Чому біля фікуса земля вкрилася білим нальотом

Авторadmin

Чому біля фікуса земля вкрилася білим нальотом

Зміст:

Чому земля в квітковому горщику покривається білим нальотом і цвіллю?

Однією з найбільш приватних проблем при вирощуванні кімнатних рослин і садової розсади вважається перезволожена земля в квітковому горщику. Через цю неприємність опадають листя з квітки, рослини, а в ґрунті з’являється цвіль, гниль, неприємний запах або заводяться літаючі мошки, які харчуються швидко гниючими коріннями. Першим симптомом надлишкової вологи в ґрунті стає білий наліт на його поверхні. Як вивести запах і позбутися цього, і що робити з квіткою?

  • Проблеми із землею в квітковому горщику
  • Наліт на поверхні
  • Цвіль у кашпо
  • Мошки в землі
  • Неприємний запах від ґрунту в квітковому горщику
  • Чому тварини їдять і риють землю?
  • Прикмети про квітковий горщик уві сні
  • Декорування землі в горщику
  • Поради для позбавлення від білого нальоту на землі в горщиках
  • Причини появи білого нальоту на землі
  • Неправильний полив
  • Неправильний вибір земляної суміші
  • Ємність невідповідного розміру

Проблеми із землею в квітковому горщику

Якщо земля в квітковому горщику або в городі була залита, то для порятунку квітки необхідно вжити екстрених заходів. Як врятувати залиту квітку на дачі? Насамперед квітку з горщика потрібно вийняти і залишити на кілька годин для просихання. Бажано посадити квітку в новий ґрунт, але при необхідності можна врятувати стару землю з повторним використанням. Для цього її необхідно обробити антибактеріальними розчинами і пропарити в мікрохвильовій печі протягом 15 хвилин. Після цього ґрунт добре просушують і використовують для посадки.

Якщо земля в квітковому горщику ще не вкрилася зеленою цвіллю, то симптоми перезволоження усуваються досить легко. Поверх ґрунту насипають трохи глини, піску або деревної золи, які ввібрають зайву вологу. Також можна зробити розпушування ґрунту дерев’яною паличкою і виконати в ньому глибокі проколи, які усуваю надмірну вологість. Найпростіший спосіб просушити ґрунт – обкласти грунт у горщику звичайними паперовими серветками. Дуже важливо при виникненні проблем з грунтом перевірити дренажні отвори посадкової ємності. Адже вони можуть бути забитими, через що земля в квітковому горщику постійно волога і не просихає. Як зробити кашпо для кольорів своїми руками, можна дізнатися тут.

Наліт на поверхні

Якщо земля в квітковому горщику отримує надлишок води, то на поверхні ґрунту з’являється білий або жовтий наліт. Головна причина цьому – це полив дуже жорсткою водою. Через це на поверхні ґрунту утворюється вапняний осад, і він біліє. Усувають цю проблему кількома способами. Перше з чого починають – виключають полив квітів водою прямо з-під крана. Вона повинна відстоятися протягом одного дня. Ще у воду можна додати лимонну кислоту. На один літр води підлога чайної ложки речовини, завдяки цьому вдається нейтралізувати вапняні сполуки.

Крім цього, для профілактики утворення білого нальоту зверху грунт засипають керамзитом, який вбирає зайву вологу. А ще можна присипати ґрунт у горщику великим річковим піском, який рихлять разом із землею. Такі заходи сприятливо впливають на здоров’я коріння квітки. Наступний спосіб усунення зайвої вологи – це видалення верхнього шару землі і додавання в горщик сухої листової землі. Найвірніший і найпростіший спосіб усунення нальоту на ґрунті – це встановити в будинку фільтр для води, який пом’якшить жорстку воду. Ще для пом’якшення води в неї опускають ганчіркові мішечки з торфом.

Цвіль у кашпо

Коли земля в квітковому горщику дуже волога, то вона стає розсадником для розмноження цвілі, тому рослині потрібно забезпечити правильний полив і хороші дренажні отвори, які не допустять застою води. Якщо ж ґрунт вже пліснявіє і завелися ґрунтові чорні жучки, то полив негайно припиняють, а кореневу систему рослини підсушують. Зовнішній шар ґрунту необхідно зняти на висоті мінімум 2 см і замінити його свіжим субстратом.

Якщо дані заходи не дали позитивного результату і земля в квітковому горщику залишилася вологою, то доведеться замінити весь ґрунт. До посадки квітку разом із земляним комом витягують з горщика і залишають на просушку мінімум на один день. Стару землю потрібно викинути, а нову пропарити при високій температурі. Якщо для посадки використовується керамічний горщик, то його слід обдати окропом. Керамічний горщик потрібно прокип’ятити у воді протягом декількох хвилин.

Коли земля пліснявіє в пластиковому горщику, то його краще викинути, так як на його стінках присутні суперечки грибів, які будуть розмножуватися в новому ґрунті. На дні горщика повинен бути дренажний шар з керамзиту. Верхній шар ґрунту присипають піском, що допоможе уникнути підвищену вологість.

Мошки в землі

Іноді земля в квітковому горщику покривається дрібними мошками, які харчуються гниллю. Перше з чого починають боротьбу з мошками в орхідеї – це видалення всіх в’ялих і погано гниючих частин квітки, якими харчуються шкідливі мікроорганізми і комахи. Боротися з ними дуже важко, тому простіше позбутися старого ґрунту, промити коріння квітки і садити його в новий, пропарений субстрат. Також необхідно обробити коріння перед пересадкою.

Перезволожена земля в квітковому горщику охоче приваблює дрібних шкідників, які відкладають свої яйця на ґрунті. Щоб не допустити такої неприємності, верхній шар ґрунту квітки завжди повинен бути сухим, а в горщику необхідно передбачити достатні дренажні отвори. Для профілактики розмноження мошок приміщення в будинку потрібно регулярно провітрювати і обробляти спеціальними препаратами проти комах.

Поруч з домашніми рослинами бажано повісити мухоловки, оскільки ці комахи є рознощиками всіляких хвороб рослин. Ще для боротьби з мошками можна використовувати народні засоби. Наприклад, взяти 20 гр господарського мила і натерти його на терці. Далі розчинити його в літрі води і обприскувати цим складом квіти один раз на тиждень. Ще землю в горщику поливають слабким розчином марганцівки, що теж дає хороший ефект.

Неприємний запах від ґрунту в квітковому горщику

Щоб земля не пахла, необхідно зняти верхню частину грунту. Решту ґрунту обробляють дезінфікуючим розчином з фундазолу або води з марганцем. Відсутню частину ґрунту замінюють свіжим ґрунтом, який заздалегідь пропарюють у мікрохвильовій печі протягом 15 хвилин. Далі її добре просушують і поміщають у квітковий горщик. Також важливо стежити за дренажними отворами, які можуть бути забитими.

Чому тварини їдять і риють землю?

Зазвичай риють або їдять землю, траву, вугілля молоді цуценята алабаю і кошенята, які тільки освоюють новий світ і намагаються все спробувати на смак. Як відучити цуценя або дитину, якщо вона лізе і вигрібає ґрунт? Рухає тваринами звичайна цікавість, тому після декількох спроб з’їсти землю все припиняється. Цуценя тієї тер’єра зрозуміє, що земля не смачна і не буде більше її пробувати. Однак ця ознака буває не цікавістю, а причиною психологічного стану собаки або кішки. Трапляється таке через те, що тварина не комфортно себе почуває в будинку або відчуває неприязнь до нового члена сім’ї.

Можливо, господар погано ставиться до кішки або собаки, карає його, і той мстить таким способом. Іноді тварини гризуть і рвуть меблі, стіни або взуття свого господаря. Тому, щоб зрозуміти, чому тварина лиже глину і пісок, риє або їсть землю з квіткового горщика, необхідно обстежити його здоров’я, наприклад, на котячу анемію. Якщо причини криються в особистій неприязні тварини або в психологічному дискомфорті, то господар і його домочадці повинні давати вихованцю більше ласки. Дуже важливо більше спілкуватися з вихованцем, приділяти йому час, хвалити його, грати з твариною.

Прикмети про квітковий горщик уві сні

Коли сняться квіти в горщиках, то це один з найсприятливіших сюжетів, який пророкує удачу і успіх у майбутньому. Можливо, попереду людину чекає велика матеріальна винагорода, або вона купить дороге майно. Однак таке тлумачення вірне в тому випадку, коли квітка не впала і приснилася квітучим, зеленим і свіжим. Якщо уві сні людина бачить мляві, висохлі квіти, то це може говорити про неприємності в майбутньому. Наприклад, з’являться неприємності на роботі, фінансові збитки або сварки в сім’ї. Коли уві сні квітка обсипається, то це говорить про хвороби.

Якщо уві сні людина впустила і розбила порожній горщик на підлозі в кімнаті, пересипала землю з горщика або розбила його, то це може віщувати в майбутньому розлад в сім’ї, аж до розлучення. Також розсипана земля вночі говорить про хвороби, втрату близьких або труднощі у фінансовому плані. Варто врахувати те, що передбачення сновидінь може залежати від того, кому наснився квітковий горщик. Наприклад, якщо гарна квітка наснилася молодій дівчині, то її чекає весілля. Для жінок старша квітуча квітка говорить про можливу вагітність, а літнім дамам такий сон обіцяє наявністю хвороб статевої системи.

Декорування землі в горщику

Коли земля декорується в квітковому горщику, у більшості випадків використовується дрібний гравій, який фарбують різнокольоровими барвниками.

Фарбовані камінці промивають водою і засипають грудкою в квітковий горщик шаром до 2 см. При бажанні з кольорових каменів складають візерунки, малюнки або орнаменти. Головне, проявити фантазію і використовувати для мульчування камені різного розміру, починаючи від 2-3 мм і закінчуючи великими екземплярами до 1 см.

Також для декорування верхнього шару ґрунту використовується дрібний помаранчевий гравій або крупнозернистий, пофарбований пісок, який можна купити в квітковому магазині.

Зазвичай ґрунт декорується для кактусів різного розміру в ландшафтному дизайні. Дуже ефектно виглядають групові посадки суккулентів різних різновидів, які прикрашають різнокольоровими камінцями. Ще для декорування можна використовувати морську, дрібну гальку, камінці. Для рослин, яким необхідна підвищена вологість, використовується мох сфагнум, який робить поверхню ґрунту насичено-зеленого кольору. Якщо мох втратив свої корисні властивості, то його верхній шар стає коричневим. У цьому випадку його замінюють новим мхом. Багато корисної інформації у статті: Садова і кімнатна підставка для квітів своїми руками з різних матеріалів.

Поради для позбавлення від білого нальоту на землі в горщиках

Квіти в горщиках розводять багато. Це і красиво і корисно. Але іноді власники зустрічаються з наступною напастю, як білий наліт на землі в горщиках. Як кажуть експерти, сам факт появи нальоту особливої шкоди рослині не принесе, але ось причини її викликали, можуть призвести до загибелі квітки. Давайте разом розберемося з причинами появи нальоту і як з нею боротися. Не забудемо також про профілактичні заходи, так як захворювання краще запобігти, ніж потім лікувати.

Причини появи білого нальоту на землі

Садівники підрозділяють всі причини на дві групи:

Розберемо кожну групу окремо.

Отже, до першої групи причин появи білого нальоту на ґрунті відносяться такі:

  • неправильний полив;
  • жорстка вода;
  • сухе повітря;
  • надлишок добрив у ґрунті;
  • неправильно обраний субстрат;
  • ємність не підходить для даної рослини.

Неправильний полив

Найбільш часта причина появи нальоту. Регулярне перезволоження веде до того, що волога починає активно випаровуватися. Підсумком цього процесу є осідання солей на поверхні субстрату. У більшості випадків таке відбувається, якщо використовувати для поливу водопровідну воду, через її зайву жорсткість.

Усе б нічого, але зайве перезволоження призводить не тільки до появи білого нальоту на ґрунті кімнатних рослин, а й до гниття коріння, а то й чорні ґрунтові жучки з’являться. Все це веде до зупинки розвитку рослини, а якщо вчасно не приступити до лікування, то і до його загибелі. Також білий наліт може з’явитися і з протилежної причини – через брак поливу.

Неправильний вибір земляної суміші

Ще одна помилка новачків, для яких продається в магазинах земля однакова. І садівники-початківці, заощаджуючи, купують для посадки рослини ґрунт, призначений для вирощування розсади. І дуже дивуються, побачивши через деякий час білий наліт.

Це залишки надлишку добрив і підживлень, не засвоєних рослиною. Як запитаєте ви, адже ви не здійснювали підживлення, звідки тоді наліт? Просто при виробництві зазначеного ґрунту в нього додають багато стимуляторів і підживлень, покликаних для швидкого проклювання насіння.

Ємність невідповідного розміру

Оптимальним є, якщо горщик для кольорів має розмір трохи більше обсягу кореневої системи рослини. Якщо горщик маленький, то рослина просто не буде рости. А ось якщо горщик великий, то коріння квітки просто не в змозі засвоїти всю вологу і поживні речовини вносиму вами. Результат: поверхня ґрунту в горщику покривається білим нальотом.

Тепер розгляньмо питання про те, як боротися з нальотом при сольовій причині. Для попередження утворення зазначеного нальоту ґрунт у горщику можна присипати керамзитом дрібної фракції. Він зіграє подвійну роль:

  • основна роль – це мульча, що захистить ґрунт від прискореного випаровування вологи;
  • додатково керамзит зіграє декоративну роль, надавши горщику з рослиною шарм.

У ролі присипки можна використовувати і звичайний річковий пісок. Це навіть вигідніше, адже його можна набрати самому, до того ж пісок поліпшить структуру ґрунту, зробивши його ще пухкішим (як для анемони).

Якщо комусь неохота возитися з мульчуванням, промиванням присипки, то можна вчинити простіше – видалити верхній шар з нальотом, а на його місце присипати свіжу.

Якщо причиною нальоту є сухе повітря в приміщенні, то надходимо наступним чином. Беремо піддон (пластик, метал) наливаємо в нього трохи води, насипаємо керамзиту і ставимо на них горщик з рослиною. У міру висихання керамзиту потрібно зволожувати їх, наприклад, обприскавши їх з пульверизатора. Такий нехитрий прийом допоможе підтримувати в кімнаті не

Чому з’являється наліт на горщиках квітів і як з ним боротися

Проблема побілілого ґрунту у вазонах із декоративними рослинами відома давно і досить добре вивчена. Якщо початківець садівник-любитель через непорозуміння причин того, чому на горщиках кімнатних рослин з’являється наліт, не знаходить причин для тривоги, то його досвідченіший колега розцінює це як сигнал до негайних дій.

  1. Чому земля в горщику вкривається білим нальотом?
  2. Тип субстрату
  3. Догляд та режим поливу
  4. Не той горщик
  5. Зараження грибком
  6. Білий наліт на квітах кімнатних рослин та ґрунті: види плісняви
  7. Мукор
  8. Синєва
  9. Актиноміцети
  10. Чорна пліснява
  11. Як позбутися білого нальоту на кімнатних квітах?
  12. Пересадка як метод боротьби
  13. Засоби для боротьби з пліснявою
  14. Білий наліт на землі: дезінфекція та знезараження
  15. Популярні народні засоби
  16. Білий наліт на землі: попередження та профілактика
  17. Відео: як позбутися білого нальоту в горщиках

Чому земля в горщику вкривається білим нальотом?

У більшості випадків первинне утворення білих відкладень на ґрунті є ознакою неправильного догляду або, рідше, наслідком грибкового зараження. В результаті на поверхні з’являються відкладення солі або починає рости пліснява.

Тип субстрату

Декоративні рослини не можна висаджувати в перший грунт, що попався. Часто білий наліт на квітах кімнатних сортів з’являється тільки через те, що придбаний субстрат призначався під розсаду та насичений мінеральними добривами, тоді як рослина – вже дорослий екземпляр, який не потребує інтенсивного підживлення.

Крім того, сам характер і склад ґрунту може призводити до описуваного ефекту. «Важкий» ґрунт відрізняється високою щільністю та сприяє швидкому випаровуванню вологи, завдяки утворенню капілярів. Також засолювання може відбуватися і за рахунок погіршення якості середовища проростання.

Догляд та режим поливу

Надмірна волога, як і її недолік, нерідко є причиною того, що у вазонах з’являється білий наліт на землі.

Також до виникнення можуть призводити такі негативні чинники:

  • Недотримання температурного режиму.
  • Надмірна вологість у приміщенні
  • Перегодовування (явний надлишок мінеральних добрив).
  • Використання надто жорсткої води.

Не той горщик

Недотримання рекомендацій щодо догляду квіткарі-початківці часто розуміють, як погану освітленість або помилки в режимі поливу.

Мало хто замислюється, що така неочевидна річ, як невідповідність обсягу горщика квітки розмірам кореневої системи може викликати подібні проблеми: крихітна рослина у великому просторі не справляється з «освоєнням» такої площі.

Читайте також: Ворожіння на Новий рік: 13 найкращих способів дізнатися про майбутнє

Як результат – поява білого ґрунту та питань: «Чому з’являється наліт на горщиках квітів і як з ним боротися?».

Додаткова інформація. Дуже часто утворення нальоту відбувається через відсутній або поганий дренаж, а також, якщо в підставці постійно накопичується вода.

Зараження грибком

Борошнистий, пухнастий або виражений переподібний характер відкладень, що нерідко супроводжується неприємним гнильним запахом – явна ознака наявності грибка в ґрунті.

Причиною цього може стати як надлишок вологи, так і неякісний ґрунт. Зазвичай така пліснява не страшна для рослин, що пройшли період бурхливого росту. Проте це не означає, що нічого не слід робити. Існують види грибків, які можуть бути небезпечними і для людини.

Білий наліт на квітах кімнатних рослин та ґрунті: види плісняви

Насправді грибків, що вражають ґрунт, трохи більше, ніж це прийнято вважати, і не всі вони нешкідливі для людини. Серед найбільш поширених видів плісняви в домашніх оранжереях можна зустріти:

Мукор

«Класичний» вигляд. Саме він найчастіше з’являється у горщиках із квітами. Вражає верхні шари ґрунту. Може спричиняти алергічну реакцію. У тяжких випадках призводить до мукоромікозу.

Синєва

Грибковий наліт синюватого кольору. Потрапляючи усередину рослини, руйнує саму структуру деревини. Вражаючий ефект проявляється дуже швидко.

Актиноміцети

Бактерії, які можна виявити у будь-якому ґрунті. Через здатність формувати так званий міцелій, що гілкується, схожий на білий наліт на землі, їх одночасно відносять і до грибків.

Є сировиною для антибіотиків, але можуть стати причиною деяких захворювань.

Чорна пліснява

Насправді вона буває різних відтінків, від світло-сірого до синьо-чорного. Дуже небезпечний вигляд. Люди можуть спричинити важкі захворювання дихальних шляхів. Вкрай складно вивести.

Відомі випадки появи грибкових утворень та жовтого кольору, і з вираженим зеленим відтінком.

Як позбутися білого нальоту на кімнатних квітах?

При появі плісняви найкращим рішенням буде пересадити квітку. Однак не завжди є можливість здійснити цю процедуру негайно.

У такому разі рекомендується робити таке:

  • Зняти верхній шар ґрунту (сантиметри два, два з половиною), щоб унеможливити контакт грибка з кореневою системою.
  • Змінити спосіб та режим поливу. Як мінімум, слід не допускати надмірного зволоження ґрунту.
  • Якщо ґрунт важкий, щільний його потрібно акуратно розпушити. Це допоможе вивести зайву вологу та сприяє нормалізації газообміну у ґрунті.
  • Налаштувати температурний баланс у приміщенні та рівень вологості.

Читайте також: Чим розчинити силіконову субстанцію в домашніх умовах

Якщо такими методами не вдається прибрати білий наліт на квітах кімнатних вазонів, необхідно використовувати знезаражувальні засоби, а також продезінфікувати грунт.

У крайньому випадку залишається останнє засіб – пересадити квітку в інше місце.

Пересадка як метод боротьби

Якщо пересадка рослини здійснюється внаслідок появи грибка, міняти доведеться все: і горщик, і субстрат. При цьому грунт потрібно обов’язково знезаражувати, навіть якщо він тільки куплений. Справа в тому, що в грунті з магазину все ще можуть бути спори грибків, крім того сама рослина часто є джерелом поширення цвілі. Також необхідно продезінфікувати сам горщик.

Як додатковий захід до ґрунту можна додати трохи подрібненого деревного вугілля – це дозволить прибрати зайву вологу. Іноді добрий ефект дає тонкий шар кварцового піску, насипаний на розпушений ґрунт.

Важливо! Категорично не допускається повторне використання пластикових горщиків від заражених рослин!

Засоби для боротьби з пліснявою

Як правило, при боротьбі з грибковими захворюваннями для захисту рослин застосовують спеціальні препарати – фунгіциди. Багато хто з них можна використовувати як для лікування, так і для профілактики.

Найпоширенішим вважається “Фундазол” або його аналоги: “Топаз”, “Скор”, “Вітарос” – на літр води потрібно всього 2 грами препарату. Однак він дуже токсичний (використовуючи його потрібно бути вкрай обережним та працювати у захисних засобах)!

Тому як альтернативу деякі садівники для бактерицидної обробки вибирають фітоспірин або навіть метронідазол (таблетка на літр води).

Зверніть увагу! Фунгіциди слід застосовувати лише у крайньому випадку. Спочатку варто спробувати більш щадні кошти.

Білий наліт на землі: дезінфекція та знезараження

На жаль, більшість видів плісняви вивести не так просто. Більшість рекомендацій з цього питання зводяться до заміни ґрунту та ємності для посадки. Причому обов’язковою умовою є їхнє якісне знезараження. Ця вимога викликана тим, що суперечки деяких грибків надзвичайно живучі.

Читайте також: Температура в холодильнику для зберігання продуктів

Найкращим способом вважається прожарювання – землю або субстрат піддають тривалому температурному нагріванню (понад 90 градусів) протягом півгодини. Для цього можна використовувати духовку або пекти.

Альтернативним варіантом є пропарювання – у каструлю потрібно налити трохи води, а зверху накрити марлею чи тонкою тканиною. На тканину насипається підготовлений ґрунт і накривається кришкою, після чого вода має закипіти. Потім потрібно проварити все щонайменше 25-30 хвилин, але бажано потримати грунт довше, щоб потім знову не дивуватися, чому на горщиках кімнатних рослин з’являється наліт!

Популярні народні засоби

Якщо пліснява з’явилася нещодавно і вогнище ураження невелике, можна обійтися і без сильнодіючої хімії. Так, для обробки ґрунту квітники використовують слабкий розчин лимонної кислоти: 2-3 грами на склянку або просто лимонний сік (видавити лимон у чашку з водою). Поливати рослину потрібно не більше двох разів на місяць. Такий засіб підійде для квітів, здатних рости на кислому ґрунті.

Іноді при знезараженні використовують звичайний часник. Для цього кілька зубчиків закопують біля рослини чи роблять настій. При поливі часник насичує ґрунт фітонцидами, які пригнічують розвиток хвороботворних бактерій.

Позитивний ефект має і додавання в ґрунт деревної золи, обробка марганцівкою, обприскування розчином сухої гірчиці.

Білий наліт на землі: попередження та профілактика

Профілактика завжди дешевша за лікування.

Ця давня мудрість може бути застосована і для кімнатних рослин. Як основні заходи можна згадати:

  • Систематичне розпушування ґрунту.
  • Правильний розмір горщика та дренаж.
  • Забезпечення сприятливого температурного режиму та освітлення.
  • Грамотне та своєчасне підживлення.
  • Використання субстрату, що максимально підходить для конкретної рослини.
  • Регулярне поливання.

Розуміння основних причин зміни кольору ґрунту або утворення борошнистих вогнищ на ґрунті – лише один із аспектів при вирішенні проблем домашнього садівництва. Іноді просто неможливо визначити, чому на горщиках кімнатних рослин з’являється наліт, оскільки створення сприятливих умов для зростання не може підкорятися одним лише суворим приписам.

Думати, куштувати, експериментувати – єдиний рецепт на всі випадки життя.

Про автора

admin administrator