Чому не можна носити лінзи віком до 14 років

Авторadmin

Чому не можна носити лінзи віком до 14 років

Контактні лінзи і діти: з якого віку можна носити лінзи?

Життя дітей і підлітків – це постійний рух: біг, стрибки, лазіння по деревах, катання з гірки, танці . Навіть якщо ваша дитина не відвідує якусь спортивну секцію і не бере участі в змаганнях, постійний рух і навіть перевищення швидкості (якщо можна так назвати дитячі ігри-догонялки) вимагають максимального фокусування і комфорту. Саме тому батькам, діти яких мають проблеми із зором, доводиться задуматися про контактні лінзи, як про основний спосіб корекції зору. Якщо ви зважилися на такий відповідальний крок і ваша дитина цілком самостійно може доглядати за своїми лінзами, не відмовляйтеся повністю від окулярів, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і купуйте лінзи тільки за рецептом.

З якого віку можна носити лінзи

Якщо говорити про конкретну цифру, то її немає, лінзи призначають навіть дітям першого року життя. Проте чим «молодший» власник контактних лінз, тим частіше можуть виникнути проблеми. Пояснюється це досить просто: дитина молодшого шкільного віку може як забути про правила по догляду за виробами, так і не до кінця усвідомлювати поняття «особиста гігієна», тому в таких випадках батькам необхідно строго контролювати процес знімання-одягання і догляду за лінзами. Зі скількох років можна починати носити лінзи залежить від кожного конкретного випадку, і приймає це рішення офтальмолог спільно з батьками.

У деяких випадках без лінз не обійтися: при високих ступенях короткозорості і далекозорості, астигматизмі, при великій різниці діоптрій на правому і лівому очах, при косоокості. Хімічні та термальні опіки лікують медичними лінзами для склери і іншими способами.

У питаннях безпеки і комфорту лікарі одностайні: одноденні контактні лінзи не тільки попереджають інфекційні ускладнення, а й максимально прості у використанні: вони не потребують розчинів, контейнерів і взагалі в будь-якого догляду. Вранці дитина їх одягає, а ввечері знімає і викидає.

Американський експеримент

Якщо ви сумніваєтеся, купувати лінзи своїй дитині або ж залишити його в окулярах, ознайомтеся з одним з наукових досліджень на цю тему. Пару років тому, коли контактні лінзи набували свою популярність, американські вчені провели експеримент в декількох загальноосвітніх школах і були просто шоковані результатом. Діти, які носили окуляри тривалий час, після переходу на контактні лінзи відчували себе набагато впевненіше, у них піднялася самооцінка (особливо у дівчаток), успішність в школі і покращилися відносини з однокласниками.

Якщо ваші діти активно займаються танцями або спортивними секціями, знижений периферичний зір, можливість травми і ймовірність падіння очок з перенісся робить їх не найкращими помічниками корекції зору. Ще один істотний мінус очок – це їх втрата і поломка, через яку батькам знову і знову доводиться повертатися в салон оптики за новими виробами. Якщо ваша дитина буде носити лінзи, турбуватись про те, що вони випадуть або їх розчавлять під час командної гри (волейбол, баскетбол, футбол) вам не доведеться.

М’які лінзи і спорт

Ваша дитина відвідує спортивну секцію або танці, і контактні лінзи купуються спеціально для цієї мети? Зверніть увагу на м’який матеріал силікон-гідрогель, який легко надівається, знімається, має «дихаючі» властивості і є максимально комфортним для очей. В ідеалі лінзи для занять теж повинні бути одноденними. Їх можна викидати після кожного використання і вони максимально безпечні для очей.

Якщо ви вже вирішили, що ваша дитина буде носити контактні лінзи, не забувайте про правила безпеки і купуйте вироби тільки в перевірених салонах оптики або інтернет-магазинах і обов’язково показуйте свою дитину офтальмолога як мінімум раз на півроку.

Кольорові лінзи і діти

Часто підлітки замислюються про зміну кольору очей і хочуть спробувати кольорові контактні лінзи без діоптрій, карнавальні лінзи для костюмованих вечірок. Якщо немає серйозних приписів, купити дівчинці або хлопчикові лінзи, що міняють колір очей, для самовираження – не проблема. Однак необхідно особливу увагу приділяти догляду за ними, а головне вчасно знімати і одягати, адже режим носіння кольорових МКЛ набагато коротше – до 6 годин, а більшість карнавальних лінз – до 2 годин.

У будь-якому випадку замовляти і носити кольорові лінзи (навіть без діоптрій) можна лише після консультації офтальмолога.

Чому не можна носити лінзи віком до 14 років

У нинішній напружений і динамічний вік збільшується не тільки швидкість ритму життя, але також збільшується навантаження на наш організм. Особливо це стосується навантаження на очі. Адже найбільша кількість інформації надходить до нас через органи зору, які задіяні у період неспання сучасної людини.

Не оминула проблема навантаження очей маленьких дітей та підлітків. Така проблема очей, як міопія (близорукість) дедалі частіше діагностується у дітей молодшого дошкільного віку та підлітків.

Фахівець-офтальмолог може малюкові або підлітку з поганим зором призначити окуляри, що коригують зір, або контактні лінзи. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо вам у якому віці діти можуть почати користуватися контактними лінзами і який догляд за ними необхідний.

Який вік краще для корекції зору за допомогою контактних лінз

До восьми років основний стиль розвитку маленької людини – це гра. За допомогою гри дитина навчається соціалізації у суспільстві. І якщо в цьому періоді у дитини порушується зір, то спеціалісти прописую йому носіння окулярів.

Хоча оправи для окулярів у дитини спеціальні, з удароміцного та гнучкого пластику, але все одно окуляри створюють певну незручність під час активного проведення часу. І багатьом батькам хотілося б знати, чи можна дитині до семи років коригувати зір за допомогою контактних лінз?

За медичними показаннями фахівці-офтальмологи не рекомендують дитині до семи років носити контактні лінзи. Це з тим, що у період до семи років триває активне формування очі дитини. І контактні лінзи можуть порушити цей процес формування ока.

До того ж дитину до семи років важко навчити правильній експлуатації та догляду за контактними лінзами.

Найраніший вік, з якого фахівці рекомендують носити контактні лінзи – це вісім років.

У цьому віці діти вже можуть логічно мислити та брати відповідальність за свої вчинки. Дитині у вісім років можна довірити правильний догляд за своїм зором. Але це ніяк не знімає відповідальності дорослих за контролем цього процесу.

Види та матеріали лінз

Якщо у дитини немає протипоказань, то офтальмологи, як правило, призначають м’які контактні лінзи. Ці лінзи призначаються дітям з міопією (близорукістю) та гіперметропією (далекозорістю).

Матеріали, з якого виготовляються м’які контактні лінзи – гідрогель та силікон-гідрогель.

З цих двох видів матеріалу рекомендуємо носити гідрогелеві лінзи. Вони тонші і практично не заважають очам.

Офтальмологи рекомендують вибирати м’які контактні лінзи для дітей із мінімальними термінами носіння. Це більш гігієнічно та найбільш оптимально з точки зору безпеки та зручності для малюка.

Жорсткі контактні лінзи прописуються до носіння дитині чи підлітку лише за певних медичних діагнозах. Наприклад, таких як кератоконус.

Як правильно підібрати контактні лінзи для дитини

Рекомендуємо батькам не займатися самостійним підбором контактних лінз для дитини. Цим має займатися спеціаліст-офтальмолог.

Після повного обстеження стану очей та зору дитини фахівець порекомендує вам оптимальний засіб для корекції зору малюка.

До 13-14 років фахівець порадить вам одноденні контактні лінзи. А починаючи з 13-14 років підлітку можна носити лінзи з тривалішими термінами заміни. До таких видів лінз відносяться лінзи з терміном носіння два тижні або місяць.

Окрім фахівця-офтальмолога контактні лінзи можуть для дитини або підлітка підібрати і фахівці салону «BrandOptic». Вони запропонують вам лінзи згідно з вашим рецептом: з відповідною кривизною, діаметром, захистом від ультрафіолетового випромінювання.

Правила догляду за дитячими контактними лінзами

При носінні дитиною або підлітком контактних лінз завдання батьків проконтролювати дотримання дитиною або підлітком декількох простих правил при експлуатації контактних лінз.

1. Перед тим як вставляти та виймати лінзи потрібно якісно помити руки. Також у чистоті мають міститися контейнери для зберігання лінз.

2. Обов’язково необхідно контролювати терміни експлуатації лінз, контейнерів та розчинів для лінз. Усі терміни експлуатації вказуються в інструкції з експлуатації.

3. Контроль за станом очей дитини чи підлітка. Якщо лінзи викликають дискомфорт, спостерігається почервоніння очей, надмірне сльозовиділення, необхідно відмовитися від таких лінз. І обов’язково при проблемі з лінзами необхідно здатися фахівцю-офтальмологу.

4. На початку носіння лінз дитині чи підлітку необхідно правильно звикати до термінів носіння лінз. Лінзи не можна носити одразу цілий день. Око необхідне звикання. Найкраще починати носіння з 2-х годин із поступовим збільшенням термінів носіння.

Сподіваємося, всі ці правила допоможуть вам вибрати і правильно доглядати контактні лінзи для дитини або підлітка.

Про автора

admin administrator