Де потрібно садити огірки

Авторadmin

Де потрібно садити огірки

Як вдало посадити огірки, щоб вони завалили вас урожаєм: шість важливих речей, які потрібно знати

Щоб успішно вирощувати цю овочеву рослину та отримувати хрумкий та соковитий урожай, необхідно спочатку успішно завершити етап посіву, пише портал santeplus. Зважаючи на ці 6 факторів, у вас вийде отримати здорові та міцні рослини, які згодом дадуть рясний урожай огірків.

Як правильно садити огірки

Ідеальний час для посіву огірків – з березня до травня. Якщо ви хочете посіяти насіння в березні, ви повинні зробити це під укриттям, що опалюється. Тільки після того, як насіння проросте, можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Але робити це потрібно лише наприкінці заморозків, тобто із середини травня.

  • Вибирайте ґрунт, що підходить для вирощування огірків

Огірки воліють добре дренований, глибокий, пухкий, тобто легкий, попередньо оброблений ґрунт. Огірок також цінує багатий на гумус ґрунт, що означає що він багатий на рослинні залишки.

  • Тримайте насіння огірків у теплі, щоб сприяти проростанню

Для проростання насіння необхідно тепло. Причому для успішного посіву огірків у ґрунт важливо дочекатися закінчення заморозків, щоб насіння вистачило тепла та сонця.

  • Збереження вологи для успішного проростання насіння огірків

Насіння також потрібна волога для проростання. Не забувайте перевіряти ґрунт щодня і поливати його за необхідності. Однак уникайте надмірного поливу, оскільки це може призвести до гниття коренів та в’янення молодих рослин.

  • Забезпечте освітленість молодих огіркових рослин.

Насіння огірка потребує сонячного світла, як тільки воно починає проростати, а не тільки захисту від вітру.

  • Знайте, коли обрізати та пересаджувати молоді рослини огірків

Пересадка розсади стосується лише посівів, що проводяться у приміщенні. Коли молоді рослини досягнуть приблизно 3 см у висоту, обріжте ті, які здаються вам слабкими, щоб залишити сильнорослі рослини. Коли збережені вами рослини досягнуть 5 см заввишки, пересадіть їх у ґрунт, на сонячне місце.

Раніше “Телеграф” розповідав, які культури чудово ростуть на ґрунті після томатів. Помідори добре окислюють землю, що важливо врахувати при плануванні городу

Як посадити огірки у відкритий грунт насінням: технологія і поради

Практично у кожного власника присадибної ділянки ростуть дивовижні овочі – огірки. Однак не всі знають, як правильно посадити огірки в умови відкритого грунту насінням. Неправильне сіяння насіння в подальшому може призвести до низького збору врожаю, виникнення різних хвороб розсади.

Не кожен садівник може зробити вдалу посадку, яка дозволить зібрати багатий урожай огірків. До зниження врожаю може призвести неправильна посадка і догляд. У даній статті будуть дані рекомендації від експертів, наведені поради, маленькі секрети, якими повинні володіти кожен садівник любитель.

Як правильно і безпечно садити огірки насінням

Огірки відносяться до теплолюбних рослин. Тому, якщо посадка відбувається насінням у відкритий грунт, земля повинна обов’язково бути максимально прогріта. Оптимальна температура для висадки – це 15-18 градусів.

Якщо посіяти насіння в більш холодний по температурному режиму грунт, вони можуть не зійти, навіть якщо буде відбуватися висадка в парнику або теплиці.

Вибір насіння для посіву огірків

Деякі вважають, що насіння огірків можна висаджувати, коли почала на ділянці сходити молода картопля. Любителі садівники вважають, що якщо з’явилися перші паростки, то згідно древнім прикметами, заморозків більше не буде. Це абсолютно хибна думка.

Звертаємо увагу на місячний календар у 2018 році

Якщо ви дотримуєтеся місячного календаря, то в цьому немає нічого поганого. Науково доведено, що фаза місяця в значній мірі впливає на сходженість насіння, їх зростання, підживлення мікроелементами.

Згідно з місячним календарем огірки, як і будь–які інші овочі, слід висаджувати при зростаючому місяці.

Як і коли слід посадити огірки у відкритий грунт насінням, щоб це було правильно?

Сприятливими числами в травні вважаються з 4 по 9 з 19 по 23 число. Несприятливими числами можна вважати період:

  • з 14 по 16, з 28 по 30 у травні;
  • в місяці червні 12, 14, 19 число.

Основні поради садівникам

Перш, ніж прийняти рішення і купити насіння огірків потрібно знати, що вони діляться на три основних види:

  • пізньостиглі;
  • середньостиглі
  • ранньостиглі.

Фахівці рекомендують висаджувати на своїх ділянках відразу всі три типи насіння огірків. Грамотний підхід дозволить збирати врожай кілька разів за сезон і раніше інших садівників ласувати власними огірками.

При виборі насіння обов’язково потрібно ознайомитися з інформацією, яка знаходиться на зворотній стороні упаковки. Як правило, на ній зазначений сорт насіння, їх тип, розміри, кількість штук у пачці, виробник і рекомендована дата висадки насіння.

Звертаємо увагу на клімат і регіон

У нас країна має безліч регіонів і в кожному населеному пункті свій клімат. На нього треба спиратися під час висадки насіння. Якщо брати середню центральну частину України, то насіння зазвичай висаджують в першій половині травня. У північних регіонах – в кінці травня. Залежно від температурного режиму висадка може початися тільки в першій половині червня.

Нагадаємо, однією з умов є дотримання температурного режиму для висадки. Температура при висадці повинна бути +15 градусів тепла.

Досвідчені городники рекомендують висівати огірки в декілька заходів з проміжком 1-2 тижні. Поетапна система посадки дозволить зібрати урожай, навіть якщо будуть невеликі заморозки. Одному загиблому врожаю на зміну прийде інший, абсолютно здоровий і плодоносний. Рослини будуть рости по черзі, а ви насолоджуватися свіжими овочами.

Підготовка насіння та ґрунту

Як же насінням посадити огірки у відкритий грунт, щоб це було правильно? Перед посадкою насіння потрібно обов’язково підготувати. Спочатку слід упевнитися в його якості. Вік насіння не повинен перевищувати 6 років. Насіння необхідно замочити в теплій воді і залишити на добу в темному місці. Через добу їх рівномірно укладають на вологу тканину, яку згодом кладуть на плоску тарілку. Через кілька днів здорове якісне насіння почне давати паростки. Час на проростання насіння становить від 1 до 2 тижнів.

Насіння, що дали паростки можна сміливо висаджувати у відкритий грунт. Перед висадкою фахівці рекомендують провести обробку насіння. Стратифікація насіння дозволить захистити насіння від шкідників і можливих хвороб. Для обробки насіння можна скористатися розчином марганцівки. За кілька днів до висадки насіння необхідно замочити в цьому розчині і залишити на добу.

Можна обробити їх і соком алое. З рослин потрібно вичавити сік і намочити їм тканину у якій вимочуються насіння. Обробка алое займає всього добу. Після того, як насіння було оброблено соком алое або розчином марганцівки його можна висаджувати на ділянці у відкритий грунт.

Вирощування огірків на шпалерах

Якщо ви бажаєте, щоб насіння огірків дали швидше паростки, їх слід покласти на тарілочці біля батареї. За кілька днів з’являться перші паростки. Насіння огірків висаджуються в підготовлену землю. Вона повинна бути ретельно вскопана. Після висадки огірків потрібно удобрити грунт.

Мульчування грядки огірків

Робиться це шляхом розкладання по грядках курячого посліду або гною. Гній необхідно розподілити по ділянці під час підготовки грунту. Заключним етапом буде знезараження ґрунту суперфосфатом.

Про автора

admin administrator