Чому вчить нас Казка Буратіно

Авторadmin

Чому вчить нас Казка Буратіно

Хто написав Буратіно? Дитяча казка або талановита містифікація

Хто написав “” Буратіно “”? Це питання знайде відповідь у більшості читачів різного віку, які проживають на пострадянському просторі. “” Золотий ключик, або Пригоди Буратіно “” – така повна назва повісті-казки, складеної радянським класиком Олексієм Миколайовичем Толстим, за мотивами казки Карло Коллоді “” Пригоди Піноккіо “”.

З моменту появи казки Толстого почалися суперечки – що це таке, перекладання, переказ, переклад, літературна обробка? Ще в еміграції в 1923-24 роках Олексій Миколайович вирішив перевести казку Коллоді, але інші ідеї і задуми захопили його, та й перипетії особистої долі відвели далеко від дитячої книжки. До Буратіно Толстой повертається десять років потому. Час був уже інший, життєві обставини змінилися – він повернувся до Росії.

Не можна сказати, що в казці зовсім немає моралізаторських сентенцій. Той, хто написав Буратіно, був ним не чужий. Тому дерев ‘яного хлопчисько вчить і цвіркун, що живе в каморці тата Карло (марно!), і дівчинка Мальвіна, яка, крім того, замикає героя в чулан. І як будь-який хлопчисько, дерев ‘яний чоловічок норовить все зробити по-своєму. І вчиться виключно на своїх помилках. Саме так він потрапляє в лапи шахраїв – лисиці Аліси і кота Базіліо – бажаючи швидкого збагачення. Знамените поле Чудес в країні Дураків, напевно, найвідоміша метафора казки, хоча і не єдина, сам Золотий Ключик теж чого вартий!

Сюжетна лінія Карабаса-Барабаса, експлуататора ляльок, який бажає відшукати потаємні дверцята, виводить наших героїв до цих потаємних дверцят, за якими опиняється новенький ляльковий театр “” Блискавка “”. Вдень лялькові чоловічки вчитимуться, а вечорами гратимуть у ньому вистави.

Популярність обрушилася на Толстого неймовірна. Діти і не замислювалися, хто написав Буратіно, вони із задоволенням читали книгу, а вона тільки в СРСР перевидавалася 148 разів, була перекладена на багато мов світу, багато разів екранізувалася. Перша екранізація вийшла в 1939 році, режисером фільму став А. Птушко.

Казка Толстого цікава і дорослим. Майстерний стиліст і насмішник, автор відсилає нас до Фонвізинського “” Недорослю “” (урок Буратіно, задачка з яблуками), диктант, який пише герой – це паліндром Фета: “А троянда впала на лапу Азора” “, в образі Карабаса-Барабаса бачать пародію то на Немировича-Данченка, то на Мейерхольда, а на той факт, що П ‘єро списаний з А. Блоку, посилаються багато літературознавців.

Щасливе радянське дитинство пройшло з ірисками “” Золотий ключик “” і газуванням “” Буратіно “”, зараз би це назвали розкрученим брендом.

І, як і раніше, діти і батьки читають і перечитують казку, яка вчить добру без нудного побачення.

Wiki-статтю з теми “Чому нас вчать казки”

На прикладі українських народних казок ми зрозуміли, що: Казка вчить: світ ділиться на хороших і поганих людей, звірів та інших істот. Але добрих завжди більше, і їх любить удача. А злі погано закінчують свою біографію.

Казка формує образ позитивного героя: доброго, розумного, сильного, вірного своєму слову. Казка вчить не боятися труднощів. Головний Герой завжди береться за виконання будь-якої роботи, якою б нездійсненою вона не здавалася. І в тому, що він перемагає, чималу роль грають віра в себе, сміливість і допомога друзів. Казка вчить: не май сто рублів, а май сто друзів. А найвірніший спосіб знайти друга — це не відвернутися від нього в потрібний момент. У казкового Героя завжди багато друзів: людей, звірів, птахів, риб. Тому що він не відмовляє в допомозі тим, кого зустрічає на своєму шляху, і вони, у свою чергу, не кидають нашого Героя у біді. Так у Героя з’являються безцінні Чарівні помічники. Казка вчить не судити про людей за зовнішнім виглядом. Іван-дурень на перевірку завжди виявляється Іваном-царевичем, а Царівна-жаба — Царівною Прекрасної. Та й страшна Баба-Яга не у всіх казках — негативний персонаж. Казка вчить: гарна справа не з першої спроби виходить. Казковому Герою по три рази доводиться йти на Змія Горинича або на інше чудовисько, але сміливість і завзятість обов’язково винагороджуються перемогою. Казка вчить любові до батьків. Герой, який виконує доручення батька або матері завжди більш улюблений ніж його недбайливі брати і сестри. І саме він отримує у спадок «півцарства на додачу». Казка вчить патріотизму. Головний Герой завжди з готовністю виходить захищати рідну землю від чудовиськ-загарбників. Казка містить приховану, ненав’язливу мораль: не можна обманювати, не можна бути жадібним, не можна зраджувати друзів.

Висновки

Казка вчить, що добро завжди повертається до того, хто допомагає іншим, і добро завжди перемагає зло.

Про автора

admin administrator