Для міцності гранул додають

Авторadmin

Для міцності гранул додають

Технічна енциклопедія TechTrend

Міцність залежить від вологості, розміру, форми і щільності упаковки кристалів, від природи контактів зрощення і визначається трьома показниками: міцністю на стиранняPоскільки Динамічна міцність характеризується числомзруйнованих гранул після їх скидання на тверду поверхню з певної висоти, міцність гранул на стирання – часткою пилу, що утворюється в результаті їхнього взаємного тертя, статична міцність – середньою межею міцності при одновісному стисненні гранул.

Міцність гранул залежить від міцності і кількості контактів між частинками. Hunter[14], Вивчаючи роботу по руйнуванню гранул лактози, показав, що міцність грануляту збільшується зі збільшенням кількості зволожувача і зменшенням розміру частинок вихідного порошку. Призбільшенні кількості вологи зменшується пористість грануляту, збільшується контакт між частинками, тому збільшується робота по їх руйнуванню і, отже, міцність.

Міцність гранул також різна. У препаратах для обробки рослин застосовуютьгранули щодо малої міцності, тоді як для боротьби з бур’янами в водоймах – гранули з більшою міцністю.

Міцність гранул також різна. У препаратах для о5ра – лення рослин застосовують гранули щодо малої міцності, тоді як для боротьби ззасміченими рослинами у водоймах – гранули з більшою міцністю.

Міцність гранул знижується і вони розсипаються на частинки розміром 1 – 3 мм і більш дрібні.

Міцність гранули залежить від її деформованості: чим більше пружна деформація гранул, тим вище їх міцність.

Міцність гранул на роздавлюванні гарантується підприємством на підставі даних аналізу проби, усередненої з 10 партій.

Міцність гранул на стиранняPя оцінюється часткою порошкоподібної фракції, що утворюється в процесі їх самоістіранія в обертовихбарабанах, склянках або в інших апаратах.

Міцність гранул на роздавлюванні можна визначати на описаному вище приладі типу десяткових вагів, в якому замість ножа встановлюють спеціальний кулачок з плоским торцем.

Міцність гранул характеризується двомавеличинами: напругою, при якому спостерігалося руйнування гранул після проведення каталізу або адсорбції, і напругою, при дії якого відбувається руйнування в його відсутність.

Міцність гранул характеризується двома величинами: напругою, при якомуспостерігалося руйнування гранул після проведення каталізу або адсорбції, і напругою, при дії якого відбувається руйнування в його відсутність.

Міцність гранул, формованих методом таблетірова-ня, забезпечується фазовими контактами, виникаючими підвпливом високих тисків і температур в точках взаємного контакту зближує частинок. Ступінь зближення частинок пресованого порошку, в свою чергу, впливає і на норовить структуру утворюються таблеток, а через неї і на активність каталізатора, яка має зворотнузалежність від щільності структури. Тому при розробці таб-летірованной модифікації кагалізатора було вельми важливо вибрати оптимальну ступінь стиснення шихти, при якій забезпечувалося б оптимальне поєднання міцності та активності одержуваних таблеток.

Міцність гранул селітри істотно залежить від режиму отримання плаву і його гранулювання. У процесі подальшого охолодження гранул, при послідовних перетвореннях модифікацій //- ///- IV, змінюються питомі обсяги (питома обсяг у модифікації ///більше, ніж уII і IV), що зумовлює утворення маломіцних гранул. Можливо здійснювати метастабільний перетворення //- IV, при якому питомі обсяги змінюються незначно, так як параметри кристалічних граток модифікацій //і IV близькі один до одного. У цьому випадкугранули виходять міцними. Перехід //- IV забезпечується режимом роботи, при якому в плаву, поступающем на гранулювання, містяться добавки, а його вологість не перевищує деякої межі.

Міцність гранул препаратів, призначених для обробки рослин,відносно низька, тоді як гранули препаратів для боротьби з бур’янами у водоймах повинні мати більшу міцність.

Міцність гранул готового продукту збільшується, тому його можна перевозити навалом і використовувати для отримання тукосумішей.

На міцність гранул впливає пластичність матеріалу. Дрібнодисперсні пластичні матеріали, структура яких близька до колоїдної, значно краще поглинають рідину, набухають і гранулюють, ніж худі кристалічні структури.

Pегулірованіе міцностігранул добрив, одержуваних іншими способами, важко, так як при введенні добавок або невеликих кількостей зв’язувальних речовин неминучі відхилення від оптимальних умов гранулювання. При цьому, як правило, підвищується наліпаемость продукту на внутрішністінки устаткування (гранулятор, тічки, сушильний барабан, дробарки та ін), знижуються коефіцієнт використання устаткування, продуктивність установки і міцність гранул.

Апарат для взбалтиваніяр. Під міцністю гранул розуміють їх стійкість домеханічних впливів. Прийнятий метод визначення міцності є умовним і в якості умовної оцінки міцності прийнято вважати вагова кількість гранул, розмір яких, після струшування навішування протягом певного часу, більше 1 мм.

Залежність міцності гранул супер-фосфату (PЗ від його вологості (W при різних умовах гранулювання. БГС і міцність гранул одержуваних продуктів становить 8 – 10 МПа. Однак не завжди можливо і економічно доцільно застосовувати ці апарати для виробництвадобрив, а методи пріллірованія і барабанні гранулятори (в тому числі і АГ) широко використовувані в промисловості в ряді випадків не завжди дозволяють отримувати продукти з задовільними фізико-механічними властивостями.

Для збільшення міцності гранул ізменшення злежування аміачної селітри доломітний добавка була замінена сульфатом амонію. Крім того, на колекторі газів дистиляції були встановлені пастки для вловлювання вологи і вуглеамонійних солей які, потрапляючи в плав аміачної селітри, спінюють йогоі погіршують гранулометричний склад, а отже, і міцність гранул.

Для визначення міцності гранул на стирання наважку зразка поміщають в циліндричний посудину діаметром 168 і завдовжки 600 мм і обертають 15 хв навколо поперечної осі з частотою 24 об /хв. Потімвідсівають утворилася пил.

Методика визначення міцності гранул на роздавлюванні (ПГ) полягає у визначенні зусилля, необхідного для руйнування гранули при одновісному стисненні.

Абсолютне значення міцності гранули залежить від способу її визначення.Найважливішою характеристикою якості гранул є їх статична міцність. Вибір методу гранулювання порошків залежить від їх фізико-хімічних властивостей. Порошки, що володіють значною адгезією в присутності рідкої фази, формують у гранули шляхом структуруваннярізними методами і потім упрочняют їх висушуванням. Pаствори і суспензії висушують на поверхні гранул, одержуваних з оброблюваного матеріалу. Рідкі гарячі плаву гранулюють пріллірованіем тобто діспергіруя їх у краплі, які тверднуть при падінні в потоціповітря. Рідкі плаву гранулюють також, охолоджуючи краплі в рідких середовищах або відкинена-дая їх на холодних поверхнях, де вони застигають у тверду плівку, перетворюється потім в лусочки.

Для визначення міцності гранул а розчавлювання використовують також механічні тагідравлічні преси. З них інтерес представляють прилади на основі гідравлічних (масляних) пресів із спеціальною гідравлічною системою, що забезпечує рівномірність підвищення навантаження із заданою швидкістю. За цим методом гранулу каталізатора поміщають міжстрижнем з плоским торцем і поршнем.

Залежність активності каталізатора від температури 88. Явище зниження міцності гранул при нагріванні нами пояснюється як результат фазових переходів в складових частинах каталізаторів.

Для обох добрив міцністьгранул на роздавлюванні (межа міцності при стисненні) повинна бути не менше 2 МПа (20 кгс /см2), вміст гранул розміром 1 – 4 мм – не менше 90%, менше 1 мм – не більше 5%, гранули більше 6 мм повинні бути відсутніми .

Залежність температури кипіння розчинів аміачної селітривід їх концентрації при різноманітному тиску (кПа. Одночасно зменшується і міцність гранул.

Статична і динамічна міцності гранул характеризують об’ємні властивості частинок, їх внутрішню структуру, яка формується в процесі освіти гранул, їх сушінняі охолодження і, таким чином, залежить від фізико-механічних властивостей матеріалу, що надходить на грануляцію, і технологічного режиму виробництва. Pз іPд на відміну відPі дуже чутливі до змісту вологи в гранулі та її розподілу по шарах частинки. Pзхарактеризується в основному пружними пластичними властивостями зерен,Pд визначає крихкість гранул.

Встановлено, що міцність гранул, покритих шаром амофосу, значно вище в порівнянні з міцністю гранул чистого карбаміду.

Статична і динамічнаміцності гранул характеризують, в основному об’ємні властивості зерен, їх внутрішню структуру.

У літературі часто міцність гранул вимірюють в одиницях сили на гранулу.

Встановлено, що міцність гранул складних добрив, отриманих даним способом, перевищуєміцність гранул сечовини та аміачної селітри промислових веж в 2 – 4 рази.

З метою збільшення міцності гранул були випробувані добавки: оксіфос, фосфорна кислота і сульфат амонію.

Запропоновано метод характеристики міцності гранул, заснований на визначеннінавантаження, при якій гранула руйнується; при цьому визначається справжня міцність гранул.

Залежність міцності гранул добрив (PЗ від вологості (W. Тому в показник міцності гранул обов’язково повинен входити параметр геометричній розмірності. Той факт,що для аналізу береться вузька фракція гранул з близькими розмірами і середня площа перерізу гранул приймається завжди однаковою, не може служити виправданням спрощення формули розрахунку та й жением міцності тіла в одиницях сили, а не напруги.

Висота шарулімітується міцністю гранул і опором шару адсорбенту.

Не приводять дані по міцності гранул ВіннацкЕВ, Ке-дашскйй, Сйесскай хімзаводи.

Ваги з пристосуванням для роздавлювання зразка.

По закінченню досліду визначають міцність гранул і складотриманого продукту. Для визначення міцності гранули піддають раздавливанию на терезах (мал. 101), у яких стрілка з’єднана з розчавлює гвинтом. Це дозволяє безпосередньо отримати навантаження в кілограмах на 1 см2 необхідну для роздавлювання гранул.

Зіншого боку, міцність гранул, якщо вона правильно визначена, повинна прогнозувати, яка кількість гранул зруйнується при транспортуванні і зберіганні.

Залежність абсолютної (а і відносної (б міцності. При цих же температурах міцність гранул ФКД-Тзберігається на рівні 40.7% відповідно.

Гігроскопічність, злежується і міцність гранул мінеральних добрив, які ми в подальшому для стислості будемо називати загальним терміном – фізичні властивості, мають важливе значення не лише з точки зору їхзбереження при транспортуванні і зберіганні, але і для агрохімії, оскільки саме вони визначають і можливість рівномірного внесення добрив у грунт, і їх здатність з тією або іншою інтенсивністю вступати в реакції іонного обміну з компонентами грунту.

У цихвипадках випробування міцності гранул на стирання необхідно і не може бути замінено визначенням інших фізико-механічних характеристик грануляту.

Одним із методів підвищення міцності гранул адсорбенту є збільшення адгезії та скріплення частокадсорбенту-носія в гранулах невеликими добавками термостійких речовин, зокрема, висококиплячих рідин і полімерів. Наприклад, нанесення на поверхню сажі невеликих кількостей висококиплячих органічних рідин призводить як до значного зміцненнягранул сажі, так і до збільшення однорідності адсорбенту.

Існує ряд методик визначення міцності гранул каталізатора на розчавлювання.

Існує ряд методик визначення міцності гранул каталізатора на розчавлювання. Найпростіша з них полягає в тому, що гранулу каталізатора поміщають на стіл невеликого гідравлічного преса і вимірюють зусилля роздавлювання. Так як краю гранул недостатньо рівні, то роздавлююче зусилля не розподіляється рівномірно і питомий тиск руйнування таким способом визначити неможливо. Тому проводять вимірювання для ряду гранул і обчислюють середню величину тиску, що викликає руйнування гранул; ця величина носить умовний характер і розкид її навколо середнього значення великий. Застосовують і інший спосіб. У циліндр з поршнем засипають певний обсяг гранул і стискають на пресі до початку руйнування, яке відзначається по стрибку тиску. Цей метод не дуже зручний і сильно залежить від умов засипки. Одержувані цифри також носять умовний характер і потребують статистичній обробці. Однак його доводиться застосовувати при визначенні міцності неправильних і сферичних гранул.

Більше надійний метод визначення міцності циліндричних гранул каталізаторів на розчавлювання, заснований на розколюванні каталізатора. Оскільки при цьому руйнівне зусилля зосереджено на дуже вузькій ділянці, вплив нерівності поверхні підстав циліндра незначно і розкид одержуваних результатів невеликий.

Висота шару адсорбенту лімітується міцністю гранул і опором шару адсорбенту.

Показано, що структура, міцність гранул з ПВКЛ, а також проникність поверхневої оболонки можна цілеспрямовано варіювати в залежності від методу одержання гранул і типу стабілізатора. Водорозчинні полімери, зокрема, полівініламіди, досліджені для отримання стійких водних дисперсій пігментів і наповнювачів, на основі яких виробляються екологічно чисті водорозчинні фарби і фарбувальні системи, застосовувані в поліграфічній промисловості. Для підвищення стабільності водних дисперсій розпочато дослідження по застосуванню механохімічної модифікації пігментів. Показано, що застосування методів інтенсивного впливу (УЗ – поле, обробка в дезинтеграторе) на двоокис титану, сажу в присутності поверхнево-активних речовин дозволяє на два порядки підвищити стійкість композиційних систем на основі цих наповнювачів.

АНАЛІЗ МЕТОДІВ ОТРИМАННЯ ГРАНУЛ І ЗАСОБІВ ДЛЯ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ

Ключові слова: гранулятор, порошкоподібні матеріали, віброгранулятори, барабанні апарати.

Анотація

У статті розглянуто основні методи отримання гранул із різних порошкоподібних матеріалів. Проведено аналіз обладнання для одержання гранул та представлено їх класифікаційну схему. Визначено основні напрямки розвитку та вдосконалення обладнання для гранулювання порошкоподібних матеріалів. У багатьох галузях промисловості (будівельних матеріалів, хімічної, металургійної, харчової та ін.), а також у сільському господарстві широке застосування отримали гранульовані матеріали. У зв’язку з таким різноманітним застосуванням цих матеріалів, а відповідно і вимогам щодо гранулометричного складу, міцності, теплопровідності, вологопотреби та ін., розроблено велику кількість способів та обладнання для їх виробництва. Залежно від механізму гранулоутворення можна виділити основні методи гранулювання та технічні засоби для їх реалізації.

Про автора

admin administrator