Чому дорівнює добуток чисел 60 і 9

Авторadmin

Чому дорівнює добуток чисел 60 і 9

Онлайн Калькулятор. Розрахунки з дробами. Додавання, віднімання, множення і ділення дробів.

Використовуючи даний онлайн калькулятор з дробами, ви зможете додавати, віднімати, множити, ділити або підносити до степеню звичайні дроби, мішані числа (дроби з цілою частиною), десяткові дроби та цілі числа і, відповідно, знайти їх суму, різницю, добуток або частку.

Скориставшись онлайн калькулятором дробів, ви отримаєте детальний розв’язок вашого прикладу, який дозволить зрозуміти алгоритм розв’язування задач з дробами та закріпити вивчений на уроках матеріал.

Онлайн калькулятор дробів

Інструкція використання калькулятора дробів

Для вирішення вашого завдання виконайте такі дії:

  • введіть ваш приклад у калькулятор;
  • натисніть кнопку  для виконання обчислень.

Введення даних у калькулятор дробів

У калькулятор дробів можна вводити: цілі числа, десяткові дроби, звичайні дроби та змішані числа.

Цілі числа. Використовуйте цифрові клавіші калькулятора або цифрові клавіші комп’ютера для введення цілих чисел. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

Десяткові дроби. Десяткові дроби вводяться так само як і цілі числа, в якості десяткового роздільника рекомендовано використовувати крапку .

Звичайні дроби: Щоб ввести звичайний дроб, натисніть клавішу на клавіатурі калькулятора – після чого введіть значення чисельника та знаменника дробу за допомогою числових клавіш.

Змішані числа: Використовуючи числові клавіші, введіть цілу частину змішаного дробу, натисніть клавішу дробу на клавіатурі калькулятора – після чого введіть значення чисельника та знаменника дробу використовуючи числові клавіші.

Відємні числа: Перед числом поставте знак мінус – , не забувайте брати від’ємні числа у дужки ( ) .

Піднесення до степеню: Щоб піднести число до ступеня, введіть число та натисніть клавішу a b , потім введіть значення ступеня. (На комп’ютері ступінь можна ввести, натиснувши клавішу “^”. Наприклад, для вводу 4 3 потрібно ввести 4^3)

N.B. Калькулятор підтримує лише цілі ступені!

N.B. Вирази з літерами, операції вилучення кореня калькулятор не підтримує!

Додаткові можливості калькулятора дробів

  • С – повністю очистити поле вводу.
  •  – видалити один символ.
  •   для переміщення між полями калькулятору.

Урок 118. Ділення виду 60 : 3, 600 : 3. Обчислення значень виразів. Повторення про порядок дій у виразах різного ступеня. Робота над задачами
Множення і ділення в межах 1000

Мета: вчити учнів ділити двоцифрові та трицифрові круглі числа на одноцифрове число; формувати вміння обчислювати вирази; актуалізувати знання учнів про порядок дій у виразах з діями різного ступеня; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати товариськість; стимулювати цікавість до вивчення математики.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, кольорові цеглинки.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Всі ми добре знаємо:

На знання ми право маємо.

Будем гарно працювати,

Щоб міцні знання нам мати.

2. Перевірка домашнього завдання (с. 54, № 296, 297)

— Чи є в задачі № 296 зайві дані? Зачитайте їх.

— Яка відповідь задачі? Поясніть хід розв’язання задачі.

— Які відповіді отримали, обчислюючи вирази? Складіть кольорову доріжку з цеглинок.

Перевірка. Вправа «Кольорова доріжка»

3. Усні обчислення

— Відновіть таблицю. Які числа закрили мультиплікаційні герої?

4. Каліграфічна хвилинка

— Пригадайте казки, у яких зустрічається число 3 (кількість героїв чи дій).

— Запишіть каліграфічно числа 3, 33, 333.

5. Математичний диктант

· Добуток чисел 100 і 6.

· Добуток двох чисел — 400. Перший множник 100. Обчисліть значення другого множника.

· Чому дорівнює добуток чисел 7 і 10?

· Знайдіть число, яке в 6 разів менше 600.

· Ділене 60, дільник 6. Обчисліть частку.

· Число 40 збільште у 10 разів.

· У скільки разів число 300 більше числа 3?

Перевірка: 600, 4, 70, 100, 10, 400, у 100 разів.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Удосконалення вмінь обчислювати значення виразу зі змінною (с. 54, № 298)

2. Актуалізація знань про взаємозв’язок множення і ділення (с. 54, № 299)

— Перший вираз на обчислення добутку. Для його перевірки застосовують дію ділення.

3. Ознайомлення із діленням виразів виду 60 : 3, 600 : 3 (с. 54, № 300)

— Розглянемо вираз 60 : 3. Ми знаємо, що 6 поділити на 3, буде 2. Ділене у нас не 6, а 6 десятків, отже, 6 дес. поділити на 3, буде 2 дес., або 20.

— Розглянемо вираз 600 : 3. Ми знаємо, що 6 поділити на 3, буде 2. Ділене у нас не 6, а 6 сотень, отже, 6 сотень поділити на 3, буде 2 сотні, або 200.

4. Первинне закріплення вивченого матеріалу (с. 54, № 301). Усне розв’язування прикладів ланцюжком

5. Формування вмінь обчислювати дріб від числа (с. 55, № 302)

Міркуємо так. Щоб обчислити одну п’яту від 45, потрібно це число поділити на п’ять: 45 : 5 = 9. Аналогічно — з іншими числами.

6. Формування вмінь розв’язувати задачі на обчислення дробу від числа (с. 55, № 303)

— Скільки у книжці сторінок? Скільки хлопчик прочитав? Яке запитання задачі? Як відповісти на запитання задачі? (Потрібно 60 поділити на 3.)

7. Формування обчислювальних навичок (с. 55, № 304)

Вправа «Кольорова вежа»

— Обчисліть вирази. З відповідей побудуйте кольорову вежу.

Позатабличне множення і ділення чисел

2. Обчисліть різницю чисел 60 і 30, збільште результат у 10 разів.

3. Обчисліть добуток чисел 2 і 90.

4. Перше число 60, друге — у 3 рази більше. Чому дорівнює друге число?

5. Перше число 540, друге — у 6 разів менше. Чому дорівнює друге число?

6. Перший множник 90, другий — 7. Обчисліть добуток.

7. Ділене 360, дільник 6. Обчисліть частку.

8. Число 100 зменште у 5 разів.

9. Довжина паркана 20 м, а ширина — 5 м. Обчисліть периметр паркана.

10. Запишіть у копійках 5 грн 45 коп.

Диктант 3

1. Суму чисел 40 і 8 поділіть на 2.

2. Різницю чисел 300 і 100 помножте на 2.

3. До частки чисел 100 і 5 додайте 4.

4. Збільште число 250 у 2 рази.

5. Добуток чисел 5 і 2 збільште у 9 разів.

6. Число 320 зменште у 8 разів.

7. Суму чисел 400 і 50 зменште в 5 разів.

8. Від 1 м відніміть 5 дм.

9. 39 см поділіть на 3.

10. Невідоме число зменшили у 4 рази й отримали 40. Чому дорівнює невідоме число?

Диктант 4

1. Обчисліть добуток чисел 50 і 2.

2. Зменште число 1000 у 2 рази.

3. У скільки разів число 39 більше, ніж 3?

4. Обчисліть частку чисел 490 і 70.

5. Зменште 1000 на 1.

6. Ділене 22, дільник 2. Обчисліть частку.

7. У скільки разів число 350 більше, ніж 5?

8. Від 1 м відніміть 5 см.

9. Запишіть у сантиметрах: 7 м 4 см.

10. Запишіть у копійках: 9 грн.

Диктант 5

1. Дільник 40, частка 2. Чому дорівнює ділене?

2. Добуток дорівнює 160, перший множник 20. Чому дорівнює другий множник?

3. Число 99 зменште у 3 рази.

4. Обчисліть добуток чисел 22 і 2.

5. Зменште число 640 у 8 разів.

6. Збільште число 40 у 3 рази.

7. Обчисліть частку чисел 50 і 2.

8. У скільки разів число 33 більше, ніж 3?

9. Запишіть у кілограмах: 2 ц.

10. Запишіть у центнерах: 500 кг.

Диктант 6

1. Обчисліть добуток чисел 33 і 2.

2. Ділене 810, дільник 9. Обчисліть частку.

3. Збільште число 22 у 4 рази.

4. У скільки разів число 490 більше, ніж 7?

5. Обчисліть частку чисел 1000 і 10.

6. Зменште число 96 у 3 рази.

7. Число 250 зменште у 5 разів.

8. Обчисліть добуток чисел 55 і 0.

9. 2 м поділіть на 5.

10. Від 1 кг відніміть 2 г.

Диктант 7

1. Обчисліть добуток чисел 44 і 2.

2. Обчисліть частку чисел 280 і 4.

3. Збільште число 300 у 3 рази.

4. Зменште число 320 у 10 разів.

5. У скільки разів число 420 більше, ніж 6?

6. У скільки разів число 5 менше, ніж 300?

7. Від 2 кг відніміть 200 г.

8. Від 2 дм відніміть 5 см.

9. 4 дм поділіть на 5.

10. Від 2 тижнів відніміть 8 днів.

Диктант 8

1. Збільште число 12 у 4 рази.

2. Обчисліть частку чисел 30 і 2.

3. Перший множник 11, другий — 8. Чому дорівнює добуток?

4. Ділене 350, дільник 5. Обчисліть частку.

5. Зменште число 160 у 4 рази.

6. Збільште число 60 у 5 разів.

7. Суму чисел 180 і 20 зменште у 5 разів.

8. 1 кг поділіть на 2.

9. Від 3 м відніміть 1 дм.

10. До 1 тижня додайте 20 днів. Скільки буде днів?

Диктант 9

1. Обчисліть добуток чисел 60 і 8.

2. Обчисліть частку чисел 150 і 3.

3. Перший множник 70, другий — 2. Чому дорівнює добуток?

4. Ділене 540, дільник 6. Обчисліть частку.

5. Перше число 8, друге — у 40 разів більше. Чому дорівнює друге число?

6. Перше число 180, друге — у 3 рази менше. Чому дорівнює друге число?

7. Частка дорівнює 50, дільник 7. Обчисліть ділене.

8. Сторона квадратної ділянки дорівнює 30 м. Обчисліть периметр ділянки.

9. 200 г поділіть на 4.

10. Від 1 м 10 дм відніміть 20 дм.

Диктант 10

1. Обчисліть добуток чисел 30 і 8.

2. Ділене 42, дільник 2. Обчисліть частку.

3. Перший множник 6, другий — 11. Обчисліть добуток.

4. Обчисліть частку чисел 160 і 2.

5. Обчисліть добуток чисел 15 і 3.

6. До частки чисел 270 і 3 додайте 5.

7. Ділене 84, дільник 2. Обчисліть частку.

8. 1 кг поділіть на 5.

9. 1 годину поділіть на 6.

10. Від 3 м 10 см відніміть 2 дм.

Математичні диктанти виду ««Так» чи «ні»»

Диктант 1

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. 1 кг уміщує 1000 г.

2. Якщо перерва почалась о 10 год 10 хв, а закінчилася о 10 год 30 хв, то перерва тривала 20 хвилин.

3. Якщо число 99 поділити на 33, то отримаємо 2.

4. Якщо маса 6 однакових посилок 120 кг, то кожна посилка важить 20 кг.

5. Один дециметр — це десята частина метра.

6. Якщо число 40 збільшити у 6 разів, то отримаємо 280.

7. Добуток чисел 60 і 8 дорівнює 480.

8. Якщо число 180 зменшити у 6 разів, то отримаємо 3.

9. Частка чисел 280 і 4 дорівнює 70.

10. Ділене дорівнює добутку частки і дільника.

Диктант 2

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. Якщо маса гуска 5 кг, то 20 таких гусок важать 100 кг.

2. Якщо урок тривав 45 хвилин і закінчився о 9 год 45 хв, то почався урок о 9 год 5 хв.

3. 1 м уміщує 100 мм.

4. Десята частина метра становить 1 дм.

5. Якщо число 50 збільшити у 9 разів, то отримаємо 540.

6. Добуток чисел 2 і 20 дорівнює 22.

7. Якщо число 270 зменшити у 3 разів, то отримаємо 90.

8. Частка чисел 100 і 4 дорівнює 25.

9. У березні — 30 днів.

10. 4 тижні — це 27 днів.

Диктант 3

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. 1 м уміщує 1000 мм.

2. Сота частина метра дорівнює 1 дм.

3. Сота частина метра дорівнює 1 см.

4. Якщо за 1 годину пішохід пройшов 4 км, то за 2 години він пройде 5 км.

5. Якщо від 2 хвилин відняти 5 секунд, то отримаємо 1 хвилину 55 секунд.

6. Якщо число 30 збільшити у 3 рази, то отримаємо 90.

7. Добуток чисел 3 і 33 дорівнює 109.

8. Якщо число 150 зменште у 5 разів, то отримаємо 30.

9. Частка чисел 500 і 4 дорівнює 200.

10. У травні — 31 день.

Диктант 4

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. Один міліметр — це десята частина метра.

2. Один міліметр — це сота частина метра.

3. Якщо від 3 хвилин відняти 5 секунд, то отримаємо 2 хвилини 95 секунд.

4. Якщо число 90 збільшити у 2 рази, то отримаємо 108.

5. Добуток чисел 22 і 4 дорівнює 88.

6. Якщо число 140 зменшити у 2 рази, то отримаємо 70.

7. Частка чисел 500 і 4 дорівнює 250.

8. У вересні — 30 днів.

9. 2 доби — це 48 годин.

10. 4 грн 5 коп. дорівнює 450 коп.

Диктант 5

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. 1 см уміщує 10 мм.

2. 1 м уміщує 10 см.

3. Якщо до 1 хвилини 45 секунд додати 15 секунд, то отримаємо 2 хвилини.

4. Якщо число 80 збільшити у 3 рази, то отримаємо 240.

5. Добуток чисел 15 і 2 дорівнює 32.

6. Якщо зменшити число 360 у 6 разів, то отримаємо 60.

7. Частка чисел 240 і 4 дорівнює 70.

8. У жовтні — 30 днів.

9. 1 доба 5 годин — це 30 годин.

10. 3 грн 7 коп. дорівнює 307 коп.

Диктант 6

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. Великі відстані вимірюють кілометрами.

2. 1 км — це 100 м.

3. Якщо до 3 хвилин 56 секунд додати 4 секунди, то отримаємо 4 хвилини.

4. Якщо число 20 збільшити у 7 разів, то отримаємо 240.

5. Добуток чисел 41 і 2 дорівнює 82.

6. Якщо число 480 зменшити у 6 разів, то отримаємо 80.

7. Частка чисел 100 і 4 дорівнює 25.

8. У серпні — 31 день.

9. 5 тижнів — це 35 днів.

10. 2 доби 1 година — це 50 годин.

Диктант 7

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. В 1 км уміщується 1000 м.

2. 2 хвилини дорівнюють 200 секундам.

3. Якщо 1 кг поділити на 5, то отримаємо 200 г.

4. Якщо число 50 збільшити у 5 разів, то отримаємо 240.

5. Добуток чисел 60 і 2 дорівнює 120.

6. Якщо число 720 зменшити у 8 разів, то отримаємо 90.

7. Частка чисел 300 і 5 дорівнює 65.

8. У січні — 31 день.

9. 5 тижнів — це 30 днів.

10. 3 доби менше, ніж 74 години.

Диктант 8

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. Масу великих вантажів можна вимірювати центнерами або тонами.

2. 1 ц — це 200 кг.

3. Якщо до 1 хвилини 30 секунд додати 30 секунд, то отримаємо 2 хвилини.

4. Якщо 2 кг поділити на 2, буде 200 г.

5. Якщо число 90 збільште у 7 разів, буде 630.

6. Добуток чисел 70 і 3 дорівнює 210.

7. Якщо число 540 зменшити у 6 разів, то отримаємо 90.

8. Частка чисел 120 і 4 дорівнює 30.

9. 2 тижні та 2 дні — це 15 днів.

10. 5 грн 55 коп. більше, ніж 550 коп.

Диктант 9

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. В 1 ц уміщується 100 кг.

2. 5 ц дорівнює 500 кг.

3. Якщо від 2 хвилин відняти 30 секунд, то отримаємо 1 хвилину 30 секунд.

4. Якщо 1 м поділити на 10, буде 10 см.

5. Якщо число 60 збільшити у 7 разів, буде 400.

6. Добуток чисел 90 і 8 дорівнює 720.

7. Якщо зменшити число 630 у 9 разів, то отримаємо 70.

8. Частка чисел 210 і 3 дорівнює 60.

9. 3 тижні — це 21 день.

10. Якщо від 6 гривень відняти 1 гривню 50 копійок, то залишиться 4 гривні 5 копійок.

Диктант 10

Учитель читає твердження. Якщо учні вважають його правильним, то поруч ставлять знак «+», якщо — неправильним, то знак «-».

1. 1 т дорівнює 100 ц.

2. 5 м 6 см більше, ніж 5 м 6 мм.

3. Якщо від 2 м відняти 2 см, то буде 1 м 98 см.

4. Якщо число 40 збільшити у 7 разів, то отримаємо 240.

5. Добуток чисел 70 і 7 дорівнює 490.

6. Якщо число 540 зменшити у 6 разів, то отримаємо 90.

7. Частка чисел 350 і 5 дорівнює 50.

8. У листопаді — 31 день.

9. 4 тижні — це 21 день.

10. Якщо від 10 гривень відняти 4 гривні 40 копійок, то залишиться 5 гривень 60 копійок.

Математичні диктанти виду «Обчислювальні ланцюжки»

Учитель читає завдання ланцюжка, учні обчислюють кожен крок усно, потім записують або дають відповідь лише кінцевого результату.

Диктант 1

Число 20 помножте на 3, помножте на 2, поділіть на 4, додайте 35, відніміть 5. Запишіть отримане число.

Диктант 2

Число 80 поділіть на 2, помножте на 5, поділіть на 10, відніміть 9, додайте 19. Запишіть отримане число.

Диктант 3

Число 160 поділіть на 4, помножте на 8, поділіть на 10, відніміть 30, додайте 8. Запишіть отримане число.

Диктант 4

Число 30 помножте на 6, поділіть на 9, помножте на 4, відніміть 50, додайте 14. Запишіть отримане число.

Диктант 5

Число 280 поділіть на 7, помножте на 4, поділіть на 2, відніміть 40, додайте 25. Запишіть отримане число.

Диктант 6

Число 40 помножте на 2, помножте на 2, поділіть на 4, додайте 60, поділіть на 2. Запишіть отримане число.

Диктант 7

Число 60 поділіть на 2, помножте на 5, поділіть на 10, додайте 15, помножте на 3. Запишіть отримане число.

Диктант 8

Число 180 поділіть на 6, помножте на 8, поділіть на 4, додайте 60, поділіть на 2. Запишіть отримане число.

Диктант 9

Число 40 помножте на 6, поділіть на 8, помножте на 7, додайте 90, поділіть на 10. Запишіть отримане число.

Диктант 10

Число 280 поділіть на 7, помножте на 9, поділіть на 4, додайте 10, поділіть на 4. Запишіть отримане число.

Математичні диктанти «Задачі»

Диктант 1

Учитель читає задачі, учні записують тільки відповіді.

1. У кондитерській випекли 180 пиріжків з м’ясом, а з повидлом — у 2 рази менше. Скільки випекли пиріжків із повидлом?

2. Ялинці 30 років, а дуб старший за неї в 3 рази. Скільки років ялинці?

3. У білки в дуплі 70 горіхів, грибів — в 2 рази більше, ніж горіхів, а шишок — на 10 менше, ніж грибів. Скільки шишок у дуплі у білки?

Диктант 2

Учитель читає задачі, учні записують тільки відповіді.

1. Ручка коштує 3 грн. Скільки коштують 15 таких ручок?

2. Садівник обкопав 4 ряди яблунь — по 12 яблунь у кожному ряду. Скільки всього яблунь обкопав садівник?

3. Купили 5 коробок ялинкових іграшок — по 20 іграшок у кожній. Скільки всього купили ялинкових іграшок?

Диктант 3

Учитель читає задачі, учні записують тільки відповіді.

1. 1 м тканини коштує 17 грн. На сукню купили 3 м. Скільки грошей заплатили за покупку?

2. У шкільному хорі 16 хлопчиків, а дівчаток — у 2 рази більше. Скільки дівчаток у шкільному хорі?

3. Зошит коштує 3 грн, а книжка — 270 грн. У скільки разів книжка дорожча за зошит?

Диктант 4

Учитель читає задачі, учні записують тільки відповіді.

1. На стадіоні займалися спортом 14 дівчаток, а хлопчиків — у 2 рази більше. Скільки хлопчиків займалися спортом на майданчику?

2. Мама купила 6 коробок цукерок — по 20 цукерок у кожній. Скільки всього цукерок у коробках?

3. На одній яблуні достигло 18 яблук, а на іншій — у 3 рази більше. Скільки яблук достигло на другій яблуні?

Диктант 5

Учитель читає задачі, учні записують тільки відповіді.

1. 160 апельсинів розклали у тарілки — по 8 штук у кожну. Скільки тарілок для цього знадобилося?

2. 1 кг печива коштує 24 грн. Скільки коштує 6 кг такого печива?

3. У міському парку діти нагодували крихтами 27 горобців, а голубів — у 3 рази більше. Скільки голубів нагодували діти?

Дидактичні ігри

Гра «Невідомий компонент» (І варіант)

Викликані до дошки двоє учнів обчислюють невідомий компонент та вписують потрібне число у порожню клітинку стовпчика (кожен — по п’ять стовпчиків). Перемагає той, хто першим і правильно виконав завдання.

Решта дітей — контролери.

Гра «Невідомий компонент» (ІІ варіант)

Викликані до дошки двоє учнів обчислюють невідомий компонент та вписують потрібне число у порожню клітинку стовпчика (кожен — по п’ять стовпчиків). Перемагає той, хто першим і правильно виконав завдання.

Решта дітей — контролери.

Граф-схеми

Гра «Чарівні двері»

Поєднайте двері з ключом-відповіддю.

Гра «Квіти»

“Нова українська школа” матеріали для вчителів, студентів, учнів та батьків.

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

Про автора

admin administrator