Чому фікус бенджаміну скидає листя і жовтіє

Авторadmin

Чому фікус бенджаміну скидає листя і жовтіє

Поширені хвороби фікусу `бенджаміна`: шукаємо порятунок від проблем

Квітникарі люблять його за привабливий зовнішній вигляд і некапризну характер.

симптоми хвороб


чорніє фікус

Листя покриваються дрібними чорними крапками і плямами, переважно на внутрішній стороні.

Так проявляється грибкове ураження церкоспороз. Згодом листя можуть змінити забарвлення, втратити тургор і опасть.

Як реанімувати фікус?

Щоб врятувати рослина, необхідно видалити всі уражені частини і обробити рослину і ґрунт фунгіцидами – фундазолом, Курзат, Оксіхомом.
Повністю чорніє вся поверхня листа, потім він відпадає.

Винна помилку в догляді – фікус страждає від надмірного поливу і постійної вологості грунту. В цьому випадку слід змінити режим зволоження, скоротивши його як мінімум в 2 рази.

Зволожувати грунт рекомендується не частіше двох разів на тиждень.

Темніють краю свідчать про опіку від прямих променів сонця.

Інша причина – фікусу жарко. Він стоїть близько до опалювальних приладів або на підвіконні під палючим сонцем.

Досить переставити горщик з рослиною на західне або східне віконце і прибрати від джерел тепла.

Поява несиметричних різноманітних плям чорного кольору говорить про неправильне грунті або надлишку поживних речовин.

Довідка: оптимальний склад землі – пісок, листова грунт і торф в рівних кількостях.

слід пересадити фікус «Бенджаміна» в свіжий субстрат і скоротити внесення мінеральних комплексів.

Як бачимо, правильний догляд за фікусом «Бенджаміна» дуже важливий для рослини, тому ми підготували кілька корисних матеріалів про секрети його розмноження і особливості вирощування в домашніх умовах. Читайте також про властивості фікуса і дізнайтеся, отруйний він чи ні і чи можна тримати його вдома.

пожовтіння листя

Чому у фікуса «Бенджаміна» жовтіє і опадає листя? Що робити? Якщо у фікуса «Бенджаміна» скидає нижнє листя і вони почали масово жовтіти незабаром після пересадки, значить рослина відчуває стресовий стан від різкої зміни умов.

Нова грунт, переміщення квітки, горщик більшого розміру, ніж попередній – це причини розвитку стресу у фікуса.

Зміна кольору листових пластинок може сигналізувати про надлишок вологи в грунті. Частий і занадто рясний полив фікус Бенджаміна абсолютно не переносить і починає жовтіти. В цьому випадку слід зупинити поливи на пару тижнів, щоб квітка видужав.

Якщо процес пожовтіння не зупиняється, фікус необхідно пересадити в новий грунт. Все загнили корінці обрізують, а що залишилися підсушують.

Жовті плями різної форми і розміру можуть з`явитися від впливу прямих сонячних променів або при надмірному надходженні добрив.

білий наліт

На пластинках можуть з`являтися білі цяточки і крапельки білого воску на внутрішній стороні, особливо біля основи.

В цьому випадку лякатися не варто – фікус виділяє надлишки вологи після поливу грунту або обприскування.

Як спаси фікус «Бенджаміна», якщо на поверхні листя з`явився білий наліт? Це ознака нападу борошнистої роси. Грибкове захворювання, легко виліковується своєчасним використанням фунгіцидних засобів (Оксіхома, Ровраль, Хома, Курзат).

коричневі плями

Чому на листках фікуса «Бенджаміна» з`явилися плями? Нерівні бурі плями з жовтими колами навколо них говорять про отриманні листям опіків від агресивних променів сонця. Рослина потребує притінення або переміщенні на західне вікно.

Інша причина – напад патогенних грибків. Хвороба проявляється утворенням цяточок і плям бурого або каштанового кольору.

Якщо не лікувати, захворювання прогресує, плями ростуть і починають зливатися, поки не покриють весь лист, який потім відпадає.

Порада: застосування фунгіцидів допоможе позбавити фікус від проблеми.

Причина опадання листя у фікуса «Бенджаміна»

Чому опадає фікус «Бенджаміна»? Що робити? Найчастіше реагує на будь-які проблеми і помилки в догляді саме таким способом – починає скидати листя в великих кількостях. В результаті може залишитися голий стовбур.

Врятувати таку рослину можна, але для цього необхідно правильно визначити причину явища.

Їх може бути кілька:

  • Різка зміна обстановки. Транспортування з магазину в квартиру, переміщення з одного місця на інше, обрізка крони, пересадка і навіть водні процедури можуть спровокувати початок стресового стану і втрату листя.
  • Неправильний режим поливу – дуже частий або навпаки недостатній.
  • Слабке освітлення. Зміст в прохолоді при температурі нижче 15 °.
  • Знаходження рослини на протягах.
  • Опік корінців концентрованими добривами, які вносять в сухий грунт.

Що робити якщо у фікуса «Бенджаміна» опало все листя? Помічено, що масове опадання листя починається при наявності як мінімум двох причин відразу. З`ясувавши причину, можна приступати до реанімаційних заходів.

В першу чергу усувають несприятливі фактори і підтримують нормальні умови життя для фікуса, намагаючись не допустити повторення старих помилок.

Порада: рекомендується застосувати препарати типу циркону і Епін для зняття стресу і стимуляції утворення нових листочків. Ними проливають грунт в горщику і обприскують крону.

Внесення мікроелементів скорочують або тимчасово припиняють, щоб не прискорювати ріст гілок. Ослаблений кущик не зможе розвивати і зелену масу, і стебла відразу.

Якщо такі заходи не допомогли, як оживити фікус «Бенджаміна»? Доведеться обстежити кореневу систему, попередньо промивши її в теплій м`якій воді.

Пошкоджені корінці, які згнили і всохли, повністю вирізують, залишаючи тільки здорову тканину білого кольору і щільної структури. Зрізи знезаражують деревним або активованим вугіллям, потовчений в порошок.

Після підсушування, фікус розміщують в новому горщику меншого розміру, ніж колишній, повністю замінюючи грунт.

Навіть якщо фікус встиг скинути все листя, він цілком може відростити нові. Досить дотримання правильного режиму і усунення несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Липкі “і сухе листя

Чому фікус «Бенджаміна» скидає сухе листя? Що робити? Найбільш очевидна причина – гостра нестача вологи в повітрі і сильна спека. Листя починають сохнути з кінчиків, поступово збільшуючи область поразки. Якщо не вживати заходів – листя засохнуть цілком і опаде.

Потім висохнуть пагони і коріння, фікус загине. Усунути цю проблему неважко. Досить підвищити вологість у приміщенні, регулярно обприскуючи наземні частини рослини.

Порада: можна помістити фікус на пару днів в парник або поставити на піддон, заповнений вологими камінням (керамзитом, галькою, битою цеглою).

Неприємний на дотик липкий наліт на листках фікуса «Бенджаміна» – це виділення сисних комах, які напали на фікус. Саме шкідники залишають подібні сліди своєї діяльності.

На солодкуваті липучим виділення любить нападати грибок сажі, в результаті чого безбарвний наліт поступово чорніє, а лист починає гнити.

Необхідно уважно оглянути рослина і виявити шкідника. Після чого підібрати інсектициди для його усунення.

шкідники рослини

Великі соковиті листя фікуса привабливі для багатьох шкідливих комах. Шкідники фікуса «Бенджаміна» це: грибні комарики, справжня й хибна щитівки, нематоди, павутинні кліщі, трипси, борошнисті червці і тля.

павутинний кліщ

Побачити мікроскопічних шкідників практично неможливо без збільшувальних приладів. Зате сліди їх діяльності дуже характерні і легко розпізнаються.

На листі зараженого фікуса утворюються точкові цяточки світлого забарвлення, а всі наземні частини покриваються безліччю найтонших павутинок. Такі рослини зупиняються в розвитку, втрачають декоративність через пожовтіння і опадання листя, починають чахнути і хворіти.

Довідка: позбутися від кліщів можна застосуванням акарицидів – Флумайта, актеллика, Оберона, нурелл – Д, Вертімек, Агравертін.

щитівка

Виглядає як овальна бляшка бежевого, каштанового або сірого кольору. Її можна зіпхнути голкою з поверхні листа. Так як тулуб захищено воскоподібні щитком, знищити її можна тільки системними інсектицидами, що проникають в організм через сік рослин.

Довідка: найчастіше для лікування використовують Конфідор Екстра, Біотлін, Актара, Адмірал.

Фото: щитівка на фікус »Бенджаміна»

трипси

Маленькі шкідники з овальним тільцем, що нагадують мух. Їх важко помітити завдяки непоказною забарвленням – сталевий, чорної або коричневої. Поселяються великими колоніями і харчуються соком рослини, сильно гальмуючи його зростання.

Крім того, переносять багато вірусні хвороби і бруднять наземні частини своїми виділеннями, залучаючи грибок.

Довідка: знищуються хімічними інсектицидами і біологічними препаратами – актеллика, Агравертін, інтавір, Карате, карбофос.

борошнистий червець

Маленькі шкідники з овальним тулубом, вкритому білястим нальотом, що нагадує крохмаль або борошно. Залишають виділення двох видів – солодкувату рідину, що залучає грибок сажі і ватообразние грудочки, в які мають у своєму розпорядженні яйця.

важливо: дуже рухливі, сисні паразити, для їх знищення використовують системні препарати – Моспилан, Танрек, Біотлін, Командор.

квіткові мошки

Сциарід поселяються у вологому середовищі і самі по собі не становлять загрози. Завдають шкоди їх личинки, які живуть в коренях і можуть пошкодити їх.

Порада: щоб позбутися від комах, рекомендується пересадити фікус з продезінфікований горщик, повністю замінивши ґрунт і промивши кореневу систему.

Довідка: якщо такий захід не допомогла, можна використовувати для поливу слабкий розчин марганцівки, препарати сірки або інсектициди Мухоїд, Базудин, Гром.

Хвороби і шкідники у фікус «Бенджаміна» вельми різноманітні.

Крім того, він гостро реагує на будь-які помилки в умовах утримання.

Фікус бенджаміну, чому жовтіють і опадають листя, можливі причини, в яких випадках буде потрібно пересадка

Фікус Бенджаміна – рослина, яку часто використовують для прикрашання інтер’єру житлових приміщень і офісів. При належному догляді квітка цілий рік радує господаря яскравою зеленню, проте нерідко спостерігається зниження декоративних якостей рослини.

Давайте розглянемо, чому у фікуса Бенджаміна жовтіють і опадають листя, і що зробити, щоб вирішити цю проблему.

Фікус Бенжаміна, опис і фото

Фікус Бенджаміна являє собою невелике дерево або чагарник.

Опис і характеристики рослини:

  • Побіги прямостояч.
  • Стебель круглий, росте повільно.
  • Протягом 10 років його висота досягає 100-120 см.
  • Покритий сірою або коричневою корою.
  • Листя зеленого або мармурового кольору, основа гладка або глянцева.
  • Форма листя овальна, є загострений кінчик.
  • Довжина одного листочка коливається від 6 до 13 см, а ширина від 2 до 6 см.
  • Листя росте густо і чергово, утворюється одна площина.
  • Широка крона, гілки опущені вниз.

Однак деревце невибагливе, існують нюанси, які варто враховувати при вирощуванні рослини в кімнатних умовах.

Чому жовтіють і опадають листя у фікуса Бенджаміна

Така проблема для цієї рослини характерна, однак чому це відбувається, складно визначити відразу.

Цьому сприяє багато факторів, розглянемо основні з них:

  • Невідповідний температурний режим. Фікуси не люблять низьких температур, тому в приміщенні оптимальною температурою вважається вище двадцяти градусів, в зимовий час вісімнадцять градусів, він може витримати температуру до десяти градусів, проте тільки в короткий період часу.
  • Важливо щоб рослина не стояла на протязі або піддавалася перепадам температур. Влітку, наприклад, не можна ставити вазон недалеко від кондиціонера. Не дотримуючись цих умов, квітка стане в’ядіти і жовтіти на очах.
  • Неправильний полив. Поливати фікус необхідно, коли верхній шар висох на 3 см углиб. Квітка може витримати пересушування землі (тільки на невеликий термін), а ось надлишок вологи може призвести до загибелі. Після поливу в піддон потрапляє зайва вода, яку варто відразу ж видалити.
  • Для якісного поливу краще вибрати воду, що відстоялася, температура кімнатна.
  • Потребує обприскування листя.
  • Виснаження ґрунту призводить до опадання і побажання нижнього листя. Причина цього – неправильне або несвоєчасно проведене підживлення. Повне опадіння листочків можливе, якщо не використовувалися добрива роками.

Ці проблеми легко вирішуються повноцінним відходом.

Подивимося корисне відео про те, чому у фікуса Бенджаміна жовтіє листя:

Хвороби і шкідники

Фікус Бенджамін схильний до нападок шкідників і багатьох захворювань.

Список комах вкажемо в таблиці.

Симптоми поразки, методи боротьби

Проявляється діяльність комах опаданням, в’яданням і скручуванням листя

Паразит сприяє зниженню фотосинтезу. Якщо не надати допомогу, квітка гине.

Про це свідчить побажання листочків або різкий листопад

Симптомами зараження є утворення бурих плям, липкого нальоту і сажистого грибка.

Комаха висмоктує сік, через що квітка втрачає життєві сили.

У цьому випадку в якості обробки можна використовувати інсектицидну олію, мильний розчин і спеціальний лак, призначений для даної культури

Деревце фікусу схильне до різних інфекційних захворювань. Провокують захворювання комахи, а саме їх виділення.

У період хвороби для лікувальної терапії використовують спеціальні розчини, також необхідний особливий догляд і увагу.

Дуже добре підійде розчин фунгіциду. Перед процедурою обрізаються уражені частини рослини. Проводиться обприскування кілька разів, поки захворювання не піде повністю.

Грибкові захворювання проявляються у вигляді гнили або цвілі. Грибок швидко вражає рослину, тому якщо не надати термінову кваліфіковану допомогу, зараження зачіпає кореневу систему і квітка гине.

Якщо в якості профілактики періодично обробляти фікус необхідними засобами, то зараження можна уникнути і квітка не постраждає.

Чому жовтіють і опадають листя взимку

У зимовий період опадання та побажання листя найчастіше відбувається через холод. Фікус – це теплолюбна рослина, тому перемерзання або холодне повітря на ній відбивається згубно.

Взимку і навіть влітку не можна вазон ставити на підлогу з кахлю, в результаті замерзають коріння. Також не рекомендується, щоб листя стикалося зі склом, коли квітка стоїть на підвіконні. Потрібно так поставити горщик, щоб між вікном і вазоном була достатня відстань. Цей момент варто враховувати тільки взимку.

Якщо в приміщенні температура нижче 18 або 16 градусів, це також негативно позначиться на стані та структурі листя.

Ще одна причина побажання листочків – надмірний полив. Взимку квітка поливається раз на 7 днів.

Додатково раз на тиждень проводять обприскування або зрошення.

Коли температура в приміщенні менше зазначеної, полив не проводиться зовсім. Перед процедурою необхідно зрихлити ґрунт, це допоможе воді швидше потрапити до кореневої системи і не застоюватися.

Що робити якщо опадають листя у фікуса Бенджаміна після пересадки

Пересадку виконують щороку, коли фікус молодий. Коріння швидко розростається, і у вазоні йому стає тісно. Якщо вчасно не провести пересадку, корінці і ґрунт виснажуються, а це негативно відбивається на стані всієї рослини, особливо на обмінних процесах.

Однак сама пересадка не дасть стовідсоткової гарантії, що не відбудеться побажання листя.

Багато залежить від того, як була проведена процедура. Якщо діяти неакуратно, то можна легко пошкодити корінець або іншу частину рослини, що негативно позначиться на його стані надалі. В результаті може опасти все листя.

Щоб уникнути проблем, пересадку варто проводити шляхом перевалки, це дозволить уникнути пошкодження.

Після процедури необхідно захистити деревце від прямих сонячних променів і світла. Перші 14 днів необхідно розташувати горщик у тіні, а після зазначеного терміну поступово привчати до освітлення.

Коли після пересадки фікус скинув все листя, не потрібно переставляти його або піддавати якимось діям. Тоді потрібно залишити його в спокої і почекати, коли виросте нове листя.

Подивимося ще одне корисне відео на тему:

Чому можуть жовтіти і опадати листя у фікусів каучконосного, строкатого, кінки

У фікуса каучуконосного після трирічного віку щорічно опадає кілька нижніх листків. Цей процес є природним і свідчить про старіння. У такому випадку там, де опав листок, з’являється нирка, з якої виросте нова втеча.

Якщо відбулося масове опадання листя, варто задуматися, в яких умовах зростає квітка, чи всі маніпуляції дотримуються.

Найчастіше причиною опадання стає надмірна заливка ґрунту, знижена температура в приміщенні, травма коріння в процесі пересадки, напад комах.

Фікус кінки скидає листя, якщо використовувати надмірну кількість добрив. При введенні поживних речовин важливо дотримуватися спеціальної схеми.

Перші добрива проводяться в період закінчення спокою. Надалі вводяться підживлення протягом всієї весни і осені.

В якості добрив використовують мінеральні комплекси, спеціалізовані для даної культури. Вводять підживлення щомісяця.

Варто звертати увагу, як рослини реагують на підібрані вами добрива. Якщо листочки починають опадати або жовтіти, комплекс не підходить, і потрібно підібрати інші речовини.

Можна проконсультуватися з продавцем квіткового магазину. Не варто нехтувати інструкцією і вносити добрив більше зазначеного дозування, ця рада стосується і концентрації при розведенні розчину.

На початку осені кількість добрив скорочують до мінімуму, а до кінця осіннього періоду підживлення припиняють до настання весни.

Строкатий фікус жовтіє і опадає, якщо піддавався переміщенню в іншу кімнату або підвіконня. Також на це може вплинути брак світла, і холодне повітря.

Оптимальний температурний режим – від плюс 17 до плюс 22 градуси. Не допускати посушливості і перезволоження ґрунту. Скидання листочків може статися, якщо для поливу використовувати холодну воду.

Всі поради дуже схожі, тому для вирощування будь-якого фікусу будуть актуальні перераховані вище рекомендації.

Отже, фікус Беджаміна буде добре себе почувати, якщо створити для нього відповідні умови. Головне – тепло, полив і підживлення, всього має бути в міру.

Про автора

admin administrator