Дендробіум розмноження в домашніх умовах живцями

Авторadmin

Дендробіум розмноження в домашніх умовах живцями

Зміст:

Три способи розмноження орхідеї дендробиум

Підкажіть, як розмножується орхідея дендробиум? Мені подарували дуже гарний сорт з малиновими суцвіттями, так сестра вже другий рік просить відсадити їй «шматочок». Раніше мій кущик був молоденький і не дуже великий, але зараз вже підріс, і я зважилася його потривожити, тільки не знаю, як зробити правильно, щоб і моє рослина не пошкодити, і нове прижилося вдало.

Орхідея дендробиум нобілі, як звучить повна назва квітки, – одна з найкрасивіших представниць цих епіфітних рослин. Вона відрізняється від фаленопсиса своїм зовнішнім виглядом, оскільки володіє не звичними всім широким листям, зростаючими з розетки, а утворює потужні стебла, на яких знаходяться подовжені листочки. Самі стебла мають потовщення під назвою псевдобульби, з них і з`являються нові «відростки» або ж численні суцвіття.

В домашніх умовах дендробіуми розмножуються трьома способами:

  • дітками (дочірніми розетками), що з`являються з псевдобульб, що не утворили суцвіть;
  • живцями, які можна отримати, зрізуючи «лисі» старі стебла, що втратили листя;
  • розподілом дорослого куща.

розмноження дітками

Після закінчення цвітіння на Бульба, що не зав`язали бутонів, при належному догляді починають формуватися дітки – вони схожі на бічні гілочки, але з власними корінцями. Щоб вкорінення пройшло вдало, треба дати їм час трохи підростити коріння, і тільки потім відокремлювати.

Знімати дитинку з материнського стебла краще руками, обережно прокручуючи її. Якщо ж не виходить відірвати, тоді її можна зрізати ножем.

Всі живі зрізи необхідно підсушити і засипати вугіллям. Укоренити діток в горщиках з корою дрібної фракції. При появі паростків пересадити в субстрат.

Як отримати живці?

З непривабливих стебел дендробіума можна отримати нові орхідеї, зрізавши у самого грунту і розділивши на фрагменти довжиною близько 15 см. При цьому кожен сегмент повинен мати як мінімум 3 вузлика. Листя треба видалити, просушити живці і обробити зрізи, як зазвичай.

Укореняти живці слід в зіппакетах або прозорих лотках з кришками, наповненими сфагнумом, періодично провітрюючи. Після того, як з`являться корінці, пересадити дендробіуми в субстрат.

Коли можна ділити орхідею?

Розмноження дендробіума діленням куща можна поєднати з черговою пересадкою квітки, щоб зайвий раз не турбувати його. Для цього орхідею акуратно вийняти з горщика і звільнити від старого субстрату. Гострим ножем розрізати кущ на кілька частин таким чином, щоб кожна деленка мала кілька псевдобульб і живі стебла.

Ділити можна тільки дорослі кущі дендробіума у ​​віці 4 років, при цьому вони повинні мати як мінімум 6 псевдобульб.

Дати Деленки підсохнути і присипати зрізи вугіллям. Укоренити рослини на перших порах в сфагнумі, а потім пересадити в субстрат для орхідей.

Орхідея Дендробіум

Орхідея Дендробіум (Dendrobium) все частіше зустрічається на підвіконнях квітникарів. Цей трав’янистий багаторічник із сімейства епіфітів у природі зростає у Китаї, Японії, Океанії, Австралії, Новій Гвінеї та Новій Зеландії. Орхідея Дендробіум відноситься до сортів малого росту, її висота становить 40-90 см.

Стебло представляє собою циліндричну псевдобульбу. Листя ланцетної форми розміром від 5 до 10 см, розташовуються поперемінно на стеблі. Квітконоси виходять із пазух. На них розташовуються від однієї до чотирьох ароматних квіток, кожна з яких становить від 6 до 8 см у діаметрі. Бутони можуть бути різних відтінків: жовті, білі, оранжеві, бузкові, кольорові.

  1. Догляд в домашніх умовах
  2. Освітлення
  3. Температурний режим та вологість
  4. Особливості цвітіння
  5. Як підживлювати дендробіум
  6. Як поливати
  7. Пересадка
  8. Цвітіння та період спокою
  9. Нюанси догляду за орхідеєю Дендробіум
  10. Проблеми та їх вирішення

Догляд в домашніх умовах

Рослина невибаглива, але важливо пам’ятати що на її зростання вкрай негативно впливає дефіцит світла, сухе повітря та надмірне зволоження.

Особливості у вирощуванні:

  • Потрібно забезпечити яскраве розсіяне світло, але не варто ставити рослину на підвіконні під прямі сонячні промені.
  • Берегти рослину від протягів.
  • Необхідний період спокою, коли рослина закладає квіткові бруньки.

Освітлення

З осені до зими квітка відмінно росте на південних підвіконнях. У разі дефіциту світла пагони викривляються, скорочується кількість бруньок, що закладаються. Саме тому так важливо використовувати додаткове підсвічування за допомогою фітоламп денного світла.

Орхідеї з білими та блідо-рожевими кольорами більш стійкі до нестачі освітлення. При застосуванні досвічувань вони добре ростуть на північно-східних підвіконнях.

Рослини з рожевими, яскраво-червоними, жовтими квітами варто тримати у приміщеннях, вікна яких виходять на південно-західну або південно-східну сторону. У зимовий час їх краще переносити на південну сторону, не забуваючи використовувати додаткове освітлення.

Важливо! Якщо рослина знаходиться на південній стороні, опівдні її необхідно притінити.

Температурний режим та вологість

У літні дні температура має бути близько 20 градусів, а взимку може опускатися до 17. Якщо ночами температура знижується – необхідно обмежити полив рослини або обприскувати субстрат раз у 2-3 дні.

В спеку горщик з квіткою можна ставити на піддон із вологим мохом чи галькою.

Вологість повітря у приміщенні має бути від 65 до 70%. Обприскувати краще вранці чи ввечері.

Особливості цвітіння

Спокій рослини в зимовий період є запорукою рясного цвітіння у теплий час. Необхідно обмежити полив та підживлення, а різниця денної та нічної температури повинна бути 7-10 градусів. При догляді в домашніх умовах за орхідеєю дендробіум важливо не допускати протягів. Підвищена температура в зимовий період призводить до переродження квіткових бруньок.

У момент, коли на материнській рослині біля свіжих пагонів почне утворюватися коріння, потрібно відновити полив. Нові паростки стрімко наздоженуть старі бульби, і в цей момент полив необхідно припинити до формування бутонів і відновити їх розпускання.

Стимулювати рясне цвітіння допоможе свіже повітря. При утриманні на терасі чи балконі необхідно організувати захист від прямих сонячних променів та вітру. За два тижні на рослині з’являються квітконоси.

Період цвітіння орхідеї становить 2-4 тижні. При цьому суцвіття можуть відрізнятися розміром та відтінком.

Як підживлювати дендробіум

Підживлення необхідно проводити з квітня по вересень, по 2-4 рази на місяць. Для цього добриво додають у воду для поливу. Альтернативний варіант – обприскування або занурення ємності з квіткою в живильний розчин. Для його приготування необхідно орієнтуватись на інформацію від виробника на упаковці.

У період цвітіння підживлення не виконується. При цьому відновити його необхідно у фазі зростання та утворення нових псевдобульб та потовщення старих.

Підживлювати можна виключно здорових рослин.

Оптимальний варіант використання рідкого комплексного добрива. У зимовий період особливо теплолюбні рослини можна побалувати фосфором та калієм, а холодостійкі азотними складами 2-3 рази на місяць.

Як поливати

Для поливу орхідеї Дендробіум важливо вибрати правильний момент. Основним сигналом до початку поливу вважається пересихання верхнього шару субстрату.

Регулярність поливу: взимку мінімальний, у літній сезон 2-3 рази на тиждень.

Рослини у горщиках поливають зверху. Орхідеї в блоках та кошиках занурюють у воду на 3-5 хвилин. Для поливу рекомендується використовувати м’яку чи навіть кип’ячену воду. Її температура повинна бути на кілька градусів вище за кімнатну.

Пересадка

Орхідеї чутливі до втручань в їхнє коріння. Пересаджувати рослину варто не частіше одного разу на 3-4 роки. Орхідеї, які квітнуть навесні пересаджують після цвітіння, осінні – у момент зростання молодих пагонів.

Вибирайте компактну ємність для пересадки. Оптимальний варіант – прозорий пластиковий горщик або глиняний вазон, який на пару сантиметрів більший за попередній у діаметрі.

Пам’ятайте, що в горщику повинні бути дренажні отвори для ефективного зливання надлишків води.

У глиняних горщиках часто відбувається приріст коріння до його стінок. У пластикових ємностях такого немає, і коріння не травмується.

Перед пересадкою помістіть на дно горщика важкі камінчики для стійкості, засипте шар дренажу з гальки висотою 2-3 см і шар великої кори. Пересаджують орхідею зі старого горщика на новий методом перевалки, після чого підсипають свіжим субстратом.

Суміш для посадки є у квіткових магазинах. Але її можна приготувати самостійно:

  • 1 літр соснової кори
  • жменя деревного вугілля
  • трохи кокосових чіпсів

Цвітіння та період спокою

Для пишного цвітіння орхідеї Дендробіум необхідно дотримуватися періоду спокою в зимовий час. При цьому підготовку слід розпочинати з осені. Ідеальна температура під час зимівлі +15 °C. Скоротіть в цей час полив і повністю виключіть добрива. Поставте горщик із квіткою на сонячному місці, яке добре провітрюється.

При дотриманні цих правил, орхідея зацвіте наприкінці зими або на початку весни. Якщо в цей час бутони не з’являються, то використовуйте метод активного підживлення – двічі удобрюйте орхідею фосфорним добривом паралельно з поливом. У весняний сезон поступово підвищуйте температуру утримання, збільшуйте об’єм води та відновлюйте обприскування.

Після закінчення цвітіння необхідні:

  • гарне підживлення
  • видалення засохлого квітконоса
  • переміщення рослини у прохолодне місце для відпочинку

За весну та літо рослина дасть достатню кількість нового листя та паростків. При цвітінні восени зимівля зміщується в часі. Досвідчені квітникарі можуть створити умови, за яких рослина існує і зовсім без зимівлі, але це досить складно. Використовується особливий догляд та освітлення фітолампами.

Нюанси догляду за орхідеєю Дендробіум

Квітка користується постійною популярністю серед квітникарів. Вона не тільки гарна, а й проста у догляді. Але для того, щоб заморська гостя радувала пишним цвітінням, важливо дотримуватись простих правил догляду.

  • Вибір місця та освітлення. Рослина віддає перевагу розсіяному сонячному світлу. Не допускайте потрапляння на листя та квіти прямих сонячних променів. В осінній та зимовий сезон, коли сонце з’являється рідко, а світловий день короткий, можна перемістити рослину на південне підвіконня. Але в міру збільшення світлового дня переставте горщик на західне або східне вікно. Це вбереже листя від опіків.
  • Проводити полив достатньо раз на тиждень. При цьому ґрунт у горщику повинен бути практично сухим. Оптимальним варіантом є занурення квітки у горщику у теплу воду на 10-15 хвилин. Після цього потрібно дати воді стекти. Якщо плануєте удобрити рослину, то просто розчиніть підживлення у воді.
  • Дендробіум потребує регулярного обприскування. Не зайвим буде і вологий мох у горщику. Влітку можна винести рослину на балкон або лоджію, а взимку ставити на піддон, засипаною галькою.
  • Орхідея вимоглива до якості води. Можна використовувати кип’ячену, талу або фільтровану воду кімнатної температури.

Проблеми та їх вирішення

Квітникарі-початківці стикаються з проблемами у вирощуванні орхідей:

  • Немає цвітіння. Забагато світла в період спокою або надто різкий вихід з нього.
  • Стебла зморщуються при зростанні нових пагонів. При правильному та систематичному догляді все прийде до норми.
  • Втрата нижнього листя після цвітіння. Це нормальний процес, за бажанням залишки старого листя можна видалити ножицями.
  • Псевдобульба змінює колір на коричневий. Перша ознака загнивання, при великих масштабах ушкодження її краще видалити.
  • Надмірно тонкі нові пагони. З часом вони ущільнюються і стануть міцними та пружними.
  • Жовтіє листя. Неправильний догляд за рослиною – надмірно висока температура, порушення чи загнивання коренів, низька вологість повітря, перегодування. Не варто піднімати паніку, якщо листя пожовтіло і почало опадати після цвітіння – для орхідеї Дендробіум Нобіле це явище природне, але якщо це сталося перед цвітінням або під час, варто звернути увагу і виявити слабке місце.

Дендробіум: вирощування вдома, види

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 24 лютого 2023 Опубліковано: 19 лютого 2019 Перша редакція: 19 вересня 2014 🕒 9 хвилин 👀 95494 рази 💬 5 коментарів

  • Прослухати статтю
  • Посадка й догляд за дендробіумом
  • Орхідея дендробіум – особливості вирощування
  • Догляд за дендробіумом в домашніх умовах
    • Догляд за орхідеєю дендробіум
    • Догляд за дендробіумом під час цвітіння
    • Дендробіум після цвітіння
    • Розмноження поділом куща
    • Розмноження живцями
    • Дендробіум благородний (Dendrobium nobile)
    • Дендробіум моніліформе (Dendrobium moniliforme)
    • Дендробіум густоцвітний (Dendrobium densiflorum)
    • Дендробіум Кінга (Dendrobium kingianum)
    • Дендробиум Париша (Dendrobium parishii)
    • Дендробіум фаленопсис (Dendrobium phalaenopsis)
    • Коментарі

    Якщо ви давно мрієте про орхідеї на своєму вікні, але не раз чули про примхливість цих квітів, почніть з орхідеї Дендробіум Нобіле. Ця екзотична красуня по праву вважається найневибагливішою з орхідей.

    Дотримуйтесь нехитрих рекомендації, і ви три місяці на рік будете насолоджуватися розкішним та ароматним цвітінням дендробіума.

    • Як зробити так, щоб орхідея дендробіум цвіла 12 тижнів поспіль?
    • Як забезпечити орхідеї необхідний рівень вологості в літню спеку?
    • Як визначити, коли краще пересаджувати дендробіум?
    • Який горщик ідеально підходить для цього епіфіта?
    • Чи правда, що нічні перепади температури позитивно впливають на цвітіння дендробіумів?
    • Яка хитрість з поливом допоможе прискорити цвітіння дендробіума?
    • Чи потрібен дендробіуму період спокою?
    • Що робити, якщо орхідея все-таки заснула?
    • Які види денробіума більш прості у догляді?

    Відповіді на всі ці питання – у нашій статті.

    Прослухати статтю

    Посадка й догляд за дендробіумом

    • Цвітіння: 8-12 тижнів.
    • Освітлення: яскраве розсіяне світло без прямих сонячних променів. Тривалість світлового дня – щонайменше 12 годин.
    • Температура: у період зростання вдень 20-25 ˚C, вночі – 16-21 ˚C, узимку вдень не вище 20 ˚C, вночі не нижче 18 ˚C. Види прохолодного утримання воліють улітку денну температуру в межах 15-18 ˚C, нічну – близько 12 ˚C, в зимовий час удень близько 12 ˚C, вночі близько 8 ˚C. Різниця між денною та нічною температурами має становити 5-7 градусів.
    • Полив: у теплу пору року рясний, у період спокою убогий.
    • Вологість повітря: 50-80 %. Потрібне часте обприскування теплою водою. Узимку горщик із рослиною рекомендується тримати на підносі з мокрим щебенем.
    • Підживлення: у період активного росту (з квітня по вересень) 2 рази на місяць розчином комплексного мінерального добрива для орхідних.
    • Період спокою: після цвітіння. У кожного виду свої терміни.
    • Пересадка: один раз на 3-4 роки. Весняноквітучі види – після цвітіння, осінньоквітучі – з початком зростання молодих пагонів.
    • Розмноження: вегетативно (поділом куща або живцюванням).
    • Шкідники: павутинний кліщ, трипси, щитівки, борошнисті червці, білокрилки.
    • Хвороби: коренева гниль, плямистість листя, борошниста роса, коричнева гниль.

    Дендробіум (лат. Dendrobium) – рід трав’янистих багаторічників родини Орхідні. У перекладі з грецької «дендробіум» означає «той, що живе на дереві», що говорить про епіфітний спосіб існування рослини, хоча є серед видів дендробіума і літофіти (котрі живуть на камені). У природі квітка дендробіум росте в Японії, на Філіппінах, у Китаї, Австралії, Океанії, Новій Зеландії та Новій Гвінеї і налічує понад 1200 видів, які іноді дуже відрізняються не тільки забарвленням та формою квіток і листя, а іноді і цвітіння, манерою розташовувати квітки на стеблі та багато чим іншим.

    Орхідея дендробіум – особливості вирощування

    Ця різноманітність видів та відмінності в їх агротехніці не дозволяють описати загальні для всіх дендробіумів умови вирощування, адже у кожного виду свої примхи, але є деякі загальні вимоги, про які квітникареві-любителю потрібно знати:

    • розведення дендробіумів – процес трудомісткий;
    • вирощування кожного виду повинно проводитися за правилами агротехніки саме для цього виду, інакше ви ризикуєте погубити квітку;
    • зі спільних правил: дендробіуми люблять яскраве розсіяне світло без прямих сонячних променів;
    • квіти дендробіум, як і будь-яка орхідея, не переносять протягів;
    • дендробіуми в природі не потребують періоду спокою.

    Догляд за дендробіумом в домашніх умовах

    Догляд за орхідеєю дендробіум

    Вирощування дендробіума – справа клопітна, хоча і вдячна. Але тут важливо знати, як доглядати саме за вашим дендробіумом, адже всі вони такі різні! Наприклад, за умовами оптимальної температури вирощування дендробіуми поділяються на шість груп, у кожної з яких свої вимоги до температурного режиму. Але в середньому для теплолюбних видів у період росту найкомфортніша температура для більшості дендробіумів улітку в денний час 20-25 ºC, а вночі 16-21 ºC. У зимовий час удень не вище 20 ºC, вночі не нижче 18 ºC. Види дендробіумів прохолодного утримання влітку в денний час потребують температури 15-18 ºC, вночі близько 12 ºC, взимку вдень близько 12 ºC, вночі близько 8 ºC.

    Великій частині видів і сортів дендробіуму потрібне гарне освітлення, але без прямих сонячних променів у післяобідній час. Узагалі ж для нормального росту і розвитку орхідеям потрібен дванадцятигодинний світловий день. Поливання дендробіуму мало чим відрізняється від поливання інших орхідей: у теплу пору субстрат зволожується рясно, але без ризику згноїти коріння. У період спокою зволоження символічне. Вода для поливання має бути кімнатної температури, очищена або хоча б відстояна. Що ж до вологості повітря, то оптимальна для дендробіуму вологість – 50-80 %. Щоб досягти таких показників, влітку краще за все виносити дендробіум на відкрите повітря й обприскувати якомога частіше, а взимку тримати горщик з орхідеєю на піддоні з вологим гравієм.

    Пересадка дендробіуму

    Пересаджень орхідеї не люблять, але оскільки робити це раз на три-чотири роки доводиться, то краще все ж таки мати уявлення про те, як пересаджувати дендробіум. Види, що цвітуть восени, пересаджують із початком росту молодих пагонів, а ті, що цвітуть навесні – після закінчення цвітіння. Ємність не повинна бути великою, а з якого вона буде матеріалу – справа вашого смаку. Досвідчені квітникарі віддають перевагу неглазурованим глиняним вазонам, а любителі найчастіше вибирають пластикові напівпрозорі. На дно невеликого горщика кладуть кілька важких каменів для стійкості, потім насипають дренажний шар з керамзиту або пінопласту, зверху – кору великої фракції, потім перевалюють дендробіум зі старого горщика в новий і додають свіжий субстрат, який найкраще придбати у спеціалізованому магазині. Зазвичай у субстрат для дендробіуму входить соснова кора, деревне вугілля, кокосові чіпси, мох-сфагнум, але можна обмежитися й однієї корою.

    Підживлення дендробіуму

    Підживлення дендробіуму здійснюється в період активного росту (з квітня по вересень), двічі на місяць рідкими комплексними добривами для орхідей. Концентрація підживлення повинна бути вдвічі слабшою за вказану в інструкції, оскільки більш сильна концентрація може погубити коріння рослини. Крім цього загального правила для всіх дендробіумів, види і сорти теплого утримання потрібно щомісяця підживлювати фосфорно-калієвим добривом навіть узимку, а дендробіуми холодного утримання – 2-3 рази на місяць азотними добривами.

    Цвітіння дендробіуму

    Догляд за дендробіумом під час цвітіння

    У кожного виду дендробіуму свій час цвітіння, а тривалість приблизно 8-12 тижнів. Добре впливає на підготовку рослини до цвітіння перепад денної і нічної температури в 5-7 градусів. Улітку це цілком природний хід речей в природі, а ось узимку, в опалюваному цілодобово приміщенні. Щоб домогтися цвітіння, у квіткарів існує така хитрість: не поливати орхідею, доки не з’явиться новий пагін, але як тільки цей пагін витягнеться до 2-3 см і пустить власне коріння, знову почати поливати рослину; коли пагін наздожене старі бульби, поливання скоротити до повного припинення, знизити температуру до 12 ºC (майте на увазі, що йдеться про такий вид, як дендробіум нобілі, і все відбувається взимку) і не поливати доти, доки нові бутони не почнуть розкриватися, інакше замість бутонів отримаєте діток.

    Дендробіум після цвітіння

    Коли дендробіум відцвів, поливання поступово припиняють, квітконос видаляють, а квітку переносять у прохолодне місце, щоб вона трохи відпочила і підготувалася до нового цвітіння. Відмінність зим у наших широтах від тропічних може привести до того, що на наших темних зимових підвіконнях дендробіум просто впаде в сплячку: перестане рости і завмре. Це, звичайно, для нього не смертельно, але краще такого не допускати. У зимовий час, коли світає пізно, а темніє рано, що для дендробіумів є неприродним, використовуйте фітолампи для штучного досвічування вашої орхідеї. Адже в природі для дендробіуму період спокою не передбачений, він весь час щось робить: то коріння ростить, то листя, то квітконоси. Якщо ж із приходом осені ваша орхідея все ж таки заснула, дайте їй поспати: припиняйте її поливати і приберіть подалі від джерела тепла.

    Розмноження дендробіуму

    Розмноження поділом куща

    Розмноження дендробіуму в домашніх умовах проводиться тільки вегетативно – наприклад, поділом куща. Робиться це після цвітіння дендробіуму, одночасно з пересадкою: великий дорослий кущ виймається з горщика, очищається від субстрату, ділиться на частини, причому спочатку обережно розплутується коріння рослини, а потім гострим стерильним ножем розрізають те, що не розплутується. Кожна частинка повинна мати 2-3 зрілі бульби і стільки ж молодих паростків. Зрізи припудрюються товченим вугіллям або обробляються садовим варом.

    Розмноження живцями

    Псевдобульбу відокремлюють від маткового куща, ріжуть на живці завдовжки 10 см, зрізи обробляють садовим варом. Потім у поліетиленові пакети на застібці насипають вологий мох-сфагнум, у кожен пакет кладуть по 1-2 живці, пакет застібають і зберігають при яскравому розсіяному світлі і температурі 22-25 ºC, щодня провітрюючи і підтримуючи мох у вологому, але не мокрому стані. Через 2-3 тижні живці пустять корінці, і їх можна буде пересадити в горщик. Цвітіння рослин настане за 2-3 роки.

    Види дендробіуму

    Видів і сортів дендробіуму безліч, і визначити, які з них красивіші, занадто відповідально. Пропонуємо вам на вибір кілька видів, які здаються квітникарям найбільш привабливими для домашнього вирощування:

    Дендробіум благородний (Dendrobium nobile)

    Один з найкрасивіших видів, що походить з Гімалаїв і В’єтнаму. Товсті глянцеві псевдобульби до 50 см завдовжки дають на другий рік квітконоси з однією-трьома великими (до 10 см), яскравими, запашними квітками. Пелюстки у природного виду білі з лілуватими кінчиками, губа кремового кольору з рожевою окантовкою і темно-пурпуровим горлом. Гібридні сорти можуть цвісти по декілька разів на рік.

    Дендробіум моніліформе (Dendrobium moniliforme)

    Японський ендемік, мініатюрна копія дендробіуму благородного – у висоту досягає всього 15 см. Не настільки вимоглива до догляду, як інші орхідеї, може бути вдалим експериментом для квітникаря-початківця.

    Дендробіум густоцвітний (Dendrobium densiflorum)

    Епіфіт зі Східних Гімалаїв. Його густі пониклі суцвіття-грона завдовжки до 30 см несуть іноді по 50 ароматних квіток з яскраво-жовтими пелюстками і чашолистками та жовто-помаранчевою, волохатою по краю торочкуватою губою. Різновид цього виду – дендробіум кетягоквітний (Dendrobium thyrsiflorum) – має біле або кремове забарвлення пелюсток.

    Дендробіум Кінга (Dendrobium kingianum)

    Орхідея з Австралії. Стебла майже циліндричні, потовщені в нижній частині, а у верхній несуть широке листя. Квітконос із п’ятьма і більше запашними квітками біло-рожевих відтінків із плямистою губою. Вегетує цілий рік без відпочинку, цвіте в лютому-березні.

    Дендробиум Париша (Dendrobium parishii)

    Епіфіт із товстими звисаючими стеблами до 30 см завдовжки, іноді більше. Гостре довгасто-ланцетове листя 7-12 см завдовжки, поодинокі квітки аметистово-пурпурові, округла губа з фіолетово-коричневими плямами густо опушена. Пильовик фіолетовий, колонка біла, цвіте в червні-липні.

    Дендробіум фаленопсис (Dendrobium phalaenopsis)

    Австралійська орхідея, що отримала назву за схожість із квітками фаленопсиса. Псевдобульби з міцним шкірястим листям ростуть до 70 см, довгий квітконос розташовує на собі до 10 і більших (до 8 см у діаметрі) бордових квіток, квітучих до двох місяців кожна, причому старі псевдобульби цвітуть по кілька разів. Цвітіння в листопаді-грудні.

    Якщо ви зважилися вирощувати дендробіум, то досвідчені квітникарі радять почати з дендробіуму благородного або дендробіуму фаленопсис.

Про автора

admin administrator