Чому не треба пити кефір на ніч

Авторadmin

Чому не треба пити кефір на ніч

Кому не можна пити кефір на ніч: експерти попередили про небезпеку

Кефір – дуже корисний продукт, його називають напоєм довгожителів, а позитивний вплив кефіру на організм є науково доведеним фактом. Корисно пити кефір на ніч – вважається, що вітаміни і мінеральні речовини краще засвоюються, коли організм перебуває у стані спокою. Однак, це правило може спрацювати не для всіх. У зв’язку з цим експерти розповіли, кому не можна пити кефір на ніч.

Кефір – користь

Корисні властивості кефіру не викликають сумнівів, що пояснюється його насиченим мінеральним складом. Тваринний білок, що міститься в кефірі, є будівельним матеріалом для м’язів і сухожиль. Вітамін A збільшує еластичність шкіри і волосся, а вітамін С та групи B посилюють імунітет і працездатність. Живі бактерії-пробіотики підтримують мікрофлору кишечника, а кальцій і фосфор зміцнюють скелет і запобігають розвитку крихкості кісток. Крім того, завдяки амінокислоті триптофан люди, які п’ють кефір, більш стійкі до психологічних стресів.

Корисні властивості кефіру:

  • позитивно впливає на мікрофлору шлунково-кишкового тракту;
  • виводить з організму шкідливі речовини;
  • є природним антибіотиком;
  • має сильну сокогінну дію;
  • містить білки, вітаміни, вуглеводи і мінеральні солі;

Кому не можна пити кефір на ніч

Склянка кефіру, випита перед сном, забезпечить міцний і спокійний сон. Крім того, організм добре засвоїть кальцій, а пробіотики відновлять внутрішню мікрофлору. Однак є низка протипоказань.

Зокрема, не варто пити кефір на ніч тим, у кого є хронічні порушення травлення. Справа в тому, що вночі уповільнюються фізіологічні процеси організму. А за наявності відхилень ШКТ перетравлення їжі може стати надлишковим навантаженням.

Людям з гастритом також варто відмовитися від кефіру перед сном – він може неприємно позначитися на самопочутті вранці, передає Рамблер/доктор. Табу на кефір діє і для людей, схильних до мігрені і головного болю. Кефір насичений білками, засвоєння яких вимагає багато часу. Витративши його, організм може не встигнути відновитися до ранку, попереджають експерти.

Також потрібно враховувати індивідуальні реакції організму. У деяких продукт може спровокувати процес бродіння в кишечнику.

Нагадаємо, раніше відомий лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, чи можна пити молоко дорослим. Крім того, експерти розповіли, яке молоко, кефір і йогурт не варто вживати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Чи справді кефір настільки корисний і що буде, якщо його пити перед сном

Кефір – кисломолочний напій, що отримується ферментацією молока спеціальними кисломолочними бактеріями та дріжджами.

Склад кефіру дуже багатий і корисний:

  • білки, жири та вуглеводи;
  • вітаміни (групи В, D, Е, К);
  • мінерали (кальцій, фосфор, магній та інші);
  • пробіотики (живі молочнокислі бактерії);
  • амінокислоти.

Крім пробіотиків, вітамінів та мінералів, у ньому міститься триптофан. Ця амінокислота є попередником серотоніну та мелатоніну – гормонів, які відповідають за настрій, розслаблення та регуляцію циклу сну та неспання. Тому кефір може покращити якість сну та допомогти засинати швидше.

Пробіотики. Дослідження показує, що регулярне вживання кефіру позитивно змінює баланс мікроорганізмів у мікробіомі, зменшуючи симптоми запальних захворювань кишківника.

Кальцій та вітамін D. Кефір сприятливо впливає на кістки та м’язи завдяки вмісту кальцію, необхідного для зміцнення кісток та зубів, а також білків, які є будівельним матеріалом м’язів. Вітамін D, присутній у кефірі, відіграє важливу роль у засвоєнні кальцію.

Контроль рівня цукру. Кефір як додаткова терапія допомагає контролювати рівень цукру в крові. Дослідження людей із діабетом другого типу показало, що вживання 600 мл кефіру на день знижувало рівень глюкози. І хоча кефір може бути корисним, він не скасовує приймання призначених препаратів.

Зниження стресу. Вживання кефіру разом з іншими здоровими звичками знижує рівень стресу. Передбачається, що кефір стимулює вироблення гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), яка має заспокійливий вплив на мозок. А вітаміни групи B, магній та триптофан стабілізують настрій.

Кефір на ніч

Наукових досліджень, присвячених впливу кефіру на засинання, не так багато. Тому це не дозволяє зробити однозначні висновки.

Одне з них показало, що вживання кефіру у жінок у постменопаузі знижувало рівень стресу та покращувало якість сну. Учасниці зазначали, що після вживання кефіру вони відчували себе бадьоріше. Деякі складові кефіру можуть сприятливо впливати на сон: триптофан, кальцій, пробіотики.

Потрібні подальші якісні дослідження для підтвердження точного механізму впливу кефіру на сон та визначення оптимальних доз і режимів споживання.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Чому не варто пити кефір на ніч: пояснення лікарів

Цей кисломолочний продукт багато хто звикли пити на ніч. Кефір вважається найкращим способом вгамувати голод, але медики радять не налягати на нього вечорами.

Люди, що часто худнуть, воліють на пізню вечерю низькокалорійний кефір. Але медики попереджають: цей напій не завжди перед сном піде на користь.

По-перше, кефір можна пити не всім у будь-який час, не тільки на ніч. Про кисломолочку варто забути власникам гастриту та такого неприємного явища, як газоутворення. А, як відомо, вночі уповільнюються процеси в організмі, у тому числі травні. Тому склянка кефіру може викликати неприємні наслідки вранці.

При цьому людям із нормальною роботою ШКТ нічна порція кефіру цілком доречна, організм засвоює кальцій саме у нічний час.

По-друге, кефір може зіграти злий жарт з тими, хто страждає на мігрені і сильні головні болі. Напій багатий на білок, на засвоєння якого потрібно багато часу, і організм не встигне відновитися за ніч. До речі, якщо напередодні ви багато тренувалися і відчуваєте, що завтра ваші м’язи в буквальному розумінні дадуть себе знати, то теж не варто зловживати кефіром. Причина та сама — білок.

Про автора

admin administrator