Гіацинт який горщик потрібен

Авторadmin

Гіацинт який горщик потрібен

Як посадити гіацинти в горщик?

Гіацинти — це цибулинні рослини, які, коли проростають і цвітуть, залишаються досить маленькими, але вони настільки гарні, що їх приємно тримати в горщиках. І, крім того, так як у них досить коротка коренева система, можна висаджувати кілька цибулин в одну ємність.

Але, звичайно, купити цибулини можна в будь-який час року, садити їх не можна. Оскільки вони цвітуть лише в певний сезон, ми повинні знати коли краще садити гіацинти в горщик і як це правильно робити.

Який горщик вибрати?

Це дуже поширене явище гіацинти їх висаджують в дуже вузькі і низькі горщики; тобто вони розміщені в таких, де є місце лише для самої лампочки, і більше нічого. І це для мене помилка, тому що усі цибулинні рослини під час та/або після цвітіння утворюють нові цибулини, тобто дуже маленькі цибулини, які проростають із «материнської цибулини». Якщо їх посадити в такі вузькі горщики, то в них навряд чи буде для цього місця.

Отже, Ми рекомендуємо вибирати горщики діаметром приблизно 8 сантиметрів на таку ж висоту. Вам може здатися, що розмір занадто великий, але повірте, в кінцевому підсумку ваш гіацинт вийде набагато краще, ніж якщо б ви посадили його в менший.

І до речі Неважливо, пластик, глина чи кераміка. Важливо, щоб у його основі були дренажні отвори. Вода повинна витікати, коли ви її поливаєте.

Який субстрат потрібен гіацинту?

Однією з багатьох переваг гіацинта є те, що він дуже адаптивний. Але будьте обережні: це не означає, що його можна висаджувати в горщики з будь-яким типом субстрату, оскільки якби це було, воно б напевно згнило. Таким чином, Важливо вибрати якісний субстрат, багатий органічними речовинами і, по можливості, з домішкою перліту. для ідеального дренажу.

З цієї причини доцільно отримати землю для високоякісних рослин. Наприклад, є серія дуже цікавих земельних знаків, таких як:

  • Квітка
  • Забур’яненість
  • Фертиберія
  • Boom Nutrients

Будь-яка з них буде дуже корисна для ваших гіацинтів, оскільки забезпечить їм гарний розвиток.

Як посадити гіацинт в горщик?

кроки, які ви повинні дотримуватися того, що ми розповімо вам далі:

  1. Помістіть трохи субстрату в горщик. Більш-менш його потрібно наповнити наполовину, але враховуйте розмір цибулини, щоб знати, скільки потрібно додати. І це те, що цибулину потрібно закопати, щоб, таким чином, вона могла процвітати без будь-яких проблем.
  2. Далі кладемо цибулину в горщик. Майте на увазі, що найвужчу частину необхідно відкопати, тому що саме там будуть рости листя і квіти.
  3. Потім додати субстрат. Майте на увазі, що лампочка повинна бути більш-менш прямою і по центру.
  4. Після посадки завершіть заповнювати горщик субстратом і поливати.

Коли найкраще садити цибулину гіацинта в горщик?

Гіацинт – це цибулинна рослина, яка дає квіти навесні. З цієї причини, необхідно садити восени, як тільки літо взагалі пішло. Таким чином він зможе без проблем прорости.

Тепер, як ви доглядаєте за ним до того, як воно проросте, і після? Ну, це насправді дуже просто. Далі ми про це поговоримо.

Керівництво по догляду за гіацинтами в горщиках

Доглядати його в горщику, потрібно лише поставити його на сонячне місце, щоб воно могло рости в хороших умовах. Крім того, її потрібно поливати кілька разів на тиждень, стежачи, щоб грунт не залишався повністю сухим. Насправді краще перевірити його вологість перед повторним поливом, про всяк випадок.

Інша річ, яку ви можете зробити удобрюйте його, як тільки листя починає проростати, спеціальним добривом для цибулинних або квітучих рослин, наприклад Не знайдено жодної продукції Але так, ви повинні дотримуватися інструкцій із застосування, які ви знайдете на упаковці.

Сподіваюся, ці поради будуть вам цікаві, щоб дізнатися, як посадити гіацинти в горщик.

Повний шлях до статті: Садівництво на » Квіти » Цибулини » Як посадити гіацинти в горщик?

Будьте першим, щоб коментувати

Гіацинт у горщику – догляд у домашніх умовах після покупки

Гіацинт – один з перших весняних квітів, що з’являється після довгої зими в наших садах. Він має не тільки чудові декоративні якості, але й приголомшливий аромат, тонкий і ніжний.

На жаль, цвіте гіацинт недовго. Цвітіння у відкритому грунті посідає ранню весну — рослина відноситься до холодостійких, не боїться весняних заморозків. Взагалі, гіацинт не кімнатна рослина, але селекціонери змогли створити таку технологію, за допомогою якої його можна змусити цвісти практично в будь-яку пору року.

Вигонка (так називається ця технологія) дозволяє за допомогою точного розрахунку отримувати гіацинти, що квітнуть у горщиках, до певної дати, наприклад, до Нового року, Різдва, до свята 8 березня і т.д. Багато хто купивши такий подарунок, або навпаки отримавши його, після цвітіння просто викидає його. Хоча це чудовий матеріал для посадки наступного року.

  1. Біологічний опис гіацинту
  2. На що звернути увагу при покупці
  3. Сорти гіацинту, придатні для домашнього утримання
  4. Що робити після покупки
  5. Догляд у домашніх умовах
  6. Вибір місця та освітлення
  7. Грунт
  8. Температура та вологість
  9. Полив
  10. Підживлення
  11. Цвітіння та обрізування після цвітіння
  12. Період спокою
  13. Вигонка гіацинтів
  14. Вигонка без ґрунту
  15. Які можуть бути проблеми
  16. Шкідники та хвороби
  17. Відео про те, як виростити гіацинт у домашніх умовах

Біологічний опис гіацинту

Рослина відноситься до сімейства спаржових. У дикому вигляді зустрічається на узбережжі Середземного моря, Греції, Малої Азії.

Цибулина складається з так званого низового листя, основи якого складають донце цибулини. З денця росте квітконос.

Квітки утворюють на верхівці квітконоса кисть у вигляді циліндра або заокругленого циліндра. Оцвітина пофарбована в різні кольори. Кінці квітки витончено відігнуті верх. Можуть бути махровими та простими.

Листя велике, м’ясисте, ланцетовидної форми, зелене, з малопомітним блиском. Залежно від сорту рослині є від 5 до 8 листя.

Рослина низькоросла, висота не більше 30 см. Квітуча частина квітконоса займає майже ⅔ всього стебла. Розмножується дітьми, що виростають біля денця, та насінням. Насіннєвий спосіб використовується селекціонерами для створення нових сортів та гібридів. Гіацинт множиться повільно, т.к. дітей утворюється мало, на рік всього 2-3 штуки, які зацвітають лише на третій рік.

На що звернути увагу при покупці

Звичайно, якщо вам подарували рослину, то куди подітися – працюємо з такою, яка є. Але якщо ви самі купили його в магазині, то для того, щоб гіацинт довго радував своєю красою на підвіконні, потрібно звернути увагу на такі моменти:

  • Цибулина має бути ціла, щільна, без гнилі та пошкоджень.
  • Листя – цілі, без жовтизни, пружні.
  • Суцвіття – у фазі бутонізації, щільне та свіже. Воно має височіти над листям.
  • Коріння – не має виглядати з дренажного отвору, темний колір говорить про початок кореневої гнилі. Перевірити це можна просто – попросіть продавця витягнути цибулину із горщика, зазвичай це дуже легко зробити, та перевірте кореневу систему.

Сорти гіацинту, придатні для домашнього утримання

Назва сортуХарактеристика
АїдаКвітки синьо-фіолетові, загальна висота рослини 30 см, висота суцвіття – 25 см, немахрові.
Блю АйзКвітки блакитні, немахрові. Висота рослини – 25 см, суцвіття 15-20 см.
Блю СапфірНемахрові квітки темно-фіолетового кольору, здалеку здаються майже чорного кольору. Квітки дрібні, дзвінкі, зібрані в щільну кисть заввишки 20 см.
ВудстокКвітки махрові, малинового кольору з фіолетовим відтінком. Висота щільного суцвіття до 15 див.
Джипсі ПринцесЖовті немахрові квітки зібрані у щільне суцвіття заввишки до 30 див.
ІзабеллаТемно-сині з фіолетовим відтінком махрові квітки діаметром до 4 см. Суцвіття щільне, кулясте.
КарнегіКвітки немахрові білі, діаметром 4 см, висота 25-30 см.
Пінк ПерлНемахрові яскраво-рожеві квітки, суцвіття заввишки до 25 см. Квітки пофарбовані нерівномірно, середина темніша, краї пелюсток світліші.
Пінк СюрпрайзНемахрові квітки ніжно-рожевого кольору, висота суцвіття 25 см.
АйолосКвітки білі, немахрові. Висота суцвіття до 25 см
Епрікот ПешнКвітки світло-кремові з абрикосовим відтінком, висота 25-30 см
  • Аїда
  • Блю Айз
  • Вудсток
  • Джипсі Принцес
  • Ізабелла
  • Карнегі
  • Пінк Перл
  • Пінк Сюрпрайз
  • Айолос
  • Епрікот Пешн

Що робити після покупки

Якщо рослина відповідає всім вимогам, про які було сказано вище, робити нічого не треба. Просто милуватися квіткою.

Але якщо при огляді кореневої системи виявляється, що вона дуже розрослася, і грунту за корінням практично не видно, цибулину гіацинту потрібно пересадити в більш простору ємність, але тільки за допомогою методу перевалки. Що для цього потрібно зробити?

  1. Підготувати горщик, діаметром на 1-2 см більше старого, висотою не менше 15 см.
  2. Наповнити дренажем на висоту 2 див.
  3. Насипати трохи грунтосуміші (про її склад поговоримо нижче).
  4. Витягнути цибулину зі старого горщика разом із грудкою землі і поставити в новий горщик, так щоб цибулина була видна над поверхнею на ⅓.
  5. Тепер засипати проміжки між стінкою і цибулиною ґрунтосумішшю, весь час потряхуючи горщик, щоб грунт ліг щільніше.

Якщо у купленому горщику з квітучим гіацинтом ґрунту досить багато, від пересадки потрібно утриматися, бо це дуже сильний стрес для рослини. Потрібно дочекатися повного відцвітання рослини та пожовтіння листя та відправити його на спокій (про цю процедуру також буде сказано нижче).

Догляд у домашніх умовах

Тепер потрібно створити для рослини оптимальні умови, за яких вона цвістиме довго і згодом плавно перейде в період спокою.

Вибір місця та освітлення

При утриманні в квартирі квітучий гіацинт не повинен протягом тривалого часу висвітлюватися прямим сонячним промінням; світло має бути яскравим, але розсіяним. Краще розмістити його на східних вікнах, при цьому він добре висвітлюватиметься вранці, а після обіду інтенсивність світла зменшується. Це може певною мірою продовжити цвітіння.

Грунт

Можна купити універсальний ґрунт у магазині або приготувати його своїми руками. Співвідношення компонентів: дернова або садова земля, пісок, торф – 2:1:1. На цебро такої суміші додають 0,5 кг вермикуліту або перліту.

У будь-якому випадку ґрунт повинен бути продезінфікований. Можна це зробити за допомогою прожарювання або пропарювання суміші або за допомогою фітоспорину. Їм проливають ґрунтозмішують, вимішують її і накривають. Тримають у такому стані протягом 1-2 тижнів.

Температура та вологість

Гіацинт – рослина, що не любить спеки, тому потрібно тримати її в прохолодному місці, далеко від батарей, де температура не підвищується більше 20 ° С. Дуже шкідливі для рослини різкі перепади температур, які можуть спричинити протяги.

Вологість навколишнього повітря має бути високої, не більше 50-60 %. Листя гіацинту та цибулина не переносить обприскувань. Може початися загнивання цих частин рослини.

Полив

Полив для гіацинту має особливості. Справа в тому, що сама цибулина не переносить перезволоження, але коріння може добре розвиватися тільки в тому випадку, якщо вони постійно знаходяться у вологому субстраті.

Щоб забезпечити такі умови, полив квітучого гіацинту здійснюють за допомогою високого піддону, куди ставлять горщик із рослиною. Можна з цією метою використовувати також кашпо без нижнього отвору для стоку зайвої вологи. Рівень води в піддоні або кашпо потрібно тримати приблизно на висоті 1-1,5 см. Верхній полив у такому випадку не проводиться, і цибулина залишається сухою.

Підживлення

У магазинах та садових центрах для підтримки пишного цвітіння гіацинту застосовують стимулятори росту та цвітіння, добрива та різну іншу хімію. Вдома ми зазвичай не застосовуємо такі обробки, і рослина позбавляється звичного для неї харчування, починає пригнічуватись і може навіть загинути.

Щоб цього не сталося, один раз на тиждень треба годувати гіацинт. Підживлення поєднують з поливом і додають добрива безпосередньо у воду, яка використовується для зволоження коренів. Використовують будь-яке добриво для квітучих рослин, що приготоване за інструкцією до препарату.

Цвітіння та обрізування після цвітіння

Квітки гіацинту мають дзвонову форму, пелюстки загинаються нагору. На одному суцвітті їх може бути від 15 до 35 шт. Забарвлення найрізноманітніша – від білих до темно-синіх та фіолетових, майже чорних кольорів. Під час цвітіння листя порівняно коротке, воно не закриває квітконос. Після цвітіння листя відростає до 15-20 см. Цвітіння може тривати до 3-4 тижнів.

Обрізання квітконоса проводять після того, як квітки починають усихати і набувати коричневого кольору. Це свідчить, що рослина починає готуватися до періоду спокою. Що потрібно зробити?

  1. Спочатку обрізати сам квітконос якомога коротше. Зріз обробити активованим вугіллям.
  2. Листя залишатиметься зеленим ще протягом 2-3 тижнів. Поливи скорочуються наполовину, але не припиняються зовсім.
  3. Після того, як листя висохне наполовину, його можна обрізати. Потримати цибулину в горщику ще 2-3 дні, доки не висохнуть зрізи.
  4. Тепер потрібно витягнути цибулину і обтрусити з коріння землю. Покласти на просушування на тиждень.
  5. Обрізати висохлі коріння і, загорнувши кожну цибулину окремо в папір, покласти на зберігання в прохолодне темне місце.

Період спокою

Період спокою триває у гіацинту протягом 3-4 місяців. У цей час потрібно кілька разів перевірити стан цибулини на наявність гнил. Для профілактики перед закладанням на обробляють розчином фітоспорину або препарату Максим.

Вигонка гіацинтів

Досі ми говорили про ті гіацинти, які були придбані у квітучому вигляді у магазині. Тепер поговоримо про те, як виростити квітку з цибулини, яка була вирощена та викопана вами влітку на присадибній ділянці. Як змусити цвісти цибулину, припустимо, до свята 8 березня?

Цибулини для вигонки ретельно відбирають. Вони повинні бути щільними, здоровими, діаметром не менше 5 см. Перед посадкою проводять профілактичне обприскування фітоспорином.

Тепер посадити цибулину в ґрунт так, щоб вона на ⅓ виглядала з горщика. Ґрунт попередньо проливається. Потрібно почекати, коли вода вбереться. Як приготувати ґрунтозміш, зробити посадку, ми вже розповідали. Зробити це потрібно 15-16 листопада.

Весь процес вигонки від початку до цвітіння становить близько 14-15 тижнів. Можна розділити цей час на три частини:

  1. Підготовчий етап. Рослина повинна перебувати у прохолоді та темряві близько 10 тижнів. Ідеально для цього підійде нижня полиця холодильника. Температура вигонки становить 5-6°С. Цибулина за цей час укоріниться і почне проростати.
  2. За місяць до 8 березня потрібно переставити горщик у тепліше місце з температурою не більше 13°С. Поки що гіацинт повинен звикнути до світла та тепла. Світловий день скорочують, накриваючи гіацинт ковпаком із темного паперу на початковому етапі на 5-6 годин. Щодня цей час скорочують на півгодини. Перед цвітінням папір прибирають зовсім. Цей прийом дозволяє отримати високі квітконоси та невисоке листя.
  3. За два тижні поступово піднімають температуру до 20°С. За цей час гіацинт має зацвісти.

Після відцвітання з цибулинами роблять так само, як і з магазинними рослинами. Навесні наступного року їх висаджують у ґрунт. Але квітка після вигонки дуже слабка, їй потрібно відновлюватися протягом усього наступного сезону. І лише на другий чи навіть на третій рік можна повторити процес вигонки. Навіть якщо після посадки цибулина почне проростати, краще виламати квіткову стрілку. Вона все одно буде слабка, пухка, і квітів дасть зовсім небагато.

Вигонка без ґрунту

Вигонку цибулини гіацинту можна здійснити без використання ґрунту, просто у воді. Послідовність дій тут така:

  1. Підбирають спеціальний посуд із звуженим шийкою і широкою верхньою чашею, куди поміщають цибулину. Можна використовувати просто склянку, на яку кладуть картонне коло з вирізаним посередині отвором. Туди поміщають цибулину так, щоб коріння мало можливість проростати в нижню частину склянки, де налита вода.
  2. Наливають у склянку кип’ячену воду. Щоб вода не псувалася під час вегетації, можна покласти 2-3 потовчені таблетки активованого вугілля.
  3. Поміщають цибулину на склянку, але так, щоб вода не торкалася денця цибулини, інакше станеться загнивання.
  4. Поміщають цибулини у склянці у холодильник. У міру зниження рівня води її потрібно доливати. Далі процес вигонки ідентичний вигонці у ґрунті.

Які можуть бути проблеми

Вирощування капризної квітки може супроводжуватися появою деяких проблем.

Відхилення від нормиМожливі причиниРішення проблеми
Квітконіс викривляєтьсяВисвітлення лише з одного боку.Потрібно час від часу повертати горщик із гіацинтом навколо своєї осі для більш рівномірного освітлення квітконоса.
Короткий квітконосВідсутність підживлення або короткий період спокою.Раз на тиждень чи 10 днів підгодовувати рослини невеликими дозами добрив для квітучих рослин.
Мляве листяНедолік вологи чи надто різке підвищення температури вирощування.Перевірити рівень води у піддоні, якщо потрібно долити. Перекладати рослину в інші умови утримання поступово.
Листя втрачає насичене забарвлення та блискМожливо, не вистачає освітлення або в кімнаті гуляють протяги.Переставити горщики на світліше місце, виключити протяги.
Суцвіття не виходить із цибулини, хоча листя росте нормальноЗанадто глибока посадка цибулини.Садять цибулину так, що вона виступає на поверхню на ІІ, а краще наполовину.
Квітки загнивають та опадаютьСильне перезволоження земляної грудки, що зачіпає донце цибулини.Скоротити поливи до мінімуму.
  • Мляве листя
  • Короткий квітконос
  • Скривлений квітконіс
  • Тьмяне листя
  • Не виходить квітконос
  • Загнивання квіток

Шкідники та хвороби

За дотримання правил догляду за гіацинтом у домашніх умовах хвороби зазвичай не турбують рослину. Виняток становить бактеріальна гнилизна цибулини, яка може виникнути з кількох причин – порушення водного балансу ґрунту, недостатня дезінфекція ґрунту, звідки в цибулину проникають хвороботворні мікроорганізми.

Симптоми хвороби – поява на листі чорних крапок, цибулина розм’якшується і загниває, коренева система набуває чорного кольору і теж загниває. Боротися з хворобою марно, вона не піддається лікуванню і рослину потрібно викинути разом із горщиком, який може стати переносником хвороби.

Шкідники не оминають квітучі гіацинти. Як вони виглядають і як з ними боротися, можна дізнатися з таблиці.

ШкідникЯк виглядаєЗаходи боротьби
Павутинний кліщДрібна, невидима неозброєним оком комаха з сімейства павукоподібних. Добре розмножується, якщо повітря в кімнаті дуже сухе.Обприскування інсектицидами – Фітовермом, Актеліком, Фуфаноном.
ПопелицяУ кімнатних умовах може розвиватися протягом цілого року. Є дрібною комахою з м’яким тілом.Якщо комах трохи можна зібрати їх вручну. При велику поразку обприскують Актарою.

Відео про те, як виростити гіацинт у домашніх умовах

Корисний ролик про вигін гіацинтів у горщику. Правила, особливості, тонкощі догляду квітки в домашніх умовах. Приєднуйтесь до перегляду!

Про автора

admin administrator