Де можна попити кумис в Алмати

Авторadmin

Де можна попити кумис в Алмати

Кумис

Кумис – це кисломолочний, шипучий, пінистий напій, який найчастіше готують з кобилячого молока і рідше – з верблюжого і коров’ячого. Цей напій трохи п’янить, так як під час його приготування відбуваються процеси бродіння в молоці за рахунок бактерій і дріжджів. Приємно те, що він дуже корисний і цей напій можна приготувати в домашніх умовах!

Інгредієнти для приготування Кумису:

  1. Молоко коров’яче – 1 літр
  2. Вода кип’ячена – 300-330 мл
  3. Кефір або кисле молоко – 2 столові ложки
  4. Мед квітковий або цукор – 3 столові ложки
  5. Вода тепла – 100 мл
  6. Дріжджі свіжі – 3-5 грам
  7. Цукор – 1 чайна ложка

Інвентар:

  1. Скляна банка або дерев’яний бочонок або глиняний посуд
  2. Кришка для банки або діжки
  3. Столова ложка
  4. Чайна ложка
  5. Марля або сито
  6. Стакан
  7. Глибока миска
  8. Холодильник
  9. Середня каструля

Приготування Кумису.

Крок 1:готуємо Кумис – перше бродіння

Кумис або, як його ще називали в 12 столітті слов’яни, «млечное вино» не тільки дуже смачний напій, але ще й корисний. Він дає організму багато корисних вітамінів і мінералів, а також покращує роботу організму в цілому. Є слабкий, середній і міцний кумис. Слабкий напій вважається, коли його розливають в пляшки вже після його бродіння до доби. Середній – це добовий кумис. А ось Міцний напій витримують у холодному місці більше тижня. Тому необхідно уважно поставитися до процесу його приготування, так як і впливати на ваш організм він буде по-різному. Наприклад, Слабкий кумис впливає послабляюще на шлунок, а Середній і Міцний – уповільнює перистальтику кишечника.

Для початку нам необхідно закип’ятити воду. В середню каструлю наливаємо воду і ставимо на великий вогонь. Коли вода закипить, робимо середній вогонь і кип’ятимо рідина ще 1 хвилину. Після – вимикаємо конфорку і залишаємо на деякий час, щоб вода стала кімнатної температури.

Для приготування цього напою краще використовувати не просто молоко, а парне коров’яче. Татари, казахи і монголи готують національний напій в дерев’яних або глиняних діжках, але якщо під рукою у вас не знайшлося таких ємностей, відмінною заміною послужить і скляна банка.

Отже, вливаємо в неї молоко і кип’ячену воду, обов’язково дотримуючись пропорцій (1 склянка води, 3 склянки молока). Туди ж додаємо кефір або кисле молоко, мед або цукор і все добре перемішуємо столовою ложкою до повного розчинення останнього компонента. Що стосується солодкого компонента страви! Краще додавати в Кумис, звичайно ж, мед, так як напій стає більш ароматний і ще більш корисний. Отже, накриваємо банку марлею, щоб в нашу суміш не потрапили інші предмети, наприклад, мошкара і ставимо в тепле місце на 12-16 годин. Коли ви побачите на дні білий концентрований осад, перший етап бродіння завершено!

З допомогою сита або проціджуємо через марлю напій в глибоку миску. І потім знову переливаємо його в пляшку, але вже без осаду.

Крок 2:готуємо Кумис – друге бродіння

Наливаємо 100 мл води в середню каструлю і підігріваємо на середньому вогні до теплого стану.

Після цього перелити її в склянку і додаємо туди ж дріжджі і одну чайну ложку цукру. Все добре перемішуємо ложкою і ставимо в тепле місце на 1-2 години, щоб дріжджі підійшли.

По закінченню цього часу переливаємо підійшли дріжджі в пляшку з процідженої рідиною. Закриваємо тару щільно кришкою і знову ставимо в тепле місце на 18-20 годин. А після цього необхідно поставити Кумис ще на 30-40 хвилин в тепле місце, щоб температура повітря була 20-22°С. Для цього можна скористатися градусником, щоб визначити таке місце, а в холодну пору року можна ставити напій біля батарей і біля кухонної плити.

Крок 3: подаємо Кумис

А зберігаємо готовий напій ми в холодильнику! Перед подачею його бажано підігріти до кімнатної температури. Стаканчик такого чудо-напою в день, і ви відчуєте прилив сил і бадьорості. А насолоджуватися Кумисом можна з випічкою чи м’якими булочками. Також він послужить прекрасним освіжаючим напоєм в спекотний літній день!

Приємного вам апетиту!

Поради:

– Для приготування Кумису використовуйте тільки свіжі дріжджі. Також відмінно підійдуть такі дріжджі, як пивні.

– Кумис – це не тільки освіжаючий напій! В першу чергу це лікувальна рідина, яку часто використовують при таких захворюваннях, як гастрит, неврастенія, а також при серцево-судинних захворюваннях і навіть при туберкульозі. Немає якихось явних протипоказань для його вживання. Але якщо вас турбує здоров’я, краще, перед тим, як пити Кумис у лікувальних цілях, проконсультуватися з вашим лікарем.

– Для приготування Кумису намагайтеся вибрати менш жирне молоко, так як жир уповільнює процеси бродіння.

Увага! Коли відкриваєте банки з цим напоєм, будьте дуже обережні. Так як із-за скупчення газів в ємності, тару може розірвати.

Маленький секрет! Кумис – це ще й антипохмелин. Тому після застілля на ранок можна випити склянку цього напою.

Кумис: корисні властивості, протипоказання, рецепт напою

Користь і шкода кумису служать темою для медичних досліджень не одну сотню років. Що визначає цілющі властивості напою і чому він називається еліксиром довголіття і молодості?

Кумис на Сході широко використовується як харчовий продукт з цілющими властивостями. В місцевостях, де популярний напій, що його виготовляють з молока кобил або верблюдиць. Вважається, що таке питво не тільки освіжає і тонізує, але додає сил, зцілює від хвороб, укріплює організм. Користь і шкода кумису ретельно вивчалися медиками і біологами. На основі наукових досліджень була розроблена система лікування під назвою «кумысотерапия». Стаття допоможе розібратися, кому кумис піде на користь, а коли може завдати шкоди.

Що це за напій

Кумис являє собою продукт молочнокислого бродіння, як кефір або кисле молоко. Для приготування лікувального пиття частіше використовують кінське молоко, яке краще засвоюється організмом. Користь такого цілющого засобу оцінюється вище. У деяких традиціях народів на сквашивание йде молоко кіз чи корів.

В результаті реакції, що протікає в присутності дріжджових бактерій і цукру, утвориться спирт. Чим довше витримується молоко, тим вище відсоток алкоголю. В середньому вміст спирту коливається від 0,2 до 2,5%, але бадьорить пиття не завдасть шкоди здоров’ю, якщо приймати помірними дозами. Смак у кумису кисло-солодкий, з приємною гостротою. Особливістю є присутність в рідині вуглекислоти, яка утворюється при тривалому бродінні.

Склад і калорійність кумису

Цілющий напій складається з легко засвоюваного білка, тварин жирів і вуглеводів, а також корисних мікроелементів, серед яких:

  • кальцій;
  • мідь;
  • калій;
  • марганець;
  • натрій;
  • залізо;
  • фосфор;
  • сірка;
  • цинк.

Освіжаючий лосьйон містить необхідні людині корисні речовини, включаючи вітаміни групи В, ретинол, бета-каротин, токоферол.

Зауваження! Калорійність кобилячого кумису в розрахунку на 100 грамів готового продукту становить 50 ккал, коров’ячий містить 44 ккал, або козячий верблюжий 70-80 ккал.

Чим корисний кумис

Застосовувати кумис в лікувальних цілях почав ще Авіценна, який добре знав корисні властивості цілющої пиття. Цілитель рекомендував засіб для відновлення сил, при авітамінозі, фізичному виснаженні, нервових хворобах.

Сучасна медицина взяла на озброєння досвід минулих поколінь. В ході вивчення користі кінського кумису було встановлено, що засіб регулює обмін речовин, благотворно впливає на нервову систему, нормалізує секрецію шлункового соку, приносить користь кишечнику, покращують перистальтику. Корисні властивості кумису для печінки пояснюються присутністю холіну (В4), прискорює регенерацію та нормалізує процес ліпідного обміну.

Регулярне вживання зілля покращує лейкоцитарну формулу крові, збільшує вміст гемоглобіну. Завдяки бактерицидним властивостям кумис вважається корисним при таких захворюваннях, як:

  • гострі кишкові інфекції;
  • гастрит;
  • фурункульоз;
  • туберкульоз.

Користь кумису для організму людини підтверджена дослідженнями, які виявили, що багата вітамінами рідина допомагає виліковувати деякі види серцевих недуг, призводить до нормі артеріальний тиск.

Для жінок

Корисний еліксир з кінського молока знаходить застосування в гінекології. Засіб використовується при лікуванні дисбактеріозу піхви. Після курсового прийому поліпшується стан мікрофлори, приходить в норму загальний гормональний фон.

Користь кумису для жінок обумовлена багатим вітамінно-мінеральним складом, який сприяє поліпшенню кольору обличчя, зняття набряклості, схудненню.

Токсичний зоб – захворювання, яке частіше вражає представниць слабкої статі. Гіперактивність щитовидної залози негативно впливає на центральну нервову систему. Людина стає дратівливою, запальною, плаксивою. Корисні властивості кумису при зобі пояснюються розслаблюючим ефектом, обумовленим невеликим відсотком алкоголю, а також наявністю вітамінів В-групи.

Для чоловіків

Користь кумису з кобилячого молока для чоловіків обумовлена присутністю гормону тестостерону, який відповідає за лібідо. Завдяки йому збільшується тривалість і якість статевого акту. Корисні речовини в складі кисломолочної суміші підвищують еластичність судин, відповідно поліпшується кровообіг, завдяки чому ерекція стає повноцінною. Особливо важлива така терапія для представників сильної статі старше 40 років. Користь кумису для чоловіків більш молодого віку полягає в тому, що освіжаючий еліксир покращує склад сперми. Це сприяє появі здорового потомства.

Зауваження! Ще однією корисною властивістю ферментованого кобилячого молока можна вважати його здатність відновлювати баланс солей і знімати абстинентний синдром без шкоди для організму.

Для вагітних і годуючих

Низький рівень гемоглобіну – проблема багатьох вагітних жінок. Такий стан небезпечно для майбутньої матері і плода. Кумис містить велику кількість заліза, тому підійде для профілактики анемії. Корисний еліксир з кобилячого молока містить кальцій, якого тут більше, ніж сирі. Цей мікроелемент необхідний вагітним, оскільки бере активну участь у формуванні кісток малюка. Невеликий вміст етилового спирту для плода не небезпечно, але в перші тижні вагітності від прийому корисного напою краще утриматися.

Регулярне вживання невеликої кількості кумису буде корисним для годуючої мами. Тонізуючий напій сприяє посиленню лактації, відновленню ослабленого після пологів жіночого організму. Багатий мінеральний склад напою піде на користь шкірі і волоссю, які потребують особливого догляду в цей період.

Важливо! Вводити корисне засіб в раціон можна тільки з дозволу гінеколога, який спостерігає за здоров’ям майбутньої мами.

Чи можна давати дітям кумис

Корисне пиття можна вживати дитині починаючи з однорічного віку. Здоровому малюку воно шкоди не принесе. Кумис містить всі необхідні для повноцінного розвитку вітаміни і мікроелементи.

  • Засіб заспокійливо діє на нервову систему, що важливо для гіперактивних малюків.
  • Унікальні властивості кобилячого молока, яке містить легко засвоювані білки, що робить продукт корисним для дітей з недобором маси тіла.
  • Цілюще зілля не викликає шкірних реакцій, тому безпечний для алергіків.

Не завжди малюкам подобається смак корисного кисломолочного продукту. Щоб дитина не відмовлявся, питво можна приготувати з додаванням соку, ванільного цукру, кориці, меду з вершками.

Важливо! Вводити в дитяче меню корисне зілля потрібно тільки після консультації з педіатром.

Користь кумису для схуднення

Освіжаюче пиття з коров’ячого або кобилячого молока буде корисним при дієті.

  • Воно має проносну властивість і добре виводить зайву рідину з організму.
  • Засіб містить корисний тваринний білок, необхідний для підтримки м’язового тонусу.
  • Кумис, випитий перед їжею, дає відчуття ситості, заповнюючи шлунок.
  • Зілля регулює ліпідний обмін, прискорює метаболізм, забезпечує худне відсутніми корисними речовинами, нестача яких може завдати організму значної шкоди.

Як правильно пити кумис

Вживати кумис потрібно в розумних кількостях, враховуючи, що користь приносить тільки свіжоприготоване засіб. Жителі Середньої Азії без особливої шкоди для здоров’я випивають по кілька літрів корисної рідини, але у незвичного до такої страви реакція організму може бути негативною.

Спочатку пацієнтам призначають невеликі дози. Починають з половини склянки перед їжею. Поступово розмір порції збільшують до 200 мл, потім доводять до 0,5 л за добу.

Кумис не прийнято пити холодним, він повинен бути кімнатної температури. Небажано приймати корисний напій перед сном, в цьому випадку він надасть збудливу дію.

Застосування кумису в домашній косметології

На Сході кумис називають еліксиром молодості. Азіатські красуні використовують його корисні властивості для підтримки краси волосся і шкіри. Кисломолочна суміш дозволяє позбутися від безлічі проблем, включаючи в’ялість шкіри, вугровий висип, ранні зморшки.

Для волосся

  • Багатий мінерально-вітамінний склад зілля живить волосяні цибулини, забезпечуючи локонам красу і силу.
  • Завдяки антибактеріальному і зволожуючого ефекту, кумис приносить користь і шкірі голови, сприяючи усуненню жирної і сухої лупи.
  • Рідину використовують як ополіскувач для додання пасмам блиску і полегшення розчісування.
  • Корисні властивості цілющого зілля азіати давно і успішно використовують для лікування ранньої алопеції. Для приготування косметичного засобу 50 мл напою змішують з жовтком яйця і ложкою меду. Суміш тримають на волоссі 30-40 хвилин, потім миють голову розбавленої наполовину кисломолочної сумішшю.
  • Кумис, змішаний з морською сіллю, стане корисним для шкіри голови скрабом. За допомогою такого засобу можна боротися з себореєю. Навіть якщо лупа відсутній, застосування скрабу позначиться на волоссі сприятливо. Після його використання покращиться кровопостачання кореневих цибулин, пасма очистяться від залишків укладальних засобів, знайдуть живий блиск.

Для шкіри обличчя

Завдяки наявності в складі корисних ретинолу і токоферолу використання кумису дозволяє омолодити шкіру обличчя. Кисломолочна суміш володіє зволожуючим, відбілюючим і тонізуючим ефектом. Може застосовуватися для очищення в’ялої шкіри, замість косметичного молочка. Користь від козячого кумису при його вживанні як косметичного засобу, буде вище, оскільки такий напій містить більше жирів.

Омолоджуючий і відбілюючий ефект дає маска з кумису і листя петрушки.

  1. Зелень перемелюють, розбавляють напоєм, щоб суміш була не занадто рідкою.
  2. Наносять маску через день, курс складається з 10-15 процедур.

Рада! Щоб омолодити шкіру обличчя, азіатські жінки накладають кисломолочну суміш прямо на шкіру, залишають на 10-15 хвилин, після чого обережно змивають.

Рецепт приготування кумису в домашніх умовах

При відсутності традиційного інгредієнта його можна замінити на козяче або коров’яче молоко. Саме за такою технологією виготовляли корисне кисломолочне блюдо греки.

За лікувальними властивостями кумис з молока корови або кози дещо поступається класичному, але за смаком перевершує його.

Для приготування корисного домашнього кумису знадобиться:

  • 2 літри основного інгредієнта;
  • 4 чайні ложки меду (липового або квіткового);
  • сухі дріжджі – 1-3 грами;
  • 2 великі ложки йогурту без цукру.
  1. Спочатку готують закваску, для чого розігрівають молоко.
  2. Після того як рідина закипить, в неї розчиняють мед, дають охолонути.
  3. Потім до суміші додають закваску і залишають на добу в теплому місці.
  4. Отриману кисле молоко проціджують, кладуть туди розведені водою дріжджі, додають залишки меду.
  5. Суміш витримують у закритому посуді, поки не почнеться процес виділення вуглекислого газу.
  6. Питво поміщають на ½ доби в холодильник для остаточного зброджування.

Щоб домашнє блюдо не завдало шкоди здоров’ю, вживають його протягом 3-4 днів.

З цього відео можна дізнатися, як готують кумис в домашніх умовах:

Шкода кумису і протипоказання до вживання

  • Корисне пиття не рекомендується вводити в меню людям, страждаючим захворюваннями шлунка або кишечника, якщо недуга знаходиться на стадії загострення.
  • Протипоказанням служить і такий діагноз, як гастрит з підвищеною кислотністю.
  • Кумис заподіє шкоди при гострих формах ниркових недуг, запальних процесах у печінці та жовчному міхурі, гиполактозии.
  • Незважаючи на те, що цілющі властивості кобилячого молока використовують при лікуванні туберкульозу, від холодного пиття слід відмовитися людей з відкритою формою цього захворювання.
  • Страждають ожирінням або атеросклерозом шкоду принесе кумис, виготовлений з молока з високим вмістом жирів.
  • Оскільки суміш містить алкоголь, діабетикам варто вживати кумис з обережністю. Їм рекомендується пити добовий кумис, містить мінімум спирту, невеликими порціями і тільки після консультації з лікарем.

Зауваження! Перевищення норми вживання кумису може принести шкоду навіть здоровій людині. На незвичне питво організм, найімовірніше, відреагує діареєю.

Як вибирати і зберігати кумис

  • Користь для здоров’я несе тільки свіжий продукт. Тому основним критерієм вибору повинна стати дата випуску.
  • Важливо звертати увагу і на технологію виготовлення напою. Витриманий кумис містить більше спирту, що не завжди бажано. Дітям або вагітним жінкам такий напій принесе швидше за шкоду, ніж користь.
  • Краще вибирати кумис, розфасований в скляну тару.

Зберігається кисломолочна суміш у холодильнику не довше семи днів.

Висновок

Користь і шкода кумису з молока кобил – тема, яка повинна цікавити тих, хто веде здоровий спосіб життя. Однак для жителів Україні це екзотичний напій – зустріти його на прилавках наших магазинів досить складно. Між тим кисломолочні продукти, виготовлені з інших видів сировини, теж мають корисні властивості, які благотворно позначаться на роботі всього організму і принесуть користь здоров’ю.

Про автора

admin administrator