Чому заплісніла земля в горщику з квіткою

Авторadmin

Чому заплісніла земля в горщику з квіткою

Чому у горщиках з квітами пліснявіє ґрунт

Восени, коли у квартирі стає прохолодно і підвищується вологість повітря, на ґрунті у квіткових горщиках нерідко утворюється наліт. Квітникарі-любителі можуть не надати цьому значення. А дарма, адже наслідки можуть бути критичними, інформує Ukr.Media.

Рослина заражається грибковою інфекцією, оскільки білий або сірий наліт — це не що інше, як цвіль. У квіткових горщиках вона буває двох видів: біла і чорна. Остання, до речі, небезпечна не тільки для рослин, але і для людини, тому що може викликати важку алергічну реакцію, яка призводить до проблем із диханням.

Чим небезпечна цвіль для рослин

Грибок, який утворює цвіль, живе скрізь: і в темних вологих підвалах, і у світлих комфортних квартирах. Його спори розлітаються всюди і, знайшовши відповідні умови, починають проростати. У квіткових горщиках їм особливо комфортно, адже там волого і тепло.

Найчастіше в них виростає біла цвіль (гриб мукор), яка також полюбляє органічні залишки, сіно і харчові продукти. У людей і тварин з ослабленим імунітетом вона може викликати серйозне інфекційне захворювання — мукоромікоз.

Завдає цвіль істотної шкоди й рослині, в горщику якої вона оселилася. На ґрунті утворюється щільна кірка, яка порушує нормальний обмін повітря. Погіршується якість ґрунту через зміну кислотності та мінерального складу. Стебла і листя, не отримуючи необхідного харчування, в’януть і сохнуть, а коріння через надмірну вологість загниває. Якщо не вжити екстрених заходів, рослина загине.

Причини появи цвілі у квіткових горщиках

Надлишок вологи — основна причина того, що у квіткових горщиках оселяється цвіль. Це відбувається головним чином через помилки у догляді за кімнатними рослинами.

Так, у горщику може бути неякісний дренаж, через що в ньому вода застоюється, або маленький дренажний отвір, який часто закупорюється.

Надмірний і частий полив також сприяє появі цвілі. Втім, і якість води відіграє в цьому не останню роль, особливо, якщо поливати рідиною з-під крана.

Зазвичай цвіль розвивається там, де є підвищена вологість повітря. У квартирі це найчастіше трапляється, коли відсутнє опалення, а за вікном прохолодно. Рослини тоді споживають менше води, а через низьку температуру волога випаровується з ґрунту повільно. Накопичуючись, вона створює оптимальні умови для розвитку грибкової інфекції.

Цвіль може потрапити в горщик і з неякісного ґрунту. Добре розвивається грибок також на глинистих і важких ґрунтах.

Як позбутися цвілі у квіткових горщиках

За перших ознак появи цвілі у квіткових горщиках робіть все, щоб її видалити. Інакше вона поглибиться в ґрунт і оселиться на коренях рослини, що може призвести до її загибелі.

Тому відразу ж зніміть і видаліть верхній шар ґрунту в горщику, що вбереже ґрунт від подальшого зараження. Решту землі пролийте водою з лимонним соком (1 ч. л. соку або щіпка лимонної кислоти на склянку води) або рожевим розчином марганцівки — це допоможе нейтралізувати спори цвілі, які знаходяться там.

Після чого замініть віддалений шар ґрунту на свіжий, склад якого відповідає саме цій рослині. До нього додайте розмелене деревне (можна активоване) вугілля або подрібнений мох сфагнум: вони діятимуть як бактерицидний засіб.

Потім полийте рослину під корінь розчином фунгіциду (Фітоспорін-М з розрахунку 15 крапель на 1 л води).

Кращий спосіб позбутися цвілі — пересадити рослину в новий горщик зі свіжим ґрунтом. Адже невідомо, наскільки поширилися спори цвілі.

Надалі, щоб не створювати умови для появи грибка, підтримуйте нормальний рівень вологості в горщику: стежте за поливом і регулярно розпушуйте верхній шар ґрунту.

Профілактика появи цвілі у квіткових горщиках

Боротися із цвіллю нелегко, тому краще зробити все, щоб попередити її появу.

Для початку саджайте кімнатну рослину у горщик, на стінках і дні якого є перфорація. Вона сприяє випаровуванню зайвої вологи, а це означає, що усуває одну з головних умов для розвитку цвілі. Збільшить відтік вологи з горщика і якісний дренаж з керамзиту або битої цегли.

Ґрунт перед посадкою рекомендується продезінфікувати. Тому слід прожарити його в духовці за температури 200°С або потримати над парою. Для цієї мети підійде і полив субстрату рожевим розчином марганцівки.

Щоб грибкова інфекція не розвивалася, в ґрунт перед посадкою або пересадкою рослини додайте розмелене деревне вугілля або подрібнений мох сфагнум. Верхній шар ґрунту присипте керамзитом — це створить перешкоду для утворення сухої кірки на поверхні.

Стежте за поливом. Зволожуйте ґрунт у міру висихання, бажано відфільтрованою або відстояною водою. Регулярно розпушуйте ґрунт, щоб забезпечити його нижні шари киснем. Такий правильний повітрообмін перешкоджає закисленню ґрунту і поліпшує стан кореневої системи рослини.

Регулярно провітрюйте приміщення і слідкуйте за температурою в ньому: не допускайте занадто високої або низької. Різкі коливання температури не кращим чином впливають як на рослину, так і на ґрунт, в якому вона росте.

Цвілі протипоказане яскраве світло, тому приділіть увагу освітленню кімнати: воно має бути достатнім. В осінньо-зимовий період організуйте додаткове освітлення для кімнатних рослин. Для цього можна встановити лампу на підвіконні.

Регулярні підгодівлі деревною золою забезпечать квітам захист від інфекцій і поліпшать вентиляцію ґрунту.

Запобігти інфекції допоможуть і профілактичні поливи слабким розчином марганцівки, які слід проводити раз на місяць, а також такий народний засіб, як часник. Перед поливом кілька його зубків, розрізаних на частини, закопайте ближче до стебла рослини, а після розпушування ґрунту видаліть їх.

Боротьба із цвіллю у квіткових горщиках не буде успішною, якщо не видалити всі її осередки в будинку. Часто вона з’являється на віконних рамах і підвіконнях, особливо якщо встановлені склопакети. Зазвичай там і знаходиться ваша маленька оранжерея. Тому стежте за чистотою цих місць.

Чому земля в квітковому горщику біліє і пліснявіє – як від цього позбавитися

Однією з найбільш приватних проблем при вирощуванні кімнатних рослин і садової розсади вважається перезволожений земля в квітковому горщику. Через цю прикрість опадає листя з квітки, рослини, а в грунті з’являється цвіль, гниль, неприємний запах або заводяться літаючі мошки, які харчуються швидко гниють корінням. Першим симптомом надмірної вологи в грунті стає білий наліт на його поверхні.

Як вивести запах і позбутися від цього, і що робити з квіткою?

Проблеми з землею в квітковому горщику

Якщо земля у квітковому горщику або в городі була залита, то для порятунку квітки необхідно вжити екстрених заходів. Як врятувати залитий квітка на дачі? Насамперед квітка з горщика потрібно вийняти і залишити на кілька годин для висихання. Бажано посадити квітку в новий грунт, але при необхідності можна врятувати стару землю з повторним використанням. Для цього її необхідно обробити антибактеріальними розчинами і пропарити в мікрохвильовій печі протягом 15 хвилин. Після цього грунт добре просушують і використовують для посадки.

Якщо земля у квітковому горщику ще не покрилася зеленою цвіллю, то симптоми перезволоження усуваються досить легко. Поверх грунту насипають трохи глини, піску або деревної золи, які вберуть зайву вологу. Також можна зробити розпушування грунту дерев’яною паличкою і виконати в ньому глибокі проколи, які усуваються надмірну вологість. Найпростіший спосіб просушити ґрунт – обкласти грунт в горщику звичайними паперовими серветками. Дуже важливо при виникненні проблем з грунтом перевірити дренажні отвори посадкової ємності. Адже вони можуть бути забитими, через що земля в квітковому горщику постійно волога і не просихає. Як зробити кашпо для квітів своїми руками, можна дізнатися тут.

Наліт на поверхні

Якщо земля у квітковому горщику отримує надлишок води, то на поверхні грунту з’являється білий або жовтий наліт. Головна причина цього – це полив дуже жорсткою водою. Через це на поверхні грунту утворюється вапняний осад, і вона біліє. Усувають цю проблему кількома способами. Перше з чого починають – виключають полив квітів водою прямо з-під крана. Вона повинна відстоятися протягом одного дня. Ще в воду можна додати лимонну кислоту. На один літр води пів чайної ложки речовини, завдяки цьому вдається нейтралізувати вапняні з’єднання.

Крім цього, для профілактики утворення білого нальоту зверху грунт засипають керамзитом, який вбирає зайву вологу. А ще можна присипати грунт в горщику великим річковим піском, який розпушують разом із землею. Такі заходи сприятливо впливають на здоров’я коренів квітки. Наступний спосіб усунення зайвої вологи – це видалення верхнього шару землі і додавання в горщик сухий листової землі. Найвірніший і простий спосіб усунення нальоту на грунті – це встановити в будинку фільтр для води, який пом’якшить жорстку воду. Ще для пом’якшення води в неї опускають тряпочние мішечки з торфом.

Цвіль в кашпо

Коли земля в квітковому горщику дуже волога, то вона стає розсадником для розмноження цвілі, тому рослині потрібно забезпечити правильний полив і хороші дренажні отвори, які не допустять застою води. Якщо ж грунт вже пліснявіє і завелися грунтові чорні жучки, то полив негайно припиняють, а кореневу систему рослини підсушують. Зовнішній шар грунту необхідно зняти на висоті мінімум 2 см і замінити його свіжим субстратом.

Якщо дані заходи не дали позитивного результату і земля в квітковому горщику залишилася вологою, то доведеться замінити всю грунт. До посадки квітка разом із земляною грудкою витягують з горщика і залишають на просушку мінімум на один день. Стару землю потрібно викинути, а нову пропарити при високій температурі. Якщо для посадки використовується керамічний горщик, то його слід обдати окропом. Керамічний горщик потрібно прокип’ятити у воді протягом декількох хвилин.

Коли земля пліснявіє в пластиковому горщику, то його краще викинути, так як на його стінках присутні спори грибів, які будуть розмножуватися в новому грунті. На дні горщика повинен бути дренажний шар з керамзиту. Верхній шар грунту присипають піском, що допоможе уникнути підвищену вологість.

Мошки в землі

Іноді земля в квітковому горщику покривається дрібними мошками, які харчуються гниллю. Перше з чого починають боротьбу з вошами в орхідеї – це видалення всіх зів’ялих і погано гниючих частин квітки, якими харчуються шкідливі мікроорганізми і комахи. Боротися з ними дуже важко, тому простіше позбутися від старого грунту, промити коріння квітки і садити його в новий, пропарений субстрат. Також необхідно обробити коріння перед пересадкою.

Перезволожений земля в квітковому горщику охоче залучає дрібних шкідників, які відкладають свої яйця на грунті. Щоб не допустити такої неприємності, верхній шар грунту квітки завжди повинен бути сухим, а в горщику необхідно передбачити достатні дренажні отвори. Для профілактики розмноження мошок приміщення в будинку потрібно регулярно провітрювати і обробляти спеціальними препаратами проти комах.

Поруч з домашніми рослинами бажано повісити мухоловки, так як ці комахи є рознощиками всіляких хвороб рослин. Ще для боротьби з вошами можна використовувати народні засоби. Наприклад, взяти 20 гр господарського мила і натерти його на тертці. Далі розчинити його в літрі води і обприскувати цим складом квіти один раз в тиждень. Ще землю в горщику поливають слабким розчином марганцівки, що теж дає хороший ефект.

Неприємний запах від грунту в квітковому горщику

Коли земля в квітковому горщику видає неприємний запах, смердить, то це говорить про те, що всередині знаходиться цвіль і хвороботворні бактерії.

Щоб земля не пахла, необхідно зняти верхню частину ґрунту. Частину, що залишилася грунт обробляють дезинфікуючим розчином з фундазола або води з марганцем. Відсутню частину грунту замінюють свіжою грунтом, яку заздалегідь пропарюють в мікрохвильовій печі протягом 15 хвилин. Далі її добре просушують і поміщають в квітковий горщик. Також важливо стежити за дренажними отворами, які можуть бути забитими.

Чому тварини їдять і риють землю?

Зазвичай риють або їдять землю, траву, вугілля молоді цуценята алабая і кошенята, які тільки освоюють новий світ і намагаються все спробувати на смак. Як відучити щеняти або дитини, якщо він лізе і вигрібає грунт? Рухає тваринами звичайна цікавість, тому після декількох спроб з’їсти землю все припиняється. Щенок той тер’єра зрозуміє, що земля не смачна і не буде більше її пробувати. Однак дана ознака буває не цікавістю, а причиною психологічного стану собаки чи кішки. Трапляється таке через те, що тварина не комфортно себе почуває в будинку або відчуває неприязнь до нового члена сім’ї.

Можливо, господар погано відноситься до кішки або собаки, карає його, і той мстить таким способом. Іноді тварини гризуть і рвуть меблі, стіни або взуття свого господаря. Тому, щоб зрозуміти, чому тварина лиже глину і пісок, риє чи їсть землю з квіткового горщика, необхідно обстежити його здоров’я, наприклад, на котячу анемію. Якщо причини криються в особисту неприязнь тваринного або в психологічному дискомфорті, то господар і його домочадці повинні давати вихованцеві більше ласки. Дуже важливо більше спілкуватися з вихованцем, приділяти йому час, хвалити його, грати з твариною.

Прикмети про квітковий горщик уві сні

Коли сняться квіти в горщиках, то це один з найсприятливіших сюжетів, який передрікає удачу і успіх в майбутньому. Можливо, попереду людини чекає велике матеріальну винагороду, або він купить дороге майно. Однак таке тлумачення вірно в тому випадку, коли квітка не впала і приснився квітучим, зеленим і свіжим. Якщо уві сні людина бачить мляві, висохлі квіти, то це може говорити про неприємності в майбутньому. Наприклад, з’являться неприємності на роботі, фінансові збитки або сварки в родині. Коли уві сні квітка обсипається, то це говорить про хвороби.

Якщо уві сні людина впустив і розбив порожній горщик на підлозі в кімнаті, пересипав землю з горщика або розбив його, то це може говорити про в майбутньому розлад у родині, аж до розлучення. Також розсипана земля вночі говорить про хвороби, втрати близьких або труднощі у фінансовому плані. Варто врахувати те, що пророкування сновидінь може залежати від того, кому приснився квітковий горщик. Наприклад, якщо красиву квітку приснився молодій дівчині, то її чекає весілля. Для жінок старшого віку квітучий квітка говорить про можливу вагітність, а літнім жінкам такий сон обіцяє наявністю хвороб статевої системи.

Декорування землі в горщику

Коли декорується земля в квітковому горщику, то в більшості випадків використовується дрібний гравій, який фарбують різнокольоровими барвниками.

Пофарбовані камінці промивають водою і засипають грудкою в квітковий горщик шаром до 2 см. При бажанні з кольорових каменів складають візерунки, малюнки або орнаменти. Головне, проявити фантазію і використовувати для мульчування камені різного розміру, починаючи від 2-3 мм і закінчуючи великими екземплярами до 1 см.

Також для декорування верхнього шару грунту використовується дрібний помаранчевий гравій або крупнозернистий, пофарбований пісок, який можна купити в квітковому магазині.

Зазвичай грунт декорується для кактусів різного розміру в ландшафтному дизайні. Дуже ефектно виглядають групові посадки сукулентів різних різновидів, які прикрашають різнокольоровими камінцями. Ще для декорування можна використовувати морську, дрібну гальку, камінчики. Для рослин, яким необхідна підвищена вологість, використовується мох сфагнум, який робить поверхню грунту насичено-зеленого кольору. Якщо мох втратив свої корисні властивості, то його верхній шар стає коричневим. В цьому випадку його замінюють новим мохом. Багато корисної інформації в статті: Садова і кімнатна підставка для квітів своїми руками з різних матеріалів.

Схожі статті

© Copyright 2016 – 2024 | Всі права захищен

Ваші рослини потребують допомоги: що робити, якщо в горщику з квітами заплісніла земля

Цвіль – це не лише неприємне, а й небезпечне явище. Вона може не тільки зіпсувати зовнішній вигляд рослин, а й призвести до їхньої загибелі. Особливо схильні до цвілі кімнатні квіти, які ростуть у горщиках.

Докладніше про те, що робити, якщо в горщику з квітами заплісніла земля, читайте в нашому матеріалі.

Цвіль виникає через кілька факторів, включаючи:

  • Надлишок вологи. Якщо ви поливаєте квіти занадто часто, грунт у горщику може стати занадто вологим, що створить ідеальні умови для розвитку цвілі.
  • Поганий дренаж. Якщо в горщику немає дренажних отворів або вони надто маленькі, зайва вода не стікатиме з горщика, що також може призвести до утворення цвілі.
  • Недостатня вентиляція. Якщо горщик стоїть у темному та погано провітрюваному місці, це також може сприяти розвитку цвілі.
  • Занадто щільний ґрунт. Щільний грунт не пропускає повітря, що може створити умови для розвитку цвілі.

Якщо ви помітили плісняву в горщику з квітами, необхідно якнайшвидше вжити заходів щодо її усунення. В іншому випадку цвіль може занапастити рослину.

Як позбутися плісняви ​​в горщиках з квітами

Для того, щоб позбутися плісняви ​​в горщиках з квітами, необхідно вжити таких дій:

  1. Визначте причину появи цвілі. Це допоможе вам вибрати правильні методи боротьби із нею.
  2. Усуньте причину появи цвілі. Наприклад, якщо пліснява виникла через надлишок вологи, необхідно зменшити частоту поливу. Якщо цвіль викликана поганим дренажем, необхідно покращити його, додавши до ґрунту дренажний матеріал.
  3. Видаліть плісняву. Для цього можна використовувати такі методи:
    • Механічне вилучення. Цвіль можна видалити за допомогою дерев’яної палички або іншого інструменту.
    • Хімічний видалення. Для видалення плісняви ​​можна використовувати фунгіциди.

Як запобігти появі плісняви ​​в горщиках з квітами

Щоб запобігти появі плісняви ​​в горщиках з квітами, необхідно дотримуватися таких правил:

  • Поливайте квіти лише тоді, коли це потрібно. Для визначення потреби поливу використовуйте метод просушування верхнього шару ґрунту.
  • Переконайтеся, що у горщику є дренажні отвори. Якщо їх немає, потрібно зробити їх самостійно.
  • Регулярно провітрюйте приміщення, де є квіти.
  • Використовуйте легкий, пухкий ґрунт.
  • Регулярно пересаджуйте квіти.

Дотримуючись цих порад, ви зможете запобігти появі плісняви ​​в горщиках з квітами і забезпечити своїм квітам здоров’я та довголіття.

Читайте Ukrainianwall.com в:

Про автора

admin administrator