Чому айфон 12 про Жовтіт

Авторadmin

Чому айфон 12 про Жовтіт

У чому різниця між iPhone 12 і iPhone 12 Pro

Нові айфони нарешті були представлені 13 жовтня 2020 року. Багато з наших читачів не можуть визначитися, який саме iPhone 12 їм потрібен. Сьогодні ми порівняємо iPhone 12 і iPhone 12 Pro. Перший коштує від 31999 грн , другий від 39999 грн .

За що просять додаткові 10 тисяч?

Дизайн

І iPhone 12 і iPhone 12 Pro виглядають приблизно однаково. У них OLED-екрани, тонкі рамки, ідентичні розміри і схожий дизайн. Простий айфон зроблений з алюмінію авіаційного класу, а Pro-варіант – з хірургічної сталі. У першого матова обробка, у другого – відполірована під метал. Дорожчий айфон важчий – але всього на 25 гр.

Ззаду відмінностей більше, так як у iPhone 12 камера подвійна, а у iPhone 12 Pro – потрійна.

Який з айфонів симпатичніший? Ніякий. Обидва виглядають стильно і дорого.

У iPhone 12 зате більше кольорів – чорний, білий, зелений, синій і червоний. Корпус iPhone 12 Pro може бути синім, золотистим, графітовим або сріблястим.

Дисплеї

Обидва смартфони отримали 6,1-дюймові OLED-дисплеї Super Retina XDR з роздільною здатністю 2532 на 1170 пікселів (щільність пікселів дорівнює 460 ppi). Контрастність ідентична – 2000000: 1. Є підтримка технології True Tone і захист Ceramic Shield (захист від подряпин в порівнянні з iPhone 11 зросла в 4 рази).

Максимальна яскравість також однакова – 1200 ніт. А от середня максимальна яскравість відрізняється – у iPhone 12 це 625 ніт, а у iPhone 12 Pro вже 800 ніт. Але це несуттєво.

5G

5G-модем є і там і там. І в Україні це, на жаль, не актуальне. У нас мобільні мережі п’ятого покоління не працюють.

Технічні характеристики

Обидва смартфони оснащені 5-нм чипсетам A14 Bionic. А ось обсяг оперативної пам’яті різний – у iPhone 12 всього 4 ГБ оперативної пам′яті, а у iPhone 12 Pro вже 6 ГБ. Простий айфон можна купити з 64, 128 або 256 ГБ флеш-пам’яті. iPhone 12 Pro поставляється з накопичувачем на 128, 256 або 512 ГБ.

Apple не називає ємність акумулятором айфонів. Але розповідає про автономний час роботи. І тут цифри ідентичні – до 17 годин при перегляді відео і до 65 годин при прослуховуванні звуку. Потужність провідної швидкої зарядки дорівнює 20 Вт, бездротової магнітної MagSafe – 15 Вт.

Відмінностей небагато. Хіба що опертивки у Pro-шки більше.

Камери

А ось тут вже різниця є і суттєва. У iPhone 12 камера подвійна (ширококутний модуль і сверхшірік, обидва на 12 Мп), а у iPhone 12 Pro вона потрійна (шірік, сверхшірік і телевик, всі на 12 Мп) з сенсором LiDAR (лазерний далекомір, корисний для додатків доповненої реальності).

Підтримка нічного режиму є і там і там, як і оптична стабілізація.

Оптичний зум у iPhone 12 2-кратний, а у iPhone 12 Pro вже 4-кратний.

Айфон 12 Pro може похвалитися підтримкою нового формату – смартфон вміє зберігати знімки в Apple ProRAW. Це корисно, якщо вам цікава просунута постобработка кадрів.

Ще у Pro-моделі є функція запису відео у форматі Dolby Vision HDR на швидкості 60 fps (у iPhone 12 – лише 30 fps).

І, нарешті, Pro-версія отримала нічний портретний режим зйомки.

Підсумок

Переплачувати має сенс тільки тим, кому потрібен телевік в смартфоні і цікаві просунуті функції зйомки.

Всім іншим вистачить звичайного iPhone 12. Різниця між двома смартфонами не така вже й суттєва (на відміну від iPhone 11 і iPhone 11 Pro).

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

IPhone 13 або 12 Pro — хто кого за 9 параметрами?

Модель, що новіша, базової версії. Та старша — функціональніша. Ось і напрошується питання: що краще взяти IPhone 12 Pro чи IPhone 13? Шанувальники Apple все частіше вступають у боротьбу думок, проте з огляду на те, що вартість тринадцятки знизилася після релізу нового покоління телефонів, пропозиція стає ще привабливішою. У чому ж різниця і який зі смартфонів реально кращий? Порівняємо 9 основних показників.

Що краще: IPhone 12 pro та IPhone 13?

Для любителів фотографувати 12 Pro послужить добру службу. А знімати відео найкомфортніше на 13 моделі. Чому так — відразу зрозумієте, проаналізувавши разом з нами деякі аспекти начинки смартфонів. Отже, почнемо послідовно.

Корпус та дизайн

Дванадцята Pro(шка) відома завдяки металевим рамкам і трьом величезним об’єктивам. «Тринадцятка» примітна скляною панеллю та двома розташованими по діагоналі камерами.

Якщо судити з дизайну, Pro виглядає більш престижним і стриманим (на суб’єктивну думку), а 13-й Айфон, навпаки, стирає межі між поколіннями та виділяється яскравістю. Що цікаво, новіша модель абсолютно не схожа на попередні покоління, в той час, як 12 Pro здається вже звичною і повсякденною.

З погляду практичності теж є кілька важливих відмінностей. У iPhone 13 чубчик над дисплеєм зменшено на 20%, тому співвідношення екрана та корпусу краще. Водночас якість збірки 12 Pro вища завдяки використанню нержавіючої сталі.

Є й спільні риси: обидва телефони оснащені захисним екраном Ceramic Shield для підвищення стійкості до падінь та подряпин. Пристрої мають сертифікат IP68, який свідчить про водо- і пилонепроникність.

Розміри

Обидва смартфони практично ідентичні за габаритами: діагональ екрана 6.1 дюйма, висота та ширина теж збігаються — 146.7 мм та 71.5 мм відповідно. Незначні відмінності лише у товщині та вазі. 13 модель товща всього на 0.25 мм і програє опоненту через більш містку і потужну батарею. Водночас 12 Pro важче на 14 грамів — це невелика, але для перфекціоністів відчутна різниця.

Камери з їх особливими можливостями

Дивлячись на задні кришки, у вічі впадає головна відмінність — кількість камер. У IPhone 12 Pro їх три: широкий, надширокі об’єктиви та телеоб’єктив. У тринадцятій лише дві. Телеоб’єктива немає.

Прошка також функціональніша за тринадцяте покоління через додаткові можливості. Вона оснащена:

  • 12-Мп телескопічним датчиком з 2-кратним оптичним зумом;
  • Apple ProRAW та нічним режимом портретного знімання;
  • сканером 3D LiDAR для приладів віртуальної реальності, що дає можливість переглядати контент з ігор та програм навколо себе.

Всіх цих особливостей немає в IPhone 13. Він відзначився іншим — наявністю стилів фото та режиму Cinematic для фільмування відео з малою глибиною різкості. Ще одна особливість полягає у зрушенні матриці, завдяки якій покращилася стабілізація.

У фронтальної камери IPhone 13 також є ефект кінознімання, перенесення кольорів на порядок краще. При аналогічних параметрах фотографії на 13-ку виходять чіткіше, особливо в темний час доби.

Батарея та автономність

В обох моделях встановлені літій-іонні батареї. Вагомою перевагою iPhone 13 вважається місткий акумулятор. Його місткість 3240 mah замість 2815 mah, що у конкурента. Це трохи, але все-таки впливає на комфорт при використанні гаджета протягом дня.

  1. Айфон 13 може опрацювати більше ніж 13 годин у браузерному режимі та понад 14,5 год — при безперервному відтворенні роликів. У 12 Pro ці параметри дорівнюють 9 і 12,5 годин, відповідно.
  2. У режимі очікування модель впевненіше обганяє свого конкурента, видаючи 123 години замість 104. А ось максимальний час геймінгу у телефонів повністю збігається — 5,5 годин.

Обидва смартфони підтримують швидку та бездротову зарядку. У Айфон 13 потужність заряду — 20 Вт, а у прошки — 18 Вт. Швидкість заряду відрізняється лише на кілька хвилин.

Процесор

Тринадцятий айфон поставляється з чипсетом останньої версії: A15 Bionic. Він на 50% продуктивніший на відміну від A14 Bionic, який ховається під кришкою в 12-й Прошки. Тому у девайсі новіша графіка стала на 30% швидше. Та й 16-ядерний Neural Engine, в порівнянні з 8 ядрами попереднього чипсета, теж йде на користь продуктивності.

Відштовхуючись від параметрів, у питанні, що краще взяти: IPhone 13 або 12 Pro перший впевнено підтверджує своє лідерство. Чипсет на рік молодший, а отже, довше протримається у списку актуальних. Це важливий показник, адже з кожним роком виробник урізує кількість айфонів, що підтримуються новою ОС.

Пам’ять та накопичувачі

За обсягом внутрішньої пам’яті телефон повністю ідентичний. Мінімальна специфікація — 128 ГБ, на 64 ГБ тепер не пропонують навіть для версій без приставки Про. Далі все за стандартом: 256 та 512 ГБ. Накопичувач 1 ТБ дістався лише останньому 13 Pro Max.

Відмінності є тільки в ВП — у 12 Про 6 ГБ, в Айфон 13 — всього 4. Через це обробка системних завдань у новинки може здатися повільніше.

Програмне забезпечення

У заводському варіанті смартфони поставляються з різними поколіннями ОС: iOS 14 і 15. Відразу після ввімкнення гаджета можна оновити до актуальної версії. Але тим, хто купує смартфон з розрахунку на службу до п’яти років, варто взяти до уваги деякі нюанси. Навіть за підтримки оновлень кількість можливостей на смартфонах може відрізнятися. Така тенденція часто спостерігається в Apple, коли для нових фонових яблук функціональність ПЗ додатково покращена.

Екран

Якщо відкинути параметри співвідношення корпусу та дисплея, можна назвати екрани близнюками. Дисплей виконаний за технологією OLED і називається Super Retina XDR. Обидва телефони отримали Full HD+, сертифікацію HDR10, Dolby Vision, Тру Тон та яскравість до 1200 ниток. Розмір також збігається — 6.1 дюйма. Не важливо, візьмете IPhone 12 Pro або 13, картинка буде однаково якісною, насиченою та яскравою.

Продуктивність

Айфон 13 показує невеликі зрушення тактовій частоті процесора. У 12 Про ця цифра досягає 3100 МГц, а у 13 — 3230 МГц. Показник тактової частоти впливає швидкість роботи та обробки завдань. Так, в iPhone 13 рівень кращий, але тільки на папері. Звичайний користувач навряд помітить мілісекундні відмінності у швидкості відкриття додатків. Вибираючи, що краще взяти: IPhone 12 pro або IPhone 13 за цим параметром, краще відштовхуватись від новизни та не зациклюватись на конкретних цифрах.

У чому різниця Айфон 12 Про та 13: порівняння у таблиці

12 Pro13
Корпус Нержавіюча стальАлюміній + скло
Габарити146,7×71,5×7,65 мм
Вага187 г.173 г.
Камераширококутна, надширококутна
телеоб’єктив
Автономність6 ч. 35 хв.7 ч. 15 хв.
ПроцесорA14A15
Кількість оперативної пам’яті, ГБ64
Внутрішня пам’ять128, 256 та 512 ГБ
ДисплейSuper Retina XDR
ОболонкаiOS 14iOS 15
Продуктивність3100 МГц3230 МГц
Прайсвід 33 000 грнвід 35 999 грн

Кожна модель має свої сильні сторони та ті параметри, за якими вона відстає від конкурента. Тим, хто наголошує на актуальності та женеться за новинками, більше підійде IPhone 13. У нього відмінні параметри для повсякденних завдань, гарна камера з часом разючими кадрами та привабливий зовнішній вигляд.

IPhone 12 Pro сподобається тим, хто хоче вичавити максимум опцій та оцінити всі можливості флагмана минулого покоління. Для роботи з високопродуктивними програмами Прошка також дає більше можливостей.

В іншому відштовхуйтеся від власних переваг і користуйтесь порівнянням із цієї статті. Тоді підібрати ідеальний яблукофон буде простішим, ніж здається!

Вам сподобалася стаття?

Порівняння iPhone 12 vs iPhone 12 Pro: що обрати?

Однакові діагоналі дисплеїв, один і той же процесор — так чому iPhone 12 Pro дорожче iPhone 12 на цілих 200 $. Давайте розбиратися в сьогоднішньому порівнянні двох флагманів 2020 року. Поїхали!

iPhone 12 — доступність, більше кольорів, також в наявності є 5G і процесор Apple A14 Bionic, але у iPhone 12 Pro більше фішок, пов’язаних з камерою і інноваціями. Наприклад, в ньому встановлений сенсор LiDAR, чого немає в бюджетній версії. Дисплей в iPhone 12 Pro яскравіший. Також камера про-версії знімає краще, тому, якщо вам ці моменти важливі, купуйте iPhone 12 Pro. Але зараз ми розберемося у всьому по порядку.

Швидке порівняння

Перед тим як більш детально розглянути пристрої, швидко порівняємо їх технічні характеристики:

iPhone 12iPhone 12 Pro
ДисплейOLED Super Retina XDR 6.1″OLED Super Retina XDR 6.1″
Роздільна здатність2532 на 1170 пікселів2532 на 1170 пікселів
ПроцесорА14A14
Час автономної роботиДо 17 годинДо 17 годин
Розміри14,7 х 7,1 х 0,7 см14,7 х 7,1 х 0,7 см
Камера12Мп+12Мп12Мп+12Мп+12Мп
Фронтальна камера12Мп12Мп
LiDARНіЄ
Цінавід 829$від 1029$

Зовнішній вигляд і корпус

Зовнішній вигляд смартфонів майже повністю ідентичний. Відмінності лише в камері і доступності кольорів. В iPhone 12 ззаду встановлена подвійна основна камера, а в про-версії вона потрійна разом з сенсором LiDAR. На ринок iPhone 12 надійде в п’яти кольорах — чорному, білому, червоному, зеленому і синьому, а iPhone 12 Pro в чотирьох — Graphite, Gold, Silver і Pacific Blue. Завдяки цікавій колірній гамі версія «про» виглядає дійсно привабливіше. У бюджетній версії корпус виготовлений зі скла і алюмінію, а у версії «про» — з нержавіючої сталі і скла з керамічним захисним покриттям ззаду і спереду. Як заявляє виробник, ризик пошкодити скло знижується в 4 рази. Але за форм-фактором і габаритними показниками це однакові пристрої. Розміри обох смартфонів складають — 146.7 x 71.5 x 7.4 мм. Пристрої неймовірно тонкі. Також вони захищені від вологи і пилу за стандартом IP68. Їх можна занурювати у воду на глибину до 6 м на пів години.

Дисплей

Роздільні здатності, як і діагоналі дисплеїв однакові і складають 2532х1170 точок і 6.1″ відповідно. В iPhone 12 встановлена Super Retina XDR OLED-матриця з максимальною стандартною яскравістю 625 ніт і щільністю пікселів 460 ppi. В iPhone 12 Pro встановлена також Super Retina XDR OLED-панель з технологією HDR10 і максимальною стандартною яскравістю в 800 ніт.

Камери

На задній панелі iPhone 12 встановлена подвійна основна камера, що включає в собі 12-мегапіксельний ширококутний і 12-мегапіксельний надширококутний об’єктиви. Камера знімає відео в форматі Dolby Vision 4K в 60 fps. З нових функцій варто відзначити наявність нічного режиму для основної та фронтальної 12-мегапіксельної камери, а також режим «таймлапс» для створення чудових нічних відеороликів. Однак, якщо ви серйозно ставитеся до зйомки на камеру телефону, тоді iPhone 12 Pro — ваш вибір. Тут встановлена потрійна основна камера, що включає широкий, надширокий і телеоб’єктив. Також в нижньому кутку блоку камери встановлений сенсор LiDAR, що дозволяє виміряти час, за який світло дійде від одного об’єкта до іншого і назад. Таким чином можна з точністю робити планування будинків, розставляти елементи доповненої реальності і повністю сканувати все, що відбувається навколо для подальших вимірювань і досліджень. Також сенсор впливає і на зйомку, адже завдяки йому збільшується глибина сприйняття фото і відео. iPhone 12 Pro має функцію Apple ProRAW, що дозволяє змінювати фотографії, використовуючи основні переваги редагування знімків у форматі RAW. Можна налаштувати такі параметри як баланс білого і колір, використовуючи функцію Smart HDR. Смартфон є першим у своєму роді, який може знімати відео з використанням технології Dolby Vision HDR.

5G в iPhone 12 и 12 Pro

Ці пристрої підтримують мережі 5G частотою до 6 ГГц, але у версії для США в них також встановлена спеціальна антена mmWave 5G, яка збільшує швидкість мережі п’ятого покоління. Є вбудований розумний режим передачі даних, завдяки якому смартфон може автоматично перемикатися між 4G і 5G в залежності від вашого місця розташування, щоб заощадити заряд акумулятора. На жаль, ми ще не скоро зможемо відчути всі переваги нового покоління мобільного зв’язку, адже в Україні поки не планують запускати 5G, але, якщо нас читають жителі США, ви зможете насолодитися високошвидкісним 4-гігабітним інтернетом сповна.

Акумулятор

В автономному режимі як iPhone 12, так і iPhone 12 Pro присутні мінімальні відмінності, але ці пристрої працюють від одного заряду батареї протягом дня. iPhone 12 і 12 Pro працюють близько 10 години під час перегляду відео завдяки батареї на 2775 mAh. У комплекті немає зарядного пристрою, тільки кабель USB-C на Lightning. Проте, смартфони підтримують бездротову 15-ватну магнітну зарядку MagSafe, яка дуже легко кріпиться на задні панелі приладів. Також компанія презентувала цікаві аксесуари, які також кріпляться на магніті до iPhone 12 і 12 Pro.

Процесор і продуктивність

По залізу майже все однаково за винятком обсягу внутрішнього сховища. В iPhone 12 може бути 64, 128 або 256 ГБ, а у версії «про» 128, 256 або 512 ГБ. В iPhone 12 встановлено 4 ГБ оперативної пам’яті, а в 12 Pro — 6 ГБ. Обидва пристрої працюють на базі нового чіпсета Apple A14 Bionic, який виготовлений по 5-нм технологічному процесу і здатний працювати з трильйоном завдань, за заявою виробника. Пристрої прийдуть на ринок з попередньо встановленою ОС iOS 14.1. До речі, після презентації відразу прийшло оновлення до версії 14.1 на інші пристрої. Систему спеціально оптимізували для нових флагманів.

Ціни

Очевидно, що вартість пристроїв — одна з головних відмінностей. Початкова ціна iPhone 12 становить 799 доларів за базову комплектацію з 64 ГБ сховища. Тим часом, iPhone 12 Pro буде продаватися за ціною від 999 доларів за версію 128 ГБ. Попередньо замовити пристрої можна прямо зараз на сайті Apple або у нас, а поставки почнуться вже в жовтні.

Що все ж таки обрати?

У цьому порівнянні можна зупинитися тільки на камері, ціною і колірній палітрі. Якщо вам потрібно знімати якісні відео, які будуть дотягуватися за рівнем до якості повноцінних фільмів, у вас є тисяча доларів, і ви хочете пристрій, який не соромно буде дістати з кишені на вулиці, беріть iPhone 12 Pro. Але iPhone 12 також відмінний апарат — він швидкий, дешевший, доступний в п’яти різних кольорах і крім камери взагалі не поступається про-версії, тому, що краще — залежить від ваших індивідуальних потреб. А ви не забувайте обговорювати новинки в нашому Telegram-каналі і тут в коментарях, а також стежити за іншими новинами та оглядами!

Про автора

admin administrator