Чому троянда в горщику сохне після покупки

Авторadmin

Чому троянда в горщику сохне після покупки

Як доглядати за трояндою в горщику після покупки

Троянда – це приваблива рослина, яка подобається багатьом квітникарям. Деякі сорти троянд можна вирощувати у кімнатних умовах.

Подробиці

До головних переваг цієї квітки відносять пишне цвітіння та приємний аромат.

Звикання до нового місця

Процес звикання до нового місця займає лише кілька днів. Щоб прискорити звикання рослини, потрібно дотримуватись таких правил:

  1. З троянди, яку ви придбали, обережно знімають плівку. Вона запобігає втраті вологи, але провокує розвиток різних хвороб. Рослини, які тривалий період перебувають в упаковці, можуть бути заражені грибками.
  2. Обробіть троянду інсектицидами. Цей прийом зазвичай використовують після пересадки у свіжий ґрунт.
  3. Позбавтеся засохлих стебел. Для цього краще скористатися ножицями чи секатором. При цьому не слід забувати видаляти бутони.
  4. Після обрізки потрібно перерахувати кількість рослин у горщику. Деякі продавці висаджують у горщики кілька рослин, щоб кущі виглядали пишніше. В цьому випадку троянду краще пересадити в інший горщик.
  5. Підгодовувати троянди дозволяється лише через 3 місяці після покупки. За цей період рослина встигне використати всі корисні компоненти, які вона отримала.

Ці прості рекомендації значно прискорять процес звикання троянди до кімнатних умов.

Особливості пересадки

Здійснювати пересадку рослини необхідно обережно. Для цього потрібно рясно полити кущ. Після цього троянду витягають з горщика і зберігають ґрунтову грудку. Коренева система обов’язково повинна мати щільну структуру. Якщо коріння занадто тонке, то це може говорити про його загнивання. Для пересадки потрібно вибирати об’ємні горщики. На дно додатково укладають дренажний шар.

Для пересадки можна користуватися готовими сумішами. Також можна приготувати ґрунт самостійно. У складі має бути:

Землю рекомендується трохи утрамбувати. Після цього встановіть кущ, досипте і трохи утрамбуйте ґрунт навколо нього. Для поливу краще використовувати лише фільтровану воду. При цьому не слід забувати регулярно проводити профілактичні обробки. Якщо троянда занадто маленька, її можна накрити банкою, щоб забезпечити комфортні умови.

Для рясного цвітіння рослинам потрібно багато сонячного світла. Якщо його недостатньо, можна облаштувати додаткове освітлення з допомогою спеціальних ламп. Для рівномірного розвитку потрібно повертати троянду до світла різними сторонами.

Температура та вологість

Оптимальна температура для зростання має становити близько +20 градусів. Також важливо забезпечити квітам доступ до свіжого повітря.

Однак слід уникати протягів, оскільки рослина їх не переносить. У літній період горщик з кімнатною трояндою краще поставити на балконі.

Поливати рослину необхідно відстояною водою. При цьому вона має бути теплою, оскільки холодна вода здатна нашкодити рослині. Влітку рекомендується поливати троянду щодня. Перед настанням зими важливо поступово знизити кількість поливів.

Дотримуючись цих порад, ви цілком можете забезпечити рослинам повноцінний догляд. У цьому випадку троянда згодом потішить пишним цвітінням.

Як доглядати за кімнатної трояндою в горщику після покупки?

Досить часто різні кімнатні квіти ми купуємо вже, що називається, в готовому вигляді в магазині, чи нам їх підносять в якості подарунка. Але часто такі квіти у нас вдома довго не ростуть, а дуже швидко гинуть. Відбувається це із-за грубих помилок, які ми допускаємо, коли адаптуємо те чи інше рослина для життя в нашому домі. Сьогодні ми будемо говорити, яким чином потрібно адаптувати до домашніх умов така чудова рослина, як кімнатна троянда. Такі троянди продають в магазинах вже в спеціальних горщиках, в яких зазвичай насипаний звичайний торф в чистому його вигляді. Замість торфу там може бути який-небудь інший наповнювач, такий же легкий і пухкий. У цих складах зазвичай немає яких би то ні було корисних речовин. Ті фірми, де вирощують такі рослини з самого початку для продажу, підгодовують їх спеціальними живильними розчинами. Їх склад вони всіляко намагаються не розголошувати. Так що, якщо після покупки таку троянди Ви просто залишите у цьому ж горщику з торфом, і як зазвичай, почнете її поливати, використовуючи для цього просту воду, то від цього торф досить швидко закисне. Далі вже в такому закисшем торфі надзвичайно швидко зароджуються різні грибкові інфекції (починають на розі від них гілочки потихеньку чорніти), які і гублять всю рослину.

Догляд за кімнатної трояндою. Що потрібно зробити після покупки?

Отже, щоб гроші, які Ви витратили на покупку цієї кімнатної красуні у Вас просто не пішли в нікуди, і Ваша троянда залишилася міцною і здоровою, потрібно знати, що слід робити в першу чергу, коли Ви повні радості від придбання нового квітки, принесли її до себе додому з магазину. Є кілька простих процедур, провівши які, Ви зможете зберегти здоров’я Вашої кімнатної троянди, що в подальшому забезпечить їй хороше зростання і пишне цвітіння. І перше, що Вам потрібно буде для цього зробити, це пересадити рослину.

Пересаджуємо кімнатну троянду. Коли це робити і як саме?

Провести цю процедуру потрібно буде обов’язково. Чому ми про це вже говорили трохи вище. Але, робити це відразу ж не слід, нехай все ж троянда трохи у Вас постоїть і звикне до нового для неї місцем проживання. А ось влаштувати для троянди теплу ванну з милом, потрібно саме відразу ж після покупки. Для цього, її просто занурюють, що називається, «з головою» в простій тазик, де повинна бути тепла вода налита, і тримають її там близько 20-ти-30-ти хвилин. Після такої теплої ванни, потрібно буде організувати для неї ще і контрастний душ. Тобто тут необхідно провести чергування гарячої води (повинна бути близько 40-ка градусів) з теплою. Коли процедуру купання Ви закінчите, троянду потрібно буде освіжити, побризкати на неї водою, куди обов’язково додають епін (на літр чистої води Вам знадобиться 5 крапельок). Після такого обприскування троянду ще і добре поливають знову ж таки використовуючи цей же склад. Чекаємо поки з троянди стече вся вода після купання і робимо для неї невеликий парничок. Такий парничок можна зробити з простого пакета, його просто натягують на будь палички, які встромляють у землю поруч з самою рослиною. При «будівництві» такого парничка, Ваша задача не допустити, щоб пакет якось стикався з листочками.

Троянду треба буде обов’язково провітрювати і при цьому час такого провітрювання потрібно збільшувати з кожним днем. Поступово, квіти на троянді, які залишилися ще після магазину, почнуть в’янути. Коли це станеться, то їх потрібно буде обов’язково видалити, ВСЕ. Після цього вже можна переходити до пересадки самої рослини. Для цього розу потрібно буде спочатку акуратно витягти з горщика, при цьому слід враховувати, що в горщику може бути відразу ж кілька троянд. Коли всі Ви їх дістанете, то підготуйте теплу кип’ячену воду, куди Вам потрібно буде помістити всі корені рослини. У цій воді Вам потрібно буде з коренів акуратно змити весь магазинний грунт, який на них ще залишився.

Часто буває, що коріння, які Ви дістали з горщика, замотані в спеціальне полотно. Його обов’язково при пересадці знімаємо, при цьому робимо це особливо обережно, адже корінці можуть заплутатися в ньому. Ваше завдання їх не пошкодити. Промивка коренів, це процедура обов’язкова, адже тільки так можна видалити з них весь універсальний склад, в якому були хімічні речовини. Ці речовини, в горщики вносять спеціально. Вони зберігають мініатюрність рослини, не дають їй сильно розростатися, і досить довго зберігають її квітучий вигляд. Коли коріння Ви добряче промиєте, то кожна рослина, які Ви могли дістати з одного магазинного горщика, потрібно розсадити вже по горщикам індивідуальним.

Коли троянду Ви будете пересаджувати з магазинного горщика, то відразу ж великий горщик для неї не беріть. Від великого простору її цвітіння може відразу ж погіршитися. Той горщик, який Ви для неї підберете, повинен десь сантиметрів на 5 перевищувати по своїй висоті старий, а по ширині, тобто по своєму діаметру, сантиметра на 3 або на 5. Що стосується землі, то її в горщик потрібно насипати пухку, з достатньою вологоємністю. За своїм складом вона повинна бути майже нейтральною чи слабо-кислою. А щоб проблем з потрібним грунтом у Вас не було, найкраще його просто придбати в магазині. Там є як раз спеціальна земля, призначена саме для таких троянд. Варто пам’ятати і про дренаж в горщику. Там обов’язково має бути для цього спеціальний отвір, а крім цього не забудьте зверху його присипати ще й меленьким керамзитом. Товщина шару повинна бути приблизно сантиметр.

Що стосується посадки троянди в новий горщик, то заглиблювати її потрібно саме на ту саму глибину, яка була і при магазинної посадці. Коли процес пересадки Ви завершите, то горщик віднесіть на віконце з північної сторони. Якщо такого вікна у Вас просто немає, то для цього підійде і яке-небудь затемнене місце. Там троянду потрібно буде потримати день або два. Місце на підвіконні, де роза надалі у Вас буде рости вже постійно, має з південної сторони або ж з південно-східної. Взимку зазвичай світла будь-яким рослини не вистачає. Кімнатної троянди теж його мало, так що її потрібно буде обов’язково підсвічувати. Краще всього для цього взяти лампу денного світла. Загальне «світле» час для цієї рослини необхідно довести до 14-ти — 15-ти годин за добу.

Якщо всі ці умови Ви втілите в життя, то нову кімнатну троянду Вам успішно вдасться адаптувати у себе вдома після її покупки. Також раджу Вам подивитися ще ось це відео, де Вам розкажуть ще багато чого корисного.

P. S. Стаття була корисною для Вас? Поділіться їй з друзями в соціальних мережах. Буду дуже Вам вдячний за це.

Про автора

admin administrator