте свої заняття в інтернеті, щоб інші бачили, що ви робите (або не робите).
  • Призначте друга, родича чи людину, якою захоплюєтеся чи якої боїтеся, суддею, щоб перевірити ваш прогрес.

Зауважте, що всім цим методам притаманна одна важлива спільна ознака: вони передбачають соціальні зобов’язання. У відповідь ви отримаєте як пряники у вигляді заохочення й підтримки, так і батоги у вигляді сорому або несхвалення. Якщо вам потрібні докази, що соціальні зобов’язання дієві, варто лише поглянути на наші найпопулярніші й найтривкіші соціальні інститути, які допомагають нам поводитися так, як ми прагнемо: шлюб, релігію та освіту. Всі вони тією чи іншою мірою передбачають публічну демонстрацію зобов’язань перед цим інститутом та його принципами у відповідь на певні переваги вкупі з соціальною підтримкою та осудом. Оскільки шлюб і релігію не можна назвати хорошими взірцями, я думаю, що ми маємо ставитися до фізичних вправ радше як до освіти.

Про автора

admin administrator