Де найбільші припливи та відливи

Авторadmin

Де найбільші припливи та відливи

Характеристики приливної зони, виклики та істоти

Там, де земля стикається з морем, ви знайдете складне середовище існування, наповнене дивовижними істотами.

Що таке приливна зона?

Приливна зона — це територія між найвищими позначками припливу та найнижчими позначками припливу. Це середовище існування вкрите водою під час припливу та піддається впливу повітря під час відпливу. Земля в цій зоні може бути кам’янистою, піщаною або вкритою мулом.

Що таке припливи?

Припливи і відпливи – це “випуклості” води на Землі, спричинені гравітаційним тяжінням Місяця та Сонця. Коли Місяць обертається навколо Землі, за ним слідує опуклість води. На протилежному боці землі є протилежна опуклість. Коли опуклість виникає в певній місцевості, це називається високим припливом, і вода висока. Між опуклостями вода низька, і це називається відливом. У деяких місцях (наприклад, у затоці Фанді) висота води між припливом і відпливом може змінюватися на 50 футів. В інших місцях різниця не така драматична і може становити лише кілька дюймів.

На озера впливає гравітаційна сила Місяця та Сонця, але оскільки вони набагато менші порівняно з океаном, припливи навіть у великих озерах не дуже помітні.

Саме припливи й відпливи роблять приливну зону таким динамічним середовищем існування.

Зони

Припливно-відливна зона поділяється на кілька зон, починаючи біля суші із зоною бризок (супраліторальна зона), областю, яка зазвичай суха, і спускаючись до прибережної зони, яка зазвичай знаходиться під водою. У припливно-відливній зоні ви знайдете припливні басейни , калюжі, що залишаються в скелях, коли вода відступає, коли приплив закінчується. Це чудові місця для обережного дослідження: ніколи не знаєш, що можна знайти в припливному басейні!

Виклики в зоні припливів

Припливно-відливна зона є домом для великої різноманітності організмів. Організми в цій зоні мають багато пристосувань , які дозволяють їм виживати в цьому складному середовищі, яке постійно змінюється.

Проблеми в приливній зоні включають:

  • Вологість: зазвичай є два припливи та два відливи щодня. Залежно від часу доби різні ділянки приливної зони можуть бути вологими або сухими. Організми в цьому середовищі існування повинні бути в змозі адаптуватися, якщо вони залишаться «високо і сухими», коли приплив згасне. У морських равликів, таких як барвінок, є люк, який називається кришкою, яку вони можуть закрити, коли виходять із води, щоб утримувати вологу.
  • Хвилі: у деяких районах хвилі сильно вдаряють по зоні припливів, тому морські тварини та рослини повинні мати можливість захистити себе. Ламінарія, різновид водоростей , має коренеподібну структуру, яка називається кріпленням , за допомогою якої вона прикріплюється до каменів або мідій, таким чином утримуючи їх на місці.
  • Солоність: залежно від кількості опадів вода в приливно-відливній зоні може бути більш або менш солоною, і організми припливних басейнів повинні адаптуватися до збільшення або зменшення солі протягом дня.
  • Температура: коли приплив зникає, басейни припливу та мілководдя в припливно-відливному періоді стають більш вразливими до температурних змін, які можуть виникнути через збільшення сонячного світла або холодну погоду. Деякі тварини припливного басейну ховаються під рослинами в припливному басейні, щоб знайти притулок від сонця.

Морське життя

У припливно-відливній зоні мешкає багато видів тварин і рослин. Багато тварин є безхребетними (тварини без хребта), які складають широку групу організмів.

Декілька прикладів безхребетних, які зустрічаються в водоймах, це краби, їжаки, морські зірки , актинії, вусоногі молюски, равлики , мідії та лімпи. У припливно-відпливній зоні також живуть морські хребетні, деякі з яких полюють на приливних тварин. До цих хижаків належать риби, чайки та тюлені .

Погрози

  • Відвідувачі: Люди є однією з найбільших загроз для приливної зони, оскільки припливні басейни є популярними пам’ятками. Кумулятивний вплив людей, які досліджують припливні басейни та наступають на організми та їх середовище існування, а іноді й забирають істот, призвели до зменшення кількості організмів у деяких областях.
  • Розвиток узбережжя: забруднення та стік від посиленого розвитку можуть завдати шкоди припливним басейнам через введення забруднюючих речовин.

Посилання та додаткова інформація

  • Coulombe, DA Приморський натураліст. Саймон і Шустер. 1984 рік, Нью-Йорк.
  • Денні, MW і SD Gaines. Енциклопедія водойм і скелястих берегів. Преса Каліфорнійського університету. 2007, Берклі.
  • Tarbuck, EJ, Lutgens, FK і Tasa, D. Earth Science, дванадцяте видання. Пірсон Прентіс Холл. 2009, Нью-Джерсі.

9.6: Припливи

Припливи – це щоденні зміни рівня океанської води. Вони зустрічаються по всій земній кулі. Високі припливи виникають, коли вода досягає найвищого рівня за добу. Відливи виникають, коли вода досягає найнижчого рівня за добу. Припливи продовжують їздити на велосипеді від високого до низького і назад. У більшості місць рівень води підвищується і падає двічі на день. Таким чином, є два припливи і два відливи приблизно кожні 24 години. Нижче ви можете побачити різницю між високими і відливами (малюнок нижче). Це називається приливним діапазоном. Де знаходиться приливна зона на цій картині?

Чому виникають припливи

  • Вода на стороні Землі, зверненої до Місяця, найсильніше витягується гравітацією Місяця. Це спричиняє опуклість води на тій стороні Землі. Ця опуклість – це приплив.
  • Сама Земля тягнеться сильніше гравітацією Місяця, ніж океан на стороні Землі навпроти Місяця. В результаті виникає опуклість води на протилежному боці Землі. Це створює ще один прилив.
  • Коли вода випирає з двох сторін Землі, між ними залишається менше води. Це створює відливи на інших двох сторонам планети.

Високі і відливи обумовлені головним чином тягою сили тяжіння Місяця.

Весняні припливи і припливи

Гравітація Сонця також тягне на Землю та її океани. Сонце набагато більше, ніж Місяць, так чи його гравітаційна тяга на Землі більше, ніж Місяць? Тяга сили тяжіння Сонця набагато менше, тому що Сонце знаходиться набагато далі. Насправді гравітаційна тяга Сонця на Землі становить трохи менше половини тяги Місяця.

На малюнку нижче показано, де знаходиться Місяць щодо Сонця в різний час протягом місяця (рисунок нижче). Положення Місяця і Сонця відносно один одного впливає на припливи. Це створює весняні припливи або припливи.

  • Весняні припливи відбуваються під час молодика і повного місяця. Сонце і Місяць повинні або перебувати по прямій лінії на одній стороні Землі, або вони повинні знаходитися на протилежних сторонам Землі. Їх гравітаційна тяга поєднується, щоб викликати дуже високі і дуже відливи. Весняні припливи мають найбільший приливний діапазон.
  • Припливи припливів виникають під час першої і третьої чверті Місяця. Місяць і Сонце знаходяться під прямим кутом один до одного. Їх гравітація тягне океани в різних напрямках, тому максимуми і мінімуми не такі великі. Припливи Неапа мають найменший приливний діапазон.

Сонце і Місяць впливають на припливи Землі.

Вивчення ритмічних рухів океанських припливів допомагає вченим зрозуміти океан і систему Сонця/Місяць/Земля. Це відео QUEST пояснює, як працюють припливи, і відвідує найстаріший постійно діючий приливний датчик у Західній півкулі.

Резюме

  • Першочерговою причиною припливів є гравітаційне тяжіння Місяця. Це викликає два високих і два відливи в день.
  • Коли припливи Сонця і Місяця збігаються, виникають весняні припливи. Коли два припливи протилежні, виникають припливи.
  • Різниця між добовим максимумом і добовим мінімумом – це приливний діапазон.

Рецензія

  1. Як Місяць робить два високих і два відливи в день?
  2. Як Сонце робить два високих і два відливи в день?
  3. Що викликає весняні припливи? Що викликає припливи припливів?

Recommended articles

  1. Article type Section or Page License CK-12 Show Page TOC No on Page
  2. Tags
    1. authorname:ck12
    2. program:ck12
    3. source@https://flexbooks.ck12.org/cbook/ck-12-middle-school-earth-science-flexbook-2.0
    4. source[translate]-k12-5468

    Припливи

    Усі або майже всі чули про припливи на пляжах. Це явище, яке діє періодично і здатне переміщати великі маси води в або з узбережжя. Силою, яку чинить такий рух водних мас, є гравітаційна дія Місяця і Сонця на земну поверхню. Місяць – супутник, який надає найбільшу силу на ці припливи і поєднується притяганням Сонця, маса якого набагато більша.

    У цій статті ми розповімо, як формуються припливи та від чого вони залежать. Крім того, ми поговоримо про те, що таке таблиці припливів та їх корисність у спортивній риболовлі. Ви хочете дізнатися більше про це?

    Як вони працюють

    Як дію, яку Місяць чинить на Землю в поєднанні з Сонцем, ми повинні додати ефекти, які рухи землі такі як обертання та переклад. Обертальний рух надає силу, яку ми знаємо як відцентрову. Хоча у виробництві цього явища діє багато сил, це, безсумнівно, є Місяць чинить найбільшу силу.

    Припливи працюють циклічно. Оскільки Землі потрібно 24 години, щоб повністю обійти себе, вона колись повністю вирівнялася б з Місяцем. Логіка підказує нам, як Увесь день повинен бути лише один приплив (приплив). Але це не зовсім так. Між ними є два припливи з 12-годинними циклами та відлив (відлив). Чому це відбувається, а не як підказує логіка?

    Ми пояснюватимемо покроково. Оскільки Земля і Місяць утворюють систему, яка обертається навколо центру обертання, саме Місяць приваблює води, коли вона знаходиться у вертикальному положенні, і, отже, вони піднімаються. З іншого боку Землі Те саме відбудеться завдяки відцентровій силі, що генерується обертальним рухом Землі. Цей приплив, який відбувається на протилежному боці Землі, менш інтенсивний.

    Однак на гранях, які не суміщені з Місяцем, відбувається навпаки. Гравітаційні та відцентрові сили протидіють одна одній і призводять до відливу.

    Приливний цикл

    Ми повинні думати про рух Землі, щоб добре зрозуміти цей цикл. Обертаючись на власній осі обертання, Місяць також обертається навколо Землі в перекладі. Щоб завершити свою орбіту, потрібно близько 29 днів. Саме цей факт призводить до того, що Земля не точно узгоджується з Місяцем кожні 24 години, а навпаки, це займає трохи більше часу (більш-менш 50 хвилин). Цей факт називається місячним днем, і саме він позначає припливний цикл.

    Таким чином, повний цикл між припливом та припливом становить 12 годин, тоді як приплив і відлив становить 6 годин. Це не завжди настільки точно, оскільки наша планета не тільки зроблена з води. Існує поверхня суші з нерівностями, що впливають на припливи та відливи. Це також впливає на геометрію узбережжя, глибинний профіль прибережних зон, Океанічні течії, вітер, який робить в цей момент, і широта, в якій ми знаходимося. Іноді атмосферний тиск також грає свою роль.

    Типи та таблиця припливів та відпливів

    Як ми вже говорили, саме притягання Місяця надає найбільшу силу на води. Але є кілька типів припливів і відпливів. З одного боку, ми маємо весняні припливи. Це більш виражений тип припливу та відливу, який виникає, коли Місяць і Сонце вирівняні на Землі. Є тоді коли обидві сили тягнуть води з більшою амплітудою і утворюються більш виражені припливи та відливи.

    Вірно і навпаки. Коли Сонце і Місяць знаходяться під прямим кутом, сили притягання менші, тому дія сили тяжіння мінімальна. Саме в ці часи припливи менші і називаються припливами. Якщо деякі змінні, що впливають на припливи, згадані вище, мають велике значення, то штормовий сплеск.

    Таблиці припливів Вони являють собою збірки годин припливу та відливу. Вони дуже корисні для планування спортивної риболовлі. Завдяки цим таблицям ви можете знати час, коли відбуватимуться ці припливи та відливи. Крім того, за оцінками, активність риби збільшує або не збільшує ймовірність отримання вилову.

    Ось приклад таблиці припливів:

    Чи є припливи в Середземному морі?

    Порівняно з іншими морями та океанами, у Середземному морі ледь цінують припливи та відливи. Це тому, що це практично закрите море. Це просто відкриття Гібралтарської протоки де відбувається обмін водних мас з Атлантичним океаном.

    Протока діє як своєрідний кран, який закриває потік води і не дозволяє припливам і відпливам відбуватися настільки яскраво. Потрібно пропустити такий об’єм води в такому вузькому проході, що спричиняє наявність сильних морських течій але вони недостатньо швидкі, щоб занадто сильно змінити рівень води в тому, що триває цикли.

    Під час спорожнення частини відбувається зворотне. Існує досить сильна течія, що спрямовується до Атлантики. Тому, оскільки Середземне море є досить маленьким і закритим морем, хоча припливи і відливи відчуваються на рівні узбережжя так, що вони піднімаються або опускаються на сантиметри, це навряд чи змінює судноплавство. Це правда, що той, хто знаходиться на березі пляжу, помітить зміни протягом дня. Але крім цього, це не має значення.

    Я сподіваюся, що завдяки цій інформації ви зможете дізнатись більше про те, що таке припливи та відпливи.

    Повний шлях до статті: Мережева метеорологія » Метеорологія » Дивульгація » Припливи

    Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator