Чищення басейнів у домашніх умовах

Авторadmin

Чищення басейнів у домашніх умовах

Очищення води в басейні – що потрібно знати?

Купання в чистій та прозорій воді басейну приносить задоволення та користь. Коли вода забруднюється, плавання стає некомфортним і несе загрозу для здоров’я. Щоб підтримувати чистоту води та чаші басейну, використовуйте засіб для очищення басейну.Хімічні препарати для басейну поділяються на:● Дезінфектанти
● Коагулянти
● Альгіциди
● Засоби для консервації води
● Засоби для коригування фізичних та хімічних показників води
● Спеціальні препарати для чаші басейнуДезінфектантиНайпопулярніші засоби для дезінфекції води:● Хлорні препарати
● Засоби на основі активного кисню
● Засоби на основі гіпохлориту натріюДля першого очищення або у разі сильно забрудненої води використовуйте хлорні препарати швидкої дії, наприклад, AquaDoctor C-60T. Засіб миттєво вбиває патогенну мікрофлору води. Щоб підтримувати чистоту води, застосовуйте хлор повільної дії. Препарат випускається у вигляді двохсотграмових шайб та розчиняється протягом двох тижнів. Це забезпечує тривалу бактерицидну дію на воду.Активний кисень має більш короткий термін дії, ніж хлор, але й має важливі переваги – речовина не є токсичною, не викликає алергії і не має запаху. Препарати на основі активного кисню застосовуйте для дитячих басейнів або в басейнах, де використання хлору не є бажаним.Гіпохлорит натрію – ще один популярний засіб для знезараження води, тому що має ту саму ефективність, що й хлор, при цьому є менш токсичним.КоагулянтиКоагулюючі препарати з’єднують частинки забруднень в пластівці, які легко видаляються за допомогою фільтрів або пилососів. Завдяки коагулянтам вода стає прозорою та чистою.АльгіцидиЗвичайні дезінфектанти не здатні вбити спори водоростей, які заносяться в воду басейну вітром або людьми. Альгіциди – це спеціальні засоби для знищення водоростей. Препарати ефективно очищають воду та запобігають розвитку водоростей.Засоби для консервації водиКонсервація води – це процедура для збереження властивостей води на період, коли експлуатація басейну припинена. Наприклад, препарат AquaDoctor Winter Care зберігає воду в належному стані, запобігаючи розвитку водоростей та патогенних мікроорганізмів. Використовуючи засіб для консервації води, ви полегшуєте запуск басейну на початку сезону.Засоби для коригування фізичних та хімічних показників водиЯкщо основні фізико-хімічні характеристики води відрізняються від норми, виникають складності:● Вода стає занадто лужною або кислотною. Це негативно впливає на шкіру людини.
● Дія знезаражувальних засобів знижує свою ефективність, тому відбувається перевитрата дезінфектантів.
● Вода з некоректними фізико-хімічними показниками негативно впливає на обладнання в басейні.Спеціальні препарати для вирівнювання pH води, видалення металів та зниження надлишкового хлору забезпечують коректні фізико-хімічні показники води.Спеціальні препарати для чаші басейнуЧистоту басейну забезпечують препарати для очищення чаші та ватерлінії басейну. Засоби ефективно знищують мінеральні відкладення, наліт, вапно, іржу та мильний осад.При використанні хімічних засобів дотримуйтеся інструкції та дозування. Застосовуючи хімію для басейну, ви створюєте всі умови для приємного та безпечного купання.

Догляд за басейном

Тема нашої статті – догляд за басейном. Як правильно очищати воду? Які процедури необхідно проводити регулярно? Чи можна робити все своїми руками чи замовити професійне обслуговування басейнів? На ці та інші питання ми намагатимемося коротко, але конкретно відповісти в черговій публікації в нашому блозі.

Незалежно від того, який басейн є у вас на прибудинковій ділянці, або ж ви тільки плануєте обзавестися ним, існують важливі правила догляду за басейном, а також підтримання чистоти та безпечного складу води в ньому.

Правила догляду за басейном

Отже, основні процедури, які включає догляд за басейном:

  1. Фільтрування води. Для фільтрування води в басейнах на постійній основі застосовується спеціальне обладнання, а саме фільтри для басейнів, купити які ви можете у нас у компанії Water Stream. Спеціалізовані фільтрувальні установки закладаються на етапі будівництва басейну (якщо це капітальний проект) або купуються окремо, якщо це дачний варіант, наприклад, каркасний. Для різних басейнів відрізняються масштаби та вартість обладнання. Отже, краще звернутися за порадою до професіоналів та підібрати оптимальний варіант.
  2. Механічна очистка води – обов’язкова процедура догляду за басейном, якщо ви хочете, щоб купання приносило задоволення і зберігався естетичний зовнішній вигляд. Навіть у закриті басейни потрапляє сміття, що вже говорити про вуличні просто неба. Воду в басейні потрібно чистити від випадково падаючого туди листя, частинок сміття, комах, гілок і землі. Якщо на дачі в маленькому басейні це робиться простим сачком вручну, то механічне чищення води в басейні більше проводиться із застосуванням спеціалізованого обладнання – підводних пилососів.
  3. Дезінфекція басейну незалежно від його розмірів та глибини проводиться за допомогою хімічно активних речовин – хлору та активного кисню, що особливо актуально для тих, у кого алергія на хлор. У нас ви можете купити обладнання для знезараження води, у тому числі генератори хлору та активного кисню, а також витратні матеріали до них.
  4. Видалення водоростей – обов’язковий захід, якщо ви збираєтеся здійснювати правильний догляд за басейном. Поширена проблема відкритих басейнів, та й взагалі водойм, – “цвітіння” води, що говорить про розмноження та зростання водоростей усередині. Це явище відоме здавна, так що засоби боротьби з ним давно розробили, у нас вони також представлені. У відповідному розділі сайту ви можете купити хімію для басейнів із вмістом альгіцидів (речовин, що знищують водорості в рідкому середовищі).

Звичайно ж, на сучасному ринку існують універсальні хімічні засоби, що дозволяють комплексно вирішувати проблему очищення та дезінфекції води. Вони включають одночасно хлор, активний кисень та альгіциди. Звертайтесь до нас за підбором найкращого обладнання та оптимального складу хімії для вас. Щоб при правильному догляді за басейном, вода в ньому була кришталево чистою, і нічого не заважало вашій родині або гостям із задоволенням купатися і плавати весь сезон.

Інші рекомендації щодо догляду за басейном

Якщо ви вирішили, що самостійно здійснюватимете догляд за басейном, не залучаючи фахівців занадто часто, то наводимо ряд загальних рекомендацій, які спростять це завдання. Отже з періодичністю не рідше 1 разу на тиждень потрібно:

  • Сачком видалити з води великі забруднення, наприклад, листя;
  • Спеціальною щіткою видалити зі дна та стінок чаші вапняні відкладення, водорості;
  • Видаліть забруднення, що накопичилися, із сітчастих фільтрів у насосі та скіммері;
  • Якщо є донний пилосос – проведіть очищення стінок та дна чаші цим пристроєм;
  • Провести зворотне промивання піщаного фільтра;
  • Бажано робити аналіз води хоч би за допомогою індикаторних смужок;
  • Додати необхідні реагенти, керуючись інструкцією до них, а також результатами аналізу якості води;
  • При дезінфекції хлором раз на 2-3 тижні рекомендується проводити ударне хлорування ввечері (на ніч), після якого не можна купатися щонайменше 8 годин!

Як бачите, догляд за басейном – ціла наука, яку часом краще довірити професіоналам. Тому компанія «Water Stream» пропонує свої послуги, у тому числі сервісне обслуговування басейнів приватних та громадських, будь-якого масштабу та форми. Телефонуйте!

Про автора

admin administrator