Фенхель до яких страв додавати

Авторadmin

Фенхель до яких страв додавати

Пряно-солодкий смак. Чим корисний фенхель і в яких стравах його використовують

Фенхель відноситься до роду трав’янистих рослин сімейства Зонтичні. У дикому вигляді зустрічається в Західній та Південно-Східній Європі, Центральній і Західній Азії, Північній Африці, а також в Новій Зеландії і в США. Культивується фенхель в багатьох країнах світу.

Фенхель: корисні властивості

Як лікарська рослина фенхель був відомий ще древнім римлянам і єгиптянам. У фенхелі міститься величезна кількість ефірних масел і жирні олії, які складаються з олеїнової, петрозелінової, лінолевої, пальмітинової кислот.

У насінні фенхеля міститься вітамін С, а також вітаміни групи В, Е, К, а також рутин, каротин, кальцій, магній, фосфор, калій, натрій.

Фенхель позитивно впливає на травний тракт, посилює секрецію шлункового соку і поліпшує перистальтику кишечника, завдяки чому їжа швидше всмоктується. Фенхель зберігає міцність і здоров’я кісток, а також завдяки вмісту калію, підтримує здоров’я серця. Включення в раціон фенхеля допоможе поліпшити концентрацію уваги і прискорить процес навчання.

Фенхель у кулінарії

У кулінарії використовують корінь, плоди (насіння) і зелень фенхеля, яка має приємний освіжаючий смак. Корінь фенхеля їдять в сирому, смаженому, тушкованому і вареному вигляді, додають в салати, подають як гарнір з маслом і приправами, а також використовують для випікання хліба.

Зелень фенхелю використовують як приправу до м’ясних і рибних страв, а також для приготування соусів і омлетів. У кухнях Близького Сходу фенхель – одна з основних приправ.

Листя фенхеля також використовують для приготування національних страв на Кавказі і для консервації овочів. Насіння фенхелю використовують для приготування абсенту, ароматизації ковбас і кондитерських виробів.

Фенхель, корінь

Фенхель — це рослина з родини окружкових, до якої також належать популярні коренеплоди морква, селера, пастернак, петрушка. Вся рослина їстівна — в кулінарії використовуються цибулини, листя, насіння. Фенхель родом із Південної Європи та Середземномор’я, де культивується тисячі років. Велика кількість різних сортів овоча прижилися по всьому світу та використовуються у багатьох кулінарних традиціях.

Чим корисний корінь фенхелю

Комбінація фітонутрієнтів у цибулинах та стеблах надає фенхелю сильних антиоксидантних властивостей. Овоч використовується для лікування різних травних симптомів, включаючи печію, гази та здуття живота. Ще фенхель має сильні естрогенні властивості і діє подібно до гормону естрогену. Овоч може допомогти полегшити симптоми менопаузи, але може бути небезпечним для вагітних жінок.

Яка енергетична цінність кореня фенхелю

У 100 г сирого кореня фенхелю в середньому міститься:

  • вода — 98%;
  • білки — 1,24 г;
  • жири — 0,2 г;
  • вуглеводи — 7,3 г;
  • цукри — 3,93 г;
  • клітковина — 3,1 г;
  • калорії — 31 ккал.

Що готують з кореня фенхелю

Фенхель має ніжний смак і текстуру. Він використовується як спеція, трава, овоч і гарнір, підходить і для сирих, і для приготовлених страв, доповнює смак солодкої або солоної їжі.

Страви з фенхелем-44 домашніх смачних рецепта приготування

Для цього рецепти з фенхелем рекомендують застосовувати стебла, листя, квіти і насіння цієї рослини. Листя фенхелю в свіжому вигляді додають в салати , страви з овочів і риби, а також в соуси . Фенхель Звичайний в якості приправи відмінно підходить до стравам зі свинини . Цілі листя цієї рослини використовують, запікаючи в духовці м’ясо, курку або рибу.

у середземноморській кухні стебла фенхеля бланшують і в охолодженому вигляді використовують як гарнір. В Італії фенхель маринують. Фенхель в індійської кухні часто додають при приготуванні страв з баранини . Якщо перед вживанням насіння фенхелю злегка підсмажити на сковороді без масла, то вони стануть більш солодкими і ароматними.

квіти фенхеля, якщо ми готуємо вдома заготовки на зиму, то застосовуємо для поліпшення аромату маринадів при засолюванні огірків, томатів, кабачків, баклажанів та інших овочів. У харчовій промисловості ця пряність використовується при виготовленні ковбас і сосисок, а також для консервування риби.

плоди фенхеля знайшли застосування у випічці хлібобулочних і кондитерських виробів. Розмелені насіння фенхелю йдуть на приготування рослинного масла, яке потім з успіхом застосовується в кондитерському виробництві. У різному вигляді фенхель можна додавати в десерти і солодкі страви. Мелені насіння цієї прянощі також використовують для посипання м’яса, яке смажать на рожні. У вигляді порошку фенхель чай ароматизує. Цю пряність також використовують для ароматизації спирту.

свіжу або сушену зелень для поліпшення аромату перед використанням потрібно на кілька секунд залити окропом, а потім злити воду. Фенхель потрібно зберігати в скляній або фаянсовому посуді.

Про автора

admin administrator