Чому перепела погано мчать

Авторadmin

Чому перепела погано мчать

Зміст:

Коли починають нестись перепела: вік у домашніх умовах і скільки яєць дають на добу та на рік

Перепілки – відмінні несушки, яйця у цього птаха вважаються дієтичними, придатними для харчування хворих людей. Селекціонерами виведені яйценоські породи, самок яких спеціально вирощують для одержання яєчної продукції. Розглянемо, коли починають нестися перепела, скільки яєць можна отримати в день від одного птаха, причини зниження несучості та як покращити її.

У якому віці починають нестись перепела

Це залежить від породи, перші яєчка можна отримати від молодих птахів віком 40-50 днів. Спочатку самки несуть мало яєць, потім робота репродуктивної системи налагоджується.

Пік несучості припадає на 5-6 й місяць після народження. Стабільно перепілки мчать до 10-12 місяців, потім продуктивність поступово знижується, хоча нести самки можуть до 3 років. Але тримати їх до такого віку економічно невигідно. У багатьох промислових господарствах і в тих, де птахів вирощують у домашніх умовах, перепілок замінюють після закінчення першого сезону.

Початок кладки яєць у різних порід

Маленькі пташки розвиваються швидко, початок яйцекладки можна очікувати через 1,5 місяці після вилуплення. У різних порід цей вік різний, але незначно, максимум всього на 2 тижні.

Так, наприклад, маньчжурські перепілки починають нестись у 40-45 днів. Фараони, як м’ясна порода, трохи поступаються маньчжурці – у них початок яйцекладки припадає на 42-50 день життя. Техаські перепілки зможуть порадувати першим урожаєм ще пізніше, ніж маньчжури – на 50-55 день. За рік техасці можуть дати 270 яєць кожна, маньчжурці – 220-250, фараони – 220 штук.

Скільки яєць за день може знести несушка?

Від породи залежить і продуктивність, вона варіюється в межах 200-300 штук на рік. Для перепелів на яйця використовують породи, які дають не менше 260 штук на рік. На кількість одержуваних яєць впливає і стан здоров’я птиці, умови утримання. Якщо вони несприятливі, господар погано доглядає перепілки або вони хворіють, несучість різко знижується або може припинитися взагалі. На несучість не впливає пора року, але сильно впливають температура, вологість і освітлення в пташнику.

На добу перепілка зносить 1 яйце, на місяць – до 25 штук. Особливістю виду птахів є те, що несе перепілка яйця 5-6 днів на тиждень, потім 1-2 дні відпочиває. Вага яєчок становить 10-15 г. Колір шкаралупи визначається породою.

Самки мчать зазвичай увечері, одночасно. Японські перепілки можуть нестись після годування.

Чому перестають нестись?

Як уже говорилося, у старих несучок несучість падає і незабаром припиняється, але відбувається це з природних причин, через зношування організму з часом. Зниження можуть викликати стреси від переїзду, зміни самця, появи нових особин, перенаселення. Такі стреси можуть загальмувати яйцекладку на тиждень. На більш тривалий термін яйцекладку переривають захворювання та травми, а також період, коли птахи линяють.

Причини спаду несучості перепілок

Молоді несушки знижують продуктивність із зовнішніх причин. Наприклад, вони теплолюбні, в холоді не нестимуться. Для стабільної несучості слід підтримувати температуру в приміщенні не нижче 20 ˚С і вологість в 60 %. Занадто сухе чи вологе повітря, протяги також діють несприятливо.Висвітлення теж відіграє важливу роль. Потреба у світловому дні у перепілок становить 18 год. При недотриманні цієї умови буде проблематично дочекатися від самок яєць.

На короткий час перепілки можуть знизити продуктивність, якщо змінити корм. Це пов’язано з тим, що організм птахів звикає щодо нього. Раціон, в якому мало білка, також призводить до зменшення продуктивності.

Як покращити несучість?

Основними причинами, чому птахи погано мчать, вважаються погане годування та неправильні умови утримання. Отже, потрібно проаналізувати, що стало негативним фактором, і усунути його. Ставити клітини з перепелами потрібно тільки в приміщення, що обігрівається. Взимку також доведеться підтримувати постійну температуру.Зробити це можна за допомогою обігрівачів чи грубки на дровах. Джерела тепла також підсушать повітря в приміщенні, приберуть вогкість.

Для організації правильного режиму освітлення бажано встановити лампи, які включатимуться автоматично. Для цього потрібно налаштувати систему на включення та вимкнення за графіком, щоб не робити це вручну. Для освітлення потрібно використовувати лампи невеликої потужності, що дають приглушене м’яке світло. Від яскравого перепілки стають агресивними, клюють один одного до крові.

Важливе значення має площа клітин. Перепілки можуть задовольнятися зовсім невеликою житлоплощею, але змушувати їх жити в тісноті не можна. Скученість призводить до стресів та поширення захворювань. на 1 кв. м. клітини має сидіти більше півсотні пташок. Несучок потрібно тримати окремо від самців, тому що буває, що півники клюють самок.

Підвищити обсяг знесених несушками яєчок можна гарним годуванням.Щоб птиці вистачало поживних речовин для утворення яйця щодня, вона має отримувати їх із їжі. На кожну пташку потрібно не менше 30-35 г корму на добу, давати корм потрібно 3 рази на день. Але і перегодовувати несучок не варто, при зайвій вазі несучість не підвищується, а знижується. Також не варто залишати залишки корму у годівницях, якщо птахи його не з’їли. Це сприятиме появі апетиту перед наступною роздачею.

Не можна різко змінювати один продукт на інший, давати мішанки або комбікорм різного складу без попереднього періоду звикання. Його потрібно підмішувати невеликими порціями до звичного корму, щоб перепелиний організм перейшов на нього без стресу. Комбікорм для перепілок має бути свіжим, стояти у закритих мішках. Старий комбікорм втрачає свої властивості. Корисно підгодовувати несучок білковими продуктами та олією або готовими преміксами, призначеними спеціально для несучок. Від цього не лише збільшується загальний обсяг яєць, а й вага кожного з них.

І, звичайно, потрібно містити перепелів у чистоті. Чистити піддони у клітинах щодня. Раз на 1-2 місяці прибирати з них птахів, промивати та дезінфікувати. Якщо прибирати послід регулярно, не тільки не буде запаху в приміщенні, а й птахи залишатимуться здоровими.

Для збереження здоров’я також корисно проводити профілактичні обробки поголів’я антибіотиками та противірусними препаратами, не чекаючи, поки з’являться хвороби. Для зміцнення імунітету давати вітаміни, свіжу зелень.

Тим, хто вирішив завести перепілок-несучок, варто знати, коли вони починають нестись, скільки можна отримати від тієї чи іншої породи, на який обсяг продукції розраховувати. Як не допустити серйозних помилок у утриманні та годівлі, щоб отримувати прибуток, а не рахувати збитки. І що треба зробити, щоб несушки показали весь потенціал, який вклали в них селекціонери.

Рекомендуємо

Коли починають мчати гуси: вік і скільки яєць дають у домашніх умовах

Коли гуси починають нестись. Чинники, які можуть вплинути на строки. Причини, через які гуси перестали нестись, та правила підготовки до яйцекладки.

Індоутки коли починають нести яйця: вік і скільки штук на день і рік у домашніх умовах

Коли мускусні індоутки починають нести яйця, існуючі показники продуктивності, що може вплинути на ці показники, які проблеми можуть очікувати при розмноженні птиці.

Коли починають нестись качки: вік і скільки яєць дають на рік у домашніх умовах

Коли починають мчати домашні качки? У якому віці мчать качки, з якою періодичністю? Які фактори впливають на несучість? Можливі проблеми.

Чому перепела не мчать: причини і що робити в домашніх умовах

Перепілок вирощують, в основному, через яйця, невеликі, але корисні та смачні. Самки повинні нестися майже щодня, але бувають випадки, коли несучість припиняється. До цього наводять різні причини. Розглянемо, чому перепілки не мчать, причини цього явища. Як дізнатися, який птах не мчить, як відновити несучість і запобігти зниженню.

Чому не мчать перепела в домашніх умовах

Стабільні показники несучості можливі тільки, якщо птиця вирощується за правильних умов, отримує гарне годування. Порушення умов утримання або неправильно підібраний раціон ведуть спочатку до погіршення, а потім і до призупинення несучості.

Неправильне освітлення

Це одна з основних причин. Перепілки люблять довгий світловий день – не менше 18 год. до ряду. Вмикати світло в приміщенні потрібно з 6 години ранку і залишати до 12 години ночі. Рекомендується включати світло і вночі – з 2 до 4 год. Залишати світло горіти цілодобово не можна. Підтримувати режим освітлення зручно за допомогою автоматичних систем, які включатимуть та вимикатимуть світло без втручання господаря.

Важливо, щоб світло було приглушеним, яскраве провокує птахів на бійки. Але і занадто тьмяним він теж бути не повинен, перепілки стануть млявими і сонними.

Знижена або підвищена температура в пташнику

Перепілки добре носяться при температурі 20 ˚С. Така температура має підтримуватися і влітку, і взимку. Допускаються невеликі відхилення на пару градусів. При зниженні або підвищенні температури більше допустимої норми несучість падає.

Неправильне годування

Надходження поживних речовин впливає на організм птиці та його функціональність, у тому числі на роботу репродуктивної системи. Якщо в кормі, зазвичай одержуваному перепілками, не вистачає тих чи інших речовин чи мінералів, це позначиться обсягом знесених яєць. Це і зрозуміло, адже птахам потрібно витрачати поживні речовини та енергію на підтримку роботи свого організму, в умовах дефіциту компонентів утворення яєць відсувається на другий план.

Різка зміна корму з одного на інший теж викликає тимчасове припинення несучості. Якщо перепілки одержують лише комбікорм, потрібно звернути увагу на його якість. Неякісні суміші – одна з причин падіння та припинення виробництва яєць.

Нестача води

Якщо перепілки одержують мало води, вони відчувають стрес, а їх організм не може працювати нормально. Якщо самки перестали мчати, потрібно перевірити, чи є вода в напувалках. Слідкувати, щоб вона була там постійно, міняти її, щоб була свіжою.

Підвищена або знижена вологість

Вологість повітря в приміщенні з перепілками встановлюється на рівні 60 %. Більша або менша вологість призводить до зниження несучості.

Погані умови утримання

Незважаючи на те, що перепели можуть обходитися малою життєвою площею, тримати їх у тісноті не можна. Проживання у тісноті призводить до стресу, знервованості, що негативно впливає на функції організму птахів. Не можна забувати про те, що вміст у брудній клітині також погано діє на перепелів. Це не тільки приносить дискомфорт, але і призводить до виникнення хвороб.

Лінька

Це природний процес, тому варто перечекати, поки закінчиться. Ліняють птахи влітку, зміна пір’я триває тиждень. Потім несучість відновлюється.

Стрес

Стресс може викликати постійний шум біля клітини, наприклад, працюючих побутових приладів, присутність у кімнаті тварин. Птахи можуть битися, що також негативно впливає на кількість яєць.

Адаптаційний період

При транспортуванні та зміні місця проживання перепілки відчувають стрес і припиняють нестись. Згодом, коли звикнуть, що може зайняти до 2 тижнів, яйця з’являються знову. Зміна самця, якого самки вже звикли. До нового самця птиці адаптуються швидко – протягом тижня – і знову починають мчати.

Захворювання

Хворі птахів природно знижують продуктивність. Відбувається це через навантаження на організм, боротьбу з поточним захворюванням. Хвороби можуть зачіпати як будь-який орган, і весь організм. Може страждати безпосередньо репродуктивна система. Може бути й інша причина – у несучок від великих яєць можуть пошкоджуватися м’які тканини яйцеводи.

Вік перепелів

Добре мчать лише молоді перепілки віком дог року. Потім поступово кількість яєць знижується. Після 3 років життя самки припиняють мчати. На старіння організму птахів вплинути складно, продовжити молодість можна гарним годуванням та вмістом.

Як виявити перепелів, які не носяться

Щоб визначити, хто саме з самок не бажає нестись, потрібно оглянути їх яйцеводи. У хороших несучок вони широкі, вологі, не зморщені, у поганих – бліді, щільно закриті. А ось на вигляд дізнатися щось складно – і ті, і інші можуть мати здоровий вигляд. Можуть бути активними, добре їсти, мати блискуче гладке оперення.

Як вирішити проблему?

Спершу потрібно визначити точну причину, перевірити, чи відповідають умови утримання необхідним. Якщо все гаразд, потрібно перевірити раціон, чи вистачає в кормі поживних речовин, чи збалансований. Потрібно змінити комбікорм, запровадити нові продукти, зелень, вітамінні препарати. Підгодовувати птахів під час адаптації та линяння.

Поселити птахів у клітинах у такій кількості, щоб було зручно, перепілки не тіснилися, не билися. Якщо видно, що перепілкам не комфортно, потрібно постаратися придбати нові клітини та пересадити зайвих перепелів у них. Незважаючи на витрати, придбання нових клітин надалі окупиться.

Проводити прибирання в клітинах щодня, міняти воду в напувалках. Дезінфікувати клітини та інвентар, робити це треба 1 раз на місяць. Такі заходи допоможуть уникнути хвороб.

Якщо причина припинення несучості – стрес від транспортування або покупки, то треба просто почекати деякий час, поки птахи не освоїться. Якщо перепілки перестають нестися через старіння, нічого не залишається, як замінити старих несучок новими молодками.

Заходи профілактики

Необхідно стежити за температурою в приміщенні, вологістю та освітленням. Це умови для нормальної життєдіяльності перепелів. Годувати птахів 2-3 рази на день, використовувати тільки якісну їжу, яка забезпечить перепілок усіма необхідними елементами живлення.

Розрахувати, скільки голів поселено в клітці певної площі, перевищувати це число не можна. Проводити профілактику та лікування інфекцій, обробляти клітини та птахів від зовнішніх паразитів.

Перепелів розводять для отримання яєчної продукції. Самки можуть нестися майже щодня, але трапляється, що кладка зменшується або припиняється. Для цього є причини. При правильній організації домашньої ферми з виробництва перепелиних яєць можна очікувати, що несучість, а відповідно, і прибуток від господарської діяльності буде стабільним.

Рекомендуємо

Чому перепела несуть яйця без шкаралупи: причини і що робити, профілактика

Розбираємося, чому перепілки можуть нести яйця без шкаралупи, як діагностувати дефіцит вітамінів та мінералів, що робити за наявності проблеми, як її запобігти.

Чому кури не мчать: причини, що робити для кращої несучості, ніж годувати

Птахівники періодично стикаються з ситуацією, коли кури не мчать, намагаючись розібратися, чому так відбувається. Показник несучості залежить від багатьох факторів. Причина може бути елементарною або серйозними масштабами.

Чому кури не мчать взимку: причини і що робити для кращої несучості, як годувати

Багато фермерів цікавить питання, чому саме кури не мчать взимку. Це спостерігається за відсутності необхідних умов – достатнього освітлення, температури, живлення.

Про автора

admin administrator