Чому у бегонії сохне листя і опадає

Авторadmin

Чому у бегонії сохне листя і опадає

Чому у бегонії сохнуть листя?

Зараз існує безліч використовуваних в квітникарстві різновидів і сортів бегоній, несхожих один на одного. Але їх власники нерідко при вирощуванні стикаються з одними і тими ж труднощами. Розглянемо таку часто зустрічається проблему у бегоній, як висихання країв листя, причини її появи і шляхи вирішення.

Основні правила вирощування та догляду за бегонією

Доглядати за цим кімнатною квіткою зовсім неважко навіть новачкам. Йому підходять кімнатні температури. У літній період оптимальним температурним інтервалом буде + 15 . + 20 ° С, а взимку ближче до + 15 ° С. Бегонії не люблять прямих променів сонця, тому слід їх тримати на вікнах, що виходять на захід або схід. Взимку їх варто переставити подалі від приладів опалення, берегти від протягів і різких температурних перепадов.Нельзя допускати пересихання грунту, але перезволоження також слід уникати, так як воно призводить до загнивання рослини.

Важливо! Бегонія не переносить сухість повітря і їй потрібно організовувати його вологість не нижче 60%.

Чому у бегонії сохнуть листя по краях і як врятувати рослина

Бегонія відрізняється не тільки пишним і тривалим цвітінням, а й декоративним листям. Коли вони починають сохнути по краях, листя втрачає свій гарний соковитий вид. Якщо в’яне і сохне молоде листя, то причини криються в порушеннях по догляду та утримання, а також в появі захворювань і шкідників.

Різка зміна середовища

Не всі види бегоній переносять перестановку і зміну середовища. Багато квітникарі роблять помилку, виносячи цю квітку на балкон. Така перестановка є стресом для чутливих кімнатних рослин і може відбитися на листі. Ситуація ускладнюється також, якщо на квітку починають падати спекотні прямі промені літнього сонця. Більшість бегоній їх не переносить – вони обпалюють листя. Таку ж ситуацію може викликати протяг.

Чи знаєте ви? Бегонії отримали свою назву на честь французького інтенданта колоній і флоту Мішеля Бегона. Ця рослина було виявлено очолюваної ним науковою експедицією на Антильські острови в 1687 р Їх виявив і описав ботанік Шарль Плюм’є, який входив до складу експедиції і був одним Бегона.

Сухе повітря

Бегонія відноситься до тропічних рослин, які віддають перевагу вологий клімат. Сухість повітря негативно відбивається на стані її листя і квітів. Найчастіше повітря стає сухим під впливом опалювальних приладів в зимовий період або при посушливому спекотне літо.

недолік мікроелементів

Якщо рослина перебуває в оптимальних для себе умовах, і за ним забезпечений нормальний догляд, то причиною в’янення листя по краях бегонії може виявитися нестача поживних речовин. Ця квітка слід удобрювати в період активної вегетації і цвітіння 2-3 рази на місяць.

При виборі підгодівлі слід враховувати різновид бегонії:

  • декоративно-листяні сорти воліють комплексні добрива з великою часткою азоту ( «Кеміра», «Агрікол»);
  • декоративно-квітучі сорти слід підгодовувати калійно-фосфорними добривами ( «Бутон», «Цвітень»).

щільний грунт

Погана водо- і повітропроникність грунту призводить до застою води, а бегонія цього не переносить. Слабкі корінці рослини в такому грунті загнивають, і це відбивається на всьому рослині, воно в’яне і гине.

Чи знаєте ви? Листя бегонії виділяють фітонциди, які очищають повітря навколо себе. Ця рослина корисно курцям і астматикам. Вважається, що воно підвищує енергетичний тонус і працездатність.

захворювання

Поразки листя можуть викликати різні хвороби. Найчастіше вони розвиваються на тлі перезволоження. Розглянемо найбільш часто зустрічаються захворювання.

Мучниста роса

На листі з’являється білий наліт, що постійно збільшується в розмірах. Листя починає в’янути і обсипатися. Для боротьби з цим грибковим захворюванням використовується розчин мідного купоросу з господарським милом. Для його приготування 2 г мідного купоросу і 20 г мильної стружки розводять в 1 л води. Господарське мило можна замінити на дегтярное або зелене, тоді розчин буде ще ефективніше. Уражені частини видаляються.

сіра гниль

На листках з’являються вологі сірі плями, які з часом буріють і загнивають. Гниття перекидається на стебла, а почорнілі листя скручуються і сохнуть. Тут на допомогу прийде вищеописаний розчин з мідного купоросу і мила. При сильних ураженнях краще скористатися фунгіцидами – розчинами «фундазолом» (0, 2%) або «топсин М» (0, 1%). Уражені листя і стебла зрізують.

бактеріальні інфекції

З бактеріальних інфекцій бегонію найчастіше вражає бактеріальна плямистість. Виявляється спочатку на нижній частині листів скловидними плямами, які з часом буріють. Потім листя чорніє і відвалюється. Хворі частини видаляються і рослину обприскують хлорокисью міді (0, 5%) 2 рази з проміжком в 14 діб. На жаль, квітка не завжди можливо врятувати і тоді його утилізують, а грунт, де залишилися інші, ще здорові екземпляри, дезінфікують.

У яких випадках не варто побоюватися?

У деяких випадках не варто хвилюватися з приводу всихання листя. Так, всихання листочків по облямівці може траплятися через природне старіння. Цей процес відбувається в нижній частині рослини, де розташовані старе листя. В такому випадку можна обірвати сухе листя або акуратно зрізати гострим ножем. Інструмент обов’язково перед використанням слід продезінфікувати, протерши спиртом.

Місце зрізу або обриву листя бажано присипати деревною золою або порошком активованого вугілля. Деякі сорти квітучих бегоній самі скидають листя при настанні холодного періоду, щоб навесні заново вирости з бульб. Таким рослинам слід правильно організувати період спокою.

Важливо! Слід врахувати, що частота поливу безпосередньо залежить від температури приміщення. При високій температурі в літню спеку необхідний більш рясний полив – грунт не повинен зовсім пересохнути. Якщо це сталося, то, щоб реанімувати рослина горщик треба замочити у воді на пару годин.

профілактичні заходи

Для профілактики старіння листя слід виконувати наступні:

  • дотримуватися всіх правил належного догляду (полив, освітлення, вологість);
  • не допускати переливів і повного висихання грунту;
  • затінювати рослину від прямих променів сонця;
  • не переставляти на інше місце і берегти від протягів;
  • не ставити вазон біля нагрівальних приладів;
  • для профілактики бурої плямистості можна провести обробку 0, 5% хлорокиси міді;
  • для загальної профілактики грибкових захворювань рекомендується поливати квіти розчином препарату «Фітоспорін-М» або «Іммуноцітофіт»;
  • при посадці і пересадці завжди використовувати знезаражений грунт;
  • горщики з бегонією не повинні стояти близько один до одного;
  • пожовклі і сухі частини рослини слід зрізати, а місце зрізів обов’язково присипати порошком активованого вугілля;
  • стежити за рихлістю грунту і мати дренаж;
  • необхідно проводити огляд квітки, особливо листочків із зворотного боку для своєчасного виявлення шкідників і хвороб;
  • хворі екземпляри слід відразу відокремити від інших кольорів або утилізувати, щоб не заразити сусідні рослини.

Корисні рекомендації

Професійні квітникарі дають наступні корисні рекомендації по утриманню бегонії:

  1. Для поливів беруть добре відстояну або фільтровану воду кімнатної температури. Для додання м’якості її можна підкислити. У холодну пору полив роблять теплою водою і тільки тоді, коли грунт пересохне.
  2. Грунт бажано періодично рихлити приблизно на 1 см в глибину, щоб поліпшити надходження кисню.
  3. Приміщення слід регулярно провітрювати для надходження свіжого повітря, але без протягів для рослин.
  4. Листопадним бегоній слід восени правильно організувати період спокою.
  5. Вазон з бегоній потрібно ставити на добре освітленій стороні, але без потрапляння прямих сонячних променів, які можуть викликати опіки.
  6. Забезпечити необхідний рівень вологості. Для цього проводити дрібні обприскування за допомогою пульверизатора. Слід зазначити, що обприскують повітря біля бегонії так, щоб волога не потрапляла на листя – це може викликати появу коричневих плям. Рекомендують для підтримки вологості при сухості в приміщенні поставити біля вазона ємність з водою або поставити горщик в піддон з мокрою галькою.
  7. Регулярно проводити підживлення для вегетуючій рослини.
  8. При пересадках використовувати пухкий живильний ґрунт з 5, 5-6, 5 pH. Можна купити готовий грунт для бегоній, а можна скласти грунтосуміш на основі листової землі, торфу, піску і перегною.
  9. Полив слід здійснювати в міру, щоб вода не застоювалася в горщику, так як це призводить до появи багатьох грибкових захворювань. Поливати рекомендується в один і той же час, вранці. У період зав’язі і цвітіння поливати рослину слід більш рясно.

Дізнайтеся докладніше про особливості вирощування таких видів бегонії, як: коралова, Месона, елатіор, вічноквітуча, королівська, клеопатра, краснолистная, тигрова.

Організувати такий догляд за бегонією, щоб її листя не в’янули, просто навіть новачкові. Слід витратити зовсім небагато часу, і ваше рослина порадує вас своїм квітучим виглядом.

Чому у бегонії сохнуть листя — причини і шляхи вирішення

Бегонія вважається популярним квіткою, як на дачній ділянці, так і для кімнатного розведення. В ній чудово і дивно все: і листя, і квіти, і форма куща. Але при її вирощуванні практично кожен квітникар періодично стикається з різними труднощами. Найбільш актуальною проблемою при вирощуванні квітки є опадає і сохнуть листя. Щоб запобігти загибель необхідно з’ясувати, чому у бегонії сохнуть листя і які фактори впливають на їх опадання.

Подібні проблеми найчастіше виникають при погрішностях догляду за рослиною. У бегонії сохнуть і обпадають листя з наступних причин:

  • невідповідні умови утримання;
  • нестача мікроелементів;
  • хвороби.

Підбираємо умови вирощування

Одним з характерних особливостей неправильного догляду – це різка зміна умов. Сильний стрес кімнатний квітка може випробувати, якщо виставити його на балкон. Так як окремі види бегонії призначені для вирощування тільки в закритих приміщеннях і навіть у відповідних погодних умовах у бегонії сохнуть листя і квіти. Що робити в такому випадку?

Як тільки на кущі рослини виявилося велика кількість сухих листя необхідно повернути рослину в колишні умови. Пошкоджену листя видалити, підгодувати комплексним добривом і підібрати місце з максимальною освітленістю і без протягів.

Якщо у бегонії сохнуть листя в зимовий період, тоді причиною подібної проблеми є її вроджена висока чутливість до сухості повітря. Тому взимку горщики з рослинами краще розташовувати подалі від опалювальних приладів. Але якщо така можливість відсутня, тоді для підвищення вологості поруч з бегонією можна поставити ємності з водою і проводити щоденне обприскування куща.

Така проблема характерна і для вуличного сорту рослини. Причиною, чому у бегонії на вулиці сохнуть листя, найчастіше виявляється недостатня зволоженість грунту і занадто суха погода. Недолік зрошення можна побачити по засохлих кінчиків листя, після чого вони стають коричневими. Рішенням проблеми буде достатній полив і зволоження розбризкувачем ввечері або рано вранці листової маси. Однак слід пам’ятати, що коріння рослини не люблять застою води, тому полив повинен бути помірним інакше почнуть опадати листя бегонії.

Вибираємо підгодівлю для рослини

Іноді навіть при дотриманні всіх умов вирощування можна спостерігати, як у бегонії сохнуть листя і квіти – що ж робити в такому випадку? Регулярна підгодівля рослин запобіжить загибель листової маси і допоможе швидше наростити нову.

Для бегоній достатньо буде здійснювати підживлення до 3 разів на місяць. Краще всього для цієї мети підійдуть рідкі комплексні добрива з мінімальним вмістом азоту. Також підійде калійна селітра, яка вноситься під рослина не більше одного разу в два тижні. Для підтримки листя в сильну спеку можна використовувати обприскування гуматом, эпитом, цирконом.

Позбавляємося від хвороб

Сохнути і опадати листя бегонії можуть від хвороб і шкідників, що виникли в результаті неправильного догляду і несприятливих погодних умов.

Борошниста роса. Для цього захворювання характерна поява плям з білим нальотом. По мірі поширення хвороботворних бактерій плями зливаються і покривають всю поверхню листа. Поступово уражені листя буріють і засихають. Ефективними засобами боротьби в цьому випадку будуть обприскування фундазолом (0,05 – 0,1%) або морестаном (0,05%). У період вегетації листя рослини можна злегка припыливать меленою сіркою або ж обприскати розчином колоїдної сірки (0,3 – 0,5%). Як перевірений засіб використовується мильно-мідна рідина, яка готується з 1 л рідини, 2-х гр. мідного купоросу і 20-ти гр. дегтярного (зеленого) мила.

Сіра гниль. Сохнути і опадати листя бегонії також можуть через ураження сірою гниллю. Найбільш сприятливими факторами для розвитку хвороби може стати тепла і волога погода, під час якої утворюється багато пилу спір. Її початок легко помітити по водянистим плям із сірим нальотом, що виникають на верхівках пагонів і листках. При подальшому поширенні захворювання вражає стебла рослини, які починають гнити і переламываться. Листя, квітки і бутони ослізняються скручуються і опадають. Ефективним способом боротьби з сірою гниллю вважається обприскування бордоською рідиною (1%) або мильно-мідної сумішшю, приготування якої описано вище.

На закінчення, хотілося б відзначити. Не слід бити тривогу при наявності декількох засохлих нижніх листків у бегонії. Швидше за все, відбувається нормальний процес розвитку рослини, під час якої старі листки відмирають. Поспостерігайте деякі час за ним і в разі необхідності прийміть заходи.

Про автора

admin administrator