Фетрова сушка овочів

Авторadmin

Фетрова сушка овочів

Зміст:

Як вибрати сушарку для фруктів та овочів — 4 особливості

Заготовляння після сушіння залишаються такими ж корисними, як і свіжі, тільки зменшуються. Їх беруть на роботу як перекус чи дають дитині замість солодощів.

Домашня сушка в рази вигідніша від покупної, тому самий момент вибрати сушарку для овочів і фруктів і запастися вітамінами на зиму.

Як працює сушарка

Незалежно від того, який пристрій використовується, процеси видалення вологи відбуваються приблизно однаково у всіх типах. Головне завдання — видалити вологу з плодів. Заготовину укладають ярусами в лотки, на панелі виставляють час, температуру та режим роботи. Після закінчення заданого часу прилад вимикається.

У сушарках з інфрачервоним випромінюванням вода випаровується при нагріванні продуктів променями. У конвекційних моделях сировина обдувається теплом. Нагрівальний елемент до потрібної температури нагріває камеру і вентилятором теплі маси розганяються по лотках.

В обох випадках на виході виходить сушка. Якщо потрібно зберігати довго, можна висушити її до стану чипсів, або залишити м’який пружний плід — в кондиції, як для в’ялених томатів.

Чим відрізняється дегідратор від сушарки для овочів та фруктів

За своєю суттю це той самий прилад, завдання якого — прибрати вологу з продуктів. Дегідратор — обладнання для професійного використання, з розширеними налаштуваннями та можливостями. Тому, якщо бачите дегідрататор, перед вами сушарка вдосконаленого типу, у якої щонайменше п’ять переваг:

  1. Поступово просушуються заготівлі на всіх рівнях. Лотки не потрібно переставляти у процесі.
  2. Гнучкі налаштування температури дозволяють сушити все, що завгодно.
  3. Планомірно просушуються заготовляння будь-якої соковитості та величини: одні довші, інші швидше.
  4. Не поєднуються запахи, економиться час і енергія, адже за один захід можна висушити різні продукти.
  5. Якісні матеріали та склад корпусу, без зайвих запахів та із захистом від перегріву.

Це не означає, що варто купувати лише дегідратор. Тим більше якісний дегідратор значно відрізнятиметься в ціні. З різними завданнями чудово впораються обидва прилади.

Види сушарок для фруктів

За принципом роботи сушарки бувають інфрачервоні та конвекційні.
Останні поділяють на горизонтальне та вертикальне обдування.

  • Горизонтальне обдування йде від задньої стінки. Воно поступово розподіляється по всіх ярусах. Зручно, оскільки не потрібно в процесі сушіння постійно міняти їх місцями. Запахи менше змішуються, якщо сушаться одночасно, наприклад, м’ясо та ягоди.Такий пристрій легше мити. Частинки плодів та сік не потрапляють на вентилятор. З недоліків — висока ціна порівняно з вертикальним сушінням.
  • Вертикальне обдування — там, де вентилятор розташований внизу або вгорі приладу. У такій сушарці потрібно стежити за ефективністю сушіння та міняти піддони місцями. Якщо цього не зробити в крайніх, продукти перетворяться на сухарі, а в середніх залишаться вологими. Не варто сушити одночасно продукти з різними запахами, вони поєднуються при вертикальному потоці повітря. Низька ціна в порівнянні з іншими типами сушарок — головна перевага вертикальної сушарки.

При виборі сушарки варто враховувати, що саме сушитимете в ній. Якщо планується сушити великі плоди та дрібні ягоди, слід уточнити, якого розміру отвори в піддонах, чи є в комплектації килимки для сушіння пастили. Якщо у планах сушити тільки кружальцями або великими шматками, діаметр сітки не такий важливий.

Сушарка інфрачервона або конвекційна: головні відмінності

В обох приладів свої мінуси та плюси. Якщо потрібна сушарка для фруктів, як вибрати, оцінити всі «за» та «проти» допоможе таблиця:

В інфрачервоних моделях піддони для фруктів та овочів висуваються, на будь-якому етапі можна відстежувати кондицію заготівлі. У конвекційних сушарках доступний лише верхній лоток. Щоб глянути на нижню полицю, доведеться прибрати попередні.

Яку сушарку для фруктів вибрати?

Вибирають пристрій, виходячи із потреб. Якщо потрібно висушити невеликий запас або отримати трохи сушіння для рецепта, з цим завданням легко впорається компактна та недорога сушарка.

Якщо потрібно зберегти в сушеному вигляді багатий урожай зі свого саду, краще придивитися до дорожчих моделей. Як правильно вибрати сушарку для овочів та фруктів, виходячи з основних вимог, читайте далі.

Обсяг та кількість ярусів

У різних моделях може бути від 2 до 20 ярусів. У більшості побутових сушарок до 6 піддонів.

Цього достатньо, щоби висушити 2-4 кг продуктів за раз. Сушарка з 10 піддонами за один підхід висушить 5 кг і більше.

Моделі, в яких від 10 до 20 піддонів, використовують на виробництвах або побутових умовах, якщо дозволяє місце. Такі місткі сушарки вдома раціонально використовувати, якщо працювати з продуктами, які сильно зменшуються в обсязі. Наприклад, щоб заготовити лише кілька банок в’ялених томатів на зиму, звичайну сушарку на 6-9 лотків доведеться завантажувати кілька разів.

Висота одного піддону також варіюється в різних моделях. Якщо планується сушити дрібні ягоди чи фрукти, порізані слайсами, немає сенсу брати лоток із високими бортами. Якщо сушити плоди повністю, вибирають високі форми, щоб усі помістилися і не довелося розрізати плоди.

Потужність та температурні режими

Потужність залежить від того, скільки ярусів у сушарці. Чим більше, тим потужнішим має бути пристрій для якісного та рівномірного зневоднення продуктів.

Потужність керує швидкістю сушіння. Прилади нижче 350 Вт брати не варто, 350-500 Вт — оптимально для девайса на 6-9 ярусів. Для того, щоб висушити м’ясо, потрібно не менше 500 Вт. Якщо сушити багато і часто — 500-1000 Вт.

Чим більший температурний діапазон у сушарці, тим вона універсальніша. Для заготівлі трав’яного чаю або сушеної зелені потрібне постійне нагрівання не вище +40°C. Щоб сушити рибу або м’ясо, потрібно гарячіший режим до +60°C. Щоб висушити гриби, необхідна температура 45-55°C. Вона встановлюється терморегулятором.

Управління

Вибираючи між механікою та електронікою, йдуть на компроміс з точністю та вартістю.

Механічні перемикачі дуже приблизні, проте таке обладнання дешевше. Електроніка здатна виставити нагрівання градус у градус, тому й ціна таких моделей вища.

Функціонал: необхідне та додаткове

Те, що обов’язково має робити кожна сушарка, — це якісно, рівномірно видаляти вологу з продуктів.

Всі інші функціональні штучки — питання зручності у використанні. До зручних функцій можна віднести таймер. Якщо захист від перегріву, продукти не пересушаться після вимкнення. А ось додатковий обдув холодним повітрям допоможе досягти потрібного ступеня сухості та не перестаратися.

Що можна сушити в сушарці для овочів та фруктів

Все залежить від характеристик, але ряд продуктів незмінний:

  • різновиди фруктів, овочів та ягід;
  • запаси трав, зелені та грибів;
  • порції риби, м’яса та хлібців.

Докладніша інформація вказується в інструкції. Також орієнтуються на потужність, температуру, кількість та висоту лотків.

Сушарка для овочів та фруктів: плюси та мінуси

Сушарка — однозадачна. Чи варто її купувати, допоможе визначитись таблиця:

Альтернативні способи сушіння — духовка, піч або, по-старому, на сонці. Але таким способом нагріватиметься не лише продукт, а й приміщення. Якщо заготовляти нечасто, ці методи підійдуть, але жоден з них не дасть результату, близького до ідеального. Сушарка — найкращий у цьому помічник.

Сушарка для овочів і фруктів: як вибрати кращу, огляд популярних моделей

Свіжі фрукти та овочі є основним джерелом вітамінів, мікроелементів. Однак ці дари природи доступні нам лише обмежений час – влітку і восени. У зимовий і весняний періоди, коли організму найбільше потрібні вітаміни, ми можемо отримати їх з консервованих продуктів: компотів або варення. Оскільки термічна обробка руйнує більшу кількість корисних речовин, то такі заготовки навряд чи допоможуть заповнити дефіцит вітамінів. З цієї та інших причин сучасні господині віддають перевагу традиційної консервації сушіння овочів, фруктів.

Як вибрати електричну сушку для овочів і фруктів

Сушарка для овочів і фруктів – пристрій, який, обробляючи продукти рослинного походження, що робить їх придатними до тривалого зберігання. Головна перевага даної кухонної техніки полягає в тому, що зазнали обробці плоди не втрачають своїх корисних властивостей, а від жінки процес підготовки не вимагає ніяких зусиль. На сучасному ринку запропоновано величезний вибір пристроїв для сушіння овочів і фруктів, залишається визначитися з запропонованими виробниками наборами функцій. На що варто звернути увагу:

  1. Місткість. Кожна модель має певну кількість піддонів і лотків. Сучасні електросушарки мають від 3 до 8 пластикових ємностей. Чим більше фруктів або овочів ви маєте намір сушити, тим актуальніше для вас цей параметр. При виборі враховуйте не тільки кількість, але і розмір, глибину лотків.
  2. Потужність. Від цієї характеристики залежить якість експлуатації приладу. Оптимальним рівнем потужності є 350-450 Вт. Якщо ви не плануєте утилізувати всі овочі і фрукти, привезені з дачі, вистачить пристрої з потужністю 350 Вт. Така сушарка з легкістю задовольнить потреби однієї сім’ї. Моделі потужністю понад 450 Вт ближче до промислових приладів і розраховані на набагато більш сильні навантаження.
  3. Матеріал корпусу. Як правило, сушарки для овочів і фруктів виготовлені з використанням двох матеріалів: металу і пластика. Оптимальним варіантом вважається пластиковий корпус, оскільки даний матеріал захищає пристрій від перегріву. Пластикові електросушарки легше транспортуються, крім того, вони більш рівномірно підсушують вміст лотків.
  4. Температура. Сушарки для фруктів і овочів можуть мати 2-5 температурних режиму або ж регулюватися в широких межах. Другий варіант настройки кращий, оскільки надає можливість виставити більш точну температуру, що оптимально підходить для конкретного продукту.
  5. Розміщення нагрівального елемента. Вибираючи електросушарки, варто зупинитися на тій моделі, у якій нагрівальна деталь розміщується у верхній частині пристрою. Це запобігатиме потраплянню вологи в незахищену частину конструкції. Завдяки розташованої зверху нагрівальної деталі, експлуатаційний термін сушарки збільшиться вдвічі.
  6. Безпека. При покупці варто поцікавитися, чи має вподобана модель електросушарки функцію автоматичного відключення.
  7. Додаткові функції. Сушарки можуть мати таймер, термодатчик, автоматичний контроль нагрівання (захист від перегріву), тепловентилятор та ін.

Серед величезної кількості різних моделей, сушарок для овочів і фруктів, представлених на вітчизняному ринку, легко вибрати пристрій для дачі або будинку як російських, так і від імпортних виробників. Класифікувати обладнання коштує не по країні, в якій виготовили девайс, а за принципом роботи електросушарок. Існують два види нагрівання – конвективний, інфрачервоний, повітря циркулює однаково, але ефект від сушіння різний.

З конвективним типом нагріву

Сушарки фруктів і овочів, які працюють за конвективному принципом, здійснюють нагрів за допомогою гарячого повітря. В такому випадку трохи змінюється колір і смак продуктів, а частина вітамінів втрачається. Конвективні прилади, як і електросушарки з інфрачервоним типом нагріву, можуть працювати в напівавтоматичному або автоматичному режимі: вам необхідно лише підготувати інгредієнти, а прилад бере на себе всі інші турботи по приготуванню сухофруктів.

Інфрачервона сушка

У сушарках такого типу використовуються інфрачервоні промені довжиною від 6 до 10 міліметрів. Завдяки даним способом дегідратації продуктів, прилад гарантує абсолютну схоронність кольору, смаку, що містяться в них вітамінів. Пристрій надає можливість зберегти свіжими овочі і фрукти протягом року в спеціальній тарі, а в щільній, герметичній упаковці – до 2 років.

Огляд популярних моделей сушарок – опис, ціни та відгуки

Вибираючи, яку сушарку для фруктів і овочів краще замовити, слід керуватися тим, для чого вам потрібен прилад, як багато продуктів буде сушитися, які додаткові функції ви хотіли б бачити в пристрої. Грунтуючись на технічних характеристиках, не складно порівняти електросушарки імпортного та вітчизняного виробництва. Нижче представлені моделі сушарок з максимальним рейтингом покупок. Розкид цін в різних магазинах значний – одна і та ж модель може мати істотно відрізняються ціни, тому вартість вказана середня.

Ізідрі

В модельному ряді сушарок Ezidri є 3 різних пристрої. Найпростіша електросушарка оснащена чотирма лотками, інші моделі мають по 5 відсіків для овочів. Завдяки зручному мікропроцесорному типу управління сушарки Ізідрі відрізняються економічним споживанням енергії. Крім того, вони мають спеціальний захист від перегрівання. Потужність пристроїв даного виробника складає 500 Вт. Допустима вага завантажуваних плодів становить 3-4 кг Температурний режим: від 35 до 60 градусів (залежно від моделі). Діаметр лотків – 34-39 див. Вартість: від 5 до 9 тисяч рублів.

Відгук домогосподарки Наталії Миколаївни з Ростова-на-Дону:

Незважаючи на дорожнечу сушарки (близько 7,5 тис. руб.), я абсолютно задоволена покупкою. Додатково придбала кілька піддонів, сітку для ягід і листи для приготування пастили. У загальній складності пристрій обійшлося в 12000 рублів. Однак дана сушарка вважається однією з самих надійних, тому я вирішила не економити. Ізідрі моя відноситься до категорії дорогих і якісних приладів. Її велика перевага в мобільності – без проблем перекладаю її з дачі додому і назад.

Ротор

Більшість моделей виробника «Ротор», мають круглу форму і обладнані піддонами в кілька ярусів (3-5). Потужність електросушарок становить 520 Вт. Вироби мають вентилятори, що захищають прилад від перегрівання, а також оснащені регулятором температури сушіння. Максимальне завантаження плодів становить у середньому 5 кг. Пристрій «Ротор» дозволяє сушити не тільки фрукти, але і гриби, ягоди, ін. Середня вартість: 1500-3000 рублів.

Микола і Анна з Підмосков’я пишуть:

Ми придбали сушарку моделі «Чудесница» від заводу «Ротор» і залишилися задоволені покупкою. Єдиний недолік пристрою полягає в тому, що вона споживає велику кількість електроенергії, але при цьому (що добре) не сильно нагрівається. Нам подобається, що прилад зберігає колір продуктів, яблука не стають занадто темними, не пересихають. Для сушіння можливо ставити одночасно до п’яти сіток, що прискорює процес приготування сухофруктів.

Суховій

Сушарки виробника «Суховій» застосовуються для сушіння фруктів, трав, овочів, грибів. Крім того, за допомогою приладу не складно приготувати сухарики, підсушити крупу або насіння. Потужність моделей дорівнює 500 Вт, в комплект входять 5 містких прозорих лотків. Завдяки вентилятору у нижньому відсіку, циркуляція повітря відбувається так, щоб плоди у кожному відсіку подсушивались рівномірно. Пристрої не мають функції перемикання режимів роботи. Робочий об’єм приладу дорівнює приблизно 19,5 літрам. Температура сушіння становить 30-70 градусів. Ціна: 2300-2500 рублів.

Відгук Олени допоможе побачити переваги:

Сушарка дуже компактна і проста у використанні. Придбали її в минулому році, але вона вже повністю себе окупили. Сушимо гриби, яблука, абрикоси не тільки для себе, ще для родичів, колег по роботі – всі в захваті від смачних сухофруктів. Нещодавно відкрили для себе ще одну функцію, за допомогою «Суховія» готуємо смачну пастилу. Вважаю, що прилад має оптимальне поєднання ціни/якості.

Вітерець

Завдяки конвективної системі сушіння і високої потужності пристрою, процес приготування відбувається швидко. За допомогою приладу вийде сушити плоди, гриби, ягоди, в’ялити м’ясо або рибу. Механічна система керування з функцією регулювання температури захищають продукти від пересушування. А завдяки знімним гратам експлуатація та догляд за пристроєм не доставлять клопоту. «Вітерець» має захист від перегріву, що гарантують безпеку під час використання сушарки. Потужність пристрою – 600 Вт, максимальне завантаження дорівнює 5 кг. Ціна: 2600-3100 рублів.

Розповідає Ірина з Санкт-Петербурга:

До купівлі сушарки мене мотивувала можливість взимку їсти якісні сухофрукти, в яких не буде міститися жодних хімікатів. Я провела порівняння різних варіантів, але вибір впав на «Вітерець». Конструкція пристрою дуже проста: тен, пластикові сітки, вентилятор. Модель оснащена терморегулятором, який оберігає сушарку від перегріву. На кришці є інструкція з зазначенням часу сушіння для різних продуктів. Користуватися приладом легко, він працює добре, без збоїв – це для мене найважливіше.

Zelmer

За рахунок вбудованого мікропроцесора, контролюючого роботу сушарки Зелмер, виробник гарантує оптимальні умови сушіння плодів – стабільний потік повітря з точно виставленої температурою. Іншою перевагою пристрою є збільшена місткість сушильної камери. Прилад оснащений 4 ситами, двууровневой захистом від перегріву, обмежувачем температури. Максимальна потужність дорівнює 300 Вт, об’єм – 11,5 літрів. Вартість: 2400-3500 рублів.

Олена з Москви ділиться своєю думкою:

Сушарку Зелмер нам подарували в червні на річницю весілля. Спочатку ми з чоловіком вирішили, що прилад абсолютно марний, але зрозуміли, що помилялися, коли почали користуватися сушаркою. З переваг можу виділити економне споживання електрики, а завдяки безперервному потоку повітря овочі і фрукти сохнуть рівномірно. Сушаркою легко користуватися: розкладаю плоди на сітці, включаю харчування, а все інше прилад робить сам.

Що можна сушити в сушарці для овочів і фруктів

Фрукти, овочі і навіть м’ясо – продукти, висушені в сушарці для фруктів, набагато смачніше і корисніше, куплених в магазині.

Сушки рівномірно просушують продукти, завдяки потужному двигуну, направляючої тепле повітря вздовж кожного піддону. Тривалість сушіння залежить від кількості вологи в овочах, товщини скибочок і вологості повітря в приміщенні. Щоб ласощі швидше просихає, укладіть їх в один шар на невеликій відстані один від одного. Так тепле повітря безперешкодно обдует кожен шматочок з усіх боків.

Врахуйте: дрібні продукти (горох, чорниця) і соковиті овочі (томати) краще сушити на аркушах в дрібну сіточку. Вони додатково додаються до комплектації дорогих моделей сушарок або докуповуються окремо. Ви без праці отримаєте висохлі делікатеси, оскільки вони не пристають до таких листів.

Добре просушені овочі повинні бути еластичними або хрусткими (без вологих вкраплень). Перед тим, як помістити сухофрукти в герметичні контейнери, дайте їм охолонути. Зберігайте сушку в сухому і темному місці.

Як сушити овочі і фрукти в електросушарці?

Пам’ятайте одне правило: щоб продукти швидше висихали, завжди розміщуйте їх на піддоні шкірки вниз. Кладіть фрукти (сливи, абрикоси) на лоток зрізаної частиною вниз, натиснувши на опуклу сторону. Вивернута назовні частину шматочка швидше просохне.

Щоб зберегти натуральний колір ягід і фруктів, сбризнете їх ананасовим соком і дайте час просохнути перед сушінням в приладі.

Пастила з ягід

Приготувати пастилу з ягід, яка замінює цукерки і печиво, не важко самій недосвідченої господині. Поєднання фруктів і інших інгредієнтів залежить тільки від вашої фантазії і можливостей.

Для її приготування вам знадобляться силіконові піддони. У деяких моделях сушок вони йдуть в комплекті або їх докуповують окремо.

Врахуйте: якщо готувати пастилу тільки з ягід, вона вийде жестковатой з насиченим смаком. Тому разом з ягодами використовуйте ще й фрукти, які при подрібненні легко перетворюються в пюре (яблука, абрикоси, банани):

Про автора

admin administrator