Чому заборонили Пастернака

Авторadmin

Чому заборонили Пастернака

У Румунії заборонили продаж енергетиків неповнолітнім

У Румунії остаточно затвердили закон про заборону продажу енергетиків неповнолітнім.

Про це повідомляє Digi24, пише “Європейська правда”.

Президент Румунії Клаус Йоганніс поставив підпис під поправками до законодавства, якими запроваджується заборона на продаж енергетичних напоїв неповнолітнім. Перед цим проєкт підтримали в обох палатах румунського парламенту у грудні 2023 і в лютому 2024 року.

Відповідно до закону, неповнолітнім особам не можна буде продавати чи пропонувати безоплатно напої, де різні вітаміни та мінерали поєднуються з двома чи більше речовинами-стимуляторами центральної нервової системи, як кофеїн, таурин, карнітин, гуарана тощо.

За порушення правил економічним операторам загрожує штраф до 30 тисяч леїв (6000 євро), а у разі повторних порушень можливе примусове призупинення роботи.

Нагадаємо, Данія готує обмеження продажу підліткам слабоалкогольних напоїв та підвищення цін на жувальний тютюн через його зростаючу популярність.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у жовтні ініціював ухвалення жорсткого законодавства для боротьби з курінням, яке зрештою має заборонити продаж сигарет усім, хто народився 1 січня 2009 року або пізніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Головне

Столтенберг відповів Папі Римському: Україні потрібна зброя, а не “білі прапори”

На КПП “Дорогуськ” прямує український консул через звістки про блокування автобусів

У Макрона пояснили, чому він не поспішає з візитом до України

Трамп не дасть Україні “ані копійки на зброю”? Що експрезидент США сказав Орбану?

Останні новини

Вибір редактора

Нові правила “транспортного безвізу”: що пропонує Брюссель і чи допоможе це розблокувати кордон

6 березня 2024 — Віктор Довгань, заступник міністра інфраструктури (2016-2019 рр.)

Використання новин з сайту дозволено лише за умови посилання (гіперпосилання) на “Європейську правду”, www.eurointegration.com.ua. Републікація повного тексту статей, інтерв’ю та колонок – заборонена.

Матеріали з позначкою PROMOTED є рекламними та публікуються на правах реклами. Редакція може не поділяти погляди, які в них промотуються.

Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.

Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-02162.

Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна” , не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства “Інтерфакс-Україна”.

Проєкт втілюється за підтримки міжнародних донорів, основне фінансування надає National Endowment for Democracy. Донори не мають впливу на зміст публікацій та можуть із ними не погоджуватися, відповідальність за оцінки несе виключно редакція.

Чому пастернак відмовився від нобелівської премії

Найпрестижніша в світі літературна премія стала підставою для конфлікту між Борисом Пастернаком і радянською державою. Неможливість відкрито висловлювати своє бачення подій, залишатися вірним собі, а не існуючого політичного ладу, стали серйозним випробуванням для письменника.

Борис Пастернак – лауреат Нобелівської премії

Нобелівська премія була присуджена поетові і прозаїку Б.Л. Пастернаку за роман «Доктор Живаго» в жовтні 1958 року. Нагородження роману, виданого в Італії, викликало обурення партійної верхівки, членів Спілки письменників СРСР і стало причиною цькування Пастернака. Кандидатура поета неодноразово обговорювалася в Нобелівському комітеті, але фінальне рішення про вручення премії було прийнято тільки в 1958 році. Реакція Комуністичної Партії СРСР на нього була вкрай негативною.

Причини її полягали в тому, що спочатку Пастернак запропонував рукопис «Доктора Живаго», над якою працював понад 10 років, журналу «Новий світ». Редакційна колегія визнала роман антирадянським. Письменник був вражений такою оцінкою головної праці свого життя і прийняв рішення опублікувати його в Італії за сприяння видавця Джанджако Фельтрінеллі.

23 жовтня 1958 року представник Нобелівського комітету телеграмою сповістив Пастернака про присудження йому премії

Відповіддю Пастернака на звістку про присудження йому Нобелівської премії з літератури була телеграма: «Нескінченно вдячний, зворушений, гордий, здивований, збентежений».

В цей же день Президія ЦК КПРС прийняв постанову «Про наклепницький романі Б. Пастернака», в якому визнання таланту Пастернака було названо «ворожим по відношенню до нашої країни актом і знаряддям міжнародної реакції, спрямованим на розпалювання холодної війни». Так почалася відкрита цькування письменника.

Причини, що змусили письменника відмовитися від нагороди

Через кілька днів газета «Правда» продовжила нападки на письменника, опублікувавши редакційну статтю «Провокаційна вилазка міжнародної реакції» і фейлетон Заславського «Галас реакційної пропаганди навколо літературного бур`яну». Потім з`явилася публікація, присвячена радянським фізикам, який отримав Нобелівську премію, в якій заявлялося, що нагородження фізиків було заслуженим, а присудження премії з літератури носило політичне забарвлення. З репертуарів театрів були вилучені п`єси, перекладачем яких був Борис Леонідович, Спілка письменників оголосила про виключення Пастернака

Для письменника в СРСР позбутися членства в Союзі письменників означало втратити право видавати свої книги і бути приреченим на голодну смерть.

а через кілька днів Московська організація Союзу заявила про свою вимогу позбавити письменника радянського громадянства.

Під впливом цих подій Б.Л. Пастернаком було прийнято рішення про відмову від Нобелівської премії в обмін на можливість залишитися громадянином СРСР. Зі своєю заявою він звернувся особисто до Н.С. Хрущову, і це прохання було задоволено. Найсильніший стрес, пережитий письменником, згубно позначилася на стані його здоров`я, і ​​в 1960 році Пастернак помер.

  • Як приготувати тушковане м`ясо з пастернаком
  • Пряний суп-пюре з пастернаку
  • Молодіжна взуття доктор мартинс
  • Як проводять міжнародний день солідарності журналістів
  • Як проходила олімпіада в москві
  • Як виплатити премію з прибутку
  • Що таке нобелівська премія
  • Які російські письменники були удостоєні нобелівської премії
  • Як позбавити премії
  • Які твори написав паустовський
  • Чому поет євген євтушенко відзначив свій ювілей онлайн
  • Як отримати нобелівську премію
  • Скільки років аліса фрейндліх
  • Скільки років дружині путина
  • Як утворився радянський союз
  • Чим знаменитий сергей капіца
  • Що таке “рот фронт”
  • Про школу, громадській думці і нестандартності – знову розповідь
  • Радянські гроші: історія появи, вартість, цікаві факти
  • До якого року був ррфср
  • Хто такий сергей капіца

“Розуміють, що знищать країну”: чому в Росії досі не заборонили доступ в інтернет

Про це 24 Каналу розповів голова “Спілки захисту Інтернету” Міхаїл Клімарьов, зауваживши, що Росія вже давно є державою-терористом. І якби Кремль мав можливість – то давно заблокував би Інтернет для населення. Дивіться також “Корисні ідіоти” на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Чому в Росії не блокують Інтернет

На думку Клімарьова, у Кремлі могли розглядати варіант, аби повністю заблокувати інтернет для населення. Це допоможе їм ще більше насаджувати пропаганду людям. Однак таке рішення принесе нові додаткові проблеми. Саме через це, найімовірніше, Росія ніколи не піде на те, аби заблокувати інтернет для населення. Якщо повністю відключити інтернет, то в Росії буде рівень життя, як у КНДР. Вони розуміють, що знищать країну. Виробництво зброї також буде на рівні КНДР, яка застрягла у 1950 – 1960-х роках. А як вони будуть продавати нафту? Тіньовий танкерний флот керується через інтернет. А як шукати покупців? Чи як без інтернету шукати ті ж китайські “мавіки”?
– зазначив Клімарьов. В Росії хотіли б, аби населення мало доступ лише до “яндекса” чи “мейл ру”. Але це зробити практично неможливо, адже тоді все перестане працювати. Найімовірніше, в цю неділю в Росії також будуть проблеми з інтернетом у зв’язку з так званими “виборами”.

Ситуація в Росії: коротко

  • Нещодавно під атаку дронів потрапив авіазавод в Таганрозі. За даними джерел волонтера Сергія Притули, під удар міг потрапити літак ДРЛВ А-50, який перебував на модернізації.
  • Українські хакери отримали в розпорядження лист голови держдуми до Путіна. Він свідчить, Росія готується до ще більшої війни.
  • Також в росіян сталася істерика через перемогу України на Оскарі-2024. Там скаржилися на “демонізацію Росії”.

Про автора

admin administrator