Дизайн дитячого майданчика

Авторadmin

Дизайн дитячого майданчика

Ідеї дитячих майданчиків

“Вітаємо у Playground Ideas. Гра дуже важлива, і ми хочемо допомогти вам та вашій громаді створити ігровий простір, який відповідатиме вашим потребам. Приєднуйтесь до нашої спільноти та отримайте доступ до всіх ресурсів, необхідних для створення недорогого та безпечного ігрового простору з перероблених та місцевих матеріалів.” – Маркус Верман, засновник та генеральний директор Playground Ideas

5 кроків

Для кого?

Хтось, хто захоплюється грою Хтось, хто хоче очолити місцеву команду з будівництва дитячого майданчика Хтось, хто працюватиме з місцевою громадою, щоб спроєктувати та побудувати дитячий майданчик

Чек-лист

Посібник Будівельника Дитячого Майданчика Відкупити у місцевої громади Сильна та цілеспрямована команда Фінансування

Час

Час планування та будівництва залежатиме від того, наскільки великий ваш ігровий майданчик, але може знадобитися 1 день на тиждень протягом 2-3 місяців, щоб підготувати все необхідне – команду, фінансування, дизайн, план та саме спорудження.

Починаючи свою подорож по дитячих майданчиках, важливо пам’ятати, що дитячі майданчики не приносять гру дітям або громадам. У кожному куточку світу і в усіх культурах діти граються. Діти народжуються з нестримним прагненням сприяти власному зростанню і розвитку: досліджувати, відкривати, творити і радіти. У кожній громаді є також дорослі, які виховують і заохочують цих дітей, надаючи наступному поколінню інструменти для вирішення проблем, які принесе завтрашній день.

Ігрові майданчики – це просто простір і споруди, побудовані для того, щоб підтвердити і збагатити це прагнення, яке вже розвивається. На етапі “Слухати” ваша робота полягає в тому, щоб уважно вислухати, як громада вже підтримує своїх дітей. Ця інформація допоможе вам визначити напрямок і зміст проєктування. У цьому розділі посібника ви знайдете:

+ Вступ до розвитку громади на основі її активів + Як проводити “Консультації з громадою” + Поради щодо роботи з громадою, щоб визначити, чи є ігровий простір пріоритетним для громади + Заходи “Консультації з громадою”, спрямовані на збір ідей для проектування від дітей, вчителів, батьків та членів громади.

Якщо громада вирішила будувати дитячий майданчик, настав час організуватися! У цьому розділі ми розповімо як створити план матеріально-технічного забезпечення вашого майданчика. Подумайте про організацію команди з батьків, вчителів та волонтерів, щоб разом очолити процес планування. Це не лише розподілить навантаження, але й залучить багато зацікавлених сторін до процесу створення дитячого майданчика, що в довгостроковій перспективі створить більшу відповідальність за проєкт

Коли ви думаєте про те, як реалізувати свій проеєкт, у вашій голові, ймовірно, з’являється безліч запитань! На наступних сторінках ми розглянемо наступні теми та надамо кілька порад і підказок для успішного планування дитячого майданчика:

+ Що таке “Сторінка проєкту” і як її створити? + Які матеріали нам знадобляться? + Які інструменти нам знадобляться? + Хто будуватиме майданчик? + Як скласти бюджет для нашого майданчика? + Як ми будемо збирати гроші на наш дитячий майданчик? + Скільки часу потрібно, щоб побудувати дитячий майданчик? + Що нам потрібно зробити, щоб підготуватися до будівництва?

Ви вислухали і спланували, і тепер ви нарешті готові спроєктувати свій дитячий майданчик! Проєктування дитячого майданчика – це набагато більше, ніж просто розміщення елементів у просторі. Етап проєктування – це збір інформації, яку ви дізналися під час “Консультацій з громадою”, та використання найкращих практик проєктування дитячих майданчиків для того, щоб втілити побажання дітей, батьків, вчителів та членів громади в проєкт, який можна побудувати з відповідних місцевих матеріалів і вкластися у ваш бюджет. Готові розпочати?

У цьому розділі ми розглянемо: + Конкретні ресурси, корисні в процесі проєктування + Приклади того, як втілити інформацію та натхнення, зібрані в процесі “Консультації з громадою”, в проєкт дитячого майданчика + 10 принципів проєктування дитячого майданчика + Як вибрати матеріали + Як забезпечити безпеку вашого проєкту (але з певним здоровим ризиком) + Як створити схему проєкту + Як презентувати свій проєкт та зібрати відгуки громади

Ви нарешті готові побудувати свій дитячий майданчик! Вся важка праця, яку ви доклали до планування та збору коштів, ось-ось набуде форми. Будівництво дитячого майданчика – це динамічна, складна, але надзвичайно приємна робота. На відміну від будинку, дитячий майданчик може збиратися дуже швидко, і великі зміни відбуваються щодня. Будьте готові постійно вирішувати проблеми. І незалежно від того, наскільки ретельно ви все спланували, не чекайте, що все піде за планом. Озбройтеся терпінням, гнучким підходом, гарним почуттям гумору, а також достатньою кількістю їжі, води та відпочинку.

У цьому розділі ви знайдете: + Контрольні списки, які допоможуть “Лідеру проекту” не відставати від графіка та уникати непередбачуваних проблем + Поради щодо будівництва з шин + Поради щодо конкретних матеріалів

Підтримувати в належному стані

Щодня дитячі майданчики топчуть, розгойдують, барабанять і копають ногами. Ігрові майданчики щодня зазнають “побоїв”. А це означає, що навіть найміцніший, найдовговічніший і найдорожчий майданчик потребуватиме обслуговування швидше, ніж ви думаєте. Корисно думати про дитячий майданчик як про сад. Посадити сад – це не одноразова подія, догляд за садом вимагає регулярності та уваги. Так само і з дитячими майданчиками. Будь-який недоглянутий ігровий майданчик з часом стане небезпечним. У цьому розділі ми розглянемо:

+ Як планувати довгострокове обслуговування проєкту протягом усього процесу створення дитячого майданчика. + Зразки контрольних списків обслуговування. + Поради щодо розробки списків відвідувачів дитячого майданчика, щоб уникнути надмірного навантаження на ігрове обладнання. + Поради щодо створення правил гри на дитячому майданчику. + Ресурси для вчителів щодо дитячих майданчиків.

Дитячий ігровий майданчик: ідеї та реалізація

Навіщо дітям дитячий майданчик, пояснювати варто, напевно, тільки тому, хто на світ з’явився шість футів на зріст, в діловій трійці з краваткою, в крокодилячих туфлях та з сигарою в зубах. Сигара, зрозуміло, електронна. Навіть дим з неї не хімічний, а відображається голограмою та чітко видно його без шкідливих для зору анаморфотних окуляр.

Посібників з будівництва ігрища для нащадків вистачає з надлишком. А в деяких – дійсно цінні та потрібні вказівки з безпеки, надійності кріплень, якості матеріалів і т.п. Однак, переглянувши таких багато, перед очима виникає щось на зразок того, що на мал. нижче. Рай, годі й казати. Облиште, пальми, здоровенний пень (схоже, не менше ніж від 100-річного евкаліпта). Може у них там пальм що у нас лободи, а високоцінну ділову деревину роздають всім підряд даром, аби вивезли з очей геть.

Однак і там, і тут у господаря середнього достатку, який вирішив порадувати діточок, зробивши їм ігровий майданчик своїми руками, тут же виникає питання: а місце де взяти? Землі під таке монументальне спорудження пішло ніяк не менше 2-х соток, а якщо їх всього 6 на дачі? Або того менше на особистій прибудинковій території? Майданчик-то для дітей будується, коли господарство вже налагоджено. Тому далі ми розглянемо насамперед, як правильно скомпонувати все, що дітям для радості потрібно, постаравшись укластися в 1 сотку або ще в менший простір. Але, звичайно, і самі компоненти майданчика для дитячих ігор не залишаться без уваги.

Найскладніше влаштовується дитячий майданчик на дачі. Крім браку місця, вона залишається без нагляду і без охорони всю холодну пору року. Тобто, крім стійкості до зовнішніх умов та екологічності матеріал споруди не повинен створювати великої спокуси можливим розкрадачам. у крайньому випадку, спокуси, що варта праці з розбирання. Отже, весь присадибний ігровий комплекс повинен бути компактний, міцний і по завершенні незручний для підходу з інструментом. А якщо раптом все-таки розкрадуть або піддасться негоді, великих втрат це не повинно завдати.

Вдалий варіант дитячого ігрового куточка на дачі з підручних матеріалів показаний на фото:

Основний матеріал в даному випадку цілком надійний, якісний та доступний – будівельні піддони (палети). Займана площа – всього бл. 5 кв. м. За лазалкою – 2-поверхове прибіжище. Якщо один з молодших членів сім’ї особа прекрасної статі, то машина безцеремонно відправляється на зелений паркінг, а гараж перетворюється в будуар, кіоск, приймальню лікаря і т.п. При наявності достатньої площі перед будівлею до капітанського містка можна прилаштувати трап або гірку.

Випадок вище – не тривіальний. Підручні матеріали йдуть переважно на оформлення майданчика; до цього питання ми ще повернемося. Але для ключових його споруд (див. далі) конструкційні матеріали потрібні якісні, адже йдеться про безпеку дитини.

Дерево – хвойне без ознак гнилі, цвілі, тріщин, сучків. Несучі елементи – брус від 130х130 мм або колода від 120 мм. Дошки – обрізні або шпунтовані від 20 мм. Перед складанням деталі обробляються масляним гідрофобізатором (водовідштовхувальним засобом) або двічі просочуються водно-полімерною емульсією. Найкраще фінішне покриття – акриловий лак на водній основі по добре зачищеній поверхні.

Другий за значимістю матеріал – метал. Крім кріплення, зі сталі виготовляються сильно навантажені елементи, напр. в спортивних спорудах. В такому випадку з’єднують деталі переважно зварюванням: будь-який виступ травмонебезпечний. За абсолютно, здавалося б, гладкий гвинт шибеники примудряються зачепитися начебто зовсім непридатним для цього одягом. Фарбують металеві частини обов’язково по ґрунтовці й двічі. Кращі барвисті покриття – акрилові.

Пластик легко електризується, на відкритому повітрі в нього протягом 1-2 сезонів з’являються мікротріщини і гігієнічність пропадає. А оскільки в домашніх умовах пластик ще й нетехнологічний, від нього на саморобному дитячому майданчику краще взагалі відмовитися. Мабуть, єдине місце, де пластик на дитячому майданчику доречний, це лаз-труба. Для неї добре підійде пластикова бочка. Краще взяти білу, що трохи просвічує, щоб не злякалися, не почали там битися в паніці і не застрягли. Скло та ін., що б’ються або крихкі/що розшаровуються матеріали (композити, напр.) абсолютно неприпустимі.

Камінь для дитячого майданчика також невідповідний матеріал: впавши з розмаху, на нього можна сильно забитись. Якщо на майданчику потрібні бордюри, то їх потрібно укладати або м’які, або саморобні дерев’яні, або садити фітобордюри з м’яких витривалих рослин, напр. седума (очітка).

Окремо слід сказати про мотузки. По частині дитячого травматизму на ігрових майданчиках першу трійку стабільно займають мотузкові перила/огорожі, лабіринти-павутинки та сітки для лазання. Через перші перехиляються, не вміючи ще правильно оцінити на око стабільність опори, падають шкереберть та сильно травмуються, аж до перелому шиї. Сітки не залишають батьків без втіхи, але переломів та вивихів за ними числиться чимало. Павутинки фізично сильно не травмують, але внаслідок переляку з істерикою можуть залишити незабутнє враження в психіці. Тому мотузки на дитячому майданчику застосовуються лише, як підвіски для гойдалок, розтяжок тентів та, як ліани – гімнастичні канати з вузлами.

Примітка: тканину і неткані текстильні вироби на дитячих майданчиках використовують для тентів та м’яких огорож. В будь-якому випадку тканина повинна бути натягнута так, щоб не було залишків по сторонам.

Традиційний типовий майданчик мінімально складається з пісочниці, гойдалки, гірки та грибка. Останні зараз частіше всього поєднуються у вигляді 2-поверхового ігрового будиночка з балконом, повітряним переходом, оглядовим майданчиком, лазалкою і трапом. Це дозволяє на тій же площі створити більшу різноманітність розваг, див. мал. Однак робити пісочницю на першому поверсі будиночка не можна: тупіт над головами ніяк не піде на користь розвитку зовсім ще маленьких, «пісочного» віку, дітей. Пісочниця обов’язково повинна бути окремо.

Отже, отримуємо базовий комплект з пісочниці, будиночка-комбі та гойдалок. Він здатний прослужити від першого топ-топ до часу, коли виявляється, що дівчата загалом не для того, щоб їх за коси смикати. До набору-міні по можливості додаються:

  • Вільне місце для спокійних ігор, дитячих пікніків, взимку – для ліплення сніговика та ін.
  • Декоративні елементи для розвитку естетичного почуття.
  • Бум, тобто бігалка-товкучка.
  • Надувний басейн, ванна, корито або таз для купання.
  • Таємний куточок-притулок.
  • Спортивний комплекс.
  • Майданчик для спортивних ігор.
  • Міні-клумба або міні-квітник.
  • Курінь або намет.
  • Лабіринт.
  • Дитяча карусель.

Можливі ще й інші доповнення, була б вільна площа та фантазія батьків. Але визначального значення для всебічного розвитку дитини вони вже не мають, так що обмежимося зауваженням, що більшу їх частину і деякі з вищевказаних цілком можна розмістити у відсіках між зонами безпеки основних споруд, див. далі.

Ідеї з художньо-декоративного оформлення дитячого майданчика можуть бути будь-якими; деякі з них, що поєднують приємне з корисним будуть розглянуті далі. Ніяких настанов/приписів щодо зовнішнього вигляду споруд на майданчику для дитячих ігор немає. Однак при виборі місця для нього слід дотримуватись певних правила безпеки та комфорту, що сприяють правильному розвитку дітей:

  • Майданчик має знаходитися в межах видимості з найбільш жилого приміщення. У приватних домоволодіннях це, як правило, кухня;
  • Всі споруди на майданчику, включаючи їх зони безпеки, повинні бути в межах кута огляду 45 градусів. Це приблизно відповідає можливості огляду господинею, зайнятої у розташованій за правилами пожежної безпеки плити;
  • Якщо майданчик межує з проїздом, в т.ч. внутрішнім (своїм власним, дворовим), між ними повинен бути капітальний нездоланний для дітей паркан незалежно від наявності огорожі іншого типу;
  • Також повинні бути відмежовані водойми, колодязі, подвір’я і т.п. джерела можливої небезпеки. В такому випадку огорожа може бути легкою, але обов’язково нездоланною для дітей;
  • Майданчик слід розташовувати в секторах від півночі до південного сходу. В іншому випадку найменші в пісочниці та діти, зайняті активними іграми, повинні бути захищені від післяполуденного світла;
  • При будь-якому розташуванні майданчика сонце не повинно засліплювати очі дітям, зайнятим активними іграми або спортивними вправами;
  • Пісочниця розташовується першою в порядку віддалення від виходу з майданчика. Якщо його немає – першою від будинку;
  • Пісочниця не повинна перебувати під деревом (деревами);
  • Напрямки розгойдування підвісних гойдалок та спуск з гірки не повинні перетинати пісочницю. В іншому випадку відстань між ними має бути не менше 3 м для гойдалок і не менше висоти ската гірки;
  • Ті ж напрямки не повинні йти до проїжджої частини;
  • Між спортивним комплексом та пісочницею повинен знаходитися ігровий будиночок або гойдалки, або інша капітальна
  • (Нерухома) споруда чи бути не менше 3 м дистанції;
  • Зони безпеки капітальних споруд не повинні перетинатися.

Примітка: зона безпеки дитячого ігрової споруди за змовчуванням приймається 1 м. Зона скату з гірки – 1,5х1,5 м. Зона безпеки гойдалок в довжину дорівнює 1,5 м висоти їх підвісу, а в ширину не менше 1,5 м; каруселі – її діаметру. Зони безпеки спортивних комплексів вказуються в їх проектах.

Приклади схем розташування базових модулів дитячого майданчика при різній їх орієнтації в просторі показані на мал. Будинок умовно позначений сірим колом із зіркою румбів з напіврумбами. Зона безпеки гойдалок показана прямокутником гірчичного кольору; будиночка з гіркою – густо-зеленим. Що таке пісочниця з тентом, див. далі.

Схеми компонування дитячого майданчика при різному його розташуванні щодо будинку

На мал. нижче наведені проекти дитячих спортивних комплексів з будиночком та гіркою (зліва) з Т-подібною схемою. Звідти видно, що менш ніж 30 кв. площі при такому рішенні не обійтися, а повний комплекс не залишає місця для пісочниці. Здавалося б, домашній спорт на малій ділянці не світить.

Проте, саме руськими фахівцями були розроблені проекти дитячих спорткомплексів відкритого типу виходячи з умов РФ, а саме – що залишилася від СРСР, висока наділенність верств населення земельними ділянками. На Заході дозволити собі мати 6 соток за містом для відпочинку може тільки дуже багата людина.

Креслення одного з таких дитячих спорткомплексів наведені на мал. нижче. Матеріал – сталева труба (27-30)х2. його особливості – вкрай вузька, але цілком обґрунтована зона безпеки, всього 0,5 м по контуру. Як не крутись на цій конструкції, ергономіка її продумана чудово: сам якщо і вдаришся, то не сильно, а маленьких не зачепиш.

Друге – правильна конфігурація. Це полегшує розміщення комплексу на майданчику, що ясно видно на мал. зі схемами компонування: майданчик з можливостями для спорту ніде не «вилазить» за 1 сотку.

Крім захисної огорожі, на майданчику для 2-х і більше дітей дуже бажано зробити розмежування зон. Якщо місце дозволяє, багато веселощів та корисних навичок дасть лабіринт, про нього див. далі. Традиційним рішенням питання поділу зон – паркан, а всередині майданчика шини або колоди, також див. далі. Але паркан, нехай і дуже веселенький, як на рис. трохи нижче – явна заборона, що дітям загалом не корисно. Міцна та надійна дисципліна – свідома, своїм розумом зрозуміла. А від очевидної заборони під час «свята неслухняності» можна і дошку віддерти. І полізти, куди зовсім не треба було б, не

Коли потрібно відгородитися від проїжджої частини, тут вибору немає, тому що безпека дітей в даному випадку залежить не тільки від них. Але, наприклад, ставок або подвір’ї самі на майданчик не заїдуть. У такому випадку, якщо майданчик з дерева, ідеальна легка захисна огорожа – тин. Його, по-перше неважко сплести, а дармовий матеріал майже всюди є в природі. По-друге, досить високий тин дуже важко перескочити і для дорослої добре тренованої людини. Чи не вірите? Спробуйте перелізти. Недарма колись з тину робили тимчасові фортифікаційні споруди – фашини. Точно так само зламати правильно виготовлений тин і бик не здатний, не те що людина. По-третє, тин сам по собі – відмінна прикраса заміської ділянки.

Але найголовніше – діти не сприймають тин як заборонний знак. Чому? А підглядати крізь нього можна. Просто так дивитися на ставок – ну, латаття там красиві, ну, жаба залізла на лист і кумкає. А в шпаринку, крадькома – з’являється казковий світ, населений в уяві дивними істотами. Гаразд, немає у нас ставка поки. Але тоді, якщо обернеться до тину з того боку похмура свинка або розсерджений гусак, можна злякатися всмак, по-справжньому нічим не ризикуючи. Будьте впевнені, діти прекрасно відрізняють іграшковий страх, на основі якого виробляється розумна обережність.

Майже ідеальна ґрунтова основа дитячого майданчика – сіяний або рулонний трав’яний газон: після дощу досить швидко сохне, добре гальмує розкати та демпфує впавших, в спеку не перегрівається. Одне «але»: одяг забруднюється, стає зеленим, погано відпирається. Тому нерідко ґрунт на дитячому майданчику засипають дрібним гравієм. Він дренує та гальмує ще краще, однак під сонцем сильніше нагрівається і об нього можна подряпатись. Ідеальним насипом була б дрібна, до 1,5-2 см в діаметрі, добре обкатана галька. Але, на жаль, це досить дорогий матеріал, а його самозаготовка переслідується законом.

Перше, що таке пісочниця з тентом, необхідна при розташуванні майданчика в секторах від півдня до північного заходу? Див. мал. Робити матеріал дуже великим та опускати його краї занадто низько не треба: досить, щоб тент затіняв пісочницю від високого полуденного сонця. Ближче до заходу, якщо діти в цей час ще грають, в тіні повинна бути приблизно половина ящика, щоб маленькі самі розташувалися, де їм зручніше.

Друге, що буде дуже корисно, якщо дітей двоє і більше з достатньою різницею у віці – пісочниця-вантажівка, або залежно від уподобань старшого (старшої) пісочниця-кораблик. В останньому випадку рубка з ходовим містком розташовуються, як на будь-якій пристойній «транспортюзі», в кормі. Тоді молодші займуться собі своїми піщаними справами, та не відчуватимуть настирливої опіки, а старший «пестун» зможе виконувати свої обов’язки буквально граючись та не нудьгуючи. Або коли-небудь візьметься за кермо або встане до штурвала професійно, у нього на рівні рефлексів вже відкладеться: головне в рейсі – пасажири і вантаж.

Про дитячі ігрові будиночки чимало написано раніше. Тут заповнимо лише пробіли. Перше – скати гірок. Їх частіше за все купують готовими, із пластику. На вибір в основному 3 конструкції: прямі, спіральні, див. мал., та труби.

Останні краще ігнорувати: дитяча гірка це не аквапарк, водяне мастило по трубі не тече. Діти в скатах-трубах нерідко застряють з усіма наслідками. За ступенем психологічного травматизму скати-труби майже нарівні з павутинкою.

З інших, якщо місця під майданчик зовсім мало, краще брати більш дорогі спіральні. Їх застосування дозволяє в типовій конструкції (див. вище) відмовитися від зони скату, тому що вона буде вбік, в межах загальної зони безпеки. А скочуватися гвинтом забавніше та «крутіше», ніж просто так.

Однак, як сказано вище, пластика на дитячому майданчику краще уникати. Тому для досить умілих домашніх майстрів даємо на мал. зліва профіль ската дитячої гірки з листового металу. Червоним виділена лінія ковзання, коричневим – борту коритоподібного жолобу, синім – прямий захисний бортик з відгином назовні; зеленим – пружна накладка на ньому з гладкої гуми. Остання необхідна, щоб гальмувати руками. Ширина жолоба ската – 600-700 мм.

Примітка: зайве нагадувати, але заради серйозності моменту нагадаємо, що стики листів, що складають жолоб та борти, повинні бути спрямовані вниз по схилу. Інакше вони перетворяться в ножі.

Люльку (сидіння) підвісних гойдалок часто роблять з шин. Тоді, якщо діти – хлопчики, вішати шину краще вертикально, див. на мал., можна буде «потарзанити» від душі. Дівчаткам краще підійде люлька для гойдалок з шини, підвішена плазом: тут вже зручно всістися гуртом і потеревенити по-жіночому.

Люльки спортивних гойдалок, див. на мал., роблять більш жорсткими, у вигляді летючої трапеції з кільцями, та м’якими. Робити окремо кільця рекомендується тільки для дітей, що вже займаються легкою атлетикою і мають в цьому певні успіхи: чимало початківців гімнастів досить серйозно травмувалися, намагаючись зробити хрест на кільцях без достатньої фізичної підготовки.

Якщо місця достатньо маленьким дуже сподобаються і будуть корисними гойдалки-балансири, врізка на мал. нижче. Якщо місця мало, а дитина проявляє задатки спритного та міцного малого, їх можна замінити пружинними гойдалками. Схема їх влаштування показана на тому ж мал. Пружина – від амортизатора невеликого легкового автомобіля або мотоцикла, дивлячись на вік та вагу вершника.

Елементи дитячого майданчика – 10 крутих рішень, фото і назви

Раніше я показував класний дитячий майданчик в ЖК Spectrum, виготовлений з дерева по індивідуальному замовленню. Однак навіть використавши типові елементи дитячого майданчика від виробника, можна створити якісний і цікавий дитячий майданчик.

У цій статті буде добірка хороших елементів для ігор і розвитку, а також фото зразки дитячих майданчиків з їх використанням.

Гойдалка гніздо

Гойдалка «Гніздо» на дерев’яних стійках, модель М-0130 від виробника «Брама».

Гойдалка «Гіздо» – це дуже популярна, товариська гойдалка, яка має форму пташиного гнізда, забезпечуючи затишний, безпечний простір, що дозволяє дитині гойдатися без необхідності триматися за неї.

Вона дуже універсальна і дозволяє кільком дітям гойдатися або відпочивати разом, розвиваючи командну роботу та соціальні навички. Також на ній одночасно можуть гойдатися батьки разом з дітьми.

Таким чином, даний тип гойдалки є інклюзивним, що дозволяє всім дітям розважатися і насолоджуватися радістю від спільного гойдання.

Конструкція стійок може бути виконаною з дерева або металу, в будь-якому випадку є надійною. Дере’во виглядає краще, однак металевий варіант більш довговічний.

Гойдалка «Гніздо» на металевих стійках і ланцюгах, модель M-0109 від виробника «Брама».

Якісні елементи дитячого майданчика не найдешевші:

  • модель з дерев’яними стійками коштує 45 тисяч гривень;
  • ціна гойдалки з металевими стійками – 36 тисяч гривень з гніздом на канатах і 40 тисяч гривень з гніздом на ланцюгах.

Це вартість станом на весну 2023 року, вона може мінятися, тож точні ціни дивіться на сайті виробника.

При виборі варто також звернути увагу на плетіння самого гнізда, або ж “павутинки”. Якщо присутні пластикові з’єднання, таке сидіння може бути менш зручним.

Гойдалка Geo Nest RP8 від виробника Hip Park.

По останньому фото видно, що гойдалка-гніздо може бути значно більшою і з крутим дизайном. Та коштуватиме таке рішення, очевидно, суттєво більше і не підійде для компактних дитячих майданчиків.

Елементи для пісочниці

Пісочниця – це ігровий простір, який пропонує безмежні можливості для творчих ігор як для немовлят, так і для дітей молодшого та старшого віку. Принаймні коли мова про якісну пісочницю, а не просто дерев’яний квадрат з насипаним всередині піском.

Екскаватор

Екскаватор – один з найпростіших способів покращити класичну пісочницю. Він має сидіння, ківш і ручки керування. Діти з радістю використовують цей елемент для перекопування піску чи викопування скарбів, тут вже хто що уявляє 🙂

Екскаватор для гри з піском, металевий, модель М-0637 від виробника «Брама».

Не зважаючи на невеликі розміри і відносну простоту конструкції, цей елемент дитячого майданчика не дуже дешевий. Показана на фото вище модель коштує 20 тисяч гривень (станом на весну 2023 року).

Піщаний комплекс

Комплекс для гри з піском, модель М-0626 від виробника «Брама». ЖК На Щасливому, Рівне.

Комплекси для гри з піском – це не лише про розваги та ігри, вони також сприяють розвитку дитини. Наприклад, тактичному дослідженню, розвитку дрібної і великої моторики.

Зачерпувати пісок “відрами”, що звисають на ланцюгах, висипати та просіювати його через сито або висипати на ринву та спостерігати як по ній він сповзає вниз, тощо – такі забави малим дітям дуже цікаві.

Канатні комплекси

Елементи дитячого майданчика з канатами і сітками дозволяють дітям розвивати фізичну силу, спритність, координацію рухів, та вестибулярний апарат в цілому. Більшість дітей із задоволенням грають на таких елементах, адже є куди залізти, пролізти, повисіти.

Канатні лазалки з гіркою

Канатний комплекс Geo Web S (GE-WB1-A-1) від виробника Hip Park. ЖК «Республіка», Київ.

Гарні варіанти канатних елементів для дитячих майданчиків пропонує виробник Hip Park. На фото лише два найцікавіші варіанти, але в каталозі на офіційному сайті виробника їх більше.

Окрім цікавого вигляду можна відмітити надійність конструкцій – міцні металеві стійки, гірки з нержавіючої сталі в її природному кольорі, зносостійкі капронові канати, армовані сталевим тросом – все це забезпечує довговічність конструкцій.

Комплекс канатний Geo Crater XL для дитячого майданчика.

На останніх двох фото комплекс досить багатофункційний – містить драбинки з канатів, канатну вирву, міні-скеледром, елементи балансування, а також велику гірку. Загальна конструкція така, що формує свого роду смугу перешкод.

Спортивно-ігровий канатний комплекс

Комплекс спортивно-ігровий канатний М-1921, від виробника «Брама».

Основна перевага такого комплексу – він містить багато різних елементів (канати, канатні сітки, канатні балансири, гойдалки, тощо), тож може замінити цілий набір окремих гойдалок і лазалок.

Комплекс, що на фото, коштує понад 139 тисяч гривень (весною 2023 року), що досить немало. Однак це дешевше, ніж якби купувати всі наявні тут гойдалки, лазалки і т.д. у вигляді окремих елементів.

Тунелі

Цей простий елемент дитячого майданчика насправді дуже класне рішення для активних ігор. Тунель, що на фото вище, виготовлений з нержавіючої сталі, тож є довговічним. А оскільки являє собою, по суті, просто трубу, може бути інтегрованим у різноманітні конструкції.

Коли бачу такі тунелі відразу пригадую дитинство – ми з друзями часто пролізали крізь такого роду тунелі, було цікаво і весело. Правда то були не спеціальні тунелі на дитячих майданчиках, а труби для проходження дощової води попід дорогою на насипі))

Підсумок та поради

Вище не 10, а лише 6 класних рішень. Однак коли в майбутньому траплятимуться інші цікаві елементи дитячого майданчика – добірка буду доповнюватися.

На завершення раджу почитати про різницю між хорошим і поганим дитячим майданчиком, адже справа не тільки в цікавих і якісних елементах. А для натхненням подивіться якими бувають дитячі майданчики з дерева.

Цікавлюсь урбаністикою, новобудовами, нерухомістю та багато чим пов’язаним з цими сферами. У вільний час пишу на сайт та знімаю відео на Ютуб-канал «Набудували».

Про автора

admin administrator