Чому ґрунт стає кислим

Авторadmin

Чому ґрунт стає кислим

Зміст:

Закислення ґрунту: причини та наслідки кислого ґрунту

Кислотні дощі та пов’язане з цим закислення ґрунту були основною проблемою захисту навколишнього середовища ще в 1980-х роках. Проблема далека від вирішення – а наслідки закислення ґрунту різноманітні та серйозні.

Що таке підкислення ґрунту?

Наші підлоги, якщо вони цілі, зазвичай дуже гарні Буферні ємності. Тобто вони можуть підтримувати стабільний рН протягом тривалого періоду часу. Однак через різні процеси занадто багато кислот може потрапити в ґрунт і з часом стати єдиним Підкислення ґрунту вести. Тоді ґрунт більше не може компенсувати кислоти, і його значення pH падає – чим нижче значення pH, тим кисліше ґрунт.

Ґрунти природно можуть бути більш кислими або більш основними. Більшість торф’яних ґрунтів мають дуже низький рН. Потім рослини, які там ростуть, відповідно пристосовуються до ґрунту. Це стає важко, якщо значення рН змінюється занадто швидко і занадто сильно, тому що види рослин, які там ростуть, не витримують цього і гинуть.

Це має численні наслідки для самого ґрунту та живих істот, які живуть на ньому, з ним і в ньому. Багато організмів дуже добре пристосовані до певних умов життя і не можуть вижити в кислому грунті.

Особливо в тропічні ліси Закислення ґрунту поширене. Згідно з WWF у багатьох місцях рН становить від 4,2 до 4,5. Неушкоджений тропічний ліс пристосований до цього і забезпечує себе необхідними поживними речовинами в циклах. Однак цей ґрунт є проблемним для сільського господарства. Він дуже бідний на поживні речовини і тому не дуже продуктивний. Тому в багатьох місцях панував підсік: розчищають тропічний ліс, розчищають території. використовується кілька років, потім врожайність настільки низька, що знову розчищаються нові площі повинен.

Однак в ідеалі значення pH в сільськогосподарських ґрунтах становить від 5,5 до 7,5. Тоді рослинам буде достатньо поживних речовин, щоб отримати хороші врожаї.

Природні проти техногенне підкислення

Хвойні ліси, як правило, викликають закислення ґрунту. (Фото: CC0 / Pixabay / felix_w)

Підкислення ґрунту – процес, який багато природні причини може мати:

  • Рослини віддають своє коріння протони щоб мати можливість поглинати мінерали натомість. Це робить ґрунт більш кислим – чим більше концентрація протонів, тим нижче pH.
  • Крізь Дихання ґрунтових організмів Утворюється CO2, який реагує з водою з утворенням вугільної кислоти, а також робить ґрунт більш кислим.
  • Також через дощ CO2 переноситься в ґрунт і утворюється вугільна кислота.
  • Є й інші натуральні тканини і хімічна реакція у ґрунті, які сприяють закисленню ґрунту.
  • Крім того, значення pH ґрунту залежить від вихідної породи: деякі види гірських порід природно роблять ґрунт більш кислим.

Але вони важливіші техногенні причини, оскільки вони зазвичай відбуваються в набагато більших масштабах і надзвичайно прискорюють процес підкислення ґрунту:

  • Зазвичай всі речовини, які були поглинені рослинами, повертаються в ґрунт, коли рослини гинуть. Ціле це а Цикл. Однак, коли рослини збирають, цього не буває і одного Дисбаланс виникає. Рослини виділяють більше протонів, ніж нейтралізуючі речовини можуть бути внесені знову відмираючими частинами рослини.
  • в добривовикористовувані в сільському господарстві призводять до закислення.
  • З т. зв кислотний дощ забруднювачі з атмосфери, що утворюються при спалюванні викопного палива, вимиваються і викидаються в ґрунт. При цьому, наприклад, утворюється сірчана кислота.
  • Хвойні ліси значною мірою сприяють підкисленню ґрунту. Якщо спочатку листяні ліси росли в наших широтах, то зараз ліси в основному відновлюються хвойними деревами. Це робить ґрунт більш кислим.

Які наслідки підкислення ґрунту?

Кислий грунт також не може зберігати воду і швидко висихає в періоди посухи. (Фото: CC0 / Pixabay / daeron)

Наслідки підкислення ґрунту масові:

  • Тварини і рослини, зокрема ґрунтові організми, часто не може вижити в більш кислому середовищі. Тому підкислення ґрунту призводить до загибелі та зникнення багатьох живих істот.
  • Це зробить Утворення гумусу гальмується. Грунт стає біднішою на поживні речовини.
  • Кислий грунт може зробити менше поживна речовина– і забруднювачі займатися. Тож іди буфер- і Ємність для зберігання втраченої землі.
  • Поживні речовини та забруднювачі є вимиваються і таким чином потрапляють у ґрунтові води, а потім часто далі в озера чи річки, де забруднюють місцеві екосистеми.
  • Це Структура ґрунту знищено. Це робить ґрунт більш сприйнятливим до ерозії, замулювання та ущільнення ґрунту.
  • в Ємність для зберігання води впливає також руйнування структури ґрунту. Якщо довго не йде дощ, підлоги висихають швидше.
  • Кислі ґрунти менш прибутковийтому що багато рослин не можуть впоратися з кислими умовами. Це часто створює замкнене коло: ґрунт обробляється й удобрюється ще більше, через що стає ще більш кислим.

Як розпізнати кислий грунт?

Кислий грунт не можна розпізнати як такий на перший погляд. Якщо ви помічаєте, що родючість вашого ґрунту знижується, це може бути показником кислого ґрунту, але це також може мати інші причини, такі як проникнення Важкі метали або серйозна втрата гумусу.

Найбезпечніший спосіб визначити, наскільки кислий грунт, – це використовувати Значення PH заходи. Це найкраще працює з індикаторним папером:

  1. Змішайте 100 грам зразка ґрунту зі 100 мілілітрам дистильованої води.
  2. Дайте відпочити хвилин десять.
  3. Потім помістіть смужку індикаторного паперу у воду.
  4. Тепер ви можете зчитувати значення pH на основі кольору, який набуває папір, і доданої колірної шкали.

Нейтральне значення pH становить 7. Нижчі значення вважаються кислотними за визначенням. Багато рослин ростуть у дуже слабокислій зоні, тобто найкраще при значенні pH 5,5-6,5. Зі значення pH нижче 5 вони значно знижують свій метаболізм Pflanzenforschung.de .

Якщо ви не хочете вимірювати рН, ви також можете визначити за деякими рослинами, чи є грунт кислим. Ти будеш “Вказівні рослини«Викликаються і мають тенденцію процвітати на кислому ґрунті. Згідно з одним, це включає Допомога у визначенні міста Вупперталь z Б.:

  • Еріка
  • щавель
  • або росичка, яка традиційно росте на болотах.

Що робиться щодо підкислення ґрунту – і що можна зробити?

Зелена електроенергія замість викопного палива: це означає, що менше забруднюючих речовин потрапляє в атмосферу. (Фото: CC0 / Pixabay / pixel2013)

Власне, наші підлоги повинні пройти через це Федеральний закон про охорону ґрунтів і Федеральне постанову про охорону ґрунтів бути захищеним. Закон стосується забезпечення та відновлення функцій ґрунту. У ньому передбачені заходи з виправлення та запобіжні заходи, а також захист від загроз для ґрунту.

У 2015 році понад 300 природоохоронних організацій, у тому числі BUND, NaBu, Greenpeace та WWF, сформували мережу під назвою « Люди4 Грунт «Об’єднали зусилля для збору підписів під новий європейський закон про захист ґрунтів. На жаль, ця підписна кампанія провалилася через замало голосів.

У сільському господарстві цю проблему часто вирішують шляхом зміни ґрунту вапнований буде. Вапно має здатність нейтралізувати кислотність ґрунту і водночас постачає рослини кальцієм і магнієм. Однак проблематично, що вапно також використовується для Виділення СО2 турботи і отже залежно від клімату є

Але ви також можете врахувати кілька речей, щоб захистити наші ґрунти від закислення:

  • Просто купи ґрунт без торфу: Торф за своєю суттю дуже кислий, тому швидше закислює ґрунт.
  • Допоможіть Уникайте використання викопного палива: Наприклад, менше їздити на машині та заїжджати Зелена електрика . Коли менше забруднюючих речовин потрапляє в атмосферу, випадає менше кислотних дощів.
  • Перед посадкою поцікавтеся, які рослини можуть сприяти закисленню ґрунту.

Детальніше читайте на Utopia.de:

  • Пестициди: дізнайтеся про гербіциди, фунгіциди та інсектициди
  • Екологічна ніша: так живі істоти пристосовуються до суворих умов
  • Органічні насіння: вагомі причини використовувати органічні насіння та де їх купити

Як підкислити ґрунт – основні способи для лохини, гортензії, хвойних.

Для більшості садових та городніх рослин потрібен певний рівень кислотності ґрунту – нейтральний або слаболужний. А ось у сильно закислених ґрунтах такі культури починають хиреть, погано розвиваються, страждає на їх врожайність. Тому дачникам доводиться розкислювати ґрунт, вносити певні препарати, щоб довести рівень кислотності до нейтрального. Але існує низка культур, які чудово ростуть лише на кислих ґрунтах. Як підкислити ґрунт для цих рослин, які препарати для цього використовувати – спробуємо розібратися.

  1. Як можна визначити ступінь кислотності ґрунту
  2. Головний спосіб перевірки – метод Бубновського
  3. Які культури вирощують на кислих ґрунтах
  4. Що посадити на закислених ґрунтах у саду
  5. Що саджають у кислих ґрунтах у квітниках
  6. Що висаджують у городі на кислих ґрунтах
  7. Як підкислити ґрунт
  8. Приготування кислого грунтусуміші
  9. Щорічна підтримка кислотності ґрунту
  10. Хімічні препарати для підкислення ґрунту
  11. Як підкислити ґрунт народними засобами
  12. Хвойний опад або свіжа тирса
  13. Садова сірка
  14. Розчин кислот
  15. Відео про те, як підкислити ґрунт для гортензії, лохини, журавлини та інших рослин

Як можна визначити ступінь кислотності ґрунту

Показник кислотності ґрунту змінюється від 1 до 14 одиниць: одиниця – це дуже кислий ґрунт, 7 – нейтральний показник, 14 – сильно лужний ґрунт.

Найпростіше проводити вимірювання за допомогою спеціального лакмусового паперу, який можна придбати у спеціалізованих магазинах. Але є й інші експрес-способи перевірити, наскільки кислий ґрунт у саду чи городі за допомогою тих засобів, що є під рукою.

Такі методи не дають цифрових показників, але уявлення про рівень рН дадуть.

Головний спосіб перевірки – метод Бубновського

Існує кілька простих способів перевірити кислотність ґрунту за методом Бубновського:

  1. У пляшку, у якої неширока шийка, насипається трохи ґрунту, а в папірець до 5 г крейди і закидається туди ж. На шийку натягується напальчник, який потрібно обернути бавовняною тканиною. Потім пляшку потрібно сильно трусити протягом 4-5 хвилин. Якщо напальчник став надуватися до кінця, значить у ґрунті є вуглекислий газ, який і вступив у реакцію з крейдою, тому ґрунт закислений; якщо напальчник надувся небагато, отже вуглекислого газу мало, — ґрунт слабо закислений. Якщо ж напальчник залишився таким, як був, значить, ґрунт нейтральний.
  2. У скляну банку потрібно покласти свіжозірване листя вишні (можна взяти смородину) і залити їх окропом. Після того, як такий настій охолоне, до нього додають трохи грунту. Якщо чай стане червонуватим – грунт закислений, пофарбувався в синій колір – грунт нейтральний, став зеленого забарвлення – грунт слабокислий.
  • Кислий грунт
  • Нейтральний ґрунт

Визначення кислотності ґрунту за допомогою крейди

Визначення кислотності за допомогою настою листя смородини чи вишні

Але треба знати, що навіть на одній садовій ділянці кислотність може бути різною у різних місцях. Тому перевіряти потрібно всю ділянку на кислотність, на якій проводитиметься посадка.

Також можуть підказати кислотність ґрунту рослини, яким полюбилася конкретна ділянка. Про сильну закисленість грунту скажуть кропива, пахуча ромашка, щавель, осот, ведмеже вушко та деякі інші трави, які там рясно зростатимуть.

Які культури вирощують на кислих ґрунтах

Якщо дачник виявив, що на його ділянці ґрунт сильно закислений, не варто зневірятися. По-перше, її можна розкислити, а по-друге, існує безліч культур, які чудово ростуть, рясно цвітуть і чудово плодоносять на закислених ґрунтах.

Що посадити на закислених ґрунтах у саду

Якщо на ділянці показник кислотності досить високий, на ньому можна висаджувати будь-які ягідні чагарники і збирати щорічно високі врожаї. На таких ґрунтах чудово ростуть і плодоносять будь-які сорти малини, ожини, аґрусу та смородини, а також садових суниць. При цьому ґрунти на ділянці повинні бути слабокислими.

  • Малина
  • Ожина
  • Аґрус
  • Смородина червона
  • Смордина чорна
  • Садова суниця

Але для лісових ягід, які збираються посадити в саду, потрібно вищий показник кислотності – не менше 4-4,5 рН. На ґрунтах з таким показником кислотності чудово ростуть чорниця, брусниця та журавлина.

В останні десятиліття все частіше у садах висаджують лохину, яка цінується дачниками за смачні корисні плоди. Однак слід пам’ятати, що цей чагарник добре росте лише на ґрунтах із високою кислотністю – не менше 3,5-4 рН.

Важливо при вирощуванні таких рослин розміщувати їх подалі від культур, що надають перевагу нейтральним або слабокислим грунтам, щоб при вирощуванні вони не могли перешкодити один одному розвиватися і плодоносити.

Що саджають у кислих ґрунтах у квітниках

Саме серед квітів найбільше любителів кислих ґрунтів:

  1. Кущі троянд – саме вони найкраще почуваються в слабокислому середовищі, де активніше розвиваються і рясніють.
  2. Півонії також краще почуваються в закислених грунтах, де можуть зрости до 1,3-1,5 м у висоту.
  3. Папороті люблять тінь та кислі ґрунти. Тому якщо на ділянці є місця, де нічого не росте через тінистість і занадто кислий грунт, можна з успіхом висадити там саме папороті.
  4. Гортензії дуже цікаві квіти, вони з однаковим успіхом ростуть на лужних або кислих грунтах. Однак у лужному середовищі забарвлення пелюсток їх квітів буде блакитним, а на кислому ґрунті квітки стануть рожевими.
  5. Магнолію в саду слід висаджувати тільки на кислий ґрунт, тільки тоді вона радуватиме дачників рясним цвітінням.
  • Троянди
  • Півонії
  • Папороть
  • Гортензія
  • Магнолія

Також у квітнику з кислим ґрунтом можна посадити й інші квіти: рододендрони, хризантему, волошка, портулаки, незабудку та мак.

  • Рододендрон
  • Хризантема
  • Волошка
  • Портулак
  • Незабудка
  • Мак

Що висаджують у городі на кислих ґрунтах

І лише серед овочевих культур найменше «любителів» кислого субстрату. Більшість овочів віддають перевагу нейтральному або слаболужному середовищу. Але і в кислих ґрунтах можна висаджувати деякі овочі:

  • гарбузові рослини, помідори, моркву можна вирощувати на слабко та середньокислих ґрунтах. Якщо при цьому забезпечити відповідний догляд, то можна отримувати при цьому високі врожаї;
  • картопля та зелені культури при вирощуванні не вимагають попереднього вапнування закислених ґрунтів, оскільки на закислених субстратах можуть рости лише ці овочеві культури. Але в кислих ґрунтах можуть спокійно жити і деякі шкідливі комахи, наприклад, дротяники. Тому високий урожай картоплі, що виросла в кислому ґрунті, може бути з’їдений личинками хруща, які відрізняються надзвичайною ненажерливістю.
  • Гарбузові
  • Картопля
  • Морква
  • Томати

Хоча овочевих культур, що люблять кислий ґрунт, мало, але при їх вирощуванні потрібно підбирати саме такі ґрунти, щоб отримувати добрі врожаї.

Як підкислити ґрунт

Якщо на ділянці ґрунт не надто кислий, то можна додавати спеціальні препарати безпосередньо в посадкові ями перед висадкою рослин. Якщо ж планується висадити цілий сад з культур – любителів закисленого грунту, то слід зробити повну заміну звичайного грунту на спеціальний закислений грунт.

При посадці, наприклад, рододендронів, чиї коріння розташовуються близько до поверхні землі, посадкова яма для них повинна бути в глибину до 0,7 м, а в діаметрі – 0,4 м. У важких глинистих ґрунтах таку лунку готують дрібніше: до 0 ,2 м у глибину та в діаметрі близько 1,0 м.

Якщо висаджуються низькорослі вересові культури (журавлина, брусниця, мучниця, ерика, гаультерія), то достатньо викопати яму глибиною до 15 см і замінити ґрунт на кислий.

При посадці будь-яких хвойних рослин розміри посадкових ям повинні бути на 50 см більше коми землі в глибину і в діаметрі, і в 2 рази більше розмірів ємності.

Приготування кислого грунтусуміші

Приготувати кислий грунт суміш для рослин-аматорів кислих грунтів нескладно. Для цього потрібно змішати 2 частини не нейтралізованого верхового торфу з кислотністю близько 3 рН, і по 1 частині соснових голок, що перепріли, і садового грунту. На кожен кубометр такого грунту суміші додають 10 г садової сірки і 100 г тирси (свіжої). Якщо такий субстрат додається у важкі глинисті грунти, то кожен кубометр почвосмеси додають по 1 кг річкового піску.

Щорічна підтримка кислотності ґрунту

Грунт стає кислим з багатьох причин:

  • з нього вимиваються кальцій, магній, калій та натрій;
  • у ґрунт вноситься багато добрив, у тому числі містять азот (сечовину, аміачну селітру, сульфат амонію);
  • також закислюється ґрунт через внесення у ґрунт великих кількостей хвої, тирси, верхового торфу, пташиного посліду.

Однак при вирощуванні на кислих ґрунтах рослин, що люблять такий склад, їх корінням із ґрунту будуть вибиратися корисні речовини, у тому числі й азот. В результаті ґрунт стає менш кислим, а якщо дачники ще й вносять мінеральні комплекси, що містять Ca, Mg, K, Na, у великих кількостях, то ґрунт може ставати близьким до нейтрального.

Але такий грунтозміш шкідливий для розвитку лохини, журавлини та інших подібних рослин, тому її необхідно підкислювати щороку.

Хімічні препарати для підкислення ґрунту

Як підкислити ґрунт і наситити його азотом? Для цього використовують такі мінеральні добрива:

  • амофоску;
  • сечовину;
  • сульфат амонію;
  • хлористий амоній;
  • аміачну селітру;
  • суперфосфат.

Але одних цих мінеральних добрив може бути замало підтримки кислотності грунту.

Як підкислити ґрунт народними засобами

Для підтримки кислотності ґрунту можна використовувати різні народні засоби. І кожен дачник завжди може їх вибрати ті, які в нього є під рукою.

Хвойний опад або свіжа тирса

Ці компоненти зазвичай використовуються як мульча і вносяться в ствольні кола рослин після поливів. Товщина такого шару має бути не менше 4-6 см. За сезон можна вносити ці інгредієнти кілька разів.

Садова сірка

Садова сірка також сприяє підтримці потрібного рівня кислотності ґрунту. Цей препарат вноситься у кожен квадрат площі у кількості 5-10 г.

Розчин кислот

Також для підтримки потрібного рівня кислотності ґрунту можна поливати рослини під корінь підкисленою водою, але подібну процедуру слід проводити не частіше ніж раз на 30 діб.

Для приготування робочого розчину з 9% оцту необхідно 10 л води розвести 1 ст. л. цього кошти.

При приготуванні лимонної кислоти на кожні 3 л води використовується 5 г препарату.

Відео про те, як підкислити ґрунт для гортензії, лохини, журавлини та інших рослин

Які засоби підходять і як підкислити ґрунт? Як використовувати лимонну кислоту та оцет у саду для створення кислого ґрунту. Чи можна використовувати акумуляторний електроліт у саду та городі для підвищення кислотності ґрунту. Як використовувати опад яблук для підкислення ґрунту без шкоди для ваших рослин. Радимо переглядати!

Використовуючи цю інформацію, можна не тільки розсадити у своєму саду та городі рослини, які люблять кислі ґрунти, але й підтримувати для їх нормального росту та розвитку потрібними препаратами.

Кислий ґрунт: 5 способів розкислити її

Ґрунт – це особлива освіта, яка має свої характеристики. Саме завдяки родючості землі, її хорошій структурі, ми можемо у себе на дачі вирощувати ті чи інші культури. Причому важливо відзначити те, що залежно від типу ґрунту та її характеристик залежить здатність багатьох дерев, чагарників, ягідників приносити рясний урожай. Але багато дачників стикаються у себе на ділянках з однією і тією ж проблемою, кислий ґрунт для вирощування родючих культур. Як же бути? Все дуже просто, від кислого ґрунту можна «позбутися» за допомогою звичайних «підручних» засобів, а саме крейди, вапна, золи і доломітового борошна. А як це все правильно вносити, ми розповімо. Про ці народні кошти і про кислий ґрунт ми поговоримо далі.

  • Кислий ґрунт: що це таке?
  • Кислий ґрунт: підвищена кислотність
  • Доломітове борошно
  • Зола
  • Мел.
  • Сидерати
  • Кислий ґрунт: ґрунтовний контроль

Кислий ґрунт: що це таке?

У науковій класифікації прийнято ділити ґрунти на лужні, нейтральні та кислі. Причому ступінь цієї кислотності виражається в таких значеннях: нейтральні, слабокислі, середні кислі, сильно- і дуже кислі ґрунти. А залежно від того чи іншого типу, слід проводити певні агротехнічні заходи. Для чого це потрібно знати? Запитайте ви. Все легко і просто. Справа в тому, що одні культури люблять кислі ґрунти, наприклад, щавель, а інші – нейтральні, наприклад, картоплю. І нічого з цим не зробиш. Все що нам залишається робити – так це розкисляти ґрунт при необхідності, для того щоб ваші рослини відчували себе добре і давали високий і якісний урожай! Вапнування слід проводити, якщо межа кислот нижче рН 5,5.

Кислий ґрунт: підвищена кислотність

Якщо в землі спостерігається підвищений вміст кислоти, то її слід обов’язково знизити, інакше на ділянці буде багато бур’янів, а культурні рослини будуть рости погано. Для того щоб розкислити ґрунт, потрібно в ґрунт додавати склади з звісткою. Це допоможе знизити кислотність на найближчі кілька років. Пам “ятайте, що розкислення необхідно проводити на ділянках раз на 3- 7 років, залежно від структури ґрунту. Так, якщо земля на ділянці важка, то розкислення потрібно буде виробляти рідше. Якщо ви освоюєте нову ділянку землі, то при глибокій перекопці слід вносити певну кількість вапна в ґрунт. Причому цю процедуру необхідно повторювати щорічно, з часом зменшуючи концентрацію складу. Якщо ви помічаєте підвищення кислотності не на всій ділянці, а в окремих зонах, то і вапнування необхідно також виробляти зонально. Слід відразу обмовити наступний момент: вапна має бути не на поверхні землі, а на глибині до 20 см. У кислий ґрунт вносять гашену вапно, яка вважається прекрасним розкислювачем. Кількість цього складу на одну сотку землі не повинна перевищувати 70 кг.

Доломітове борошно

З точки зору безпеки для навколишнього середовища краще використовувати доломітове борошно. Звичайно, вона буде діяти не відразу, однак, до всього іншого, вона ще збагачує ділянку кальцієм, магнієм та іншими мікроелементами.

Зола

Найпоширенішим способом зниження рівня кислотності в ґрунті вважається внесення в грунт деревної золи. Крім цієї корисної властивості у неї є ще маса плюсів. Зола добре структурує ґрунт, а також збагачує землю корисними мікроелементами. Після внесення золи ґрунт стає м’яким і пухким, а значить, рослини зможуть добре дихати, а волога потраплятиме прямо до кореневої системи. Деревна зола чудово знижує рівень кислотності в ґрунті. Також вона заповнює брак кальцію землі. Тому вона особливо потрібна картоплі. Дачники рекомендують вносити золу в ґрунт і при посадці томатів і перцю. Однак її обов’язково потрібно змішувати землею, а також застосовувати в комплексі з іншими препаратами. Зазвичай золу змішують з водою і поливають їй ділянку. Пам’ятайте, що золу з водою саме змішують, а не розчиняють, оскільки на дні відра завжди утворюється осад.

Мел.

Для зниження кислотності ґрунту ефективно використовують і крейди. До того ж, він містить кальцій, який необхідний багатьом культурним рослинам. До всього іншого, креслення покращує структуру ґрунту, робить її пухкою. Зазвичай у ґрунт рекомендують вносити на один квадратний метр не більше 300 грам подрібненого крейди.

Сидерати

Зараз у магазинах можна зустріти масу препаратів, які дозволяють розкислити ґрунт, а також поліпшити його структуру, збагатити корисними мікроелементами. З плюсів слід згадати про те, що зазвичай ці препарати не завдають шкоди навколишньому середовищу, тому багато дачників вибирають саме цей спосіб розкислення ґрунту. Зазвичай їх вносять або ранньої весни, або пізньої осені при глибокій перекопці ґрунту. І найкраще після застосування препарату полити ділянку. Це необхідно для кращого вбирання мікровіществ в грунт.

Кислий ґрунт: ґрунтовний контроль

Але пам’ятайте про те, що все добре в міру. І вапнування потрібно проводити тільки при необхідності. Надлишок кальцію в ґрунті не сприятливий для розвитку рослин. Цей мікроелемент ускладнює зростання кореневої системи, тому у великих кількостях зола і крейди небезпечні для рослин, у яких тільки формується корінь. Також слід сказати про те, що ні дощ, ні щоденний полив кальцій із землі не вимиють, тому один раз помилившись, ви зможете на довгий час створити несприятливі умови для розвитку ваших культур. Ми досить вже говорили про те, як можна знизити рівень кислотності в ґрунті. Але як зрозуміти, чи потрібно це робити у себе на ділянці? Вірними ознаками підвищеного рівня кислотності вважають виростання на ділянці наступних дикорослих культур: лапчатки, ревеня, дикої м’яти, папороті. Тоді як культурні рослини ростуть погано. Якщо ж ви все-таки сумніваєтеся у вашому типі ґрунту, то можна купити в садівничому магазині індикатор для визначення рівня кислотності ґрунту. Вони коштують досить недорого і прості в обігу, тому ви однозначно розберетеся з інструкцією і вже за допомогою наукових досліджень перевірите кислотність. Пам’ятайте про народні засоби боротьби з кислим ґрунтом і не бійтеся експериментувати!

Про автора

admin administrator