Дорогоцінна орхідея різновиду

Авторadmin

Дорогоцінна орхідея різновиду

Дорогоцінні орхідеї: види, опис, особливості догляду та розмноження

Кожен квітникар мріє виростити в своєму будинку вишукану і прекрасну орхідею. Ці квіти вимагають до себе підвищеної уваги. Заради незвичайної краси квіток більшість любителів кімнатних рослин готові створювати необхідні умови для цих красунь, терпіти складності відходу, миритися з тим, що у орхідей зовсім непримітне листя.

Зміст матеріалу

  • Дорогоцінні орхідеї: опис
  • Дорогоцінні орхідеї: види
  • Макодес
  • Досинія
  • Лудизія безбарвна
  • Гудаєра
  • Анектохілус
  • Строкаті орхідеї: відхід
  • Освітлення
  • Температура
  • Вологість і полив
  • Розмноження

Однак з кожного правила є винятки. У численному сімействі орхідей існують рослини, у яких найвидатнішою частиною є саме листя. Ці екземпляри непросто віднести до невибагливих у догляді, але їх рідкісна і незвичайна краса заслуговує того, щоб зелені вихованці стояли в одному ряду з найкращими орхідеями квітучими.

Дорогоцінні орхідеї: опис

Вишукані і витончені квітучі орхідеї мають найрізноманітніше забарвлення і форму бутонів. Але ці рослини дуже примхливі і потребують складного догляду. До їх недоліків можна віднести нетривалий термін декоративності. Коли закінчується цвітіння, рослини виглядають дуже скромно і мало чим відрізняються від інших культур, що знаходяться в зимівці.

Дорогоцінні, або, як їх часто називають, строкаті орхідеї ефектні протягом усього року. Незаперечною гідністю цих досить рідкісних рослин є дуже гарне листя, яке анітрохи не поступається за красою квіткам багатьох популярних видів орхідей. Строкаті, яскраві і досить великі листя притягують до себе погляд грою незвичайних прожилок, що буквально світяться на листях.

Дорогоцінні орхідеї отримали свою назву завдяки листям. Їхня текстура нагадує самоцвіти з прожилками дорогоцінних металів. Друга назва цієї групи мініатюрних орхідей більш скромна – строкатісячні. Jewel Orchids (дорогоцінні орхідеї) – це дуже компактні наземні види, що відносяться до сімейству орхідних. Всі представники виду мініатюрні і є колекційними зразками.

У природних умовах листяні орхідеї зустрічаються в Австралії, Східній і Південній Азії, на Мадагаскарі. Це різновиди мають оксамитове листя, вкрите опушкою, золотими або сріблястими прожилками, павутинками або сіточками химерних візерунків. Базові відтінки цих рослин можуть бути сірими, вишневими, салатовими або темно-зеленими в поєднанні зі світячими контрастними візерунками.

А ось квіти дорогоцінні орхідеї мають найпростіші. За красою вони значно поступаються всім представницям сімейства, але разом з тим можуть і здивувати деякими особливостями. Дорогоцінні орхідеї виганяють прості дуже дрібні квіточки, зазвичай білого кольору, які збираються в пухкі суцвіття. На оксамиті листя вони здаються свіжими і сяючими, цьому контраст лише посилює їх скромну привабливість і підкреслює головні переваги рослини. І звичайно ж, не можна не сказати про тонкий і ніжний аромат цих красунь.

Дорогоцінні орхідеї: види

У природі налічується 220 видів строкатих орхідей, проте в кімнатній культурі поширені всього кілька з них. Безумовними лідерами вважаються:

Набагато рідше в колекціях любителів зустрічається досинія, гудаєра і зеуксині, хоча і для них характерні цікаві забарвлення. Пропонуємо вам познайомитися з цими видами ближче.

Макодес

Це наземні орхідеї, що мають стеляться втечі, які досягають 7-8 см у висоту, при цьому вони густо гілляються. Одним з найпоширеніших видів є орхідея макодес петола – строкатий рослина, що має овальні, ідеально правильної форми листя з трохи загостреним краєм і красивим оксамитовим опушенням. Їх довжина – 7,5 см.

Салатова, темно-зелена, сірувата або смарагдова основа листової платівки перетинається прожилками, серед яких добре проглядається тонка павутинка різних візерунків. Особливе поєднання відтінків забарвлення створюють відчуття, що листя у макодеса прикрашені золотим мереживом. Ця орхідея випускає до двадцяти біло-коричневих квіток, які розташовуються на високих квітоносах.

Після закінчення кольору розетка відмирає, і формуються бічні відростки. На відміну від цього виду, більш ефектний і великий вид макодес Сандера виростає до 15 см. Він відрізняється мідним ефектом прожилок.

Досинія

Дорогоцінні орхідеї цього виду зовні дуже нагадують макодес. Однак у них більш великі листя з менш виділеними прожилками. У кімнатній культурі поширений лише один вид – мармурова досинія.

Лудизія безбарвна

Раніше ця рослина мала іншу назву – гемарія. Ця дорогоцінна орхідея представлена в колекціях любителів тільки одним видом – лудизією двоколірною. Орхідея лудизія – це потужніша рослина, ніж макодес. Воно має повзучі втечі з овальними загостреними краями листям, на яких красуються контрастні візерунки.

На дуже темних листах проступають розташовані поздовжньо, симетричні та біло-сріблясті прожилки. Світлі лінії виблискують на тлі насичених відтінків пурпурового або оливкового кольору. Зворотний бік листя пофарбовано в яскраво-пурпуровий колір, який ефектно контрастує з візерунками на верхній стороні. У цієї рослини дрібні кремові квіточки, які утворюють мереживні вишукані суцвіття.

Орхідея лудизія – рослина благородна і витончена. Її можна вважати справжньою аристократкою у своєму сімействі. Вона має безліч форм і сортів: від найвідомішої червоно-коричневої з ніжно-рожевими прожилками Dawsoniana до прекрасної білосніжної Alba, сріблясто-чорної Odina і цілої серії сортів Velvet c темно-зеленим листям зі світлими прожилками.

Гудаєра

Це дуже рідкісна рослина. Рід гудаєра (або гудієра) включає рослини досить великих розмірів порівняно з іншими представниками сімейства (до 18 см). Вони мають більш м ‘ясисті, дуже красиві листя, які можуть бути пофарбовані в різні відтінки зеленого кольору.

Розетки великі, зберігаються протягом декількох років. Прожилки у цих красунь не мають металевого блиску. Вони можуть бути білими або рожевими, рідше – голубуватими. Гудаєра щетиниста (хіспіда) – найбільш відома. Значно рідше зустрічається гудаєра повзуча, сітчаста і пухнаста.

Анектохілус

Ця мініатюрна орхідея має ще кілька назв – анектохіл, анектохілюс. Вона не перевищує у висоту 15 см. Орхідея анектохілус має золотисті або сріблясті прожилки на зеленувато-коричневих або зелених листях. Вони нагадують тріщинки і чудово підкреслюють глянцеву текстуру поверхні і правильну форму яйцевидного листя.

Іноді прожилок буває так багато, що важко визначити базовий окрас. Листя більші, ніж у макодеса. Орхідея анектохілус формує досить щільну розетку. Але особливо дивують у цьому різновиді високі, деколи здаються непропорційними по відношенню до рослини суцвіття, які являють собою пишну пензель білих квіток. З цього різновиду найбільш популярні:

  • Анектохілус Роксбурга.
  • Гарний.
  • Королівський.
  • Смугастий.

Набагато рідше в приватних колекціях зустрічається анектохілус сиккимський, який сьогодні перейменовано в анектохілус короткогубий. Дуже приваблива анектомарія – гібрид, який не вимагає надто складного догляду і не потребує періоду спокою.

Строкаті орхідеї: відхід

На відміну від більш поширених квітучих орхідей, дорогоцінні не настільки вимогливі до догляду, хоча і вимагатимуть від кольору створення певних умов утримання: стабільної температури та вологості повітря. В іншому в процесі вирощування цих мініатюрних, але дуже красивих рослин проблем не виникне навіть у початківців любителів кольорів.

Якщо ви є шанувальником орхідей, то урізноманітнюйте свою колекцію дорогоцінними видами у флораріумах, міні-тепличках, квіткових вітринах. Але багато квітникарів вирощують ці види в оранжереях або в звичайних кімнатних умовах.

Освітлення

Ці чудові рослини світлолюбні, але вони потребують розсіяного освітлення. Нерідко початківці квітникарі цікавляться: “Чому блідне листя дорогоцінних орхідей?” Однією з причин цього є надлишкове освітлення і пряме потрапляння сонячних променів на рослину. Наприклад, гудієра і макодес комфортніше себе почувають у притенінні. Ці квіти активно ростуть і розвиваються навіть при повному штучному освітленні, як і при природному.

Особливістю цих кольорів є можливість вирощування з використанням тільки підсвічування, яке замінить звичайний режим змісту. Це дозволяє розміщувати їх не тільки традиційно на підвіконнях, але і в темних кімнатах (у ванній, наприклад).

Примітно, що про надлишок або нестачу освітлення самі сигналізують дорогоцінні орхідеї. Догляд за ними слід варіювати залежно від поведінки рослини. Наприклад, якщо листя блідне, розташовуються занадто густо у вертикальному положенні або нехарактерно опущені – це означає, що освітлення занадто інтенсивне. Якщо світла не вистачає, листочки миготять, розташовуються на втечах рідко, подовжуються міждузла.

Температура

Дорогоцінним орхідеям цілком підходить звичайна кімнатна температура. Вони не терплять різких похолодань, небажано, щоб температура опускалася нижче + 18 ° C. Це може призвести до втрати декоративності листя і початку раннього цвітіння. А ось спеки строкаті орхідеї не бояться і добре відновлюються навіть при різких підвищеннях температури вище мінімального рівня.

Слід зазначити особливі вимоги деяких видів: наприклад, лудизія воліє, щоб нічна температура була нижче денної на 4-5 градусів, втім, і багато інших представників виду краще розвиваються саме в такому температурному режимі. Після цвітіння період спокою потрібен тільки анектохілусу: в цей час температура повинна бути хоча б трохи (на 2-4 градуси) знижена.

Вологість і полив

Для дорогоцінних орхідей вологість повітря дуже важлива. Це найбільш складний момент в їх вирощуванні. Через цей параметр цей різновид орхідей відносять до рослин, які рекомендується вирощувати в квіткових вітринах або кімнатних тепличках.

Втім, строкаті орхідеї відмінно себе почувають і в звичайних кімнатних умовах, і навіть необов ‘язково у флораріумі. Домогтися оптимальної вологості повітря досить просто, використовуючи зволожувач. Найменш примхлива в цьому сенсі лудизія, яка може задовольнятися і середніми показниками. Іншим видам вологість необхідна хоча б у 70%.

Дорогоцінні орхідеї потребують досить інтенсивного поливу. Повної посухи, пересихання ґрунту навіть у середній його частині не можна допускати. Дорогоцінні орхідеї активно розвиваються лише при стабільній середньовисокій вологості ґрунту. Поливати рослини можна або класичним способом, або зануренням у воду, щоб субстрат напитався вологою. У холодний час поливи слід коригувати залежно від просихання ґрунту. Тільки анектохілусу взимку вологість повинна бути скорочена вдвічі.

Для строкатих орхідей якість води для поливу має велике значення. Допускається використання тільки дощової, талої, кип ‘яченої або дистильованої.

Розмноження

Цей процес не викличе проблем навіть у початківців квітникарів. Розмноження дорогоцінних орхідей проводиться втечами. Як тільки вони випустять хоча б п ‘ять листочків і чотири міждузлини, під одним з перших листків з’ являється корінець. Для вкорінення зрізати втечу можна лише в тому випадку, коли під місцем появи корінця розташувалися два листочки, а вище – два міждузлі.

Після присипки зрізу вугіллям і посадки його в спеціальний субстрат (для орхідей), втеча швидко вкорінюється і починає активно рости. За потреби можна розділити і дорослі рослини. Але в цьому випадку слід врахувати, що в кожній ділянці має залишитися по 2-3 втечі з кількома листочками.

Дорогоцінні орхідеї – гарні кімнатні рослини, які ефектно виглядають у будь-якому інтер ‘єрі. При дотриманні нескладних правил догляду вони розвиваються досить активно і довгий час радують власників своїм незвичайним виглядом.

Вічнозелена орхідея дорогоцінна лудізія: опис сорту і догляд в домашніх умовах

Згадки про них зустрічаються вже за п`ять століть до нової ери у китайського філософа Конфуція, який порівнював споглядання орхідей із зустріччю доброго друга.

Ацтеки поклонялися дивному рослині, вважаючи його дивом природи. Європейці почали культивувати ці тропічні квіти з 1698 року, коли в Голландії був завезений перший екземпляр.

Рослина зараховують до розряду «дорогоцінних» через красу її листя, тому що пишнотою цвітіння вона не відрізняється.

Орхідея невеликого зростання має м`ясисті, сильні стебла, розповзаються по діаметру на значні відстані і дають множинні вертикальні відростки.

Стебла м`які і ворсисті. До землі або вертикальних опор рослина прикріплюється за допомогою короткого, з численними відгалуженнями кореневища.

ВАЖЛИВО! У кімнатну культуру Лудізію ввів російський селекціонер Ф.А. Берсенєв. Унікальність тропічної гості полягає у відносно простому вирощуванні, хоча вона і є екзотичною квіткою.

Красу Лудізіі забезпечують її листя. На стеблі вони розташовані невеликими розетками по 5 листочків. Листя ланцетної або овальної форми, по черзі, на плоскому черешке. Довжина листочків – до 7 см.

Забарвлення різноманітна: темно-зелена, оливкова, червона, коричнева або чорна. Верхня сторона листа переливається на сонячному світлі за рахунок бархатистого візерункового нальоту, а нижня поверхня гладка, коричневого або бордового відтінку.

Життєвий цикл листа Лудізіі – 7 років. І весь цей період лист не втрачає декоративність і життєву силу. Після відмирання листя на стеблі залишається кільцевої шрам.

цвітіння орхідеї триває близько 5 тижнів. Рослина випускає прямий цветонос висотою до 30 см з кожної розетки листя. цвіте дрібними квітками білого кольору з віночком жовтих тичінок- на кожному квітконосі – до 30 квіток. при цвітінні орхідея видає тонкий аромат і схожа на перлове намисто.

Відмінні особливості

  1. Має маленькі, непоказні квітки і чудові, різноманітної форми і забарвлення листя;
  2. Здатна переносити досить сухі умови вирощування і не вимагає багато сонячного світла;
  3. Підходить для розведення початківцями і досвідченими квітникарями;
  4. цвіте зазвичай восени і взимку;
  5. Одна з небагатьох орхідей, провідних наземний спосіб життя. Росте на моху, рідко закріплюється на стінах;
  6. Не переносить яскравих сонячних променів і жаркого повітря;
  7. Вимагає свіже повітря, але боїться протягів;
  8. Вологість повітря повинна бути більше 70%.

Поширення в природі

середовищем існування Лудізіі є просочена вологою підстилка лісових масивів тропічного поясу Землі.

Орхідея відрізняється тим, що любить селитися на землі під деревами або в печерах на мшиста стінах. У напівтемряві ущелин, під покровом крон рослина воліє ховатися від прямих променів.

Географічна територія поширення виду досить велика. Різновиди орхідеї зустрічаються в багатьох тропічних країнах: В Малайзії, на острові Нова Зеландія, в Таїланді, Новій Гвінеї, на Суматрі.

Японські острови, Індійський півострів і Китай облюбували орхідеї, лояльно відносяться до більш прохолодного клімату. У Бразилії та В`єтнамі можна знайти листопадних представників цього виду. Найбільш прості форми виростають на півдні Росії.

Часто зустрічаються забарвлення

Забарвлення Лудізіі визначають за забарвленням листя, так як всі різновиди орхідеї мають білі або злегка жовтуваті квітки. Найбільш популярними кольорами є:

  • рожеві прожилки на чорно-зеленому тлі;
  • бронзова поверхню з мідним малюнком;
  • яскраво-зелена пластинка з більш світлим візерунком ліній;
  • темно-зелений лист з сріблястим напиленням;
  • чорні з червоними смугами.

Забарвлення Лудізіі визначається по листю.

Види орхідеї Лудізія

  • Альба. Яскрава зелень позбавлена ​​червоного пігменту і розмальована білим орнаментом- Альба.
  • Одіна. Сріблясті смуги на чорному або темно-зеленому тлі. По центральній прожилки йдуть парні поперечні штрихи- Одіна.
  • Dawsoniana. Найбільша з Лудізій – до 30 см. Має рожевий малюнок на червонувато-коричневих пластинках-

Відгуки

Тетяна Анатоліївна. «Подарували Лудізію Альба на день народження. Росте будинку вже 8 місяців. намагалася зацвісти в листопаді. За порадою досвідчених квітникарів довелося видалити цветонос – було дуже шкода. Але рослина ще молоде і могло загинути. Орхідея стоїть на західному підвіконні, проблем з освітленням немає.

Для підтримки вологості поруч з нею тримаю зволожувач повітря. Орхідея відчуває себе добре – листя потужні, яскраво-зелені з красивими білим і прожилками. Прекрасний подарунок! Я дуже задоволена!”

Алевтина Вікторівна. «Майже три роки у мене росте Лудізія. Купили випадково на квітковому ринку. Дуже сподобалися листя: майже чорні з сріблястим оксамитовим візерунком. Пізніше дізналася, що за красу листя ці орхідеї називають дорогоцінними.

Спочатку переживала, що не зможу правильно доглядати. Але моя коштовність виявилася не вибагливий і радує мене якийсь рік. Двічі цвіла маленькими квіточками з тонким ароматом. Всім раджу вирощувати таку красу! »

Leoncia. «Хочу поділитися радістю: у мене через три роки зацвіла орхідея Лудізія! Що я тільки не робила ці роки, щоб умовити її цвісти. А в результаті дізналася, що орхідея зацвітає на третій рік життя. Зате тепер по квартирі розливається вишуканий аромат. Квіти як маленькі перлини. Не праві ті, хто вважає цвітіння Лудізіі звичайним! Просто це витончена краса! Я щаслива!”

зовнішні характеристики

Висота дорослої рослини в його природному місці існування зазвичай становить 15-20 см, в домашніх умовах орхідея не росте більше 15 см. Але вона займає значну площу в обсязі за рахунок численних відгалужень.

Лудізія вважається середньої за величиною, але швидко зростаючої культурою.

Листя є головною відмінною рисою Лудізіі, фактором, через який квітникарі люблять культивувати цю орхідею. На кожному стеблі дорослих екземплярів налічується до 5 щільних, виблискують на сонці листочків строкатою забарвлення.

Пізньої осені або взимку з центру верхньої листової розетки з`являються прямостоячі квітконоси довжиною 25-30 см, на яких розвивається кисть з безліччю бутонів. Так рослина готується до цвітінню, яке може тривати досить довго, але не викликає захоплення квітникарів.

Квітки у Лудізіі дрібні, діаметром не більше 2 см. Формою трохи нагадують квітки губоцвітих: довга квітконіжка, верхні пелюстки округлої форми, нижні – подовжені, трохи скошені убік. Довгі жовті тичинки вінчають біла квітка, виділяючи вишуканий аромат. Квітуча кисть орхідеї нагадує гроно перлин.

Основні особливості цвітіння

Орхідеї – представники тропічної флори, люблять жаркий і вологий клімат. Тому цвітіння у більшості видів доводиться на весняно-літній період, найбільш сприятливий для визрівання насіння.

УВАГА! Лудізія цвіте восени і взимку, для неї це оптимальний варіант, так як вона вимоглива до надлишку сонячного світла і тепла.

При створенні оптимальних умов Лудізія може цвісти до 5 тижнів. Для цього рослина не можна тримати біля опалювальних приладів і під прямими сонячними променями. На відкритому вікні потрібно затінення. При розташуванні рослини далеко від вікна потрібна підсвічування, але не більше 12 годин на день.

Лудізія може цвісти до 5 тижнів.

повторне цвітіння спостерігається в основному у фаленопсисов, але іноді цвітіння повторюють і інші орхідеї – абсолютно несподівано. У Лудізіі цветонос повністю засихає, можливо і з одним або двома листами. Але рядах утворюються дітки, які потім даруватимуть квіти.

стимуляцію цвітіння Лудізіі необхідно починати ще влітку. Коли рослині виповнилося 3 роки і цей процес йому вже не зашкодить, для закладки бутонів денну температуру влітку потрібно підтримувати в інтервалі від 20 до 29 градусів. Нічну температуру знижують на 3-5 градусів. Восени головне – стежити за умовами утримання, щоб рослина не впало в сплячку. При появі квітів градусник не повинен підніматися вище позначки 18 градусів для продовження терміну цвітіння.

Правила вирощування в домашніх умовах

Лудізія – Тіньолюбні квітка, тому утримувати її краще на тих вікнах, куди мало потрапляє сонячне світло. Можливо вирощування далеко від вікна – але при дванадцятигодинний підсвічуванні.

Температура влітку – 20-29 градусів вдень і 17-24 градуса вночі. поливати відстояною водою, краще в поддон- надлишки вологи зливати, але і не доводити грунт до сухості.

Взимку Лудізію слід оберігати від протягів. Чи не перезволожувати. обприскувати листя звичайним способом не можна – листя ушкодяться водою і з`являться плями.

Поруч з квіткою можна поставити посудину з водою. З`явилися квітконоси – градуси знижуємо до 18 одиниць.

підгодовувати рослина потрібно тільки при цвітінні – двічі за місяць. За умови регулярних пересадок всі корисні речовини Лудізія отримає з грунту. полив обов`язково регулярний в міру висихання землі.

важливо! При утворенні квітконосу вода не повинна потрапити в листову розетку.

Стимулювати цвітіння можна невеликими перепадами температури протягом дня і підсушила грунту в кінці осені. Такий стрес прискорить утворення квітконосів, якщо влітку провели правильну закладку квіткових бруньок.

Після того, як орхідея відцвіла, необхідно дочекатися, коли цветонос придбає солом`яний колір – значить він повністю висох. Можна, можливо обрізати. Для цього беруть продезінфікований секатор. Ножиці або ніж небажані, вони можуть залишити задирки, в які потрапить інфекція. Обрізають над сплячою брунькою або біля основи, що краще для відпочинку рослини. Зріз дезінфікувати вугіллям. Після квітка не турбувати.

Після цвітіння висохлий цветонос обрізають.

Для профілактики захворювань необхідно дотримуватися правильні умови утримання. Прямі промені сонця можуть обпалити листя – врятує затінення. Від рясної вологи загниває коренева система – помірний полив і пересадка з усуненням гнилі допоможе квітці. від шкідників на соковитих листі потрібна обробка інсектицидами.

посадка

для посадки варто брати вже приготований грунт. Грунт повинна бути пухкої, влагопроницаемой, з хорошою аерацією. Для самостійного приготування грунту змішують частки моху, торф`яної суміші, подрібнену кору сосни і деревне вугілля в пропорції 4: 1: 4: 1.

Садити Лудізію потрібно в розширені, низькі горщики. Спочатку неодмінно складають цегляну крихту або інший дренажний матеріал. Дірочка в горщику повинна бути досить великою, щоб волога довго не затримувалася. Добре, якщо горщик буде прозорим – адже коріння орхідей здатні до фотосинтезу.

при посадці орхідеї її коріння розміщують недалеко від поверхні, стежачи за тим, щоб не заглибити ростові нирки. Потім акуратно присипають грунтом і зверху поміщають мох-сфагнум для меншого випаровування вологи. Якщо потрібно посадити відросток, його попередньо укорінюють в сфагнумі або воді, додавши деревне вугілля для дезінфекції.

Коріння Лудізіі при пересадці.

пересаджувати Лудізію можна раз в 3-4 року у міру її виростання з горщика. Процедуру найкраще робити навесні. Переносять всю рослину в більшу посудину, або розрізають на частини і розсаджують по декільком вазонам.

Шкідники і хвороби і їх лікування

павутинний кліщ – головний ворог орхідеї, який висмоктує вологу з рослини. Визначити його присутність можна за наявністю на листках тонких волосків павутини. З`являється кліщ при підвищеній температурі і великій сухості грунту.

При виявленні на орхідеї липкою рідини, можна говорити про паразитуванні на ній щитівка – комахи з коричневим панциром, який забирає у квітки корисні речовини. Борошнистий кліщ поселяється на Лудізіі у вигляді білястого грудки.

ПОРАДА! Для боротьби зі шкідниками застосовують акарициди та інсектициди в комплексі з відновними заходами. На час лікування орхідею краще відставити від інших рослин.

При надлишку яскравого сонячного світла квітка отримує опіки або його листя втрачають яскравість, освітлюються і виглядають хворими. Рослині потрібно затемнення.

недолік освітлення змушує пагони витягуватися в пошуках більш освітленого ділянки – з`являються довгі голі стебла. Запобігти цьому допоможе додаткова підсвітка.

Яскраве освітлення і мала кількість вологи загрожують прив`яданням орхідеї. Тому важливо дотримуватися правильні умови утримання Лудізіі.

Розмноження: способи і технологія

При пересадці розрослося квітки кущ ділять на частини і висаджують, як звичайну орхідею, обробивши місця розрізу.

живцювання виробляють навесні і влітку під час активної вегетації. На черешку залишають три нирки, зрізи обробляють деревним вугіллям і укорінюють у воді або моху. Після появи коренів садять в грунт і доглядають, як за дорослим рослиною.

У період вегетації стебло притискають до землі і фіксують верхівкову частину для вкорінення. Потім акуратно відрізають від материнської рослини і садять в грунт.

Корисні відео

Дивіться відео про догляд за Лудізіей:

У наступному відео представлений досвід вирощування Лудізій в домашніх умовах:

Наступне відео присвячено посадці:

Цікаве відео про укоріненні живців:

висновок

Стати володарем чудової мешканки тропіків в міській квартирі досить просто. При виконанні нехитрих правил Лудізія буде активно рости і радувати бархатистою зеленню листя і розсипом перлових квіток. Необхідно тільки:

  • витримувати правильний режим освітлення;
  • стежити за поливом і вологістю;
  • любити екзотичну гостю.

Про автора

admin administrator