Дрібні мокриці у ванній кімнаті

Авторadmin

Дрібні мокриці у ванній кімнаті

Мокриці у ванній – як боротися?

Є кілька видів неприємних створінь, які лякають господарок не стільки реальною небезпекою, скільки своїм відштовхуючим виглядом. Таргани, слимаки або мишки викликають часом більше паніки, ніж щури і змії. Ситуація, коли у ванній повзають мокриці, відноситься до тієї ж області. Цих маленьких ракоподібних, вкритих чешуйками, потрібно виводити в першу чергу квітникарям. Знищуючи підземні корені кактусів, папороті або орхідей, ущільнюючи ґрунт, вони планомірно і впевнено гублять насадження. У саду мокриці шкодять хризантемам, гвоздикам, трояндам, астрам, гладіолусам та іншим красивим рослинам. Крім того, мокриці здатні розносити інфекцію (грибки, лишаї), що також говорить на користь боротьби з даними комахами.

Як вивести мокриць з ванної?

Любителі вологого середовища, мокриці найкраще в будинку люблять саме ванну кімнату. Тут є чимало тріщин у бетоні, кромні місця за плінтусами, під сантехнікою і в комунікаціях. І ось після довгого пошуку виявлена у ванній мокриця, як від неї позбутися? Перелічимо деякі популярні методи:

  1. Понижуємо в кімнаті вологість. Можна використовувати обігрівач з відкритими елементами та вентилятор. Крім цього слід насухо протерти всі місця, де накопичується конденсат.
  2. Каналізацію та водопровід перевірте на несправності, усунувши можливі витоки води.
  3. Простий засіб від мокриць у ванній – це червоний перець, кальцинована сода і тютюн. Змішайте трохи даних інгредієнтів (грама по 3) в літрі води і обприскайте розчином кімнату, особливо звертаючи увагу на щілини і кути. Через 8 годин обробіть поверхню хлорованою водою.
  4. Іноді від цієї напасті допомагає розпорошення розчину борної кислоти.
  5. По кутах насипте трохи кухонної солі.
  6. У питанні, як боротися з мокрицями у ванній, в крайніх випадки використовують хімічні засоби: “Гетт”, “Крот”, “Тетрікс”. Ґрунт можна обробити “Актарою”, “Ідеалом”, “Громом”.

Найчастіше подібна напасть у вигляді шкідливих комах з ‘являється там, де порушуються заходи гігієни. Тому періодичні прибирання і профілактика обов ‘язкові навіть в чистому від мокриць будинку.

Мокриця у ванній кімнаті: причини і способи знищення

Якщо в квартирі з’являються дрібні комахи або членистоногі, то це може говорити або про порушення санітарних норм, або про зміну мікроклімату. І хто б не влаштувався поруч з нами, приємним таке сусідство назвати досить важко. Сьогодні ми поговоримо про те, звідки і чому зводиться мокриця у ванній, і дізнаємося, за допомогою яких засобів від неї можна позбутися.

Мокриця належить до сімейства ракоподібних і вважає за краще селитися в сирих місцях

Звідки і чому приходять мокриці

Отже, мокриця. Вже з самої назви цієї істоти ясно, що воно якимось чином пов’язано з водою. Так і є – будучи сухопутними ракоподібних і маючи зябра, мокриці завжди селяться у вологих місцях. Наприклад, в природі їх можна виявити на берегах водойм під камінням або на землі під поваленими деревами. І приміщення вони вибирають відповідні – це можуть бути:

  • льоху;
  • підвали;
  • склади магазинів;
  • теплотраси;
  • різні технічні кімнати;
  • прибудовані до стіни багатоповерхового будинку гаражі;
  • навіть горища при протікає даху, де паразити розмножуються тисячами.

І якщо у вашому будинку є подібні прибудови або приміщення, то відповідь на питання, звідки беруться мокриці у ванній, стає очевидним – по системі вентиляції вони можуть прийти з сирого підвалу або спуститися з вологого горища. А коли у ванній кімнаті ці створення виявлять оптимальні для себе умови, то неодмінно залишаться в ній надовго.

На замітку! Мокриці є досить рухливими, однак по стрімких стінах вони переміщаються з великими труднощами. З цієї причини найчастіше ці ракоподібні виявляються в квартирах, розміщених на перших і останніх поверхах житлового будинку!

Мокриці абсолютно не бояться селитися поруч з людиною і для них немає особливої ​​різниці, що це за приміщення – житлове або занедбане. Головне, щоб там завжди було волого, сиро і помірно тепло. А тепер подумайте, які умови на даний момент створено у вашій ванній кімнаті. Можливо, там протікає труба, вентиляція погана, а після водних процедур ви залишаєте кахель вологим – саме це і буде для мокриць зоною підвищеного комфорту.

Заселення відбувається наступним чином: спочатку в квартирі з’являється кілька особин, і зважаючи на свою незначну чисельність ця зграйка довго залишається непоміченою. Така ситуація пов’язана з тим, що мокриці проявляють активність лише в темряві, а в світлий час доби, оселившись в приватному будинку або в квартирі, вони зазвичай ховаються під плінтусами, під кахлем в санвузлі, в кутах, де зберігаються вологі ганчірки, під ванною і т.д. Виявляється новоспечене сімейство дещо пізніше, коли число особин досягає декількох десятків.

На замітку! Іноді мокриці можуть прийти в вашу квартиру тільки тому, що в місці їх розмноження вже дуже багато особин – перенаселення гнізда!

Дізнатися мокрицю нескладно – це невелике ракоподібні з овальним і кілька опуклим зверху тільцем, на голові є вусики і пара крихітних очей. Покрови пофарбовані в сірий колір. Іноді у ванній можна виявити і білих мокриць. Це все ті ж ракоподібні, але тільки після линьки.

Особливості харчування в умовах житлових приміщень

Але не тільки вологість і вогкість є обов’язковими умовами для того, щоб мокриці прийшли і міцно влаштувалися в житловому приміщенні. Їм також необхідне джерело їжі. На перший погляд може здатися, що у ванній кімнаті абсолютно нічим поживитися. Але це не так.

Більшість мокриць харчується гниючої органікою і переробляють відмирають частини рослин. В цілому, розглядаючи раціон цих істот, їх цілком можна віднести до мінімалістів. І при цьому вони не змінюють свого звичного меню навіть опинившись в житловому приміщенні. Отже, чим харчуються мокриці у ванній. Тут в їх раціон можуть входити:

  • цвіль в кутах приміщення і під плінтусами;
  • слиз на кахлі;
  • тонкий шар пилу на поверхнях тумбочок;
  • грибок під ванною і в інших місцях.

Особлива будова тіла дозволяє мокрицям проникати практично в будь-які щілини і інші важкодоступні місця у ванній кімнаті. І якщо там завжди висока вологість, то поживи вони знайдуть обов’язково.

шкідливість

Особливої ​​шкоди, які оселилися в ванній мокриці, не завдають. Їх вигляд є більш ніж неестетичним, однак при цьому вони не агресивні, не настирливі, як деякі дзижчать літуни, не кусаються і не здатні проникати під шкіру, а тому не можуть «нагородити» людини небезпечними захворюваннями.

На замітку! Є дані, згідно з якими мокриці на своєму тілі переносять хвороботворні грибки і віруси. Однак доказової бази вони не мають і на даний момент є лише припущенням!

Боротьба з мокрицями ведеться через те, що сусідство з ними є неприємним, особливо коли цих істот дуже багато. До того ж усвідомлення того, що деякий час тому ці створення мешкали в брудному підвалі серед щурячих і мишачих екскрементів, тільки підбиває на якнайшвидше прийняття заходів. Тут-то господарі і починають шукати ефективні засоби, які допоможуть вивести з ванної кімнати всіх дрібних ракоподібних.

методи боротьби

Для знищення мокриць слід використовувати комплексний підхід. І починається все з створення негідних для їх проживання та розмноження умов.

  1. Так як мокриці з’являються від вогкості, то перш за все необхідно висушити приміщення, в якому вони влаштувалися. Для цього після прийняття ванни або душу залишаємо на деякий час залишив двері відчиненими і завжди після водних процедур витираємо насухо стіни і підлогу. Додатково у ванній кімнаті можна встановити полотенцесушитель.
    На замітку! У сухих приміщеннях ці крихітні ракоподібні жити не здатні, так як дихають вони через зябра, що змочуються тонкої водної плівкою, яка утворюється саме у вологому середовищі і дозволяє поглинати кисень з повітря!
  2. Другий крок – це обмежити доступ мокрицям в вашу квартиру ззовні. Як було сказано вище, вони можуть проникнути у ванну кімнату через вентиляційну шахту, тому на кожне вентиляційний отвір слід встановити сітку з дрібним осередком.
  3. Уважно огляньте приміщення і ретельно закрийте всі знайдені тріщини в стінах, підлозі та стелі. Те ж саме стосується і стояка водопостачання, а також отвори, через яке проходить водопровідна труба – в цих місцях часто утворюються зазори, через які і подорожують багато паразити. Якщо буде виявлена ​​теча в водопровідній трубі, то це також необхідно в обов’язковому порядку терміново виправити.

І коли всі ці кроки будуть виконані, то можна переходити безпосередньо до знищення особин, які проживають в приміщенні.

вибираємо засіб

Отже, для того щоб позбутися від мокриць, які встигли влаштуватися у вашій ванній кімнаті, можна використовувати як народні засоби, так і інсектициди.

На замітку! Якщо мокриць трохи, то найчастіше для їх повного виведення вистачає висушування приміщення і декількох пучок солі, розсипаних по кутах. Але коли особин досить багато, то без хімікатів вам не обійтися!

  • Аерозолі – такі кошти є найбільш зручними для використання в маленьких приміщеннях, як раз в таких, як санвузол і ванна. Тут можна застосувати будь-який інсектицидний спрей від комах: «Чистий дім», «Рейд», «Раптор», «Нео», «Комбат» та ін. Вони показують досить високу ефективність і приносять швидкий результат.
  • Концентрати інсектицидів також здатні допомогти в боротьбі з мокрицями. Такі засоби реалізуються у вигляді концентрованих розчинів, які слід розводити водою відповідно до інструкції. Для побутового застосування адаптовані такі препарати, як «Ксулат Мікро», «Лямбда Зона» і «Дельта Зона». Їх можна придбати в невеликій фасування, що дуже зручно для використання в умовах малогабаритного приміщення, вони практично не мають запаху і мають пролонговану дію.
  • Якщо у ванній з’явилися мокриці, то позбутися від них цілком можливо за допомогою дустов. До них відносяться: крейда « Машенька »,« Чистий дім », порошок« Неопін »і« Фенаксін ». Їх просто розсипають по периметру кімнати або малюють безперервні лінії біля плінтусів і час від часу відновлюють отруйний для шкідників шар. Крім того, крейдою також варто обробити місця навколо вентиляційних люків. Тоді нові «гості» гарантовано загинуть через деякий час після того, як пройдуться по накресленої лінії.
  • Гелі, які все зазвичай використовують для позбавлення від тарганів і мурашок. Їх склад є привабливим і для мокриць, тому такі кошти цілком можна застосовувати і проти них. За ефективністю вони подібні твердим дустом – невеликий.
  • Отруєна принада – класичні кульки з борної кислоти і яєчного жовтка є вельми дієвим варіантом. Мокриці охоче будуть вживати їх в їжу, після чого гарантовано загинуть від отрути.

На замітку! Однак більш ефективної приманкою буде суміш яєчного жовтка з будь-яким порошковим інсектицидом – можна використовувати ту ж «Лямбда Зону» або «Дельта Зону»!

Мокриці у ванній: як боротися, фото

Багатьом доводилося стикатися з ситуацією, коли ванна кімната перестає бути місцем довгоочікуваного релаксу, оскільки в ній з’явилися неприємного вигляду тьмяні істоти з безліччю лапок. Як боротися з мокрицями, які окупували ванну, спробуємо відповісти в цій статті.

Про мокриць

Мокриці – один з найбільш поширених шкідників у ванній кімнаті.

Вони відносяться до сімейства ракоподібних і мають буре або сіре тіло і лапки, розташовані по обидва боки черевця. Нижче на фото приведено декілька видів мокриць, які можуть успішно облаштуватися і в ванній кімнаті, і в горщиках з квітами.

Оптимальною середовищем існування для цих тварин є місця з підвищеною вологістю, саме тому вони, якщо і заводяться в будинках і квартирах, то першим ділом облаштовуються у ванній. Мокриці не уявляють для людини ніякої шкоди, за винятком того, що можуть бути переносниками лишаїв і грибків; втім, цю думку деяких вчених поки не знайшло широкого підтвердження.

Де можуть з’явитися мокриці

Появі і розмноженню мокриць в будинку насамперед сприяє порушення мікроклімату: високий рівень вологості, протікання сантехніки, освіту сирих місць. Безліч джерел, дають поради, як боротися з цими паразитами, не дають достовірної відповіді, звідки ж вони беруться. У цьому ще фактор, що збільшує загальне неприємне враження від такого сусідства.

Можете бути впевнені тільки в тому, що сирі містечка в вашому житло – новому або старому – недовго залишатимуться необжитими.

Практично повністю виключається можливість проникнення в квартиру мокриць з сусідніх приміщень через трубопроводи, вентиляцію та інші подібні щілини в стінах і підлозі, так як ці ракоподібні бояться свіжого і теплого повітря. Так може бути хіба що у випадках, коли в сусідній квартирі мокриць розплодилося дуже багато, і частина їх вже відправляється на пошуки нового місця проживання: або ж, якщо ви затопили сусідів, то, поки стіни і трубопроводи будуть висихати, мокриці можуть вільно перебазуватися до вас .

Також потрапити в будинок ці дрібні тварини можуть разом з грунтом рослин горщиків.

способи боротьби

Якщо ви виявили у ванній кімнаті мокриць, діяти потрібно в такий спосіб:

  1. Зробіть заходи з просушування і провітрювання приміщення. При цьому можна скористатися вентилятором або кондиціонером-обігрівачем. Ретельно потрібно протерти від вологи повністю всі поверхні, мокрі ганчірки або висушити, або викинути, але ні в якому разі не залишати на підлозі. При наявності будь-яких протікань або несправностей в трубах слід їх усунути самостійно або ж викликати майстра.
  2. Для позбавлення від мокриць застосуєте будь-якої з таких методів:
  • З’єднати окріп і сухий квас в пропорції 1: 2. Розчин необхідно розпорошити за допомогою пульверизатора у ванній в місцях скупчення комах.
  • В один літр води додати по три грами червоного перцю, тютюну і кальцинованої солі. Розпорошити суміш потрібно по кутах по всій ванній, а після закінчення восьми годин після обробки приміщення вимити підлогу і стіни хлорованою водою.
  • Літр води змішати з сорока грамами хлорки. Обробити засобом місця, де доводилося бачити мокриць, дотримуючись при цьому правил безпеки. При наявності в будинку тварин убезпечити їх від вживання застосовуваної суміші.
  • Розкидати по кутках у ванній кухонну сіль.
  • Розпорошити в місцях скупчення комах борну кислоту у вигляді водного розчину.

Одним з найбільш популярних народних засобів у боротьбі з мокрицями є березові гілки. З останніх робляться невеликі віники, які на ніч розставляються по кутах у ванній кімнаті. Вранці ці віники, на які комахи однозначно заберуться, потрібно просто акуратно викинути.

Якщо є можливість не заходити у ванну кімнату протягом декількох днів після її обробки від мокриць, можна застосувати негашене вапно. Для цього в приміщенні ставиться відро з вапном, яка швидко заливається водою до повного покриття. Після цього з ванною потрібно відразу ж вийти, а її щільно закрити на три дні.

Жорсткі хімічні заходи

Буває так, що прибирання та народні рецепти не забезпечують очікуваного результату, і мокриці у ванній продовжують прогулюватися по стінах. Як позбутися від паразитів остаточно? На допомогу в подібній ситуації слід закликати спеціальні інсектицидні препарати.

Найбільш популярними і ефективними засобами в даній категорії є наступні:

  • Schabengel;
  • «Таракс»;
  • «Варан»;
  • «Гет»;
  • «Кріт»;
  • «Тетрікс».

Будь-який з цих препаратів є універсальним, а тому може бути успішно використаний для боротьби з усіма видами домашніх шкідників. Дуже важливо чітко слідувати інструкції по застосуванню обраного кошти.

Якщо самостійно винищити мокриць не вдається, слід звернутися за допомогою до професіоналів, які зможуть не тільки вивести паразитів, але і нададуть гарантію на їх відсутність протягом певного часу. Надалі ж тривалість цього терміну буде прямо залежати від вас, а точніше, від того, як ретельно ви будете стежити за чистотою у ванній, провітрювати це приміщення і не допускати скупчення на стінах, підлозі та меблів вологи.

Як боротися з мокрицями в квартирі: Відео

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Про автора

admin administrator