Фікус вяне що робити

Авторadmin

Фікус вяне що робити

Фікус: догляд в домашніх умовах

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 15 листопада 2023 Опубліковано: 27 лютого 2019 Перша редакція: 30 березня 2013 🕒 4 хвилини 👀 236788 разів 💬 17 коментарів

Які б нові екзотичні рослини не з’являлися в наших магазинах, у Фікуса завжди будуть свої шанувальники. Я, наприклад, пам’ятаю цю рослину ще з дитячих років. Тому не дивно, що в дорослому віці вирішила завести Фікус, як нагадування про дитинство. І хоча ця рослина виглядає невибагливою, але її вирощування вимагає дотримання деяких правил. Адже не дарма часто (особливо в осінньо-зимовий період) новачки в розведенні Фікуса починають панікувати: мовляв, Фікус скинув листя, – що робити. Буває і так, що ця квітка починає чахнути – хоча її поливають і обприскують. Так, дійсно не так просто вирощувати Фікус. Догляд в домашніх умовах вимагає беззаперечного дотримання правил. Давайте розберемося, яких.

Догляд за фікусом в домашніх умовах

Розміщення фікуса На мою думку, перше правило у догляді за фікусом в домашніх умовах – не турбувати зайвий раз і не перестаратися. Що я маю на увазі. Коли я отримала живець Фікуса від такої ж любительниці квітів як сама, то відразу визначила для нього постійний горщик і постійне місце. І тому, після того, як живець пустив коріння, укоренила його в досить просторий (але все ж не величезний) вазон. І одразу поставила цю ємність на те місце, де Фікус буде рости постійно. Адже головна особливість Фікусів – вони не люблять різкої зміни місця розташування і частої пересадки. В результаті вашої невпевненості може осипатися листя.

Правильний полив фікуса

Друге дуже важливе правило у догляді за фікусом – правильний режим поливу. Також воду потрібно використовувати тільки ледь теплу і відстояну. Якщо Фікус поливати мало, грунт пересохне, і листочки також зморщаться і почнуть опадати. Але перелив також дуже шкодить Фікусу. Особливо взимку. Його коріння уразливе до зниження температури і підвищеної вологості – при надмірному поливі або поливі холодною водою воно може загнивати, в результаті загине вся квітка. З цієї ж причини потрібно обов’язково зливати зайву воду з піддону.

Поливати Фікус потрібно за таким принципом – якщо земельна суміш висохла на 1-2 фаланги пальця – настав час. Для великих екземплярів допустимо просихання землі і на глибину 6 – 7см.

Вологість повітря

Фікуси родом з тропіків, тому вологе повітря їм життєво необхідне. Особливо ампельним різновидам цієї рослини. Догляд за фікусом в домашніх умовах припускає обов’язкове обприскування. Слідкуйте, щоб вода була теплою і м’якою (відстояною). При обприскуванні Фікуса на листках залишаються сліди від води? Що робити? – Потрібно час від часу протирати листочки вологою м’якою ганчіркою. Це позбавить рослину від пилу і додасть листочкам красивого вигляду.

Температурний режим

Для успішного розведення Фікуса вдома важливий правильний температурний режим. Як кажуть, що б було ані холодно, ані спекотно. Взимку квітці потрібно забезпечити температуру не нижче 16°С. Критичний мінімум – 12°С. Влітку потрібно забезпечити умови 25-30°С.

Світловий режим

Більшість Фікусів легко переносять легку напівтінь. Їм навіть більше шкодять прямі сонячні промені. Але ряболисті форми Фікусів – наприклад Фікус Бенджаміна полюбляють рости на світлі. Інша справа, що це світло повинне бути розсіяним. Інакше листочки можуть отримати опіки.

Взимку будь-які види Фікусів вимагають додаткового підсвічування з використанням люмінесцентних, ртутних або натрієвих ламп. Інакше вони скидають листя.

Підживлення фікуса

Для активного росту, особливо в період вегетації, Фікусу потрібне підживлення. Навесні і влітку я застосовую азотовмісні добрива. Це допомагає наростити побільше зеленої маси, щоб зробити квітку пишною і красивою. До речі, якщо ваш домашній Фікус скинув листя, то хороше підживлення допоможе в його реабілітації.

Можна використовувати «домашні добрива»: настій деревної золи, коров’яку або кропиви. А можна застосовувати готові мінеральні комплексні добрива: Гумісол (я користуюся саме їм), Ідеал, Пальма, Фікус та інші.

Частота внесення добрив: 1 раз на 10-14 днів. Взимку удобрювати не потрібно. Виняток, якщо ви забезпечили Фікусу такі ж умови як влітку (додаткова підсвітка, зволоження, тепле повітря). Але і тоді підживлювати потрібно 1 раз у 1-2 місяці, та й то половиною зазначеної на флакончику дози.

Хвороби

Домашні Фікуси схильні до різних хвороб. Найчастіше їх вражає павутинний кліщ. Тому у якості профілактики обов’язково потрібно обприскувати. А ще я іноді влаштовую Фікусу тепленький душ.

Висновок такий: догляд за фікусом у домашніх умовах вимагає певних знань, а головне – дотримання правил. І тоді проблем не буде зовсім. Зрештою, Фікуси ростуть навіть у громадських установах, а у вас вдома вже точно будуть розростатися і радувати своїм виглядом.

Правильний догляд фікуса: полив, освітлення, підживлення

Фікус – одна з найпопулярніших домашніх рослин. Вона родом із тропічних і субтропічних лісів Східної Азії, а загалом у Австралії, Америці, Африці, Азії росте більше 800 видів фікусів – дерев, кущів, ліан. Фікус – порівняно невибагливий у догляді, тому його часто можна побачити в офісах. Розповідаємо, як правильно поливати цю рослину, якого освітлення, вологості повітря та температури вона потребує.

Розміщення вазона та освітлення

Фікуси не люблять різкої зміни місця розташування і частої пересадки, тому бажано відразу обрати для нього оптимальне місце. Крім того, ці рослини не переносять протягів, проте люблять свіже повітря, тож улітку вазони можна виносити на балкон чи веранду, щоб фікуси «подихали».

Більшість фікусів добре почуваються в напівтіні, проте найкраще їм підходять вікна східного або західного напрямків. Прямі сонячні промені фікусам, навпаки, шкодять, тому не бажано ставити вазон на підвіконня з південної сторони. Ряболисті фікуси люблять більш яскраве світло, проте воно має бути розсіяним. Взимку ж будь-які види вимагають додаткового штучного освітлення, інакше вони скидають листя.

Температура повітря

Взимку квітці потрібно забезпечити температуру не нижче +16°С. Критичний мінімум – +12°С. Влітку потрібно забезпечити +25-30°С. Фікус дуже чутливий до холодного ґрунту, тому необхідно стежити, щоб горщик не стояв на холодному підвіконні або холодній підлозі.

Вологість повітря

Фікуси родом з тропіків, тому вологе повітря їм життєво необхідне. Тож догляд за фікусом передбачає обов’язкове обприскування. Слідкуйте, щоб вода була теплою і м’якою, відстояною. Час від часу потрібно протирати листочки вологою м’якою ганчіркою.

Полив

Поливати фікус потрібно тоді, коли земельна суміш висохла на 1-2 фаланги пальця. Для великих екземплярів допустимо просихання землі і на глибину 6-7 см. Для поливу потрібно використовувати тільки ледь теплу і відстояну воду. У період активного росту з весни до осені поливати фікус треба частіше. На початку вересня полив поступово скорочують, а взимку поливати достатньо один раз на десять днів.

Якщо рідко поливати рослину, ґрунт пересохне, листочки також зморщаться і почнуть опадати. Перелив також дуже шкодить фікусу, особливо взимку. Його коріння уразливе до зниження температури і підвищеної вологості – при надмірному поливі або поливі холодною водою воно може загнивати, і в результаті загине вся квітка. Тому потрібно обов’язково зливати зайву воду з піддону.

Підживлення

Для активного росту, особливо в період вегетації, фікусу потрібне підживлення. Навесні і влітку варто застосовувати азотовмісні добрива: це допомагає наростити побільше зеленої маси. Також хороше підживлення допоможе реабілітуватися рослині, яка скинула листя.

Для підживлення можна використовувати і настій деревної золи, коров’яку або кропиви, готові мінеральні комплексні добрива. Вносити їх потрібно раз на 10-14 днів. Узимку підживлення рослина переважно не потребує.

Обрізка

Обрізання фікуса допоможе сформувати крону, зупинить ріст угору і збільшить гіллястість рослини. Гілки обрізають кожні 2-3 роки, коли фікус досягає потрібної висоти. На стовбурі надріз робиться навскіс, а гілки обрізаються прямо. Щоб не занести хвороби, перед обрізкою інструмент потрібно продезінфікувати. При обрізанні фікус виділяє молочний сік, який потрібно видалити змоченою в теплій воді серветкою чи ваткою, не притискаючи її до гілки, а просто промокнувши. Через три тижні рослину варто підживити мінеральними добривами.

Більше читайте у рубриці « Квіти »

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Волині
  • Новини Чернівців
  • Новини Рівного
  • Новини Закарпаття
  • Новини Тернополя
  • Новини Івано-Франківська
  • Квіти
  • Дім

Догляд за фікусом в домашніх умовах

Фікус був привезений до нас зі Східної Азії, де в тропічних і субтропічних лісах налічується близько 800 видів цієї рослини. Звичайно, догляд за фікусом в кімнатних умовах не дозволяє виростити таку різноманітність видів. Фікуси можуть відрізнятися формами листків і стовбурами, але всіх їх об’єднують схожі правила по догляду.

Фікус – це кімнатна рослина, яка не тільки володіє корисними властивостями очищення повітря, але і дарує позитивну енергетику.

Така, начебто звичайна рослина, здатна створити затишну домашню обстановку і заряджати позитивними емоціями. Не дивлячись на те, що фікус вже дуже давно став домашньою рослиною, він все ще є самим поширеним в наших квартирах.

Правильний догляд за фікусом

Перш ніж відправлятися за фікусом в магазин, необхідно визначитися з місцем у будинку, де буде стояти ця рослина. Просто в цьому питанні фікуси моторошні консерватори, вони не люблять переміщатися з місця на місце. Приміщення необхідно вибирати таке, щоб в ньому було багато сонця і свіжого повітря.

Для цього влітку можна виносити рослину на веранду або балкон, щоб вона подихала. Фікус не любить прямих сонячних променів, однак місце повинно бути світле. Недолік світла може викликати уповільнений ріст рослини, листя можуть ставати млявим і опадати, а на різкі перепади освітлення реагує зміною кольору листя.

Спочатку розберемося з температурою. Фікуси теплолюбні рослини, найкраще, коли температура повітря навколо них не знижується менше 20° взимку. Влітку цей поріг вище – 25-35°.

Необхідно знати, що чим вище температура приміщення, тим більше світла буде вимагати рослина. Фікус дуже чутливий до холодного ґрунту, тому необхідно стежити, щоб горщик не стояв на холодному підвіконні або холодній підлозі. Зиму ця рослина зможе найкраще перенести в сухому і теплому житловому приміщенні, забезпеченому додатковим підсвічуванням, адже в зимові місяці світла потрапляє у квартири у два рази менше, ніж влітку.

Полив. Правильний догляд за фікусом включає в себе і певні правила поливу рослини. Будь-яка рослина буде вимагати рівно стільки води, скільки їй потрібно, а це залежить від віку, розміру, пори року, стану ґрунту і багатьох інших факторів. Тому необхідно постійно стежити за станом ґрунтом і поливати в міру його висихання.

Влітку полив здійснюється досить часто, але все ж необхідно давати просохнути ґрунтові між поливаннями. Для того щоб визначити потребу рослини в поливі, необхідно на 2-3 сантиметри опустити палець в ґрунт. Якщо земля розсипається і не приклеюється до пальців, то значить, рослина потребує води. В іншому випадку поливати ще рано.

Фікус поливають теплою водою в кілька підходів. Воду, яка буде накопичуватися в піддоні, не залишають, приблизно через півгодини після поливу її необхідно злити, щоб запобігти гниття коренів.

Взимку фікус поливають обережно. Саме в цей період для рослини небезпечний надлишок вологи, а зовсім не його недолік. Поливається квітка в зимові місяці приблизно один раз в 10 днів.

Харчування фікуса. Догляд за домашнім фікусом включає в себе не тільки полив і правильну температуру. Це рослина, як і будь-які інші живі істоти, повинна харчуватися, отримувати корисні речовини.

Підгодовувати квітку необхідно з приходом весни і до кінця вересня. Блюдо для фікуса нескладне: деревна зола, перемішана з настоєм кропиви, можна додати коров’як. В літні період використовують добрива, що містять азот, для того щоб рослина зміцнювала свою зелену масу. В осінні ж місяці цього необхідно уникнути, щоб фікус не пішов у ріст при недоліку світла.

Фікус – рослина, яка давно увійшла в домашній побут, тому існують такі думки, що підгодовувати його варто молоком, м’ясними бульйонами та іншими продуктами харчування. Це помилкова думка, правильний догляд передбачає харчування фікуса органічними і мінеральними добривами, а такі харчові підживлення можуть сприяти закисанню ґрунту.

Пересадка фікуса

Спочатку необхідно визначитися з посадковою ємністю. Тип залежить від самої рослини, її розмірів і форми. Для того щоб фікус сильно не розростався, і його зручно було утримувати в кімнаті, необхідно вибирати горщик, в якому йому буде трохи затісно, допоможе у цьому також періодичне підрізання коренів.

Ґрунт для молодих рослин специфічний, його готують з листя рослин, торфу і піску. Для більш дорослих рослин, ґрунт потрібний більш щільний, до якого дається перегній або дернова земля. У спеціалізованих магазинах продаються вже фасовані і правильно підібрані земляні суміші для різних вікових груп.

Як дізнатися, що рослину пора пересаджувати?

Якщо стало помітно, що земляний ком зовсім обплетений корінням, в горщику дуже швидко почала просихати земля, корінці почали стирчати з отворів – все це вірні ознаки того, що фікусу зовсім тісно. Пересадку молодих рослин необхідно виконувати кожен рік.

Для цього рясно поливають рослину, щоб її легше було витягти з горщика. Після цього видаляють верхній шар ґрунту, обтрушують коріння від землі і пересаджують фікус в новий горщик, засипаючи з боків та зверху новою землею. Кожен новий горщик повинен бути на два-три сантиметри більше від попереднього.

Дорослі рослини, яким вже більше чотирьох років, вимагають пересадки раз в два-три роки, при цьому новий горщик повинен бути на чотири сантиметри більший від попереднього. Якщо пересадка рослини ускладнена через її розміри, то можна просто періодично міняти верхній шар ґрунту. Зазвичай, пересадку фікусів здійснюють у весняний або літній періоди року.

Хвороби фікуса

Але, не дивлячись на те, що догляд за кімнатним фікусом проводиться досить ретельно, рослина може захворіти.

Одне з найпоширеніших захворювань фікуса – опадання листочків. Причини можуть бути різні. Найчастіше – це переливання рослини. Можлива також проблема не в цьому, а часте перенесення рослини з місця на місце. У такому разі ця ранима квітка переносить стрес, що і сприяє такому неприємному ефекту.

Якщо листочки зблідли або змінили забарвлення, то, швидше за все, проблема в нестачі світла, а можливо і в нестачі тепла. Потрібно перевірити, чи дотримуються всі показники, які вимагає фікус.

Іноді виникає й інша проблема – листочки починають сохнути. Тут, швидше за все, був надлишок активних сонячних променів.

Прийняття ванн

Так, цієї процедури потребують не тільки люди, а й рослини. Можна помітити, що з часом на листочках квітки утворюється товстий шар пилу, який перешкоджає нормальному процесу фотосинтезу, рослина не «дихає».

Щоб їй допомогти, необхідно теплою вологою губкою протирати листочки з обох сторін. Пару раз в місяць фікус можна побалувати душем – поставити його під струмені теплої води, попередньо закривши целофаном ґрунт. Після цього йому дають висохнути в душовому приміщенні, інакше може статися переохолодження.

Крупно-листі фікуси, із жорсткими листками, зазвичай обробляють спеціальними поліролями. Але тут потрібно стежити, щоб рідина потрапляла тільки на зовнішню сторону листя, але не на стебло. Не слід забувати своєчасно видаляти відмерлі пагони і сухе листя.

Отже, фікус – рослина вимоглива. Але, якщо правильно доглядати за ним, то він ще не раз порадує своїм зовнішнім виглядом і віддячить господаря позитивною енергетикою.

Про автора

admin administrator